Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Byl jsem svědek Jehovův

+6
gari
lorak
kasatymyr forse spain
Jesen
Abbaddon
Admin
10 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Re: Byl jsem svědek Jehovův

Příspěvek  Ing.Peter 20/7/2012, 13:11

Niekde sa tu diskutovalo o tom či je zem večná alebo všetci pôjdu do neba. K tomu som našiel text zo Zj. : lebo si bol zabitý a svojou krvou si kúpil Bohu osoby z každého kmeňa a jazyka a ľudu a národa, 10 a urobil si z nich kráľovstvo a kňazov nášmu Bohu, a budú vládnuť ako králi nad zemou.“

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Re: Byl jsem svědek Jehovův

Příspěvek  pepakrocan 20/7/2012, 13:16

Ing.Peter napsal:Niekde sa tu diskutovalo o tom či je zem večná alebo všetci pôjdu do neba. K tomu som našiel text zo Zj. : lebo si bol zabitý a svojou krvou si kúpil Bohu osoby z každého kmeňa a jazyka a ľudu a národa, 10 a urobil si z nich kráľovstvo a kňazov nášmu Bohu, a budú vládnuť ako králi nad zemou.“
Jistě, jedná se o naprosto jednoznačně vyjádřenou biblickou pravdu. Ze všech lidí (těch co se kdy narodily, těch co žijí na zemi a těch co ještě přijdou) vybral Bůh určitou skupinu spoluvládců s Ježíšem Kristem, kteří s ním budou panovat nad zemí a tedy logicky nad těmi kdo na zemi budou žít stejně jako kdysi Adam s Evou. Přirozeně, že skupina vládců je omezená a výrazně menší než to množství lidí, které nelze podle Zjevení ani sečíst.

Zde se ale dozvíš buď to, že přesně nevíme jak to bude a není to důležité nebo to, že každý kdo přijal Krista má automaticky nárok na nebeský život a pak různé nelogické varianty někde mezi tím.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Re: Byl jsem svědek Jehovův

Příspěvek  Ing.Peter 20/7/2012, 13:24

Neboj sa, aj logicky aj Biblicky tomu rozumie tak ,že zem tu bude večne. Inak by bol Boh neschopný tvorca ,ktorý nevie zariadiť veci tak ako si to naplánoval.. a to určite nieje. Smile

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Re: Byl jsem svědek Jehovův

Příspěvek  lorak 20/7/2012, 14:42

Ing.Peter napsal:Neboj sa, aj logicky aj Biblicky tomu rozumie tak ,že zem tu bude večne. Inak by bol Boh neschopný tvorca ,ktorý nevie zariadiť veci tak ako si to naplánoval.. a to určite nieje. Smile

Je to presne tak ako pises Peto.

Jehova nepochybne naplni svoj zamer s ludmi a so Zemou a jeho slovo, ktore dal sa urcite nevrati spat bez toho, aby sa stalo to, co si predsavzal (Izaias 55:11;1 Mojzisova 1:28,31;Izaias 45:18,19;Žalm 37:29,Žalm 115:16). Tento Jehovov zamer sa nijako nezmenil ani po prichode Jezisa Krista (Matus 5:5;Skutky 17:26,31;2 Petra 3:13;Matus 6:10) a Jezis nas dokonca ucil modlit sa o prichod Bozieho kralovstva, co ma obnovit konanie Bozej vole ako v nebi tak aj na ZEMI.

Pre odpadlikov je samozrejme takato vec vazny problem, lebo prijimaju falosne krestanske ucenie ovplyvnene satanom, kde sa o tomto Bozom predsavzati a nadeji prakticky nic neuci. Satan uz na zaciatku ludi presviedcal o tom, ze aj ked neposluchnu svojho Stvoritela, tak nezomru, ale budu ako Boh a preto nauka o nesmrtelnej ludskej dusi prebyvajucej v nebi ako je to v pripade Boha je pre takychto ludi stale velmi lakava (1 Moj 3:4,5).Neuvedomuju si, ze schvalene postavenie pred Bohom s nadejou na vecny zivot moze vacsina ludi ziskat na Zemi - az pod Bozim kralovstvom, ked ziskaju dokonaly ludsky zivot, ktory dostal aj Adam s Evou. Nesmrtelnost v nebi spolu s Bohom a Kristom mozu ziskat len ludia, ktori ako fyzicke bytosti prestanu existovat a budu premenene na duchovne bytosti.Pocet tychto ludi je obmedzeny a tychto ludi si zo Zeme vybera sam Jehova. Nabozenstva takzvaneho krestanstva boli vo velkej miere ovplyvnene aj filozofiou Gnostikov http://goo.gl/NgZ0p a na zaklade toho aj zacali tito ludia prijimat napriklad nauku o nesmrtelnej dusi ako krestansku nauku hoci taketo ucenie nie je biblickym ucenim a nie je ani ucenim vernych nasledovnikov a ucenikov Jezisa Krista.

Vacsina odpadlikov sa dopusta duchovneho smilstva s falosnym nabozenstvom a prijimaju nauky velkeho babylonu do ktoreho pod satanovym vedenim a silnym vplyvom patria aj nabozenstva takzvaneho krestanstva, co Jezisovho Otca Boha Jehovu neuzavaju ako jedineho praveho Boha hodneho uctievania (Jan 17:3; Mat 4:10; 1 Kor 8:4-7; 1 Tim 2:3-7;Rim 15:4-13 ). Falosna nauka o trojici prijata pod vplyvom filozofie a pod natlakom tohto sveta, kde priamo pohansky rimsky cisar Konstantin zvolal a ovplyvnoval Nicejsky koncil v roku 325 n.l. zasadnym sposobom zmenila myslenie aj ucenie tychto odpadlickych krestanov a uplne sa nou odcuzili jedinemu pravemu Bohu a zapreli tak aj ucenie svojho pana Jezisa Krista a prestali tak byt jeho schvalenymi ucennikmi (Jan 8:31,32; Jak 4:4;1:27).

Vela krestanov v 4 storoci zavery nicejskeho koncilu plneho kompromisov voci svetkym filozofiam neprijalo a nadalej boli v rimskom imperiu prenasledovany za svoju vieru a presvedcenie, co sa nezlucovalo s ucenim, co nakoniec schvaloval aj pohansky rimsky cisar uctievac boha slnka aj dalsich rimskych bozstiev a vyhlasil krestanstvo co vzislo z nicejskeho koncilu za schvalene nabozenske krestanske uctievanie v rimskom svete podporovane a tolerovane aj statnou mocou.

Ariánství
http://goo.gl/8Ptxb

Prepojenie ucenia takzvaneho krestanstva na filozofie vytvorene ludmi, ktore su v rozpore s ucenim Bozieho slova PRAVDY ako aj prepojenie na tento svet je viditelne. Kiez nas nebesky Otec Boh Jehova dokaze skrze svojho syna Jezisa Krista oslobodit, co najviac ludi z osidla toho zleho, co pouziva aj takuto formu odlucenia ludi od cisteho uctievania, co smeruje k vecnemu zivotu (Jan 17:3; Lukas 10:25-28; Filipanom 2:5-11 ).

Šest mýtů o křesťanství odhaleno

http://goo.gl/n2rZh

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Byl jsem SJ

Příspěvek  Jesen 20/7/2012, 19:55

pepakrocan napsal:
Jistě, jedná se o naprosto jednoznačně vyjádřenou biblickou pravdu. Ze všech lidí (těch co se kdy narodily, těch co žijí na zemi a těch co ještě přijdou) vybral Bůh určitou skupinu spoluvládců s Ježíšem Kristem, kteří s ním budou panovat nad zemí a tedy logicky nad těmi kdo na zemi budou žít stejně jako kdysi Adam s Evou. Přirozeně, že skupina vládců je omezená a výrazně menší než to množství lidí, které nelze podle Zjevení ani sečíst.

Zde se ale dozvíš buď to, že přesně nevíme jak to bude a není to důležité nebo to, že každý kdo přijal Krista má automaticky nárok na nebeský život a pak různé nelogické varianty někde mezi tím.

Jisté je jen to, že kdo si myslí, že stojí by si měl dát pozor, aby neupadnul. A také to, aby si vyndal trám ze svého oka, atd....

Zjevení je naprosto nečitelná kniha, snad kromě úvodních kapitol a dokladem toho jsou desítky různých výkladů. Výklad o dvojím určení lidí je super výklad VRO, nad kterou někteří kroutí hlavou, někteří tomu věří a jiní neví. To je ovšem normální. Zajímavé je, že tento výklad byl zjeven soudci Rutherfordovi a ne ranním křesťanům, kteří všichni čekali viditelný příchod J.K., který je s sebou vezme do nebe...

Jinak je dobře a jsem tomu rád, že zde přispívá Pepakrocan, Lorak a Ing. Peter. Je dobré si počíst jistoty výkladů předávané od Boha JHVH.


Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Byl jsem svědek Jehovův - Stránka 2 Empty Re: Byl jsem svědek Jehovův

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru