Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

+14
Arago
Dozorčí
Old.Stloukal
alexandracrewe@atlas.cz
Černá ovce sboru
Yakura
Petr Sláma
Pomaly
Věra Kolafová - quaero
OOO
Vladislav Kulda
Petr Štefek
scotty
Michal
18 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Vladislav Kulda 29/9/2007, 22:43

Nikolo, že by soudy v USA byly neobjektivní? To nemyslíš vážně? Já vím, ono se některým věcem nechce věřit, o to vic je to však zdrcující, když se jen myšlenka nakonec stane reálnou pravdou.

Taky jsem nevěřil, že představitelé odbočky byli podepsáni pod lumpárnami Thonáta. Stalo se, dodnes to vše není ještě dořešeno.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 4/10/2007, 20:49

Nikola Tyrpak napsal:Citace:
A takové zprávy pro mě nejsou důkazem, pro posuzování správnosti, nebo nesprávnosti naboženských názorů SJ.
Máš pravdu, to se jedná spíš o hříchy jednotlivců. O správnosti náboženských názorů NSSJ ovšem lecos napoví její reakce na takové zprávy. Jestliže pokaždé informace tají, je to zřejmě nejvýhodnější způsob pro udržení veřejného mínění (soudě podle toho, že to dělají všichni politici a PR zástupci firem). Ovšem jestliže NSSJ učí, že má vedení Svateho Ducha, není částí světa atp. očekával bych, že alespoň vůči svým členům, projeví určitou upřímnost, která může být součástí pokání. Např. jako jeden z dokladů inspirovanosti Bible je uváděna skutečnost, že pisatelé psali otevřeně o svých chybách. Bylo to zřejmě proto, že byli pod působením SD. Vedoucí sbor ovšem neprojevuje ani náznak takové otevřenosti. Naopak pro své členy informace důsledně filtruje.
Dříve jsem si myslel, že NSSJ má vedení Svatým Duchem a nedokonalí jednotlivci to občas kazí. Ten dojem člověk může mít, jestliže vnímá chyby organizace jednotlivě. Tedy obrazně řečeno trpí ztrátou paměti. Jestliže ovšem posoudíš, jak obvykle reaguje Vedoucí sbor na nepřijemné situace v horizontu třeba 100 let, ukáže se, že schéma je vždy stejné. Buď mlčí nebo řeknou "Důvěřujte vedoucímu sboru" nebo ještě lépe svedou omyly na Jehovovo vedení, protože přece "světlo svítí stále více". Mě z toho vyplývá závěr, že ve způsobu jednání NSSJ není patrné působení Svatého Ducha, ale je vedena lidskými silami podle psychologických zásad jak ovládat a motivovat lidi. Náboženské názory SJ, tedy jejich nauky, jsou rovněž sestaveny za tímto účelem. Tím bych nechtěl popírat, že Svatý Duch může působit na jednotlivé SJ, když o to prosí.
Přeju všem krásný den. sunny

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Černá ovce sboru 4/10/2007, 23:35

Když se provalí pedofilní skandál v KC, hned se o tom píše v "Probuďte se" a všichni SJ tomu věří,aniž by si to ověřili.Ale když totéž udělá "Věrný a rozvážný otrok" ani tuna důkazů je nepřesvědčí.Stejné pokrytectví,jako v každém jiném náboženství.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Hvězdlický 5/10/2007, 18:49

Stejné pokrytectví,jako v každém jiném náboženství.

Bez připomínek. Všichni mají stejného pána.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Arago 8/10/2007, 22:06

Souhlasím s pisatelem Matýno. Hrobové ticho či svalování viny za omyly na někoho jiného byly posledním hřebíčkem do rakve víry v NSSJ u mě. Myslím, že ani tomu nepřidá fakt že se SJ snaží získat status pro Zpovědní tajemství. Když jsem se letmo s tímto instrumentem setkal, bylo mi řečeno, že to lze potom použít v Jehovově svaté věce. To ve skutečnosti znamenalo, lhát vyšetřujícím úřadům.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Hvězdlický 9/10/2007, 10:09

To ve skutečnosti znamenalo, lhát vyšetřujícím úřadům.

V podstatě nic nového. Již za "komoušů" byl pro podobné případy použit text "dejte každému, co jeho jest". Výklad zněl- dejte mu jen to, na co má právo. Nemá právo znát pravdu o organizaci, proto lež není lží, ale jen opatřením, pro naplnění textu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty :-))))))))))

Příspěvek  mc_tosha 27/10/2007, 15:05

podivej se na [www.vsudebyl.cz]

mc_tosha
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 27/10/2007, 15:45

A co tam máš na mysli?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně - Stránka 2 Empty Re: 16 případů zneužívání svědků Jehovových ukončeno mimosoudně

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru