Milovat MATKU organizaci

Strana 6 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 2/8/2012, 00:14

lorak napsal:nebo stejne jako odpadlik zbysek uctivas Jezise Krista jako Vsemohouciho Boha a tym jasne davas nejevo jedinemu pravemu Bohu Jehovovi i Jezisovi Kristovi, ktery je v podrizenem postaveni vuci svemu Otci a Bohu, ze ignorujes postaveni Boha i Krista ...
Vůbec nic jsi nepochopil... Kde máš toho Kristova ducha, když tu jiným falešně přisuzuješ své vlastní pomýlené představy? Mám silné podezření, že nemáš...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 2/8/2012, 00:30

lorak napsal:Pokud vuli jeho Otce nekoname a neuctivame jeho Otce jako jedineho praveho Boha
Ctíš Syna stejně jako Otce? Pokud ne, nečiníš Boží vůli a znevažuješ tím i Otce.

Cilem je Jezisuv Otec BUH JEHOVA. Ten jediny je hoden uctivani jako JEDINY PRAVY BUH (Jan 17:3; Jan 4:23,24).
Jan 17:3  A toto je život věčný: Aby poznávali tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista.

Zase mimózní odkaz?

Jan 4:23  Ale přichází hodina, a již je zde, kdy praví ctitelé se budou klanět Otci v duchu a pravdě; vždyť sám Otec hledá takové ctitele.
24  Bůh je duch, a ti, kteří se mu klanějí, musí se mu klanět v duchu a pravdě.“

Kde tento text potvrzuje tvé tvrzení?

(1 Timotejovi 2:3-7 )
1 Timoteovi 2:5  Je totiž jeden Bůh, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš,

Víš, Loraku, Syn teď není člověkem, je Bohem. Ale v době, kdy se vzdal svého božství a stal se člověkem, tak v této podobě se stal i prostředníkem. Je třeba správně rozumět tomu, co je napsáno.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 3/8/2012, 01:17

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Loraku, napsal jsi:
"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích." (Matous 7:21)
A jak činíš vůli Otce, který je v nebesích? Tím, že posloucháš Syna, nebo lidi? Jestli odpovíš, že Syna, proč potom VRO určuje kdo smí a kdo nesmí činit toto?:

Jan 6, 53 Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a pít jeho krev, nebudete mít v sobě život.
54 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.
55 Neboť mé tělo je pravý pokrm a má krev pravý nápoj.
56 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm.

Jestli odpovíš, že se tato část vztahuje jen na pomazané, pak nečiníš vůli Otce, ale vůli lidí. Tak čí vůli posloucháš a vykonáváš? A jak ctíš Syna, jako ctíš Otce, když neděláš to, co po tobě Otec, respektive Syn, chce? Jistě, řekneš, jsem v nějaké grupě, která má nějaká pravidla, když se jimi neřídím, mám smůlu, ale čí pravidla jsou nadřazenější nebo důležitější, Boží nebo lidská?!

Je jasne, ze sa tu nejedna o doslovne prijimanie a jedenie Jezisovej krvi a tela, co by bolo jednoznacne v rozpore s Bozim zakonom !

"Je to duch, který je životodárný; tělo není vůbec k užitku. Výroky, které jsem k vám mluvil, jsou duch a jsou život." (Jan 6:63 )

Prave nespravne pochopenie tychto Jezisovych slov viedlo k tomu, ze sa na tychto slovach pohorsilo viac Jezisovych ucenikov, co potom od neho odisli a prestali ho dalej nasledovat rovnako ako to urobili aj v dnesnej dobe niektori odpadlici, co sa radsej pridali k dalsim odpadlikom a sektarkych nabozenstvam, co miesto jedineho praveho BOHA JEHOVU uctievaju demonov.

Poslucham Jehovu Boha aj jeho Syna Jezisa Krista rovnako ako ho poslouchaju aj vsetci Svedkovia Jehovovi, co spravne pochopili a uplatnuju vo svojom zivote ucenie Bozieho slova.

Kontext Exclamation

"To je totiž vůle mého Otce, aby každý, kdo vidí Syna a projevuje v něj víru, měl věčný život, a já ho vzkřísím v posledním dnu.“ ( Jan 6:40 )

Vyssie uvedene slova sa tykaju prijatia Jezisovej vykupnej obete a nijako nesuvisia s ustanovenim pametnej vecere, ktoru Jezis ustanovil a otvoril nou novu zmluvu o kralovstve az o rok neskor, ked so svojimi apostolmi slavil sviatok pesach pred svojou smrtou. V tomto obdobi (text Jana 6 kap) hovori o vyzname svojej obetnej smrti a este nikto z jeho ucenikov dobre nerozumie, aky ma prijatie Jezisovej obete pre nich vyznam bez ohladu na to, ci neskor vyznavaju nebesku, alebo pozemsku nadej.

Zlocinec, co bol neskor popraveny spolu s Jezisom, ked uz Jezis ustanovil pamatnu veceru a novu zmluvu o kralovstve ziadne symboly neprijimal a predsa dostal od Jezisa prislub, ze bude vkrieseny k zivotu na ZEMI - V RAJI.

Ludia s pozemskou nadejou na ktorych bude uplatnena Jezisova vykupna obet vychadzajuci z velkeho suzenia (Zj 7:14) po uplynuti tisicrocnej Kristovej vlady a konecnom preskusani dostanu rovnako nadej na vecny zivot na Zemi, kde uz bude smrt natrvalo znicena ako posledny nepriatel.

Vyhliadku na vecny zivot dostavaju aj ludia s nebeskou nadejou vyberany priamo Jezisovym Otcom Bohom Jehovom skor hoci aj oni museli cakat do doby nez sa Jezis ujme svojej vlady v nebi a niektori na svoje poslanie este stale cakaju. Budu premeneny a spolu s Kristom budu vladnut ako krali a knazi a pripravia ludi zijucich a vzkriesenych na Zemi k vecnemu zivotu k dokonalosti, poslusnosti a vernej oddanosti Bohu Jehovovi. Nie vsetci, ale budu vzkrieseny k vecnemu zivotu a preto sa jasne v Pisme hovori o vzkrieseny spravodlivych aj nespravodlivych. Vecny zivot ziskaju az ty co budu nakoniec prevereny ako BOHU JEHOVOVI verne oddany a poslusny a potom sa Boh aj kazdemu cloveku, co bude zit na Zemi a prezije konecnu skusku, stane kazdemu vsetkym (1 Kor 15:28).


Naposledy upravil lorak dne 3/8/2012, 01:25, celkově upraveno 4 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 43
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 3/8/2012, 01:19

Tu mas potom aj vysvetlenie od veduceho krestanskeho zboru SJ ohladne prijimania symbolov pri oslave a pripomienke Jezisovej vykupnej obete.

"Proč tak málo svědků Jehovových přijímá chléb a víno při každoroční slavnosti Pánovy večeře?

To proto, že svědkové Jehovovi na rozdíl od církví křesťanstva přijímají biblické učení, že malý počet lidí obdrží nebeský život a ostatní věrní Boží služebníci budou odměněni věčným životem na zemi.
Církve dlouho učily, že nebe je odměnou pro všechny, kteří se líbí Bohu; ostatní jdou do pekelného ohně. Bible říká něco jiného. Písmo jasně ukazuje, že jen někteří lidé, jako třeba apoštolové, budou panovat s Kristem v nebi. Ježíš řekl, že je jich „malé stádo“. Bible říká, že jejich počet je 144 000. (Luk. 12:32; Zjev. 14:3, 4) Mnozí, kteří věrně sloužili Jehovovi a měli jeho schválení, zemřeli předtím, než Ježíš otevřel cestu k nebeskému životu. (Mat. 11:11; Hebr. 10:19 až 21) A po vybrání „malého stáda“ se staly pravými křesťany milióny jiných. Pro všechny tyto věrně oddané lidi, kteří nejsou z „malého stáda“, chová Bible naději na nekonečný život v obnoveném pozemském ráji. (Žalm 37:20, 29; Zjev. 21:4, 5) Ale proč nepřijímají také chléb a víno? Ježíš naznačil, že přijímání symbolů při Pánově večeři bylo jen pro ty, kteří jsou povoláni k nebeskému životu, kteří jsou v nové smlouvě.
Víra v Ježíšovu oběť je ovšem nezbytná pro všechny, kteří chtějí získat Boží odpuštění a věčný život, ať v nebi nebo na rajské zemi. Kristus to ukázal u Jana 6:51–54: „Já jsem ten živý chléb, který sestoupil z nebe; jestliže někdo jí z tohoto chleba, bude žít navždy; . . . chléb, který já dám, je mé tělo ve prospěch života světa [vykupitelného lidstva]. . . Kdo se živí mým tělem a pije mou krev, má věčný život.“
Stojí však za povšimnutí, že Ježíš adresoval tato slova nejen svým učedníkům. Den poté, co zázračně nasytil tisíce, přišel k Ježíšovi v oblasti Kafarnaum zástup. Tento zástup s ním vedl rozmluvu, v níž se ozvala slova z Jana 6:51–54. Ježíš tedy nemluvil především k učedníkům, když řekl, že je obrazný „chléb, který sestoupil z nebe“ a který může dát vyhlídku na trvalejší život než mana, kterou jedli v pustině. — Jan 6:24–34.
Když se zamyslíš nad tou starověkou zkušeností v pustině, vzpomeň si, kdo vyšel z Egypta do pustiny. Byli to ‚izraelští synové v počtu kolem šesti set tisíc zdatných pěších mužů, kromě maličkých, a ohromná smíšená společnost‘. (2. Mojž. 12:37, 38; 16:13–18) Do této „smíšené společnosti“ patřili Egypťané, kteří byli v manželství s Izraelity, a jiní Egypťané, kteří spojili svůj osud s Izraelem. Manu potřebovali k životu jak Izraelité, tak „smíšená společnost“. Měla však „smíšená společnost“ stejné vyhlídky jako Izraelité? Neměla. Přestože mohli uctívat mezi Izraelity a mohli doufat, že vstoupí do Zaslíbené země, nikdy nemohli být pod smlouvou Zákona králi nebo kněžími. Takže to, že v pustině jedli doslovnou manu, nedávalo všem stejné vyhlídky.
Měj ten rozdíl na paměti, když uvažuješ o tom, co řekl Ježíš svým učedníkům asi rok poté, co pronesl slova u Jana 6:51–54. Při této pozdější příležitosti popisoval Ježíš novou zvyklost, kde šlo o skutečný chléb a víno, jež měly symbolizovat jeho tělo a krev. Když ustavoval slavnost Pánovy večeře, Ježíš řekl svým blízkým následovníkům: „Tento pohár znamená novou smlouvu mocí mé krve, která má být vylita ve váš prospěch.“ K téže malé skupince apoštolů dodal: „Vy to však jste, kteří jste se mnou vydrželi v mých zkouškách, a já s vámi činím smlouvu, jako můj Otec učinil smlouvu se mnou, pro království, abyste jedli a pili u mého stolu v mém království a seděli na trůnech, abyste soudili dvanáct izraelských kmenů.“ — Luk. 22:20, 28–30.
Z těchto slov vidíš, že ti, kdo měli jíst skutečný chléb a pít skutečné víno jako symboly Ježíšova těla a krve, byli učedníci v „nové smlouvě“. Takoví měli být také v jiné smlouvě, kterou s nimi uzavírá Ježíš, aby se mohli podílet na vládě ‚v jeho království‘. Ježíš tu zjevně odkazoval na ty, z nichž měli být ‚učiněni králové a kněží našemu Bohu a měli vládnout jako králové nad zemí‘. (Zjev. 5:10) V prvním století začal Bůh vybírat 144 000 těch, kteří „byli posvěceni ve spojení s Kristem Ježíšem“, kteří byli ‚povoláni za svaté‘. (1. Kor. 1:2; srovnej Římanům 1:7; 8:15–17.) Takoví „svatí“ se měli podílet na Pánově večeři, s oceněním přijímat symbolický chléb a také víno, jež znamená „novou smlouvu mocí [jeho] krve“. — 1. Kor. 11:23–26.
Dnes zbývá naživu na zemi jen malý ostatek lidí vyvolených Bohem k nebeskému životu. Jen takoví, kteří jsou v „nové smlouvě“, jsou oprávněni požívat symboly, chléb a víno při každoroční Památné slavnosti.
Všichni praví křesťané, kteří se dnes těší, že budou navždy žít na zemi pod vládou království, samozřejmě vědí, že je to umožněno vírou v Ježíšovu oběť. Ježíš je, jak řekl zástupu, „živý chléb, který sestoupil z nebe“. (Jan 6:51) To však neznamená, že by lidé s pozemskou nadějí měli přijímat doslovné symboly Památné slavnosti; nejsou totiž v „nové smlouvě“ ani nejsou s Ježíšem ve smlouvě, že budou ‚v jeho království sedět na trůnech‘.
Proto tato velká skupina s pozemskými nadějemi nepřijímá symboly, chléb a víno. Ale to nijak nezrcadlí nedostatek víry nebo ocenění pro Ježíšovo tělo a krev. Vždyť pro své hluboké ocenění jeho oběti a krásné vyhlídky na pozemský život jsou rozhodně každý rok přítomni na slavnosti Pánovy večeře jako uctiví pozorovatelé. Tak zrcadlí svou vlastní víru a radostně dosvědčují, že ostatek „malého stáda“ a početné „jiné ovce“ jsou ve vřelé jednotě. — Jan 10:16."

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 43
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 3/8/2012, 02:10

lorak napsal:... Tak zrcadlí svou vlastní víru a radostně dosvědčují, že ostatek „malého stáda“ a početné „jiné ovce“ jsou ve vřelé jednotě. — Jan 10:16."
Naprosto jasná démonská nauka, křesťanství není kastovní systém.

Jan 10:16  Mám ještě jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést. Uslyší můj hlas a bude jedno stádo, jeden pastýř.

Jan 11:51  Toto však neřekl sám ze sebe, ale jako velekněz onoho roku vyslovil proroctví, že Ježíš má zemřít za národ,
52  a ne jenom za národ, ale také za to, aby rozptýlené Boží děti shromáždil v jedno.

Stejná situace je znázorněna ušlechtilou a planou olivou (Ří 11). Malým stádem jsou tedy Židé, ostatními ovcemi křesťané z pohanů.

Loraku, proč se vzpíráš PRAVDĚ a šíříš tu démonské nauky??? Který zlý tě k tomu vede?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní za 3/8/2012, 08:17

Bráškové a sestřičky.

Loraku, jak vidím, máš to domotaný?! Kdo tu tvrdí, že máme pít krev a jíst maso??? Ale chápu, nechceš přímo odpovědět, protože bys jinak musel dát biblickému vyjádření za pravdu. Škoda!

Nebo ty neznáš tu pasáž, co říkal Pán, když s apoštoly večeřel??? Co měli pít a jíst?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Mezek za 3/8/2012, 09:20

To je teda materiál............ clown KAROL clown
Stále dokola se přemílá přemleté.
Přitom "nám"vkládá do úst něco, co netvrdíme./Netvrdíte/Jak píše yxoxs Loraku, jak vidím, máš to domotaný?! Kdo tu tvrdí, že máme pít krev a jíst maso??? Ale chápu, nechceš přímo odpovědět, protože bys jinak musel dát biblickému vyjádření za pravdu.A to nejni jen toto...........Nikdo zde netvrdí,že uctívá JK. Mad ........Řekl bych že bylo napsáno příliš.Pokud si KAROL myslí že on,má tu PRAVDU,tak mu ji neberme.Čas hukáže bom
avatar
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 532
Age : 62
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 519
Registration date : 15. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 3/8/2012, 11:31

zbysek napsal:
lorak napsal:... Tak zrcadlí svou vlastní víru a radostně dosvědčují, že ostatek „malého stáda“ a početné „jiné ovce“ jsou ve vřelé jednotě. — Jan 10:16."


Naprosto jasná démonská nauka, křesťanství není kastovní systém.
To je pravda, že nakastovat lidi na ty co půjdou do nebe a na ty co půjdou na zem a navíc těm s pozemskou nadějí zakázat brát symboly je špatné a troufalé, na druhou stranu z Bible vyplývá, že věčný život bude na dvou místech - v novém nebi a na nové zemi ( at už si za tyto pojmy dosadíme cokoliv ). Tak jak z toho ven ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 3/8/2012, 15:01

Bulhar napsal:na druhou stranu z Bible vyplývá, že věčný život bude na dvou místech - v novém nebi a na nové zemi ( at už si za tyto pojmy dosadíme cokoliv ). Tak jak z toho ven ?
Naprosto jednoduše:

Skutky apoštolské 24:15  A mám naději v Bohu, kterou i oni sami chovají, že jistě nastane vzkříšení spravedlivých i nespravedlivých.

Zjevení Janovo 20:15  A kdo nebyl nalezen zapsán v knize života, byl uvržen do ohnivého jezera.
Zjevení Janovo 21:1  A spatřil jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly, a moře již není.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 3/8/2012, 15:10

Takže nové nebe pro spravedlivé a nová země pro nespravedlivé ?
Nebo jsi to myslel jinak ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 3/8/2012, 15:19

Bulhar napsal:Takže nové nebe pro spravedlivé a nová země pro nespravedlivé ?
Nebo jsi to myslel jinak ?
Ti, kteří patří Kristovi, mají být vzříšeni do nebe. Ostatní na zem. Pak má být milénium. Pak má přijít nové stvoření všeho a nové přerozdělení. Myslím, že z Bibile je to celkem jasně vidět.

Samozřejmě je to představa vytvořená z toho, co můžeme číst. V každém případě mi to přijde bližší biblickému záznamu, než fantazie vytvořené v Brooklynu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 3/8/2012, 15:24

zbysek napsal:
Ti, kteří patří Kristovi, mají být vzříšeni do nebe. Ostatní na zem. Pak má být milénium. Pak má přijít nové stvoření všeho a nové přerozdělení. Myslím, že z Bibile je to celkem jasně vidět.


Zbyšku div se, ale tentokrát nejsem proti - může to tak být.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek za 3/8/2012, 15:28

Bulhar napsal:Zbyšku div se, ale tentokrát nejsem proti - může to tak být.
Smile
Akorát já to nevydávám za dogma, kterému musí všichni věřit - do doby, než vymyslím jiné dogma...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 3/8/2012, 15:36

zbysek napsal:

Akorát já to nevydávám za dogma, kterému musí všichni věřit - do doby, než vymyslím jiné dogma...

No jo, tentokrát jsi mě dostal, půjdu tedy spát poražen....to budou asi ošklivé sny.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Anonymní za 4/8/2012, 05:59

Bráškové a sestřičky.

Jsem rád, že jste se na něčem dohodli. Akorát, když krom těch spravedlivých a nespravedlivých, kteří mají být vzkříšeni, tedy všichni ti ostatní kteří nejsou zapsáni v knize života, jdou do geheny, ano? Jdou-li ti, co patří Kristu do nebe (spravedliví), nespravedliví jsou na zemi, ale kdo to je? Nebo nesprávně chápu pojem uvěřit v Krista? Ti, co uvěří v Krista, jsou jeho, a tedy půjdou do nebe, ano? Kam tedy zařadit ty nespravedlivé?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Mezek za 4/8/2012, 09:28

A uviděl jsem veliký bílý trůn a toho, kdo na něm seděl; před jeho tváří
zmizela země i nebe a jejich místo již více nebylo. A uviděl jsem mrtvé, velké i malé, jak stojí před trůnem, a byly otevřeny knihy. Byla otevřena i jiná kniha, to jest kniha života. A mrtví byli souzeni podle svých skutků, zapsaných v těch knihách. A moře vydalo mrtvé, kteří v něm byli, i Smrt a Hádes vydali mrtvé, kteří v nich byli, a každý byl souzen podle svých skutků. A Smrt a Hádes byli uvrženi do ohnivého jezera. To je ta druhá smrt: ohnivé jezero. A kdo nebyl nalezen zapsán v knize života, byl uvržen do ohnivého jezera.
Mat 25:46 A tito půjdou do věčného trápení, ale spravedliví do věčného života.“
Jan 3:36 Kdo věří v Syna, má věčný život; kdo však Syna odmítá, nespatří život, ale zůstává na něm Boží hněv.“
2 Tes 1:4-12
4 Proto jsme na vás hrdi v církvích Božích, neboť vaše víra je vytrvalá v každém pronásledování a útisku, které snášíte:
5 to je předzvěst spravedlivého soudu Božího. Tak se stanete hodnými Božího království, pro něž trpíte.
6 A je spravedlivé, že Bůh všem, kteří vás utiskují, odplatí útiskem,
7 a vás utiskované spolu s námi vysvobodí, až se zjeví Pán Ježíš z nebe se svými mocnými anděly,
8 aby v plameni ohně vykonal trest na těch, kteří neznají Boha, a na těch, kteří odpírají poslušnost evangeliu našeho Pána Ježíše.
9 Jejich trestem bude věčná záhuba ‚daleko od Pána a slávy jeho moci‘,
10 až v onen den přijde, aby byl oslaven svým lidem a veleben těmi, kdo uvěřili; také vy jste uvěřili našemu svědectví.
11 Proto se stále za vás modlíme, aby vás náš Bůh učinil hodnými svého povolání a svou mocí přivedl k naplnění každé vaše dobré rozhodnutí a dílo víry.
12 Tak bude oslaveno jméno našeho Pána Ježíše ve vás a vy v něm podle milosti našeho Boha a Pána Ježíše Krista.
avatar
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 532
Age : 62
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 519
Registration date : 15. 08. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 4/8/2012, 09:35

Bulhar napsal:
zbysek napsal:

Akorát já to nevydávám za dogma, kterému musí všichni věřit - do doby, než vymyslím jiné dogma...

No jo, tentokrát jsi mě dostal, půjdu tedy spát poražen....to budou asi ošklivé sny.

Bulhare uz jsi i ty sam byl obelhan ? ( 1 Tim 2:14)

Zbysek je v stavu, kdy je nepochybne sluzebnikem toho zleho. Mel bys byt opatrnejsi kdyz s nim o necem mluvis a nedal se obelhat LZI, co je v rozporu s ucenim Boziho slova.

Jak vysvetlis tyto slova PISMA ?

"A jeden ze starších mi odpověděl a řekl: „Kdo jsou ti, kdo jsou oblečeni v bílá roucha, a odkud přišli?“ Ihned jsem mu tedy řekl: „Můj pane, ty to víš.“ A řekl mi: „To jsou ti, kdo vycházejí z velkého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi." (Zjeveni 7:13,14 )

"neboť potom bude velké soužení, jaké nenastalo od počátku světa až dosud, ano jaké již nikdy nenastane. Vskutku kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo; ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny." (Matouš 24:21,22 )

"Vždyť zločinci budou odříznuti, ale ti, kdo doufají v Jehovu, ti budou vlastnit zemi. A ještě chvilku, a ničemný již nebude; a jistě budeš věnovat pozornost jeho místu, a on nebude. Ale mírní, ti budou vlastnit zemi a vskutku naleznou své největší potěšení v hojnosti pokoje. Ničemný strojí úklady proti spravedlivému
a skřípe na něho zuby.Jehova se mu bude smát, neboť jistě vidí, že jeho den přijde." (Zalm 37:9-13 )

Nekteri lidi vubec nebudou muset byt vzkriseni z mrtvych a prejdou do noveho sveta vytvoreneho Bozi vladou stejne, jak Noach se svou rodinou prezil potopu, ktera zmetla z povrchu zeme veskery zivot. (Mat 24:40,41 )

Pri 10-te rane v Egypte prezili pouze prvorozeni chraneni berankovou krvi.

Zbyskove fantazirovani o tom jak spravedlivy budou zit v nebi a dalsi nespravedlivy na zemi je hloupost a slova, ktera odporuji PRAVDE zapsane v Bozim slove !

Byli snad vsichni lide pred prichodem Jezise nespravedlivy ? O co byl Abraham a jiny verni muzi a proroci mene spravodlivy nez nasledovnici Jezise Krista ? Je ale zrejme, ze oni skutecne prednost zit spolu s Kristem v nebi jako krali a knezi nedostanou. Jeste nebyla uzavrena nova smlouva medzi Bohem a lidmi. Jenze ne kazdy, kdo je v nove smlouve ma pouze nebeske povolani !

Kto z lidi ma skutecne spravedlive postaveni pred Jehovem pokud na nej Jehova skrze sveho syna Jezise Krista nesesle sveho ducha a neuplatni na neho vykupnou obet sveho syna ?

Neni snad zachrana a vzkriseni z mrtvych projevem Boziho milosrdenstvi stejne jak povolani k sluzbe Bohu v nebi v postaveni krale a kneze ?

Byli vsichni z Izraelskeho narodu, co prezili 10 tou ranu v Egypte a presli cez poust ustanovani za kneze ?

Bylo v Bozim lide v Izraeli uz v zaslibene krajine kazdemu dane postaveni soudce ? (Zalm 82:1,6 )

Proc tu zbysek mluvi jako satan, co lidem sliboval zivot podobny BOHU i kdyz udelaji neco, co je v rozporu s Bozi vuli ?

Ti kteri budou vzkriseni do nebe, nebo budou promeneni jsou vybirani primo JEHOVEM ! Sam Jezis tenhle vyber lidi vubec nedela.

Bozim zamerem je, aby lidi zili na Zemi a cele tvorstvo bude osvobozeno z porusitelnosti a ziskalo vecny zivot a osobny vztah primo s OTCEM stvoritelem vsech veci uz bez prostrednika. Proc by meli na zemi zit pouze ti, co budou vzkriseni jako nespravedlivy ? Mnoho z tech, co jsou vzkriseni jako nespravedlivy nepreziji konec 1000 leteho kralovani Jezise Krista a zaverecnou skousku nez Jezis odevzda Bozi kralovstvi do rukou sveho Otce VSEMOHOUCIHO a VECNEHO BOHA JEHOVU, kteremu se nakonec i on sam podridi. (1 Kor 15:24-28 )

Jeden z duvodu proc vacsina prvnich krestanu ma nebeske povolani je ten, ze vsichni prosli skouskou, kterou kazdy krestan s pozemskou nadeji projit nemusel a kazdy z nich zemrel pro Krista. I kdyz nemusel zemrit doslovne, tak umira pokud jde o jeho telo a je pripraven oddane Bohu slouzit i za cenu straty sveho lidskeho zivota. Je pripraven obetovat cely svuj pozemsky lidsky zivot v prospech sluzby Bohu Jehovovi a bliznim podle vzoru Jezise Krista.


Naposledy upravil lorak dne 4/8/2012, 17:13, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 43
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 4/8/2012, 09:57

Loraku a kdo měl horší zkoušky - br. Rutherford s nebeskou nadějí anebo nějaký bratr s pozemskou nadějí třeba ve Rwandě ? Běžní SJ s pozemskou nadějí trpí a jsou zkoušeni mnohem hůře než vyvolení s nebeskou nadějí v Brooklynu. O tom jsem naprosto přesvědčen.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  sazeč za 4/8/2012, 11:32

Lorak:
"A jeden ze starších mi odpověděl a řekl: „Kdo jsou ti, kdo jsou oblečeni v bílá roucha, a odkud přišli?“ Ihned jsem mu tedy řekl: „Můj pane, ty to víš.“ A řekl mi: „To jsou ti, kdo vycházejí z velkého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi." (Zjeveni 7:13,14 )

Loraku, tito lidé v Kristu vyprali svá roucha a vybílili svá roucha v Beránkově krvi dle tebe a výkladu VRO znamená co?

Znamená:

nepřijímat chléb a nepít víno, být poslušni slovům VRO, chodit do služby na pokyn VRO, úsilím se zdokonalit svými skutkami a nemuset se znovu narodit, vytrvávat nepochopení světa a výsměchu, být odděleni od třídy pomazaných a tedy nepomazaní čili nebýt v Kristu, pronásledováni?

nebo

přijímat Krista jako svého Pána a díky této víře hříchy smazány a být očištěni (znovuzrozeni), přijímat kdykoli na památku Kristovy smrti chléb a pít víno, být poslušni slovům Písma, chodit do služby na pokyn Ducha, vytrvávat výsměchu světa?

Vyprali svá roucha není odpuštění hříchů a znovuzrození ducha (nový duch a nové srdce, masité)
a vybílili svá roucha není následování Krista?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1721
Reputace : 2
Body : 1728
Registration date : 27. 04. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 4/8/2012, 12:41

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

nespravedliví jsou na zemi, ale kdo to je?


Pojem nespravedlivý chápu tak, že to jsou lidé, kteří nežili z nějakého důvodů plným bohulibým životem, avšak nejsou to takoví ničemové, kteří by si nezasloužili dostat šanci. Avšak na zemi budou žít i předkřestanští Boží služebníci - Noe, Abraham, David......Nebe se týká věrných následovníků Krista - bude to určitě víc než 144 000 lidí - což není doslovné, ale symbolické číslo, avšak jestli do nebe půjdou všichni věrní křestané ?

Dále nespravedlivý mají být vzkříšeni k soudu - SJ učí, že staré skutky se nebudou počítat a pojede se po vzkříšení nanovo od nuly, jelikož soudný den je tisíciletí. Ale je to tak opravdu, že by vzkříšení lidé nebyli vůbec souzeni za skutky v tomto světě ? To se mi nějak nezdá.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Ing.Peter za 5/8/2012, 03:27

Nad kým má panovať Božie kráľovstvo ak všetci budú v nebi ako Kristovi bratia?
Ako rozumiete 1.Moj 3:15 Kto je žena,semeno jej semeno atď?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 523
Reputace : 1
Body : 536
Registration date : 25. 11. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar za 5/8/2012, 04:20

Ing.Peter napsal:Nad kým má panovať Božie kráľovstvo ak všetci budú v nebi ako Kristovi bratia?
Ako rozumiete 1.Moj 3:15 Kto je žena,semeno jej semeno atď?


Pane Peter, já věřím, že nebeské Boží království bude panovat nad touto obnovenou zemí, ze které bude udělán ráj. Avšak že do nebe půjde pouhých 144 000 lidí, tomu už nevěřím. Není to doslovné, ale symbolické číslo. A kdo půjde do nebe a kdo na zem je lépe nechat na Bohu.

A kdo je žena, semeno , její semeno ? Já znám pouze výklad SJ, vy ostatně také, takže aspon já vám nic jiného a nového neřeknu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1254
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1257
Registration date : 06. 05. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 5/8/2012, 06:50

Bulhar napsal:
Ing.Peter napsal:Nad kým má panovať Božie kráľovstvo ak všetci budú v nebi ako Kristovi bratia?
Ako rozumiete 1.Moj 3:15 Kto je žena,semeno jej semeno atď?


Pane Peter, já věřím, že nebeské Boží království bude panovat nad touto obnovenou zemí, ze které bude udělán ráj. Avšak že do nebe půjde pouhých 144 000 lidí, tomu už nevěřím. Není to doslovné, ale symbolické číslo. A kdo půjde do nebe a kdo na zem je lépe nechat na Bohu.

A kdo je žena, semeno , její semeno ? Já znám pouze výklad SJ, vy ostatně také, takže aspon já vám nic jiného a nového neřeknu.

Bulhare s tim, co jsi vyse napsal je mozne souhlasit. Ohledne tridy pomazanych se dozvime vic az to Buh Jehova uzna za potrebne.

Neni treba zachazet do zadnych extremu. Zbysek obhajuje jeden extrem, co je primo v rozporu s ucenim PISMA.

Verim, ze BUH, ktery jsi sam vybira kazdeho, kdo mu slouzi mu da svym duchem poznat jaky ma s nim zamer. Urcite by tuhle vec nemel nikomu urcovat zadny clovek. Kazdy sve povolani dostava primo od Jehovu. (Luk 12:32 )

"Kdo totiž odolal jeho výslovné vůli?“ Kdo tedy skutečně jsi, člověče, že odmlouváš Bohu? Opravdu řekne ztvárněná věc tomu, kdo ji ztvárnil: „Proč jsi mě tak udělal?“ Cože? Nemá hrnčíř autoritu nad hlínou, aby udělal z téže hroudy jednu nádobu pro čestné použití, jinou pro nečestné použití?" (Rimanum 9:19-21 )

"Jestliže si někdo myslí, že o něčem získal poznání, ještě [to] nezná, právě jak by [to] měl znát. Jestliže však někdo miluje Boha, takového on zná." (1 Korintanum 8:2,3)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 43
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 5/8/2012, 19:34

Bulhar napsal:Loraku a kdo měl horší zkoušky - br. Rutherford s nebeskou nadějí anebo nějaký bratr s pozemskou nadějí třeba ve Rwandě ? Běžní SJ s pozemskou nadějí trpí a jsou zkoušeni mnohem hůře než vyvolení s nebeskou nadějí v Brooklynu. O tom jsem naprosto přesvědčen.

Lepe jak ty to urcite posoudi sam Jehova skrze Jezise Krista. Nepochybuj, ze jeho soud bude urcite spravedlivy. O tom jsem naprosto přesvědčen.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 43
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  gari za 6/8/2012, 11:16

Ahoj,
nedávno jsem měl možnost být u zajímavého rozhovoru na téma "nebe".
Zazněla tam myšlenka, že slovo "nebe" je možné chápat jako ničím neohraničený prostor. V biblickém pojetí je zajímavé sledovat, že existuje několik nebí - 2 Korintským 12:2  Vím o člověku v Kristu, který byl před čtrnácti lety přenesen až do třetího nebe; zda to bylo v těle či mimo tělo, nevím - Bůh to ví.

V novém uspořádání může být klidně v pojmu "nebe" zahrnuta i nová nebesa a nová země. Všichni tak budou žít v nebi - jedno v kterém patře nebe- jestli v prvním, druhém, či třetím nebo desátém. Vše bude fungovat pod vládou "Božího království". Zjevení Janovo 21:1  Potom jsem uviděl nové nebe a novou zemi. Neboť první nebe a první země pominuly a moře již nebylo.
2  Uviděl jsem svaté město, Nový Jeruzalém, jak sestupuje od Boha z nebe, připravený jako nevěsta okrášlená pro svého muže.3  Uslyšel jsem mocný hlas z trůnu: "Hle, Boží stánek s lidmi: bude bydlet s nimi a oni budou jeho lid; Bůh sám bude s nimi a bude jejich Bohem.4  On jim setře každou slzu z očí a smrt už nebude, ani nářek ani křik ani bolest už nikdy nebude; neboť minulé věci pominuly."


Pro mne je toto chápání výrazu "nebe" zcela v souladu s tím, co čtu v Bibli, a odpadá mi tak mnoho otázek a nejasností, kdo kde bude žít a nad kým bude vládnout.

gari

Male Poeet p?íspivku : 594
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 0
Body : 599
Registration date : 15. 08. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru