Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oddělené světy - dánský film

+33
pepakrocan
Alea
daniely
Styvi
Hurvinek
gari
JAREKzRybenu
Mezek
Melissa
lorak
Vierka
sisinka.87
šemdich
Alžběta
Xton
KEROS
Tonda Vlas
Abbaddon
sukilep
petoke
26
zbysek
kovboj
matus.langer
gem123
witness
rals
Milan
Jesen
Černá ovce sboru
Radim
jája
Admin
37 posters

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Admin 5/5/2010, 14:58

5.5.2010: Oddělené světy - dánský film

Svědkové Jehovovi sami sebe považují za výlučné a jedinečné. Žijí v uzavřeném – odděleném světě, který tento omyl podporuje.
- viz http://www.straznavez.cz/Media/oddelene_svety.html

(Film Oddělené světy je možné shlédnout také v TV: viz Filmová databáze FDb.cz
Nejbližší vysílání bude 8.5.2010 na TV Cinemax. )

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 5/5/2010, 20:29

Je zvláštní,že autoři neví,jak vypadají SJ. Při PJ by nikdy nebyl starší bez obleku s dlouhýma vlasama a plnovousem. Nebo jsem to špatně pochopil. Pokud je tam tohle zkreslený, jak je přesný to ostatní?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Radim 5/5/2010, 21:00

Taky jsem si říkal, že pokud se na filmu podílel nějaký poradce, tak by vzorného staršího stylizoval jinak. Ovšem u filmu má hlavní slovo režie a producent, pokud ti chtěli herce s lehkým plnovousem, tak muselo být po jejich.
Taky nezapoměň, že lidé co nikdy v Organizaci nebyli, nepochopí, že takový detail - jako jsou vousy, může ovlivnit jmenování člověka na post staršího.

Před krátkým časem se v jednom sboru řešilo, zda došlo ke smilstvu, nebo ne. Rozhodujícím faktorem bylo, zda dotyčná osoba strávila s druhou osobou celou noc, nebo jen část noci. Vzhledem k tomu, že se prokázalo (na základě svědectví třetí osoby), že se obě osoby rozloučily před půlnocí (tedy nestrávily spolu celou noc), bylo rozhodnuto, že ke smilstvu, mezi daným mužem a ženou - jak oni sami tvrdili - nedošlo.

Řekněte to komukoliv nezasvěcenému a bude si myslet, že si děláte legraci...

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Film

Příspěvek  Černá ovce sboru 5/5/2010, 21:42

Zůčastnil jsem se natáčení jednoho filmu a tam si herec vymínil,že se holit nebude i přes naléhání režiséra.Na fosech bych ten film nezavrhoval.Některé věci jsou tam poněkud netypycké a neobvyklé.Ženatý se dopustí cizoložství a přitom není vyloučen.ano už jsem to zažil,ale není to obvyklé.Na druhou stranu byli vyloučeni cnoubenci co si dali pusu na ulici a pohoršený zájemce je viděl.Trochu bych upravil scénář.ale film se mijinak líbí.
Děkuji adminovi,že ho zde uvedl.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 5/5/2010, 21:52

Přijde mi to trochu jako pokus i o komerci, ten "starší" mi spíš připomíná Walker Texas Rangers Very Happy . Nicméně viděl jsem jen krátkou ukázku, takže otázka zní, do jaký míry celej film vystihuje SJ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 6/5/2010, 00:17

Dá se někde stáhnout celý film s titulky? Viděl jsem jen první 3 části. Děkuji.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 6/5/2010, 09:05

Ach to jsou otázky. To je přeci úplně jedno,jestli má vousy a krátkou košili!!! Obsah je důležitý a ten je naprosto realný!!! Myslím, že ten kdo film dělal, ví moc dobře a přesně co dělal!!! Měl by se pouštet nebo aspoň doporučovat i ve školách!!!
Mimohodem, mít košili s krátkým rukávem a být za pultíkem je poměrně běžná praxe. Nebo aspoň ještě před 4mi lety byla!
Děkuji admin. za moc hezkou a důležitou novinku!
Milan
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 6/5/2010, 09:16

Zdravím všechny.

Evidentně někteří se stále se vezou na nótě SJ. Svobodný člověk tedy svobodný v Kristu nic takového neřeší.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 6/5/2010, 13:30

A proč ne jen Svobodný. Proč - v Kristu?.... Ježíš byl taky svobodný a neříkal, v Kristu....Jan Křtitel.... . To jen tak jak se myšlenky linou... . Surprised
Zdravím.
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 9/5/2010, 09:32

Ještě jednou napíšu zřetelně to,co jsem napsal: pokud někdo točí film o určitý skupině a ani si nezjistí, jaký jsou v tý skupině zásadní zvyklosti, vyvolává to ve mně pochybnosti o jeho námaze zjistit pravdu.
A to,že u SJ starší nenosí plnovous a při událostech, jako je PJ, nosí kravatu, patří k zásadním pokynům.
Pak to na mě působí spíš jako laciný honění senzace.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 9/5/2010, 22:33

Já souhlasím s Jájou v tom, že pokud chce někdo mediálně prezentovat život ve společnosti SJ, musí se co nejvíce držet reality. Zatím jsem viděl jen 3 první části, jsem zvědav, co ty další.
Pokud si už někdo dá tu práci toto téma zfilmovat, pak vzhledem k současným SJ, aby se nad tím zamysleli, je věrohodnost velmi důležitá. Jen díky pravdě a vyvarování se hořkosti, napadání SJ a útočnosti, získal R. Franz svými knihami takový úspěch v otevření mysli mnoha SJ, kteří si je četli.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 08:25

Tak to aby takový filmař,podle vás, nejlépe chodil aspoň rok na všechny shromáždění,četl všechny S a zblbl z toho.... Very Happy . Ten film je velice pěkně zpracován, a jestli má někdo modrou nebo růžovou kravatu, je snad úplně jedno.... . Trochu žasnu nad tím jaké "pitominy" vám vadí na tom filmu! Je vidět, že povrch je pro některé lidi důležitější než podstata. A to je podle mého skutečnost, že organizace je zvrhlá! A jak dokáže udělat pěkný zmatek v hlavách lidí. Což ostatně je vidět i na mnoha příspěvcích na těchto stránkách. Mylsím, že to mohu napsat, protože mě se to týká také. 17 let v organizaci, mi také pomatalo hlavu... Very Happy Shocked 6 let nechodím a stále cítím ten vliv vymývání.... Pěkný den! Laughing
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 10/5/2010, 09:57

Máš naprostou pravdu Milane, ten autor musí chodit na SH, číst literaturu SJ a snažit se proniknout do jejich způsobu života. Nebo tě napadá jinej způsob, jak je lze hodnověrně posuzovat?
Neumím si představit, že bych měl hodnotit způsob života řekněme adventistů, babtistů nebo kohokoli jinýho, aniž bych se s nima velice dobře seznámil. Natož svoje názory prezentovat veřejně filmem.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 12:50

Very Happy no,mylsím, že bohatě stačí čerpat ze zkušenosti někoho jiného...ten film, je dost věrohodný ve své podstatě, nějaká košile...to je prostě pitomina....nemusím znova zřídit koncentrační tábor a plynové komory, aby se na toto téma dal i po 65ti letech natočit věrohodný film... . Myslmí si, že diskuze(mnohdy) zde na toto téma ( ale i jiné) je přesně v demagogickém stylu milé organizace SJ...tedy pardon..NSSJ...nebo - aby to bylo přesné a důvěryhodné - Very Happy Exclamation Question Rolling Eyes bych měl napsat originálně v angličtině název organizace?????? cyclops
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 10/5/2010, 13:06

Milane, jakožto stále ještě SJ, jak píšeš, jsi dneska papežštější, než papež. Já jím nejsem po čtyřiceti letech výchovy už třetím rokem, ale vadí mi, když někdo účelově zlehčuje něco, o čem si ani neumí zistit zásadní fakta. A způsob oblíkání pro SJ zásadní je.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 13:18

No už 4 roky nejsem, oficiálně rok....v profilu mi to nejde opravit... . Ale je vidět, že jsme chodili do stejné organizace Shocked ...tím co píšeš, mylím nastavuješ sobě zrcadlo..zkus se nad tím zamyslet...mé 17leté zkušenosti jsou jiné...a papežštější než papež..hihi...to mluvíš o tom zrcadlu,viď? A nemyslím to vůči tobě nijak zle... . Přenášky jsem měl ve sboru i v krátkém rukávu bez saka...a vousy měl jeden naš starší též.... ....tak že....
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 13:21

A propo....jestli lidé staví oblékání ve filmu víš než obsah zděleného, je m i to velice líto!!! Což v mnoha zdejších komentářích je! Je v to zcela v intencích "vymývání mozku", které NSSJ zceela bezostyšně provozuje...říkám to s plným vědomím toho, že jsem si tím prošel..... Cool
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Anonymní 10/5/2010, 13:56

Zdravím všechny.

Obecně problém SJ je ten, že více lpí na obalu než obsahu. Souhlasím s tím, že kdo odejde nebo je na odchodu (prokoukl je, ale rodina, přátelé... však víte o čem píši :-)) tak si to uvědomí velice rychle a je na každám z nás jak se s tím vyrovnává nebo taky nevyrovnává. Film jsem neviděl, ale z ukázek je patrné, že autor víc dal na obsah než, že by do detailů řešil všechny nuance. Ale opět je to úhel pohledu a od toho se pak odvíjí naše názory.

PS. Čemu nerozumím jak se tady do sebe pustili jája s Milanem, nebo spíše jája. Ale i to patří do diskuze, ne? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 10/5/2010, 14:11

Nemám pocit,že bych se do někoho pouštěl. Jen se tahle diskuse rozpoutala na moji poznámku, že je obtížný přijmout kritiku někoho, o kom tak málo vím. Toť vše. Není to bezhlavý zastávání se všeho u SJ, to po čtyřicetiletý výchově nemůžu, ale není to ani senzace za každou cenu. A tak na mě ukázka z toho filmu působí.
Nevím-li ani, jak SJ při různých situacích vystupují, můžu si dovolit je kritizovat?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 14:17

Vidíš a mě zrovna tenhle film, jako "senzace za každou cenu", vůbec nepřijde! Naopak! Jako věcné, přímé ukázání toho, jak to je...myslím tím po psychické a duševní stránce lidí...nemyslím barvu fasády sálu království... Very Happy ...
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 10/5/2010, 14:53

Milane,zřetelně jsi mě nepochopil. Nemyslím, že jde SJ o barvu fasády SK. Ale na kravaty a fousy dbají. A pokud to někdo neví, jak vlastně zná SJ?
To přece neznamená, že to schvaluju. Sám jsem cca dva roky před odchodem kravatu nenosil. To není disent, prostě jsem se v ní necejtil.
Pak jsem ale nemoh bejt dál, po deseti letech, starší.
Pokud tohle někdo neví, pak si kladu otázku, jak může SJ hodnotit.
To není o krátkých rukávech nebo bradce. Prostě v tom filmu někdo vydává za staršího SJ někoho, kdo by jím nikdy nemoh bejt. Toť vše.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 10/5/2010, 15:21

No vidíš....jak si rozumíme..jako organizace Very Happy ...to myslím trochu jako legrácku...protože u nás v západních Čechách...to nebyl problém..v létě být bez rukávů a jeden starší měl i vousy...zkusil bych se na to dívat i trochu jako jiný kraj jiný mrav...a opravdu si myslím, že to pro tu filmovou výpověď není důležitý moment... . Měj se moc hezky a "slunečně". Milan
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  jája 10/5/2010, 15:54

Začínáme si, Milane, rozumět. Pozdrav z deštivýho Mostu kousek na západ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Oddělené světy

Příspěvek  Jesen 12/5/2010, 23:10

Milan napsal:u nás v západních Čechách...to nebyl problém..v létě být bez rukávů a jeden starší měl i vousy...zkusil bych se na to dívat i trochu jako jiný kraj jiný mrav...a opravdu si myslím, že to pro tu filmovou výpověď není důležitý moment... . Měj se moc hezky a "slunečně". Milan

Nemohu souhlasit. V našem případě vnímáme obsah a detaily můžeme vynechat jako nepodstatné. To však neplatí z pohledu SJ, kteří životem SJ dosud žijí a všemu věří. Tyto detaily jsou pro ně důležité. Zjistí-li nesrovnalost ve dvou nebo více věcech, zpochybňuje to v jejich očích celé dílo jako nevěrohodné a nepoctivé. Z tohoto a jen z tohoto důvodu je to důležité. Lidé, kteří si životem SJ neprošli to ani nezaregistrují.

Je to totéž jako u pana Ferfeckého - Byl jsem SJ. Stačilo mi několik nepřesností a polopravd, hořkosti a útoků a již jsem všemu nevěřil a ve své době mě to odradilo.

Zeptám se ještě jednou. Je celý film s titulky v češtině někde ke stažení nebo jsou k dispozici pouce první 3 části? Děkuji.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Milan 13/5/2010, 07:26

...nesouhlas je přeci v pořádku. Film je dle mého stejně určen pro širokou veřejnost a jako takový je moc dobrý. Ono točit film pro takovou menšinu jakou SJ jsou, by asi nebylo moc komerčně výhodné. A seznamuje s organizací dost přesně. Je třeba ještě dodat,že film je podle skutečné události, jako takový se zaměřuje na osud oné rodiny.
Ale z diskuze je patrné, jak otřesná a hluboká je manipulace organizace s lidským myšlením. Když se tady rozhořelo tolik o kravatě,vousech....a ne o psychice a myšlení lidí ve filmu, potažmo v organizaci...... . Uf jak jsem rád, že se toho už neučastním....


Naposledy upravil Milan dne 13/5/2010, 10:26, celkově upraveno 1 krát
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru