Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Předsedající dozorci byli zrušeni

+3
Melissa
Vladislav Kulda
Admin
7 posters

Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Admin 14/1/2009, 00:07

Organizace SJ se mění (nevím proč si teď vybavuji zrovna chameleona ...) a snad i reformuje rychleji, než lze z venku vůbec stíhat sledovat. Very Happy
NSK, 11/2008, str.3 říká, že PD (předsedající dozorci) byli zrušeni ... tedy né zas tak docela ... Píše se tu: "Od 1.ledna 2009 se již nebude používat termín "předsedající dozorce". Bratrovi, který slouží v tomto postavení, se bude říkat "koordinátor rady starších".
Proč asi?

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Vladislav Kulda 14/1/2009, 08:49

Tak nyní jsem se od srdce zasmál, vlk se nažral a koza zůstala celá.

Very Happy Very Happy Very Happy jocolor geek lol!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Vladislav Kulda 22/1/2009, 14:36

Ahoj!

Tak mě to zase nedalo, abych si "nerýpnul". Ono slovo dozorce v našich krajích má podtext, většina si totiž pod tím představí dozorce v kriminálech, kteří mnoha poctivcům víry dávali, co proto. Proto toto slovo nezní ve svém významu zde u nás moc hezky, je to spojeno se zlem. I na vojně byl dozorčí považován za člověka, který šel na ruku důstojnickému aparátu armády, a musel hlásit všechna nedopatření, která se odehrála během jeho směny. I slovo koordinátor není to ideální, ale zní lépe, než slovo dozorce. Je to asi tím, že společnost chce být orginální, svá, odlišující se od ostatních náboženství, která používají slova pastýř, které je naše české a vystihuje podstatu problému. Nebo používat orginální vyjádření z písem v původním jazyce - presbyter, diakónós, jáhen atd.

No prostě, jednomu jde z toho hlava kolem!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes scratch scratch scratch
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Melissa 23/1/2009, 21:20

Ono je ve výsledku vlastně jedno, jak si funkci pojmenují, jestli dozorce nebo koordinátor, pokud náplň jejich činností zůstane stejná. Otázka je, proč to organizace dělá. Asi opravdu pro ten podtext slova - dozorce - a možná, že někteří jejich členové mají pocit, že je organizace stále živá a někam se vyvíjí. Možná v jejich očích se to jeví jako nějaká dobrá změna a neuvědomují si, že to není vůbec žádná změna. Kdo ví.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  candy 24/1/2009, 10:46

Ano vyvíjí jenže ne díky Bohu.

Aby udrželi, jak píšeš "organizaci živou" i když je mrtvá, tak takové úpravy jsou sice dočasné, ale jediné opatření pro zdání života. Kdo to rozpozná prohlédne. Kdo to rozpozná a nic neudělá stává se spoluodpovědným za zdání životaschopnosti mrtvé organizace. Tomu se tuším říká schizofrenie.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty dozor, dozorce... dozorčí....

Příspěvek  Dozorčí 26/1/2009, 22:47

... no tak to je dobrý, teď se fakt směju, dal jsem si nick "dozorčí"... snažil jsem se na svém nicku poukázat na totalitární termín,který je v podobné podobě zafixován v NSSJ.Kolik těch dozorců jen existuje?.. dozorce knihy, dozorce služby... krajský dozorce... a dozorce oblastní... a neměl by být i pomocný dozorce?/něco jako pomocná stráž VB?/... Takže už jako dozorci nebudou?.. Já když byl předsedající dozorce, tak mi to označení bylo trochu proti srsti.. raději jsem používal slovo služebník... ale to se moc neuchytilo... Takže máme koordinátora R.S. .. Pak už se nabízí moderátor studia SV .... / a co bude dál?/

Dozorčí

Poeet p?íspivku : 23
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Vladislav Kulda 27/1/2009, 10:32

Pro dozorčího!

tongue Very Happy geek

Je to velká - jocolor jocolor jocolor - lid chce být klamán.
lol! lol! lol!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Petr Štefek 28/1/2009, 09:42

Já tedy pochopil, že se to týká PD a ostatní zůstává, dozorce služby, dozorce ŠTS, oblastní dozorce, krajský, atd...., nebo se pletu ?
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  witness 28/1/2009, 18:43

Petr Štefek napsal:Já tedy pochopil, že se to týká PD a ostatní zůstává, dozorce služby, dozorce ŠTS, oblastní dozorce, krajský, atd...., nebo se pletu ?
Nepleteš, změna se týká opravdu jen PD, ostatním dozorcům jejich název zůstává dále.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Petr Štefek 29/1/2009, 05:53

děkuji za ujasnění, takže to bude v něčem jiném.....
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Vladislav Kulda 29/1/2009, 14:59

Ahoj!

Takže všichni jsou stále dozorci, hmm, takže opět druh "kriminálu", už jsem si myslel, že se hnuly ledy, ale byl to jen závan vánku, aby se ostatní v místnosti úplně neudusili, ale mysleli si, že bylo kvalitně vyvětráno. Ale prozatím zase dostali opět svou pravidelnou porci "rajského plynu".

confused confused confused

NSSJ, vrať se ke kořenům, tam je skutečná studnice poznání o Adonaj JHVH!
Neboť vše lidské bude z tebe vymýceno v den tvé prohlídky od Pána a neunikneš, tak jako neunikli všichni v dávných časech, co prošli Božím navštívením. Za jméno JHVH se v minulosti skrývalo mnoho těch, kteří také tvrdili, že jsou neomylně ti praví. Byli zváženi na vahách a shledáni jako nevyhovující.

queen queen queen
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Předsedající dozorci byli zrušeni Empty Re: Předsedající dozorci byli zrušeni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru