Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

+6
Věra Kolafová - quaero
malkao
Aleš
dov
Petr V.
Michal
10 posters

Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Michal 30/1/2008, 09:19

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání
Podobně jako v otázce zákazu transfůzí krve vyvíjí Společnost Strážná věž na mladé svědky Jehovovy a jejich rodiče nepřiměřený nátlak, aby se vzdali vysokoškolského vzdělání.
- http://www.straznavez.cz/Vzdelani/vysokoskolskevzdelani.htm

Svědkové Jehovovi a vysokoškolské vzdělání
Proslov člena vedoucího sboru svědků Jehovových Gerrita Lösche během zvláštního shromáždění 22.5.2005 v Monze v Itálii.Vyjadřuje oficiální stanovisko svědků Jehovových na vysokoškolské vzdělání.
- VIDEO: http://www.straznavez.cz/Vzdelani/vysokoskolskevzdelani.htm#Losch

Máme to nejlepší vzdělání ze všech, protože jsme "vyučeni Jehovovou"
Proslov člena pražské rodiny betel Zbyňka Bucifala na oblastním sjezdu svědků Jehovových Následujme Krista! 7. července 2007 v Praze zdůrazňuje nevýhody vysokoškolského studia
- AUDIO: http://www.straznavez.cz/Vzdelani/vysokoskolskevzdelani.htm#bucifal
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Petr V. 30/1/2008, 15:18

Při poslechu toho Parsifala, nebo Bucifala jsem si připadal jako žák zvláštní školy, kterého třídní učitel blahosklonně připravuje na budoucí povolání hodící se k jeho mdlé inteligenci.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  dov 30/1/2008, 16:10

Četl jsem ten článek a přepis slova . Vždy jsem si myslel, že některé protestantské skupiny implicitně hlásají nevzdělanost, ale že ji někdo hlásá, tak otevřeně s tím jsem se ještě nesetkal No

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Aleš 30/1/2008, 18:33

Tak tohle je zase jednou husťárna. Nějakou dobu jsem nečetl nic z pera SJ a tak to na mě zase dýchlo. Bucifal se minul dobou. S drobnými úpravami to v 19. století mohl být nádherný proslov při náboru novicek do kláštera.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  malkao 30/1/2008, 19:28

ahoj jak sa mate

malkao

Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 30/1/2008, 19:42

Michale,
díky za uveřejnění tohoto tématu.
Je to jak procházka panoptikem. Kdybych to tak důvěrně neznala, snad bych ani nevěřila, že je to vůbec možné.....

Aleši
přesně tak - husťárna.
Uvědomuju si, jak nic od SJ nečtu a neslyším, nejsem tudíž zpracovávaná tou svědkovskou ideologií a tak už nemám na to ji poslouchat. Říkala jsem si, že si ten proslov z letního sjezdu aspoň kousek poslechnu, ale po malé chvíli jsem to musela vypnout. Přijde mi to jak proslov ke slabě méněcenným, nesvéprávným jedincům. Největší hrůzu mám v sobě z toho, že bych to snad před deseti lety možná i odtleskala...
Jsem vděčná Pánu pořád víc, že mi pomohl ze z toho vymanit.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Jane 30/1/2008, 20:04

Studovat na VŠ neznamená odpadnout od Boha, ale je to hrozba pro organizaci. Prostě jim teče do bot a snaží se udržet aspoň ty, kdo se dají... Svobodná univerzitní půda, to jim nevoní. Tam se poslušná ovečka o nich může dozvědět něco, co si nepřejí. Tam se učí samostatně přemýšlet, čte, dostává informace z jiných zdrojů, tvoří, poznává jiné lidi. A tohle se téhle náboženské skupině prostě nehodí. Klapky na oči, klapky na uši a pojďme!
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Aleš 31/1/2008, 21:09

quaero napsal:Říkala jsem si, že si ten proslov z letního sjezdu aspoň kousek poslechnu, ale po malé chvíli jsem to musela vypnout. Přijde mi to jak proslov ke slabě méněcenným, nesvéprávným jedincům. Největší hrůzu mám v sobě z toho, že bych to snad před deseti lety možná i odtleskala... .
Taky jsem to nevydržel. To s tím tleskáním mě právě napadalo při každé té perle ...
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Černá ovce sboru 1/2/2008, 20:51

Mě se na tom proslovu nezdá ta báchorka o pistoli v ústech a uzdravení.SJ na vojně nebyli,tak tomu snadno uvěří.Totiž jakmile kulka vyletí z laufu,hned za ní vytřeskne plyn o velmi vysokém tlaku.Tem tlak roztrhá hlavu,že z ní nezůstane centimetr v celku.Obvzlášť u krátkých hlavní,tj.pistole se nestačí spotřebovat vivinutý tlak na pohon kulky a tlakový ráz je dost velký.Když nějaký voják takto spáchal sebevraždu,tělo bylo bez hlavy a mozek to byla krvavá kaše rozstříknutá po zdech.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Studium na VŠ mě k Bohu přiblížilo

Příspěvek  Doriska 1/2/2008, 21:58

Záhy poté, co jsem odešla od SJ, jsem začala studovat na klasické státní VŠ. Sice už zaměstnaná a s vlastní rodinou, nicméně si to i tak užívám a lituji, že jsem si tuhle radost z poznání upřela před dvaceti lety, kdy jsem na to měla ten správný věk a podmínky. Nicméně leccos se dá ještě dohonit a doporučuju to všem (zdravím VRO Laughing ). Když jsem byla na přípravném dvoudenním kurzu na přijímačky a slyšela jednu zajímavou přednášku za druhou, otevřel se mi jiný svět. Potěšilo mě i to, že leckteří vyučující jsou věřící a na jejich přednáškách je to hodně znát (filosofie, psychologie apod.) Napadlo mě tenkrát, že docela chápu, proč SJ nechtějí, aby jejich mládež tohle zažila. Možná by totiž přišla na to, že existují i jiné pozoruhodné zdroje informací, než stále omílané přednášky dle osnov VRO, respektive články v SV a "populárně naučné" výpisky v Probuďte se. Ty citace ze sjezdů a SV o tom, jak je vysokoškolské vzdělávání nevhodné, mi fakt hýbou žlučí. Ať už mi nikdo neříká, že u SJ se každý může rozhodovat podle svého svědomí. Může, ale jen ten, kdo je v zásadě nebere vážně, a pak vlastně nevím, proč tam je.

Doriska
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Aleš 2/2/2008, 11:47

Doriska napsal: Napadlo mě tenkrát, že docela chápu, proč SJ nechtějí, aby jejich mládež tohle zažila. Možná by totiž přišla na to, že existují i jiné pozoruhodné zdroje informací, než stále omílané přednášky dle osnov VRO, respektive články v SV a "populárně naučné" výpisky v Probuďte se...
O to přesně jde.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Petr Štefek 2/2/2008, 12:13

Dobrý den přátelé.
Tak já narozdíl od vás jsem si to poslechnul celé a ještě dnes je mě nevolno. Je to nehoráznost toho parsifala. Nejhorší byl ten potlesk o který si veleřečník říkal. Je mě moc líto rodin a jejich dětí, kteří podle těchto rad VRO budou jednat. Na druhé straně je vidět že se nepomazaní staříkové bojí víc a víc, kdo že je bude živit až mnozí získají větší rozhled. Připomíná mě to raněné zvíře které kope víc a víc.....
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 2/2/2008, 12:27

Nejhorší byl ten potlesk

Petře, máš pravdu.
Z toho potlesku je vidět, že lidé - buď neposlouchají a odtleskají všechno.
Nebo - což je horší - jsou zpracovaní, indoktrinovaní do té míry, že je opustil zdravý rozum.
A pak mohou tleskat ti, a myslím, že těch je taky dost, kteří to berou jako svoji oběť Bohu. Vzdají se např. vzdělání.....
Smutné je, že neví, že takovouto oběť od nás Bůh nežádá.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Hvězdlický 2/2/2008, 15:03

Několikrát jsem si po sjezdu vyzkoušel, jak je to s tím nadšením, vyjádřeným potleském doopravdy.

Zeptal jsem se "nevzpomínáš o čem byla přednáška, co měl bratr ten a ten?". Odpověď VŽDY ZNĚLA, že již neví, dělal si poznámky, ale bylo to hezké a podnětné...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Černá ovce sboru 2/2/2008, 22:29

Asi je to o tom,že účel světí prostředky.Student sotva bude do kasiček házet dary a se službou je to též horší,když se musí věnovat studiu.Myslím si,že právě mladí lidé mají největší podíl v průkopnické službě.V souvislosti s manipulací mladými lidm vzpomínám,že v 1.pol.90-tých let vedle kampaně proti vzdělání šla také kampaň proti sňatkům,rodinám a dětem.Také svobodní a bezdětní udělají víc ve službě,než když se budou věnovat rodině.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Hvězdlický 3/2/2008, 10:47

kód:
V souvislosti s manipulací mladými lidm vzpomínám,že v 1.pol.90-tých let vedle kampaně proti vzdělání šla také kampaň proti sňatkům,rodinám a dětem.Také svobodní a bezdětní udělají víc ve službě,než když se budou věnovat rodině.

Ano, je to přesně tak. Důsledky této "kampaně a s ní spojené náborové činnosti" pociťuji dodnes. Dcera, tehdy měla jít "na vejšku" ale odmítla tuto nabídku a šla do terénu, jako plná průkopnice.

Dnes (odešla od SJ společně se mnou) je jí čtyřicet let, bez vyššího vzdělání, svobodná, s mizerně placeným zaměstnáním a bez bytu.

Ti, kdo jsou zašití v Betelu, ti jsou v pohodě...Nedivím se jejich horlivosti. Má svůj důvod..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Doriska 5/2/2008, 22:51

Co se týče času, v tom by problém až tak nebyl. Každý student vám potvrdí, že málo času na službu je jen dvakrát do roka v době zkoušek, jinak je času docela dost - nejspíš víc, než mají ti, co někde zařezávají na osmičku. No a v létě skoro čtyři měsíce prázdnin, to je super čas na průkopnickou ne? Takže vysvětlení s tím, že student musí studovat místo kazatelské služby jsou spíš strašákem. Myslím si pořád, že hlavní problém bude v tom, že více vzdělaní lidé spíše prokouknou manipulaci a tak. A taky přinejmenším kvůli škole čtou i jiné věci než Strážnou věž, a to je tuze nebezpečné affraid

Doriska
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Černá ovce sboru 6/2/2008, 00:16

Na jednom krajském sjezdu v Plzni,asi tak r.91-92 předvedl br.Jancík estrádu na téma mladí a vzdělání,nebo tak něco.Měl na pódiu 3 průkopnice,které vyprávěly jak dosáhli požehnání sloužit plným časem.Jednu z nich jsem znal dost blízce a ty dvě ne.O té znémé řekl,že opustila VŠ,aby se mohla věnovat průkopnické službě atd.Samozřejmě všichni tomu tleskali.nejvíc ti z jejího sboru co ji znali nejlíp.No,jelikož jí bylo 16 let a chdila do 1.ročníku SŠ,šel jsem za ní a zeptal se ,co to bylo za estrádu na tom pódiu.řek jsem jí,jestli tohle je pravda,tak kousek od Plzně je dobřanský blázinec a asi se tam půjdu léčit.Ona řekla,že bratr se jen nepřesně vyjádřil.Řekla,že plánovala kariéru a pokračovat dál na VŠ.Ale poté co si přečetla v SV zajímavý a povzbudivý článek,úplně cítila,jak jí oslovil sám Jehova,přesně v ten pravý čas,kdy to nejvíce potřebovala a hned se rozhodla,že touhle cestou nepůjde.V tom článku je velice hezky popsáno,jak se na VŠ holduje alkoholu,nevázanému sexu a drogám a to rozhodně není vhodná společnost pro křesťany.Věc zvažovala na modlitbách a je si jista,že se rozhodla správně.Po letech jsem ji potkal zas na nějakém sjezdu,to už kampaň proti vzdělání dávno pominula a jakpak semáš a co děláš."Po maturitě jsem byla v celodobé službě,asi 2 roky nezaměstnaná,žila jsem jen ze sociálních dávek a co mi dali rodiče,ale to nestačilo ani na dojíždění do obvodů.Teď studuji na VŠ,průkopnicku už nedělám,to víš musím se učit 3 jazyky a spoustu odborných věcí.Není už tolik času."
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Hvězdlický 6/2/2008, 09:22

Dorisko,

Ono taky je rozdíl mezi tím, studovat dnes a před tím, v době komunistů.

Tehdy nebyla překážka jen v podobě času a postoje organizace SJ, ale především v tom, že kdo chtěl jít na studie, nemohl v žádném případě být členem SJ.

Takže každý stál před volbou. No a situace vypadala ták, že skutečně má VRO pravdu a je zbytečné se angažovat pro tento svět, před jeho zánikem.

Dnes se sice ve společnosti stále požaduje služba na místo studií, ale zároveň "učte se angličtinu" Jako kdyby angličtina byla jazykem nového světa a nebo, tento svět pod touto "novou totalitou-Amerikou" měl trvat navěky...
Tím dokazují, že nevěří v příchod Božího království již "zítra" jak lžou na sjezdech a schromážděních.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Doriska 11/2/2008, 21:36

Jo, jo, černá ovečko, taky tu dobu pamatuju, vystoupila jsem na střední z SSM a tudíž si ani netroufla podat přihlášku na VŠ. Psal se začátek osmdesátých let. I když hodně záleželo na tom, na jakou školu jsi chtěl jít, třeba na některých technických se nějaké ty prvomájové průvody moc neřešily. Ale peďáky, filosofie atd. byly těžce pod kontrolou režimu a tam se moc přežít nedalo. A navíc kluci ještě museli řešit tu nešťastnou vojenskou katedru. Tím spíš je škoda, že je to pro děti svědků problém i dnes, když už tahle omezení nejsou.

Doriska
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Doriska 11/2/2008, 21:44

Vlastně pane Hvězdlický...

Doriska
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Aleš 13/2/2008, 10:07

Petr Štefek napsal: ... je vidět že se nepomazaní staříkové bojí víc a víc, kdo že je bude živit až mnozí získají větší rozhled ....

I takhle je možné provádět důchodovou reformu (vzdělaní chápou, kolik peněz by stačilo NSSJ na prostou i rozšířenou reprodukci a nemuseli by být dostatečně štědří)
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání Empty Re: Svědkové Jehovovi proti vysokoškolskému vzdělání

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru