Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zkušenost bývalého krajského dozorce

+13
Černá ovce sboru
Vladislav Kulda
Old.Stloukal
Nikola Tyrpak
Luboš Kolafa - absolvo
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
janmat
Foreign girl
OOO
Věra Kolafová - quaero
Benekhar
Michal
17 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Michal 1/5/2007, 22:59

Zkušenost bývalého krajského dozorce

„Nejsme odpadlíci, kteří se vrací k pohanství, jako ti, o nichž mluví Písma. Jsme křesťané a zůstáváme jimi."

- Jak jsem potkal sám sebe. (Zkušenost)
http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/kolafovi.htm

- Právní výbor ze dne 16.4.2007.
http://www.straznavez.cz/Dokumenty/Kolafapravnivybor.htm

- Dopis pro Kolafovi. (Jakoubek Stříbrný)
http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/kolafovi_jakoubkuvdopis.htm

- Cesta k srdci krajského dozorce. (Rozhovor)
http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/kolafovi_rozhovor.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Benekhar 2/5/2007, 22:54

Jsem naprosto unešena tím, co jsem si přečetla o lidech, s nimiž jsem se setkala na tomto foru...

Obdivuji to, že jako manželé dokážete táhnout za jeden provaz, že duchovně smýšlíte stejně a že jste ochotni bojovat za pravdu...
Mnoho lidí se toho obává právě např. z důvodu ztráty přátel, což uvádíte jako jednu z bolestných obětí... Nedokáži si představit, že jednoho dne to budu muset sama zažít, ale vím, že jakmile se rozhodnu, to rozhodnutí bude správné...
Moc jste mě povzbudili svými myšlenkami, tím, jak hovoříte o Kristu... Čtením Bible jsem došla ke stejným závěrům a jen fascinovaně zírám, jak je to možné... a nemám zpětnou vazbu, která by mi potvrdila, že nejsem fantasta... Díky za ni...
Líbí se mi přirovnání podstaty SJ k dobrému kurzu, který nás naučil znalostí Bible. Jsem jim za to nesmírně vděčná...ale SHOW MUST GO ON! afro
Díky, díky, díky! Very Happy
Benekhar
Benekhar

Female Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : chce to čas rozhodnout se správně...
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 03. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 2/5/2007, 23:58

Milá Benekhar, tvá slova nás moc těší. Díky.
Píšeš, že si nedokážeš představit, až to sama budeš zažívat, ale že až se rozhodneš, bude to správné. To je přesně pravda, a není potřeba si to představovat dopředu. Až ta situace přijde, bude ti stát Kristus po boku a Duch tě naplní pokojem. Nikdy bych tomu nevěřila, že to bude tak skutečné....
Měj se moc krásně.
Přeju ti Pánův pokoj.
Quaero
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 3/5/2007, 08:00

Ahoj quaero,také vám s manželem přeji vše dobré po odchodu od NSSJ.Není to jednoduché.Vím to z vlastní zkušennosti.NSSJ se o své "ovce"stará.Dává svá pravidla ,ale i pocit bezpečí.Já ho využíval více než 20let.Proto mnoho lidí má problém po odchodu z organizace uchopit svojí vlastní "svobodu" a odpovědnost za svůj "duchovní"život spojený s tímto krokem a následně sám za sebe hledat Otce a JK.Tak jak to vnímám já ..je třeba se úplně oddělit od toho co bylo.Nebýt jako žena Lota a pošilhávat po stavu ,který byl.Moje zkušennost je taková ,že učení SJ je pod "duchovním"stínem a tak člověk nebojuje proti krvi ale duchu této organizace affraid Proto nevěřím v její "reformovatelnost"To je však závěr ,který si musí každý udělat sám...Ve víře v JK je však tento krok možný...a přináší požehnání.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/5/2007, 11:44

Díky, Petře,
máš pravdu, že NSSJ dává "pocit bezpečí". Odchod od ní obnáší mimo získané svobody pochopitelně taky zodpovědnost za svůj duchovní směr. Máme asi podobnou zkušenost jako ty - vložili jsme svojí svobodu do rukou Krista a naplněni Duchem poznáváme namísto "pocitu bezpečí" opravdové bezpečí. Teprv teď chápeme, co je síla nad to, co je normální...
Jsem moc vděčná Bohu, Kristu, Duchu a všem lidem, co nám k němu pomohli dojít!
Q.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Foreign girl 3/5/2007, 18:36

Mam velikou radost, ze jsem si mohla precist cely Vas pribeh, Quaero a Absolvo, a jsem si jista, ze budete zivym svedectvim pro mnoho bratru! Je to obdivuhodne, Vas zivot odevzdany Bohu, i kdyz treba ne v te spravne 'grupe'. A taky ted vim,jak vypadate Smile Mejte se krasne a at Vam Pan dal zehna............................ sunny
Foreign girl
Foreign girl

Female Poeet p?íspivku : 50
Age : 43
vztah k organizaci : uz byvala nepokrtena zvestovatelka.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  janmat 3/5/2007, 23:01

Mt 10,19 Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať.

Milá quaero a milý absolvo,

I love you

Iz 52,7 Aké milé sú na horách nohy posla blahozvesti, čo oznamuje pokoj, zvestuje blaho, oznamuje spasenie, hovorí Sionu: "Tvoj Boh kraľuje."

Bohu vďaka.

Vaše svedectvo je bezpochyby veľmi cenné pre všetkých ľudí hľadajúcich Boha.

Len nech sa Vás teraz nezmocní pýcha.

king queen

Požehnanie Všemohúceho Boha Otca i Syna i Ducha Svätého nech je s Vami po všetky dni Vášho života.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/5/2007, 23:10

Ahoj Foreign girl,
moc bych si přála, abychom mohli někomu pomoct na cestě ke Kristu. Jsme moc rádi, že nám na té naší cestě pomáhali a stále pomáhají jiní, tak že bychom to rádi zase předávali dál.
Snad se někdy s vámi uvidíme tváří v tvář....
Pán s tebou.
Q.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/5/2007, 23:32

Milý Janmate,
chci ti moc poděkovat. Na té naší cestě jsi nás posunoval často svými komentáři, možná to ani nevíš. Vidíme pořád, jak moc potřebujeme stále pomoc. Chodíme teď v KS na Základy křesťanství a nestačíme se divit, jak je to pro nás nové. Jsme jako slepci, který začnou vidět a rozhlíží se kolem a nemohou najednou vstřebat tolik krásy. Připadám si, že pořád dostávám dárek za dárkem a moc bych si přála zas obdarovávat další. Snad budeme mít taky příležitost, snad dostaneme od Pána dost síly na to, abychom mu mohli být trochu užiteční. Měl s námi takovou dobu trpělivost a má ji stále. Je opravdu podivuhodný. Jsme moc rádi, že je milosrdný a že to s nikým jen tak nevzdá. Prostě jak píšeš - Bohu vďaka.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Martin Cibulka 3/5/2007, 23:45

Quaero, to si pište, že dostanete dost síly, abyste mohli být užiteční. Spíš bych řekl, že jste ji již dostali, ale ještě možná přesně nevíte, jak a k jakému konkrétnímu účelu ji použít. Věřím, že i to Vám však bude postupně zjevováno.

"Tak i vy, když jste udělali všechno, čím jste byli pověřeni, řekněte: "Jsme neužiteční otroci. Co jsme udělali, to jsme měli udělat." (Lukáš 17:10) Kéž toto řeknete, až přijde ten čas.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/5/2007, 00:33

To máš pravdu, Martine, bez "dopingu shora", bychom to sami nezvládli. Začíná se nám už i něco rýsovat do budoucnosti. Čekáme na ujištění, že je to "to ono" a už se těšíme, bude-li to tak, že se do toho pustíme. Vzalo to všechno docela rychlý spád, někdy se člověk nestačí divit....Máme teď často na mysli Fil. 4:13: "Všecko mohu v Kristu, který mi dává sílu." Spoléháme na Ducha, aby nás vedl, kam bude potřeba....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/5/2007, 09:58

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:35, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 4/5/2007, 11:16

Vážený Pavle,naše vystoupení z NSSJ je nutný a potřebný krok pro každého křesťana pokud hledá"náboženskou"svobodou.I pro tebe.To je můj názor a moje zkušennost.NSSJ je v moci "ducha"zla affraid a tak odchod z ní je "životně"důležitý.Opakuji úplný odchod a je třeba se naučit i neohlížet za tím co bylo.Ty to zatím nevidíš a stále "lavíruješ" v této organizaci..Podívej třeba na Bohatýra..od SJ je už 30 let a stále je v jeho pohledu cítít stín učení SJ do roku 75.Proč?Je to však tvoje cesta ,ale nemyslím ,že v NSSJ můžeš čekat nějaký zvrat k "pravdě"která vede k poznání JK a jeho Otce.NSSJ nelze reformovat a tak nedokáže sytit své ovečky..možná jen lidskou "moudrostí"...Proto krok Absolva a Quaero je tak důležitý..Není jednoduché znova nenalítnout na další lidské nebo ďábelské řečičky...Tom je však důležité spoléhat na vedení Ducha s....a pak to jde...Věřím cestě Absolva a Quaera a nijak bych to neschazoval..Pavliku...Znám také lidi z KS co chodí s Bohem..


Naposledy upravil dne 4/5/2007, 19:58, celkově upraveno 3 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/5/2007, 11:18

No to je docela fakt, Pavle, že u SJ jsem se nikdy tolik jako teď nemodlila o ochranu před tím zlým a o rozpoznání toho pravého. Tam to byla "tutovka" tak co. Ale teď je to spojeno se zodpovědností sama za sebe. Je to těžší, možná riskantnější...Na druhou stranu si ale nějak víc uvědomuju, že bez Boha to nezvládám a jeho pomoc pořád potřebuju.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/5/2007, 11:34

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:36, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 4/5/2007, 11:38

Pavlíku, promiň už nebudu ..nemá to cenu.. bounce
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/5/2007, 12:07

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:36, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 4/5/2007, 12:34

To mne zase špatně chápeš,Pavlíku..Já jen nehodlám "čůrat"proti větru.Ono to s trvalým úspěchem opravdu nejde :bball:Vždy se namočíš. Jsem jen prostej "datel" a tak někdy na tuto zákonitost na chvilku zabudnu a pokouším se o nemožné.Ty si mne však zase moje vlastní"rozhodnutí" připomenul..Díky.. bounce

PS:Daniel byl v zajetí babylonském "opravdu"dobrovolně?Jako třeba ty u SJ..? Rolling Eyes
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/5/2007, 13:12

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 09:36, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 4/5/2007, 20:08

Pavel napsal: Ale za nás zemřel Kristus, domnívám se, že neřeší kde jsme v momentě kdy zareagujeme nebo-li rozpoznáme, že je naším Pastýřem, ne?
Promiň Pavle, že se zapojuji do diskuze, což mi asi nepřináleží, protože jde o rozhovor vás dvou. Zastávám názor Vás obou. Živého Krista jsem poznal opravdu jako SJ. U NSSJ jsem jej však pokládal za největšího člověka, nyní jej pokládám za Pána a činnou, fungující hlavu církve v nebesích (od ní se však náb. společnost SJ, bohužel, vědomě oddělila). Bůh opravdu hodně riskoval, když dal svoji obhajobu do rukou církve, která se skládá jenom z nedokonalých a hříšných lidí a tudíž i z nedokonalých denominací téže církve. Riskoval svoji pověst z lásky k lidem. Máš pravdu, že dokonalá není žádná. Bylo Boží vůlí dát Kristu tělo v podobě církve, v podobě nedokonalých údů, jak to popisuje ap. Pavel. Ze své zkušenosti však mohu říci, že NSSJ tím údem vědomě nechce být, a tak fungovala spíše jako velká rušička mezi mým osobním vztahem ke Kristu. Stálé vysílání o tom, že Kristus je pouze největším člověkem a nikoliv samostatným a zároveň sjednoceným Bohem, mi nedovolovalo zažívat skutečný osobní vztah s ním, tak jak ho prožívám nyní. Bez opravdové Kistovi církve bych však nepoznal živého Krista, znal bych jej jako člověka hrdinu, který za mne zemřel. Přesto může být užitečné , když je někdo znovuzrozen Kristem a zůstává SJ, aby tam o živém Kristu vydal svědectví.


Naposledy upravil dne 4/5/2007, 20:13, celkově upraveno 1 krát
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 4/5/2007, 20:13

Vážený absolvo,myslíš ,že můžeš být jako znovuzrozený křesťan v organizaci jako jsou SJ?Já myslím ,že to opravdu a dlouhodobě nejde.Duch který tam je se pere s tím co máš "nově"v sobě a to dlouho neustojíš.To je moje zkušennost .Po svém znovuzrození už nedokážu ani číst literaturu SJ. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 4/5/2007, 20:14

Petr So napsal:Vážený absolvo,myslíš ,že můžeš být jako znovuzrozený křesťan v organizaci jako jsou SJ?Já myslím ,že to nejde.Duch který tam je se pere s tím co máš "novů v sobě a to dlouho nejde.To je moje zkušennost .Po svém znovuzrození už nedokážu ani číst literaturu SJ.
Máš pravdu dlouho jsem to nevydržel. Ale chtěl jsem Pavlovi říci, že to nějaký čas jde. všechno má svůj čas a nechávám na každém jak se rozhodne. určitě se mi hodně ulevilo stejně jako tobě. Ale někdo možná vydrží víc jak já.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 4/5/2007, 20:18

Já považuji za nedůležitější zlom ve svém životě právě "znovuzrození" a právě tuto touhu a potřebu "duch SJ "zastrašuje a přímo usmrcuje.Proto Pavel a třeba děda S. stále přešlapují a bojí se jen o těchto věcech uvažovat.Duch s. nikoho neznásilňuje a tak nikoho do "znovuzrození"nenutí..Proto to chápu jako nejhorší hřích SJ..zapírají tuto naději svým ovečkám.. affraid a proto nepovažuji učení SJ za křesťanské.....To však nevylučuje upřímnost víry a opravdovost jednotlivců uvnitř této organizace... sunny Opuštění této NSSJ je však první a nezbytný krok..za svobodou..
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 4/5/2007, 20:40

Petr So napsal: a nepovažuji učení SJ za křesťanské..
Souhlasím. Jenom mám jiný názor na časoprostor. Boží duch např. dovedl katolickou církev za dva tisíce let až charismatické obnově a dnes je v církvi mnoho znovuzrozených. Ještě před čtyřiceti lety s tím ale církev měla trochu problém. Nepospíchala ani na konzervativce ani na charismatiky a dnes tam panuje poklidná spolupráce. Stejně tak i v protestantských církvích vzniklo mnoho denominací letničního hnutí a nebylo to snadné pro protestantské církve to přijmout a později se srovnat s tím, že stejný duch působí i v církvi katolické. Dvatisíce let , nebo i čtyřista let, je dlouhá doba. Jeden z kardinálů KC však kdysi řekl : "My nikam nepospícháme. Protože Duch nikam nepospíchá." A to prosazuji i já. Denně se potkávám s různými lidmi a učím se na ta setkání dívat se Božíma očima. Čekám, k čemu mne Duch povolá a spoléhám se na něj i u těch co znovuzrození zatím neotevřeli své srdce. Nejsou-li znovuzrozeni nyní, mohou se jimi stát zítra. Nejsou-li uzdraveni dnes, mohou být zítra. Někteří usilují leta a přece jejich nemoc zůstává. To ale neznamená, že zhřešili. Možná se jenom bojí odevzdat. Možná jsou zatuhlí vůči Duchu, jako jsem byl i já.Líbí se mi na nich, že duchu nic nevyčítají a trpělivě se dál modlí. Musím už končit. Děkuji ti za věnovaný čas.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  OOO 5/5/2007, 07:56

Ahoj Absolvo,chápu tvůj postoj a pohled na čas a exodu jedince z NSSJ...Podobný názor jsem zastával i já.Nám jako rodině pomohla spolužačka mé ženy která chodila do AC.Nemyslím ,že to byla náhoda.Tam jsem začal toužit po "duchovních" věcech a poprvé slyšel o znovuzrození.Dokonce jsem slyšel modlitby v jazycích.Přijímal jsem to a čekal co bude následovat.Duch s. mne tam vedl jak k
nutnosti biblického křtu vodou tak k"znovuzrození" Tentýž Duch mne však vyvedl z AC a vedl dál....Právě v AC jsem prožíval asi to co ty.Všichni jsou bratři a kdo jsem já?Tehdy jsem poznal mnoho katolíků a charismatický proud uvnitř KC.Byla to bomba.Zažil jsem uzdravení na "uzdravovacím programu" p.Alvara Gramatiky z Plzně u nás ve městě.Jak své tak jiných.Zdravotní problém se kterým jsem tam šel je dodnes pryč.Nepochyboval jsem o tom ,že tam mohou být lidé znovuzrozeni a působí moc Ducha s.Úžasné období..Zpívali stejné chvály jako já v AC...Dodnes jsem s nima v kontaktu i když převážně pracovně a čekám co přinese čas..?Je tu však jeden zásadní rozdíl.Mezi katolíkem a SJ.Katolík zná JK jako Boha zná i pravou cenu jeho krve. SJ NÉ.Proto si myslím ,že je nutné opustit toho duchovní otroctví NSSJ.Tato nutnost je stejná jako nutnost Židů opustit Egypt..Mohli tam ještě zůstat déle?
Nemyslím...Stejně tak si nemyslím ,že může někdo zažít "znovuzrození" jako aktivní SJ affraid To se vylučuje.Na druhou stranu mohu zažít jako ty ,quaero nebo já touhu opustit toto společenství a přitom následovat JK. Já jsem v této otázce trochu radikálnější...připouštím.Nemám rád chlácholení ,že můžu byt i součástí duchovního "Egypta"a přitom být Boží dítko...To není možné..Pro znovuzrození musím ven...a následovat volání Ducha s. Tady Absolvo,připouštím ,že to volání může být postupné a uši těch co reagují na toto volání připravené... sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Zkušenost bývalého krajského dozorce Empty Re: Zkušenost bývalého krajského dozorce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru