Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

+14
geretje
stefan
Mysteri
drobeček
OOO
janmat
Vladislav Kulda
Věra Kolafová - quaero
Jirka z P. (queens)
oskar
Hvězdlický
26
Petr Štefek
truhlář David
18 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Petr Štefek 23/4/2007, 11:01

Američane díky Bohu, že není katolík jako katolík a přikláním se k tomu, že je dobře když tady píší janmat a stefan. Brrrr......
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Američan 23/4/2007, 17:02

to janmat

Nevím, v čem je zásadní rozpor. Já ale neuvádím definitvní likvidaci protestantismu jako hlavní cíl jezuitů. To byla pouze reakce na předhozený pamflet vymyšlené snůšky hloupostí o jezuitech a Vatikánu (na Matrix 2001).

Definitivní likvidace protestantismu je plně v souladu s tím, co říkáš ty. Samozřejmě takovým způsobem, aby se ze všech protestantů stali katolíci - ne žádné vyvražďování nebo podobné kouty fantazie denunciantů. To je přece přímý důsledek osvěty, protože protestantismus není ničím jiným než překrouceným katolicismem a herezí. Jak jsem již psal - s jezuity sympatizuji, i když svá nejlepší léta mají za sebou, protože jsou klerikální organizací a problémem je přístup k hlavním prostředkům, které používali - školství apod., protože státní moc, která má na vzdělávání monopol, je alespoň v české republice protikatolická.

Proto nevidím žádný faktický rozpor mezi tvým a mým příspěvkem, přeji taky požehnaný den.

to Petr S.

Tvoje tvrzení, že "židé a křesťané mají stejného Boha" je pustý nesmysl. V úplně stejné logice můžu říct, že stejného Boha uznávají muslimové, protestanté, katolíci, jehovisté, židé a část satanistů, protože ti všichni také uctívají jednoho Boha.

Židovský "bůh" je totiž unitaristický, naopak skutečný Bůh, kterého vyznávají katolíci je trojjediný - jedna přirozenost a tři osoby - otec, syn a duch svatý. Proto u židů chybí ta nejdůležitější část zjevení, kterou soustavně popírají a tou je spása světa Ježíšem Kristem - pravým Bohem a pravým člověkem.

Netvrdil jsem, že judaismus je totožný se sionismem. Ale nevylučují se. Zajímalo by mně, kde a v čem se vylučuje jejich postup. Oba dva věří sami v sebe jako ve vyvolený národ, který je oprávněn vládnout světu a mesiáš na kterého židé čekají je více než cokoli jiného politický osvoboditel, který jim složí ostatní národy k nohám. Sionisté se o stejný cíl pokoušejí politicko-ekonomickými prostředky - a zatím se jim daří. Nevidím jedinou ukázku, kde jsem se dostal do rozporu s pastýřským listem Jana Pavla II. a nevím o které encyklice Jana XXIII. píšeš, pokud vím, tak jich napsal pouze 8.

Židovskou víru jednoznačně odsuzuji, protože je nepravdivá a špatná. Mesiášem už byl Ježíš Kristus a žádný nový nepřijde. Také vyvolenost židovského národa spočívala pouze v tom, že ze židů vzejde mesiáš, ale tím se naplnila a nic dalšího z ní neplyne - ani politické ani duchovní výsady pro židy. Proto židé, kteří o sobě prohlašují, že jsou vyvoleným národem a neuznávají Krista, zradili svoje židovství, které jim svěřil Bůh skrze Davida.

S prezidentem Tisem a s jeho postupem zrovna moc nesouhlasím. Nemyslím, že je optimální, aby se kněz angažoval v politické exekutivě, protože to je práce pro laiky a duchovní i světská moc mají být odděleny. Na druhou stranu bývá často popliváván nemístně a skrze něho bývá pomlouvána přímo církev, co je také scestná personifikace, protože papež Tisa nikdy příliš nepodporoval v jeho pochybných politických aktivitách.

Jestli se Vám zdá, že jsem příliš radikální, tak je to v pořádku. Jak jsem psal - pravda je jenom jedna a každý kompromis mezi pravdou a lží je lež. Proto je potřeba varovat se takovýchto kompromisů. Je pravda, že to může kvůli dnešní oficiální a proticírkevně překroucené interpretaci dějin připomínat třeba středověk, ale křesťané jsou sůl země a světlo světa, takže zůstanou v menšině a mnoha lidem se znelibí - ale to je daň za spásu jednotlivce.

Ten odkaz směřuje na chybový kód HTTP 404 - Not found, což znamená, že na serveru takový soubor neexistuje, takže těžko něco popisovat nebo vysvětlovat.

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/4/2007, 17:24

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 11:45, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  janmat 23/4/2007, 22:53

Môj milý Američan,

neviem či mám plakať, alebo sa smiať.
To, čomu Ty hovoríš likvidácia protestanov sa môže udiať len cez ich slobodný a dobrovoľný návrat do jedného ovčinca k jednému Pastierovi, ktorý nás bude pásť svedomito. Rozohnané vyhľadá, stratené zavráti, zranené obviaže. Teraz si to porovnaj z tým, ako Tvoj vstup na toto fórum pomáha k návratu stratených oviec. Nevyhľadávaš, ale rozháňaš, neobväzuješ, ale zraňuješ. Nevchádzaš dverami (inými slovami, nevchádzaš tak, že by Ti tu prítomní (bývalí) SJ otvárali brány svojho srdca), ale vchádzaš inokade... Tvrdá reč, ale veď si hovoril, že si rád radikálny...tak to dúfam znesieš...toto moje bláznovstvo...

Uvedom si, kde si. Títo ľudia sú poväčšine bývalí svedkovia Jehovovi. Ich zranenia z "jedinej pravej pravdy" sú tak hlboké, že im to ešte dlho neumožní, ak vôbec niekedy, získať dôveru k nejakému cirkevnému spoločenstvu. Preto Tvoje útoky v štýle predvádzania sa pripomínajú Luk 18,11 Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik (tamtí svedkovia Jehovovi).. Tvoja "obhajoba pravdy" mi znie cudzo. Zabudol si na hlavnú vec: Aj keby si hovoril jazykmi anjelskými a lásky by si nemal...je to nanič. Preto sa pýtaj sám seba, či si nemáš náhodou spomenúť, odkiaľ si padol a robiť pokánie. Ak nie, príde Pán a pohne Tvoj svietnik...(Zjv, list efezskej cirkvi)

Pokiaľ teda Ti ide o pravé poznanie a pravdu, čo je výborné, dovoľ aby som Ti pripomenul, že poznávame len čiastočne (1Kor13,9). Preto ak už my, ktorí máme pravé poznanie poznávame len čiastočne, ako si dovoľujeme odsudzovať tých, ktorí nemajú pravé poznanie, zato že to ich poznanie nie je úplné? Kde berieš istotu, že Boh im dáva to isté poznanie a milosť poznať ho tým istým spôsobom, ako ho pravdivo pozná Cirkev?

Tvrdenie, že kresťania a židia nemajú spoločného Boha je nepravdivé. Ježiš hovorí samaritánke v Jn 4,22 Vy sa klaniate tomu, čo nepoznáte; my sa klaniame tomu, čo poznáme, lebo spása je zo Židov.

To, že Židia neprijali Ježiša ako sľúbeného Mesiáša ešte neznamená, že sa klaňajú modle a nie Bohu živému a pravému... Ak by to tak bolo, tak sa, logicky, modle klaňali už pred príchodom Ježiša na svet - a to snáď netvrdíš?

Taktiež, ak neuznávajú, že Boh je Trojica, to ešte neznamená, že "ich Boh nie je našim Bohom". Ibaže ich poznanie je neúplné. Napokon, celé naše bľabotanie o Bohu je len mlátením prázdnej slamy, takže trochu viac pokory by vôbec nebolo na škodu...

Božie prisľúbenia a požehnanie pre židovský národ stále svojim spôsobom platia, Boh svoje sväté slovo nikdy neruší - oni sú jeho milované deti, kvôli ich otcovi Abrahámovi. Ako je napísané o Pánovi v Ex 20, 6 milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.
Boh svoje slovo neberie späť - on je, na rozdiel od nás, verný. Preto akékoľvek ľahkovážne súdy o židovskej viere nie sú namieste.

Milosť a pokoj od Boha
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  drobeček 23/4/2007, 22:55

Pro Američana:

Je odhadováno, že 100 miliónů katolíků bylo pokřtěno v Duchu svatém. Toto je jistě důvodem k radosti. Ale co těch dalších 900 miliónů, kteří jsou uzamknuti uvnitř systému, který nekáže „znovuzrození“ a obrácení, ale raději spasení ze skutků, rituálů a svátostí této církve? Je takovéto „evangelium“ přijatelné?

Je přijatelné „pokropit“ malé dítě a pak mu říci, jsi „spasen“ pokud budeš chodit na mši, ke zpovědi a přijímat další svátosti? Je přijatelné modlení se k Marii (Královně Nebes), ke svatým, nebo soškám ze slonoviny? Je přijatelné nazývat člověka „Svatým Otcem“? Je přijatelné zakazovat službu ženatým, což má za následek záplavu sexuálního zneužívání a skandálů? Je vůbec něco z toho co představuje současný katolický systém přijatelné? Je něco z toho všeho jen trošičku podobné tomu co vidíme v Novém Zákoně?

Od doby Luthera, se základy Katolické církve nezměnily a poslední papež tyto základy pozměnil nepatrně, nebo vůbec. Od těch temných časů nebyly změněny. Naopak upevnily systém, který posílá milióny a milióny lidí do věčného pekla. Ony prostě Spasení vůbec nenabízejí, a to co nabízejí je „padělaná“ verze spasení – která drží miliony v řetězech temnoty.

Jděte někdy navštívit Latinskou Ameriku a podívejte se na tu temnou pověru, která často plyne z katolictví v těchto zemích. Sledujte ty přehlídky jejich soch v ulicích jdoucí po ulicích s jejich sochami a ten zástup, který se jim klaní. Toto vůbec není křesťanství. A to drží miliony na této cestě.

Je potřeba si připomenout, že když byl v roce 1978 Karol Wojtyla zvolen papežem, zasvětil své papežství Marii. Slova své oddanosti měl vyšita na své papežské róbě. V jeho autobiografii z roku 1994 říká: „Během druhé světové války, když jsem byl zaměstnán jako dělník v továrně, jsem začal být přitahován Mariinou oddaností... Marie je nová Eva, ustanovená Bohem ke spojení s Kristem, tím novým Adamem.“ Jan Pavel II. uctíval Marii při každé příležitosti, soukromě i veřejně. Bylo jeho zvykem modlit se růženec před obrazem Marie vždy první sobotu každého měsíce. Neustále Marii velebil ve svých kázáních. Slyšeli jsme, že na své cestě po Latinské Americe v roce 1996, končil každé kázání velebením Marie“ (Christianity Today, April 8, 1996, str. 94).

Setkal jsem se s jednou přímluvkyní z Nového Zélandu, bývalou katoličkou. Ona byla jednou z nejantikatoličtějších, které jsem kdy poznal. Proč? Protože strávila přes 20let svého života v tomto vychvalovaném systému - kde pilně hledala Boha. Navštěvovala mše, odříkávala růženec, chodila ke zpovědí atd. Byla v úplné duchovní TEMNOTĚ, dokud neodešla a neobjala pravé evangelium. Pokud by tam stále setrvávala, pravděpodobně by stále NEBYLA SPASENÁ!

Lituji, že musím být tím, kdo na toto všechno poukazuje. Ale tak proč se současní vedoucí projevují tak, že jsou ochotni vzdát se pěti set let starých pravd reformace za účelem být „politicky korektní“, a nalézt „jednotu“ s katolickým systémem?

Minulý týden jsem obdržel následující email, který mi to všechno pomohl rozkrýt
(od bývalého katolického kněze).

Když se nějaký člověk klaní před modlou ze slonoviny, žebrá o spasení a vy mu řeknete že zde nenajde odpověď – je to nenávist?

Když nějaká mladá dívka... musí vyprávět své myšlenky, své city a pokušení nějakému svobodnému knězi ve zpovědnici, a vy jí řeknete že je potřeba aby to vyznala pouze Ježíši – je to nenávist?

Když chudá truchlící vdova platí ze svého malého jmění mše za svého zesnulého manžela a zoufale doufá, že tím ukončí jeho bolest v očistci a vy jí řeknete, že žádný očistec není – je to nenávist?

Když jedna miliarda duší, za které Ježíš zemřel, důvěřuje dobře živenému papeži oblečeném ve zlatě a jemném šatě, že jim dá klíč do nebe, a vy jim řeknete, že nepotřebují nikoho jiného než Ježíše – je to nenávist?

Když Ježíš, Boží dar lásky všem lidem, ukázal svým prsten na Farizeje a označil je za zmije – byla to nenávist?

Když Apoštol Pavel stál v Areopágu a odvážil se kázat filosofům pohanských náboženských mystérií, kteří byli velmi pověrčiví - byla to nenávist?

NE!

K osvobození člověka ze satanských pout, je třeba mu nejdříve oznámit, že je vězněm. Musíte ho přesvědčit že je ztracen a bez naděje.... jsou tam ti, kteří nazývají [evangelikální] literaturu „nenávistnou literaturou.“ Ale oni neznají pravý význam nenávisti.

Skutečná nenávist skrývá evangelium v krásných slovech, která nikoho neznepokojí, a proto nepřinesou žádné usvědčení z hříchu. Skutečná nenávist stojí v sobeckém mlčení k zástupům jdoucích do pekla.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  PETR So 24/4/2007, 11:06

Vážený Američane, jsem opravdu rád ,že i na této diskuzi je vidět to ,že katolictví může být chápáno a prezentováno mnoha způsoby.BUĎ si můžeš připadat jako "ohnivej" ochránce víry a tlouci do "dutých" hlav "jinověrců" affraid Hlava nehlava.Nebo to zkoušet stále znova a znova jinak?Je to na každém jak to cítí.Já byl taky pěknej "vůl" a vystartoval jsem po každém katolíku atd.a byl jsem na to hrdý.Ono je třeba však hledat cestu k druhým a učit se respektovat jejich víru.I když to zrovna není víra moje.Jen JK přetaví naší víru a odhalí "nepřesnosti"..Člověk to cele nedokáže.Vždy jsem si vážil argumentaci ŠTEFANA A JANMATA..i když nevyznávám stejné věci jako oni..Přesto si umím představit ,že mohou být moji bratři v JK..Proč ?Protože také přijali milost a moc krve JK a vyznali ,že je jejich Bohem..Nejsem ten ,kdo může posuzovat cenu víry druhého v očích Boha.Proto mi to stačí k tomuto závěru.Tento postoj mi však brání chápat všechny SJ i ty ex za bratry v JK.Modlím se za "znovuzrození" všech těchto lidí na této diskuzi i těch mimo..I SJ čekají na milost v JK.STÁLE VÍCE SE SETKÁVÁM S KATOLÍKY JAKO JE STEFAN a tak moc často reakce tvého druhu neslyším...Jsem tomu rád..
PS:Dnes vidím jak druzí chápali můj "zápal"pro učení SJ..Zase si mi to připomněl..díky..

PETR So
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Hvězdlický 24/4/2007, 12:17

Vždy jsem si vážil argumentaci ŠTEFANA A JANMATA..i když nevyznávám stejné věci jako oni..Přesto si umím představit ,že mohou být moji bratři v JK..Proč ?Protože také přijali milost a moc krve JK a vyznali ,že je jejich Bohem..

S mnohým souhlasím. Ale zase tak jednoduché to není..

Matouš 7:21 Ne každý, kdo mi říká: ,Pane, Pane,, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích.
Mnozí mi v onen den řeknou: ,Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?'

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Američan 24/4/2007, 22:29

to janmat:

Směj se nebo plač, mě to tolik netrápí. Směj se nebo plač kvůli své slabé vůli. Svědkové jehovovi jsou od jediné pravdy velmi daleko. Pokud odpadli jako zranění touto zkušeností do vod ateismu, tak je to možná ještě horší, než kdyby svědky jehovovými zůstali. Rozhodně je potřeba hlásat jedinou pravdu i když to nemusí být zdvořilé nebo taktní. Pokud ti tato obhajoba pravdy zní cize, potom to znamená, že jsi také nepřiměřeně tolerantní, což jistě není dobře. Netuším, v čem se podle tebe předvádím. Reaguji na pomluvy proti církvi a svojí osobu do toho nezapojuji. Proto to nemůže být pýcha, protože pozitivně mluvím o Bohu, nikoli o sobě - což může být jediným zdrojem pýchy. Chválit Boha za dary, které jsem od něho dostal, to určitě není pýcha. Z čeho usuzuješ, že nemám lásky???? Proto sem přispívám, právě kvůli lásce k Bohu a k bližním. Jaký by byl můj jiný cíl. Nikdo z Vás mne stejně nikdy fyzicky nepozná, takže z toho těžko budu někdy těžit. Kvůli lásce je potřeba říkat pravdu. Kdybych vychvaloval nebo toleroval lži, tak je to nedostatek lásky, protože nechávám bližního v nepravdě a agnosi, což mu závažně brání ve spáse.
Co se týká mojí pokory - už dříve jsem tvrdil, že dělám spoustu chyb. Pravděpodobně více než jiní, kterým se dostane takového poznání od Boha jako mne. Nevím, co do víceméně akademické diskuze taháš osobní pokoru, když o sobě nemluvím.
Jak si přestavuješ, že odsuzuji bližní za to, že nepoznali Boha? Neodsuzuji je jako lidi, ale odsuzuji bludy, které vyznávají. V mnoha případech jsem si dokonce jist, že někteří lidé nedostali od Boha pravé poznání, protože jim chybí informace nebo rozum, který by je správně zpracoval. A od toho jsem tu právě já a ostatní nástupci apoštolů! A je to naše povinnost, abychom osvětlovali pravdu o Kristu pohanům! Jestli jsem někde napsal osobní útok, ukaž kde se tomu tak stalo.
Pokud se člověku nedostane pravého poznání, bude spasen, pokud jedná podle svědomí, ale dnes se to nestává často. Akorát se to používá jako velmi častá výmluva.
Boží vyvolení židů samozřejmě platí, ale problém je v tom, že bylo naplněno. Takže dnes se židé před Bohem nijak neliší od nežidů. Boží děti jsou všichni pokřtění. Problém je v tom, že Židé nezachovávají pravé Boží příkazy. Bůh svoje slovo nikdy nebere zpět, to je jasné, ale Davidovi slíbil, že z jeho rodu vzejde spasitel, což se už stalo. Kristus sám říkal, že být synem Abrahámovým ke spáse nestačí.
Židovská víra je špatná. Neuznávají pravého Boha. A pokud, tak snad možná pouze Boha Otce, což je jedna z Božích osob. A navíc velmi zkresleného.
Pokoj tobě.

to drobeček:
Takové evangelium je přijatelné, protože dítě, které je pokřtěno je očištěno od dědičného hříchu. Pokud jsou jeho rodiče věřící, není na tom nic závadného, protože se dá předpokládat, že ho povedou dál po správné cestě k Bohu. Pokud ovšem odpadne od pravé víry nebo neuvěří, nebude mu tento křest téměř k ničemu, protože ho neuchrání před peklem, pokud budou chybět skutky.

Svátosti jsou zajímavé v tom, že je ustanovil sám Kristus, který byl pravým Bohem a pravým člověkem, a proto mu náleží taková chvála. Panně Marii, bohorodičce, není správné se klanět, protože byla jen člověkem, ale mezi pouhými lidmi člověkem největším. Její ukázková víra a poslušnost k Bohu byla mimořádná. Proto je potřeba se k ní modlit, prosit ji a děkovat jí.

Sošky svatých nebo Krista, případně obrázky, nejsou modloslužba. Jsou k tomu, že člověk je nedokonalý a pomáhá mu pro lepší přestavivost, když se modlí. Nemodlí se ovšem k té sošce, ale k tomu, koho znázorňuje - ke Kristu, nebo k nějakému světci - svému částečnému vzoru mezi lidmi, kteří ho předešli do Božího království.

Je přijatelné zakazovat služnu ženatým, protože stát se knězem vyžaduje velký závazek těžko slučitelný s pěstováním rodiny. Je to samozřejmě těžší, a proto to není pro každého. Je pro to potřeba povolání od Boha.

Z nového zákona všechny církevní tradice vychází, protože Petrovi řekl Kristus : "Cokoli rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi a cokoli svážeš na zemi bude svázáno na nebi".

Základy katolické církve se nezměnily nikoli od doby Luthera, ale od roku 33, kdy byl Kristus ukřižován. Poslední papež tyto základy samozřejmě nezměnil ani nepatrně.

Afektivní bláboly, že katolická církev upevňuje systém posílající lidi do věčného pekla jsi nijak nepodložil ani je podložit nemůžeš, protože se jedná o totální nesmysl. Katolická církev jako jediná nabízí zaručenou spásu slíbenou přímo od Boha - Ježíše Nazaretského. Vždycky se budou vyskytovat pomatení lidé nebo lidé se zlými úmysly jako jsi právě ty, kteří budou různými prostředky proti církvi brojit a vymýšlet takto nepodložené a navíc velmi slaboduché generalizace.

"Klanění se sochám." To je také zajímavé téma - zvláště právě z úst jehovistů. Klanět se sochám jako hmotě je blbost. Ale musí se počítat s tím, že žádný člověk nemá dokonalou představivost navíc o nadpřirozených věcech. Jedná se tedy o čistě praktickou pomůcku při uctívání Boha. Člověk má tělo a duši. Tělo je z hmoty, proto je pro něho lepší, když před sebou vidí obraz nebo sochu, protože Bůh je nepoznatelný a spasené duše světců jsou neviditelné. Jsem rád, že to přivádí miliony lidí do nebe a pomáhají jim to ve sblížení s Bohem.

Jsem si jist, že Jan Pavel II. udělal velmi dobře ve speciálním uctíváním Panny Marie. Panna Maria nám velmi pomáhá v každodenním boji o svatost - při přemáhání pokušení, při získávání ctností, při zpytování svědomí a přimlouvá se za nás u Boha. Její význam je neocenitelný.

Pokud je tomu u novozélanďanky opravdu tak, mohlo se to stát dvěma způsoby. Buď byla katoličkou bez lásky - podobnou farizeům. Boha skutečně nemilovala a neprosila ho o více víry. Pouze setrvávala na vnějších formách jako farizeové a její "víře" chyběl obsah. Když potom odpadla od víry, odpravila sama sebe nadobro a navíc bude stahovat z pravé cesty i ostatní.
Mnohem pravděpodobnější je, že katoličkou nikdy nebyla. Pouze vymýšlí mocnější a opodstatněnější "podklady" pro svoje útoky na církev.
Jestli by byla nebo nebyla spasena, to není mojí věcí soudit, ale určitě si vůbec nepomohla tím, že vystoupila z církve. Dokud byla v církvi, měla naději, že se ještě obrátí.

Reformace nebyla pravdivá vůbec v ničem. Takže těžko mluvit o nějakých starých pravdách. Luther nebyl nic než opilec, který se stal dobrovolně katolickým mnichem. Neměl povolání a odpadnul kvůli smilstvu a někteří němečtí šlechtici z něho udělali jakéhosi teologického tahouna rozkrádání majetku katolické církve tím způsobem, že se založí nová církev, katolická se prohlásí za zrušenou a zkonfiskuje se její majetek. Celá reformace se točila kolem majetku a církevních problémů v ní bylo minimum. Příznačné je, že proti sobě nejvíc bojoval trojlístek Luther, Kalvín a Zwingli. Teprve v druhé řadě se bojovalo proti katolíkům. Když Zwingli umřel, Luther o něm prohlásil, že je v pekle. Kalvinisti se s lutherány velmi nadšeně vyvražďovali - nezastavili se ale ani před katolickým obyvatelstvem.

Naštěstí se mnoho vrací k Bohu jak popisuješ. Dělají nějlépe jak mohou, pokud se vracejí do pravé církve.

Odpadlých katolických kněží není tak mnoho. U nás to je například jeden z mála veřejných svobodných zednářů - Ivan Odilo Štampach. To je opravdu "akutní" případ. Přiznává, že byl zednářem už v dobách, kdy se vydával za kněze - to je samozřejmě v explicitním rozporu s kodexem církevního práva, takže tou dobou byl už exkomunikován. Najde se málo lidí, kteří tak horlivě slouží ďáblu jako právě on.

V tom dopise velmi pravděpodobně zní odpověď kromě dvou posledních otázek - ANO. Je to nenávist. Samozřejmě pokud je daná osoba dobře informována a ví, že lže. Je to hereze a kázání nesmyslů. Je totiž potřeba vyznávat hříchy kněžím. Jsou to nástupci apoštolů, které pověřil sám Kristus slovy "Komu hříchy odpustíte, ...". Očistec samozřejmě existuje a papež je Boží náměstek mezi lidmi - sluha sluhů Božích. Také pověřený přímo Kristem: "Ty jsi Petr, ...".


Nenávist je mlčení k zástupům jdoucím do pekla. Skutečná nenávist a daleko horší je ale odvádění a svádění zástupů jdoucích do nebe. V tom je Mistr právě Otec Štampach a další. Dělají přesně to samé, co dělá ďábel. Odvádí lidi od pravé cesty k Bohu.

Měj se pěkně

to PETR So.

Nejsem nijak zvášť ohnivým ochráncem víry a nikomu do hlavy netluču. Pouze zdůrazňuju pravdu. Pravda je, že katolíků je hodně a nejsou všichni stejní. I v určitých otázkách víry se mohou lišit, pokud se nedostávají do rozporu se zjevenou pravdou.

Respektovat cizí víru bohužel nemůžu, pokud je špatná. Akceptuji jinověrce pouze jako lidi a bratry. Víra pochází od Boha, ale vzhledem k tomu, že pověřil Sv. Petra výše uvedenou větou "Ty jsi Petr... a na té skále postavím svou církev...cokoliv rozvážeš na zemi bude rozvázáno na nebi...", je to také papež, kdo odhalí nepřesnosti. Ze svého učitelského úřadu je neomylný. Tím se od ostatního lidstva liší. Vyznat Boha ale ke spáse nestačí. Samozřejmě to je vždycky plus, když někdo vyzná Boha, ale je ho třeba také milovat. A to jde ruku v ruce s jedinou pravou vírou. Pokud někdo vyzná Boha a nechová se podle toho, tak mu to mnoho nepomůže ke spáse. Že potkáváš takové "tolerantní katolíky", to není úplně v pořádku. S lidmi je dobře jednat podle jejich lidské důstojnosti jako s lidmi, ale není možno dělat kompromisy ve víře. O tom jsem ostatně už psal.

Můj zápal pro Krista je dlouhodobý. Mezi tvým zápalem pro SJ a mým zápalem pro církev je jediný opravdu významný rozdíl. Učení SJ je špatné a nepravdivé, možná proto ti ten zápal moc dlouho nevydržel. Já budu dál prosit Boha, abych setrval na správné cestě po celou dobu mého setrvání na tomto světě. Není to samozřejmě mojí zásluhou, ale když se mi toho daru dostalo, mám povinnost konat apoštolát.

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Mysteri 25/4/2007, 08:44

Že potkáváš takové tolerantní katolíky není zcela v pořádku.

Máš pravdu Američane takový tolerantní katolíci nás matou i když to nemyslí zle.Člověk pak zapomene co všechno má katolická církev na svědomí.



Papež se za to co katolická církev udělala omluvil a vy děláte jako by se to nikdy nestalo.


Naposledy upravil dne 25/4/2007, 12:53, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Hvězdlický 25/4/2007, 09:06

Jak si přestavuješ, že odsuzuji bližní za to, že nepoznali Boha? Neodsuzuji je jako lidi, ale odsuzuji bludy, které vyznávají.

Američane, poctivě uvažuj, proč opustila většina upřimných katolíků svoji mateřskou KC a vytvořila nový směr, protestantizmu.??

Proti čemu protestovali? Proti bludům a jednání KC. Zbavila se církev těchto bludů? Nezbavila. Stále trvají.

Ty ale píšeš, že odsuzuješ bludy. To je dobře. Jen je chyba, že neodsuzuješ a ani nepřipustíš bludy ve vlastní církvi.

Co se týká tvého vysvětlení o "modloslužbě", TAM NEMÁŠ TAKÉ PRAVDU. PRO KATOLÍKA NENÍ SOCHA A NEBO OBRAZ JEN NĚJAKOU POMŮCKOU PRO PŘEDSTAVIVOST. ALE JE TO NĚCO "SVATÉHO A NEDOTKNUTELNÉHO".

Mimo to, je to zase jen další blud KC. Je psáno "neuděláš si sochu, rytinu.....a nebudeš se před ní klanět".

A jinde je psáno (vzhledem k bludu vašeho růžence a motlitebním knížkám)

Matouš 6:6,7 Když se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře a modli se k svému Otci, který zůstává skryt; a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
Při modlitbě pak nemluvte naprázdno jako pohané; oni si myslí, že budou vyslyšeni pro množství svých slov.

Tady není psáno. že má v "pokojíku" být socha Marie, zapálená svíčka a další bludy, které to doprovází, a které vyprodukovala KC, v rozporu s Písmem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 25/4/2007, 09:44

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 11:45, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  stefan 25/4/2007, 13:11

Hvězdlický
Proti čemu protestovali? Proti bludům a jednání KC. Zbavila se církev těchto bludů? Nezbavila. Stále trvají.
Protestantizmus vznikol v dobe, keď sa v jednotlivých regiónoch katolícka cirkev váľala v bahne. V dôsledku nehodných ľudí, ktorí zastávali vysoké posty. Protestantizmus vznikol aj vďaka neochote k dialógu, z nepochopenia, z nedostatku pokory, z pýchy... na obidvoch stranách. Ale, dnešný protestantizmus má pramálo spoločné s tým ktorý tu bol pred 500 rokmi. Ak by dnes Luther vstal z hrobu, tak by sa pravdepodobne považoval za katolíka.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Hvězdlický 25/4/2007, 13:17

Ale, dnešný protestantizmus má pramálo spoločné s tým ktorý tu bol pred 500 rokmi. Ak by dnes Luther vstal z hrobu, tak by sa pravdepodobne považoval za katolíka.
¨

Velice souhlasím. Satan je borec...Sjednocuje svá vojska..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  PETR So 25/4/2007, 13:52

Dědo S,zase zjednodušuješ své soudy a vydáváš je za nehnutelnou "pravdu" affraid Je to jen tvůj názor..Dopouštíš se stejných "soudů" jako Američan ..Jen z jiné strany a v jiném "drezu"U tebe to však už není mladická "nerozvážnost"

PETR So
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  PETR So 25/4/2007, 13:56

TO CO NAPSAL STEFAN O LUTEROVI JE V PODSTATĚ PRAVDA...I HUS A JINÍ SE VĚTŠINOU VŽDY CHÁPALI JAKO KATOLÍCI A VE SVÉM DÍLE VYZNÁVALI I VĚTŠINU DOGMAT A NAUK KC.... sunny

PETR So
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 25/4/2007, 14:02

sunny


Naposledy upravil dne 20/7/2007, 11:46, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Američan 25/4/2007, 16:00

Zajímalo by mně, za co se který papež omluval a jak to bylo přesně formulováno. Církev jako taková nemá na svědomí nic špatného. Existovaly případy, kdy s církvi světská moc spolupracovala velmi důsledně a kacíře popravovala. Popravit nevinného člověka je vždycky špatné, ale tito kacíři vedli do záhuby mnoho nevinných duší, jejichž hodnota je ještě větší než hodnota života.

Například, co se týká vyjádření Jana Pavla II. o Husovi. Nebyla to žádná revize, pouze vyjádřil lítost nad následky toho, co bylo způsobeno - mnoho odpadlých čechů, apod. To je ovšem často překrucováno celým spektrem bludů až po husovo svatořečení.

Katolíci, kteří opustili svoji víru nebyli upřímní nebo byli totálně dezinformovaní či nihilisti táhnoucí s davem. Katolická církev nikdy žádnými bludy netrpěla a nikdy trpět nebude. Naopak to, čím se liší protestanté od katolíků jsou drtivou většinou explicitní bludy. Katolická církev vede to samé učení od seslání ducha svatého v roce 33.

Za jednání katolické církve bývá považováno jednání katolíků. To mohlo a může být špatné, protože katolíci jsou také lidé s mnoha chybami. Jediné v dnešní době, co je zaručeně neomylné, je rozhodování papeže Ex cathedra nebo rozhodování koncilu svolaného papežem. To zaručeně chrání církev před všemi bludy.

Že je socha něco svatého a nedoktnutelného je samozřejmě nesmysl. Samozřejmě nikdo nebude rozbíjet nepoškozené sochy, protože to jsou užitečné věci, ale pokud se taková socha rozbije například nešťastnou náhodou, není problém ji vyhodit. To je prostě normální a tvrdit, že sochy jsou nedotknutelné a svaté je blud. Samozřejmě mám pravdu ve vysvětlení, že se nejedná o modloslužbu. Jediné, co je svaté a nedotknutelné je eucharistie, protože to je kristovo tělo a krev, ale to je něco úplně jiného než sochy.

Tvůj argument s druhým Božím přikázáním je notoricky známý jako schválně špatně udělaný překlad překrucující původní smysl. Ve starém zákoně stojí: "Nebudeš se tomu klanět" nikoliv "Nebudeš se před tím klanět" a to je v daném případě rozdíl diametrálního rozměru. Mimochodem podobně se překrucuje první věta Janova evangelia, kvůli důkazu Kristova Božství; zvěstování Gabriela Marii (slovo milostiplná), kvůli důkazu neposkrvněného početí panny Marie; a útok na eucharistii překrucováním slov "Toto je moje tělo" na "Toto je symbol mého těla" a podobně. To jsi nevynalezl nic nového.

Růženec je skvělá modlitba, ale její velikost se dá poznat pouze praxí a zjevením. Nejde to vysvětlit po akademické cestě, ale co se týká rozjímání je perfektní. Zapálená svíčka se vyskytuje už od dob starého zákona v chrámech, tak nevím, proč by nemohla být i jinde. Problém se sochami jsem už vysvětloval. Panně Marii se nikdo neklaní, takže v tom je tvoje argumentace ještě slabší než u závadného překladu.

Nikdo netvrdí, že se při modlitbě má přemýšlet o něčem jiném a na modlitbu se nesoustředit. Pokud je tomu tak, potom je to špatně.

Co vyprodukovala církev není nikdy v rozporu s Novým Zákonem. Naopak je to naplněním Nového Zákona, protože Kristus pověřil Petra slovy "Cokoliv rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi a cokoliv svážeš na zemi bude svázáno na nebi." To je jednoznačným osvětlením, že i církev může v nedogmatických věcech technické záležitosti upravovat tak, aby zůstala pravou církví.

Kristova církev se nikdy v bahně neválela ani válet nebude protože sám Kristus pravil "Brány pekelné jí nepřemohou". Závadní mohli být maximálně někteří její členové. V Německu té doby to zdaleka nebylo nic hrozného. Některé dílčí poklesky mohly nevědomky pomoci bludařům, ale ani náhodou to neopravňovalo k odpadu od jediné kristovy církve. Hlavním důvodem jejich odpadu byly beztak nemovitosti církve. To, co si změnili v liturgii po odpadu jsou buď trapné záminky nebo úplné nesmysly.

Protestantismus se mění a rozpadá na další heretické frakce. To se ostatně dalo čekat, protože je dílem lidským z podnětu ďábla. Oproti tomu katolicismus zůstává pořád ten samý a nikdy se nezmění, protože pochází od Krista.

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  geretje 25/4/2007, 16:42

Američan mj.napsal:

"Co vyprodukovala církev není nikdy v rozporu s Novým Zákonem."

Tak nevím, nevím, ale nejde mi to nějak "rozdýchat". Je to přeci jen na mě trochu silná káva.No No
geretje
geretje

Male Poeet p?íspivku : 4
vztah k organizaci : bez vztahu, v rodině SJ
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 02. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  janmat 25/4/2007, 19:03

Američan napsal:Z čeho usuzuješ, že nemám lásky?
podľa toho, že nekonáš, ako koná láska.

Američan napsal:Nevím, co do víceméně akademické diskuze taháš osobní pokoru, když o sobě nemluvím.
Osobná pokora je najdôležitejší predpoklad na chápanie toho, čo hovoria oponenti. Bez schopnosti pochopiť oponentove námietky je každá debata o Božích veciach úplne zbytočná, pyšná, egocentrická, pravý opak lásky. Načo nám je pravý opak lásky? Načo pravý opak Boha?

Američan napsal:Proto sem přispívám, právě kvůli lásce k Bohu a k bližním. Jaký by byl můj jiný cíl.
Myslíš, že naozaj svojim štýlom privádzaš ľudí k Bohu, ergo hovoríš im o jeho láske?
Skúmaj sám seba, či Tvojim cieľom v tejto debate nie je napríklad utvrdenie sa v pýche. V tom, že si lepší ako tí ..."ostatní pohania". Napriklad.

Američan napsal:svojí osobu do toho nezapojuji. Proto to nemůže být pýcha, protože pozitivně mluvím o Bohu, nikoli o sobě - což může být jediným zdrojem pýchy.
. Veľmi sa mýliš. Ak by si mal pravdu, tak dnes nemusíme riešiť toľko odpadlíkov od Cirkvi - väčšina z nich hovorila o Bohu vždy len pozitívne a predsa odpadli od pravej viery. Prečo asi?

Američan napsal:někteří lidé nedostali od Boha pravé poznání, protože jim chybí informace nebo rozum, který by je správně zpracoval. A od toho jsem tu právě já a ostatní nástupci apoštolů!
Fíha... Ty máš nejaké poverenie od apoštolov, resp. od ich nástupcov biskupov?

Američan napsal:Nikdo z Vás mne stejně nikdy fyzicky nepozná
stačí, že poznám ducha, ktorý Ťa vedie. Jeho zlé ovocie je širokospektrálne zrejmé napríklad z následných príspevkov drobceka i muirine. A nečudujem sa, že pan Hvezdlicky je k Tebe taky mierny...duch, ktory Ta zviedol, vedie občas aj jeho. Podobáte sa ako vajce vajcu. Dve tváre toho isteho ducha. Zjednotene vojsko, nerozdelené kráľovstvo - žiaľ, nie Kristovo.
Preto, rob pokánie, spomeň si, odkial si padol. Keď budeš mať takú lásku, že by si dal aj život za bratov, až potom Boh bude môcť konečne začať cez Teba obracať pohanov. Až keď pochopíš, že si neužitočný služobník. Skôr to radšej neskúšaj, radšej sa modli.
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Hvězdlický 25/4/2007, 20:37

protože Kristus pověřil Petra slovy "Cokoliv rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi a cokoliv svážeš na zemi bude svázáno na nebi."

To je jedna ze záměrných chyb výkladu. Protože stejným úkolem byli pověřeni i ostatní.

Matouš 18:18 Amen pravím vám: Cožkoli svážete na zemi, budeť svázáno i na nebi; a cožkoli rozvážete na zemi, budeť rozvázáno i na nebi.

Takže nejen Petrovi. Nebo bylo těch prvních papežů celý zástup???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty to janmat

Příspěvek  Američan 25/4/2007, 21:34

Podle tebe láska dělá to, že nedělá nic. Nebo je jenom tak trapně konformní jako ty, že nakonec bojuje ve službách nepřítelových???? Asi těžko. Láska koná apoštolát.

Chápat tvrzení je klidně možno i bez osobní pokory. Její absence se projevuje jinde. Především před Bohem. Pokud někdo oponuje proti církvi, je potřeba jeho námitky pochopit jen do té míry, aby je bylo možno vyvrátit - vždycky jsou jako celek neopodstatněné. V opačném případě je potřeba je pochopit, ale v rámci církve se s lidmi nehádám - nechávám soud na zasvěcenějších.

Chytl jsi "rakovinu" poslední doby. Děláš z tolerance jakousi nejdůležitější ctnost. Nevadí ti například předešlé tvrzení, že církev táhne po staletí miliony duší do pekel. Naopak odvracet a odrazovat mě od apoštolátu, na to máš chuti dost. Řeknu ti to rovnou - na někoho takovéto zbabělé naléhání fungovat může, ale na mně fungovat nebude. Budu provozovat apoštolát dál, ať děláš, co chceš.

Při apoštolátu je potřeba začít u sebe. Ale pokud má někdo dostatečné dispozice, potom je velkou chybou aby to odkládal kvůli nějakým svým pseudoproblémům, když na něho čeká tolik duší, které potřebují spásu.

Nemýlím se ani náhodou. Pokud někdo miluje Boha a odpadne, tvoří pýcha minimum případů. Obvykle to jsou oběti špatné informovanosti, nedostatku víry či vůle nebo konformity jako ve tvém případě.

Ano mám pověření k apoštolátu od nástupce apoštolů. V tom se opravdu nemýlíš.

Být na tvém místě bych mlčel. nechci mluvit o sobě, ale to, co činíš, je opravdu svinstvo a maska katolíka. Skrze mně Bůh už přivádí pohany k Bohu - říkám to pouze jako vyloženou reakci na tvoje pomluvy. Nic dalšího neplánuji upřesňovat. Jsem jistě nástrojem nedokonalým a špatným, ale ty jsi z posledních, kdo by to měl soudit, protože tvoje apoštolská činnost je na nule.

Přestaň se laskavě schovávat za masku katolíka, nenazývej zbabělost a lenost láskou nebo pochopením a také nenazývej apoštolát pýchou a nedostatkem pokory. Napiš taky bez lhaní na čí straně stojíš, ať je vidět za koho kopeš, "katolíku".

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Mysteri 25/4/2007, 21:48

[quote]

Basketball Basketball bounce bounce


Naposledy upravil dne 26/1/2008, 19:57, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty to Hvězdlický

Příspěvek  Američan 25/4/2007, 21:54

Stejným úkolem právě nebyli pověření ostatní. Chyba ve výkladu žádná není, skoro jistě se ve tvojí verzi jedná o záměrně překroucený výklad, který má útočit na papežství.

V Matoušově evangelium je věta 16.18 "Ty jsi Petr - Skála - a na té skále zbuduji svou církev a pekelné mocnosti ji nepřemohou. Tobě dám klíče od nebeského království, co svážeš na zemi, bude svázáno na nebi, a co rozvážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi."

Větu z Matouše 18.18 jsi neobjektivně vytrhl z kontextu. Z ní vyplývá to, že církev jako celek v koncilu (shromáždění přímých nástupců apoštolů = biskupů) je neomylná. Není ale neomylný každý z apoštolů - biskupů - zvlášť. Věta zní "Všecko, co svážete na zemi, bude svázáno na nebi, a všecko, co rozvážete na zemi, bude rozvázáno na nebi."

Tebou uvedená věta naopak ještě více opodstatňuje to, co tu svorně kritizujete - zavádění nových zvyků, uctívání nových světců, nové modlitby, sošky, atd. Církev je živým tělem a v nedogmatických záležitostech může svou liturgii klidně i měnit.

Ve větě těsně před tím se praví "Jestliže neuposlechne církev, ať je pro tebe jako pohan." To doufám jasně osvětluje tento problém. Jedna církev postavená na Petrovi, kdo ji neuposlechne, má být považován za pohana - ke všem protestantům, jehovistům, židům, atd. se máme chovat jako k pohanům. Tedy žádně "mezistupně".

Mimochodem to, co vyprodukuje církev nejen, že není v rozporu s Novým Zákonem, ale ani být nemůže díky výše uvedeným větám.

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty message pro Američana

Příspěvek  LLAM 25/4/2007, 22:06

Příspěvek odstraněn administrátorem

LLAM
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty adios

Příspěvek  Američan 25/4/2007, 22:20

Tak nazdar demokrate, asi jsem fakt šlápnul hodně vedle. Měli jste pravdu.

Takovým stylem komunikovat už nebudu. Nejsem úplně splachovací aparátčík, kterej se nechá oslovovat hůř než dlaždič. Jenom vidím, že jehovisti maj dobrou štábní kulturu a rozmanitej slovník.

Američan
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ - Stránka 2 Empty Re: www.strasnavez.cz STRÁŽNÁ VĚŽ = STRAŠNÁ LEŽ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru