Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Časy pohanů přehodnoceny

+9
Jirka z P. (queens)
Dora
Old.Stloukal
Vladislav Kulda
Hvězdlický
Matěj Telam
zbysek
kovboj
Michal
13 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Hvězdlický 13/5/2008, 09:38

kód:
Jinak nápad sepsat na těchto stránkách nějaké stručné argumenty mi přijde dobré. Jen se musí najít dobrovolník, který bude mít čas to udělat.

To již tady bylo. Vypsal jsem krátký zeznam jejich záporů. Ozval se nějaký souhlas.
Po vypsání krátkého seznamu jejich kladů přineslo pro mne jen mrzutosti.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  zbysek 13/5/2008, 09:54

Já si také myslím, že samotné vypočítávání omylů nikam nevede. Ve svém seznamu výše jsem se zároveň pokusil ukázat, jak to je - tedy co vlastně říká Bible, SJ nechť si to přebere. Byť jsem začal seznamem chybných překladů Pán - Jehova. Když jim nikdo neukáže, co říká Bible ve skutečnosti, ten, který studuje Bibli přes filtr SV, se to nikdy nedozví. Myslím, že je nutno podat základní informace, jinak se z ulity nedostane, pokud za těmi informacemi nejde z vlastní iniciativy sám (avšak proti vůli VRO).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  stefan 13/5/2008, 11:38

Minehava
Jedna z myšlenek, která mě velmi oslovila, byla právě na téma, jak se postavit k tomu, když někdo z našich blízkých upadne do osidel sekty. A ejhle, nepsalo se tam o rozumové argumentaci, o předkládání spousty důkazů, proč ta či ona skupina nemá pravdu. Rada zněla: poskytujte takovému člověku bezpodmínečnou lásku. Nezavrhujte ho, ale ujistěte ho, že kdykoli se může na vás obrátit.
S Dr. Vojtíškom som si vymenil pár mailov, poslal mi jednu brožúrku, ktorú napísala Jana Bartošová ako diplomovú prácu a neskôr vydala knižne. Volá sa Rozmluvy z Písem se Svědky Jehovovými. Je to tenká boržúrka, teda žiaden teologický elaborát. Ale v začiatkoch aj mne veľmi pomohla. Predhovor tu má Ondřej Novotný, ktorého zaiste poznáte. Okrem iného píše: Možno aj ty už máš skúsenosť, že si hovoril s nejakým svedkom, hovorili ste slovami, ktoré ste poznali, napriek tomu však bola medzi vami hradba neporozumenia. Je to celkom normálne, že aj blízki ľudia vidia jednu vec celkom ináč. (A sú to práve organizácie, ktoré svojimi dokumentami toto prirodzené odlíšenie odstránia a vymodelujú "jednotu".) Ale ja mám na mysli stav, kedy sa slovne, významovo a duchovne úplne rozchádzate. Je to aj moja osobná skúsenosť. Koľko krát som ako svedok prečítal Bibliu a mnohé miesta, akoby tam ani neboli. Alebo som čítal literatúru iných cirkví, kde sa citovalo Božie slovo, a ono v kontexte tej knihy alebo časopisu /ktoré neboli z produkcie Strážnej veže/, akoby nefungovalo alebo nemalo žiadnu /svoju/ váhu. Samozrejme, sú tu v hre aj iné vplyvy a sily, ale takýto rozbor by presiahol rámec tohto predhovoru. Skrátka, zmysel rozpravy so svedkom nie je v akejsi slovnej alebo biblickej prestrelke, v tom povestnom "utloukání veršíky". Neviem, či by som si dnes vôbec spomenul na nejakého bývalého svedka, ktorý by povedal, že odišiel preto, že mu niekto skvelo vysvetlil "tu trojici, peklo, nebo duši".
Aj mne dlho trvalo, kým som pochopil, že dokazovaním z Písma sa u svedkov nedá pochodiť. A nemohol som pochopiť, že prečo, veď veci sú skutočne jasné a jednoznačné. Hm... ale nie pre každého. Ak by svedkovia používali iba Písmo, tak by to nebolo ťažké, ukázať im veci v inom svetle. Nie je to Písmo, ktoré väzní milióny svedkov v uzavretom systéme, je to pre nich jediný prípustný výklad, tzv. duchovný pokrm, ktorý k nim prúdi z centra.

Okrem tejto nerozsiahlej práce Jany Bartošovej bola do slovenčiny preložená aj kniha od Herberta Kerna, ktorá sa volá Ako odpovedať na Svedkov Jehovových? Rozsahom tiež neveľká kniha pojednáva o základných učeniach Strážnej veže a polemickou formou ukazuje čitateľovi iné svetlo Evanjelia. Túto knihu som požičal jednému svojmu priateľovi /svedkovi/ na štúdium, vrátil mi ju bez komentára.

Biblickým dokazovaním svedkov nepresvedčíme, to som už zistil. Druhá možnosť je tá o ktorej hovorí Dr. Vojtíšek, ak kresťania ukážu svedkom, že im budú vedieť nezištne pomôcť aj v takých situáciách, kedy oni /svedkovia/ by váhali, alebo /podporení náukou o zbytočnosti charity/ nepomohli, môže /takého správanie sa kresťanov/ v mysliach týchto ľudí /svedkov/ vyvolať tie správne otázky. Treťou možnosťou je dobre si naštudovať históriu spoločnosti Strážna veža, poukázať na neustálu zmenu učenia, na to, že niečo bolo pravdou, nebolo pravdou a znovu bolo pravdou... na zákazy a "dogmy", ktoré už neplatia a ktoré uškodili mnohým ľuďom... Z osobnej skúsenosti musím povedať, že diskusia o historickom pozadí spoločnosti vyvolala u svedkov omnoho väčší záujem ako "dokazovanie z Písma". Špinu v histórii môžeme nájsť u každej cirkvi, ale zatiaľ čo tradičné cirkvi o tom vedia, snažia sa to pochopiť, čo sa dá - to ospravedlniť, čo sa nedá - s tým sa vyrovnať, svedkovia žijú v predstave svätej organizácie, ktorá je bez poškvrny. Ich predstava pozemského raja je predstavou života pod vládou tej istej organizácie, ktorá vládne teraz.
Štvrtou možnosťou je diskusia na teologickej rovine. Svedkovia a ich vedenie nie sú veľmi dobrí teológovia. Ich náuky vyzerajú rozumne a jednoducho, ale ak by sme išli hlbšie do detailov, tak sa ukážu ako protirečenia. Poznám jednu modelovú diskusiu /od H. Kerna/, ktorá bola použitá u mnohých vekových a hierarchických kategóriách Strážnej veže - vždy s úspechom. Jednoznačným úspechom, že učenie Strážnej veže si samo protirečí.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Minehava 13/5/2008, 12:46

Stále si nejsem jistá, jestli tím pravověrnému SJ opravdu pomůžeme. Tím, že mu rozbouráme jeho svět, ho přece automaticky neučiníme šťastným. Byla bych spíše pro "evoluci". V dnešní době internetu se už nemůže vedení NSSJ podařit udržet embargo na informace. Lidé, kteří navštěvují diskuzní fora, přenesou informace postupně mezi své přátele, kteří mohou časem také podobné portály vyhledávat. Začnou to ale dělat na základě vlastního rozhodnutí, ne na základě utlučení argumenty.

Jinak se mi Stefanova poznámka velmi líbí.

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Hvězdlický 13/5/2008, 17:06

kód:
Lidé, kteří navštěvují diskuzní fora, přenesou informace postupně mezi své přátele, kteří mohou časem také podobné portály vyhledávat. Začnou to ale dělat na základě vlastního rozhodnutí, ne na základě utlučení argumenty

To je jedině rozumné a promyšlené..
Plně souhlasím a fandím tomu.
Protože tlak vzbuzuje nepřátelství a ne důvěru.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Milan 13/5/2008, 19:26

Tvrdé nebo tvrdší poukazování na omyly NSSJ, vede k tomu, že SJ utvrdí v pravosti učení... přeci si dobře pamatujeme, že útok na "Boží organizaci" na její vedení a nauky, je důkazem toho, že Satan se snaží upřímné křesťany, odvézt od organizace SJ!!
Souhlasím s názorem, že lepší je něco nadhodit, trošičku zanechat pochybnosti o nějakém tématu, nauce a nechat ať se dílo samo děje... jocolor
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/5/2008, 00:41

Nechtěl jsem o tom začínat nové téma, ale viděli jste na Primě film "Ostrov"? Zase jedna vlaštovka, která poukazuje na zrůdnost a nebezpečí diktátu. Je nějaký rozdíl mezi podprahovým působením a nekonečným opakováním omylů jako u SJ?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Hvězdlický 14/5/2008, 07:48

kód:
Je nějaký rozdíl mezi podprahovým působením a nekonečným opakováním omylů jako u SJ?

Tady je potřeba trošku širší a poctivější rozhled. Netýká se to jen SJ.
Na příklad nauka o trojici, je pravda, nebo omyl? Uctívání Marie a svatých, víra v peklo s věčnými mukami, víra v očistec, pouze jedna nebeská naděje a další nauky které se také "nekonečně opakují". To není u SJ.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Milan 14/5/2008, 12:43

Jirko - tak to jsme viděli ve stejnou dobu a měl jsem asi úplně stejné pocity..!!Opakování a opakování a věříš úplně všemu a těšíš se i na to co by jsi jinak považoval za naprostý blud - jako já dnes... Smile nauky NSSJ!!! jocolor
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/5/2008, 12:50

Přesně. Brrrrrrrrrrrrrrrr. lol!
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Milan 14/5/2008, 12:59

Tak jsem reagoval při tom filmu a vzpomínkách na členství....brrrr lol!
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/5/2008, 13:05

To je jak s otráveným vzduchem, ale už zapomínají, že ho otravujou především oni. bounce king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Časy pohanů přehodnoceny - Stránka 2 Empty Re: Časy pohanů přehodnoceny

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru