Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milovat MATKU organizaci

+18
witness
Alea
JAREKzRybenu
Hurvinek
Ing.Peter
sazeč
frodobagin
Styvi
Bulhar
pepakrocan
kasatymyr forse spain
Jesen
zbysek
Mezek
gari
daniely
lorak
Michal
22 posters

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 24/7/2012, 13:21

kasatymyr forse spain napsal:Osobní pocity jsi psát nemusela, mě stačilo napsat, jestli věříš v nesmrtelnost či smrtelnost duše a zničení či zachování této Země.
Já bych všechno respektoval. Pokud však věříš v nesmrtelnost duše a zničení Země, mohu tě jen politovat.
No... Myslím, že je nutné se podívat na celou věc jinak. Je (ne)víra ve jmenované věci důležitá pro spasení, nebo není? Od toho se totiž odvíjí vše ostatní.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 24/7/2012, 15:06

kasatymyr forse spain napsal:Osobní pocity jsi psát nemusela, mě stačilo napsat, jestli věříš v nesmrtelnost či smrtelnost duše a zničení či zachování této Země.
Já bych všechno respektoval. Pokud však věříš v nesmrtelnost duše a zničení Země, mohu tě jen politovat.

Nevím, proč se pořád někdo musí stavět do role posuzovatele víry druhých...

Věřím, že je člověk živou duší, ne že má duši. Tudíž, že když umírá člověk, umírá duše.
Co se týká země, nedokážu přesně říct, jestli ji Bůh zachová v podobě, v jaké ji známe. Ani nemůžu tvrdit, že ji nezničí, protože je spousta biblických veršů, které poukazují na opak:

Marek 13:31 Nebe a země pominou, ale má slova jistě nepominou.“
Matouš 5:18 Neboť (amen, pravím vám:)Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné (nejmenší písmenko) ani jedna čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane.
Židům 1:10 A: ‚Ty, Pane, jsi na počátku založil zemi a nebesa jsou dílem tvých rukou.11 Ona pominou, ty však zůstáváš;
2. Petrův 3:7 A týmž slovem jsou nynější nebesa a země uschovány k ohni a střeženy pro den soudu a záhuby bezbožných lidí....10 Pánův den přijde jako zloděj [v noci]. V něm nebesa s rachotem pominou, prvky se žárem uvolní a země a její činy budou spáleny.
Zjevení Janovo 21:1 A spatřil jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly, a moře již není.
Izajáš 66:22 Neboť tak jako přede mnou zůstávají nová nebesa a nová země, které dělám, je Hospodinův výrok, tak bude zůstávat vaše potomstvo a vaše jméno
2. Petrův 3:13 Podle jeho zaslíbení očekáváme nová nebesa a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Zároveň vnímám i tyhle verše:
11 Ale pokorní obdrží zemi a budou si užívat množství pokoje.
Žalm 104:5 Založil zemi na základech -- nepohne se na věky věků.
Kazatel 1:4 Generace odchází, generace přichází a země navěky zůstává.
atd.

Vzhledem k výše uvedenému nechávám pro sebe tuhle otázku otevřenou.


daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 24/7/2012, 15:11

daniely napsal:Nevím, proč se pořád někdo musí stavět do role posuzovatele víry druhých...
To si taky často říkám...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 24/7/2012, 16:14

Daniely děkuji.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  kasatymyr forse spain 24/7/2012, 16:27

zbysek napsal:
No... Myslím, že je nutné se podívat na celou věc jinak. Je (ne)víra ve jmenované věci důležitá pro spasení, nebo není? Od toho se totiž odvíjí vše ostatní.

Zbyšku, možná to není pro spasení důležité, Bůh třeba schválí i upřímného katolíka, co věří v nesmrtelnost duše. Já byl léta aktivní katolík, ale to že mám nesmrtelnou duši mi vadilo. Bál jsem se, že pokud nebudu schválen, budu muset být věčně někde se špatnými lidmi, a toho jsem se bál. Proto věčná neexistence v případě Božího zavržení je pro mě mnohem lepší. Kdybych nepoznal svědky a adventisty, nikdo by mi pravdu o duši neřekl a já bych dál žil ve strachu z věčného pobytu s ničemnými. Neznám jiné náboženství, které učí, že duše je smrtelná, že je to vlastně člověk sám. Proto svědky a adventisty považuji za Boží vyvolené.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 24/7/2012, 17:32

kasatymyr forse spain napsal:Kdybych nepoznal svědky a adventisty, nikdo by mi pravdu o duši neřekl
Pravda je soulad výroku se skutečností. Jak víš, že to je pravda? Já tomu sice věřím také, ale jako pravdu si to rozhodně vydávat netroufám. Už proto, že vypíchnutím určitých veršů a naopak ignorováním jiných lze "prokázat" obojí náhled. Nechávám to na Bohu a věřím, že je spravedlivý, ale nikoliv krutý, protože to by pak byl rozpor s láskou.

Neznám jiné náboženství ...
Znám řadu náboženství, jedním z nich je křesťanství. Pokud se SJ označují za samostatné náboženství, pak to nejspíš není křesťanství. To jen tak na okraj. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 24/7/2012, 17:59

kasatymyr forse spain napsal:Daniely děkuji.
Rádo se stalo I love you

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 24/7/2012, 19:06

zbysek napsal:
Pravda je soulad výroku se skutečností. Jak víš, že to je pravda? Já tomu sice věřím také, ale jako pravdu si to rozhodně vydávat netroufám. Už proto, že vypíchnutím určitých veršů a naopak ignorováním jiných lze "prokázat" obojí náhled.

Např.: Matouš 10:28 A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou. Raději se bojte toho, kdo může i duši i tělo zahubit v Gehenně.

Genesis 35:16 Pak odtáhli z Bét-elu. Byl to ještě (kus cesty) do Efraty, když Ráchel začala rodit. Měla velmi těžký porod. 17 V nejtěžší chvíli jejího porodu jí porodní bába řekla: Neboj se, protože máš zase syna.
18 Když její duše vycházela -- neboť umírala -- dala mu jméno Ben-óni, ale otec ho nazval Benjamín.

1. Královská 17:20 Potom volal k Hospodinu: Hospodine, můj Bože, což i se vdovou, u níž pobývám jako cizinec, naložíš zle a usmrtíš jejího syna?
21 Natáhl se třikrát na chlapce a volal k Hospodinu: Hospodine, můj Bože, ať se vrátí (duše tohoto chlapce do jeho nitra.)
22 Hospodin vyslyšel Elijáše, chlapcova duše se vrátila do jeho nitra a ožil.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 24/7/2012, 19:18

daniely napsal:
Co se týká země, nedokážu přesně říct, jestli ji Bůh zachová v podobě, v jaké ji známe. Ani nemůžu tvrdit, že ji nezničí, protože je spousta biblických veršů, které poukazují na opak:

Marek 13:31 Nebe a země pominou, ale má slova jistě nepominou.“
Matouš 5:18 Neboť (amen, pravím vám:)Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné (nejmenší písmenko) ani jedna čárka ze Zákona, dokud se všechno nestane.
Židům 1:10 A: ‚Ty, Pane, jsi na počátku založil zemi a nebesa jsou dílem tvých rukou.11 Ona pominou, ty však zůstáváš;
2. Petrův 3:7 A týmž slovem jsou nynější nebesa a země uschovány k ohni a střeženy pro den soudu a záhuby bezbožných lidí....10 Pánův den přijde jako zloděj [v noci]. V něm nebesa s rachotem pominou, prvky se žárem uvolní a země a její činy budou spáleny.
Zjevení Janovo 21:1 A spatřil jsem nové nebe a novou zemi, neboť první nebe a první země pominuly, a moře již není.
Izajáš 66:22 Neboť tak jako přede mnou zůstávají nová nebesa a nová země, které dělám, je Hospodinův výrok, tak bude zůstávat vaše potomstvo a vaše jméno
2. Petrův 3:13 Podle jeho zaslíbení očekáváme nová nebesa a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Zároveň vnímám i tyhle verše:
11 Ale pokorní obdrží zemi a budou si užívat množství pokoje.
Žalm 104:5 Založil zemi na základech -- nepohne se na věky věků.
Kazatel 1:4 Generace odchází, generace přichází a země navěky zůstává.
atd.

Vzhledem k výše uvedenému nechávám pro sebe tuhle otázku otevřenou.



A protože obojí ohledně zeměkoule být pravda nemůže, přijde mi logické, že výrazy - pominou, nové, spáleny - se týká toho, že na zemi pomine a bude spálen starý špatný systém - staré pořádky ( lidské ) a bude tu nový spravedlivý systém - nové pořádky ( Boží ). Neříká se například, že ten dům je jako nový, i když třeba je jen přestavěný a opravený ?
Nebo že člověk, co se změní k lepšímu je jako nový člověk, a přitom je to ten samý člověk ? A nechtěl Hitler stvořit nové Německo, i když tím myslel to stejné Německo jen s novými pořádky ? ( pozn. Hitlera tím nepropaguji ).

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 24/7/2012, 19:54

Bulhar napsal:
A protože obojí ohledně zeměkoule být pravda nemůže, přijde mi logické, že výrazy - pominou, nové, spáleny - se týká toho, že na zemi pomine a bude spálen starý špatný systém - staré pořádky ( lidské ) a bude tu nový spravedlivý systém - nové pořádky ( Boží ).

Klidně můžeš mít pravdu, ale já za sebe nevím. Země je naštěstí Božím majetkem - Žalm 24:1 Hospodinu patří země a (vše, co je na ní,) celý svět a všichni jeho obyvatelé. A on s ní naloží podle své vůle a ne podle našeho přání Smile Jsem si jistá, že tak nebo tak, vždycky to bude v náš prospěch.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 24/7/2012, 22:31

daniely napsal:
Bulhar napsal:
A protože obojí ohledně zeměkoule být pravda nemůže, přijde mi logické, že výrazy - pominou, nové, spáleny - se týká toho, že na zemi pomine a bude spálen starý špatný systém - staré pořádky ( lidské ) a bude tu nový spravedlivý systém - nové pořádky ( Boží ).

Klidně můžeš mít pravdu, ale já za sebe nevím. Země je naštěstí Božím majetkem - Žalm 24:1 Hospodinu patří země a (vše, co je na ní,) celý svět a všichni jeho obyvatelé. A on s ní naloží podle své vůle a ne podle našeho přání Smile Jsem si jistá, že tak nebo tak, vždycky to bude v náš prospěch.

Danielo nerozsiruj tu nevedomost. Jezis nas ucil modlit se o dulezite veci.
1. Posvateni Boziho jmena - jmena OTCE (JHVH) (Ezekiel 36:23;Žalm 83:18 )
2. Prichod jeho kralovstvi (Daniel 2:44 )
3. Konani jeho vule v nebi i na ZEMI. (2 Petra 3:13 )

Z Bible je zrejme jak Buh se Zemi nalozi. On narozdil od lidi ma svuj jasny zamer, ktery dopredu oznamil a vi ho i zrealizovat. Bulhar velmi spravne poznamenal, ze vytvoreni nove Zeme predchazi zniceni stare Zeme mysleno usporadani veci tykajicich se lidi na Zemi a ne Zemi a zivota jako takoveho. V tomhle ohledu je velmi dobrym prikladem potopa (Mat 24:37-41; 2 Petra 3:3,5-7 budou odstraneni "bezbožných lidé" ne zem a zivot na ni jako takovy Mat 24:21,22 porovnej se Zjeveni 7:14 )

"Vždyť tak řekl Jehova, Stvořitel nebes, On, [pravý] Bůh, Tvůrce země a její Původce, Ten, kdo ji pevně založil, kdo ji nestvořil prostě nadarmo, kdo ji utvořil, dokonce aby byla obývána" (Izaias 45:18 )

"Pokud jde o nebesa, ta patří Jehovovi, ale zemi dal lidským synům." (Žalm 115:16 )

"A udělal z jednoho [člověka] každý lidský národ, aby bydleli na celém zemském povrchu, a vymezil ustanovená období a stanovené hranice [lidského] přebývání," (Skutky apoštolů 17:26 )

"Spravedliví budou vlastnit zemi a budou na ní přebývat navždy." (Žalm 37:29 )

Bozi kralovstvi o prichod ktereho se lidi modli prinese konani Bozi vule i na zem a je to hlavni sprava poselstvi, kterou zvestoval i sam Jezis Kristus kdyz byl na Zemi. Zlocincovi slibil zivot v Raji pod Bozim kralovstvim.

To same plati o dusi.Duse je sam clovek, nebo zvire a nebo zivot tohoto cloveka ci zvirete. Neni to nic osobne samostatne zijici a myslici mimo cloveka. Duch je zivotna sila davana Bohem stejne lidem i zviretum, co ozivuje dusi. (Kazatel 3:18-21; Kazatel 12:7; Kazatel 9:4-6 )

Nadeje na obnoveni vecneho zivota spociva ve vzkriseni pod Bozim kralovstvim.

"Tehdy jim proto Ježíš otevřeně řekl: „Lazar zemřel...Marta řekla Ježíšovi: „Pane, kdybys byl zde, můj bratr by byl nezemřel. A přesto nyní vím, že ti Bůh dá všechno, oč Boha poprosíš.“ Ježíš jí řekl: „Tvůj bratr vstane.“ Marta mu řekla: „Vím, že vstane při vzkříšení v posledním dnu.“ (Jan 11:14,21-24 )

"... a mám naději v Boha, naději, kterou tito [muži] také sami chovají, že bude vzkříšení spravedlivých i nespravedlivých." (Skutky apoštolů 24:15 ) Porovnej (Izajáš 26:19 ) (Daniel 12:2 ) (Jan 5:29 )

Je to zakladne uceni v BIBLI a nevedomost v tehle vecech rozsirujou jen odpadlici slouzici Satanu, co podporuje nevedomost a uci lidi verit v nesmrtelnou dusi. Bozi sluzebnici oznamuji jinym lidem Bozi vuli zapsanou v PISMU a stejne oznamuji i prichod Boziho kralovstvi, co bude panovat i nad ZEMI (Mat 24:14 ).

Jaký má Bůh záměr se zemí?
http://goo.gl/bn9kr

Kde jsou mrtví?
http://goo.gl/bgxAD

„Duše“ a „duch“ — Co tyto pojmy doopravdy znamenají?
http://goo.gl/8be9w

Jehovah's Witnesses are preaching to all mankind and nation
https://www.youtube.com/watch?v=W23VqxNkRWE

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 25/7/2012, 20:42

lorak napsal:
Danielo nerozsiruj tu nevedomost.
Buď rád, že ti tvoje výroky neoplácím, kdybych měla napsat, co tady podle mého názoru rozšiřuješ ty, asi by se ti to nelíbilo Wink

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 25/7/2012, 23:03

daniely napsal:
lorak napsal:
Danielo nerozsiruj tu nevedomost.
Buď rád, že ti tvoje výroky neoplácím, kdybych měla napsat, co tady podle mého názoru rozšiřuješ ty, asi by se ti to nelíbilo Wink

Klidne napis s cim nesouhlasis a co si myslis, ze sem napsal v rozporu s Bozi vuli. Vysvetli to o cem pisu jak jinak se tyhle slova PISMA daji podle tveho nazoru vysvetlit.

Duvodu proc jsem napsal, aby si nerozsirovala nevedomost bylo vic nez dost. Pozorne jsem precetl vsechno o cem si napsala a to jak se v dane veci vyjadrujes je spise mlzeni nez oznamovani PRAVDY a BOZI VULE. Urcite mas pro tohle svoje zamlzovani sve duvodu a az to neni umysl, ale pouze nevedomost tak ti tvoje pochybovacne slova Jehova nepochybne odpusti a da ti jeste poznat svoji svatou vuli i zamer jaky ma se Zemi a s lidmi na ni.

Kez bys tohle poznani od Jehovu z jeho slova PRAVDY mohla prijmou jako jeho pritel a ne jako jeho odpurce co nema zajem na tom, aby se naplnil Bozi zamer s lidmi a konala se Bozi vule i na Zemi.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 25/7/2012, 23:12

lorak napsal:
Duvodu proc jsem napsal, aby si nerozsirovala nevedomost bylo vic nez dost.
Které?
lorak napsal:Pozorne jsem precetl vsechno o cem si napsala a to jak se v dane veci vyjadrujes je spise mlzeni nez oznamovani PRAVDY a BOZI VULE.
Nechci nic oznamovat, jen diskutuju...
lorak napsal:Urcite mas pro tohle svoje zamlzovani sve duvodu
nemám..
lorak napsal:a az to neni umysl, ale pouze nevedomost tak ti tvoje pochybovacne slova Jehova nepochybne odpusti a da ti jeste poznat svoji svatou vuli i zamer jaky ma se Zemi a s lidmi na ni.To nech na GBohu, pls...

Jestli z mých komentářů necítíš, že spoustu věcí nechávám na Bohu, tak jsi mírně řečeno choromyslný...

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  lorak 26/7/2012, 09:41

daniely napsal:
lorak napsal:
Duvodu proc jsem napsal, aby si nerozsirovala nevedomost bylo vic nez dost.
Které?
lorak napsal:Pozorne jsem precetl vsechno o cem si napsala a to jak se v dane veci vyjadrujes je spise mlzeni nez oznamovani PRAVDY a BOZI VULE.
Nechci nic oznamovat, jen diskutuju...
lorak napsal:Urcite mas pro tohle svoje zamlzovani sve duvodu
nemám..
lorak napsal:a az to neni umysl, ale pouze nevedomost tak ti tvoje pochybovacne slova Jehova nepochybne odpusti a da ti jeste poznat svoji svatou vuli i zamer jaky ma se Zemi a s lidmi na ni.To nech na GBohu, pls...

Jestli z mých komentářů necítíš, že spoustu věcí nechávám na Bohu, tak jsi mírně řečeno choromyslný...

"Bůh sice přehlédl časy takové nevědomosti, ale přesto nyní říká lidstvu, že by měli všichni všude činit pokání. Stanovil totiž den, v němž zamýšlí soudit obydlenou zemi ve spravedlnosti mužem, kterého ustanovil, a opatřil záruku všem lidem tím, že ho vzkřísil z mrtvých.“" (Skutky 17:30,31 )

"Ježíš odpověděl: „Sám říkáš, že jsem králem. Proto jsem se narodil a proto jsem přišel do světa, abych vydal svědectví o pravdě. Každý, kdo je na straně pravdy, naslouchá mému hlasu.“ (Jan 18:37 )

"A za dnů těch králů zřídí nebeský BŮH království, které nebude nikdy zničeno. A království nebude přeneseno na žádný jiný lid. Rozdrtí a ukončí všechna tato království a samo bude stát na neurčité časy..." (Daniel 2:44 ) Porovnej s 1 Kor 15:24-28

"A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec." (Matous 24:14 )

"Jestliže oznamuji dobrou zprávu, nemám žádný důvod k chloubě, neboť je na mne vložena nutnost. Skutečně, běda mi, kdybych neoznamoval dobrou zprávu!" (1 Kor 9:16 ) porovnej s 1 Tim 2:3-7

"Když řeknu někomu ničemnému: ‚Rozhodně zemřeš‘, a skutečně ho nebudeš varovat a nepromluvíš, abys varoval ničemného před jeho ničemnou cestou, aby byl zachován naživu, zemře ve svém provinění, protože je ničemný, ale jeho krev budu vyžadovat zpět z tvé vlastní ruky." (Ezekiel 3:18 )

"Tak i vy, když jste udělali všechno, čím jste byli pověřeni, řekněte: ‚Jsme neužiteční otroci. Co jsme udělali, to jsme měli udělat.‘“" (Lukáš 17:10 )

Danielo uz chapes proc je mlzeni v teto zalezitosti zlou veci ? Kazdy kto slouzi jedinemu pravemu Bohu i jako verny nasledovnik Jezise Krista ma POVINOST oznamovat prichod Boziho Kralovstvi !!!

"Ježíš jim řekl: „Nikdy jste nečetli v Písmech: ‚Kámen, který stavitelé zavrhli, ten se stal nejvyšším úhelným kamenem. Stalo se to od Jehovy a je to obdivuhodné v našich očích‘? Proto vám říkám: Boží království vám bude odňato a bude dáno národu, který nese jeho ovoce." (Matous 21:42,43 )

Je vic nez jasne, ktery narod dneska v teto veci nese ovoce, ktere v minulosti nesli Jezisovi verni nasledovnici.

http://goo.gl/yHtm6

Jsou to ti lide nimiz vacsina vas na tomhle foru opovrhuje, ale sami pro zachranu zivota lidi na Zemi v soulade Bozi vuli nedelate v teto veci nic !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 10:37

Loraku, já myslím že ze strany daniely to byla férová upřímná odpověd - myslím to o duši a této zemi. Přizná druhým, že třeba můžou mít i pravdu, pokud to tak vnímá, ale zároven nechává některé věci otevřené a napíše proč. Daniely ti přece nenapsala tomu a tomu věř. Dokonce na duši má stejný názor jako ty, a že bude ráj na zemi, to nijak nesnižuje, avšak zároven nechává otevřené, že může být doslovně stvořena nová země - ale nelpí na tom a nechává to na Bohu. O nějaké nevědomosti nemůže být ani řeči - leda že by napsala , že Zemi podpírají 4 sloni......
ale to jsem od ní nikde nečetl.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 11:05

Bulhar napsal:leda že by napsala , že Zemi podpírají 4 sloni......
To je samozřejmě biblický nesmysl, protože země je založena na pilířích:

Žalmy 104:5  Zemi jsi založil na pilířích, aby se nehnula navěky a navždy.

Což znamená, že Galileo i Koperník byli zcela po právu pronásledováni, protože šířili bezbožné a nebiblické nauky. Věříte tomu, že je to tak, jak se píše v Bibli? Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 11:13

A ty jako Kristův služebník jsi vyrostl z úrodné půdy - znáš přeci podobenství o rozsévači ? Jak to že před tím, než jsi poznal Krista, jsi byl Zbyškem ?

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Styvi 26/7/2012, 12:26

zbysek napsal:
Bulhar napsal:leda že by napsala , že Zemi podpírají 4 sloni......
To je samozřejmě biblický nesmysl, protože země je založena na pilířích:

Žalmy 104:5  Zemi jsi založil na pilířích, aby se nehnula navěky a navždy.

Což znamená, že Galileo i Koperník byli zcela po právu pronásledováni, protože šířili bezbožné a nebiblické nauky. Věříte tomu, že je to tak, jak se píše v Bibli? Smile
Přeji krásný den.
Zbyšku já bych to nebral tak doslovně. Já to vnímám podobně jako zemskou osu.
Zemská osa je taky jen fiktivní ,ale každý ví o co se jedná.
A tak nějak vnímám i ty pilíře.

Buď zdráv.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  pepakrocan 26/7/2012, 12:33

zbysek napsal:
Bulhar napsal:leda že by napsala , že Zemi podpírají 4 sloni......
To je samozřejmě biblický nesmysl, protože země je založena na pilířích:

Žalmy 104:5  Zemi jsi založil na pilířích, aby se nehnula navěky a navždy.

Což znamená, že Galileo i Koperník byli zcela po právu pronásledováni, protože šířili bezbožné a nebiblické nauky. Věříte tomu, že je to tak, jak se píše v Bibli? Smile
Zvláštní, že když mluví Žalmy o věčnosti Země jsou to pro tebe básnická vyjádření, která nelze chápat doslovně, ale pilíře jsou doslovně zřejmě zcela určitě co?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  daniely 26/7/2012, 12:36

Asi jsem mimo mísu, já myslela, že si Zbyšek dělá legraci :-) Tys to Zbyšku myslel vážně? Very Happy

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:42

Bulhar napsal:A ty jako Kristův služebník jsi vyrostl z úrodné půdy - znáš přeci podobenství o rozsévači ?
Samozřejmě - máš o tom snad nějaké pochybnosti? Smile

Jen tím, kdo mi dal vzrůst, byl Bůh, nikoliv matka organizace. Tan jen zalévala (byť z jejího pohledu špatně). Ale již vyrostlo a vyzrálo, není třeba dalšího zalévání. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 12:43

Styvi napsal:

Zemská osa je taky jen fiktivní ,ale každý ví o co se jedná.
A tak nějak vnímám i ty pilíře.


Geniálně řečeno - díky Styvi.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  zbysek 26/7/2012, 12:45

Styvi napsal:Zbyšku já bych to nebral tak doslovně. Já to vnímám podobně jako zemskou osu.
A proč ne? Navíc má být nehnutá navěky a navždy, tedy je tam věčnost nehybnosti dvojnásobně stvrzená. Jestliže někdo bere doslovně výroky žalmisty o věčnosti trvání této země, pak je rouháním tento text relativizovat - nebo snad ne?
Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Bulhar 26/7/2012, 12:46

daniely napsal:Asi jsem mimo mísu, já myslela, že si Zbyšek dělá legraci :-) Tys to Zbyšku myslel vážně? Very Happy

Já myslím, že Zbyšek tím chtěl říct asi toto - když pilíře jsou symbolické, je pouze symbolické také to, že tato země bude navěky a navždy - tím jeho názor nijak nehodnotím, jen píšu, co tím asi chtěl básník říci.....ale mohu se mýlit, do hlavy mu nevidím.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Milovat MATKU organizaci - Stránka 3 Empty Re: Milovat MATKU organizaci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru