Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Setkávání - potlach

+44
Losiris
pepakrocan
ingrid
Ing.Peter
kaplan
sazeč
Jiří Brei
admin pavel
gari
Mezek
zven
Matěj Telam
witness
jája
Eliška
Černá ovce sboru
Patrobas
attila333
Vojtěch Malleus
f.gump
dov
candy
Nikola Tyrpak
Červenka
Ctibor Plášek
kovboj
Jaroslav Malý
hanala
Vladislav Kulda
drobeček
Dora
zbysek
Zdeněk Bláha
Alžběta
Martin Vlasák
Petr Sláma
Hvězdlický
pat
Old.Stloukal
Robin Hronek
stefan
Petr Štefek
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
48 posters

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  ingrid 16/1/2014, 20:58

Ja to vidím tak, že to funguje na princípe príslovia "stokrát opakovaná lož sa stane pravdou". JS by mali stále čítať niečo od VRO: príprava na zhromaždenia, osobné štúdium, rodinné uctievanie, nové časopisy, Biblia (s vysvetlením VRO). Niečomu nerozumieš? Knižnica WT pomôže. Všade v literatúre VRO sú zmienky o poslúchaní organizácie. Dnes som len niečo otvorila a už aj to tam bolo: "Jehova sa nám prihovára cez svoje písané Slovo a poskytuje nám vedenie prostredníctvom svojej organizácie".
Tí, čo naozaj všetko študujú ako by mali, sú tým ovplyvnení nezávisle od inteligencie a vzdelania. Tí sú naozaj "duchovní". Akonáhle niekto poľaví v čítaní, "duchovnosť" ide dolu.
Mnohí JS aj tie "perly" postrehnú a majú svoj názor, len ho nehovoria, prípadne si ho povedia doma a s blízkymi kamarátmi. Prečo ostávajú v org., na to má už každý svoj dôvod.

ingrid

Female Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 22. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  pepakrocan 17/1/2014, 11:49

Já myslím, že u SJ je hlavní předpoklad pro omezení myšlení v tom, že ještě před tím než se vůbec stanou svědky musí být vnitřně přesvědčeni o tom, že VRO je jediným myslitelným zdrojem pravdy a všechny rozdílné názory musí být chybné. To je základní rovnice, kterou nutně musí mít každý SJ implementovánu ještě před křtem. Koneckonců při dvou otázkách před křtem se k tomu veřejně hlásí.

Všechno ostatní vnímání pak už jen vychází z této rovnice. VRO = Bůh = pravda. Pokud se mi něco nezdá nebo nerozumím, nemůžu chybu hledat u VRO, ale u sebe, případně v tom, že nám Bůh ještě v té věci nesdělil všechny detaily a musím to přijmout. A přesně jak to zaznělo, ano poslouchejte Boha spíše než lidi, ale pro SJ to v důsledku znamená vlastně "poslouchejte VRO, všechny odlišné názory odmítejte". A takové přesvědčení, které je vlastně tou úplně základní naukou SJ, nelze jen tak obejít a nemá to často nic společného s inteligencí či vzděláním. Někdy možná naopak. Zažil jsem mnoho vzdělaných o opravdu chytrých lidí, kteří třeba měli několik vysokých škol, své firmy apod. a kteří dokázali najít taková vysvětlení pro nevysvětlitelné "záhady" od VRO až jsem koukal. A když narazili na slepou uličku, která by nutně vedla k pochybám, stačilo se uchlácholit tím, že přeci není možné, aby něco bylo špatně. Vždyť je to unikátní organizace postavená na dobrovolných darech, úžasné sjezdové haly, odbočky, sbory, vřelé vztahy napříč národnostmi, barvou pleti, sociálními vrstvami atd., zkrátka přeci není možné, aby to fungovalo bez Boží podpory...

Přenést se přesto je pro svědka nemyslitelná představa a je to možné často až po mnohaletém pochybování o jednotlivostech než si vůbec dokáže svědek připustit myšlenku, že by se mohl VRO v něčem mýlit. To je i má zkušenost.

Je to zkrátka velmi dobře promyšlený systém a jsem přesvědčený, že s tou masou takto ovlivněných lidí nehne téměř nic. Je vcelku jedno jestli VRO přehodnotí opět nauku o generaci 1914, jestli třeba do budoucna určí, že VRO už nejsou ani všichni pomazaní, ani těch pár vyvolených, ale jen jeden představitel, je jedno jestli zruší omezení počtu pomazaných na 144 000, ti lidé to vždy v drtivé většině s nadšením a s oceněním pro opatření od Jehovy přijmou.

Je to smutné. Na druhé straně jsem přesvědčený (čistě můj osobní názory), že i takové lidi Bůh miluje a odmění, protože věří upřímně a jsou přesvědčení, že ze všech sil dělají to nejlepší pro Boha a službu pro něj. Věří v JK a jeho výkupní oběť, snaží se žít morálně čistým způsobem života a pěstovat vlastnosti ovoce ducha, i když je táhnou vlastní silou a sami se tak často obírají o přímou Boží pomoc. Nemyslím si zkrátka, že by je Bůh zavrhnul kvůli tomu, že byli oklamáni. Jiná věc je jak bude Bůh nahlížet na starší, ty v odbočkách a všechny ostatní sektáře co to řídí, jejich míra odpovědnosti před Bohem je někde úplně jinde. Ale těším se na naplnění Božího slibu, že ve svůj čas se pravda ukáže a každý bude muset poznat kdo je pravý Bůh a s tím by mělo ruku v ruce jít to kdo byl upřímný křesťan a kdo hajzl.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 17/1/2014, 19:07

Je to smutné. Na druhé straně jsem přesvědčený (čistě můj osobní názory), že i takové lidi Bůh miluje a odmění, protože věří upřímně a jsou přesvědčení, že ze všech sil dělají to nejlepší pro Boha a službu pro něj. Věří v JK a jeho výkupní oběť, snaží se žít morálně čistým způsobem života a pěstovat vlastnosti ovoce ducha, i když je táhnou vlastní silou a sami se tak často obírají o přímou Boží pomoc. Nemyslím si zkrátka, že by je Bůh zavrhnul kvůli tomu, že byli oklamáni.
Ř 10, 2. Neboť jim vydávám svědectví, že mají horlivost pro Boha, ale ne podle pravého poznání.

To je jedna věc, a oklamání je jenom výmluva, protože jestli existuje jenom jeden člověk, který poznal, že je oklamán, což samozřejmě je nadsázka, ale už jenom jeden člověk když to rozpozná, ostatní se již nemohou vymlouvat i když by pro to měli celkem "oprávněné" argumenty, zase můj názor. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty zakaz stranek jw.org v rusku

Příspěvek  Anonymní 23/1/2014, 16:40

Víte o tom něco, že prý je soud o zrušení?  Very Happy 

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  pepakrocan 23/1/2014, 22:27

yxoxs napsal:Víte o tom něco, že prý je soud o zrušení?  Very Happy 
Nic bližšího o tom nevím, ale oficiální zpráva WTS je zde:

http://www.jw.org/cs/zpravy/jednotlive-zeme/evropa/rusko/pokus-zakazat-webove-stranky/

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 4/2/2014, 19:58

Martin Cibulka napsal:Pro Tomixe:

Ve vysvětlení toho, co znamená „Pánov deň“ v Bibli, ovšem nejde ani tak o zranění, jako spíše o správnou definici. Ta o neděli je chybná od samého počátku!
Ale i sobota pro Kristovce, že?! Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Martin Cibulka 5/2/2014, 13:23

Pro Yxoxse:

A Ty jsi někdy slyšel, že by nějaký mesiánský věřící výraz "Pánov deň" interpretoval jako sobotu? Jestliže ne, tak co jsi vlastně chtěl zdůraznit?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 5/2/2014, 18:45

Martin Cibulka napsal:Pro Yxoxse:

A Ty jsi někdy slyšel, že by nějaký mesiánský věřící výraz "Pánov deň" interpretoval jako sobotu? Jestliže ne, tak co jsi vlastně chtěl zdůraznit?
Martin Cibulka napsal:Ta o neděli je chybná od samého počátku!
Na to jsem narážel, to jsi nepoznal? Smile
yxoxs napsal:Ale i sobota pro Kristovce, že?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Martin Cibulka 5/2/2014, 19:27

Pro Yxoxse:

Jistě, ale zatím zde nikdo nepředložil definici, podle níž by výraz "Pánov deň" znamenal sobotu. Nebo snad ano?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 5/2/2014, 19:47

Martin Cibulka napsal:Jistě, ale zatím zde nikdo nepředložil definici, podle níž by výraz "Pánov deň" znamenal sobotu. Nebo snad ano?
Já to třeba neřeším, tak sorry. :)Nevím proč by má vírá strádala, když bych si nevěděl rady s výrazem "Pánův den", už dlouho neřeším lidské tedy jejich egoistické myšlenky, a cítím úlevu.  flower

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 13/4/2014, 15:09

Losiris napsal:
Podružné věci?! Vykašlat na počty?! Tím chceš říct, že ta proroctví jsou k ničemu a že se o ně nemáme zajímat?.
No zajímat se o proroctví, jak se na to díváš, ale když si připomenu vyjádření nebo varování Pána, že o tom dni a hodině, nevíme nic, jenom Otec, který je v nebesích, tak tvůj argument trošku pokulhává. Smile
Protože, jestli ti správně rozumím myslíš si, že bez toho nevíme kde jsme v proudu času? Ale zase na druhou stranu, k čemu ty výpočty jsou, když stejně dle slov Pána,  neznáme čas? Neměli bychom spíše vyvíjet úsilí tam, kde to k něčemu vede, například SJ a jim podobní, kteří se také velice zaměřují na výpočty a vede to jenom ke zklamání a neustálým opravám-úpravám (nové světlo). To si určitě nepřeje Otec ani Pán, nemyslíš? Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Losiris 13/4/2014, 17:47

yxoxs napsal:
Losiris napsal:
Podružné věci?! Vykašlat na počty?! Tím chceš říct, že ta proroctví jsou k ničemu a že se o ně nemáme zajímat?.
No zajímat se o proroctví, jak se na to díváš, ale když si připomenu vyjádření nebo varování Pána, že o tom dni a hodině, nevíme nic, jenom Otec, který je v nebesích, tak tvůj argument trošku pokulhává. Smile
Protože, jestli ti správně rozumím myslíš si, že bez toho nevíme kde jsme v proudu času? Ale zase na druhou stranu, k čemu ty výpočty jsou, když stejně dle slov Pána,  neznáme čas? Neměli bychom spíše vyvíjet úsilí tam, kde to k něčemu vede, například SJ a jim podobní, kteří se také velice zaměřují na výpočty a vede to jenom ke zklamání a neustálým opravám-úpravám (nové světlo). To si určitě nepřeje Otec ani Pán, nemyslíš? Smile
Tak mi odpověz na jednu jednoduchou otázku: Jestli vede zkoumání těchto údajů a proroctví ke spekulacím, které si Bůh nepřeje, proč byly zapsány a jsou v Bibli?

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Losiris 13/4/2014, 17:49

Mimochodem, já nemyslím, že se na základě těchto proroctví dá zjistit Kristův příchod, ale že se jedná o jiné různé období v historii (rozhodně nesouhlasím s tehdejšími názory a výklady Badatelů Bible o konci světa apod.)

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 13/4/2014, 18:01

Nevím proč to tam je, a jestli to je vůbec tak jak si myslíme, že to tak je, ale rozhodně, jestli to tam je a má nám to něco dát, určitě ne moc nad ruhými bližními. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 13/4/2014, 18:10

Losiris napsal:
Právě jsem toto téma založil proto, protože si neumím vysvětlit, kdo má dnes to pravé poznání co se týče výkladu těchto proroctví. Já právě o žádném výkladu neříkám, že je jediný správný. Ale je řečeno, že v posledních dnech se to vyjeví, ale u koho? Toto jsem chtěl řešit. Jestli to považuješ za naprosto neduležité to řešit, proč je to teda podle tebe v Bibli zapsané, jaký je toho smysl?.
Sice ses ptal Mezka, ale je to obdobné, na co ses ptal i moji maličkost. Smile

Nemáme hledat kdo co jak nejlépe nebo jestli z toho máme něco vyvozovat, tedy následovat nebo dělat všechno, co ti, kteří mají "prý" výklad od Boha, aby to tzv. oslavovalo Boží jméno?!
Já si to vykládám tak, že to tam je z toho důvodu, aby každý kdo to čte a uvěří tomu, že je to jistý vzkaz z jiné moci než té lidské, měl bych být ve střehu, protože to bude určitě mít na můj život, když se tedy budu vyskytovat v čase, ve kterém se proroctví plní, nějaký smysl. Ale rozhodně z toho nebudu dělat nástroj pro rozdělování, to určitě není Boží záměr, spíše s námi takto komunikuje a je jen na nás, jestli i my chceme s ním komunikovat a krom toho, ještě i mít prospěch z toho, co se od něj dozvídáme.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 18:24

proč se toto téma náhle řeší zde na setkávání?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 13/4/2014, 19:07

Protože já nemůžu jinde přispívat. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Mezek 13/4/2014, 19:08

yxoxs napsal:Protože já nemůžu jinde přispívat. Smile

To jsi takovej "zlobil?" Sad 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 14/4/2014, 11:23

Už dlouho ne, ale zřejmě se někteří stále obávají. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Mezek 14/4/2014, 18:33

yxoxs napsal:Už dlouho ne, ale zřejmě se někteří stále obávají. Smile

Co je třeba pro to udělat,aby se to změnilo k lepšímu.....zlobile Smile 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 15/4/2014, 10:42

To já nevím, už delší dobu myslím, nepřispívám způsobem, který zřejmě způsobil můj týdenní zákaz přispívání, ale pak jsem dostal příležitost jenom někde. Je to na adminovi. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 15/4/2014, 15:25

K tomu počtu 144000 ve Zjevení. Když bych dal na jeden rok 100 věřících, muselo by s výběrem být konec už v 15. století. Proč by Bůh čekal s výběrem až do 20. století a to ještě na nějakou sektu? Prostě asi co máme brát doslovně, nebereme a naopak, a o tom to celé stále je, jde o naše výklady tedy naše pohledy, které se logicky nemohou shodovat, proto potřebujeme víru a lásku, abychom se vůbec byli schopni domluvit, že je to náročné ukazuje i toto fórum, tak já si vůbec nedělám žádný iluze. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 15/4/2014, 16:57

annakonyk napsal:Do rozporu se dostanou lidi které Bibli nerozumí, Boží slovo je jako matematika to se naučit nedá, tomu musíš rozumět, hlavně nic nepřidávat a ani nic neubírat Zjevení 22:18,19
I to nestačí, protože je rozdíl mezi rozumět a chápat, je hodně těch, kteří rozumí, ale jen málo těch, kteří chápou. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 16/4/2014, 17:46

Ještě k těm proroctvím, ono je to taky o tom kdo věří skutečně tedy bezprostředně a kdo ke své víře potřebuje ještě podpůrné popostrčeníčko (např. proroctví). Mojžíš například na hoře uvěřil, ale kvůli lidu Izraelskému, chtěl ještě po Bohu doplňující úkazy k tomu, v co on uvěřil. I to může být jeden z aspektů u těch, kteří až tak moc nepotřebují proroctví moc rozumět, a nebo spíše věří tomu, že až se budou plnit, tak to poznají. Proto rozumím a tedy i chápu ty, sám se k nim také řadím, kteří nějak nemusí nebo nechybí jim/nám, ty výpočty a propočty. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Anonymní 16/4/2014, 17:50

No a ještě k té doslovnosti např. 144000, výše jsem udělal takový statistický hybrid, ale když bych šel až moc do důsledku, klidně se ten počet mohl naplnit už v tom prvním popřípadě druhém století. Což je klidně i ze Skutků apoštolů, možné vyvozovat, ne? Smile Ale jak jsem také výše poznamenal, nepotřebuji to ke své víře, čímž neříkám, že ti, kteří ano, že je nějak odsuzuji, nebo jejich víru zlehčuji, jen píší jak to vidím, tedy opět ten úhel pohledu. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Setkávání - potlach - Stránka 14 Empty Re: Setkávání - potlach

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru