Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva typy vydání časopisu Strážná věž

+14
Jindřich Šafář
Ctibor Plášek
Alžběta
Černá ovce sboru
Jane
Jirka z P. (queens)
OOO
scotty
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Arago
Vladislav Kulda
Aleš
Michal
18 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Michal 27/2/2007, 22:29

Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Další snížení nákladu časopisů vydávaných svědky Jehovovými.
Vedoucí sbor svědků Jehovových (nejvyšší ústředí v Brooklynu) rozhodl, že od ledna 2008 budou vycházet dva typy vydání časopisu Strážná věž.

Viz zde: http://www.straznavez.cz/Aktuality/dvatypySV.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Aleš 28/2/2007, 07:10

Vždycky byl na sjezdech důkazem jejich yvvolenosti "další, po sobě jdoucí vrchol" ve vykázaných číslech. Důkazem jejich požehnání otevření nových tiskáren. Teď budou muset zavádět hesla jako: "důkazem požehnání je další pokles výroby tiskovin v Pattersonu".Nebo "Stále méně lidí si čte naše časopisy neboť počet velkého oblaku Svědků je zapečetěn a další neberem".
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Vladislav Kulda 28/2/2007, 11:36

Asi to chce chvíli počkat, něco se z toho vykrystalizuje. Derou se mi do úst slova jednoho z farizeů, z doby apoštolů, Gamaliela.

Skutky 5:34-39.
O slovo se však přihlásil známý farizejský učitel Zákona Gamaliel, muž značné autority a dal pokyn, aby na chvíli obžalované odvedli.
5,35 Pak oslovil veleradu: "lzraelité, dobře si rozmyslete, co chcete udělat s těmito lidmi.
5,36 Vzpomínáte na rozruch kolem Teuda? Ten ze sebe dělal velkou osobnost a shromáždil na čtyři sta přívrženců. Když však zemřel, jeho lidé se rozprchli a všechno utichlo.
5,37 Nebo vzpomeňte na povstání Judy z Galileje za sčítání lidu. Měl hodně následovníků, ale i on zahynul a jeho tlupa se rozptýlila.

5,38 A tak vám radím, nechte ty lidi prostě na pokoji. Jestli je to zase nějaké lidské hnutí, brzo se rozpadne.
5,39 Stojí-li však za tím Bůh, nic proti tomu nezmůžete a vlastně byste se snažili bojovat s Bohem." Dali na jeho radu.

Jen mě to tak nějak vlezlo do hlavy a musel jsem to zde vyjádřit.

Pán s Vámi!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Arago 28/2/2007, 15:31

Když jsem o tom tak přemýšlel, proč dva časopisy, nenapadla vás myšlenka, že to může být snaha uchránit některé hypotézy od nepovolaných lidí? Nevím, jak silné je disidentské hnutí třeba ve Spojených státech, ale co když je toto tím cílem. No a také další důvod, proč chodit na shromáždění. Tam budou ty "životodárné vody" probírány, tam se můžou psát razantnější texty.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 28/2/2007, 16:37

Díky tomuto opatření, se studijní články, které jsou určeny pro ty, kteří nemají odvahu nahlas myslet, nedostanou ven, a nevzbudí protesty, kterými by se mohly pravověrné ovce nakazit..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Aleš 28/2/2007, 17:37

To je pravděpodobné. Ty interní SV to bude hutný pokrm (pro polapené), jako třeba NSK. Ono rozdávat SV s tou jejich terminologií a naukami už bylo trochu marťanské.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Michal 28/2/2007, 17:55

Pozoruj požehnání, jež přináší jednota království!, Strážná věž 1.2.1985

Otázka k odstavci 16: Jaké důkazy máme, že Jehova nyní bohatě žehná svědkům svého království po celé zemi?


16 Když si prohlížíme pole, jímž je svět, nepozorujeme zřetelně, že Jehova žehná našemu úsilí, když horlivě a pravidelně kážeme království? Ve větších a zlepšených zařízeních odboček je stále větší počet ochotných pracovníků — služebníků, jichž je třeba, má-li se pečovat o práci v bételu v mnoha zemích. Jedna země za druhou dostává k dispozici moderní tiskařská zařízení a postupy, jež šetří čas, takže ohromně vzrostla výroba Biblí, biblických příruček a časopisů. Jako pravidelní a pomocní průkopníci slouží Bohu oddaní, pokřtění Boží služebníci ve stále větším počtu a každý den věnují čas důležité službě, při níž je pravda o království vštěpována do srdce mnohých lidí. Zvěstovatelé království se téměř ve všech sborech snaží zvětšit svou službu, a činí to na základě hlubokého ocenění pro požehnání, kterými je již Jehova zahrnul.
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Aleš 28/2/2007, 18:28

Michal napsal: ...že Jehova žehná našemu úsilí, když horlivě a pravidelně kážeme království? .................... takže ohromně vzrostla výroba Biblí, biblických příruček a časopisů. ......
Jak si dát ve světle této SV do spojitosti požehnání s radikálním omezením výroby tiskovin?
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 28/2/2007, 18:48

Myslím, že spíše než Jehova si zaslouží pochvalu šikovní manažeři SJ...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 28/2/2007, 21:12

Zdá se mi to trochu podivné, dva druhy informací.
Ale je pravda, že některé jsou pro lidi vně opravdu nestravitelné - někdy nám říkali ve službě, že tomu vůbec nerozumí, abychom jim to přeložili do češtiny.
A pak se tím vysvětlí pokles ve statistikách co se týče počtu rozdaných časopisů, bude to vypadat, že je to tímto opatřením.
Koneckonců, už je mi to úplně jedno....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Vladislav Kulda 2/3/2007, 16:38

Ahojky!

Před nějakou dobou jsem jistému otroku NSSJ, panu Maršálkovi, napsal o tom, co si myslím o "krmení" SJ. Tehdy jsem mu ukázal, že ti, kteří jsou uvnitř organizace, jsou těmi, kteří milují svou misku granulí nade vše. Nepovšimli si však, že to je jednoduchá strava pro otroky, ne pro svobodné. Nyní nastalo období, kdy jim tuto misku naplní ještě hutnějším pokrmem, do které jim bude přikapáváno ještě silnější "opium". Tak, aby nebyli schopni jakéhokoliv procitnutí do reality. Lidem "gójim", budou dávat do misek potravu z dálky vonící, tak, jak když je lákána kořist do pasti. Zvíře, které je uloveno, není schopno odolat vonící návnadě. Vejde do vnitř a je lehce lapeno, vůbec nepozná, že již není cesta návratu. Hodně mi to připomíná praktiky tajných služeb, které vyhlédnuté spolupracovníky nalákají na značně výhodné finanční ohodnocení a popřípadě anonymitu.

Izaiáš 10,2
nuzným odnímají možnost obhajoby, utištěné mého lidu zbavují práva; jejich kořistí jsou vdovy a sirotky olupují.


Marek 13,5
Ježíš začal hovořit: "Dejte si pozor, aby vás někdo neoklamal.


Tak to je má troška do mlýna. Pán s Vámi!


Naposledy upravil dne 6/7/2007, 19:25, celkově upraveno 1 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  scotty 3/3/2007, 22:04

Nyní nastalo období, kdy jim tuto misku naplní ještě hutnějším pokrmem, do které jim bude přikapáváno ještě silnější "opium". Tak, aby nebyli schopni jakéhokoliv procinutí do reality. Lidem "gójim", budou dávat do misek potravu z dálky vonící, tak, jak když je lákána kořist do pasti.

Ahoj Vláďo, co máš na mysli konkrétně?
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Vladislav Kulda 5/3/2007, 11:21

Pro Scotty!

Především Ti přeji pěkný den! Víš, mám na mysli to, že literatura pro členy bude zaměřena "tvrdě" na potřeby SJ a to se vším, co k tomu patří. Bude daleko důraznější, což jim umožní lépe předkládat svým členům vyšší požadavky na věrnost k organizaci a kvalitu víry, což by asi "gójim" nestrávili, spíše by je to odrazovalo. Ve SV bude více rozebíráno interních věcí, jako třeba hlubší analýzy textů v souvislosti s naukami V.R.O. Snadněji tak bude moci NSSJ manipulovat se smýšlením svých členů, tak, aby byli snadněji ovladatelnější a poddajnější. Budou jednoznačně ubezpečováni, že cesta, po které kráčejí, je jedině ta pravá, že žádná jiná již neexistuje. Je tím sledován cíl nenahraditelnosti a jedinečnosti tohoto učení. / opium / Pro ostatní lidi bude ve SV předložen hodnotný studijní materiál, ale takový, aby byl pro ně stravitelný, lehčeji pochopitelný. Navíc tam nebude terminologie, která se běžně používá mezi SJ, pro běžné lidi bez základního zasvěcení dokonce nelogická. Snadněji budou tito lidé ovlivněni, protože dostanou před oči "růžové brýle". Budou určitě použity tzv. obchodní praktiky, vše uhlazené, v krásných barvách, s cestičkou napřed vyšlapanou, vedoucí přímo do pasti. Bude to vonět jako návnada, které nelze odolat. Uvádím myšlenku ap. Pavla. Když byl v Římě, setkal se tam s rozděleností a prospěchářstvím a varoval tamnější křesťany, aby si na to dali pozor. Pro porovnání uvádím dva překlady.

Římanům 16,18 (EKUM)
16,18 Takoví lidé totiž neslouží Kristu, našemu Pánu, nýbrž svému prospěchu a snaží se krásnými a pobožnými řečmi oklamat mysli bezelstných lidí.

Římanům 16,18 (SNC)
16,18 Takoví kážou ne proto, aby sloužili Kristu, ale pro svůj vlastní prospěch. Vyhýbejte se jim. Bezelstného člověka snadno zmatou líbivými řečmi.


Přísloví 29,5
Muž, který lichotí bližnímu, rozprostírá síť jeho krokům.


Snad Ti mé výše uvedené vysvětlení stačí. Myslím si, že to je jeden z dalších pokusů zastavit pád impéria. Pokud radikálně něco nezmění ve svém učení, čeká je postupný rozklad ze vnitř. Je to však jen můj subjektivní názor.

Pán s tebou!


Naposledy upravil dne 5/3/2007, 14:31, celkově upraveno 3 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  OOO 5/3/2007, 11:34

Nebude taky omezený náklad jedné verze SV pro čestné "odpadlíky",aby byl kontakt s vozem poznání?Možná by bylo dost čtenářů... bounce sunny


Naposledy upravil dne 5/3/2007, 11:45, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 11:39

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 10:00, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 13:56

Datle,
je milé vidět, že opravdu neztrácíš smysl pro humor
Nebude taky omezený náklad jedné verze SV pro čestné "odpadlíky",aby byl kontakt s vozem poznání?Možná by bylo dost čtenářů...
To je dobrý, ani by nás přitom nemuseli zdravit, ani s námi jíst, natož si nás zvát domů. A měli by "trasu s časopisy pro odpadlé" (mohlo by se jí říkat Trasa "O") na které by nám ty esvéčka házeli jen do kaslíku - příjemná služba a hodinky se jen sypou. Ale jen pro průkopníky a starší, protože ti ostatní by nás, světe zboř se!, mohli potkat a třeba s námi mluvit. Brrr.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Arago 5/3/2007, 14:07

Quaero a Pavle, tak to bychom potom mohli do "naší" odpadlíkovské SV nadelegovat nějakého redaktora, aby to bylo dle našeho gusta. Koneckonců, jak jsme zjistili na našem fóru, občas aktivní SJ využívají služeb vyloučených SJ k sestavování přednášek, tak proč ne? Very Happy Nebo by mohla být v SV rubrika : Od našich odpadlých bratrů a sester. No, my si tady z toho děláme legraci, ale v každé pořádné akciovce bychom měli minimálně hlas dle výše vkladu do podniku a mohli tak alespoň malilinko rozhodovat o tom, co bude. Nevím, kolik jste do akciovky NSSJ dali vy, ale předpokládám, že malý podíl to nebude. Možná, že jste zafinancovali jeden tiskařský stroj, či počítačovou síť? No, píšu zase trochu z cesty Smile
Pro zajímavost, víte, kde je první zmínka o Strážné věži v Bibli?
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 14:40

Arago, to bylo asi už tehdy když odcházel Jákob od Lábana a nasypali tam tu hromadu kamení, na svědectví, ne?
To byla ještě správně česky "Strážní věž".
Jsem zatížená na češtinu a tak mě ten výraz "strážná"(což je absolutně češtinsky špatně), rve uši už skoro třicet let. To je přesně ukázka toho, že někdo něco špatně přeloží a nezmění se to a nezmění.
Horší ale je, když někdo něco špatně vysvětlí a nezmění se to a nezmění se to......
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 15:15

Jsem zatížená na češtinu a tak mě ten výraz "strážná"(což je absolutně češtinsky špatně), rve uši už skoro třicet let.

I já fandím češtině. Mě zase rve uši ta česká zavděčprdelkovská snaha, dát všemu anglické názvy a přízvuk. Na příklad těm pytlíkům nevadí říkat CéDé, což je česky správbné (máme takovou abecedu a její znění), ale jak čas běží, již tady není DéVéDé, ale DíVíDí.

Brrrrr.

Co se týká toho výrazu "Strážná"
U jednoho výslechu, v "přátelském" rozhovoru se mne kluci od STB ptali, jestli vím, jaký je rozdíl mezi Strážnou a Strážní věží.
Věděl jsem.
Skus si najít také rozdíl, jestli je to správné tak, a nebo jinak...

Co znamená strážná věž a co znamená strážní věž..

Podobně je rozdíl mezi cigán a róm. Je to jedna rasa a přesto rozdíl. Ne urážka, ale přesný popis.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  scotty 5/3/2007, 15:18

Pro Vláďu K.

Zdravím Tě a díky za vysvětlení, podobně to vidím i já.Stejně se SV téměř nerozšiřuje.A když už, tak ho málokdo čte.Svědkové si tuhle změnu zase vysvětlují jako doklad toho, že konec je už blízko, a proto je třeba lidi vést více k duchovním věcem.Přece jenom Probuďte se není tak "duchovně zaměřené" Smile

Každopádně jsem zvědavý na ty nové SV.
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 15:42

Dědo,
co já vím, tak "strážná" je ženský rod od "strážného" což je hlídač (strážný). Podobně: pan polesný, paní polesná.
Kdežto přídavné jméno "strážní" je měkké, tudíž má jeden stejný tvar pro ženský, mužský i střední rod. Takže je ta strážní věž, ten strážní domek.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 15:47

Z češtiny jsem měl pravidelně dvojku a nikdy ne jedničku. Tak nevím co je správné.

Pro můj starý rozum je strážní věž vyvýšené místo, kde někdo někoho hlídá. Má ho pod dohledem, aby třeba neutekl. Na příklad stážní věže v koridoru krimínálu.

Strážná věž je podobné místo, kde ztrážný dbá na bezpečnost svěřeného úseku. Třeba města..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 15:54

Já bych řekla, že ten tvar "strážný" "strážná" (polesný, polesná) je v podstatě označení člověka, který dělá nějakou činnost.¨
A ten tvar "strážní" je prostě jen přídavné jméno (jako lesní podle vzoru jarní).
V podstatě je to jedno, až na to, že v tom případě té věže, je to podle mne nesmysl. Jeden bratr mi to kdysi vysvětlil, že to kdysi někdo přeložil z němčiny špatně, a od té doby protože jsme si na to zvykli, to tak používáme.
Ale je to vcelku jedno, tady nejde o život.
To v těch ostatních omylech už jo.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 16:08

Myslím, že ekumen by měl být správně v češtině. Proto příklad.

Izajáš 32:14 Neboť palác zchátrá, hluk města ustane. Návrší se strážnou věží budou navěky jeskyněmi, budou obveselením divokých oslů a pastvinou stád.

Strážná věž na ochranu města.


Z toho možná vycházela SV. Strážný, "jako dalekozraký olel" (v tomto případě VRO), hledí v dál a varuje obyvatele města před hrozícím nebezpečím..

Jaksi se to zvrhlo jinam. No je to prostě Amerika a její kšeft. Možná to bude, jak popisuje Izaiáš.


Naposledy upravil dne 5/3/2007, 16:09, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 16:08

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 10:01, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Dva typy vydání časopisu Strážná věž Empty Re: Dva typy vydání časopisu Strážná věž

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru