Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

+13
esos
Alžběta
Petr Štefek
Dora
zbysek
Robin
Jiří Hrádek - Matýno
Jirka z P. (queens)
Old.Stloukal
Villon
Věra Kolafová - quaero
Petr W.
Michal
17 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Hvězdlický 25/4/2008, 07:47

V
kód:
 některých studijních skupinách si víc dovolí zkoumat Písma a je tam trochu svobodnější možnost názorů.

To bude asi hlavní důvod. V domácím prostředí byla větší svoboda myšlení a v podstatě "se tam rodilo odpadlictví".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Zmena v nedelu

Příspěvek  esos 25/4/2008, 10:19

Ja som zas pocul, ze sa predaju nehnuelnosti v brooklyne. Takze je jasne, ze nemame ziadne info potvrdene. Uz zajtra budu programy vniektorych zboroch. Takze "dychtivym ocakavanim venujme nicim nerusenu pozornost slovam verneho a rozvazneho otroka" Smile

esos

Poeet p?íspivku : 6
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Mimořádné oznámení

Příspěvek  Robin 25/4/2008, 22:14

Já jsem zase slyšel, že v neděli se na shr. bude číst nějaké mimořádné oznámení, které bude VELICE důležité, a proto se máme dostavit v hojném počtu, A DOKONCE: ti, kdo mají shr. ráno, nemají to, co se dozví, říkat těm, co chodí odpoledne. Rolling Eyes
Esos, je to ono?
Nevíte o tom někdo něco víc?

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty st. kinhy

Příspěvek  esos 26/4/2008, 08:11

vyzera to tak, ze sa jedna o studium knihy. Americania uz asi tyzden to maju na webe : http://www.jehovahs-witness.com/6/156843/1.ashx

esos

Poeet p?íspivku : 6
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 24. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty zaujatost

Příspěvek  Trojan 26/4/2008, 10:18

Z Vašich příspěvků je vidět zaujatost proti SJ.Je z nich vidět,že Vám Jehova odňal Svatého ducha.Kritizovat a bořit umí téměř každý.
Na těchto stránkách máte v něčem pravdu,ale ta se takto neprezentuje. Rád čtu vyvážené informace,vč.toho,co se podařilo nebo také ne.Připadáte mi jako čeští politici,kteří odešli do opozice a jen kritizují.
Také mám určité výhrady a v nejesnostech,ale čekám na nové poznání. Takže každé nové světlo mě vůbec nerozhodí i kdyby bylo řečeno,že Armagedon nepřijde vůbec a věčný život je něco jiného,než si myslíme.

Trojan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  zbysek 26/4/2008, 11:45

Trojan napsal:Je z nich vidět,že Vám Jehova odňal Svatého ducha.
Hehe, všem SJ VŘELE doporučuju, aby se sami osobně optali Svatého Ducha, jak je to s jeho působením ve vedení společnosti a zda je NSSJ tím, za co se vydává (tedy tou jedinou pravou Boží organizací). A aby při tom sledovali odpovědi jinde než v publikacích SJ (protože to je místo, kde správnou odpověď od DS nenajdou).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  ******** 26/4/2008, 11:49

Také mám určité výhrady a v nejesnostech,ale čekám na nové poznání. Takže každé nové světlo mě vůbec nerozhodí i kdyby bylo řečeno,že Armagedon nepřijde vůbec a věčný život je něco jiného,než si myslíme.

Hebrejcům 11:1
1…Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý důkaz skutečností, ačkoli je nelze spatřit.

********
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  ******** 26/4/2008, 11:56

Trojan napsal:
Také mám určité výhrady a v nejesnostech,ale čekám na nové poznání. Takže každé nové světlo mě vůbec nerozhodí i kdyby bylo řečeno,že Armagedon nepřijde vůbec a věčný život je něco jiného,než si myslíme.

Písmo říká -Hebrejcům 11:1
1…Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý důkaz skutečností, ačkoli je nelze spatřit.

********
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Trojan 26/4/2008, 13:00

Písmo říká -Hebrejcům 11:1
1…Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý důkaz skutečností, ačkoli je nelze spatřit.

S tímto textem jen souhlasím,má nadsázka byla přehnaná.
Chtěl jsem jen tím říct,že jsem připraven na další nové světlo.
Při zkoumání Písma dochází k omylům (viz nauka o generaci)a ani VRO neříká,že je inspirován Bohem.Je pravdou,že některé věci by se nemusely schovávat pod pokličkou...nedokonalí lidé=nedokonalá organizace;přesto vedena Božím duchem.Jestli není,tak zanikne. Tomu ale nevěřím.
Pokud toho Vaše fórum bude mít Jehovovo požehnání,tak nezanikne,podobně jako mnoho jiných skupin,které se odštěpily.
Jinak mívám na paměti slova:
Když tedy mnozí učedníci klopýtli o Ježíšovo učení a Ježíše opustili, Petr promluvil za všechny
apoštoly a potvrdil tím jejich rozhodnutí, že zůstanou s Pánem, který má „výroky věčného
života“,“. (Jan 6:66–69)

Trojan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  stefan 26/4/2008, 13:28

Trojan
Při zkoumání Písma dochází k omylům (viz nauka o generaci)a ani VRO neříká,že je inspirován Bohem.
Na jednej strane je to dobre, na druhej strane je to dôkaz, že VRO nekoná v súlade s Písmom, kde sa okrem iného píše, že "kto vás počúva - mňa počúva". Ak veríte, že Ježiš je bez hriechu, tak by ste mali veriť, že sa počas svojho pôsobenia na zemi nedopustil omylu. Ak sa Ježiš nedopustil omylu, navyše, kto jeho počúval, akoby samého Otca počul, tak to znamená, že tým ktorých poslal už nemôže svietiť další nové světlo, lebo všetko čo malo byť zjavené bolo zjavené v Kristovi.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Matěj Telam 26/4/2008, 13:38

Trojan napsal:Je pravdou,že některé věci by se nemusely schovávat pod pokličkou...nedokonalí lidé=nedokonalá organizace;přesto vedena Božím duchem.Jestli není,tak zanikne. Tomu ale nevěřím.
Pokud toho Vaše fórum bude mít Jehovovo požehnání,tak nezanikne,podobně jako mnoho jiných skupin,které se odštěpily.

Rád bych chtěl věřit, že organizace je vedena tím pravým Božím duchem. Ačkoliv každé společenství tvoří nedokonalí lidé, jsou určité systémové postupy a kontrolní zpětné vazby, které lze nastavit ve shodě se Svatým duchem - při zachování priority pravdivosti a pravdy.
Každá dobrá nezáludná věc v zájmu křesťanské svobody má podporu Svatého ducha.
Vznik tohoto fóra mně připomíná "hlas volající na poušti po pravdě". Bude- li problém napraven, nebude nutné takových fór a energie se může zaměřit na další potřebné záležitosti.
Matěj
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Hvězdlický 26/4/2008, 13:50

Všichni se "dušují" že je vede Svatý duch. Jednotlivci i církve. Přesto si každý vytvoří svou vlastní víru, která se postupně stane neměnnou tradicí. A tu, jak je psáno, PĚSTUJE K DOKONALOSTI.

Marek 7:13 tak rušíte Boží slovo svou tradicí, kterou pěstujete. A takových podobných věcí činíte mnoho."

(nauka o trojici, nesmrtelné duši, kult Marie, věčná muka v pekle, očistec, atd, atd)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Trojan 26/4/2008, 14:49

Řečnická otázka:proč za více než 100 let podobné snahy,jako je toto infofórum zanikly? A organizace watchtower ne?

PS.Z dnešního pohledu samozřejmě nebylo správné vypočítávat datum armagedonu pomocí generace ap.,,O tom dni a hodině nikdo neví."
Jinak na našem shromáždění jsem vzpomenul vysvětlení generace před r.95 a nebyl s tím problém.

Trojan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  zbysek 26/4/2008, 15:01

Trojan napsal:Řečnická otázka:proč za více než 100 let podobné snahy,jako je toto infofórum zanikly? A organizace watchtower ne?
Odkaz na kontinuitu a historii je chybný, protože v takovém případě bych musel být v Katolické církvi, protože ta má nejdelší nepřetržitou historii. Podle této logiky by to musela být právě KC, která je vedená Svatým Duchem, a nikoliv NSSJ, která vznikla pochybným způsobem a je udržována v chodu pomocí zákazů osobního zkoumání a izolací členů od přímého působení Svatého Ducha.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Trojan 26/4/2008, 15:27

Zbyšek napsal:
,,Odkaz na kontinuitu a historii je chybný, protože v takovém případě bych musel být v Katolické církvi, protože ta má nejdelší nepřetržitou historii."
To máte pravdu.Měl jsem ale na mysli,jestli existuje jiná organizace,která se drží Bible přesněji.jestli SJ byli překonáni.
Myslím organizaci jako celek-ne chybující jednotlivce

PS.trojice,neutralita,kaz.činnost (Mat.28:19,20)válečné konflikty,atd.
Ne všechno je v organizaci v pořádku.To ale nebylo ani v 1.století u prvních křesťanů.Viz Petr,Pavel,...
Pokud nejde o velké věci,není lepší to přejít?Podpořit jednotu i za cenu,že si nechám názor pro sebe?Není kolem nás dost rozhádaných rodin,...? Jinak končím,tady na fóru je to o něčem jiném,škoda času,raději se jdu projet na kole a vnímat divy Božího stvoření.

Trojan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Hvězdlický 26/4/2008, 15:29

kód:
 NSSJ, která vznikla pochybným způsobem a je udržována v chodu pomocí zákazů osobního zkoumání

Armagedon (generace, ani rok 1914) nebyl vypočítáván pomocí Písma, ale přesným měřením jedné z egyptských pyramid. Společnost vydala několik puplikací s tímto námětem, s podrobnými nákresy (pyramida s useknutou špičkou).

Celý základ "badatelů Bible" a pozdějších SJ je postaven na zednářském učení.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Hvězdlický 26/4/2008, 15:41

kód:
Pokud nejde o velké věci,není lepší to přejít?

Tak to je pravda. Ale na špatném základě nemůže vzniknout dobrá stavba.

Základem dnešní stavby (křesťanství) je Kristus. Ne Jehova.
Jehova dal VEŠKEROU MOC NA NEBI I NA ZEMI DO RUKOU SVÉHO SYNA.
Proto Kristus může prohlásit "kde se dva nebo tři sejdou ve jménu mém, JÁ JSEM UPROSTŘED NICH. Ne Jehova.

SJ se ale to VE JMÉNU KRISTA scvrtklo jen do jakési zaříkávací formulky na konci motliteb a Krista ve skutečnosti nepotřebují. Vše si vyřídí (alespoň se to domnívají) osobně a přímo u Jehovy.

Pozapoměli, že starou smlouvu uzavřel Jehova s izraelity a ne se SJ, a novou smlouvu uzavřel Kristus. S křesťany.

Skutky apoštolů 1:8 ale dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky v Jeruzalémě a v celém Judsku, Samařsku a až na sám konec země."

Svědkové Kristovi a ne Jehovovi.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  zbysek 26/4/2008, 15:50

Trojan napsal:To máte pravdu.Měl jsem ale na mysli,jestli existuje jiná organizace,která se drží Bible přesněji.jestli SJ byli překonáni.
Myslím organizaci jako celek-ne chybující jednotlivce
Přesněji? Pokud ti zvědavost nedá a ještě s sem vrátíš, pak začněme od samotného základu.

Otec dal Ježíšovi veškeré pravomoce nade vším, s výjimkou sebe sama. V celém NZ můžeme číst, že je to právě Ježíš, o kom máme svědčit a že je Boží vůlí, abychom tak činili. Tím, že svědčíme o Ježíšovi, svědčíme zároveň o Bohu. Svědčí-li někdo o Jehovovi, neznamená to, že svědčí o Ježíšovi (židé také svědčí o Jehovovi). Jestliže tedy nějaká církev vyučuje v tom smyslu, že je možné nějak Ježíše obejít nebo pomenšit (což SJ dělají), pak se nedrží základu a všechno ostatní je nutně špatně (nebo marné). Proto, počítám-li se mezi křesťany, musím být svědkem Ježíšovým, nikoliv Jehovovým.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Matěj Telam 26/4/2008, 18:32

Trojan napsal:
Pokud nejde o velké věci,není lepší to přejít?Podpořit jednotu i za cenu,že si nechám názor pro sebe?Není kolem nás dost rozhádaných rodin,...? J



Chci-li zkoumat pravou organizaci, prioritním měřítkem není délka trvání, ale kvalita přibližování se k Biblickým sdělením a fungující vazba vedení - člen.
Cesta k velkému cíli je založena na obezřetných krocích úzké pěšiny. Na takovéto pěšině musí člověk okamžitě vyrovnávat malé výkyvy a ne je neakceptovat.
Mt7:14 - zatímco úzká je brána a stísněná cesta, jež vede do života, a málo je těch, kdo ji nalézají.

Naopak , vyřeším-li dílčí neshody aktuálně - podpořím jednotu a upevním víru.
Samozřejmě měli bychom respektovat důvěrné informace v daných věcech, ale nefunguje-li "zpětná vazba" řízení v tak důležitých otázkách života a vztahu k Bohu není jiného východiska.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  zbysek 26/4/2008, 19:08

Matěj Telam napsal:Naopak , vyřeším-li dílčí neshody aktuálně - podpořím jednotu a upevním víru.
To ale SJ důsledně praktikují. Konkrétně to vypadá, jak napsal Trojan: buďto budeš držet hubu a krok, nebo poletíš.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Pro Trojana

Příspěvek  Robin 27/4/2008, 16:18

Trojane, reaguji na Tvůj příspěvek ze včerejška z 10:18.
Zdravá kritika je potřeba. Já chápu smysl tohoto fóra v tom, aby si lidé vyříkali něco, co už třeba dlouho tušili, ale dusili to v sobě - např. nejasnosti ve výkladu Bible nebo určité zvláštnosti v organizaci NSSJ. A také to má význam pro ty, kteří jsou dosud aktivními SJ a narazí na tyto stránky, aby získali možnost nového, ne jednostranného pohledu na svět nebo např. na historii NSSJ.
Souhlasím s Dorou (na jiném fóru se zmiňuje o protestujících skupinách v Maďarsku), že časem se někdo dostane i z tohoto stavu (virtuální členství v jakési anti-SJ organizaci) a zapojí se do nějaké jiné církve.
Souhlasím s Trojanem, že "Pokud toho Vaše fórum bude mít Jehovovo požehnání,tak nezanikne,podobně jako mnoho jiných skupin,které se odštěpily." Nechme to na Jehovovi, nechme se vést Božím Duchem. Možná má Jehova (Ježíš?) pro někoho takovou cestu, pro jiného jinou cestu.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Robin 27/4/2008, 16:27

[quote="********"]Také mám určité výhrady a v nejesnostech,ale čekám na nové poznání. Takže každé nové světlo mě vůbec nerozhodí i kdyby bylo řečeno,že Armagedon nepřijde vůbec a věčný život je něco jiného,než si myslíme.

Souhlasím. Taky už mě žádné "světlo" od NSSJ nerozhodí.
Můj oblíbený text je Gal. 1:8-9:

Ale i kdybychom my nebo sám anděl z nebe přišel hlásat jiné evangelium než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet!
Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet!

Komu (z lidí) tedy věřit? Asi nikomu.

Anonyme, napiš prosím, od koho čekáš nové poznání?
Dík,
pokoj s Tebou. Robin

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 27/4/2008, 17:23

Já jsem zase slyšel, že v neděli se na shr. bude číst nějaké mimořádné oznámení, které bude VELICE důležité, a proto se máme dostavit v hojném počtu, A DOKONCE: ti, kdo mají shr. ráno, nemají to, co se dozví, říkat těm, co chodí odpoledne. Rolling Eyes
Přemýšlela jsem o tom, proč s takovým, zdánlivě pouze provozním oznámením, dělat tolik tajností?

Nejspíš je potřeba takovouhle informaci sdělit spolu s příslušnou manipulací mysli (= slučujeme knihu s NSK, abychom vám ulehčili, abyste ušetřili, prostě je to pro vaše dobro) protože jinak by někdo mohl samostatně přemýšlet a přijít na to, že to může mít souvislost s tím, co bylo oznámeno nedávno, že VRO neschvaluje, aby se skupiny SJ scházeli k nezávislému zkoumání Písma a společně o něm diskutovaly.

Je přece jasné, že když už se "skupina SJ" sejde třeba na knihu, je jenom krok k tomu, že tam začnou "nezávisle zkoumat Písmo a diskutovat o něm" a tak vzniknou malé skupinky, přes které nebudou mít starší takový přehled.

Takže bude mnohem lepší, když budou mít pořád dozor nade všemi při společné knize.
No a prostředky, které se ušetří za benzín, určený k dopravě na knihu, mohou dát jako dobrovolné dary.

Je dobře ty jednotlivé výnosy VRO si dávat do souvislosti s ostatními a pak nám vyjde to, o co mu jde!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Old.Stloukal 27/4/2008, 17:43

Trojan napsal:Z Vašich příspěvků je vidět zaujatost proti SJ.Je z nich vidět,že Vám Jehova odňal Svatého ducha.Kritizovat a bořit umí téměř každý.
Na těchto stránkách máte v něčem pravdu,ale ta se takto neprezentuje. Rád čtu vyvážené informace,vč.toho,co se podařilo nebo také ne.Připadáte mi jako čeští politici,kteří odešli do opozice a jen kritizují.
Také mám určité výhrady a v nejesnostech,ale čekám na nové poznání. Takže každé nové světlo mě vůbec nerozhodí i kdyby bylo řečeno,že Armagedon nepřijde vůbec a věčný život je něco jiného,než si myslíme.

VÁŽENÝ ANONYME,

JSTE PRAVDĚBODOBNĚ TROJSKÝM KONĚM TROJE "TROJANA", KDE ZMATEK A NEJASNOSTI JSOU HLAVNÍM POSLÁNÍM TĚCHTO TROJSKÝCH KOŃŮ JAK SE TO LÍBÍ DUCHU TOHOTO ZLÉHO VLÁDCE SVĚTA.

KRITICKÝM DUCHEM K JINÝM CÍRKVÍM JSOU OBDAŘENÍ VNNSSJ, PROT NIMŽ SI NEDOVOLÍ POZVEDNOUTI HLAS ANI ANDĚLÉ V NEBI. TOŤ SLOVA VAŠICH VNNSSJ. NEBO TO NENÍ PRAVDA? JÁ VÁM MOHU NA NÉKTERÉ TAKOVÉTO NÁČELNÍKY PRSTEM UKÁZATI.

TAK KDO POTOM BOŘÍ A KRITIZUJE?

VNNSSJ MAJÍ NOVÉ SVĚTLO VELMI ČASTO, TO ZEJMÉNA TEHDY, KDYŽ POTŘEBUJÍ OPĚTOVNĚ VELMI SILNĚ MANIPULOVAT DUCHEM SVÝCH OVEČEK!!!!

ZDA JE TO K JEJICH PROSPĚCHU ČI NAOPAK, VŽDY UKAZUJE ČAS, KTERÝ NEMILOSRDNĚ ODHALUJE JEJICH ČERNÉ A ZRÁDNÉ DUŠE, KTERÉ SE NEZASTAVÍ PŘED ŽÁDNÝM KLAMEM A JEJICH HLAVNÍM CÍLEM JE OVLÁDÁNÍ CO NEJVĚTŠÍHO POČTU LIDÍ, BEZ OHLEDU NA REÁLNOU PRAVDU.

NEMÁJÍ SPOJENÍ SE SVATÝM DUCHEM OTCE a SYNA, ALE MNOHDY MAJÍ SPOJENÍ S UČINNOU SILOU OD TOHO DUCHA ZLÉHO VSKUTKU SATANSKÉHO.

PAK JIM JE NUTNO PŘIJÍT OPĚTOVNĚ S NOVÝM SVĚTLEM ZARUČENĚ OD JHWH ZÍSKANÉHO. ČAS PLYNE A SVĚTLO JE OPĚTOVNĚ ODHALENO JAKO SVĚTLO TEMNOT A PROTO JE NUTNO ZASE ZÍSKAT NOVÉ POZNÁNÍ A TAK TO JDE DO KOLEČKA DO KOLA AŽ MNOHÝM SE Z TOHO HLAVA TOČÍ A PAK Z TOHO JEJICH KOLOTOČE SVĚTEL TEMNOT VYSKOČÍ A JDOU CESTOU POKORY K PRAVDĚ BOŽÍ.

JE VELMI SMUTNOU PRAVDOU, ŽE MEZI NSSJ JE MNOHO SLUŠNÝCH LIDÍ, KTEŘÍ SE NECHAJÍ MANIPULOVAT TZV VNNSSJ, COŽ BYLO ZASE NOVÉ SVĚTLO V ROCE 1999.

JÁ SI VÁŽÍM DOBRÝCH DUŠÍ JAK V NSSJ TAK V CÍKVÍCH.
KŘESŤANSKÝCH.

NSSJ NENÍ KŘESŤANSKÁ, NEBOŤ ODMÍTÁ UCTÍVAT KRÁLE KRÁLŮ A PÁNA PÁNU TEDY JEŽÍŠE KRISTA. JE TO SEKTA, KTERÁ POCHÁZÍ Z AMERIKY A JEJÍM HLAVNÍM POSLÁNÍM BYLO A JE ZÍSKÁVAT CO NEJVÍCE OVEČEK ZA KAŽDOU CENU.

NYNÍ SE JIM TO VE SVĚTLE RYCHLOSTI ŠÍŘENÍ ZPRÁV DOBRÝCH I ŠPATNÝCH NEDAŘÍ. MANIPULACI MAJÍ TAK ZTÍŽENOU A JEJICH POTŘEBOU JE TEDY OBJEVOVAT STÁLE NOVÁ A NOVÁ SVĚTLA NE DUCHOVNÍCH HODNOT KTERÉ POCHÁZÍ OD TROJICE BOŽÍ, ALE OD NOSITELE ZDÁNÍ SVĚTLA TEMNOT.

KAŽDÝ MUSÍ SÁM ZA SEBE ŘEŠIT DUCHOVNÍ ROZHODNUTÍ KOMU CHCE SLOUŽIT.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Robin 4/5/2008, 17:46

Přátelé,
prosím zkusme se vrátit k tématu - Změna nauky o generaci. Dovolím si nadhodit téma k diskusi: máte někdo představu, kdo tedy by mohla být tato generace? Mluvil jsem na toto téma už s dvěma rozumnými SJ a jedním adventistou a všichni tři se shodli zhruba na tom, že ta generace byla jasná v prvním století pro předpovězení pádu Jeruzaléma a jestli má nějaké další splnění, není jasné, takže nevíme, kdo to je ta generace. Adv. navíc říká, že ta generace může být krátké časové období kolem Ježíšova příchodu, tzn. od vyhlášení míru a bezpečnosti přes úkazy na nebi až po samotný Ježíšův příchod. To může prý trvat dny až týdny, ale důkazy v písmu na to nejsou. Mně se nejvíc líbí názor, že nevíme, kdo přesně to je, a že to nepotřebujeme vědět, jelikož z jiných textů jsme nabádáni, že máme být neustále bdělí a nemáme spekulovat o čase. (Líbí se mi, že i např. NSSJ v knize o Danielově proroctví říká, že nevíme, kdo je dnes král Severu.) Jen mne malinko mrzí, že Pán Ježíš řekl nějakou větu, ze které dnes asi nerozumíme a bude plně vysvětlena asi až v novém světě.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008 - Stránka 2 Empty Re: Změna v nauce o "generaci" v SV z 15. 2.2008

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru