Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

+14
Vladislav Kulda
Jirka z P. (queens)
Ijulka
OOO
truhlář David
Petr Štefek
MONIKA
Hvězdlický
svedek.j
Luboš Kolafa - absolvo
scotty
Věra Kolafová - quaero
Petr Sláma
Michal
18 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/12/2006, 14:23

Dědo,
moc ti děkuju. Asi to ale nebudou schopnosti. Spíš, že si pořád víc uvědomuju, jaké chyby člověk udělá pod manipulací a taky je mi zle z podrazů.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Hvězdlický 14/12/2006, 14:37

Víš, ono je to asi tak....

Tento svět a jeho morálka, nás, "chlapy" nutí se dívat na ženu, jako na "podřadnější zboží", určené jen pro zábavu a potřeby "chlapa".
Stále víc žen to svým chováním prosazuje..

A tak je pro mne radostným zážitkem, když se setkám s ženou, (nejsi jistě sama a jediná tohoto druhu) která odpovídá představám, toho mého "kdysi dávno". Když jsem všeobecně viděl v ženě něco lepšího, jemnějšího, křehkého, něžného atd.

Dnešní žena, v duchu amerického stylu, v podobě "Blesku" (časopis) k tomu mám děsný odpor. Není to jen její vzhled, chování, ale i způsob myšlení...
Prostě- "hrozný ženský".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/12/2006, 14:45

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:49, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/12/2006, 15:05

Queensi,
díky moc. Každý asi potřebuje čas od času slyšet, že s ním druzí souhlasí. Že za ním stojí. Jsme tak udělaní....
Za "svedkem.j" stojí věrní z jeho sboru a nauky SJ.
My tady na fóru v podstatě podpíráme jeden druhého, i když jsou oblasti, kde se názorově lišíme, tak ale v zásadních věcech jsme zajedno.
Honza Šubrt, jak jsem to pochopila z jeho příběhu, je na tom zle, protože on asi necítí úplně tu podporu. Bratři a organizace ho zklamala - to známe, ale ono ho nechalo ve štychu i jeho duševní zdraví. A podporu tohoto fóra nevím, jestli si dost uvědomuje. Jenže to je taková podpora pro něho asi málo osobní. On je asi ve stavu, kdy potřebuje teplý lidský slovo a pohlazení, ujištění, že to co dělal, jsme v různých variantách dělali taky, a že nám všem nezbývá než doufat, že nám to bude odpuštěno. Nejen lidmi, ale hlavně Bohem. Kolik takových podobných "Honzů" na světě asi je, a zničených nejen od SJ. Asi by nám bylo smutno, kdyby jsme to věděli.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  OOO 14/12/2006, 15:20

Konečně!! Je tu téma ,kde se můžeme shodnout a jako jeden muž /quaero/ promine Very Happy a zakřičet.Už tam zpět nechceme!!Jsme už pryč z vlivu V.R.O. bounce Díky Bohu. Člověk který je mimo tento vliv začne chápat "svojí"duchovní svobodu a vnímat "naději" kterou tím znova nabyde..Přesto že se nedokážeme shodnout na mnoha tématech.I to může být důsledek našeho pobytu u SJ.Téma "duchovní"svobody je však tak "zásadní"že ho můžeme prožívat s úžasnou úlevou a shodou.Jak Petr/datel/ tak queens nebo Vláďa Kulda a to vedle sebe a zpívat chvály na JK a Otce..Že nás vysvobodil z tenat NSSJ.To ,že si to ještě ne-uvědomuješ "vážený"svědku j. to je normální.Je to duchovní závoj co ti brání.Pokud chceš budeme se za tebe modlit a prosit o "milost"pro tebe a tvé okolí.ČLOVĚK SÁM BEZ POMOCI BOHA OPUSTIT NSSJ NEDOKÁŽE.. :sunny:ahoj Petr/datel/
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  scotty 14/12/2006, 16:03

Každý asi potřebuje čas od času slyšet, že s ním druzí souhlasí. Že za ním stojí. Jsme tak udělaní....

I já souhlasím.Těší mě Quaero,že to vidíš stejně jak já o pár příspěvků dopředu.Je těžké obviňovat někoho kdo je podle slov Raye Franze jen "oběť obětí"...
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Vladislav Kulda 14/12/2006, 16:32

Moji milí!
To, co jsem si nyní přečetl, mi vyráží dech. Za své praxe staršího jsem se také setkal s tím, že starší ve sborech dělali podobné věci, které popisuje svědek j. Přes přílišná horlivost vedla Saula z Tarzu k tomu, že uvrhoval křesťany do náruče kněží v Jeruzalémě. Historie se opakuje, co k tomu říct. Vše bylo výše napsáno z různých úhlů pohledu. Vzpomínám si na jeden starý obraz, je na něm zobrazen náš Pán. Sedí nad nádherou Jeruzaléma a v pozadí je chrám Herodesův. Ježíš pláče a říká, že je chtěl shromáždit, tak jako slepička shromažďuje svá kuřátka, ale vy jste nechtěli. Pak oznamuje, že nezůstane z toho města kámen na kameni. / Matouš kapitola 23: 37. "Jeruzaléme, Jeruzaléme, který zabíjíš proroky a kamenuješ ty, kteří jsou k tobě posíláni! Kolikrát jsem chtěl shromáždit tvé děti, jako slepice shromažďuje svá kuřata pod křídla, ale nechtěli jste. 38. Hle, váš dům se vám zanechává pustý./
Židé, tím, že JHVH neposlouchali přivodili si soud. Nechovali se tak, jak měli, celé jejich dějiny jsou protkané věrnou horlivostí, ale také podvody, zradami, udavačstvím, dokonce vraždami a mnoha dalšími přestoupeními zákona, mnohokrát byli za to potrestáni odvedením do vyhnaství. Jejich pláč pak dosahoval nebes, jak trpěli v zajetí. Nakonec dopustili, aby byl zabit Kristus, pronásledovali křesťany a kamenovali je. Mnozí pak sice přestoupili ke křesťanství, ale přesto po nějakém čase začali být nevěrní a znova přišla doba zabíjení spolubratrů, udávali je Římanům, bojovali o svá postavení ve sborech ranného křesťanství. Vždy, když přestali uplatňovat zákon lásky, tak došlo k tomuto jevu. Tak je to i v dnešní době, je to doba přerodů mnoha křesťanských církví a společenstev. Někteří touží po tom, aby jejich ego bylo zviditelnělé v náboženském společenství, jsou přes příliš horliví a tak se derou vpřed. Dochází tak opět k tomu, co bylo v minulosti, znova se lidé udávají, ubližují jeden druhému a znova zapomínají na zákon lásky. Znova se snažíme řešit problémy viděné lidským okem spravedlnosti, zapomínáme však na Boži spravedlnost, která vidí celé naše konání pod sluncem. Nikdo z nás nemá právo soudit své bratry, cožpak jsme zapoměli, že jakou mírou měříme, takovou nám bude naměřeno? U Jana je příběh prostitutky, kterou přivedli před Ježíše. Obvinili ji ze smilstva a chtěli, aby ji Ježíš odsoudil. Co udělal Pán? Vyřkl památný výrok! "Kdo je bez hříchu, hoď první kamenem!" Během krátké doby všichni žalobci odešli. Ježíš se ženy ptá: "Kde jsou všichni, co tě obviňovali?" Dál všichni víme, co Ježíš řekl. Ukázal ženě na to, že ani on ji nebude soudit a nemá již více hřešit. Hledejme, prosím, řešení našich dnešních problémů v těchto Pánových výrocích a olámejme hroty zloby a překonejme tento problém s láskou. Nejdříve zhodnoťme své hříchy, vytrhněme trám z oka svého, snad pak budeme lépe vidět na naše bratry. Nebijme je, ale naučme se jim naslouchat, snad v jejich "pláči srdce" najdeme pochopení toho, co nám chtějí říct, snad pak uvidíme jejich bolest v jiném světle. Milí moji, je snadné křičet, že hoří les, lépe však je vzít kýbl plný lásky a hasit, hasit, hasit. Pokusme se nad tím přemýšlet. Možná, že se pak naučíme kráčet v Kristových šlépějích a tak ho napodobovat i přes naši hříšnou nedokonalost. Pán s vámi v lásce Boží!


Naposledy upravil dne 15/12/2006, 09:27, celkově upraveno 2 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty To svědek j.

Příspěvek  Zdeněk 14/12/2006, 21:16

Osobně si myslím, že je to docela fajn, co napsal svědek.j o J.Šubrtovi. Nepohoršuje mně ani jedno. Jehovistická zkušenost je za mnou a nevyvolává to ve mně bouře emocí. Nemyslím si, že doplňující příspěvek Honzu Šubrta nějak pošpiňuje. Naopak velmi dobře dokresluje celou situaci. Pokud to Honza myslí vážně s tím, co říká a já věřím, že to myslí vážně, protože i SJ byl na 150 %, bude ho čekat velmi důležitý krok v životě a to pokání. Přiznat si, přehodnotit, opustit určitá jednání, obrátit se, prosit Boha o odpuštění. Bude se muset srovnat s minulostí, vypořádat se s ní, udělat za ní tlustou čáru a hlavně smířit se s Bohem.Sláva dobrému Bohu

Zdeněk
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Aleš 14/12/2006, 23:15

Pro svědka.j:
Tohle si vyříkej s Honzou sám a jména druhých nech na pokoji. (Zejména moje jméno a moje výroky - tuto otázku si umím s Honzou vyříkat sám) Když mě k tomu vyprovokuješ, můžu tu popsat osobní věci těch, který mě dneska nezdravěj (zřejmě i Tvoje). Jestli Ti Honza nedal mail, tak to mohlo být proto, že tady na diskuzi nepobývá. Jinak, pro nezasvěceného ta zpráva vyznívá tak, jak můžeš číst z reakcí.
Posílám Ti současně zprávu se zhodnocením možného dopadu ponechání Tvého příspěvku beze změn na Tvůj E-mail.

Pro ostatní:
Nic novýho, vrchlabský anonym. Občas dobré postřehy, občas naprostý úlet, pravopisně vždycky bída. Za posledních deset let jsem od něj dostal pár dopisů. Vždycky nejsou jenom takhle negativní, myslí to dobře se sborem a v tom je ta potíž.

Pro Zdeňka:
Vím o čem píšeš, kdo si tím neprojde, v určitém bodě začne chodit do kruhu. Máme zřejmě podobnou duchovní zkušenost.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Michal 15/12/2006, 10:03

Dovoluji si všem v tuto chvíli tlumočit kompliment, který vzešel z kruhu religionistů ohledně způsobu vedení našich diskuzí zde.

Zněl ve smyslu, že diskuze jsou velmi kultivované a slušné, a že je vidět, že diskutujícím pověstná "svědkovská" slušnost zůstane nadosmrti.

Dle mého názoru platí tato již dříve vyřčena slova i pro řešení událostí za poslední dva dny v tomto tématu týkajícím se JŠ.

Děkuji a zdravím
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  František 29/12/2006, 11:12

Náhodou jsem se dostal na tento web a se zájmem si přečetl Honzův příběh a diskusi k němu. Potvrzuje se mi dojem, který ve mě v poslední době vznikl, že NSSJ je velmi podobná Římskokatolické církvi. A označují-li SJ Řím za babylonskou nevěstku, pak se možná nebude pod tímto názvem skrývat jenom jedna ...
Učení SJ znám, seznámil jsem se s ním, zaujalo mne, ale "ohlávce" jsem se vyhnul, zůstal jsem "volným hledajícím koněm". Až zde jsem se dozvěděl o zákulisí činnosti této organizace, o níž jsem neměl tušení. A co mi na učení SJ "vadilo"? Že VRO musí mít vždy pravdu (Řím je také - podle svého Katechismu - jediný oprávněn vykládat Písmo), že nelze časově staré články ve SV aktualizovat pro ČR, protože to by se muselo schválit, že kdo nepůjde v šiku je "vymazán" (pamatujeme slogan "kdo nejde s námi, jde proti nám", což hlásali zase pro změnu "jezuité ateistů"), ale systém "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají" ...
Díky vám všem za tento web, je poučný a věřím, že pokud si někdo ze SJ uchová alespoň "špetku zdravého rozumu", přivede ho k zamyšlení.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Petr Štefek 29/12/2006, 14:29

Je ještě něco horšího než náhlá smrt ?
(možná zákeřné, nečekané, citové bodnutí přímo do srdce)

Snad se někdo podiví nad otázkou, kterou kladu v názvu tohoto článku. Ale věřte, že alespoň pro mne a mou manželku existuje ještě něco bolestivějšího. Kdo četl náš příběh náhlá smrt, tak ví, že jsem byl po 30 letech vyloučen z organizace SJ. Naše trápení tím ovšem neskončilo. Již čtyři roky jsme neviděli naši dceru Petru a jak mě, tak mé manželce se velmi stýská. Čas ubíhá a mi si pomalu zvykáme, že dceru snad už ani díky jehovistickým falešným a krutým (ne biblickým) pravidlům neuvidíme. (je mi 53 let a trpím vážnou, nevyléčitelnou nemocí). Tak se s tím pomalu smiřujeme a snažíme se žít tak, jak si náš stvořitel přeje.

ALE -

24.12.2006 v době kdy se lidé radují a dávají si dárka (v tomto případě není důležité, zda je to z náboženského pohledu správné či nikoli) a narodila se naše dcera Petra 24.12....., mě najednou přichází na mobil tato SMS zpráva: (ve 12.07)....Hromadu dárků co srdce pohladí, rodinu přátele co nikdy nezradí, k bohatství krůček, ke štěstí krok, proste nádherné vánoce a šťastný nový rok přeje Petra.....

S manželkou a se synem jsme všichni ve velkém šoku. Manželka z toho pláče a nemůžeme ji utěšit. Co jiného se dalo čekat, než to, že až jsme ji po delší době uklidnili, vzala telefon a rozhodla se na toto číslo zavolat. Telefon na číslo 721115241 vyzvání a někdo jej zvedá. Manželka pláče a říká,...Peťulko jsi to ty, prosím tě ozvi se, máme tě moc rádi a moc tě prosíme přijď za námi,...v tom se ozývá hm.....a manželka pokračuje dál, Peťi proč nemluvíš, ty nemůžeš mluvit, prosím tě, máme tě moc rádi přijď.... a ustavičně u toho pláče.... v tom telefon vypnul.!

Sedíme pláčem skoro všichni a v tom na můj mobil přicházejí další SMS zprávy:

1.Prosím vás! Nezlobte se na me ale ja s vámi mluvit nemuzu. Slibuji vam ze se v letě ukážu. Možná i dřív. Uvidím jak na tom budu. Nebudte prosím smutní.
2.Aspoň o vánocích ne. Slibuji vám, že se zase vrátím tak prosím nebrečte.Hlavně ty mami.(po volání manželky) Buďte vážně v klidu. Jednou bude všechno jako dřív. Ahoj vaše Petra.

Opravdu jsme byli všichni jak se říká mimo a báli jsme se, co má naše Peťula za problémy a že bychom ji chtěli pomoct.

Potom jsem asi dvakrát, nebo třikrát volal na toto telefonní číslo a vždy se mě ozval záznamník se zněním polibte si pr.......... Říkal jsem manželce a celé rodině, že ná asi někdo citově ničí, ale sám chápu, že manželka to nechtěla slyšet a rozhodli jsme se dát tomu nějaký čas.

Mě to ale nedalo a přes naši vnučku jsem zavolal dceři Peti. Nejprve se mnou jako s odpadlíkem nechtěla mluvit, ale když jsem ji vysvětlil, jak nás někdo citově vydírá a že maminka to nezvládá, tak jsme prohodili pár slov. Byla překvapená a ujistila mě, že s tím nemá nic společného. To pro nás byl konec všech nadějí a navíc mě dcera sdělila, že nás má ráda, ale..........

Tak jsme nyní s manželkou velice smutní a nechápeme, že takové hieny existují. Chápete, že to je horší než náhlá smrt ? Zrúdné číslo které nás dostalo znovu na kolena je 721115241 !!!!! Může mě někdo pomoci, abych zjistil majitele ?????????
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Vladislav Kulda 29/12/2006, 14:49

Milý Petře, soucítím s Tebou, když jsem to četl, řval jsem u toho. Mě to bolí za Tebe, mám podobnou zkušenost a je to jako by mi někdo stále neřezával jizvu. Myslím, že číslo patří Telefonice O2, oni mají svůj informační systém o tel. číslech, snad přes operátora by šlo zjistit více. Vláďa.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 29/12/2006, 15:30

Milý Petře,
četla jsem to jedním dechem a vnitřně mě to hrozně rozzlobilo. Nechápu, jak se lidi můžou takhle chovat a trápit úplně promyšleně druhé.
Nevím fakt jak zjistit majitele toho čísla, možná, že tip Vládi Kuldy bude úspěšný.
Ale napadlo mi: i kdyby se vám to třeba nepovedlo a nedozvěděli jste se, kdo se takhle krutě pobavil na váš účet, stejně je jeden, který to dobře ví....Napadl mi text v Heb.10:31 - "Je strašné padnout do rukou živého Boha." Bůh určitě vidí, co se vám děje jak tím trpíte. Ten, který to udělal by se měl bát, protože na každého jednou dojde....
A pro vás: moje babička vždycky říkala, že všechno zlé je k něčemu dobré. Někdy člověk nechápe, k čemu by to mohlo být dobré, ale kdo ví...Měli jste vážný důvod zavolat dceři, ona se zase dozvěděla jací lidé jsou mezi SJ. Kdo ví, o čem třeba bude přemýšlet...
Držte se, moc na vás myslím.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Foreign girl 1/1/2007, 13:36

Mily Petre,
tak Vas prispevek me opravdu dostal.. Je mi moc lito, ze musite prozivat takovou bolest. Preji hodne sily a Boziho ducha po cely dalsi rok... Budu se modlit
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty pro Petra Štefka

Příspěvek  Marcy 15/5/2007, 18:08

Petře, tento zážitek je otřesný. A vůbec všechno, co se tobě a tvé manželce přihodilo. Četla jsem váš příběh a to, co jste po 3O letech u NSSJ zažili a ani jsem tomu nemohla věřit. Takové utrpení lze snad zažít pouze u svědků. Jedná se o takový psychoteror, který ve vašem případě nebere konce a už se možná podepsalo na vašem zdraví. Takové zážitky se nedají někomu na potkání ani vyprávět, protože kdo nezažil, neuvěří. Děs. Kdyby jsi měl zájem, mohu tvé dceři napsat dopis. Musel by jsi ale dát souhlas a prostřednictvím emailu bychom se dál domluvili. Držím palce a modlím se za vás, aby jste se opět shledali s vaší dcerou.

Marcy
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Černá ovce sboru 15/5/2007, 23:29

Znám bratra,jež byl vyloučen za to,že na krajském sjezdu mluvil se svým vyloučeným synovcem.Největší hřích byl,že spolu dokonce jedli u jednoho stolu.Zajímavý byl i postup vyloučení.To jednou přišli 3 starší na návštěvu,poseděli u stolu,poklábosili o všem možném,vypili kávu a odešli.Další den prišel bratr na studium knihy kde pokaždé předčítal.Starší co vedl studium knihy byl jedním z trojice té návštěvy řekl že bude číst někdo jiný,tuto přednost již mít nemůže.Bratr se ptal co se stalo.Starší odpověděl:,,No víš bratře mi jsme tě vyloučili,ale ještě to nebylo oznámeno". ,,Jak jste mi mohli vyloučit,když nebyl právní výbor a za co jsem byl vyloučen ?" ,,No to jak jsme u tebe včera byli,to byl ten právní výbor. Za cos byl vyloučen se dozvíš v dopise ,pošlem ti ho doporučeně poštou.Před přítomnými spolukřesťany důvod vyloučení organizace neoznamuje.... Stalo se v Plzni r.1998.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Vladislav Kulda 16/5/2007, 10:43

Pro Černou ovci sboru!

Dík za to, co jsi napsala. Připomnělo mi to jedno období života mé mladší dcery Kateřiny, také nám doma říkala, že je černá ovečka. Dnes jsem rád, že není SJ, protože by si asi musela také projít peklem právního výboru. Není ten typ, který by slepě poslouchal, vždy jsem ji učil, že je dobré mít na věci kolem sebe svůj názor a pokud vím, že je správný, tak si za ním umět stát. Popisuješ zde průběh právního výboru v Plzni. Pokud se to takto událo, je to z hlediska toho, co nás učil náš Pán, velice špatně. Když jsem se účastnil právních výborů, vždy jsem usiloval o to, aby ten, který byl v postavení chybujícího, dostal šanci vysvětlit, proč tak, či onak jednal a co jej k určitému jednání dovedlo. Na prvním místě jsem kladl důraz na milosrdenství podložené láskou. Nikoliv soudit, ale především usilovat o pomoc člověku, který se jako křesťan dopustil omylu, jde o to, co je nalomené nedolomit. Pokud by to byl člověk, který chronicky jednal špatně proti Bohu, tak to by bylo jiné. Kdybych zjistil, že je tam známka jednoznačné vzpoury proti Bohu, asi bych byl důraznější, ale přesto bych se snažil mu dát šanci k pokoře před Bohem. Vždy jsem se však varoval otázek, které by tomuto člověku způsobovaly psychické trauma. Vždyť člověk, který sešel z křesťanské cesty potřebuje především podepřít, aby nepadl úplně, není žádné umění někoho zadupat do bláta a položit mu na hlavu kámen, aby se nemohl náhodou vynořit, to by byly stejné metody, které uplatňovalo gestapo. To pak nemá nic společného s křesťanskou láskou. To, jak popisuješ, že byl bratr informován o svém vyloučení na studiu knihy, aniž by si byl vědom, že proběhl právní výbor, to je ostuda tamnějších starších, kteří si tímto sami podkopávají svou autoritu ve sboru. Navíc, bratr má právo odvolání se do sedmi dnů, pak je teprve právoplatně vyloučen. Do té doby se s ním musí jednat, jako s bratrem. Dnes jsem rád, že se již nemusím na této maškarádě podílet a tak vědomně ubližovat lidem, kteří mají ve skutečnosti ryzá srdce, spojená s ohromnou obětavostí pro druhé. Je mi jich upřímě líto, protože nejsou schopni prohlédnout, že jsou klamáni a podváděni.

Pán s Tebou!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část - Stránka 2 Empty Re: Past na Davida. Příběh Jana Šubrta - 2.část

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru