Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změna v nauce o 144.000

+23
zbysek
Bulhar
alexandracrewe@atlas.cz
26
Martin Cibulka
Aleš
stefan
drobeček
Vladislav Kulda
petra
scotty
Nikola Tyrpak
Lukin
Hvězdlický
Benekhar
Petr V.
Mysteri
Panova Flétna
Věra Kolafová - quaero
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Foreign girl
Michal
27 posters

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 12/4/2007, 17:49

Podle mne se může křesťanem nazývat pouze ten, kdo uzavřel s Kristem smlouvu,
To bychom uvažovali, jako SJ. Oni jsou praví křesťané a ostatní křesťanstvo.

Podle textu, že je mnoho pozvaných, bych usuzoval, že je to jako na svatbě. Všichni si říkají svatebčané. Ale jen někteří z nich jdou jako drůžička a mládenec, nesou nevěstě závoj atd. Jsou ze všech svatebčanů vyvoleni pro zvláštní úlohu.

Tak i v případě křesťanů, se všichni připojují na stranu Krista, ale jen málo z nich je Kristem vybráno pro spoluvládu..
(ale dál to nebudu rozebírat, dnes je tady fofr)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 12/4/2007, 18:06

Já to takto vidím, že opravdu jen pomazaní jsou křesťané, ostatní křesťanstvo. Ale jsou to jen lidské názvy. Bůh soudí a taky ví, kdo se mu chce podobat a kdo jen kopíruje představy někoho slepého, kdo ho vede do jámy. Ostatně mám víru, že tito lidé, kteří si to jen myslí, budou ze svého omylu vyvedeni, nebo resp. jejich většina a pak se opravdu mohou stát pozvanými svatebčany. Ta svatba myslím ještě nenastala. Nastane, až se bude ženit Kristus se svou Nevěstou. Ten, kdo nebude správně oblečen a věřím, že oblečením jsou spravedlivé skutky- skutky milosrdenství vůči posledním křesťanům, bude vyhozen ven. Vyhozenými jsou nakonec Jidášové.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 12/4/2007, 18:18

Já to takto vidím,

Na to máš jistě právo. Kolik lidí, tolik názorů. Do doby, než se sjednotí na jednom. S tím musíme počítat a ponechat každému svobodu...

Pokud by někdo upíral druhému právo na jeho názor, nemá jej ani on sám..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Nikola Tyrpak 12/4/2007, 21:29

Povinnost všech křesťanů.

Matouš 12:47-50 - "Někdo mu tedy řekl: „Pohleď, tvá matka a tvoji bratři stojí venku a snaží se s tebou promluvit.“ 48 Tomu, kdo mu to povídal, odpověděl a řekl: „Kdo je má matka a kdo jsou moji bratři?“ 49 A vztáhl ruku ke svým učedníkům a řekl: „Pohleďte, má matka a moji bratři! 50 Každý totiž, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebi, ten je můj bratr a sestra a matka.“

Víte na nauce SJ o dvou třídách se mě vždycky něco nezdálo. Především to bylo to počítání datumů a letopočtů. V podstatě jakoby to znamenalo, že do roku 1914 si křesťané mohli dělat co chtěli!? Ale podobenství o plevelu a pšenici přece musí vyburcovat všechny upřímné křesťany k tomu, aby přemýšleli o takových Ježíšových varování jako např. "Jestliže světlo v tobě, je ve skutečnosti tma, jak veliká je ta tma?" apod.

Křesťanská řecká Písma jsou přece celá doslova protkána vybídkami a napomenutími, jak se posvěcovat a být Pánovi k službám. Jen takový dopis od Jakuba, nebo slova ve Zjevení určená sedmi sborům. Pán, který nám slíbil, že s námi bude po celou věčnost přece ví, jak spravovat svou domácnost víry, a co se v ní děje.

Bratři mi vždy kladli na srdce to, abych si vždy připomínal, že jsem se Ježíši Kristu a Jehovovi Bohu neoddal jen na krátký čas, ale na celou věčnost a to je rozhodující. Sám Ježíš řekl: "Ten, kdo bere do ruky pluh, ale pak se otáčí a dívá se zpátky, takový člověk se nehodí pro Boží království." Někteří se rozhodli nemít děti, nebo nějak jinak upravit svůj život, aby mohli sloužit Bohu. Dnes toho litují. Ale pozor! Takoví lidé se nehodí pro Boží království! Nikdy jsem nelitoval toho, že jsem se Bohu oddal a že jsem kvůli tomu musel a hlavně chtěl přinášet oběti a snášet posměch a pohrdání. Ano! Dokonce od některých křesťanů. Od svých milovaných bratrů a sester. O to více si vážím těch, kteří možná tajně, ale upřímně se mě nezřekli a povzbuzovali mě.

Každý totiž, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebi, ten je můj bratr a sestra a matka.“ Vždyť nás nic a nikdo nedokáže oddělit od Boží lásky, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu a Králi. Není tedy důležité, jestli je někdo pomazaný duchem nebo není, to plodí jen soupeření a závist. Důležitější je zda svou víru prokazujeme skutky. Kážeme, staráme se o vdovy a sirotky v jejich soužení, jak nás znají lidé v našem okolí?! A jak nás zná Bůh a Pán Ježíš?! Jako své přátele?! A jak známe my osobně Boha? Učinili jsme s ním zkušenost, jako Abrahám? Poznali jsme ho? Voláme Abba, tatínku? Náš nebeský tatínku. Vždyť Jehova se stal naším milovaným tatínkem. Tak nepředstavitelná výsada. A přesto je to tak.

Budujme proto svůj vztak k našemu nebeskému Otci a k tomu, který se nestydí, nazývat nás svými bratry.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 12/4/2007, 21:38

Každý totiž, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebi, ten je můj bratr a sestra a matka.“

Filipanům 2:10 aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno - na nebi, na zemi i pod zemí -

To je dnešní vůle Otce. A z této "změny" vychází a pokračuje celé evangelium.
Boží služebníci, se na rozdíl od židů, kteří byli svědkové Jehovovi, stali svědky Kristovými...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  drobeček 12/4/2007, 22:00

Hvězdlický napsal:
Každý totiž, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebi, ten je můj bratr a sestra a matka.“

Filipanům 2:10 aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno - na nebi, na zemi i pod zemí -

To je dnešní vůle Otce. A z této "změny" vychází a pokračuje celé evangelium.
Boží služebníci, se na rozdíl od židů, kteří byli svědkové Jehovovi, stali svědky Kristovými...

To není jen dnešní vůle Otce, ale je to vůle Otce od začátku věků dodnes i do budoucnosti.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/4/2007, 07:48

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:42, celkově upraveno 2 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  drobeček 13/4/2007, 08:24

petra napsal:........ Ten, kdo nebude správně oblečen a věřím, že oblečením jsou spravedlivé skutky- skutky milosrdenství vůči posledním křesťanům, bude vyhozen ven. Vyhozenými jsou nakonec Jidášové.

Galatským 2,16 (EKUM)

2,16 víme však, že člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona 'n víme však, že člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona '
nebude nikdo ospravedlněn'.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2007, 08:34

To není jen dnešní vůle Otce, ale je to vůle Otce od začátku věků dodnes i do budoucnosti.

To ano. Ale aby se to nechápalo, jako věčná vůle. Tedy odvždy a navždy.

Opatření v podobě evangelia by nenastalo, pokud by jeden z andělů nezklamal a nestrhl na svou stranu člověka.

A navždy také nebude, protože je psáno-

1Korinťanům 15:27,28 vždyť 'pod nohy jeho podřídil všecko'. Je li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.
Až mu bude podřízeno všecko, pak i sám Syn se podřídí tomu, kdo mu všecko podřídil, a tak bude Bůh všecko ve všem.

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty 144000...změna

Příspěvek  Petr V. 13/4/2007, 08:53

Připojuji se k Hvězdlického názoru.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 13/4/2007, 09:15

drobeček napsal:
petra napsal:........ Ten, kdo nebude správně oblečen a věřím, že oblečením jsou spravedlivé skutky- skutky milosrdenství vůči posledním křesťanům, bude vyhozen ven. Vyhozenými jsou nakonec Jidášové.

Galatským 2,16 (EKUM)

2,16 víme však, že člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona 'n víme však, že člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona '
nebude nikdo ospravedlněn'.
Drobku, nepochopils, že se tu mluví o době, kdy se za spravedlnost člověku nepočítá víra, ale to jak se lidé, kteří nejsou kristovci, k těmto v kritické chvíli zachovají a pak jsou podle soudu nad ovcemi a kozly pozváni nebo nepozváni do království.
Dnes ale ta doba víry ještě je, takže jinak máš pochopitelně pravdu.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2007, 09:27

Drobku, nepochopils, že se tu mluví o době, kdy se za spravedlnost člověku nepočítá víra, ale to jak se lidé, kteří nejsou kristovci, k těmto v kritické chvíli zachovají a pak jsou podle soudu nad ovcemi a kozly pozváni nebo nepozváni do království.
Dnes ale ta doba víry ještě je, takže jinak máš pochopitelně pravdu.

Tady je to asi trošku složitější.

Chápu to tak, že dělení na ovce a kozly, bude probíhat (a probíhá) pouze uvnitř těch, kteří jsou vyvolení za spoluvládce s Kristem. Jedni vytrvají "pokud vytrváme, budeme s ním i vládnout" a druzí budou odsouzeni jako kozli. (na rouhání proti duchu není odpuštění).
Jedná se o vztahy mezi nimi. Někdo bude "ve vězení, jiný nahý atd".

Ostatní lidé se s nikým z nich nemusí za celý život ani náhodou potkat. A přesto bude patřit mezi ty, kteří budou v době žně vybráni pro přežití velkého soužení.

Měřítka, o kterých je tady řeč, se tedy (podle mého pochopení) týkají jen "pomazaných, vyvolených, nebo jak se to dá ještě nazvat" a vztahů mezi nimi.

Rozdělení na velký zástup již dnes, a na jiné ovce a jejich podřízenost "ostatku", to je učení pouze SJ...Není v souladu s Písmem..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 13/4/2007, 09:31

Hvězdlický napsal:
Rozdělení na velký zástup již dnes, a na jiné ovce a jejich podřízenost "ostatku", to je učení pouze SJ...Není v souladu s Písmem..
Tohle neučím, ani mí spolubratří ne, o obecné naději pro lidstvo mluvíme v budoucím čase.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2007, 19:11

Tohle neučím, ani mí spolubratří ne, o obecné naději pro lidstvo mluvíme v budoucím čase.

Tak to asi čteš jen studijní články a hodně nepozorně. Není to tak dlouho, co tam byla výzva ve smyslu "rozšiřte řady ženců, Armagedon je za dveřmi". Nepamatuji si to přesně. To jsem ještě byl aktivní.
Byla z toho hádka, protože jsem tvrdil, že výsada ženců patří andělům a navíc, až v den a hodinu...

Je to totiž doplantané s jinými ovcemi (údajně ti SJ, kteří nejsou pomazaní) a velkým zástum, z řad nečlenů u SJ.

Při tom podle Písma, jsou jiné ovce součást 144000, ale z pohanů, a na velký zástup je ještě hodně času a jeho výběr a záchrana není ponechána na člověku..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 13/4/2007, 19:45

Dědo, jaký studijní články? Já nic kromě Bible nečtu. Tuhle Tvou odpověď vůbec nechápu.
S velkým zástupem jsem Ti už svůj názor psala, že Jan nejprve slyší počet- 144 tisíc a potom vidí zástup těch, kteří vybílili svá roucha v krvi Beránkově a prošli velkým soužením. Je to jedno a totéž. Jde o pomazané, kteří dokončili svou přeměnu k podobě svého učitele Krista (vybílili svá roucha v jeho krvi) a dotvrdili to svou věrností až na smrt- prošli velkým soužením. Obraz toho že mají palmové ratolesti v rukou je obraz vítězství.
Žádný jiný velký zástup není. Jiné ovce jsou pomazaní z pohanů.
Lidstvo teprve toužebně čeká a vyhlíží zjevení se Božích synů. A pracuje k porodu jako ona Žena z 12. kapitoly, která v okamžiku, o kterém ví jen Bůh rodí pacholíka. Pacholík je zaslíbený potomek z proroctví z Edenu a ten rozdrtí hadovi hlavu a tak zachrání svou matku- lidstvo. Eva- matka všech živých je předobrazem oklamaného lidstva, které pravdu neoznalo, ale díky svému zaslíbenému potomkovi ji pozná. Tím potomkem jsou 2 proroci nebo svědkové, jak kdo chce, a Ti ji budouživit podvakrát na poušti. Tou výživou bude pravda, jen pravdou je možné se ubránit proti lžím oficiální politické a náboženské moci. A pravdu lze poznat jen tehdy, je-li člověk vytržen z moci Zlého. Dodnes jsou z moci zlého vytrženi jen křesťané. Ostatní trpí lží, nespravedlností, nemocemi apodobně. Jsou podobni té ženě v evangeliu, kterou Satan držel spoutanou 18 let, takže chodila stále ohnutá. Až Bůh způsobí, že na lidi nebudou moci působit zlí duchové, tak teprve pochopí, čemu je třeba utéct.
Tohle svědkové jistě nikde ve svých brožurkách nepíší.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 13/4/2007, 21:59

S velkým zástupem jsem Ti už svůj názor psala, že Jan nejprve slyší počet- 144 tisíc a potom vidí zástup těch, kteří vybílili svá roucha v krvi Beránkově a prošli velkým soužením. Je to jedno a totéž. Jde o pomazané, kteří dokončili svou přeměnu k podobě svého učitele Krista (vybílili svá roucha v jeho krvi) a dotvrdili to svou věrností až na smrt- prošli velkým soužením. Obraz toho že mají palmové ratolesti v rukou je obraz vítězství.
Žádný jiný velký zástup není. Jiné ovce jsou pomazaní z pohanů.

Nebudu to rozebírat. Přijdeš na to sama, že to není jedno a totéž.
O jedné skupině je řečeno, že je jich 144000 a budou v nebi s Kristem vládnout a o druhé skupině, která má název Velký zástup, je psáno, že je jich tolik, že jedinec by to nespočítal. A hlavně to nespočítá proto, že jsou rozprsknuti po celé zemi, ve všech národech atd. Velký zástup nebude vládnout. Ale podmínka pro život během tisíce let na zemi, je omytí rouch...

Mimo to, pomazaní neprojdou velkým soužením, ale je psáno, že mají podíl na prvním vzkříšení a proměnění a půjdou všichni společně (všech 144000) nahoru vstříc Pánu. Jsou pomazáni Duchem a proto nepotřebují "omývat roucha"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  stefan 13/4/2007, 23:45

Mohol by niekto vysvetliť ako je možné, že v článku o "novom svetle" je citovaná Strážna veža z prvého mája roku 2007, lebo ja teda zatiaľ žijem v apríli. To viem určite, lebo prvého mája mám lietadlo do Prahy a odtiaľ vlak domov, a to by ma mrzelo, keby som to premeškal. bounce Teda pokiaľ slová 1.května 2007 znamenajú máj. Lebo květen je podľa môjho vedomia máj. Alebo nie?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 14/4/2007, 07:20

Musím uvést na pravou míru něco, co jsem zde v ajfru napsala: totiž že něco učím nebo neučím. O učení na fóru nemůže být řeč. Nejen proto, že zde nejsou učedníci, ale ani já nejsem učitel, a to nejen proto že jsem žena. Dneska to funguje jinak. Navíc máme jediného učitele a tím je Kristus.
Jan byl Svatým Duchem vytržen do Dne Páně, čili do posledních časů. V té situaci posílá dopisy sedmi sborům. Ty jsou rozptýleny po celém světě. V prvním století byly v malé Asii a hlavně mimo Jeruzalém. Podle mne to znamená, že opustili veškeré náboženství. Podobně jako křesťané v prvním století opustili zkažený Jeruzalém, o kterém od Ježíše věděli, že bude zlikvidován.
Je zajímavé, že Jan píše vždy Andělu církve a varuje ho. Varuje ho před věcmi, které jsou lidské- před nedostatkem lásky, před duchovním spánkem, před liknavostí, pýchou, malomyslností a chválí lásku. Vidím to tak, že nejde o anděly jako duchovní bytosti, ale o jednotlivce v oněch sborech, kteří mají v těch sborech poslání Božích poslů. To poslání se dá vytušit i v těchto slovech: Blaze tomu kdo předčítá slova tohoto proroctví a blaze těm kdo slyší a zachovávají, co je v něm zapsáno. Kdyby byl blahoslaven každý, kdo přečte Zjevení, tak by to byla paráda, ale jak by mohl někdo zachovávat slova tohoto proroctví, kdyby mu nerozuměl. Takže spíš to předčítání znamená rozluštění tohoto proroctví a to má nejspíš za úkol onen anděl nebo strážce sboru.
Na konci Zjevení jsou podobná slova Jsem jen služebník jako ty a tvoji bratři proroci a ti kdo se drží slov této knihy. A ještě výše: Pán Bůh dávající ducha prorokům, poslal svého anděla, aby oznámil svým služebníkům, co se má brzy stát. Hle přijdu brzy. Blaze tomu, kdo se drží slov této knihy. A ještě dále: Já, Ježíš posílám svého posla, aby vám to dosvědčil po všech církvích. To je ten anděl, který provází Jana zjevením a Jan to zase posílá přes celé dva tisíce let každému, koho Bůh k porozumění Zjevení v daném sboru uschopnil. Ten kdo čte, vykládá, ten kdo poslouchá, rozumí. A jak je jinde ve zjevení psáno: Kdo má Ježíšovo svědectví, má ducha proroctví. Takže i ten kdo vykládá i ten kdo rozumí mají tuto schopnost od ducha proroctví. Ten duch proroctví byl dán Ježíšovým bratrům právě v době, kdy bylo nebo spíše je vysvětlení Zjevení aktuální, čili čas je blízko.
Takže jestli dnes někdo učí, tak ten kdo vykládá, já jen slyším.
Je zajímavé, že v dopisech sedmi sborům se nevytýká různost výkladu, ale vyčítají se věci charakteru, případně přítomnost satanova semene. Takže věřím Ježíšovým slovům, že všechny křesťanské sbory na světě mají nebo budou mít stejné vysvětlení Zjevení, potažmo celých Písem. Na konci se však varuje před tím, aby člověk něco nepřidával nebo neubíral z výkladu. Z jednotného výkladu. Ubírat nebo přidávat může někdo, kdo ten výklad má, ale nedospěl v charakteru k podobě Ježíše Krista, takže dostane ve velkém soužení strach a nic mu nepomůže předchozí pomazání Duchem, protože je plně nevyužil (byl jako 5 pošetilých panen, měl sice lampu, ale nevzal si dost oleje).
A mějte mne za tuto víru třeba za pošetilce, ale jsem-li ve svém nitru vyzvána k porozumění, nemůžu to ignorovat, a jsem-li vyzvána k zachovávání těch slov, taky to nemůžu ignorovat. A je psáno: Duch i Nevěsta praví přijď, a kdokoli to slyší, ať také řekne přijď. Takže pokládám za legitimní zjistit, zda by to snad někdo z vás neslyšel.....
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2007, 07:41

Je zajímavé, že v dopisech sedmi sborům se nevytýká různost výkladu, ale vyčítají se věci charakteru, případně přítomnost satanova semene. Takže věřím Ježíšovým slovům, že všechny křesťanské sbory na světě mají nebo budou mít stejné vysvětlení Zjevení, potažmo celých Písem.

Tentokrát mám názor shodný s tvým názorem.
Jen maličkost bych dodal.
Tehdejší sbory byly součást jedné jediné církve. Proto nebylo potřeba se zaměřovat na nauky.


Je pravda, že až "nastane plnost" budou mít všechny sbory na světě stejné poznání Zjevení a celých Písem.
Plnost nastane až po 1000letech Kristovi vlády. To znamená, že bude zase jen jedna jediná církev.
Nebude ani AC, KC, SJ a další, ale jiná, Kristova..
¨
Jinak, myšlenka, že jsi žena, to bych také nebral jako to brali židi a nebo SJ. Jistě, že má každý nad sebou nějakou hlavu. (žena, muž, Kristus). Ale na druhou stranu, to vypadá takto-

Galaťanům 3:28 Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou.

Texty o pokrývce na hlavě u žen, postoji k ženám atd, jsou ukázkou doznívání starého zákona (a farizejství) samotného Pavla.


Naposledy upravil dne 14/4/2007, 08:08, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2007, 07:48

Štefane,
Jistě se nepleteš, že květen je váš máj.
Ale jistě ti také došlo, že Strážnou věž musíme brát s rezervou.

Sice tvrdí něco o celosvětové jednotě, ale SV u nás má několikaměsíční zpoždění oproti západu, a tak se snadno stane, že do překladu se dostane článek (pro česko) s předstihem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  petra 14/4/2007, 08:24

Hvězdlický napsal:
Galaťanům 3:28 Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou.

Texty o pokrývce na hlavě u žen, postoji k ženám atd, jsou ukázkou doznívání starého zákona (a farizejství) samotného Pavla.
Máš pravdu, že v Kristu není rozdílu mezi mužem a ženou, ale přeci jen je na místě jistá pokora v mém případě. Už proto, že ne každý by to strávil. Já mám velké štěstí, a taky to beru jako dar od Boha, že můj muž není mačo, alespoň ne ve věcech víry. Respektujeme se navzájem a jsme rovnocennými partnery.
To o těch pokrývkách neberu jako doznívání farizejství Pavlova, ale jako výraz jistého podivení se nad pýchou některých žen v prvním století. Tehdy jisté věci nebyly zvykem, například aby žena neměla pokrytou hlavu při modlitbě či prorokování. Patrně to bylo výrazem nějaké zpupnosti. Zřejmě si některé ženy vyložily svobodu v Kristu nějak moc emancipovaně. Je to jen můj dojem. Dokud existuje manželství, měla by mít žena před mužem úctu a muž by měl být schovívavý k její slabosti. Ale pochopitelně platí i pravý opak, záleží na povahách obou.
I když spolu v mnoha věcech nesouhlasíme, bavím se s Tebou ráda, pořád je to rozhovor, a ne fackovačka.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/4/2007, 10:28

stefan napsal:Mohol by niekto vysvetliť ako je možné, že v článku o "novom svetle" je citovaná Strážna veža z prvého mája roku 2007, lebo ja teda zatiaľ žijem v apríli. To viem určite, lebo prvého mája mám lietadlo do Prahy a odtiaľ vlak domov, a to by ma mrzelo, keby som to premeškal. bounce Teda pokiaľ slová 1.května 2007 znamenajú máj. Lebo květen je podľa môjho vedomia máj. Alebo nie?

Stefane, SJ vydávají SV s předstihem, takže už dnes mají SV z 1. května doma. To proto, aby si je mohli prostudovat, než je začnou dávat lidem, aby věděli, o čem s nimi mají mluvit.
Někdy se vloudí chybička a začnou je lidem u dveří rozdávat dřív, než je datum vydání a pak jsou napomínáni, aby dávali lepší pozor na datum. SV prostě není jen časopis na přečtení, je to studijní časopis, který po prostudování nevyhazují, ale leta skladují doma. Vyhodit SV jen tak do koše to je pro některé přímo hrůza, jakoby znesvěcení.
Je to na hlavu. Lidsky propracované tak, že pro Božího Ducha tam už jaksi nezbývá ani místečko.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Hvězdlický 14/4/2007, 17:13

Ten předstih je ale jen v datu vydání. Obsahem se většinou (pro jistotu) za anglickou verzí opožďuje..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Michal 15/4/2007, 16:36

Hvězdlický napsal:...Obsahem se většinou (pro jistotu) za anglickou verzí opožďuje..

Od července 1990 jsou obsahově česká i anglická verze SV naprosto totožné (kromě tiskových chyb samozřejmě).

M
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Aleš 21/4/2007, 10:01

Nové světlo nedosvítilo všude stejně. Do Vrchlabí dosud nedorazilo, takže když se rozhodl jeden dlouholetý zájemce letos o památné přijímat symboly, bdělý starší přiskočil a začal mu je trhat od úst. Ten se prý nechtěl dát a byla z toho pěkná tahanice, protože ani jeden nechtěl pustit. Kdybych byl věděl, že bude památná s kulturní vložkou - ukázkou křesťanského zápasu, byl bych se šel podívat.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o 144.000 - Stránka 3 Empty Re: Změna v nauce o 144.000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru