Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

+9
Vladislav Kulda
OOO
Petr Štefek
truhlář David
drobeček
Petr Sláma
Hvězdlický
Věra Kolafová - quaero
Michal
13 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Michal 21/11/2006, 10:28

Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve
Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Zjsobalka143x200pt6
Odmítavý postoj svědků Jehovových k transfúzím krve je jednou z hlavních příčin všeobecně negativního vnímání této skupiny. Nepochybně můžeme říci, že cena, pokud jde o otázku krve u svědků Jehovových, je velmi vysoká. Touto cenou se stává lidský život. Řada svědků Jehovových o otázce krevní transfúze raději nechce přemýšlet. Vytěsňují ji ze své mysli, chlácholí se zprávami o bezkrevní medicíně a jejích úspěších a doufají, že naleznou lékaře, který vyřeší jakoukoliv situaci bez použití krve.

Kniha předkládá historická fakta o formování nauky o zákazu transfuzí krve mezi svědky Jehovovými, zamýšlí se nad otázkami morálky, etiky a svědomí, popisuje jaké pokroky dosáhla transfůzní medicína a předkládá skutečné příběhy lidí, v jejichž životě sehrálo řešení otázky krve důležitou a mnohdy dramatickou roli.

Autory jednotlivých kapitol jsou současní i ekomunikovaní svědkové Jehovovi, psycholog, teologové, manažerka pro dárcovství krve a další.

Informace o knize zde: http://www.straznavez.cz/ZJS/anotace.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 21/11/2006, 21:26

Michale,
moc děkuju za informaci o této knize!! Určitě si jí objednám. Děkuju všem, kdo se podíleli na jejím vydání. Četla jsem si v aktualitách předmluvu a další informace a můžu říct, že je to bomba! A ještě bude! Nejvíce mě zaujaly biblické argumenty, jsou přesné, pravdivé.
Nauka o krvi je opravdu často mezi SJ diskutovaná. Bodejť by ne! Když si člověk snaží pěstovat úctu k životu, pak má s dodržováním tohoto pokynu problém.
Opravdu oceňuju úsilí bratrů i exbratrů i ostatních, díky kterým tahle kniha vyšla. Děkujeme.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 16:54

Debatě o krvi (transfuzi) připisuji podobnou hodnotu, jako debatě o trojici, Marii, věčných mukách v pekle a podobných lidských vynálezech.
Jen s tím rozdílem, že jedno "objevili" SJ, druhé Katolíci a další zase někdo jiný...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Petr Sláma 24/11/2006, 11:48

Může mi někdo prozradit, kolik Kč ta kniha stojí?
Pan Dohnal na mé dotazy nereaguje.
Děkuji.
Sláma

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  drobeček 24/11/2006, 22:48

Může mi někdo prozradit, kolik Kč ta kniha stojí?
Pan Dohnal na mé dotazy nereaguje.
Děkuji. Drobeček
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty CENA

Příspěvek  drobeček 27/11/2006, 22:09

Kniha stojí 250,- Kč i s poštovným.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty skvělá Kniha

Příspěvek  truhlář David 14/12/2006, 07:55

Kniha je zatím to nejlepší co tu bylo. Smekám před autory. Bude to bomba ve sborech .... a bude se za to hojně vylučovat od SJ. To je jen dobře, i to je způsob záchrany lidí řízený Pánem Ježíšem Kristem. Opravdu moc děkuji autorům, ne za sebe (já mám už léta jasno), ale za ty chudáky v organizaci NSSJ. A mohu jen dosvědčit, že info o dopívajícím chlapci co mu jeho rodiče dali dát krev je naprostá pravda --- osobně je léta znám a vím, že si od místních "prasat" starších za to užili až dost.


www.strasnavez.cz

truhlář David

Poeet p?íspivku : 11
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 01. 02. 06

http://www.strasnavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Petr Štefek 16/12/2006, 19:36

Knihu jsem přečetl jedním dechem a musím říct, nevím ani jak to vyjádřit, prostě je výborná. Vysvětlení falešné nauky o krvi u SJ je vynikající. Navíc mě velmi zaujalo rozebrání podobenství o věrném a rozvážném otroku a jen zírám, nemám slov. Kniha je tak propracovaná, fakta, důkazy, no je to výborné dílo. Velké poděkování Petrovi Dohnalovi a všem ostatním, kteří se na vzniku této knihy podíleli. A děkuji také Bohu za to, že jsou zde takový lidé.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 17/12/2006, 19:21

Právě jsem dočetla a můžu se jen připojit k ostatním. Opravdu skvělé!!!
Moc se mi líbí nejen kvalitní argumenty, co se týče transfuze krve, ale skvělé je pojednání o VRO, Mat. 24:25...a další. Nedá se to moc vypisovat, chce to prostě přečíst. Moc děkuju všem, kteří se na ní podíleli. Jsou tam také různé dopisy a příběhy našich bratrů, tak jsem i zas uvědomila, že už jsme pamětníci, protože většinu známe, tak nám to zas všechno ožívalo před očima.
Moc děkuju!!!!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Hodnocení

Příspěvek  drobeček 21/12/2006, 20:57

Nikdy jsem SJ nebyl, a proto mně tato kniha velmi rozšířila objektivní pohled na NSSJ. Byl jsem 1.12.2005 na semináři s vedoucími odbočky Praha p. Sobičkou a p. Kadlecem. Na otázky odpovídali ne úplně jasně a všechno vyznělo a mělo podstatu v teokratickém řízení organizace. A tam je podstata. Přitom, jak s obsahu knihy vyplývá, ne vždy a všude na světě byla a možná i je unifikovaná "strava" od VRO.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 23/12/2006, 10:35

Vážení a milí,tako kniha je příkladem "upřímné"snahy lidí z prostředí NSSJ o její naukovou a morální"očistu".Dokázala pojmenovat mnohá NAUKOVÁ"tabu"této "KOSTNATÉ" organizace.To vidím jako její velký "klad".Na druhou stranu.Jde o pokus "reformovat"něčeho co je v principu "špatné" affraid Obdobně chápu snahu uvnitř KC o zrušení celibátu a Mariánského kultu.I když se to reformovaným katolíkum časem podaří,pomůže to očistit tuto církev?Nemyslím.NSSJ také není postavena na přesném poznání Boha ani na hledání jeho vůle.Jak to sama o sobě deklaruje.Od samotného počátku je postavena na "lidských snahách".Upřímnná snaha bratří a sester je "zneužita"k svědkovským metám malé "skupiny"co má moc a vede tuto organizaci.Začíná to staršíma a končí až u "hlavy".Nemyslím všechny starší mnoho z nich by cedilo svojí krev pro sbor a ovečky.Myslím "úřad"staršího a jeho slepá moc na právních výborech vynášet soudy nad"heretiky"nebo jen zoufalci v tíži.Na ne-citné chování starších na pastýřských návštěvách atd.NSSJ je postavena i na špatných naukových základech.Proto i velkorysá a upřimnná"generální"oprava nedokáže tuto "organizaci" dostat do stavu aby "nezabíjela"Myslím v duchovním ohledu.Podobné je to u komunismu. Prostě to nejde. Vrátím se ke knize "ŽIVOT JE SVATÝ".Tato kniha je "dobrá" pro lidi co jsou stále v moci NSSJ.Těm jí doporučuji!!Jsou tam úžasné výpovědi lidí a jejich zkušennosti s"duchovním"jedem této"lidské"organizace.Otázkou je zda jim pomůže opustit naukové "lži"samotné NSSJ?Pokud v ní stále setrvávají?Tato kniha ani autoři jasně "nevedou"své čtenáře k tomuto"radikálnímu" řešení /věří v její reformovatelnost/.To je utopie.Nestačí jen reptat a neplatit na "dílo"NSSJ!!Je třeba opustit tuto špatnou společnost! bounce To je jediná cesta jak opravdu pomoci těm milónům SJ co v NSSJ ještě jsou.Pro"křesťany"co dostávají duchovní"dietu"od V.R.O. je však životně nutné přejít na jiný druh náboženské literatury a duchovního sycení...Proto si myslím ,že tato kniha asi tím "nutným"pokrmem není.Je to však jen můj názor.Zde bych doporučil P.YENSIho A TŘEBA D.PRINCE..tam "ovečka"najde to po čem "vyprahlá"duše SJ touží..Je to "MILOST" OD PÁNA... Nutná je i modlitba za SJ i za ty co už jsou mimo tuto "organizaci"a prosit za pomuc Ducha s.na jejich cestě k Bohu..sunny


Naposledy upravil dne 10/3/2007, 09:56, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Andy 15/2/2007, 22:01

Nemám pocit,že by tuto knihu mohli Svědkové Jehovovi čí to odpadlícká že to budou číst zas jen odpadlíci. study [

Andy
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Vladislav Kulda 17/2/2007, 11:39

Pro Andy! affraid

Tak to by ses divil, kolik SJ čte tyto stránky! Problém krve je v NSSJ letitý, díky absolutní poslušnosti spáchalo dobrovolně sebevraždu / nepřijetím transfůze / dost velké množství SJ, protože nebyli schopni racionálně uvažovat. Nejhorší na tom je, že na jejich slepou poslušnost doplatili jejich vlastní děti. Proto je důležité, aby tato kniha pronikla co nejvíce k veřejnosti. Věř tomu, že v mnoha rodinách SJ protekly potoky slz z bolesti, kterou jim tato poslušnost ovládaná strachem z vyloučení z organizace, přinesla. V této organizaci je mimo jiné, uměle vytvořen bůh strachu, pomocí něhož je ovládána mysl těchto lidí. Je to strach z toho, že tě zavrhne celé společenství bratrů a sester, že tě zavrhnou jejich příbuzní, kteří jsou v této organizaci. Je to podobné, jako v severní Korei, tam platí podobná poslušnost režimu. Všichni sice vědí, že v jiných částech světa je všechno jinak, ale strach z perzekuce jim nedovolí odporovat tyranskému režimu. I v biblických dobách hrál strach svou roli. Lidé, kteří činili zlo, propadali strachu z trestu za to, co spáchali. Strach se prolíná celými dějinami lidstva.

Job 3,25
Čeho jsem se tolik strachoval, to mě postihlo, dolehlo na mě to, čeho jsem se lekal.

Lukáš 21,26
Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět. Neboť mocnosti nebeské se zachvějí.

Nehemiáš 6,13
Byl najat proto, abych ze strachu tak jednal a zhřešil.

Židům 2,15
a aby tak vysvobodil ty, kdo byli strachem před smrtí drženi po celý život v otroctví.


Z výše uvedených myšlenek Písma, je vidět jak na lidi působil strach v mnoha životních situacích. SJ nejsou proto vyjímkou, mají strach jako všichni ostatní, jsou to jen lidé. Nejhorší je, že ti, kteří je vedou, používají strach k upevňování své moci nad nimi. Je to velice smutné, neboť místo strachu má ten, který je ve vývýšeném postavení nad svými bratry, používat především lásku a pochopení.

Pán s Vámi v Boží lásce!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Mysteri 9/3/2007, 01:11

Můj muž je dárcem krve a tvrdí,že žádná náhražka krve neexistuje,že je to vlastně krevní plasma zbavená a teď nevim čeho asi červených krvinek a ještě něčeho.A že se to dává lidem po autonehodě když se neví jakou mají krevní skupinu. A jehovistům. Má pravdu?
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Petr Štefek 9/3/2007, 05:34

Pro Muirne: pokud chcete znát skutečnosti o transfůzi krve a SJ navštivte stránku http://www.krev.info/
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Mysteri 9/3/2007, 14:38

Děkuju za tip.O moc moudřejší nejsem,ale v jádru má asi pravdu.Akorát,že je to mnohem složitější.Trošku mi to příde na hlavu.Že můžou každou složku krve zvláš vzít,ale celek ne.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Nikola Tyrpak 17/3/2007, 11:02

Knihu "Život je svatý" jsem si objednal a poctivě prostudoval. Mám ji na mnoha místech barevně podtrhanou a zvýryzněnou, ale to není to podstatné.
Kniha na mě udělala velký dojem svou přesnou, kvalifikovanou průpravou. To, že je kniha kolektivním dílem je jen dobře, protože je z ní vidět velký nadhled a šířka rozebírané tématiky. A mohu ji jedině vřele doporučit každému, kdo se touto problematikou blížeji zabývá.
Například se mě velice líbila kapitola: "Tajemství krve." historický vývoj v transfuzní medicíně.
Víte já osobně jsem byl vždy proti tomu, aby se moderní medicína spojovala s náboženskými představami starověku. Něco jiného je používat jakousi magii k léčení lidí a dovolávat se jakýchsi duchovních sfér, jak to bylo zvykem v egyptském nebo babylónském lékařství, a s tím spojené používání krve. A něco naprosto jiného jsou moderní lékařské postupy založené na dokonalém poznání lidské fyziologie a anatomie, kdy lékaři přesně vědí jaké pochody se v lidském těle dějí nebo nedějí, a na základě svého poznání, používají krev k udržení života. Což je i původní určení krve.
Jsem však také pro to, aby si v této věci, každý křesťan, mohl svobodně a na základě svého biblí školeného svědomí rozhodnout sám. Což SJ sice tvrdí, že každý jejich člen má v této věci právo svobodné vůle, ale praxe je naprosto jiná. Někdy jsou používány až nechutné způsoby manipulace a vyvolávání pocitu viny, které mohou být velice traumatizující.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 17/3/2007, 11:18

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:58, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Nikola Tyrpak 17/3/2007, 11:20

Pro Muirne:

Víš, ono to trošku smysl dává. Například hemoglobin, který SJ mohou používat, jako jednu z frakcí, a který tvoří asi 97% červené krvinky zbavené obalu. Se tohoto obalu zbavuje proto, že asi po 40 dnech se červená krvinka, která v čerstvém stavu připomíná pružný a elastický bálonek, který se dokáže protáhnout i tou nejužší vlásečnicí, staně tvrdou neforemnou hmotou s ostrými výrustky připomínající mořského ježka. A to může znamenat vážné zdravotní komplikace. Například, když se několik takových zdeformovaných červených krvinek vzpříčí ve vlásečnici, která zásobuje určitou část mozku, která pak může odumřít. Jsou vlásečnice, kde se skutečně protáhne jen jediná pružná a zdravá červená krvinka, říká se jim "kapiláry".
A snad proto bratři dovolili používat frakci "hemoglobin", ale zakázali používat skladované červené krvinky. Ale kdo ví? Je to jen můj názor. Možná, že své členy připravují na dobu, kdy jim moderní krevní medicínu povolí?
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 17/3/2007, 11:22

Ve Starém zákoně, byla krev svatá a vyhrazená jen k obětování na oltáři. Jinak platilo "vylej ji na zem"...

V Novém zákoně je jen rada "VARUJ se krve". To zmená, "dej si pozor". Není řečeno, že jinak zemřeš.
Její "svatost" a tedy výhradné použití na oltář skončila obětí krve Krista.

Pro mne osobně je starozákonní ustanovení o krvi v dnešní době neplatné. Kdo má rád jelita, ať si je klidně dá.

Ohledně transfůze krve je opatrnost na místě. Ale ne z náboženských důvodů..

Je to jen ale můj názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Nikola Tyrpak 17/3/2007, 11:32

Milý anonymní Pavle.

Děkuji za tvé upozornění. Jenže já mám na rozdíl od tebe odvahu zvěřejnit celé své jméno a své vyznání. Myslíš si tedy, že nemám odvahu hovořit zcela otevřeně s těmi ze SJ, kteří chtějí o těchto věcech hovořit?
Já chci těmto lidem pomoci a to nemůžu dělat působením výtržností a humbuku na jejich shromážděních a sjezdech. A navíc si ze všeho nejvíce vážím svobody vyznání. A SJ mají právo na svoji víru. A nemyslím si, že jako SJ, neboť se tak stále cítím, jsem povinen přijímat cokoliv, co je mi předloženo k uvěření, ale mám povinnost podrobit předkládanou látku důkladnému studiu a konfrontaci.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 17/3/2007, 11:44

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:59, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Petr V. 17/3/2007, 11:54

Hvězdlický napsal: Kdo má rád jelita, ať si je klidně dá.

Jo,a dopadnu jako "Poslední vodník v čechách".( pro ty mladší: Česká filmová komedie, která narážela nenápadně na problém SJ s transfůzí krve)
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  OOO 17/3/2007, 19:54

Dědo S,moc nechápu tvůj postoj k jelitům?Proč byl zákaz "krve" opakován i křesťanům v prvním století?Pro koho ten zákaz byl ,když né pro křesťany?Já si jelito nedám ,ale tatarák mi nevadí bounce Otázku transfuze chápu jasně jako volbu né zákazu jako pojídání krve.
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Hvězdlický 17/3/2007, 20:12

Datle,

nový zákon není postaven na zákazech a nařízeních, ale lásce. I ohledně krve, modloslužby a smilstva to není zákaz, ale milující rada
Když ji nedodržíš, nebudeš ukamenován. Ale je slib, že všechny hříchy budou odpuštěny. Takže slova

Skutky apoštolů 15:28 Toto jest rozhodnutí Ducha svatého i naše: Nikdo ať vás nezatěžuje jinými povinnostmi než těmi, které jsou naprosto nutné:

nejsou zákonem, jako ve staré smlouvě, ale požadavkem, nebo radou...

Já osobně jelita nejím, krev si nevemu, ale autotransfuzi (která u SJ je také zakázána) si s klidem vemu..

I ta svatost krve platila pouze tehdy, když krev byla určena jen na oltář. Jinak se musela vylít na zem.
Obětí Kristovi krve, tato svatost krve padla.

Prolití likdské krve spadá pod "nezabiješ" protože miluješ i nepřátele.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve. Empty Re: Nová kniha: Život je svatý. Svědkové Jehovovi a otázka krve.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru