Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

+18
111111
gem123
witness
rals
hanala
zbysek
fklad
jája
Matěj Telam
Jiří Hrádek - Matýno
Xantipa
Vierka
Mezek
juvel
Jesen
Pollypus
Jirka z P. (queens)
Michal
22 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Michal 28/12/2007, 14:12

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

... nezachraňuje životy v historicky vypjaté době, ale ve vypjaté životní situaci. Díky němu se tisíce spoutaných myslí vymanilo ze sevření v pasti organizace, kterou sice zdobí ušlechtilé ideály, ale která duchovně izoluje své členy.

- Více viz zde: http://www.straznavez.cz/Zdomova/Franz_spoutanemysli.htm
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 28/12/2007, 15:56

Křesťanská svoboda nedává nikomu právo k tomu, aby prohlašoval, cokoli se mu zlíbí.
Myslím si, že je to velice, velice výstižné. Proto i já se musím snažit a ne jenom já, ale každý, kdo chce tak žít, abychom dávali jo pozor, co říkáme. sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Pollypus 21/6/2009, 13:48

Jirka z P. napsal:
Křesťanská svoboda nedává nikomu právo k tomu, aby prohlašoval, cokoli se mu zlíbí.
Myslím si, že je to velice, velice výstižné. Proto i já se musím snažit a ne jenom já, ale každý, kdo chce tak žít, abychom dávali jo pozor, co říkáme. sunny

Davat pozor co rikame nebo spise davat pozor a mit rozlisovaci schopnost,posuzovat situaci kdy je to vhodne a kdy ne ????Clovek pracuje na sobe celej zivot.Zlost je silnejsi nez mirumilovnost.Proto by meli bez rozdilu,pracovat na tom vsichni lide je-li to svedek nebo neni.Spise u svedku je zlost vetsi nez u lidi ze sveta proto-ze svedkove vedi ze maji pracovat na tom aby nebyli stejni nez lide ze sveta a presto to tak neni.Je to na Vas abyste se nestali soucasti sveta!Pracujte na tom vic nez kdy jindy......!Hledate predni mista ve sborech jako tomu uz bylo.Tak ze zadny novoty.Opakuji se dejiny..?Tak se prestante naparovat a davat vyznam tomu co delate,spise se starat oty co to vice potrebuji nez vy kdo nestradate.

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty R.F.

Příspěvek  Jesen 10/7/2009, 20:29

Nemohu jinak, než obdivovat R.F. za jeho fakty podložený pohled na nauky a organizaci SJ. Je to pro mě odvážný a laskavý člověk, alespoň z toho, co jsem mohl číst z jeho knih.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  juvel 11/7/2009, 12:42

Kniha R.F. "Hledání křesťanské svobody" byla společně s předchozím vyloučením od SJ Boží odpovědí na moje modlitby o větší porozumění Bible a na některé otázky, které mě v souvislosti se SJ znepojovaly. R.F. klade důraz na duchovní smýšlení a toto nádherně a přesvědčivě předkládá. Velmi na mě dále zapůsobila poctivost, s jakou o věcech hovoří. Tato poctivost byla jedna z věcí, která mě u SJ velmi chyběla. Vedle Bible patří u mě tato kniha mezi ty, které patří k duchovně nejcennějším. I když jsem měl příležitost číst tuto knihu v češtině v jiném překladu již několik let před tím, než vyšla v současném překladu a provedení, chci velmi poděkovat všem, kteří mají na tomto vydání podíl. Pro lidi, kteří se snaží mít duchovní smýšlení a vytrvale hledají pravdu, je tato kniha opravdu duchovním pokrmem v pravý čas.

juvel

Male Poeet p?íspivku : 7
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 24. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Mezek 12/7/2009, 15:06

Díky němu se tisíce spoutaných myslí vymanilo ze sevření v pasti organizace.
Ano,je to tak . I love you I Já děkuji našemu Pánu za tohoto bratra....
Někdy si říkám,že jsem měl tu knihu získat o pár let dříve.Ale to bych asi nechápal co je zde napsáno.Takhle vím co má pisatel na mysli...děkuji lol! lol! lol!
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Vierka 13/7/2009, 21:43

Aj ja ma podobne zkusenosti a velmi ocenujeme tuto knihu a zpuosob vyjadrenie myslenok a osobnych zazitkov. Pripojuji se s podakovanim za moznost poznani druhe strany VRO. lol!

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Dá se někde ještě sehnat Kniha Krize svědomí?

Příspěvek  Xantipa 21/7/2009, 09:46

Ahoj moc bych si tuhle knihu chtěla přečíst tak nějak uceleně. Nevíte jestli se dá ještě někde sehnat?
Díky Very Happy

Xantipa

Female Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 20. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 6/8/2009, 22:24

Myslím, že by jí měli mít ještě leckde. Zkus třeba:
http://www.ceske-knihy.cz/raymond-franz-hledani-krestanske-svobody/d-33571/

Vřele doporučuji toto čtení. Autor velmi věcně argumentuje proti naukám a manipulaci, kterou Vedoucí sbor ovládá své "věrné". Vskutku jak pravil klasik: "Jediná obrana proti pochybnostem je nevědomost".

Krásné dny s dobrou knihou a hlavně s Božím duchem.

Ahoj

Jirka

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Krize svědomí

Příspěvek  Jesen 10/8/2009, 21:49

Jirko, mám stejný problém. Kniha Hledání křesťanské svobody se sehnat ještě dá, ale Krize svědomí již zřejmě ne. Na tvém odkazu ji také nenabízejí. Jediná možnost je asi obrátit se na vydavatele originálu v USA a žádat českou mutaci. Já mám knihu pouze v elektronické podobě.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 17/9/2009, 17:34

Krizi svědomí jsem před dvěma roky koupil už jen na http://www.commentarypress.com/Publication/Czech.html
Ale jestli jí máš elektronickou, tak je to snad i zbytečné kupovat papírovou. Jednou to přečteš, otřeseš se, procitneš a pak už se k ní vrátíš jen ojediněle. Je tolik dobré křesťanské literatury a času tak málo!

Ahoj

Jirka

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Mezek 17/9/2009, 18:49

Já mám knihu pouze v elektronické podobě.
Bylo by možné tuto knihu nějak přeposlat? Prosím o odpověď. Měl bych zájem si ji přečíst alespoň z PC. Sad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Matěj Telam 18/9/2009, 00:05

Mezek napsal:
Já mám knihu pouze v elektronické podobě.
Bylo by možné tuto knihu nějak přeposlat? Prosím o odpověď. Měl bych zájem si ji přečíst alespoň z PC. Sad

Sosni ji zde:

http://uloz.to/2510782/krize-svedomi.rar

study
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Mezek 18/9/2009, 16:01

Děkuji Ti za info.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  jája 12/2/2010, 13:29

Ještě jednou nabízím, pokud by někdo chtěl knihu Krize svědomí v tištěné formě, ozvěte se mi na můj mail drmfslsd@seznam.cz
Pokud jsem hledal dobře, je k dispozici jen ve velkoobchodě v USA za 16 dolarů a 15 dolarů stojí poštovné, které by se tímto rozpustilo.
Knihy objednám na své jméno a zaplatím svoji kartou a pak se domluvíme, kam vám je pošlu a dám vám číslo účtu, kam mi vložíte peníze. Vše bude pro vás naprosto anonymní, nechám na vás, jakou zasílací adresu mi sdělíte.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Čí krize svědomí?

Příspěvek  fklad 1/6/2010, 16:08

Knihu R. Franze jsem četl dvakrát. Při prvním /před více lety/ jsem vnímal jen kritiku Organizace, při druhém /nedávno/ jsem si více všímal krize svědomí samotného autora. Člověk, který něčemu věří nebo spíš nevěří a něco jiného dělá pro mě není důvěryhodný. Pan Raymond Franz jako člen vedoucího sboru v onom sboru vědomě lhal a roky se přetvařoval. Mj. kritizuje pravidlo přijímání změn 2/3 většinou, byt sám pro toto pravidlo hlasoval. Jsem svědek a budete se divit, myslím vlastní hlavou. Pan Franz pro mě nepředstavuje žádnou morální autoritu. Odpověď na otázku proč se skrývá v jeho knize. Stačí jen pozorně číst.

fklad

Male Poeet p?íspivku : 30
vztah k organizaci : člen
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 01. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  jája 1/6/2010, 16:20

fklade, když jsem sem začal psát, uvažoval jsem podobně, jako ty. Knihu jsem čet ještě jako starší. Už jen to, že jsi tady, ukazuje, že uvažuješ samostatně. R.Franz je jeden z mála bývalých SJ, kterej nepublikuje svůj životní příběh, aby odváděl další SJ nebo plival na organizaci. To, žesji čet dvakrát, ukazuje, že tě něčím zaujala. A to si z ní vem a žij dál, jak žiješ. Nejsi tu mezi hroznýma odpadlíkama, jsi tu i mezi dalšíma SJ, který, jako ty, uvažujou samostatně.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Milý jájo

Příspěvek  fklad 1/6/2010, 17:24

To že užívám vlastní mozek jsem myslel jako obranu proti zdevšeobecnému pohledu na svědky Jehovovi, že mají vymytý mozek a musí poslouchat. Bezmyšlenkovitě přijímat nějakou nauku mohou kdekoliv, ale u nás musí člověk fakt myslet samostatně, jinak by stotožnění s Organizací bylo falešné. Nejsem tu proto,abych kritizoval VRO, ale abych se podělil o své upřímné naděje v biblickou pravdu s lidmi,kteří také myslí samostatně. Jsem rád,že tu nejsou jen fanatičtí odpadlíci. Tys byl starším? Pročítal jsem si příběh pana Kolafy,je to smutné čtení. Také jsem dřív obcházel církve,než jsem se stak svědkem. Ale já měl vývoj přesně opačný. Co se týče pana Franze,osobně ho neznám,paradoxně mě druhé čtení Krize svědomí utvrdilo v jistotě,že Organizace na tom není tak špatně.

fklad

Male Poeet p?íspivku : 30
vztah k organizaci : člen
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 01. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  zbysek 1/6/2010, 17:49

fklad napsal:Bezmyšlenkovitě přijímat nějakou nauku mohou kdekoliv, ale u nás musí člověk fakt myslet samostatně, jinak by stotožnění s Organizací bylo falešné.
Prima. V tom případě by mě zajímalo, čí vůle byla zákaz civilní služby - Boží, nebo lidská? Franc se tomto tématu docela podrobně rozepisuje, a pak tu máme SV z 15.8.98, str. 17 odst. 7. a návazně i 12 (na konci).

Dále - výklady ohledně "této generace" - jsou od lidí, nebo od Boha?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Civilní služba

Příspěvek  fklad 1/6/2010, 21:39

- Dík za připomenutí článku ze Strážné věže. (cit: Většina z těch,co něco takového zažili,si to nemyslí.) Já s tím problém nemám. Civilní služba je pořád služba státu,místo v armádě slepě poslouchat ¨- mám ošetřovat vojáky v nemocnici?
- Tato generace nepomine - není ani od Boha ani od lidí. Tímto způsobem se dá totiž zpochybnit úplně všechno. Na takovou zjednodušenou argumentaci neslyším.

fklad

Male Poeet p?íspivku : 30
vztah k organizaci : člen
Reputace : 0
Body : 32
Registration date : 01. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  hanala 2/6/2010, 00:13

Fkláde, je vidět, že máte zcela nekritický postoj ke svému vedení. Na jedné straně tvrdíte, že p. Franz je nedůvěryhodný a lhář a přitom "krásným" příkladem lhaní vaší organizace je to, jakým způsobem si v roce 1993 vymohla registraci.
Když se jich ministerstvo kultury zeptalo, zda jejich učení stále ještě obsahuje zákaz transfúze krve a vojenské služby, prohlásili představitelé sekty, že oni nic takového neučí. Když byli zaregistrováni a prohlášení se ukázalo jako lež, vysvětlili, že jde o učení Boží. Oni jsou pouze těmi, kdo je šíří.“

Víte, co napsal v r. 1955 vícepresident společnosti Frederick W. Franz ?
"V případě, kdy se jednalo o zachování sebe sama, Jehova schvaloval lhaní nepřátelům; a tak takové lhaní nemá být odsuzováno, pokud je adresováno lidem vně organizace"
Neberte to zle, já nebyla nikdy v žádné organizaci a možná je to také díky tomu, jak vystupuje ta vaše. S pozdravem Hanala

hanala

Poeet p?íspivku : 120
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  rals 2/6/2010, 00:44

Příspěvky uživatele fklad mluví samy za sebe...

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  zbysek 2/6/2010, 06:40

Fklade, já jsem se ptal, zda se dle tvého názoru jedná o Boží nebo lidskou vůli či nauku. Mohl bys mi odpovědět na otázku, nebo budeš kličkovat?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Matěj Telam 2/6/2010, 08:00

Zdravím Tě Fklade. Jsem rád, že jsi se podělil zde o svůj pohled na danou tématiku. Kéž by tady přišla většina členů SV a svobodně se k nařčeným otázkám vyjádřila. Protože vím, jak těžké je o těchto věcech hovořit po shromáždění. Bratři a sestry mají strach se vyjadřovat, zvláště když se jedná o prověřování Organizace a VRO. Myslím si, že většina (vyjímky jsou všude) diskutujících chce uctívat Stvořitele co nejpravdivěji.
Proto vidím nutností v dnešní době:
- kriticky prověřovat Ty, kteří se staví mezi můj život a Pána Ježiše Krista. Protože účty nebudeme skládat Organizaci (nástroji), ale Bohu.

-v dnešní elektronické době by křesťan měl pracovat nejméně s 5-ti překlady Písma. Prostě potvrzovat danou myšlenku pomocí "dvou či tři svědků".

O "specifických" problémech Organizace a VRO nepíše jenom R. Franz. Dnes jsou to tisíce bratrů po celém světě.
Proč toto existuje?
Je to jenom matení satana?
Proč Organizace neposkytuje průhlednější svojí činnost?
Proč nemá alespoň své internetové rádio či televizi, jak to mají jiné církve, a lze vidět že je to mocný nástroj pro záchranu lidí?
Proč, když vytvoří databázi na stránkách http://www.jw.org/index.html?option=QBJrYBNQF tyto informace po půl roku maže? A to jak audio SV i pdf materiály?
Bojí se něčeho?
Když jsem napojen prostřednictvím Ducha svatého na Boha a Krista, čeho se pak obávám. Jsou snad JHVH Bůh a Kristus slabší než jiné životní entity?
Atd...
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  juvel 2/6/2010, 09:47

Fklade, postoj R.France je poctivý. Tak jako on i já a spousta dalších jsme sice viděli nepoctivost a pokrytectví Organisace, ale přičítali jsme to nedokonalosti a selhání lidí, mysleli jsme, že Bůh to napraví, nebo že my můžeme mít vliv na zlepšení stavu, člověk nechce hned házet flintu do žita a odepisovat i to dobré a užitečné. Naštěstí Bůh zasahuje ve prospěch svých ctitelů a v tomto případě naše váhání, nejistotu a nerozhodnost vyřešil rázně za nás tím, že nás z této organizace vyvedl vyloučením.
Jestliže jsi četl Francovu knihu Hledání křesťanské svobody a znáš situaci v Organisaci a tvrdíš nám, že R.Franc je lhář, je docela možné, že poctivost, smysl pro právo a spravedlnost nebo soudnost, nemusí být zrovna Tvou silnou stránkou.

juvel

Male Poeet p?íspivku : 7
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 24. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí Empty Re: Raymond Franz - Muž, který osvobodil tisíce spoutaných myslí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru