Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

5 posters

Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Černá ovce sboru 27/5/2007, 20:36

Rok 1914 je od samého počátku hlavní,páteřní a nosnou naukou strážné věže.Podívejme se co se k němu vztahuje za otázky.
Kdo a kdy poprvé vyznačil r.1914 jako významný pro lidstvo?
Kde se C.T.Russel setkal s teorií o r.1914,že ho tato myšlenka tak uchvátila?
Kolik nových světel od té doby přišlo?
Seslal tato nová světla Svatý Duch?Začalo tehdy panovat Kristovo 1000-leté království ?
Nastal tehdy konec časů pohanů?
Dožije se tehdejší generace v učednickém věku armagedonu a to v hojném počtu představujícím ještě žijící generaci,tudíž většinu?
Byl r.1914 svržen satan na zem?
Je lidstvo od.r.1914 tak hříšnější než dříve,že je stihne stejný trest jako Sodomu a Gomoru?
Nastalo v r. 1914 1.vskříšení věrných ?
Stalo se v.r. 1914 tak významné zemětřesení,že jsou s tím to rokem spojena jako počátek těch největších?
Do nedávna největší dopravní katastrofa dějin - potopení Titaniku.(1912) je v souladu s obdobím největších katastrof od r.1914 ?
Stala se nebeská znamení a mocné úkazy na nebi jak je psáno v písmu o posledních dnech?

Pověnujme se naukám o tomto roku.Všechny vás zdravím Černá ovce sboru.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Hvězdlický 27/5/2007, 21:00

Věnovat čas něčemu, co se prokázalo jako velký omyl, (kdo tomu nevěřil byl vyloučen) znamená škoda času.
Těch nauk ale bylo mnohem víc, než jen tato hrstka základních...

Většina z nich, i když je prokázáno, že jsou mylné, se dál vštěpuje novým zájemcům a donekonečna omýlá na shromážděních a sjezdech...
Prostě každá církev má nějaké svoje tradice, tak proč by je nemohlli mít i SJ???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Vladislav Kulda 10/7/2007, 16:42

Sváťo, to s tím vylučováním je skutečně pravda, byl jsem toho svědkem, když jsem žil na Trutnovsku. Tehdy tam bylo vyloučeno několik rodin, které jednoznačně tuto nauku důkazně zpochybnili. Okamžitě byli vyloučeni a z Prahy došlo opatření o důslednosti ve sledování ostatních br. a ses. v tom, co si myslí nahlas, zda to rozšiřují po sboru. Někteří z těch, kteří tehdy byli vyhozeni pro zpochybňování nauk V.R.O. jsou účastníky výměny myšlenek na tomto fóru. Tehdy jsem byl hlupák, který se nechal obalamutit tehdejšími sloupy církve, byl jsem krátce po křtu, kdybych s nimi tehdy odešel z org., byl bych ušetřen mnoha zklamání, které jsem musel prožít a vypít si je až do dna. Jenže, co může člověk vědět, když je nezkušeným mládětem a snadno strčí hlavu do oprátky, nikdo mě nevaroval, jen jsem hleděl na to, jak odchází z víry fajn lidi.

Kazatel 7,23
To všechno jsem chtěl vyzkoušet moudrostí; řekl jsem si: Budu moudrý. Ale moudrost se ode mne vzdalovala.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Hvězdlický 10/7/2007, 17:39

Jenže, co může člověk vědět, když je nezkušeným mládětem

No vidíš. Já jsem zase velice rád, že jsem u SJ vydržel tak dlouho a poznal skoro vše, co se dá v rámci sborů poznat. Získal jsem skušenosti a znalosti, které začátečník (mládě, jak píšeš) mít nemůže.
Potom se muže snadno stát (tomu mláděti) , že svého odchodu lituje a říká si "udělal jsem dobře",???,

Stejně tak jsem poznal i jiné církve. Ne tak podrobně, ale protože jsou si v mnohém navzájem podobné, nebylo potřeba tak dlouhého pobytu v jejich řadách..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Vladislav Kulda 10/7/2007, 18:02

affraid Hm, asi na tom něco bude, z bolestné zkušenosti někdy lze něco vytěžit. Faktem je, že jsem se mnoha věcem naučil, například, poznat darebáka na hony vzdáleného, to se nemůže "mládě" naučit, dnes, když se pokládám za starého vlka, se musím stále učit. Jó, jó - učit se, učit se, učit se.

sunny sunny sunny
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Černá ovce sboru 24/8/2007, 09:32

Nauka o r.1914 je postavena na předpokladu o druhém splnění proroctví o podťatém stromu u Daniela 4.kap.Ačkoli je zde význam prorockého snu podrobně vysvětlen,není ani zmínky o nějakém 2.splnění.Napadá mi otázka:Zná někdo z vás diskutujících jakékoliv biblické proroctví,jež má více než jedno splnění?
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Jsou...

Příspěvek  Petr V. 25/8/2007, 12:07

Černá ovce sboru
Fri 24 Aug - 9:32
Nauka o r.1914 je postavena na předpokladu o druhém splnění proroctví o podťatém stromu u Daniela 4.kap.Ačkoli je zde význam prorockého snu podrobně vysvětlen,není ani zmínky o nějakém 2.splnění.Napadá mi otázka:Zná někdo z vás diskutujících jakékoliv biblické proroctví,jež má více než jedno splnění?

Buď pozdravena Černá ovce.

Všechna Danielova proroctví mají svá historická splnění. Mají se také vykládat jako celek, protože všechna se musí naplnit v čase konce. Do té doby jsou všechna zapečetěna.

Apoštol Pavel píše o částečném a plném splnění Písem.

Částečně se všechna Písma naplnila v prvním století. Od té doby se čeká až přijde plnost v poznání Boha a s ní úplné splnění Písem.

Výjimku tvoří kniha Zjevení. Je adresována do času konce. Do časového období, které začíná když jakási šelma sestoupila do propasti. Jan se ocitl přenesen Duchem ve Dni Páně.

V tomto Dni se musí naplnit všechno Písmo.

Symbolem plnosti je rozpečetěný svitek úplně popsaný po obou stranách. Ten dostává Jan, který je stále ve Dni Páně, ke snědení, aby z něho prorokoval. Svitek je totiž rozpečetěn v okamžiku, kdy nastává druhý příchod Ježíše Krista. Kdyby Jan nedostal svitek sníst, nemohl by před Ježíšovým příchodem prorokovat a to by zřejmě byla pro lidstvo katastrofa.

Jan zde zastupuje všechny křesťanské proroky, kteří se dožívají Dne Páně. Ve Zjevení mají také podobu Dvou proroků, kteří mají podobný osud jako Ježíš Kristus v prvním století.

Den Páně sestává nejméně ze čtyř období. Jeden je, Jeden ještě nepřišel, šelma vystupující z propasti a konečný soud. Když šelma vystupuje z propasti, nastává Druhý příchod Ježíše Krista.

Jan je vytržen do prvního období a z něho jej anděl - prorocký Duch provází do ostatních budoucích období.

Podle mého názoru je vše co Duch ukazuje Janovi, zároveň ukazováno těm křesťanským prorokům, kteří se dožívají prvního období Dne Páně.

Takže dokud nesestoupí jakási šelma do propasti( dejme tomu dějin) dotud bude Daniel zapečetěn a mnozí budou pilně zpytovat a poznání ...?

Zjevení je radostná zvěst o příchodu plnosti v poznání Boha. Proto je šťasten kdo čte... a doba splnění je blízko, protože se Jan ocitá vlastně těsně před druhým příchodem Ježíše Krista.

Je to jen můj názor.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Není místo pro "1914" v biblických proroctví

Příspěvek  rus virgil 24/5/2012, 23:43

..

Není místo pro "1914" v biblických proroctví

http://reslight.net/forum/index.php/topic,862.0.html

and

"Posledních dnech" chronologie

http://kent.steinhaug.no/forum/showthread.php?s=eac984647c163ac4ca0064fa48179603&threadid=5220

s křesťanskou láskou,
rus virgil.

rus virgil

Poeet p?íspivku : 11
Reputace : 0
Body : 5
Registration date : 27. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

Jsou proroctví o r.1914 z písma ? Empty Re: Jsou proroctví o r.1914 z písma ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru