Oddělené světy - dánský film

Strana 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 07:11

Styvi napsal:
lorak napsal:"Nemyslete si, že jsem přišel uvést na zemi pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Přišel jsem totiž způsobit rozdělení člověka proti jeho otci, a dcery proti její matce, a mladé manželky proti její tchyni. Nepřátelé člověka vskutku budou lidé z jeho vlastní domácnosti. Kdo má větší náklonnost k otci nebo matce než ke mně, není mě hoden; a kdo má větší náklonnost k synovi nebo k dceři než ke mně, není mě hoden. A kdokoli nepřijímá svůj mučednický kůl a nenásleduje mě, není mě hoden. Kdo nalézá svou duši, ztratí ji, a kdo ztrácí svou duši kvůli mně, nalezne ji." (Matous 10:34-39 )

Je tohle uceni Jezise Krista projevem fanatizmu ?

Az teda tahle dcera skutecne miluje sveho Otce, at to dokaze svymi skutkami a ne slovy.

"...Ti, kdo byli vyloučeni, mohou být v případě, že projevují upřímné pokání, do sboru opět přijati. (2Ko 2:5–8 ) I to je pro sbor ochranou před tím, že by byl Satanem přelstěn, kdyby nejprve přehlížel provinění, a pak upadl do druhého extrému a byl nelítostný a nebyl ochoten odpustit. (2Ko 2:10, 11)"
Přeji dobrý den.
Učení JK určitě není fanatické - to ne.
Ale učení SJ je velice fanatické a zhoubné. O to víc je to nebezpečné pokud SJ nepochopili lásku.
SJ sice mají plné ústa lásky - to je ale asi tak vše - učení VRO je přednější než láska.

Proto si taky myslím ,že SJ mají velký problém pochopit mladé děvče v pubertě.
Proto i takové velké soudy na adresu mladého děvčete.
Víc to ani není třeba rozebírat. SJ to stejně nepochopí a ti ostatní vědí o čem píšu.

Hezký den.

Styvi uz neni male devce v puberte. Nevim do jake miry je ten film pravdivou vypovedi, ale pokud vim tak to devce dostalo vice sanci udelat to, co je spravne - ne podle toho co rika VRO, ale podle toho, co je jasne zapsano v PISMU.

Laska ji byla projevena i kdyz obraz starsich byl ve filmu vyobrazen podle prani rezisera daneho filmu. Kazdy z nas se muze citit ukrivden za to, ze je kaznen, ale tohle neni spravny postoj.

"Žádné ukázňování se ovšem v přítomnosti nezdá radostné, ale zarmucující; a přece těm, kdo jím byli cvičeni, dává potom pokojné ovoce, totiž spravedlnost." (Hebrejcum 12:11 )

Tahle mlada, zena se stale muze vratit ke svemu otci a verim, ze ji rad a s laskou prijme stejne jak to bylo i v tomhle pripade. (Lukas 15:11-32 )

"...‚Dítě, byl jsi vždycky se mnou a všechno, co je moje, je tvoje; 32 ale prostě jsme se museli těšit a radovat, protože tento tvůj bratr byl mrtvý, ale ožil, a byl ztracen, ale našel se.‘“"

Stivi neni snad tohle postoj milujiciho Otce ? Proc tedy soudis jine lidi i kdyz je naznas ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  daniely za 13/7/2012, 07:12

Styvi napsal:
Ale učení SJ je velice fanatické a zhoubné. O to víc je to nebezpečné pokud SJ nepochopili lásku.
SJ sice mají plné ústa lásky - to je ale asi tak vše - učení VRO je přednější než láska.

Víc to ani není třeba rozebírat. SJ to stejně nepochopí a ti ostatní vědí o čem píšu.

Hezký den.

Styvi, je to tak.
Jak jsi tady mohl číst, SJ přirovnávají postoj k organizaci k postoji k JK a to je šílené. Potom je jakákoli diskuze marná. Jestli byl příběh dánské dívky pravdivý a ona nakonec úplně odešla od Boha, nebyla to její vina, ale vina organizace, která v ní víru v Boha a hlavně v Boží milost zabila.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 384
Body : 391
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 07:16

daniely napsal:
Styvi napsal:

Hezký den.

Styvi, je to tak.
Jak jsi tady mohl číst, SJ přirovnávají postoj k organizaci k postoji k JK a to je šílené. Potom je jakákoli diskuze marná. Jestli byl příběh dánské dívky pravdivý a ona nakonec úplně odešla od Boha, nebyla to její vina, ale vina organizace, která v ní víru v Boha a hlavně v Boží milost zabila.

Danielo to, co ted pises je hloupost. Az to delas vedome, tak ze vis jaka je pravda pak jsou tyhle tvoje slova nestudnou LZI a pomluvou.

lorak

vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Alea za 13/7/2012, 07:20

daniely napsal:Jestli byl příběh dánské dívky pravdivý a ona nakonec úplně odešla od Boha, nebyla to její vina, ale vina organizace, která v ní víru v Boha a hlavně v Boží milost zabila.

Jj, je to tak. Já měla mezi SJ kamaráda, moc hodného a slušného kluka. Když nám bylo sedmnáct, povídali jsme si na dovolené na zájezdu SJ o víře a všem kolem toho a on mi najednou začal vyprávět jak moc ho zaujal film Matrix - ta iluze světa, který byl kolem lidí vytvářen a který neexistuje.

Když jsem o tom po odchodu přemýšlela, došlo mi, jak to tehdy myslel a co ho napadalo. Je to pravda - společnost vytváří svým členům takový Matrix - a co hůř, oni věří tomu, že je to realita (Lorak nám to tu živě předvádí).

Ten kamarád odešel od SJ dřív než já, ještě když jsem ho potkala před vlastním odchodem, působil pořád mile, plaše, slušně.
Když jsem ho potkala nedávno, po nějakých pěti letech, byla jsem v šoku. Holduje kouření, sprosté mluvě, Bůh ho nezajímá, dělá sprostá gesta a vystvauje je na internetu, vydělává peníze a nežije zrovna mravně. Pochopila jsem, že tohle všechno je VZDOR. Vzdor proti tomu, co nám nasadili do hlavy Svědkové, vzdor proti Matrixu, vzdor proti diktátorství.

Ale je to škoda - byl to fajn slušný kluk. Organizace z něj udělala zbojníka a zatím bohužel i proti Bohu. Sad
Alea

Female Poeet p?íspivku : 800
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Body : 867
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  daniely za 13/7/2012, 07:38

Alea napsal:
daniely napsal:Jestli byl příběh dánské dívky pravdivý a ona nakonec úplně odešla od Boha, nebyla to její vina, ale vina organizace, která v ní víru v Boha a hlavně v Boží milost zabila.

Jj, je to tak. Já měla mezi SJ kamaráda, moc hodného a slušného kluka. Když nám bylo sedmnáct, povídali jsme si na dovolené na zájezdu SJ o víře a všem kolem toho a on mi najednou začal vyprávět jak moc ho zaujal film Matrix - ta iluze světa, který byl kolem lidí vytvářen a který neexistuje.

Když jsem o tom po odchodu přemýšlela, došlo mi, jak to tehdy myslel a co ho napadalo. Je to pravda - společnost vytváří svým členům takový Matrix - a co hůř, oni věří tomu, že je to realita (Lorak nám to tu živě předvádí).

Ten kamarád odešel od SJ dřív než já, ještě když jsem ho potkala před vlastním odchodem, působil pořád mile, plaše, slušně.
Když jsem ho potkala nedávno, po nějakých pěti letech, byla jsem v šoku. Holduje kouření, sprosté mluvě, Bůh ho nezajímá, dělá sprostá gesta a vystvauje je na internetu, vydělává peníze a nežije zrovna mravně. Pochopila jsem, že tohle všechno je VZDOR. Vzdor proti tomu, co nám nasadili do hlavy Svědkové, vzdor proti Matrixu, vzdor proti diktátorství.

Ale je to škoda - byl to fajn slušný kluk. Organizace z něj udělala zbojníka a zatím bohužel i proti Bohu. Sad

Tyhle zkušenosti nejsou bohužel ojedinělé, mám ve své blízkosti jednoho nepokřtěného zvěstovatele, který se také vzbouřil, díky tomu, že byl SJ odsuzován a jiné přátele neměl, nemohl se o nikoho opřít. Parta, která ho nakonec přijala nebyla dobrou společností. Momentálně je na drogách :-( Pro SJ jasný důkaz, že nemá Boží požehnání...

daniely

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 07:41

Alea napsal:

Aleo ja sem svobodny clovek a ver mi nejsem uveznen v zadnem matrixu, jak to tu popisujes.

Vydal sem se touhle cestou.

"Pojďte ke mně všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a já vás občerstvím. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem mírné povahy a ponížený v srdci, a naleznete občerstvení pro své duše. Vždyť mé jho je příjemné a můj náklad je lehký.“" (Matous 11:28-30 ) I love you

"Pro takovou svobodu nás Kristus osvobodil. Stůjte proto pevně a nedejte se opět zapřáhnout do jha otroctví...Byli jste ovšem povoláni ke svobodě, bratři; jen této svobody nepoužívejte jako popudu pro tělo, ale láskou služte jeden druhému jako otroci. Vždyť celý Zákon je naplněn v jednom výroku, totiž: „Budeš milovat svého bližního jako sám sebe." (Galatanum 5:1,13,14)

Rozumis tomu aleo.

Mne nedelaji ve sborech JS problem ani takovyhle jednotlivci "pastýři, kteří beze strachu pasou sami sebe" (Juda 12 ) I s nimi o urcitych vecech komunikuji primo a snazim se to delat v duchu techto slov (1 Tim 5:1 ). Naposledy sem to udelal na sjezde JS. Oslovil sem primo dvoch strasich ze dvou zboru, ktere osobne znam. Mimo to sem oslovil i pomazaneho bratra Antona Murina z odbocky tady u nas na Slovensku a polozil sem mu 2 prime otazky tykajici se jeho minulosti i kdyz vubec neslo o prijemne veci a on mi na ne pokorne odpovedel a takovyhle starsich si moc vazim. Rovnako si vazim i ty dva starsi bratry o kterych jsem se zminil vyse i kdyz s nekterymi mimi nazormi nesouhlasili.Zminovany pomazany brat, ale se mnou v podobnych vecech soulasil a rekl pravdu.

"Pohání nás totiž láska, kterou má KRISTUS, protože jsme usoudili, že jeden člověk zemřel za všechny; tak tedy všichni zemřeli; a zemřel za všechny, aby ti, kdo žijí, již nežili pro sebe, ale pro toho, kdo za ně zemřel a byl vzbuzen." (2 Korintanum 5:14,15 )

Naposledy upravil lorak dne 13/7/2012, 07:43, celkově upraveno 2 krát

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 13/7/2012, 07:42

Alea napsal:Ale je to škoda - byl to fajn slušný kluk. Organizace z něj udělala zbojníka a zatím bohužel i proti Bohu. Sad
No, VRO si odmítá ve své bohorovnosti připustit vinu. Vždy za špatné věci může někdo jiný, nikdy totalitní manýry vedení a jejich břemeno stále se měnícího přebobtnalého systému nauk.

Matouš 18:6  „Kdo by však svedl k hříchu jednoho z těchto maličkých, kteří věří ve mne, pro toho by bylo lépe, aby mu na krk pověsili velký mlýnský kámen a potopili ho do mořské hlubiny.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 07:45

zbysek napsal:
Alea napsal:Ale je to škoda - byl to fajn slušný kluk. Organizace z něj udělala zbojníka a zatím bohužel i proti Bohu. Sad
No, VRO si odmítá ve své bohorovnosti připustit vinu. Vždy za špatné věci může někdo jiný, nikdy totalitní manýry vedení a jejich břemeno stále se měnícího přebobtnalého systému nauk.

Matouš 18:6  „Kdo by však svedl k hříchu jednoho z těchto maličkých, kteří věří ve mne, pro toho by bylo lépe, aby mu na krk pověsili velký mlýnský kámen a potopili ho do mořské hlubiny.

NELŽI !

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 13/7/2012, 07:57

lorak napsal:NELŽI !
Za to, že se po roce 1975 dostali někteří lidé do existenčních problémů nemohla organizace se svým falešným prororoctvím a veřejným chválením těch, kteří prodávali i svůj majetek, aby mohli o to usilovněji v posledních dnech sloužit, ale mohli si za to ti lidé sami, že si špatně vyložili to, co psal VRO ve SV. Že jo?

Za někdejší zákaz CS také nemohli lidé ve vedení, ale Bůh to tak chtěl - nejprve zákaz, pak věc svědomí. Myslíš, že si z nás Bůh dělá takovýmto způsobem srandu???

Atp.

Loraku, NELŽU!!!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Alea za 13/7/2012, 08:11

lorak napsal:

"Pojďte ke mně všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a já vás občerstvím. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem mírné povahy a ponížený v srdci, a naleznete občerstvení pro své duše. Vždyť mé jho je příjemné a můj náklad je lehký.“" (Matous 11:28-30 ) I love you

"Pohání nás totiž láska, kterou má KRISTUS, protože jsme usoudili, že jeden člověk zemřel za všechny; tak tedy všichni zemřeli; a zemřel za všechny, aby ti, kdo žijí, již nežili pro sebe, [b]ale pro toho, kdo za ně zemřel[/b] a byl vzbuzen." (2 Korintanum 5:14,15 )

Vážně? Takže jsi šel KE KRISTU? Přijal jsi KRISTA jako svého Pána a Spasitele?
Alea

vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Melissa za 13/7/2012, 08:45

Alea napsal:[

Jak jsi správně napsala, ZATÍM. Takže není vše ztraceno, je zdravé, když si člověk projde obdobím vzdoru - puberty. Život má ještě před sebou, za pár let může být všechno jinak, musí si to urovnat, aby měl jasno, že jeho názory jsou jeho vlastní a ne Matrix. Pokud byl odmala držen hodně zkrátka, o to prudší je pak reakce.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 400
Reputace : 2
Body : 361
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Alea za 13/7/2012, 09:19

Melissa napsal:
Jak jsi správně napsala, ZATÍM. Takže není vše ztraceno, je zdravé, když si člověk projde obdobím vzdoru - puberty. Život má ještě před sebou, za pár let může být všechno jinak, musí si to urovnat, aby měl jasno, že jeho názory jsou jeho vlastní a ne Matrix. Pokud byl odmala držen hodně zkrátka, o to prudší je pak reakce.

Já vím, beru to jako vzdor, taky doufám v to, že se to časem změní. I love you
Alea

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 09:54

Alea napsal:
lorak napsal:

"Pohání nás totiž láska, kterou má KRISTUS, protože jsme usoudili, že jeden člověk zemřel za všechny; tak tedy všichni zemřeli; a zemřel za všechny, aby ti, kdo žijí, již nežili pro sebe, [b]ale pro toho, kdo za ně zemřel[/b] a byl vzbuzen." (2 Korintanum 5:14,15 )

Vážně? Takže jsi šel KE KRISTU? Přijal jsi KRISTA jako svého Pána a Spasitele?

Ano Aleo přijal sem KRISTA jako svého Pána a Spasitele poslaneho od meho milujiciho nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU ?

Takhle ho prijimaji vsichni Jehovovi Svedkove a nesleduji priklad sveho PANA i pri uctivani jedineho praveho BOHA JEHOVU presne tak, jak nas to ucil delat nas milovany PAN a Bohem ustanoveny KRAL Jezis Kristus.

Jezis je skutecne BOZI SYN a VELEKNEZ poslany od BOHA. Obetoval za nas zivot a tak BOHU svemu nebeskemu OTCI prednesl obet diky, ktere je mozne zmireni a odpusteni hrichu, ktere do sveta prislo skrze ADAMA. Takhle sme dostali nadeji na vecny zivot, ktery byl puvodne sliben i ADAMOVI, ktory byl Bozim synem a tohle postaveni nakonec muze spet ziskat kazdy z nas. To nastane v case kdyz se nas nebesky OTEC - BUH JEHOVA stane kazdemu vsim.

(1 Korintanum 15:20-28 ) I love you

lorak

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy

Příspěvek  Jesen za 13/7/2012, 15:25

lorak napsal:Jesene co si myslis udelalo devce v tom filmu rozumne rozhodnuti, ze slo s cilem naplnit svoji sebeckou telesnou touhu a odmitlo se v zivote ridit biblickymi zasadami ?

Pokud máš na mysli to, že se zamilovala do muže, který se snažil respektovat její víru i zdrženlivost v intimních věcech, pak tento akt nepovažuji za sobecký, ale lidsky přirozený. Pokud ve vztahu existuje skutečná láska z obou stran, pak dokáže překonat všechny překážky. A láska, jak říká správně Pavel, je tou největší vlastností, kterou by člověk měl projevovat. Nakonec i JK řekl jasně v čem je celý zákon a proroci. Milovat Boha a milovat bližního svého.

Tolik snad k zásadám a zákonům, které jsou podřízeny zákonu lásky...

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 574
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Body : 567
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 13/7/2012, 15:57

Jesen napsal:
lorak napsal:Jesene co si myslis udelalo devce v tom filmu rozumne rozhodnuti, ze slo s cilem naplnit svoji sebeckou telesnou touhu a odmitlo se v zivote ridit biblickymi zasadami ?

Pokud máš na mysli to, že se zamilovala do muže, který se snažil respektovat její víru i zdrženlivost v intimních věcech, pak tento akt nepovažuji za sobecký, ale lidsky přirozený. Pokud ve vztahu existuje skutečná láska z obou stran, pak dokáže překonat všechny překážky. A láska, jak říká správně Pavel, je tou největší vlastností, kterou by člověk měl projevovat. Nakonec i JK řekl jasně v čem je celý zákon a proroci. Milovat Boha a milovat bližního svého.

Tolik snad k zásadám a zákonům, které jsou podřízeny zákonu lásky...

Jesene je smilstvo skutecnym projevem lasky o kterem se pise v PISMU ?
Jak lide dokazuji svoji lasku k Bohu a k bliznym kdyz se dopousteji smilstva ?

Nezda se ti takoveto chovani sobecke ? PISMO rozlisuji medzi telesnou touhou a laskou AGAPE vedenou zasadami. (1 Kor 13kap.)

Laska EROS bez lasky AGAPE je sobeckym projevem lasky.

"Nemilujte svět ani věci ve světě. Jestliže někdo miluje svět, není v něm Otcova láska, protože všechno ve světě — touha těla a touha očí a okázalé vystavování prostředků, které má někdo k životu — nepochází od Otce, ale pochází ze světa. Mimoto svět pomíjí a rovněž jeho touha, ale ten, kdo činí Boží vůli, zůstává navždy." (1 Jana 2:15-17 )

To devce zacalo hladat svobodu ve svete tak, ze opustilo Bozi lasku. Milovat lidi ve svete je spravne, ale neni spravne prijimat hodnoty, ktere lidi ve svete povazuji za spavne i v rozporu s Bozi vuli.

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  gari za 14/7/2012, 01:39

Loraku,
v případě té dívky nešlo o smilstvo. Až zas budeš toto slovo na někoho házet, ujisti se, co znamená.

gari

Male Poeet p?íspivku : 594
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Body : 599
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 14/7/2012, 03:52

gari napsal:Loraku,
v případě té dívky nešlo o smilstvo. Až zas budeš toto slovo na někoho házet, ujisti se, co znamená.

(1:03:30) Podivej se, co se stalo po sjezdu JS, kdy jeste nebyla Sara a Teis oddani jako manzele. Teis stale jeste nebyl oddan Bohu - nebyl pokrten, ale i tak Sara v objeti s nim rekla slova "nechci uz dale bojovat".

(1:13:10) Rikala, ze se chce odstehovat k mame i kdyz jejim hlavnim cilem bylo to, aby mohla dale intimne potkavat s Teisem.

(1:15:00) Sara teda lhala kdyz tvrdila, ze to dela jen kvuli mame. Odesla s cilem naplnit svoji telesnou touhu s Teisem.

(1:16:02) Opakovane smilnila s Teisem s kterym jeste stale nebyla oddana a nebyli manzele.

(1:18:30) Zacala bydlet s Teisem a snazi se zakryvat svuj vazny prestupek - smilstvo a zada i Teise, aby ji v tyhle veci pomohl a lhal, aby tento jeji prestupek nebyl odhalen.

(1:19:25) Sarina lez, ze nebydli s mamou je odhalena a ona se ji snazi zapirat. Kvuli naplneni sve telesne touhy prestala navstevovat sveho tatu a sourozence. Opustila Jehovu a dale uz se nestretavala ani s dalsimi JS, ktere predtim povazovala za sve pratele a milovala je. To vsechno se zmenilo a prestalo byt pravdou jen pro jeji lhani a smilstvu, ktereho se opakovane dopoustela s Teisem. Kvuli Sare lze i jeji matka a kryje jeji spatne chovani.

(1:23:25) Sara je navsitivena starsimi sboru u Teise a je upozornena na to, ze svym chovanim prinasi pohanu na Jehovu a krestansky sbor a sama se takhle odcizuje Bohu. Pomoc starsich odmita a je rozhodnuta setrvat ve svem hrichu ke kteremu se neprizna.

(1:25:10) Saru navstivi jeji Otec.Snazi se ji vysvetlit, ze uz ji jako krestan co zustava verny krestanskym zasadam nemuze dal vidat proto, lebo se vedome opakovane dopousti smilstva a rouha se tak vuci Bohu.Sara se snazi presvedcit Otce, aby zakryl jeji smilstvo a aby kvuli ni lhal. Vidira ho tim, ze chce sobecky setrvat ve svem smilstve a dava Otci na vyber, ci chce byt poslusny Bozim zakonum na zaklade uceni Jezise Krista zapsaneho v PISME a nebo si vybere jeji lasku - lasku sve dcery, co nadradila svoji telesnou touhu pred laskou vuci Jehovovi a znevazila tak i Jezise Krista a jeho vykupnou obet.

(1:29:30) Otec ji nabizi pomoc a je pripraven ji odpustit. Sara to sobecky odmita, lebo jeji touha je silna a je rozhodnuta setrvat ve svem hrichu. Sara svim rozhodnutim zranuje Jehovu i sve nejblizsi.

(1:31:35) Sara je vyloucena z krestanskeho sboru.

(1:34:25) Vyloucena Sara navstivi svoji rodinu a tvrdi, ze je miluju i kdyz dale setrvava v hrichu a presvedcuje sveho mladsiho brasku, ze zadny Bozi soud nad lidmi nebude a ze je to lez.Snazi se takto ocistit vlastne poskvrnene svedomi a dale odporuje uceni Boziho slova PRAVDY.

(1:36:25) Sara uvedomujici si svuj nerovny vztah opousti Teise.

(1:41:30) Sarin vylouceny starsi bratr Sare oznamuje, ze se chce vratit do krestanskeho sboru.Sarino srdce je zatvrdile a nene pripravena se smirit s Bohem.

Jeji posledni rozhovor s Otcem ci miluje jeji Otec vic Jehovu nez ji je dalsim Sarinim projevem sobectvi. Svoli lasku klade nad lasku k BOHU. Samozrejme reziser filmu to cele prekroutil tak, ze z Otce udelal sobeckeho cloveka co vsak neni pravda. Jeho laska k Bohu a ku Kristovi je ochranou i pro jeho dceru, ktera si to vsak neuvedomuje.

Jasne se tady ukazuje Sarina laska k BOHU, kterou nechala umrit pro naplneni vlastne sebecke touhy a vy kteri ste stejne odpadli od Jehovu ji za to chvalite, lebo vacsina z vas je na tom stejne.

Hledate zachranu u Jezise Krista a doufate v jeho milosrdenstvi a odpusteni. Zapominate, ale na to, ze i Jezis Kristus na prvem miste miluje predevsim sveho nebeskeho Otce Boha Jehovu a neudela nic co je v rozporu s jeho vuli.

Jediny pravy Boh Jehova ma stale zajem o to, aby ste se s nim smirili a vratili se k nemu, ale rozhodnuti musi udelat kazdy z vas. Je stale pripraven s laskou prijmout kazdeho kto si uvedomuje, ze vsechno co od nas pozaduje je pro nase vlastne dobro a i kdyby ho zapreli vsichni lide a prestali by Jehovu milovat celym svojim srdcem on se i tak nezmeni. Je pripaven odpustit a projevit lasku, ale nemuze zradit sam sebe a svoje zasady. To delame jen mi lide.

"jestliže zapíráme, i on nás zapře; jestliže jsme nevěrní, on zůstává věrný, neboť nemůže zapřít sám sebe. Stále jim to připomínej a ukládej jim před Bohem jako svědkem, aby se nepřeli o slova, což není vůbec užitečné, protože to rozvrací ty, kdo naslouchají. Vynasnaž se, aby ses představil Bohu jako schválený, jako dělník, který se nemá zač stydět a správně zachází se slovem pravdy. " (2 Timotejovi 2:12-15 )

Prijat Krista znamena prijat i jeho Otce a milovat ho jako jedineho praveho BOHA a priblizovat se k nemu jako k milujicimu Otci.

Komu je to dano at pochopi v dobrem tyhle Jezisove slova.

"„Jestliže někdo přichází ke mně a nemá v nenávisti svého otce a matku a manželku a děti a bratry a sestry, ano, a dokonce svou vlastní duši, nemůže být mým učedníkem. " (Lukas 14:26 )

Skutecne milujete Krista jako Jehovem pomazaneho ? Prijimate ho do sveho zivota jako sveho Pana a vykupitela ? Otec Sary to tak udelal a vy ho za to odsuzujete.

Jaka je potom vase vlastni laska ? Je to vubec skutecna laska co nikdy neselhava a prinasi zivot ?

"A pohleďme, vstal nějaký muž zběhlý v Zákoně, aby ho vyzkoušel, a řekl: „Učiteli, co mám dělat, abych zdědil věčný život?“ Řekl mu: „Co je napsáno v Zákoně? Jak čteš?“ Odpověděl mu a řekl: „‚Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou silou a celou svou myslí‘ a ‚svého bližního jako sám sebe.‘“  Řekl mu: „Odpověděl jsi správně; ‚dělej to dál a získáš život.‘“" (Lukas 10:25-28 )

Naposledy upravil lorak dne 14/7/2012, 03:59, celkově upraveno 1 krát

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Styvi za 14/7/2012, 03:54

Přeji hezký den Loraku.
Já myslím ,že ta dívka vůbec nic neztratila.
A vůbec si nemyslím ,že by ztratila Boží přízeň.
To pouze vy SJ tvrdíte ,že záchrana je ve vás - ,že pokud někdo není SJ - tak
nemá boží přízeň. Já si opravdu nemyslím ,že pokud se už nikdy nevrátí k SJ - tak ji Bůh zatratí.
Podle mně boží přízeň není na vás závislá. Já si dokonce myslím ,že odtržení od SJ je pro ni výhra.
Pozná skutečně Ježíše Krista a pozná skutečnou milost Boží. Ztratí okovy VRO a je ve své víře svobodná.
Vy prostě se snažíte lidem vnutit ,že kdo není SJ - tak je Bohem zavržen - jenže to je velká lež.

Buď zdráv.
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 459
vztah k organizaci : Už žádný
Body : 464
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 14/7/2012, 04:21

Styvi napsal:Přeji hezký den Loraku.
nemá boží přízeň. Já si opravdu nemyslím ,že pokud se už nikdy nevrátí k SJ - tak ji Bůh zatratí.
Podle mně boží přízeň není na vás závislá. Já si dokonce myslím ,že odtržení od SJ je pro ni výhra.
Pozná skutečně Ježíše Krista a pozná skutečnou milost Boží. Ztratí okovy VRO a je ve své víře svobodná.
Vy prostě se snažíte lidem vnutit ,že kdo není SJ - tak je Bohem zavržen - jenže to je velká lež.

Buď zdráv.

"Potřebujete totiž vytrvalost, abyste, až vykonáte Boží vůli, přijali [splnění toho] slibu. Vždyť ještě „velmi malou chvíli“ a „ten, kdo přichází, přijde a nebude otálet“. „Ale můj spravedlivý bude žít z víry“, a „jestliže se odtahuje, má duše v něm nemá zalíbení“. My pak nejsme takoví, kteří se odtahují ke zničení, ale takoví, kteří mají víru k zachování duše naživu." (Hebrejcum 10:36-39 )

"Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností." (Habakuk 2:4 )

"Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu." (1. Jana 2:19 )

Steve mas inak pravdu. Prave preto ma Jehova poslal na toto miesto, aby som vam oznamil tieto jeho slova.

"Šťastný je ten, jehož vzbouření je prominuto, jehož hřích je přikryt. Šťastný je člověk, jemuž Jehova nepřičítá provinění, a v jehož duchu není klam." (Zalm 32:1,2 )

„Tak pojďte a urovnejme záležitosti mezi sebou,“ říká Jehova. „I kdyby se vaše hříchy prokázaly být jako šarlat, budou vybíleny právě jako sníh; i kdyby byly rudé jako karmínová látka, stanou se dokonce podobnými vlně." (Izajáš 1:18 )

Steve proc nekteri lidi zustavaji i nadale slepi a nevidi, ze smireni kazdemu nas nabizi primo JEHOVA, ktery poslal sveho syna aby nas se sebou smiril podobne jak to udelal Abraham kdyz byl pripraven obetovat sveho syna Izaka.(2. Korinťanům 5:19) I lide co se ujimaji vedeni v krestanskem sboru potrebuji odpusteni svych provineni. Jehova, ale skutecne muze odpustit kazdemu.Dulezite je ci dokazeme zaprit sami sebe a milovat Jehovu a sve blizni. Kvuli tomu prisel Kristus a obetoval svuj zivot.

Veris tomu Styvi ?

Styvi prestan uz dal lhat o tom cemu skutecne JS veri.Toto je skutecna vira a presvedceni JS.

"Věří, že jsou jediní, kdo bude zachráněn?

Ne. Miliony lidí, kteří žili v minulých staletích a kteří nebyli svědky Jehovovými, se při vzkříšení vrátí a budou mít příležitost žít dál. Mnozí z těch, kdo žijí dnes, mohou ještě zaujmout postoj pro pravdu a spravedlnost dříve, než přijde „velké soužení“, a budou zachráněni. Ježíš kromě toho řekl, že bychom neměli soudit jeden druhého. My se díváme na vnější vzhled, ale Bůh se dívá do srdce. Vidí přesně a soudí milosrdně. Soudem pověřil Ježíše, ne nás. (Matouš 7:1-5; 24:21; 25:31)"

http://www.watchtower.org/b/jt/article_08.htm#saved

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Styvi za 14/7/2012, 04:31

lorak napsal:
Styvi napsal:Přeji hezký den Loraku.

Buď zdráv.

"Potřebujete totiž vytrvalost, abyste, až vykonáte Boží vůli, přijali [splnění toho] slibu. Vždyť ještě „velmi malou chvíli“ a „ten, kdo přichází, přijde a nebude otálet“. „Ale můj spravedlivý bude žít z víry“, a „jestliže se odtahuje, má duše v něm nemá zalíbení“. My pak nejsme takoví, kteří se odtahují ke zničení, ale takoví, kteří mají víru k zachování duše naživu." (Hebrejcum 10:36-39 )

"Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností." (Habakuk 2:4 )

"Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu." (1. Jana 2:19 )

Steve mas inak pravdu. Prave preto ma Jehova poslal na toto miesto, aby som vam oznamil tieto jeho slova.

"Šťastný je ten, jehož vzbouření je prominuto, jehož hřích je přikryt. Šťastný je člověk, jemuž Jehova nepřičítá provinění, a v jehož duchu není klam." (Zalm 32:1,2 )

„Tak pojďte a urovnejme záležitosti mezi sebou,“ říká Jehova. „I kdyby se vaše hříchy prokázaly být jako šarlat, budou vybíleny právě jako sníh; i kdyby byly rudé jako karmínová látka, stanou se dokonce podobnými vlně." (Izajáš 1:18 )

Steve proc nekteri lidi zustavaji i nadale slepi a nevidi, ze smireni kazdemu nas nabizi primo JEHOVA, ktery poslal sveho syna aby nas se sebou smiril podobne jak to udelal Abraham kdyz byl pripraven obetovat sveho syna Izaka.(2. Korinťanům 5:19) I lide co se ujimaji vedeni v krestanskem sboru potrebuji odpusteni svych provineni. Jehova, ale skutecne muze odpustit kazdemu.Dulezite je ci dokazeme zaprit sami sebe a milovat Jehovu a sve blizni. Kvuli tomu prisel Kristus a obetoval svuj zivot.

Veris tomu Styvi ?
Buď zdráv.
Já osobně si myslím ,že záchrana a život je v Kristu.
Pak si myslím ,že to jsou věci mezi Bohem a Kristem a ne mezi organizaci NSSJ.
Přikládáte si větší důležitost a vážnost než vám náleží.
Vy nikdy nebudete rozhodovat o člověku - díky Bohu. A proto vám ani nenáleží se do toho
plést. Vaše organizace nemá na souzení člověka žádný vliv. Měli byste jsi to uvědomit a
přestat lidi posuzovat a soudit - nechte to na Kristu.

Hezký den.
Styvi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Alea za 14/7/2012, 05:54

Styvi napsal:
Buď zdráv.
Vy nikdy nebudete rozhodovat o člověku - díky Bohu. A proto vám ani nenáleží se do toho
plést. Vaše organizace nemá na souzení člověka žádný vliv. Měli byste jsi to uvědomit a

Hezký den.

Amen. I love you
Alea

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 14/7/2012, 05:54

Styvi znas tyhle Kristove slova ?

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti." (Matous 7:21-23 )

"Proč mě tedy nazýváte ‚Pane! Pane!‘, ale nečiníte to, co říkám?" (Lukas 6:46 )

"Nikdo ke mně nemůže přijít, pokud ho nepřitáhne Otec, který mě poslal; a já ho vzkřísím v posledním dnu. V Prorocích je napsáno:‚A všichni budou vyučováni Jehovou.‘ (Izajáš 54:13) (Micheáš 4:2) Každý, kdo slyšel od Otce a naučil se, přichází ke mně." (Jan 6:44,45 )

"Jsme však zavázáni vždy děkovat Bohu za vás, bratři milovaní Jehovou, protože vás Bůh vybral od počátku k záchraně tím, že vás posvětil duchem a vaší vírou v pravdu." (2. Tesaloničanům 2:13 )

"praví ctitelé budou uctívat OTCE duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. " (Jan 4:23 )

Delas to Styvi ?

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  daniely za 14/7/2012, 06:12

Styvi napsal:
Buď zdráv.

Hezký den.

Hezky řečeno.

daniely

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 14/7/2012, 06:27

daniely napsal:
Styvi napsal:
Buď zdráv.

Hezký den.

Hezky řečeno.

Jen potvrzujeme moje slova napsane vyse, kde sem popisoval spatne chovani Sary ve filme Oddelene svety. I love you

Hledate zachranu v Kristovi, ale neposlouchate jeho slova.

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Styvi za 14/7/2012, 06:51

lorak napsal:
daniely napsal:
Styvi napsal:
Buď zdráv.

Hezký den.

Hezky řečeno.

Jen potvrzujeme moje slova napsane vyse, kde sem popisoval spatne chovani Sary ve filme Oddelene svety. I love you

Hledate zachranu v Kristovi, ale neposlouchate jeho slova.
Děkujeme za poučení.
Co bychom si asi bez tebe počali ,že ?
Styvi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content