Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

+34
Matěj Telam
Minehava
Jesen
26
Admin
Jiří
Doriska
witness
sisinka.87
LES44
Radim
Alžběta
Patrobas
Martin Vlasák
Vladislav Kulda
Jednamáma
Zdeněk Bláha
Old.Stloukal
Milan
Vojtěch Malleus
Hvězdlický
Dozorčí
zbysek
Nikola Tyrpak
Dora
Věra Kolafová - quaero
esos
pat
Jirka z P. (queens)
Villon
Eliška
Jane
Robin
Michal
38 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Jednamáma 7/5/2008, 13:58

To mi připomíná ona znázornění, že shromáždění jsou jako pět prstů na ruce. Pokud na jedno nechodíme, je to jako bychom se Božího království drželi už jen 4 prsty a ne celou svou silou...hi. No tak teď abychom si všichni usekli jeden prst, jinak se budeme držet jen částečně.... Laughing

No, ale trochu vážně.....

Písmo říká: Kde se totiž shromáždí dva nebo tři v mém jménu, tam jsem uprostřed nich.“

Jak často bylo zdůrazněno, že pokud se neúčastníme i třeba jen knihy, tak se okrádáme o svatého ducha. Že i kdybychom si látku probrali doma, nemůžeme z toho mít takový užitek, jako když jsme na programu v sále s ostaními bratry. Že se připravíme o myšlenky, které řeknou ostatní a tím i třeba o pomoc od Boha, kterou nám může posílat právě skrze komentář onoho bratra nebo setry......

A co teď? nebudeme se okrádat o svatého ducha?

Pokud to vezmu doslovně, tak třeba manželský pár má vyhráno, protože jsou dva a oni si ducha zajistí, ale co chudák svobodný, když si bude studovat sám? V tom případě je mi ho ze srdce líto, protože podle vysvětlení svědků by musel mít ducha méně a méně. Nota bene, když není dovoleno, aby se křesťané scházeli v malých skupinkách sami ke studiu Bible.

Všechno by to možná nevyvolalo takový ohlas, kdyby se tak nezdůrazňovalo jak moc je důležité být na každé knize a na každém jiném programu a netradovalo, že když začneme opouštět jedno shromáždění, brzy začneme opouštět i další......a nakonec odpadneme = zavržení Bohem. Používalo se příliš silných výrazů a nyní je to obrat o 180 stupňů....

Jednamáma

Female Poeet p?íspivku : 26
vztah k organizaci : Ještě pořád SJ.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 25. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Vladislav Kulda 10/5/2008, 08:21

Pěkný den!

Jen takový postřeh! Nikdo nikdy není sám, jen je třeba naučit se to chápat, chce-li naše Já, vždy s námi bude Jah.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Martin Vlasák 11/5/2008, 23:37

Jah ano, ale Pán ?
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Hvězdlický 12/5/2008, 08:30

kód:
Jen takový postřeh! Nikdo nikdy není sám, jen je třeba naučit se to chápat, chce-li naše Já, vždy s námi bude Jah.

Vlaďo,

kdyby tomu bylo tak, musela by existovat trojice. ("Vždy s námi bude Jah")

Jinak platí texty

Matouš 18:20 Kde se totiž shromáždí dva nebo tři v mém jménu, tam jsem uprostřed nich."

KRISTUS, NE JAH.

1Korinťanům 15:27,28 vždyť 'pod nohy jeho podřídil všecko'. Je li řečeno, že je mu podřízeno všecko, je jasné, že s výjimkou toho, kdo mu všecko podřídil.

Matouš 28:18,19 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi.

JAH, PŘEDAL DOČASNĚ VEŠKEROU MOC KRISTU.

1.Korinťanům 15:28 Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším.

PO 1000LETÉ VLÁDĚ, ZNIČENÍ SATANA A SMRTI, ODEVZDÁ SYN NOVOU OČISTĚNOU ZEM A NEBE ZPĚT DO RUKOU OTCE, A TAK BUDE OPĚT JAH KAŽDÉMU VŠÍM.

Skutky apoštolů 3:21 On zůstane v nebi až do chvíle, kdy bude všechno nové, jak o tom Bůh od věků mluvil ústy svých svatých proroků.

TEPRVE OD TÉTO CHVÍLE BUDE PRO NÁS OPĚT JAH, VŠÍM. DNES JE TO KRISTUS, Z POVĚŘENÍ A ROZHODNUTÍ OTCE.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Vladislav Kulda 13/5/2008, 12:04

Sváťo, já vím, jen se snažím být Židovi - Židem, SJ - SJ, a Římanovi -Římanem, jinak máme každý stále dost času, abychom se dopracovali k poznání, o kterém píšeš. Dva nebo tři v mém jménu to mají snažší, mohou se povzbudit, podepřít. Já dobře vím, že základem je Kristus, ale chápe to ten druhý, který je stále v tenatách NSSJ? Bourat lze i dynamitem, ale jaký je výsledek? Můj způsob "bourání" je postaven na společné základně, ze které postupně odnímám chronicky vrostlé představy, vzniknuvší v NSSJ. Proto výraz Jah, který je použit v Žalmech, nikomu tím neublížím, i když to je z doby národa pod zákonem.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Hvězdlický 13/5/2008, 17:11

Již rozumím a je to dobré.

I Pavel nechal Timotea z podobného důvodu obřezat. (být židu, židem)
Nepřátelství zavírá vrátka a tasí zbraně. A to je špatně.

Skutky apoštolů 16:3 a Pavel ho chtěl vzít s sebou. Z ohledu na tamější židy jej dal obřezat: všichni totiž věděli, že jeho otec byl pohan.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Jednamáma 13/5/2008, 19:53

Vladislav Kulda napsal:Pěkný den!

Jen takový postřeh! Nikdo nikdy není sám, jen je třeba naučit se to chápat, chce-li naše Já, vždy s námi bude Jah.

Chápu....rozumem, city mi to asi zatím neberou. Ale spíš jsem poukazovala na to co učí a často vyzdvyhují svědkové.

Jednamáma

Female Poeet p?íspivku : 26
vztah k organizaci : Ještě pořád SJ.....
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 25. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Patrobas 18/11/2008, 21:22

Přátelé,
vracím se k tématu Změna systému shromáždění od r. 2009. Jelikož termín změny se blíží, zdá se, že se vedoucí představitelé kvůli tomu rozjeli na spanilé jízdy po republice. Teď byl ve vedlejším sboru bételový řečník bratr Hamadej a měl přednášku s "neotřelým" názvem Držet krok s Jehovovou organizací. Podstatnou část proslovu věnoval tomu, že připravoval ovečky na to, jak to bude po Novém roce, až najednou bude o jedno shromáždění míň.
Zaujalo mě jedno jeho přirovnání. Jak známo, pravověrní Židé slaví sabat, což je den, kdy nepracují. Ale není to den naprostého klidu nebo celodenního ležení na gauči. Pravověrní Židé prý jdou do synagógy v pátek večer, pak v sobotu ráno, den stráví čtením Písma a rozjímáním a v sobotu večer před západem slunce se znovu sejdou v synagóze. A tak tedy tak jako pro Žida není sobota dnem "odpočinku", ani pro nás nemá být nově nabytý jeden večer v týdnu příležitost věnovat se odpočinku či neduchovním věcem.
Vyjádřil obavu, že si od nového roku zavedeme rodinný program, který se časem uvolní z důvodu např. prací na zahradě, rekreace nebo "shoppingu".
To přirovnání se sabatem je trochu přitažené za vlasy, jelikož sobota/sabat je Židy považován za dar od Boha, kdežto nově nabytý volný pátek můžeme nanejvýš považovat za dar od "Vedoucího sboru". To, že kdysi dávno
bylo shromáždění dvakrát týdně a najednou nám jedno přidali, už nevzpomínal.
Nejzajímavější byl výrok, že VEDOUCÍ SBOR PŘENÁŠÍ
ZODPOVĚDNOST NA BRATRY A SESTRY za to , co si budou ten večer studovat. A dokonce to podpořil textem Gal. 5:13 - "byli jste povoláni ke svobodě", což je pikantní, jelikož tento text říká, že křesťan již není otrokem Mojžíšského zákona, ale jeho svědomí mu říká, co může a co ne. Kéž mnohým bratrům dojde, že jsme svobodní od toho, co mám VRO nebo VS nalinkuje - které knihy můžeme číst, s kým se můžeme bavit nebo na jaké akce můžeme chodit.
Hezké bylo přirovnání křesťanského života k tomu, jak Petr kráčel po vodě. Dokud se díval na Ježíše, šel po vodě. Jakmile se na něj přestal dívat a víc si všímal bouře, začal klesat.

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Alžběta 18/11/2008, 22:01

To je zajímavé takovéhle informace. Již na schr. skoro nechodím, natož na bételového řečníka... No, že se tak vehementně odvolávají na židovství se není co divit. Vždyť SJ zůstali jen na půlce cesty ke Kristu...
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Radim 18/11/2008, 22:03

Děkuji Všem co zůstávají uvnitř, za tyto zprávičky.
I když jsem již jinde, prostě mne to zajímá, co a jak se děje někde, kde jsem strávil 17 let...
Někdy si představuji sám sebe, jak bych takové či onaké "opatření" vnímal a co bych si asi myslel, nevědět, co vím teď.

Díky

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Pro Alžbětu

Příspěvek  Patrobas 20/11/2008, 19:30

Alžběta napsal:To je zajímavé takovéhle informace. Již na shr. skoro nechodím, natož na bételového řečníka...
Milá Alžběto, no bételový řečník je snad něco víc než běžné shr. Laughing
Na shr. chodíme velice málo, ale tady jsem se překonal. Např. jet na hodinovou přednášku zónového dozorce do Pardubic (200 km), tak to mi už nestojí za to úsilí. Ale tady to bylo pár kilometrů. Navíc, náš předseda si asi dal za cíl pozvat co nejvíce oveček, takže nám poslal týden předem e-mail a ještě 3 hodiny před programem zavolal. Takže jsem mu udělal radost. Nevím, co vaši pastýři... Surprised
No a ty poznámky o Židech - mně to zaujalo. Já jsem to pochopil jako slova uznání zbožnosti členů jiného náboženství, což je u SJ rarita.

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  LES44 8/12/2008, 00:56

Odejít od NSSJ je pro některé poctivé a dobrosrdečné SJ velký morálně mravní problém, neboť jsou již zmanipulováni VNNSSJ a myšlenkově jsou v zajetí jejich úspěšných manipulačních snah, bez lásky ke svým ovcím.

Jejich hlavním krédem je, ovečky musí bezvýhradně plnit pokyny VaRO jinak nemají v této náboženské společnosti co pohledávat!!! Nezbývá jim nic jiného, než se slepě podřizovat, a svoje vnitřní pocity si nechat jen pro sebe.

Nechci je kritizovat, neboť mi to nepřísluší, každý se ze svých skutků budeme zodpovídat před Vykupitelem lidstva.

Proto je moudré nezapomínat na svoji křesťanskou odpovědnost, stále se držet dokonalé šlépěje - stopy pro možnost získat odpuštění hříchů i věčný život, pokud bude mezi námi křesťany dostatek víry založené na poznání Božího slova, z něho plynoucí pokory jednotlivců a křesťanských organizací založené na jeho osobním Významu. Potom přichází i dobrota srdce křesťanských duší, přeměněná v lásku duchovní i v reálném spolužití lidském, neboť Kristova životní stopa nás k tomu jednoznačně nabádá! Takto je potřebné posilovat křesťanskou pospolitost v tomto čase konce světa světského. Je nezbytně nutnou podmínkou, pro onu skutečnost, by křesťané neztratili vůdčí duchovní stopu našeho spasitele Ježíše v závěru konce světa lidských vlád, neboť sekera Boží je již k tomuto morálně prohnilému systému přiložena a v krátkém čase bude nahrazen vládou našeho Spasitele,Vykupitele Ježíše Krista. Amen.

Ten který jsem

LES44

Male Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  sisinka.87 12/12/2008, 13:04

když jsem si tak toto téma pročítala, říkala jsem si, že to přece většině lidí ve sboru bude muset být divné, proč se ruší jedno shro, že díky tomu třeba začnou mít nějaké pochybnosti...... a ........... je to přesně naopak!! Sad nejenže jsem je neslyšela pochybovat o tomto rozhodnutí, ale naopak nad ním plesat, jak organizace rozumí potřebám oveček vzhledem k vzrůstající ceně benzínu
lol!
sisinka.87
sisinka.87

Female Poeet p?íspivku : 16
Age : 36
vztah k organizaci : dobrovolně odejitá :)
Reputace : 0
Body : 7
Registration date : 08. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Patrobas 13/12/2008, 22:44

sisinka.87 napsal:...... a ....... je to přesně naopak!! Sad nejenže jsem je neslyšela pochybovat o tomto rozhodnutí, ale naopak nad ním plesat, jak organizace rozumí potřebám oveček vzhledem k vzrůstající ceně benzínu
lol!

Sisinko, já už jsem na shr. nebyl 2 měsíce, takže aktuální názory neznám. Zkus mi prosím zjistit, jak to vysvětlují dnes, když cena benzínu stále klesá (u nás je teď za 23 Kč, v dubnu, kdy se ta změna slavnostně ohlašovala, stál 30 Kč)

Ovečky jsou natolik zmanipulované, že se nedokáží vymanit ze schématu VRO = hlas Boží.

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Vladislav Kulda 14/12/2008, 18:47

Laughing Laughing Laughing affraid affraid affraid Jeden se nestačí divit!!!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  witness 14/12/2008, 20:19

Rád zodpovím výše uvedené dotazy, i když nebyly adresovány přímo mně,
ale jelikož jsem stále u zdroje (na shro SJ jsem přítomen stále ještě pravidelně ), mohu vám všem, které to zajímá, poskytnout současné informace, nejsou nijak tajné, čtou se veřejně všem členům sboru.
První dopis, který informoval o změně, uváděl hlavní důvody, že bratři z vedoucího sboru mají zájem o to, aby v napjaté době posledních dnů, která je stále více kritická, se jejich ovečkám ulevilo jak časově, tak finančně.
(Samozřejmě že chyběla jakákoliv informace, proč se vedení obrací ve svých výkladech o 180 stupňů a proč se najednou burácení organizace ve stylu:,, Musíte být na všech shromážděních, a to tím více, čím se ten den blíží.´´mění na styl : ,, tím méně, čím se ten den blíží.´´)
V posledních týdnech, kdy se už změna od nového roku blíží, na to byly opět některé programy. S jakým poselstvím ? Volně reformuluji základní myšlenky:
Věrný a rozvážný otrok nám prý nebere shromáždění, ale projevuje nám důvěru, že to jeden den v týdnu už zvládneme sami, a proto na volný večer, který díky zrušení studia knihy po bytech přibyl, vyhlásil ,, Večer pro rodinu´´
a důsledně vybízel, abychom tento volný večer využili pro rodinné studium Bible a ne pro světské zájmy.
Opět se jaksi zapomnělo na to, že oficiální rodinné studium Bible je už vyžadováno mnoho let, a to se stejnou vehemencí, jako účast na všech shromážděních a vybídka k němu byla adresována hlavám rodin jako nezbytná opatření k záchraně jejich dětí. Ale to, co má v nově nabytém volném večeru dělat rodina, která už rodinné studium má dle pokynů zavedeno dlouho, nijak zmíněno nebylo. Opět se projevilo, že věrný a rozvážný otrok má krátkou paměť, když se mu to hodí.
Samozřejmě, že již zmíněný obrat z postoje,, tím více´´ na ,,tím méně´´
opět nebyl nijak vysvětlen.
Kdyby se totiž text Hebrejcům 10 : 24, 25, vybízející ke shromažďovaní, musel vysvětlovat znovu, muselo by vedení přiznat, že buď
1) Dril minulých let být 3 x týdně na shro byl nesprávným výkladem tohoto textu a bylo to vlastně nerozumné zatěžování sborů a jejich členů......
nebo
2) Výklad byl správný, ale pak by se muselo vysvětlit, proč se nyní veřejně ve sboru máme shromažďovat naopak tím méně, což je nejen proti duchu textu v Hebrejcům 10 : 24, 25, ale hlavně proti dlouhotrvajícím vybídkám
a výkladu tohoto textu, který věrný a rozvážný otrok léta prezentoval.
To, že by padla nějaká omluva těm mnohým bratrům, kteří byli nuceni dávat v práci výpovědi, aby stihli být na všech shromážděních v týdnu a tak mohli celou tu výkonnostní mašinerii podporovat, mnozí i jen proto, aby nemuseli čelit výtkám, že neoceňují Boží opatření k záchraně v podobě shromáždění
a dávají přednost světské pracovní kariéře a zajištění hmotných výhod (když mnozí byli jen chudáci, kteří v potu tváře museli tvrdě pracovat třeba na směny, aby uživili rodinu a plnili si tak svou odpovědnost).

Smutné ale je, že i přes zcela jednoznačný důkaz, že vedení SJ v otázce shromáždění jen manipuluje lidmi dle své, ale ne Boží vůle a že je to jasný biblický signál, že v otázce shromáždění vedení SJ vlastně prokazatelně jedná z biblického hlediska rozporuplně, tak i přesto to mnozí, řekl bych až drtivá většina SJ, vnímá opravdu jako dar od Jehovy a důkaz, s jakou láskou vede pomazané bratry v Brooklynu, kteří nám ovcím opravdu rozumějí.
Že by ale Jehova nikdy nevedl k uplatňování Svého slova, Bible, rozporuplným způsobem, to mnohé, žel, ani nenapadne.
Zkoušel jsem o tom s Biblí v ruce mluvit s několika lidmi, ale většinou jsem narazil na situaci, kdy vůbec nechápali, co tím chci říci, a to jsem stále ještě starší sboru (proč jsem dosud starší sboru viz. mé dřívější příspěvky)
Pro mě osobně bylo nové rozhodnutí o shro a hlavně prezentace tohoto rozhodnutí tou poslední kapkou, jsem rozhodnut se při příští návštěvě krajského dozorce svého úřadu vzdát a poté se jako spíše už jen formální člen (s ohledu na své příbuzenstvo a přátele, vesměs SJ) s nově nabytou
svobodou sžívat a prosit Pána, co dál.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Pro svědka

Příspěvek  Doriska 14/12/2008, 20:56

Milý Witnessi, díky za zajímavý komentář a pohled zevnitř. Vždycky jsem si říkala, že ve chvíli, kdy svědkové omezí počet shromáždění, otevřeně přiznají, že letité každodenní očekávání konce systému věcí začíná mít povážlivé trhliny. No a za pár dnů už to bude tady. Popravdě řečeno, dnes si tři shromáždění týdně spolu s péčí o rodinu a prací vůbec nedokážu představit. K tomu služba, příprava na shromáždění, studium s dětmi. Nedivím se, že tolik SJ trpělo (alespoň v době, kdy jsem ve sboru byla) spíše pocity viny z toho, že nestíhají, místo aby se radovali v Kristu.

K opuštění úřadu staršího přeji hodně sil. Můj manžel, kdysi oddaný a laskavý starší sboru, si před několika lety prošel něčím podobným. Není to jednoduché, ale myslím, že pro duchovní i duševní život člověka je moc důležité žít podle svého přesvědčení. Nebo se tomu alespoň blížit. Věřím, že to rodina pochopí. Pro nás to mimo jiné znamenalo více času spolu a více klidu Wink
Doriska
Doriska

Female Poeet p?íspivku : 6
vztah k organizaci : přátelský (bohužel už jen z mé strany), do konce devadesátých let členský.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 11. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty změna shromáždění

Příspěvek  Milan 15/12/2008, 07:42

Dobrý den,

pečlivě jsem si přečetl všechny komentáře, zajímavé pohledy. Nechodím na shr. již několik let ...5?...už ani nevím. Ale v kontaktu se Sj jsem, díky rodině.
Ta změna je dle mého názoru prostá a souvisí i s omezením tisku např. Pr! a SV. Finance. Zkuste si jen tak spočítat kolik stojí (celosvětově), pouze elektrická energie na jeden den v týdnu v sálech.Když to pak vynásobíte cca. čtyřmi týdny za mesíc a krát dvanáct, vyjde vám cca 48 ušetřených dní krát všechny sály... A jelikož jsem kdysy byl služebník přes finance ve sboru ( už ani nevím jak se tomu říkalo Smile Shocked ), pamatuji si, že to nebyly malé částky. No a o to více nyní zbyde pro "celosvětové dílo.!" Je to pouze moje doměnka, leč myslím si, že správná. Protože o peníze jde až v první řadě. O lidské pohodlí...? To trochu pochybuji..... .
Hezký den všem!
Milan
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  sisinka.87 15/12/2008, 09:52

Patrobas napsal:[quote="sisinka.87Zkus mi prosím zjistit, jak to vysvětlují dnes, když cena benzínu stále klesá (u nás je teď za 23 Kč, v dubnu, kdy se ta změna slavnostně ohlašovala, stál 30 Kč)


Myslím, že witness už to vysvětlil dostatečně.. Pokud začne klesat cena benzínu, najde se jiný důvod - například úspora času.. Very Happy
sisinka.87
sisinka.87

Female Poeet p?íspivku : 16
Age : 36
vztah k organizaci : dobrovolně odejitá :)
Reputace : 0
Body : 7
Registration date : 08. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Jiří 15/12/2008, 10:06

Prosím Vás pochopte to, akcionářům v USA teče do bot tak konají kroky k vlastní finanční záchraně. Proč během několika let se v USA prodalo několik lukrativních budov (hotelů), které patřili společnosti??? A proč o tom neinformují své "milované" ovčeky? Pochopte proč se staví rychlostavby? No aby když bude potřeba prodat drahý pozemek se taková budova rychle zbourala s minimálními náklady. Proč u odboček a farem po celém světě jsou tak velké prostranství, parky atd., které nejsou vůbec využity, a nevěřte tomu, že to má jen ten účel aby se tam obyvatelé cítili dobře. Jde o to, až příjde k lámání chleba volné plochy jsou velmi vhodné parcely k prodeji a tedy k vysokým ziskům pro akcionáře, tak se už konečně "probuďte"!!!

Jiří

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 21. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Škoda, že nepíšeš do novin! (aspoň do webových)

Příspěvek  Admin 15/12/2008, 18:00

Ahoj Witnessi,

díky za perfektní příspěvek od "dobře informovaného zdroje"!

Už jsem to nabízel mnohokrát různým diskutujícím: Tvoje myšlenky jsou utříděné, trefné, srozumitelné a čtivé. Je škoda, že časem zapadnou Sad v nánosu mnoha slov zde v Diskuzi. Tvůj příspěvek je téměř připraven k otištění na www.straznavez.cz . Stačilo by velmi málo. Jen přidat úvod, upravit slovosled a přidat odkazy na NSK a na BOE. A to všichni, kdo mají vystudovanou školu TS a měli někdy přednášku, dobře umějí.

Rádi bychom Tvůj příspěvek otiskli. Ale v tuto chvíli není nikdo, kdo by měl dostatek času popisovanou práci dodělat do konce.

Záleží na Tobě.

A píši to veřejně, protože podobná nabídka platí i mnohým jiným. (Jen jde o to příspěvek dovést do podoby "jako si připravit přednášku". A gramatiku samozřejmě dotáhneme, s tím si není třeba dělat starosti).

Zdravím

M


--------------
Pozn.: BOE = All Bodies of Elders (Dopisy všem radám starších)

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  witness 15/12/2008, 22:47

Admin napsal:Ahoj Witnessi,
Rádi bychom Tvůj příspěvek otiskli. Ale v tuto chvíli není nikdo, kdo by měl dostatek času popisovanou práci dodělat do konce.
Záleží na Tobě.
Rozumím, mám to tedy zpracovat já sám ? Pokud ano (což tak chápu),
kam to mám poslat ? Sem nebo Tobě na soukromou zprávu ?
Jen malá poznámka: Citace z dopisů pro rady starších bych rád vynechal,
přece jen respektuji, že je to důvěrná korespondence a nerad bych ji zveřejňoval, bylo by to proti mému svědomí. Jinak celé téma i s odkazy
na veřejné publikace zpracovat samozřejmě mohu, a to bez emocí a věcně.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Admin 16/12/2008, 10:12

Ahoj Witnessi,
děkuji za Tvou reakci. Pochopils to správně ...

Nejlépe když mi to pošleš na:
straznavez (zavinac) centrum.cz

Pozdravy

M

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  witness 16/12/2008, 17:51

Admin napsal:Ahoj Witnessi,
děkuji za Tvou reakci. Pochopils to správně ...

Nejlépe když mi to pošleš na:
straznavez (zavinac) centrum.cz

OK, dnes hluboko večer nebo po půlnoci to tam budeš mít. Pošlu
celý rozbor v přiloženém dokumentu, nalož s tím pak, jak uznáš za vhodné,
máš můj plný souhlas cokoliv a kdekoliv zveřejnit.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty změna shromáždění

Příspěvek  26 19/12/2008, 13:53

2 milan: Myslim ze pravy duvod teto zmeny je ten co se tu uz probiral na zacatku. VRO v NSK nabadal sve ovecky, aby se neucastnili studia bible mimo shromazdeni, ze to vede k odpadlictvi (reagoval tak na ne malo skupin SJ ktere cele ci jejich vetsina odesli od organizace) No a nasledne VRO oznamil, ze odpadne studium knihy... Evidentne vedeni spolecnosti vyhodnotilo ze pri studiu knihy je v male skupince vetsi prostor pro komentare (stourave otazky) coz muze vest k badani pisma bez kontroly VRO. A studium knihy se tim jevi jako potencianalne nebezpecne, nebot je zde krucek k tomu, aby se par bratru vyjadrovalo kriticky k VRO...

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009 - Stránka 3 Empty Re: Změna systému shromáždění SJ od ledna 2009

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru