Milovat MATKU organizaci

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Goto down

Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak za 16/8/2012, 10:33

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Loraku, uvědom si už konečně, že když tady soudíš, poučuješ a káráš, tak bys v prvé radě měl mít ty vše ujasněné. Ale opak je pravdou, protože co tu obhajuješ, je přesně to, co tady vytýkáš nám, VRO svými naukami jde nad to, co je psáno. Nic jiného ti tu neukazujeme. Ale jestli sis všiml, nevyhrožujeme ti a ani tě nepojmenováváme, že jsi odpadlík a podobně, tak jestli jsi skutečně Kristův služebník, jednej podle toho, protože tím oslavuješ jak Krista tak i jeho a našeho Otce, který je v nebesích!

Yxoxs stale se usiluji o co nejlepsi osobni vztah k memu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi. Sem vdecny za vedeni, priklad a podporu, kterou mi v ceste k memu Otci a Bohu dava muj Pan Jezis Kristus.

Vim o cem pisu. Vim proc nektere z vas karam a stejne bych postupoval ve vztahu ke kazdemu cloveku i kdyby byl pomazanym krestanem v krestanskem sboru i kdyby to byl bratr ve vedoucim sboru. V stejnych vecech za ktere vas karam ocekavam i ja sam, ze kdyz nekdo uvidi, ze podle toho o cem pisu a je to Bozi vule zapsana v jeho slovu pravdy i ja sam nekonam tak mi to rekne primo a presne pojmenuje moje chovani, ktere bych mel zmenit, abych tak nasel prizen u meho nebeskeho Otce Boha Jehovu a konal to co jasne vyplyva z uceni Boziho slova podle jeho vule. Nehledam svou vlastni slavu. Predevsim mi zalezi na oslave naseho milujiciho Boha Jehovu skrze jeho syna a naseho Pana Jezise Krista.

Nemam potrebu nikoho z vas soudit, ale rikam kazdemu otevrene v jakem jeho chovani s nim nesouhlasim. Svuj jasny nesouhlas obhajuji tym, co je zapsanou Bozi vuli v jeho slovu PRAVDY. Preji kazdemu, aby mu Jehova projevil sve milosrdenstvi a lasku. Kazdy z nas pro to, aby se mohl vice zblizit s Jehovem musi scasti udelat i sam urcite kroky. Kdyz Jehova uvidi zajem pokorit se pred nim a nechat se vest jeho vuli, tak je urcite pripraven podporit kazdeho, kdo se s nim uprimne usiluje o dobry vztah, posloucha a ridi se v zivote tim, co nechal pro kazdeho z nas zapsat ve svem slovu PRAVDY.

Spravne porozumeni uceni Boziho slova neni mozne bez jeho ucinne sily - Boziho ducha.

Vira je teda dar od Jehovu a on ho dava komu chce.

Sem nauceny mluvit vzdy PRAVDU a nemohu jinak nez pojmenovat urcite veci pravym jmenem i kdyz to nemusi byt vzdycky prijemne poznani pro toho u koho odhaluji jeho spatny postoj a chovani, co je v rozporu s Bozi vuli. Vzdy vidim velky prostor na projeveni lasky a milosrdenstvi u kazdeho cloveka, ktery uznava a uvedomuje si svoje spatne chovani, lebo i ja sam delam hodne veci, ktere nejsou vzdycky dobre. Az je ale nekdo zatvrzili a odmita uznat svuj prestupek neni mozne takove chovani prehlednout az jde o dulezitou vec co muze byt vaznou prekazkou ve vztahu k nasemu milujicimu Bohu Jehovovi a jeho synovi Jezisovi Kristovi.

Kazdemu teda preji pokoj a hodne milosrdenstvi od Jehovu skrze naseho Pana Jezise Krista.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : 0
Body : 875
Registration date : 02. 07. 11

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 16/8/2012, 10:59

lorak napsal:Vim o cem pisu.
To se ti jen zdá.

V stejnych vecech za ktere vas karam ocekavam i ja sam, ze kdyz nekdo uvidi, ze podle toho o cem pisu a je to Bozi vule zapsana v jeho slovu pravdy i ja sam nekonam tak mi to rekne primo a presne pojmenuje moje chovani, ktere bych mel zmenit,
Takové věci ti tu píšeme dnes a denně. Ty si však zacpeš uši a zavřeš oči a na oprávněné a pravdivé argumenty reaguješ osočováním, citováním lží ze SV a nesouvisejícími citáty z Bible. Když jsi usvědčen z toho, že zanedbáváš shromáždění, namísto nápravy hledáš jen vlastní ospravedlnění. Ty jsi ten poslední, kdo může jiné kárat a napomínat.

Nemam potrebu nikoho z vas soudit
Tak proč to děláš? Ty nemáš hlavně žádné oprávnění nikoho soudit.

Spravne porozumeni uceni Boziho slova neni mozne bez jeho ucinne sily - Boziho ducha.
Jistě. Zatím zde prokazuješ, že Božího Ducha nemáš. Ale prokazuješ zde zcela jiného ducha - stejného, který vede také svědkovského VRO.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4315
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3573
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 16/8/2012, 11:17

zbysek napsal:
lorak napsal:Vim o cem pisu.
To se ti jen zdá.

V stejnych vecech za ktere vas karam ocekavam i ja sam, ze kdyz nekdo uvidi, ze podle toho o cem pisu a je to Bozi vule zapsana v jeho slovu pravdy i ja sam nekonam tak mi to rekne primo a presne pojmenuje moje chovani, ktere bych mel zmenit,
Takové věci ti tu píšeme dnes a denně. Ty si však zacpeš uši a zavřeš oči a na oprávněné a pravdivé argumenty reaguješ osočováním, citováním lží ze SV a nesouvisejícími citáty z Bible. Když jsi usvědčen z toho, že zanedbáváš shromáždění, namísto nápravy hledáš jen vlastní ospravedlnění. Ty jsi ten poslední, kdo může jiné kárat a napomínat.

Nemam potrebu nikoho z vas soudit
Tak proč to děláš? Ty nemáš hlavně žádné oprávnění nikoho soudit.

Jistě. Zatím zde prokazuješ, že Božího Ducha nemáš. Ale prokazuješ zde zcela jiného ducha - stejného, který vede také svědkovského VRO.

Zbysku hodne LZI tu siris ty sam a bud jenom rad, ze s tebou jeste dale komunikuji a upozornuji te na taketo chovani. Jsou veci na ktere uz v tvem pripade ani v pripade dalsich lidi uz na tomhle foru nijak reagovat nebudu a nechavam na Jehovi, aby skrze sveho syna Jezise Krista nad vami za taketo chovani vynesl spravodlivy soud.

Temer vsechno, co tu pisu jsou me vlastni slova a kdyz cituju jiny nazor vzdy danou citaci dam do uvozovek a spomenu i odkaz na misto odkud takovou vec cituji. Vsimni si, ze vlastni slova a nazory pisu bez diakritiky. Pisu na anglicke klavesnici. Hlavni zdroj vsech mich slov je primo Bozi slovo. Spoleham se na vedeni od Jehovu jeho svatym duchem. Ten mi pripomina, jak mam citovat Bozi slovo, abych tak srozumitelne oznamil kazdemu jaka je Bozi vule v nem zapsana a odhalil tak i lzi a polopravdy, kterymi tu i ty sam hodne casto falsujes uceni Boziho slova. V tezkych pasazich PISMA delas velmi spatne zavery o vecech, kterym vubec nerozumis a filozofujes a hledas v PISMU i nazory, co jeho uceni PRIMO ODPORUJI !

lorak

vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 16/8/2012, 11:40

lorak napsal:Zbysku hodne LZI tu siris ty sam a bud jenom rad, ze s tebou jeste dale komunikuji a upozornuji te na taketo chovani.
Ty jsi naprosto neprůstřelný. I když dostaneš naprosto jasný důkaz, stejně si stále meleš svou. Very Happy

Spoleham se na vedeni od Jehovu jeho svatym duchem. Ten mi pripomina, jak mam citovat Bozi slovo, abych tak srozumitelne oznamil kazdemu jaka je Bozi vule v nem zapsana
Jak se projevuje to, že tě vede Duch svatý? Protože z toho, co tu předvádíš, je jasné především tvá zaslepenost v bludech. A dle reakcí ostatních nejsem ani zdaleka sám, kdo tohle vidí.

V tezkych pasazich PISMA delas velmi spatne zavery o vecech, kterym vubec nerozumis a filozofujes a hledas v PISMU i nazory, co jeho uceni PRIMO ODPORUJI !
Já se také nechávám vést Duchem svatým. Ten mi pomáhá pochopit Boha. Také mi dal poznat, a dostal jsem od něj i řadu jasných důkazů, že NSSJ není tím, za co se vydává, že je tato společnost vedena samozvancem a falešným prorokem (VRO), že nauky SV jsou pomýlené a proti Bohu, protože svádějí na scestí mnohé a brání jim v přístupu k Bohu a jeho Kristu. Na věci, které jsem ti tu předložil, jsi reagoval především odsuzováním a zatracováním. K tomu tě také vede Duch svatý? Nebo je to jiný duch?

zbysek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JAREKzRybenu za 16/8/2012, 16:36

lorak napsal:
JAREKzRybenu napsal:Loraku, nespletl sis téma? Co to má společného s "matkou organizací"?

Nic vic jako omluvu pro svoji falesnou pomluvu napsat neumis ?!

Loraku, jakou pomluvu? Vyjádřil jsem se k pojmu "matka organizace", a ty jsi na to reagoval výčtem linků a veršů, ve kterých nevidím s "matkou organizací" žádnou souvislost (např. co má s "matkou organizací" společného "výkupné"?) Proto jsem se ptal: Co to má společného s "matkou organizací"?

Umíš mi to vysvětlit?
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 651
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Body : 657
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU Boží organizaci

Příspěvek  Jesen za 16/8/2012, 23:26

Matka Boží organizace je pojem, který zavání uctíváním skupiny lidí, kteří povyšují svou organizaci za něco posvátného, takřka na úroveň Boha. Je to nebiblické.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 574
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Body : 567
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  kasatymyr forse spain za 17/8/2012, 09:56

gari napsal:

Tak jen malý úryvek z těch neměnných pravd ze základní věrouky CASD, jak jsou uvedeny na jejich stránkách:

27. Tisíciletí a konec hříchu
Milénium znamená tisíciletou vládu Ježíše Krista s jeho
svatými v nebi v době mezi prvním a druhým vzkříšením.
v této době budou bezbožní mrtví souzeni; země bude úplně
pustá, bez živých lidí
, obývat ji bude satan a jeho andělé. Na
konci tohoto období Kristus se svými svatými i se svatým
městem sestoupí z nebe na zem. Tehdy budou vzkříšeni
nespravedliví mrtví, kteří spolu se satanem a jeho anděly
obklíčí Boží město; avšak oheň od Boha je spálí a očistí
zemi
. Takto bude vesmír navěky zbaven hříchu a hříšníků

Nevím, kam na to ti lidé chodí, že země bude úplně pustá, bez živých lidí. V Bibli nic takového nečtu.
Dále adventisté uvádí, že "oheň od Boha spálí lidi a očistí zemi. Takto bude vesmír navěky zbaven hříchu a hříšníků."

Jestli tohle není jen pouhé lidské filosofování, tak nevím. Pro tebe jsou to ale neměnné pravdy, které sice nemají žádný biblický základ, ale tobě to jistě nevadí.

Máš pravdu gari, učení o tisíciletí mají adventisté sedmého dne nesprávný, svědkové Jehovovi však mají pravdu - v tisíciletí tato země nebude pustá, ale bude postupně přeměnována v ráj. Stanu se proto svědkem Jehovovým. Ještě dnes požádám o pravidelné studium.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  gari za 17/8/2012, 10:36

Kasatymyre,
mohl bych s tebou studovat já, když jsem tě k tomuto rozhodnutí přivedl? Každý měsíc bych posílal do betelu SJ zprávu o našem studiu. Byl bych první odpadlík, který pravidelně odevzdává hodiny Very Happy. Co ty na to? Pro začátek bych navrhoval studovat něco jednoduššího, třeba Zjevení Shocked

gari

Male Poeet p?íspivku : 594
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Body : 599
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  kasatymyr forse spain za 17/8/2012, 13:50

Nemohl bych s tebou studovat, určitě znáš Bibli lépe než já, avšak nevěříš už asi v ráj na této zemi nebo o tom pochybuješ - a to je špatně.

kasatymyr forse spain

vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  gari za 17/8/2012, 14:23

V ráj věřím a nepochybuji o něm. Ale jestli to bude na téhle zemi, nebo nějaké nové, či někde v nebi nechávám na Bohu. Z Bible to.totiž není tak jednozjačné.
Mohl bych s tebtou studovat knihu Můžeš žít navždy v pozemském ráji, ale tu už SJ nesmějí studovat, protože v ní jsou nesplněné předpovědi a špatné výklady. To je ale u SJ normální, že něco budeš studovat a za rok to už bude vše jinak. Hlavně, ať ti nezmění nauku o věčném životě na této zemi. To by pak z tebe byl jen další odpadlík, který nepřijal nové světlo od VRO, jako mnozí z nás.

gari

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  JAREKzRybenu za 17/8/2012, 16:32

kasatymyr forse spain napsal:A jestli znáš jiné náboženství, které učí o smrtelné duši a ráji na Zemi,
napiš mi o něm a já si ho přidám do seznamu uznávaných náboženství hned vedle svědků a adventistů.

Kasatymyre, třeba Bratři v Kristu - Christadelphians:

http://www.bratrivkristu.org/

JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 651
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Body : 657
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 17/8/2012, 18:10

gari napsal:V ráj věřím a nepochybuji o něm. Ale jestli to bude na téhle zemi, nebo nějaké nové, či někde v nebi nechávám na Bohu. Z Bible to.totiž není tak jednozjačné.
Mohl bych s tebtou studovat knihu Můžeš žít navždy v pozemském ráji, ale tu už SJ nesmějí studovat, protože v ní jsou nesplněné předpovědi a špatné výklady. To je ale u SJ normální, že něco budeš studovat a za rok to už bude vše jinak. Hlavně, ať ti nezmění nauku o věčném životě na této zemi. To by pak z tebe byl jen další odpadlík, který nepřijal nové světlo od VRO, jako mnozí z nás.

Gari Bozi zamer se zemi se nikdy nezmeni. Nestras a ver v to, ze Jehova naplni svuj zamer se zemi a lidmi zijicimi na ni. On sve slovo umi dodrzet a naplnit.

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  gari za 17/8/2012, 23:28

Ano, Bůh své záměry nezmění, ale Sj své nauky mění velice často. Musíš rozlišovat mezi Bohem a organizací Sj. Ty to máš spojené a to je tvůj velký problém. Vlastně sis udělal z NSSJ svého Boha.

gari

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 18/8/2012, 01:30

gari napsal:Ano, Bůh své záměry nezmění, ale Sj své nauky mění velice často. Musíš rozlišovat mezi Bohem a organizací Sj. Ty to máš spojené a to je tvůj velký problém. Vlastně sis udělal z NSSJ svého Boha.

Pises nesmysly !

SJ napreduji v porozumeni uceni Boziho slova prave proto, lebo maji pozehnani od Jehovu (Pris 4:18). Jsou lidem, ktery oznamuje znamenitosti naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze jeho syna Jezise Krista. Spravne uctivaji jedineho praveho Boha Jehovu - OTCE skrze jedineho prostrednika mezi Bohem a lidmi jeho synem Jezisem Kristem. Velky problem mas ty sam, ze si se stal modlarem a smilnikem, co opustil ciste uctivani a prijimas demonske nauky. Uz davno nejsi verne oddany Bohu Jehovovi a zneuctujes jeho i Jezise obhajobou demonskeho uceni, ktere je v rozporu s ucenim PISMA. Prekrucujes PISMO na svou vlastni skodu a stal jsi se soucasti velkeho babylonu, ktery tyhle nauky vyucuje stejne jak ty a zaroven jsi se takhle stal i soucasti tohoto sveta, ktery ma v planu Jehova znicit a nahradit ho spravodlivym usporadanim - Bozim kralovstvim. Otec Buh Jehova se skrze sveho syna Jezise Krista smiri se vsemi v nebi i na zemi a naplni i sve predsevzeti s lidmi o kterem ti nemluvis pravdu a neoznamujes jinym lidem prichod Boziho kralovstvi a konani Bozi vule jak v nebi tak i na Zemi podle toho, co je o techto vecech zapsane v Bozim slove PRAVDY.

Sam mas zodpovednost pred Jehovem skrze Krista za svuj zivot, ale pokud jsi uz mel moznost spoznat PRAVDU a uceni BOZIHO SLOVA a odporujes tomuto uceni a Bozi vuli necekej, ze za takove chovani budes priznive posouzen (Heb 10:26-31). Mas rovnez zodpovednost za jine lidi a neses vinu krvi kazdeho cloveka, ktereho nevarujes pred prichodem JEHOVOVHO DNE !

Prestan kritizovat verne nasledovniky Jezise Krista, kteri posvecuji Bozi jmeno a plni si svou povinnost vuci jedinemu pravemu Bohu. Oznamuji prichod KRALE a Boziho kralovstvi po cele zemi na svedectvi vsem narodum !

Cin pokani a mozno ti Jehova projevi sve milosrdenstvi. Pokud ale Otce Boha Jehovu neuznas jako nejvyssi autoritu a jedineho praveho Boha hodneho prijmout uctivani vsech tvoru v nebi i na zemi necekej, ze te pozehna a ze ti skrze sveho syna posle sveho ducha.

"A můj hněv jistě dospěje ke konci a upokojím na nich svůj vztek a utěším se; a budou muset poznat, že já, Jehova, jsem mluvil a trval jsem na výlučné oddanosti, až na nich skoncuji se svým vztekem." Ezekiel 5:13 porovnej s 5 Moj 5:6-9; Mat 4:10; Mar 12:29,39 a Mat 7:21-23

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  frodobagin za 18/8/2012, 23:33

gari napsal:Ano, Bůh své záměry nezmění, ale Sj své nauky mění velice často. Musíš rozlišovat mezi Bohem a organizací Sj. Ty to máš spojené a to je tvůj velký problém. Vlastně sis udělal z NSSJ svého Boha.

Ahoj gari. To je problém většiny SJ ne-li nás všech SJ. Nerozlišujeme mezi tím co je od JHVH a tím co je od svědkovského VRO a svědkovského vedoucího sboru, protože máme v hlavách neustále to jediné.
Všechny pochybnosti a potřeba diskutovat o té či oné nauce jsou ukončeny tím, že svědkovský VRO a svědkovský vedoucí sbor jsou vyvoleni Jehovou, a tudíž co řeknou nebo napíšou je v tu chvíli aktuální BOŽÍ pravda zjevená Jehovou až do další změny. Jenže chyba je v tom, že změny, které probíhají mají probíhat formou láskyplného a bratrského přesvědčování, že nová nauka učí to či ono a že stará myšlenka je již neplatná a celou záležitost velmi podrobně zdůvodnit. Tedy rozborem zdůvodnit původní, již neplatnou nauku a všechny podporující myšlenky a skutečnosti, proč to tak bylo chápáno a vyložit novou nauku se všemi novými myšlenkami, které přispěly ke změně a lepšímu pochopení dané nauky.
Skutečnost je však neosobní, strohá, úřednická, bez láskyplného bratrského přesvědčování. Prostě se sdělí nová nauka prostřednictvím časopisu SV, knihy nebo brožury bez upozornění jaká byla ta původní nauka a bez podrobného rozboru důvodů ke změně. V době uveřejnění je tato nauku platná a pokud ji SJ neuzná, může být třeba i vyloučen. Tento postup v praxi zakládá k zajímavým skutečnostem. SJ neznají aktuální nauky matky organizace ale znají třeba minulou nebo předminulou verzi té konkrétní nauky. Někdy je to legrační.
Proč svědkovský vedoucí sbor a svědkovský VRO přistupuje k otázkám změn nauk tímto způsobem? Příčin je jistě hned několik.
Takže aby byl SJ "in", měl by si vést svůj deníček aktuálních nauk NSSJ a jejich předchozích a již neplatných verzí. To bych dal nám všem SJ za domácí úkol pro naše vlastní dobro Very Happy .

Přeji všem dostatek dobré vůle jít po "té cestě".
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 435
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Body : 460
Registration date : 21. 02. 11

Zobrazit informace o autorovi http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  frodobagin za 18/8/2012, 23:54

lorak napsal:

Pises nesmysly !

SJ napreduji v porozumeni uceni Boziho slova prave proto, lebo maji pozehnani od Jehovu (Pris 4:18). Jsou lidem, ktery oznamuje znamenitosti naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu skrze jeho syna Jezise Krista. Spravne uctivaji jedineho praveho Boha Jehovu - OTCE skrze jedineho prostrednika mezi Bohem a lidmi jeho synem Jezisem Kristem. Velky problem mas ty sam, ze si se stal modlarem a smilnikem, co opustil ciste uctivani a prijimas demonske nauky. Uz davno nejsi verne oddany Bohu Jehovovi a zneuctujes jeho i Jezise obhajobou demonskeho uceni, ktere je v rozporu s ucenim PISMA. Prekrucujes PISMO na svou vlastni skodu a stal jsi se soucasti velkeho babylonu, ktery tyhle nauky vyucuje stejne jak ty a zaroven jsi se takhle stal i soucasti tohoto sveta, ktery ma v planu Jehova znicit a nahradit ho spravodlivym usporadanim - Bozim kralovstvim. Otec Buh Jehova se skrze sveho syna Jezise Krista smiri se vsemi v nebi i na zemi a naplni i sve predsevzeti s lidmi o kterem ti nemluvis pravdu a neoznamujes jinym lidem prichod Boziho kralovstvi a konani Bozi vule jak v nebi tak i na Zemi podle toho, co je o techto vecech zapsane v Bozim slove PRAVDY.

Sam mas zodpovednost pred Jehovem skrze Krista za svuj zivot, ale pokud jsi uz mel moznost spoznat PRAVDU a uceni BOZIHO SLOVA a odporujes tomuto uceni a Bozi vuli necekej, ze za takove chovani budes priznive posouzen (Heb 10:26-31). Mas rovnez zodpovednost za jine lidi a neses vinu krvi kazdeho cloveka, ktereho nevarujes pred prichodem JEHOVOVHO DNE !

Prestan kritizovat verne nasledovniky Jezise Krista, kteri posvecuji Bozi jmeno a plni si svou povinnost vuci jedinemu pravemu Bohu. Oznamuji prichod KRALE a Boziho kralovstvi po cele zemi na svedectvi vsem narodum !

Cin pokani a mozno ti Jehova projevi sve milosrdenstvi. Pokud ale Otce Boha Jehovu neuznas jako nejvyssi autoritu a jedineho praveho Boha hodneho prijmout uctivani vsech tvoru v nebi i na zemi necekej, ze te pozehna a ze ti skrze sveho syna posle sveho ducha.

"A můj hněv jistě dospěje ke konci a upokojím na nich svůj vztek a utěším se; a budou muset poznat, že já, Jehova, jsem mluvil a trval jsem na výlučné oddanosti, až na nich skoncuji se svým vztekem." Ezekiel 5:13 porovnej s 5 Moj 5:6-9; Mat 4:10; Mar 12:29,39 a Mat 7:21-23

K tomuto bych měl pouze biblické verše:
PNS
Matouš 7:1 Přestaňte soudit, abyste nebyli souzeni
2 neboť jakým soudem soudíte, [takovým] budete souzeni; a mírou, kterou odměřujete, budou odměřovat vám
3 Proč se tedy díváš na [stéblo] slámy v oku svého bratra, ale nebereš v úvahu trám ve svém vlastním oku
4 Nebo jak můžeš říci svému bratrovi: Dovol mi, abych ti vytáhl [stéblo] slámy z oka, když, pohleď, v tvém vlastním oku je trám
5 Pokrytče! Vytáhni nejprve trám ze svého vlastního oka a pak jasně uvidíš, jak vytáhnout [stéblo] slámy z oka svého bratra
6 Nedávejte psům, co je svaté, ani neházejte své perly před vepře, aby je snad někdy nepošlapali nohama a neobrátili se a neroztrhali vás
7 Neustále proste, a bude vám dáno; neustále hledejte, a naleznete; neustále klepejte, a bude vám otevřeno
8 Každý totiž, kdo prosí, dostává a každý, kdo hledá, nalézá a každému, kdo klepe, bude otevřeno

ČEP
Matouš 7:1 Nesuďte, abyste nebyli souzeni.
2 Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.
3 Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?
4 Anebo jak to, že říkáš svému bratru: 'Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka' - a hle, trám ve tvém vlastním oku!
5 Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.
6 Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás.
7 Proste, a bude vám dáno; hledejte a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno.
8 Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude
otevřeno.

Bible 21
Matouš 7:1 "Nesuďte, abyste nebyli souzeni.
2 Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni, a jakou mírou měříte, takovou vám bude odměřeno.
3 Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš?
4 Jak můžeš říci svému bratru: ‚Nech mě, ať ti vytáhnu z oka třísku,' a přitom máš sám v oku trám!
5 Pokrytče, vytáhni nejdříve trám z vlastního oka, a tehdy prohlédneš, abys vytáhl třísku z oka svého bratra.
6 Nedávejte svaté věci psům a neházejte své perly prasatům; jinak je zašlapou, otočí se a roztrhají vás.
7 Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno.
8 Neboť každý, kdo prosí, dostává; kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.

Bible Kralická 1613
Matouš 7:1 Nesuďtež, abyste nebyli souzeni.
2 Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
3 Kterakž pak vidíš mrvu v oku bratra svého, a v oku svém břevna neznamenáš?
4 Aneb kterak díš bratru svému: Nech ať vyjmu mrvu z oka tvého? A aj, břevno v oku tvém.
5 Pokrytče, vyjmi nejprv břevno z oka svého, a tehdy prohlédneš, abys vyňal mrvu z oka bratra svého.
6 Nedávejte svatého psům, aniž mecte perel svých před svině, aťby snad nepotlačily
jich nohama svýma, a obrátíce se, neroztrhaly vás.
7 Proste, a dánoť bude vám; hledejte, a naleznete; tlucte, a bude vám otevříno.
8 Nebo každý, kdož prosí, béře; a kdož hledá, nalézá; a tomu, kdož tluče, bude
otevříno.

Žilkův překlad nového zákona
Matouš 7:1 Nesuďte, abyste nebyli souzeni;
2 Neboť budete souzeni týmž soudem, kterým soudíte, a bude vám měřeno touž měrou, kterou, měříte.
3 Jak pak vidíš mrvu v oku svého bratra, ale v svém vlastním oku nepozoruješ kládu?
4 Anebo jak můžeš říkati svému bratrovi: „Dovol, vyjmu ti mrvu z oka!“ a zatím máš kládu v svém vlastním oku?
5 Pokrytče, vyjmi napřed z vlastního oka kládu, a teprve prohlédneš, abys mohl vyjmouti z oka svému bratrovi mrvu.
6 Co je svaté, nedávejte psům a neházejte perel před svině, sic je pošlapou, obrátí se proti vám a roztrhají vás.
7 Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlucte, a bude vám otevřeno;
8 neboť každý, kdo prosí, dostává, kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno.
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 435
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Body : 460
Registration date : 21. 02. 11

Zobrazit informace o autorovi http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jesen za 19/8/2012, 01:29

Přečetl jsem knížečku od Josefa Dobrovského O pikardech a Adamitech v Čechách. Bylo zajímavé, že monstranci a víno nepovažovala část táboritů i Pražanů za předměty, kde je doslova při Pánově večeři přítomen Bůh - Kristus. Při průvodech se otáčeli zády k monstranci a veřejně své názory proklamovali. Považovali chléb a víno jen za symboly a vše ostatní pokládali za modloslužbu. Ostatní husité včetně Žižky je upalovali v sudech zaživa. Například Matůše Húsku. Tito lidé Matku organizaci husitů rozhodně neuctívali.

Jesen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 19/8/2012, 01:37

Pro srovnání bych přidal pár textíků z Katechismu katolické církve:

36 Svatá církev, naše matka, zastává a učí, že ...

105 ... Svatá matka církev ...

167 ... tak také církev, naše matka ...

Atp., je tam toho hodně. Jaký je vlastně faktický rozdíl mezi KKC a SJ? Snad jedině v odlišných výkladech a použitém slovníku (jinak řečeno v církevním slangu), jinak si jsou tyto party velmi podobné.

zbysek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  kasatymyr forse spain za 19/8/2012, 13:25

Nauku o ráji na této zemi svědkové Jehovovi nikdy nezmění - to je Boží záměr.

kasatymyr forse spain

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jesen za 20/8/2012, 18:49

kasatymyr forse spain napsal:Nauku o ráji na této zemi svědkové Jehovovi nikdy nezmění - to je Boží záměr.

Nerozumím, co má tato nauka společného s vyvyšováním Matky organizace?

Jesen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 20/8/2012, 18:58

Jesen napsal:
kasatymyr forse spain napsal:Nauku o ráji na této zemi svědkové Jehovovi nikdy nezmění - to je Boží záměr.

Nerozumím, co má tato nauka společného s vyvyšováním Matky organizace?

Jesene ty i dalsi odpadlici z tohoto fora toho nechapete mnohem vic ! Zaden SJ nikdy nebude uctivat nikoho krome jedineho praveho Boha Jehovu naseho nebeskeho OTCE.

Ohledne uctivani BOZI MATKY ( predchudkyne je bohyne Eset grécky Izis matka boha slnka Hora pozdeji v Rime uctivaneho jako SOLA http://goo.gl/rwbLp - falesny Jezis Kristus uctivany v odpadlickem krestanstvi 25 prosince - slunovrat ) si budes muset zajit do kostela, kde uci stejne odpadlicke nauky jake tu vacsina z vas obhajuje jako uceni PISMA i kdyz je jasne, ze vase odpadlicke uceni velmi blizke a casto i zhodne s ucenim Rimsko katolicke cirkvi, ale s jinymi pohanskymi naukami o falesnych bohech, je v primem rozporu s jasnym ucenim BOZIHO SLOVA PRAVDY.

Jasnym pro ty jenz bylo projeveno Bozi milosrdenstvi a maji dar viry od jedineho praveho BOHA JEHOVU skrze naseho PANA JEZISE KRISTA.

Pojem ZENY jako BOZI organizace opsane v PISMU je nepochybne SJ interpretovan uplne jinak, jak se to zde snazite falesne s opovrzenim vuci SJ podavat vy sami.

Za vase posmesky a urazeni tech, co se usiluji verne nasledovat sveho PANA JEZISE KRISTA v uctivani naseho nebeskeho OTCE VSEMOHOUCIHO a VECNEHO BOHA JEHOVA, ale nepochybne kazdy z vas sklidi presne to, co i zde zaseva !

"Nedejte se zavést na scestí: Bohu se nelze posmívat. Vždyť cokoli člověk rozsévá, to také sklidí; protože ten, kdo rozsévá s ohledem na své tělo, sklidí od svého těla porušenost..." (Galatanum 6:7,8 )

Naposledy upravil lorak dne 20/8/2012, 19:40, celkově upraveno 6 krát

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Jesen za 20/8/2012, 19:08

Zdravím tě Loraku!

Také nemůžeš spát, viď?

Překvapuje mě, jak každého víru dokážeš s takovou určitostí rozklíčovat. Tak by mě tedy zajímalo, jakým bludům podle tebe věřím já?

Hezký večer.

Jesen

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  lorak za 20/8/2012, 19:15

Jesen napsal:Zdravím tě Loraku!

Také nemůžeš spát, viď?

Překvapuje mě, jak každého víru dokážeš s takovou určitostí rozklíčovat. Tak by mě tedy zajímalo, jakým bludům podle tebe věřím já?

Hezký večer.

Pro ujasneni jsem svou predchazejici odpoved upresnil. Podivej si dalsi me posledni prispevky v jinych vlaknech. Toto odpadlicke FORUM, je hodne poznamenane LZI odpadlickeho a sektarskeho uceni lidi se skazenou mysli, co si mysli, ze sluzi pravemu Bohu i kdyz ho zde na mnoha mistech verejne zapiraji. Tak dokazuji, ze jejich OTCEM neni NEJVYSSI, VSEMOHOUCI a VECNY BUH JEHOVA, ale jeho uhlavni nepritel SATAN DABEL, ktery se stale promenuje na andela svetla a podobne to delaji i jeho sluzebnici, co nejsou verne oddany jedinemu pravemu Bohu Jehovovi - OTCI, jak mu byl a stale je oddan nas PAN Jezis KRISTUS a vsichni jeho verni nasledovnici (2 Korintanum 11:13-15 ). Neznaji naseho nebeskeho OTCE - BOHA JEHOVU, lebo nemaji Kristovu mysl a neprijimaji Kristovo uceni o jeho OTCI a neposlouchaji a nerozumeji ani slovum Kristovym ucenikum, co dal nas nebesky OTEC zapsat ve svem slove PRAVDY, tak jak tam dal zapsat i slova pred prichodem sveho syna, ktereho poslal na ZEM, aby nas skrze neho smiril sam se sebou !

Az ti nas nebesky OTEC jediny pravy BUH JEHOVA skrze sveho syna Jezise Krista projevi sve milosrdenstvi, tak pochopis o cem tu vecsina z vas mluvi a jake uctivani tu obhajujete jako spravnou vec.

Vubec nejkrasnejsi ukazkou jsou Zbyskova, Gariho a Martinova uceni o BOHU, ale i dalsich vcetne tebe ... . Zbysek exceluje svou snahou sjednocovat lidi, co veri v KRISTA stejnym spusobem jako se o to ve 4 stoleti usiloval i pohansky rimsky cisar Konstantin I. Veliky samozrejme i za cenu hodne velkych kompromisu a ustupku vuci pohanskemu uceni o bohu a modlarstvi, ktere bylo rozsireno po celem rime, ale i v jinych mistech na zemi diky velkemu Satanovemu usili, ktery velmi uspesne zasel plevel i do uctivani vernych krestanu z kterych se pak pozdeji stali odpadlici od cisteho uctivani propojeni s timto svetem. Delanim ustupku a kompromisu vuci svetske filozofii a pod tlakem svetske moci hodne krestanu zaprelo JEHOVU i jeho SYNA JEZISE KRISTA, a prestali vyucovat PRAVDU o BOHU JEHOVOVI (JHVH) - OTCI i o BOZIM SYNU - JEZISI KRISTOVI, ktere ranni krestane a verni nasledovnici Jezise Krista poznali z uceni, co prijali primo od JEZISE KRISTA a zapsali ho i v BOZIM SLOVE PRAVDY.

lorak

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  zbysek za 21/8/2012, 00:16

lorak napsal:Toto odpadlicke FORUM, je hodne poznamenane LZI odpadlickeho a sektarskeho uceni lidi se skazenou mysli, co si mysli, ze sluzi pravemu Bohu i kdyz ho zde na mnoha mistech verejne zapiraji.
Loraku, proč o sobě píšeš v množném čísle a třetí osobě?

Zbysek exceluje svou snahou sjednocovat lidi, co veri v KRISTA stejnym spusobem jako se o to ve 4 stoleti usiloval i pohansky rimsky cisar Konstantin I.
Proč si neustále vymýšlíš nějaké lži? Já se pouze snažím jednat v souladu s Boží vůlí - a to, aby byli všichni sjednoceni v Kristu, nikoliv ve svých lidských představách a výkladech.

zbysek

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Anonymní za 21/8/2012, 04:14

Bráškové a sestřičky.

Loraku, jak jsem si všiml, hodně dáš na Písmo. Jak se tedy díváš na tento moment v životě učedníků Krista?

Mk 9, 36. Tehdy vzal dítě a postavil je uprostřed nich. Potom je vzal do náručí a řekl jim:
37. "Kdokoli by přijal jedno z takových dětí v mém jménu, přijímá mne, a kdokoli by přijal mne, nepřijímá mne, ale Toho, který mě poslal."
38. Jan mu tedy odpověděl: "Mistře, viděli jsme někoho, kdo nechodí s námi, jak ve tvém jménu vymítá démony a bránili jsme mu, protože nechodí s námi."
39. Ale Ježíš řekl: "Nebraňte mu. Vždyť není nikdo, kdo by udělal zázrak v mém jménu a mohl o mně snadno mluvit zle.
40. Vždyť kdo není proti nám, je s námi.

Jistě budeš argumentovat, že se máme shromažďovat de facto neopouštět svá shromáždění, ale to je taky o úhlu pohledu, co je myšleno tím "neopouštět shromáždění či shromažďování"? Ale jak je vidno z textu výše, Ježíš "jasně" ukázal, že KDOKOLI a kdo NENÍ PROTI, je S NÁMI!!! Je pochopitelné, že Janovi a ostatním apoštolům to mohlo připadat správné se ohradit proti jednání takového člověka, proto také i já rozumím takovým výtkám, ale když nemám vkládat do Božího plánu své subjektivní pohledy, podívám se do Písma a ejhle, čtu tam třeba pasáž z Marka (viz výše) a jak se mám tedy dle učení SV zachovat? A mám dát na učení lidí nebo na učení Krista, které je zaznamenáno v Písmu?

Je tam v úvodu také jiný moment, o kterém se tu také dost diskutuje, jak se máme dívat na Krista? Všimni si loraku, jak začal usměrňování Ježíš, svých učedníků! Mluví o sobě, ale vlastně z kontextu vychází, že mluví i o Otci, ale vychází to jako by mluvil o sobě, když mluví o Otci? Kdokoli by přijal mne, tedy Ježíše, nepřijímá Ježíše, ale Toho, který Ježíše poslal, že? Než bych dlouze pátral jak tomu mám rozumět, víc mi to dává ujištění v tom, že je tu někdo kdo posílá a že je tu někdo kdo je zákonitě poslán, ne? Asi nebude problém se shodnout na tom, že to nemůže být jedna a táž osoba, že? :-) Jak to tedy u SJ je, ty tady obhajuješ tezi, že SJ budou vždy uctívat jen jediného Boha, ale na druhou stranu v Písmu je hodně míst, kde jsme vybízeni nebo dokonce to je nutností, abychom mohli být přijati Otcem, MY musíme přijímat Syna-Ježíše, ne? No a jak ukazuje citace z Marka výše, dokonce kdo přijímá Syna, kterého poslal Otec, tak přijímáme vlastně ne Syna, ale Otce. Tedy nemůžeme obejít tuto skutečnost, protože jinak nepřijímáme ani Otce ani Syna!
Tedy pro mou osobu z toho vychází, že k tomu abych mohl být kristovcem-křesťanem, nepotřebuji organizaci, protože již tím, že jsem uvěřil a přijal Krista za svého pána, jsem součástí Kristova těla, tedy pro někoho jistá forma "organizace", že?, ale jak se dozvídáme dále, tak Ježíš Janovi odpověděl, že nemají bránit nikomu, kdo s nimi nechodí a přesto koná stejné skutky jako oni. Tedy konat skutky můžu jak v "organizaci" tak i mimo. Ale co je rozhodující?! Nesmí ta činnost být v rozporu s učením Krista de facto s Boží vůli, co? Tedy ještě jednou a naposledy, Marek nám ukazuje, že k tomu abychom mohli konat vůli Boha a tak být i kristovci-křesťané, nepotřebujeme nutně instituci, můžeme se na tomto shodnout? :-)

Anonymní
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Povolení tohoto fóra: