Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak se odchází ze sekty

+3
Jirka z P. (queens)
Petr Štefek
Michal
7 posters

Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Michal 12/2/2008, 12:11

Český Rozhlas Plzeň
Studio kontakt - Páteční azyl - 25. 1. 2008

Jak se odchází ze sekty

Manželé Kolafovi a Rozcesti.Org jako hosté ČRo Plzeň

http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/_audio/00658395.mp3
Michal
Michal

Male Poeet p?íspivku : 222
vztah k organizaci : Můj vzor je "Ježíš Kristus disident". Dvacetiletá zkušenost, nyní již pár let ex ...
Reputace : 0
Body : 45
Registration date : 30. 01. 06

http://www.straznavez.cz

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Petr Štefek 13/2/2008, 08:19

Díky Michale pěkný pořad. Luboši a Věro bylo pěkné, že jste mluvili nezaujatě a s citem, moc pěkné poslouchání díky.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/2/2008, 09:11

Taky se přidávám, pěkně se to poslouchalo, jen bych se zeptal, když jsem zadal tu adresu o které se Luboš zmiňoval, tak se mi objevilo něco jiného, proto se ptám zdali ta tři pé jsou skutečně "ppp", nebo nějak jinak?

Díky za odpověď.

P.S.: To točení se stále dokolečka je ubíjející a rozhodně neukazuje na zlepšení duchovní stránky, která je neustále připomínána, že všechny změny, které se odehrály jak vzhledem k úpravám vydávání časopisů, zkrácení časového limitu na veř. přednášku na 30 min apod. Taky mám otázky na které mi nemohou, aniž by neodkazovali na literaturu SJ, uspokojivě odpovědět. V poslední době když jsem na programech, nechci zarmucovat manželku, tak mám dojem, že se to někam daleko vrátilo, jakoby oprašovali víc a víc staré věci, jako bych četl něco nebo slyšel něco, co už jsem slyšel a četl, ale má to "údajnou" novou obálku a náplň. Když na to poukážu, tak asi tušíte jaká je odezva, a to je velice vysilující a rozhodně veliký projev a důkaz nesvobody. Ale svoboda, kterou cítím vnitřně, zatím postačuje k tomu abych to zvládal. Nebojím se říci, že věřím tomu že mě "drží nad vodou" sunny slíbený Duch od našeho Otce, kterého nám poslal a posíla jeho Syn, Kristus Ježíš.

Přeju hodně lásky a silnou víru abychom odolávali tomu zlému.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/2/2008, 11:29

Ahoj Jirko,
ta adresa je http://www.3pe.cz/

Měj se moc hezky sunny
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 13/2/2008, 12:12

kód:
 V poslední době když jsem na programech, nechci zarmucovat manželku, tak mám dojem, že se to někam daleko vrátilo, jakoby oprašovali víc a víc staré věci, jako bych četl něco nebo slyšel něco, co už jsem slyšel a četl, ale má to "údajnou" novou obálku a náplň.

To není dojem, ale stará a známá věc. O čem novém by se mohlo psát???
Přece podobné je to s přednáškama. Mám jich doma 150. A ty nové, jsou jen upravené staré v několika málo slovech. Jsou vyjmuty věty, které čas ukázal (příliš hmatatelně i pro slepé) jako omyl a podobně.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/2/2008, 12:45

Tak jsem zatím letmo nahlédl na ty stránky 3pé a zaujalo mě z dojmů, které jsou uvedeny na levé straně, ze setkávání 3pé, že na některé negativně působilo, že byli dle věku usazeni ke stolům. Má to nějaký důvod a nebo jen pocit, že by si mladí, třeba nerozuměli se staršíma věkem?

Děkuji za upřesnění.

Jirka

P.S. to pohoštění je pokaždé, nebo jen někdy? Protože jak se znám tak bych ze začátku asi přicházel kvůli tomu žvanci a nemůžu si nepovšimnout podobnosti, na kteou poukazuje i NZ, že většina těch, kteří chodili za Ježíšem a jeho učedníky, to dělala právě kvůli doměnce, že budou vždy nasyceni. No nic to byl jen můj postřeh. Aby to nebylo jen o tom žvanci a taky o laskavém a usměvavém přístupu ("zahrnutí láskou"), který má nějak zapůsobit na návštěvníky. Můžete se na mně zlobit nebo taky ne, ale jen píšu své pocity, samozřejmě jsem si vědom, že zatím posuzuju jen zprostředkovaně, momentálně z netu. Přesto jsem na tyto věci asi právě ze zkušenosti se SJ trošku alergický, ale to je můj problém.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/2/2008, 14:09

Jirko, jsem ráda, že se ptáš a vůbec mě nepřekvapují otázky, které máš. Jsou úplně přirozené. Asi by mě napadly úplně stejné.
Setkávání 3pé se skládá z deseti večerů. Na prvním se sedí u několika dlouhých stolů a lidé se seznamují, docela přirozeně.
Od druhého do devátého večera se sedí u menších stolů, cca po šesti až deseti lidech. Tam bývá výhodné, když jsou společně u jednoho stolu lidé podobného věku spíš s ohledem na ty lidi, protože mají podobná omezení, podobné starosti a víc si rozumí. Ale není to pravidlem. Taky to není neměnné. Když si chce někdo sednout jinam, tak může.
Jinak je ta skupina jednoho stolu zachovávaná proto, aby se mohli lidé spřátelit a skamarádit za tu dobu cca dvou měsíců, co se jednou týdně setkávají.
Každý večer probíhá tak, že v 19 hodin se sejdeme a dostaneme teplou večeři, u jídla se vždycky hezky povídá, to asi známe všichni. Potom cca ve 20 hodin se přinese čaj, káva a zákusky a náš pastor má přednášku. Přednášky jsou nahrané taky na těch stránkách, když si je budeš chtít poslechnout. (Všechny se mi líbí, ale moc ti doporučuju přednášku "Křesťanství má jednu velkou slabinu: křesťany! Nešlo by to bez církve?")
No a mezitím hraje hudební skupina písničky (i ty tam jsou na stránkách). Potom je cca do 21.30-22.00 volná diskuze u stolů, buď na téma přednášky, nebo na různá jiná, co lidi zajímá.
Máš pravdu, že někoho tam nejvíc zaujme právě to jídlo, každý je jiný. Ale většinou si všímám že i tihle lidé po pár setkáních pochopí, že je ti ostatní mají rádi a někdy je to změní. Přáli bychom si, aby ti lidé načerpali bezpečné ovzduší pokoje a lásky, bez jakéhokoliv nucení k čemukoliv. Myslíme si, že křesťanství je právě o vztazích a že to už mnozí nějak zapomněli.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 13/2/2008, 15:37

Taky jsem si stránku pročetl. Po doplnění od "quaery" jsem si vytvořil představu "když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají". Zdá se to být velice chytrý manažerský tah. Kam se hrabou SJ.

Já například rád chodím nakupovat tam (u nás je několik supermarketů) kde zrovna probíhá nějaká ochutnávka zdarma.

Kdybych byl v Plzni, jistě bych tuto skupinu také navštívil. Ze stejného důvodu.

Jejich jednání a postup ve mne vzbudil jen nedůvěru...

Co se týká shrnutí "čemu věří", tam nemám žádné výhrady, ale je to jen "základní učení" jak říká Pavel. (aby si asi nikoho neznepřátelili a každý se tam i se svou vírou cítil dobře)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 13/2/2008, 16:01

Jejich jednání a postup ve mne vzbudil jen nedůvěru...

Víš, sice mě tvoje reakce nepotěšila, ale ani nepřekvapila. Chápu, že jsi moc zklamaný, to je ostatně postoj mnoha SJ, kteří odešli. Upřímnost se nám prostě u SJ nevyplatila.
Nevím, co by ti pomohlo, nějakou trochu důvěry získat...

Co se týče "čemu věří" - opravdu nemáme pevně daný systém nauk, jen to cos četl na stránkách. Máme tzv. otevřenou teologii tzn. že se považujeme za součást celosvětové Církve, v jejímž rámci máme svá konkrétní obdarování i omezení, naše poznání a zjevení je částečné a bez poznání a zjevení jiných částí Církve jsme neúplní.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 13/2/2008, 17:12

Dojem je dojem.
Jsou tam i potěšitelné prvky. Například, že se přikláníte k protestantizmu a ne katolicizmu.
V tom směru jsem s vámi...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/2/2008, 10:29

Jirko,
taky mě moc mrzí, když má někdo nedůvěru (a děda nebude určitě sám) k něčemu, co myslíme upřímně. Ale ono je to tím, co jsme zažili u SJ. To je někdy pro některé příčinou téměř nepřekonatelné nedůvěry, která pořád přetrvává. Měla jsem ji taky.
U SJ se říkalo, že jediní, kterým nejde o peníze jsou SJ, že jsou jediní co neberou od státu dotace, ostatní církve že chtějí jen majetek a když se usmívají, tak jen proto, aby tě o něco obrali. Že do kostelů skoro nikdo nechodí (viz obrázky v SV), že zájem lidí o víru není, že neevangelizuje nikdo, jen SJ atd.
To všechno není vůbec pravda, ale jsou to informace, které způsobují, že pak cokoliv vidíš, hned si to zasadíš do tohoto rámce.
Byl to pro mne opravdu upřímně šok, když jsem začala chodit do kostelů a tam bylo narváno - a dokonce i mladými lidmi. Že jsem tam mohla vést hluboké duchovní rozhovory. že tam pořád přicházeli noví, kteří měli zájem se něco dozvědět.
Taky jsem byla podezíravá k tomu, když mi někdo nabízel něco zadarmo, třeba to jídlo. Taky jsem malinko čekala, tak kdy to přijde - teda to, proč to všechno dělají.
Jenže ono se nic nedělo, dokonce když někdo chce jít do jiné církve, klidně jde a dostane na cestu ještě požehnání.
Vůbec neříkám, že jsou v církvích lidé bez problémů, že tam nejsou někdy i neshody a špatné mezilidské vztahy. Ale faktem je, že když už někdo, třeba kvůli těm vztahům odejde jinam, tak se dále přátelí s těmi, kteří v té bývalé církvi byli jeho přátelé a vůbec nic se neděje. Nemusíme přece úplně se všemi stoprocentně vycházet - hraje v tom roli koneckonců taky naše schopnost určité tolerance, povaha nebo pochopení lidí nebo i Boha.
Prostě základem všeho je Kristus, jeho evangelium a to ostatní není prostě tak důležité.
Jenže, když to zažívám, tak je to něco jiného než kdybych o tom jenom slyšela. Kdoví, třeba bych si taky myslela, že mě chce někdo opít rohlíkem.
Takže je mi z toho sice smutno, ale musím uznat, že holt někteří se té nedůvěry těžko zbavují a možná za to můžou okolnosti, kterým byli a jsou vystaveni. Je to ale velká škoda.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/2/2008, 12:04

Dědo ani nevíš jak ti rozumím, jenže kde je v Písmu něco o tom, že po té trnité cestě má jít věřící sám? sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 14/2/2008, 12:39

Tak to tam skutečně není, je tam jen, že sami za sebe budem skládat "účty".
Jinak se mluví o malých skupinkách, dvou, tří, možná víc, ale ne o ORGANIZACI s celým tím řídícím lidským aparátem.

Je zdůrazněno, že málokdo tu cestu nalézá.

Matouš 7:14 Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 14/2/2008, 13:11

kód:
ale spolupracovat s druhými. Jinak se nepozná jestli rozumíš a používáš Kristův zákon lásky a víry.

I to je požadavek Krista. Bližního svého, jako sám sebe.

Kdo je ale "bližní"??? Podle mne každý, s kým mám něco společného. V tomto případě Krista. Tam můžeme, jak říkáš, spolupracovat. (nebudu spolupracovat se zločincem na jeho díle)

Někdo za bližním, vidí každého člověka bez rozdílu.

Milovat jako sám sebe, chápu jako- mít k němu stejné požadavky, jako sám na sebe, být ochoten mu dát a obětovat tolik, jako sám sobě a podobně. ¨

Dívat se na bližního, jako na "KAŽDÝ ČLOVĚK", POTOM POKYN "ODDĚLTE SE, NEMĚJTE S NIMI NIC SOLEČNÉHO, NEVSTUPUJ NA JEHO CESTU A PODOBNĚ, BY BYL V ROZPORU.

asi jako NE KAŽDÁ CÍRKEV JE DOBRÁ, TAK NE KAŽDÝ ČLOVĚK je mi přijatelný za přítele a tedy bližního. Nemohu ho milovat stejně, jako bratra a pravého bližního.

Jestli se na to dívá někdo jinak, je to jeho osobní věc a mně po tom nic není...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/2/2008, 13:29

Určitě samaritán z Ježíšova podobenství neřešil jestli ten, který potřebuje pomoc je slušný nebo zločinec? To bych spíše přisuzoval, že řešili ti dva a nejen to, a proto možná ne-li určitě v Ježíšově podobenství vystupovali jako ti, co mu nepomohli.

Prostě v takovém případě uvažování již nejde o bližního, ale o tvé ego a to je myslím problém. Ale dá se to změnit pokud se budeme chtít učit od našeho Pána.

Pokud jsme všichni hříšní a žijeme v rozmanité společnosti, tak se můžeme učit všude a od každého. I to, že zjistíš, že někdo není nebo naopak je tvým bližním i když tobě se to zprvu nezdálo, si myslím je velmi, velmi užitečné učení neboli zkušenost, nemyslíš? sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty vzkaz pro Jirku z P.

Příspěvek  Min 16/2/2008, 00:07

Líbí se mi Tvé postřehy, neumím Ti to sdělit jinak, než prostřednictvím veřejné diskuze, ale snad i tak to je dobré. Jsi citlivý člověk, který se, pravděpodobně, snaží druhým vědomě neubližovat (viz. Tvůj příspěvek, kde se vyjadřuješ, že nechceš přidělávat starosti své manželce apod.) Chápu to podobně, také nechci ubližovat své rodině a svým přátelům. Je to ale někdy velmi těžké, někdy mám pocit, že člověk je rozdělenou osobností, a to asi nelze dlouhodobě snášet bez následků. Zatím ale zvládám. Přeji hodně síly a vytrvalosti a také energie k pokračování na cestě ke křesťanské zralosti, alespoň já cítím, že v tomto ohledu rozhodně ještě v cíli nejsem. Ale modlím se, čtu si, přemýšlím, občas snad i nějaký ten skutek přidávám....

Min
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Hvězdlický 16/2/2008, 09:30

Můžeš to skusit MILOVAT JAKO BŮH. Já se o to pokoušet nechci.
Ani Bůh nemiluje bezmezně vše. Dovede také nenávidět.

Žalmy 97:10 Vy, kdo milujete Hospodina, mějte v nenávisti zlo, on střeží duše svých věrných, svévolníkům je z rukou vytrhuje.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Old.Stloukal 16/2/2008, 15:30

ZE SEKTY SE ODCHÁZÍ PŘIM PŘESNÉM POZNÁNÍ VELMI SNADNO A LEHCE.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  drobeček 19/2/2008, 17:36

Old.Stloukal napsal:ZE SEKTY SE ODCHÁZÍ PŘIM PŘESNÉM POZNÁNÍ VELMI SNADNO A LEHCE.

OLDA

Měl jsem zato, že přesné poznání jste měl v NSSJ, tzv. "pravdu". Nebo se mýlím ???
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Old.Stloukal 21/2/2008, 13:11

TAKÉ JSEM BYL O TOM NA POČÁTKU PŘESVĚDČEN, ALE VNNSSJ MI OTEVŘELI OČI SVÝMI ZPŮSOBY JEDNÁNÍ!

TAK JSEM SE VRÁTIL DO CÍRKVE, ZE KTERÉ JSEM BYL ODLÁKÁN ZNĚNÍM JEJICH FALEŠNÉ A VYPOČÍTAVÉ VÁBNIČKY, KTERÁ MI Z POČÁTKU ZNĚLA JAKO RAJSKÁ PÍSEŇ LÁSKY DOBROTY A SEBEOVLÁDÁNÍ, PŘEDKLÁDANÁ VNNSSJ.

BOHU-ŽEL SE PROKÁZOLO V ČASE, ŽE NENÍ VŠECHNO ZLATO CO SE NA POVRCHU TŘPYTÍ. PROSTĚ JSEM POZNAL, ŽE TO CO PŘICHÁZÍ Z AMERIKY NEMUSÍ BÝTI TO ZLATÉ OŘECHOVÉ PRO VĚŘÍCÍ V ČR.

MNE MRZÍ, ŽE JSEM SE NECHAL TAKTO OKLAMAT TOUTO PRORADNOU A JEŽÍŠE KRISTA NEUCTÍVAJÍCÍ SEKTOU.
NO STALO SE.

DOKÁZAL JSEM SE VŠAK PO TOMTO PROZŘENÍ BEZ LÍTOSTI S TOUTO BOHA ZNEUCTÍVAJÍCÍ SEKTOU RYCHLE ROZEJÍT A JIŽ NIKDY VÍCE SE K NÍ NEHLÁSITI, POKUD NEUZNÁ SKUPINA VNNSSJ, ŽE KONALA V ROZPORU S BOŽÍM SLOVEM PROTI VĚŘÍCÍM LIDEM Z CÍLEM ZÍSKAT NEOMEZENOU NADVLÁDU NAD OVEČKAMI.

JEJICH TOUHA PO MOCI SVĚTSKÉ JE TAK VELKÁ, ŽE SE NEŠTÍTÍ NIČEHO CO JE MŮŽE HMOTNĚ OBOHATIT. PROTO KAŽDÝ SÁM SI MUSÍ UDĚLATI O DOGMATECH TÉTO VELKÉ SEKTY JASNO A PAK UČINITI ROZHODNUTÍ, KAŽDÝ DLE SVÉHO ZALOŽENÍ. ONI SE JIŽ V MNOHÉM POUČILI A MNOHO TAKÉ V TOMTO ČASE PŘEHKLÍŽEJÍ, NEBOŤ KRITÉRIA O ZVYŠOVÁNÍ POČTU A FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ NADŘAZUJÍ NAD PRAVDU A SPRAVEDLNOST.

DLE MÉHO PROZŘENÍ TO NEJSOU TO SLUŽEBNÍCI JHWH ČI JHVH ANI JEŽÍŠE KRISTA, ALE SLUŽEBNÍCI DOGMAT SVÝCH VNNSSJ.

PROTO TAKÉ JEJICH PÁD Z VÝŠIN NA ZEM JE NEMILOSRDNÝ, NEBOŤ OTEC A SYN SE SVATÝM DUCHEM JE NEZNÁ A PRAVÍ JIM, ODEJTĚTE ČINITELÉ BEZZÁKONNOSTÍ - NEZNÁM VÁS JAKO MOJE SLUŽEBNÍKY.

JISTĚ JE U NICH MNOHO UPŘIMNÝCH VĚŘÍCÍCH, ALE TO ŽE SE BOJÍ STŘETU S PRAVDOU O KRISTU JE ČINÍ PANAMI BEZ OLEJE, MAJÍ DUCHOVNÍ SLEPOTU A VŠECHNY, KTERÉ VEDOU PADNOU DO TENAT TOHO ZLÉHO, NEBOŤ V NICH NENÍ LÁSKY KE SVÝM BLIŽNÍM, ALE POUZE A JEDINĚ VYPOČÍTAVÝ KALKUL, KOLIK KDO HODIN PRO SLUŽBU VYKONAL, AŽ NAKONEC SE POZNÁ, ŽE NESLOUŽÍ DOBRU, ALE JENOM MAMONU, NEBOŤ TAK NEČINÍ Z LÁSKY K BLIŽNÍM, ALE CHTĚJÍ BÝTI PRVNÍ JEDINEČNÍ, VYJÍMEČNÍ A ZVLAŠTNÍ.

ZAPOMÍNAJÍ, ŽE NĚCO PODOBNÉHO ZDE JIŽ V HISTORII BYLO A PO ČASE SE TA JEJICH JEDINEČNOST, VYJÍMEČNOST A ZVLÁŠTNOST PROKÁZALA JAKO DÍLO, KTERÉ NEPOCHÁZÍ Z BOŽÍ DÍLNY.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  drobeček 22/2/2008, 14:41

Olda napsal:
TAKÉ JSEM BYL O TOM NA POČÁTKU PŘESVĚDČEN, ALE VNNSSJ MI OTEVŘELI OČI SVÝMI ZPŮSOBY JEDNÁNÍ!

TAK JSEM SE VRÁTIL DO CÍRKVE, ZE KTERÉ JSEM BYL ODLÁKÁN ZNĚNÍM JEJICH FALEŠNÉ A VYPOČÍTAVÉ VÁBNIČKY, KTERÁ MI Z POČÁTKU ZNĚLA JAKO RAJSKÁ PÍSEŇ LÁSKY DOBROTY A SEBEOVLÁDÁNÍ, PŘEDKLÁDANÁ VNNSSJ.


Je odhadováno, že 100 miliónů katolíků bylo pokřtěno v Duchu svatém. Toto je jistě důvodem k radosti. Ale co těch dalších 900 miliónů, kteří jsou uzamknuti uvnitř systému, který nekáže „znovuzrození“ a obrácení, ale raději spasení ze skutků, rituálů a svátostí této církve? Je takovéto „evangelium“ přijatelné?
Je přijatelné „pokropit“ malé dítě a pak mu říci, jsi „spasen“ pokud budeš chodit na mši, ke zpovědi a přijímat další svátosti? Je přijatelné modlení se k Marii (Královně Nebes), ke svatým, nebo soškám ze slonoviny? Je přijatelné nazývat člověka „Svatým Otcem“? Je přijatelné zakazovat službu ženatým, což má za následek záplavu sexuálního zneužívání a skandálů? Je vůbec něco z toho co představuje současný katolický systém přijatelné? Je něco z toho všeho jen trošičku podobné tomu co vidíme v Novém Zákoně?
Od doby Luthera, se základy Katolické církve nezměnily a poslední papež tyto základy pozměnil nepatrně, nebo vůbec. Od těch temných časů nebyly změněny. Naopak upevnily systém, který posílá milióny a milióny lidí do věčného pekla. Ony prostě Spasení vůbec nenabízejí, a to co nabízejí je „padělaná“ verze spasení – která drží miliony v řetězech temnoty.
Jděte někdy navštívit Latinskou Ameriku a podívejte se na tu temnou pověru, která často plyne z katolictví v těchto zemích. Sledujte ty přehlídky jejich soch v ulicích jdoucí po ulicích s jejich sochami a ten zástup, který se jim klaní. Toto vůbec není křesťanství. A to drží miliony na této cestě.
Je potřeba si připomenout, že když byl v roce 1978 Karol Wojtyla zvolen papežem, zasvětil své papežství Marii. Slova své oddanosti měl vyšita na své papežské róbě. V jeho autobiografii z roku 1994 říká: „Během druhé světové války, když jsem byl zaměstnán jako dělník v továrně, jsem začal být přitahován Mariinou oddaností... Marie je nová Eva, ustanovená Bohem ke spojení s Kristem, tím novým Adamem.“ Jan Pavel II. uctíval Marii při každé příležitosti, soukromě i veřejně. Bylo jeho zvykem modlit se růženec před obrazem Marie vždy první sobotu každého měsíce. Neustále Marii velebil ve svých kázáních. Slyšeli jsme, že na své cestě po Latinské Americe v roce 1996, končil každé kázání velebením Marie“ (Christianity Today, April 8, 1996, str. 94).
Setkal jsem se s jednou přímluvkyní z Nového Zélandu, bývalou katoličkou. Ona byla jednou z nejantikatoličtějších, které jsem kdy poznal. Proč? Protože strávila přes 20let svého života v tomto vychvalovaném systému - kde pilně hledala Boha. Navštěvovala mše, odříkávala růženec, chodila ke zpovědí atd. Byla v úplné duchovní TEMNOTĚ, dokud neodešla a neobjala pravé evangelium. Pokud by tam stále setrvávala, pravděpodobně by stále NEBYLA SPASENÁ!
Lituji, že musím být tím, kdo na toto všechno poukazuje. Ale tak proč se současní vedoucí projevují tak, že jsou ochotni vzdát se pěti set let starých pravd reformace za účelem být „politicky korektní“, a nalézt „jednotu“ s katolickým systémem?
Minulý týden jsem obdržel následující email, který mi to všechno pomohl rozkrýt
(od bývalého katolického kněze).
Když se nějaký člověk klaní před modlou ze slonoviny, žebrá o spasení a vy mu řeknete že zde nenajde odpověď – je to nenávist?
Když nějaká mladá dívka... musí vyprávět své myšlenky, své city a pokušení nějakému svobodnému knězi ve zpovědnici, a vy jí řeknete že je potřeba aby to vyznala pouze Ježíši – je to nenávist?
Když chudá truchlící vdova platí ze svého malého jmění mše za svého zesnulého manžela a zoufale doufá, že tím ukončí jeho bolest v očistci a vy jí řeknete, že žádný očistec není – je to nenávist?
Když jedna miliarda duší, za které Ježíš zemřel, důvěřuje dobře živenému papeži oblečeném ve zlatě a jemném šatě, že jim dá klíč do nebe, a vy jim řeknete, že nepotřebují nikoho jiného než Ježíše – je to nenávist?
Když Ježíš, Boží dar lásky všem lidem, ukázal svým prsten na Farizeje a označil je za zmije – byla to nenávist?
Když Apoštol Pavel stál v Areopágu a odvážil se kázat filosofům pohanských náboženských mystérií, kteří byli velmi pověrčiví - byla to nenávist?
NE!
K osvobození člověka ze satanských pout, je třeba mu nejdříve oznámit, že je vězněm. Musíte ho přesvědčit že je ztracen a bez naděje.... jsou tam ti, kteří nazývají [evangelikální] literaturu „nenávistnou literaturou.“ Ale oni neznají pravý význam nenávisti.
Skutečná nenávist skrývá evangelium v krásných slovech, která nikoho neznepokojí, a proto nepřinesou žádné usvědčení z hříchu. Skutečná nenávist stojí v sobeckém mlčení k zástupům jdoucích do pekla.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Old.Stloukal 25/2/2008, 11:37

Drobeček napsal :Je odhadováno, že 100 miliónů katolíků bylo pokřtěno v Duchu svatém. Toto je jistě důvodem k radosti.

Ale co těch dalších 900 miliónů, kteří jsou uzamknuti uvnitř systému, který nekáže „znovuzrození“ a obrácení, ale raději spasení ze skutků.

Základní apoštolská nauka VŠEOBECNÉ= KATOLICKÉ CÍRKVE ZNÍ:

Věřím v Boha Otce všemohoucího,
stvořitele nebe i země.

I v Ježíše Krista,
Syna jeho jediného, Pána našeho,
jenž se počal z Ducha svatého,
narodil se z Marie Panny,
trpěl pod Pontiem Pilatem,
byl ukřižován, umřel, pohřben jest,
sestoupil do pekel,
třetího dne vstal z mrtvých,
vstoupil do nebe,
sedí po pravici Boha Otce všemohoucího,
odtud přijde soudit živé i mrtvé.

Věřím v Ducha svatého,
svatou církev obecnou,
společenství svatých,
odpuštění hříchů,
vzkříšení těla
a život věčný.
Amen.

LATINSKÝ TEXT
Credo in Deum Patrem omnipotentem;
Creatorem coeli et terrae.

Et in Jesum Christum,
Filium ejus unicum, Dominum nostrum;
qui conceptus est de Spiritu Sancto,
natus ex Maria virgine;
passus sub Pontio Pilato,
crucifixus, mortuus, et sepultus;
descendit ad inferna;
tertia die resurrexit a mortuis;
ascendit ad coelos;
sedet ad dexteram Dei Patris omnipotentis;
inde venturus (est) iudicare vivos et mortuos.

Credo in Spiritum Sanctum;
sanctam ecclesiam catholicam;
sanctorum communionem;
remissionem peccatorum;
carnis resurrectionem;
vitam aeternam.
Amen.



JÁ NEPOPÍRÁM, ŽE VŽDY JEDNALI NÁBOŽENŠTÍ VŮDCOVÉ V SOULADU S VÝŠE UVEDENÝM VYZNÁNÍM VÍRY. ZA JEJICH SKUTKY JE BUDE SOUDIT BŮH A CESTA DO PEKLA BUDE LEMOVÁNA KNĚŽSKÝMI HLAVAMI. TEDY OTEC -SYN-DUCH SVATÝ POSOUDÍ JEJICH VINY PODLE MÍRY POZNÁNÍ PRAVDY BOŽÍ JE TAKÉ POTRESTÁ ZATRACENÍM ČI JIM DÁ MOŽNOST NÁPRAVY V NOVÉM SPRÁVNÍM SYSTÉMU, KDE ON BUDE PANUJÍCÍM KRÁLEM. JISTÉ JE TO, ŽE TI KTEŘÍ SE CÍTÍ BÝTI POVOLÁNI BY NÁSLEDOVALI JEŽÍŠE KRISTA A TEDY PÁSLY OBRAZNĚ ŘEČENO STÁDO OVCÍ, MAJÍ V BOŽÍCH OČÍCH VELKOU ODPOVĚDNOST ZA SVOJE ČINY, KTERÉ ZPŮSOBÍ POHANU JMÉNU J.K JEHO OTCI A JEJICH SVATÉMU DUCHU. NAKONEC NSSJ MÁ TAKÉ MNOHO SVATÝCH, KTEŘÍ JÍ URČUJÍ KRITÉRIA MRAVNOSTI, KTERÁ JSOU OD SVATOSTI MNOHDY NA HONY VZDÁLENA. TAKŽE DROBEČEK A SVATOPLUK NECHŤ MI ŘEKNOU KDE JE TA DOKONALÁ JEDINEČNÁ, VYJÍMEČNÁ A ZVLÁŠTNÍ CÍRKEV ČI SEKTA?

Křtem je křesťan svátostně připodobněn Ježíši, který svým křtem předjímá svou smrt a své vzkříšení; křesťan má vstoupit do tohoto tajemství pokorného ponížení a pokání, má s Ježíšem sestoupit do vody, aby spolu s ním vystoupil a znovu se narodil z vody a z Ducha, aby se v Synu stal milovaným synem Otce a „žil novým životem“ (Řím 6,4). „Křtem sestupme do hrobu společně s Kristem, abychom mohli také spolu s ním vstát z mrtvých; sestupme s ním, abychom mohli spolu s ním vystoupit; vystupme s ním, abychom mohli být v něm oslaveni.“ „Všechno, co se událo v Kristu, nám dává pochopit, že po ponoření do vody na nás z výše sestupuje Duch svatý a že se stáváme Božími dětmi, protože si nás hlas Otce osvojil.“

KŘEST PO NAROZENÍ DITĚTE ZNAMENÁ, ŽE RODIČE A KMOTROVÉ MAJÍ ZA POVINNOST VÉST NAROZENÉ DÍTĚ PO BOŽÍ CESTĚ OD ÚTLÉHO MLÁDÍ.

UČÍ HO CTÍT BOŽÍ ZÁKONY, ABY V DOSPĚLOSTI BYL POTOM ODPOVĚDNÝM A VYZRÁLÝM KŘESŤANEM, KTERÉMU SE NEMŮŽE PŘIHODIT, ABY BYL ODLÁKÁN NĚJAKOU SEKTOU A SEŠEL Z CESTY KTEROU BYL VYUČEN OD ÚTLÉHO MLÁDÍ.

VELKÁ ODPOVĚDNOST JE NA RODIČÍCH, KTEŘÍ VYCHOVÁVAJÍ SVOJE DĚTI K LÁSCE A OBĚTAVOSTI-UČÍ JE TRPĚLIVOSTI A VYTRVALOSTI PRO PŘÍCHOD BOŽÍHO DNE. MOJE RODIČE TAK NEČINILI, NEBOŤ SAMI MĚLI MALOU VÍRU A BYLI POUZE PAPÍROVÝMI KATOLÍKY JAKO JE MNOHO DALŠÍCH. BŮH NECHŤ JIM TO ODPUSTÍ SKRZE VÝKUPNÍ OBĚŤ JEŽÍŠE KRISTA.

MOJE ŽENA, KTERÁ JIŽ NENÍ MEZI ŽIVÝMI, VYCHOVALA NAŠE DĚTI TAK, ŽE SE NENECHALI ODLÁKAT OD UČENÍ VNĚMŽ BYLI OD ÚTLÉHO MLÁDÍ VYCHOVÁVÁNI. JÁ JSEM SE JIM MÁLO VĚNOVAL PRO CÍRKEVNÍ ROZDĚLENÍ A NESU PROTO TAKÉ VINU ZA MÁLO ČASU, KTERÝ JSEM JIM VĚNOVAL V DUCHOVNÍ VÝCHOVĚ.

NAKONEC SE PROKÁZALO, ŽE MĚLA PRAVDU, KDYŽ MI ŘÍKALA, ŽE V NSSJ JSOU LIDÉ, KTEŘÍ KÁŽÍ VODU A PIJÍ VÍNO. ONA MI JE KONKRÉTNĚ JMENOVALA V BRNĚNSKÝCH PEKÁRNÁCH. HISTORIE POTVRDILA PRAVDIVOST JEJICH SLOV.

PROTO NESOUDÍM CO BYLO, ALE SNAŽÍM SE POKUD MI TO JE DÁNO NAPRAVITI TO CO JSEM V MINULOSTI ZANEDBAL, ČI ŠPATNĚ DĚLAL A VLASTNĚ TAK NECTIL BOŽÍ ZÁKONY NÁM KŘESŤANŮM DANÉ.

PROTO SE MODLÍM ZA SEBE A VŠECHNY RÁDOBY KRITIKY, ABY NEJDŘÍVE PROHLÉDLI VYJMULI SI TRÁM Z OKA SVÉHO A SKRZE UPŘIMNOU LÍTOST POZNALI, ŽE NE V PERMANETNÍ KRITICE DRUHÝCH KŘESŤANŮ JE VÝCHODISKO, ALE V TOM, ŽE JEDEN DRUHÉMU BUDOU NA CESTĚ V TOMTO SLZAVÉM ÚDOLÍ POMÁHAT V BOJI SE ZLÝM DUCHEM TOHOTO KONCE SVĚTSKÉHO SYSTÉMU.

PRAVÝ KŘESŤAN SI TUTO POVINNOST UVĚDOMUJE SKRZE MODLITBU I ZA SVÉ NEPŘÁTELE PROSÍ BY BŮH PŘED KONEČNÝM ÚČTOVÁNÍM BYL TÉ DOBROTY A DAL VŠEM UPŘÍMNĚ SMÝŠLEJÍCÍM KŘESŤANŮM MOŽNOST NÁPRAVY TOHO ŠPATNÉHO BY MOHLI POZNAT NÁDHERU KRÁLOVSTVÍ JEŽÍŠE KRISTA.


OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 25/2/2008, 12:54

PROTO SE MODLÍM ZA SEBE A VŠECHNY RÁDOBY KRITIKY, ABY NEJDŘÍVE PROHLÉDLI VYJMULI SI TRÁM Z OKA SVÉHO A SKRZE UPŘIMNOU LÍTOST POZNALI, ŽE NE V PERMANETNÍ KRITICE DRUHÝCH KŘESŤANŮ JE VÝCHODISKO, ALE V TOM, ŽE JEDEN DRUHÉMU BUDOU NA CESTĚ V TOMTO SLZAVÉM ÚDOLÍ POMÁHAT V BOJI SE ZLÝM DUCHEM TOHOTO KONCE SVĚTSKÉHO SYSTÉMU.
Milý Oldo, myslím si, že to, cos napsal, je opravdu důležité si uvědomit: permanentní kritika vede k rozdělování a to nikomu nepomůže.

Myslím si, společně s panem R. Rohrem, že :"Duch Boží usmiřuje to, co je rozděleno. Duch Boží všechny věci spojuje v jedno tím, že jim připomíná, že jsou především jedním, více jedním než jen než jen jako mnoho jednotlivých částí většího celku.
To, co vypadá jako objev, je ve skutečnosti znovupoznání. Co se zdá být zkoumáním, je ve skutečnosti návratem domů. Duch sjednocuje - hřích vždy rozděluje. Dílem Božím je naprosté a úplně smíření. Jinými slovy, naše jediná špatnost je, že potlačujeme svou dobrotu, kterou je Boží Duch - darovaný a zaslíbený. A to je vskutku špatné."
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Old.Stloukal 27/2/2008, 21:30

NO OLDA ZCELA S VÝŠE UVEDENÝMI SLOVY SOUHLASÍ!
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Jak se odchází ze sekty Empty Re: Jak se odchází ze sekty

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru