Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč SJ rozdávají časopisy ?

+9
Veronika
skeptik
zbysek
Old.Stloukal
Hvězdlický
hanala
144012
Jirka z P. (queens)
Matěj
13 posters

Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Matěj 11/8/2008, 12:30

Proč SJ rozdávají na ulicích časopisy "Probuďte se" ? Opravdu úpřimně chtějí, aby lidé uvěřili v Boha nebo tato činnost rozdávání je spíše jejich povinností ohledně NSSJ ? Má z toho ústředí nějaký finanční zisk ? Co znamená VRO ?

Nikdy jsem nebyl, nejsem a nebudu SJ !!!

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/8/2008, 13:31

Protože i kdyby ti kdokoliv říkal cokoliv, je to jen a jen business.Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  144012 11/8/2008, 14:59

Obyčejní svědkové nabízejí časopisy s upřímností, nabídnout literaturu o Bohu a dnešní materiální a sobecké době. Nesetkal jsem se, že by svědek byl za to, že nerozšířil žádný časopis nějak sankcionován.Obyčejný zvěstovatel nevidí, jak se nakládá s dobrovolnými příspěvky od odbočky výše.Nemá z toho žádný finanční profit.Tyto informace jsou dostupné jen vybraným starším. Maximálně se svědek dozví o hospodaření svého sboru.Jak spravuje finance VRO (Věrný a rozvážný otrok - celosvětové ústřední vedení organizace) se řadový člen nedozví vyjma zprávy v Ročence SJ.
Například ve služebním roce 2007 vynaložili svědkové Jehovovi vice než 121 miliónů dolarů na podporu zvláštních průkopníků, misionářů a cestujících dozorců.Tolik z Ročenky SJ 2008.
Dočetl jsem se v alternativních zdrojích, že roční příjem finančních příspěvků celosvětově činí zhruba 700 miliónů dolarů.
Chápu, že všechny finanční informace nepodávají ani firmy, kvůli zneužití.Ale bylo by vhodné jednou za rok informovat více základní členy co se s finančními prostředky děje,kam tečou a co se nakoupilo a pořídilo a prodalo v celosvětovém měřítku. Když na druhé straně se o obyčejném zvěstovateli vedou pečlivé záznamy ze všech oblastí. Tyto záznamy neprovádějí jen Svědkové Jehovovi, ale také i např. Katolická církev jak mně nedávno říkal přítel ze Slovenska, kde si i tato církev nárokuje větší vliv na obyčejné členy.
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  hanala 11/8/2008, 20:22

Už léta ke mě chodí Svědek Jehovův a povídáme si. Myslím, že to je upřimný člověk. Bohužel s přibývajícím časem asi v mém případě moc pochvaly "nesklidil", protože se začínáme myšlenkově velmi rozcházet. Ale o tom nechci psát. Chtěla bych se zeptat :
při poslední návštěvě po jedné debatě došlo na to, že mu příště ukážu nějaké starší výtisky Strážných věží s tím, že jsem našla nějaké rozpory. Od té doby se velmi dlouho neukázal. Oni se nesmí podívat nebo nechtějí nebo si to jenom špatně vykládám ?
Hanala

hanala

Poeet p?íspivku : 120
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Hvězdlický 11/8/2008, 22:45

Pravděpodobně podal hlášení o tvém postoji a starší sboru, pro jistotu, aby snad nepodlehl odpadlickým názorům, mu další návštěvy zakázali.

Možná by pro něj byla zajímavá i SV z listopadu 1969 kde se určuje rok Armagedonu na podzim 1975 s tvrzením, "že rozdíl ve výpočtu může dělat snad několik týdnů, nebo měsíců ale v žádném případě let".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  hanala 11/8/2008, 23:08

Možná by pro něj byla zajímavá i SV z listopadu 1969 ....

No jo, to mi bylo 5, kdepak bych k ní přišla.

Existuje vůbec nějaký archív SV ? Co vůbec Svědkové s takovým množstvím časopisů dělají, někde jsem slyšela, že to ani nejsou sami schopni vše přečíst.
Hanala

hanala

Poeet p?íspivku : 120
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty VNNSSJ KLAMOU ZCELA ZÁMĚRNĚ A CÍLEVĚDOMNĚ.

Příspěvek  Old.Stloukal 11/8/2008, 23:59

JE PROKÁZANOU SKUTEČNOSTÍ, PO KAŽDÉM KLAMU, ŽE NASTANE HARMAGEDON, TAK SE JIM ZVÝŠIL POČET OVEČEK. TAK PROČ VTOM NEPOKRAČOVAT?

NEJDE JIM O PRAVDU, ALE O TO BÝTI PRVNÍMI,JEDINEČNÝMI, VYJÍMEČNÝMI A ZVLÁŠTNÍMI LIDMI, PROTI NIMŽ SI NEDOVOLÍ POZVEDNOUTI SVŮJ HLAS, ANI ANDĚLÉ V NEBI.

NO UŽ MNE TO ANI NEBAVÍ TO STÁLE OPAKOVAT.

NECHŤ JE SOUDÍ JEŽÍŠ KRISTUS BŮH Z BOHA, SVĚTLO ZE SVĚTLA PRAVÝ BŮH Z PRAVÉHO BOHA, ZROZENÝ NÉ STVOŘENÝ V JEDNÉ PODSTATĚ S BOHEM.

JÁ JIŽ NEVĚŘÍM, ŽE ANI JEJICH POZDRAVENÍ JE ZE SRDCE.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/8/2008, 08:36

Nebo taky se zalekl, protože není připraven na přímou konfrontaci s nepravdou, o které zvěstovatelé (oběti obětí) ani nic neví protože jim to nikdo na shromáždění neřekne. Tam se jen chlácholí v demonstracích jak dobře ovládají pravdu (nepravdu) a jak druhá strana je úúúúplně vedle z toho, že znají tak perfektně Písmo. Ale v réálu jsou mimo. Protože najednou druhá strana není jeho sestra nebo bratr z demonstrace na shromáždění, ale člověk, který není zválcovanej jejich mašinérií na vymývání mozků.

Neboj snad se objeví, ale počítej s tím, že ti navrhne ještě před tím, než mu něco ukážeš, aby jsi to vůbec ani nečetla a že má pro tebe nějaký časopis s článkem, který o tom mluví a samozřejmě ti, kteří vidí v jejich literatuře rozpory budou označeni jako nepřátelé a odpadlíci.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Matěj 12/8/2008, 12:44

Jsem pro demokracií, ale NSSJ bych u nás zakázal - žádné rozdávání časopisů na ulicích, žádné obtěžování u dveří domů, žádné oficiální sjezdy na stadionech, žádné legální shromáždění, žádné Sály království... Vím, že by se SJ scházeli dál, ale alespoň by se omezilo šíření jejich nauk, zmenšil by se počet nových členů atd. Šíří bludy a proto bych udělal radikální řez.
Koukněte na mapku, kde SJ působí (šedá barva) a kde jsou zakázáni (červená barva).
[You must be registered and logged in to see this link.]
Možná mě někdo z vás napadne, ale zákaz něčeho je v určitém ohledu jednou z alternativ něco přerušit (alespoň v určitém procentu).

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  zbysek 12/8/2008, 13:05

Já bych mnohem spíše zakázal komunisty, ti jsou podstatně nebezpečnější. To když už jsme u těch zákazů. Jinak mapka je o ničem - SJ jsou zakázaní v islámských a komunistických zemích, zcela dle očekávání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/8/2008, 13:08

Až tak bych s tím návrhem nesouhlasil, protože si myslím a i statistika ukazuje, že nárůst členů je v době pronásledování a pár let když je pronásledování ukončeno nebo zmírněno největší. Pak je i se statistik SJ v jejich ročenkách patrné, že tam kde bylo uvolněno dílo byl velký nárůst, ale po čase v celku krátkém je nárůst buď nepatrný nebo žádný a dokonce i v mínusových hodnotách. Rozumnější sice zdlouhavější je ten proces, o kterém mluví i Písmo, nechat to na Bohu a čase. Jestli to je z lidí skončí to samo, ale jestli to je z Boha, kdo by chtěl bojovat proti nebesům?flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Matěj 12/8/2008, 13:17

Zapomněl jsem napsat, že je to pouze můj pohled na celou věc.
Jinak nejsem ani komunista, ani nevyznávám islám Very Happy . Jsem křesťan a je mi to velmi líto, že poměrně velká skupina pseudokřesťanů (SJ) se dokáže udržet a hltá nové členy. Vždyť jim cpou do hlavy tolik nesmyslů a odvádějí je od pravdy. To je obrovský problém !

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Matěj 12/8/2008, 13:19

Rozumnější sice zdlouhavější je ten proces, o kterém mluví i Písmo, nechat to na Bohu a čase. Jestli to je z lidí skončí to samo, ale jestli to je z Boha, kdo by chtěl bojovat proti nebesům?

Souhlasím.

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/8/2008, 13:25

Sice to není útěcha nebo neřeší to problém se sektami, ale stejné ne-li větší problémy mají i v jiných skupinách než u SJ, což jen ukazuje, že v Česku jsou víc znát a víc vidět, než ty ostatní skupiny, které mohou být v určitých ohledech horší než oni a proto i z toho i když ne jen důvodu vzniklo i toto diskuzní fórum. Viz nějaká sekta v USA, která nechala vyhladovět nemluvně jen proto, že po jídle neříkalo "amen".
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Matěj 14/8/2008, 14:16

Tak jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že zákaz činnosti NSSJ by neměl žádný efekt.
Jak jim pomoct ?

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  skeptik 14/8/2008, 19:19

Ahoj Matej,
myslím si, že zákaz by naozaj nepomohol. Najviac mi je ľúto detí svedkov, ktoré to musia praktizovať a sú nielen nevinné, ale aj bezbranné.
Pred pár dňami som z okna zahliadla člena SJ, inak takého poloblázna (manžel ho poznal osobne), ako vlečie zo sebou také chlapča, ktoré nebolo jeho a vyfackala by som rodičov a chlapca poslala zahrať si futbal. Ten chlapec sa doslova vliekol a bolo vidno ako trpí. Ale hrdí rodičia priúčajú svoje deti tomuto tvrdému koníčku od útleho detstva. Sedieť ticho na "programe", nekamarátiť sa s inými deťmi, žiadne Vianoce, narodeniny a v podstate žiadne sviatky.
Ja by som navrhovala, aby učiteľky, ktoré musia vedieť, že dieťa patrí do sekty Sj museli tento prípad nahlasovať príslušnému orgánu sociálnych vecí. Ako konajú naše úradníčky, to je jasné, to píšem predstavu, ako by sa to mohlo riešiť. Tieto deti musia chodiť na etiku, (aspoň v SR), pretože tu musia deti chodiť na etiku, alebo nábožko. Preto by som navrhla, aby pani učiteľky na hodínách etickej výchovy citlivým a láskavým spôsobom navrhli deťom aj alternatívu k ich viere. Tým myslím normálny etický postoj a hodnoty, ktoré vyznáva naša kultúra. Inak, viem, že veľa dievčat z evanielikálnych cirkví - CB, BJB, AC, KZ, študuje etiku na VŠ. Takže, tieto dievčatá hoci majú vyučovať nestrannú etiku sú aj tak poznamenané kresťanskou etikou. Ja myslím, že je to celkom dobre. Samozrejme, tieto deti vyrastú a majú možnosť rozhodovať o svojom živote. Dospelých v podstate riešiť nemôžme, pretože majú svoju hlavu, práva a tam asi nenarobíme nič. Ak ste Matej kresťan, tak by som navrhla, aby ste sa za nich modlili a nadejali sa na Boha, že Jemu nie je ľahostajný osud žiadneho človeka.
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  zbysek 14/8/2008, 19:35

Matěj napsal:Tak jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že zákaz činnosti NSSJ by neměl žádný efekt.
Jak jim pomoct ?
Já bych to tak nehrotil. Pomoct lze pouze těm, kteří tuší něco špatného, ale nevědí jak to pojmenovat a jak z toho ven. Jinak jsou lidé, kterým takový systém naopak vyhovuje (když někdo myslí za ně), ty bych tam rozhodně nechal. Dále je skupina lidí, kterým takovéto sekty vyloženě prospívají - například zloději, alkoholici, narkomani, chroničtí povaleči atp. Jestliže se vlivem působení SJ začnou takoví lidé chovat řádně, chodit do práce atp., pak to naopak přináší prospěch celé společnosti. A takové případy jsou a není jich až tak málo.

Takže opravdu jde jen o to pomoct lidem, kteří pomoc chtějí. Vysvětlit jim, že odchodem od SJ nejen že se nedostanou do Boží nemilosti, ale naopak mohou se víc přiblížit Kristu - a tím pádem i Jehovovi.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Veronika 1/9/2008, 23:00

Matěj napsal:Tak jsem nad tím přemýšlel a došel jsem k závěru, že zákaz činnosti NSSJ by neměl žádný efekt.
Jak jim pomoct ?
zbysek napsal:Já bych to tak nehrotil. Pomoct lze pouze těm, kteří tuší něco špatného, ale nevědí jak to pojmenovat a jak z toho ven. Jinak jsou lidé, kterým takový systém naopak vyhovuje (když někdo myslí za ně), ty bych tam rozhodně nechal. Dále je skupina lidí, kterým takovéto sekty vyloženě prospívají - například zloději, alkoholici, narkomani, chroničtí povaleči atp. Jestliže se vlivem působení SJ začnou takoví lidé chovat řádně, chodit do práce atp., pak to naopak přináší prospěch celé společnosti. A takové případy jsou a není jich až tak málo.Takže opravdu jde jen o to pomoct lidem, kteří pomoc chtějí.

S Matejem souhlasím, kdyz se neco zakáze, tak tím víc lidí to láká - viz. prísloví "Zakázané ovoce nejvíce chutná".
Ale se Zbyskem bych trochu polemizovala. Podle mne je nutné mluvit se vsemi cleny SJ, i s temi, kterí se zdají naprosto skálopevne presvedceni o pravde NSSJ a mnozí z nich jsou. Protoze Buh delá zázraky.

"Nezálezí na tom, kdo chce, ani na tom, kdo se namáhá, ale na Bohu, který se smilovává."

Buh miluje Svedky Jehovovy bez výjimky tak jak miluje ostatní lidi. Proto jsme tu taky my, krestani, kterí máme od Nej úkol zvestovat evangelium Jezíse Krista. Jako treba apostol Pavel. Byl kvuli tomu víckrát ve vezení a presto zvestoval dál. A s úspechy. Za lidi se hodne modlil, primlouval. To platí i pro nás, abychom se za Svedky Jehovovy primlouvali u Boha, aby jim dal milost poznat Pravdu, jako nám. Pak nám dá i slova, jak s jednotlivými Svedky mluvit. Nemusí to být nutne sáhodlouhé rozhovory a dokazování si navzájem, ze JÁ mám pravdu (oboustranne, házení po sobe versi z Bible). Myslím, ze casto je dobré ukázat lásku k clenu NSSJ, ze je to muj blizní, i kdyz jiného nábozenství. Z mých zkuseností treba (uprímne) prohodit: "to je dneska pocasí, to Vám tady musí být uz zima" - k SJ, který stojí za deste s casopisy.
Ziju v mensím meste na hlavní pesí zóne a s nekterými Svedkynemi se uz známe osobne, z takzvaného small talk - pár prohozených vet, kdyz jdu okolo nich nakupovat. Zdravíme se, poprejem si hezký den... usmejem se na sebe. Ony ví, ze jsem krestanka, ale do niceho se nenutíme. Párkrát jsme spolu mluvily víc. Verím, ze se bud z toho casem vyvine víc, nebo taky ne, ale stejne jim nic bez Bozí milosti nemuzu vnutit.
Veronika
Veronika

Female Poeet p?íspivku : 49
Age : 55
vztah k organizaci : Jsem Starokatolička,nebyla jsem u SJ,ale mám mezi nimi známé.
Reputace : 0
Body : 4
Registration date : 05. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Jaroslav Malý 2/9/2008, 08:28

Nemusel bych reagovat, protože se mi zvětšuje koeficient mých příspěvků a tady jsou přísní, ale já mám potřebu.

Moc hezké, jako by mě pohladila ruka Pána.

Děkuji Veroniko za laskavý a s pochopením napsaný příspěvěk.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  jája 11/11/2009, 06:54

Musím se s váma podělit o svoji zkušennost: děti mi občas donesou nějaký časopis. Podotýkám,že občas znamená tak dvakrát do roka. Slušně poděkuju, ale nechci nic rozebírat. Nicméně po jejich odchodu se do něj podívám. Teď mi donesly prosincový Probuďte se. Zaujala mě tak polovina článků,ale ta polovina byla fakt čtivá. Ten zbytek byly témata,co mě prostě nezajímaly. Nicméně ta přečtená půlka byla fakt příjemná. Včetně životního příběhu mariňáka,co je dneska SJ.Uvědomil jsem si,že se hodně zaměřuju na to negativní u SJ,ale je tam i spousta pozitivního.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  candy 11/11/2009, 16:49

Nepopírám, že skoro všude je něco pozitivního i negativního, jen u SJ jakou mám s nimi zkušenost a jejich manipulací a cenzurou, vůbec bych se nedivil, že ne všechny ale mnohé zkušenosti jak v časopisech tak například uváděné na jejich kongresech jsou vymyšleny pro jediný důvod, aby se vytvořilo zdání jak jsou úžasní a jak jejich působení na lidi je skvělé. Čeho všeho jsou schopni jen aby vypadali dobře a aby vytřeli zrak svým oponentům a kritikům?!

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Proč SJ rozdávají časopisy

Příspěvek  Jesen 11/11/2009, 22:21

Jak jim pomoct? Toho jsem se dotknul v příspěvku "Proč zůstat v organizaci SJ?"
Také na to stále myslím. Zákaz utvrdí víru SJ jako vyvoleného lidu pro Jehovu. Navíc shromáždění po bytech, vzájemná blízkost v pronásledování, pomoc jeden druhému naopak přispívá k větší soudržnosti, sounáležitosti a přesvědčení, že SJ jsou jediní ti správní ctitelé Boha, protože přece bylo předpověděno, že budete pronásledováni pro mé jméno, dále bude kázáno... dokud nepříjde konec. Zase by to byla podpora pro podporu víry SJ. Historie, jak se zde již zmínilo, ukazuje, že pronásledování nevede k procitnutí SJ, ale právě naopak!
Něco se dělo nebo děje stále ve Francii. Tam byla nějaká rozsáhlá státní kampaň zaměřená na krev proti doktríně výkladu SJ. Nevíte, jak to tam teď vypadá? Jaký měla tato kampaň výsledek? Vím, že byla vybídka, abychom se za bratry ve Francii modlili, že tam mají tlak ze strany státu.
Jinak potvrzuji informaci, že obyčejní SJ nemají z nabídek časopisů žádný finanční prospěch a tuto práci dělají bezplatně, nezištně a s upřímným úmyslem, že lidem pomáhají. Obracením lidí k Bohu určitě. Dalším výkladem Bible, ale lidi zavádějí na scestí v mnoha ohledech. To si však již u dveří neuvědomují. Prakticky v Čechách se hradí časopisy, které se rozdají, z kapes jejich šiřitelů, které potkáváte u svých dveří. Podle příspěvků, které se dávají na dílo ( tj. včetně časopisů ) bych si troufl říci, že se to spíš dotuje ze strany bohatších přispěvků z bohatších kapitalistických zemí ( Německa, USA... ).
Suma sumárum SJ rozšiřují časopisy upřímně, s vědomím, že témata tam uvedená mohou lidem poradit v jejich životě s těžkostmi, se kterými se potýkají a vysvětlit věci, na které těžko hledají odpověď. Věří, že interpretace v nich napsaná je jediná správná z výkladu Bible, který poznali.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč SJ rozdávají časopisy ? Empty Re: Proč SJ rozdávají časopisy ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru