Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

+5
Červenka
Jiří Hrádek - Matýno
Petr Štefek
kovboj
Admin
9 posters

Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Admin 2/9/2008, 09:13

Jak jsem znovu uvěřil
- Zkušenost zaslal bývalý starší Jiří Hrádek.

"... Přiznal jsem si: je-li moje uctívání Jehovy a porozumění Písma skutečná
pravda, není třeba se bát samotných informací, protože skutečná pravda v
nezaujatém srovnání se lží vždy obstojí a posílí se. Od té doby už jsem
informace třídil na pravdivé a nepravdivé nebo zkreslené a nikoliv na tzv.
informace „od Společnosti“ a odpadlické, jak jsem to dělal dříve.
...
Přijal jsem před Bohem v plné míře svojí osobní odpovědnost za svou víru,
svědomí, hříchy i pochybnosti. ..."


Pokračování viz http://www.straznavez.cz/Zkusenosti/hradek.htm

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Haleluja

Příspěvek  kovboj 2/9/2008, 17:56

Není to nádherné, jak Pán lidi vede? Ani k tomu nepotřebuje VRO, pouze je vidět úžasné působení Ducha svatého. Haleluja!
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Petr Štefek 3/9/2008, 21:42

Dalo by se tady psát hodně o této zkušenosti. Já za sebe píši jen paráda, děkuji, po dlouhé době sporů kdo má pravdu a kdo ne, pro mne něco povzbudivého.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 3/9/2008, 23:29

Tak to mě těší ... Ten dopis je už z února 2008 a od té doby je na www.rozcesti.org. Nyní, díky Michalovi, i na podstatně čtenějším sv.cz. Za ten půl rok jsem myslím získal ještě větší nadhled na mé členství "v jediné pravé Duchem vedené". Když pozoruju svobodu v Kristu ve které šťastně žijí a Bohu slouží někteří křesťané v tom tzv. Velkém Babylónu, žasnu, jak jsem mohl být tak zabedněný.

To co budu nyní psát nemyslím Petře osobně na Tebe ani na nějaké Tvé příspěvky, ale celkově na ducha některých diskuzí zde na fóru. Dobře jsi totiž vystihl podstatné:
po dlouhé době sporů kdo má pravdu a kdo ne, pro mne něco povzbudivého.
Pokud by se zde na diskuzi přestalo tolik řešit kdo má pravdu a kdo je Bohu věrnější, přestali bychom se chovat jako pravověrní svědkové Jehovovi (ač většinou bývalí) a mohli bychom psát věci, které druhé povzbudí. V kontaktu s některými křesťany z jiných církví si často připadám jako duchovní invalida po úraze. Jako by mi sekta ujela nohu a ta mi může dorůst už jenom Božím zázrakem. Vidím jak se (ti duchovně smýšlející) přirozeně snaží nesoudit druhé a uplatňovat Písmo na sebe. Jsou zaměřeni na vztah s Bohem a hledají iniciativně způsoby jak by Mu mohli sloužit. Já osobně vidím svojí další cestu spolu s nimi, protože od nich se mohu, dá-li Bůh, hodně naučit. Zatím jako host, časem možná jako člen, budu-li cítit, že mě tam Bůh vede.

Bratři moji, potlačte nutkání vytvořit si hned na všechno stanovisko a vyražte na zkušenou do církví, které máte kolem sebe. Někde to bude hrůza a jinde paráda, ale budete mít vlastní zkušenosti a nové kontakty.

Tolik nevyžádaná, leč dobře míněná rada ode mě a to by mohlo myslím tak nějak stačit, že.

Jirka

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Červenka 4/9/2008, 09:38

Dělám to také tak. Ne proto, že to někdo radí. Ale pro to, že Bible tomu neodporuje, ale naopak.


1. Tesaloničanům 5:21 Všecko zkoumejte, dobrého se držte;

Jen jsem si řekl -nejásej předčasně a dávej bacha.. Protože, ČÍM VÍC SE JEDOVATÁ HOUBA PODOBÁ TÉ PRAVÉ, TÍM JE NEBEZPEČNĚJŠÍ.

Červenka

Male Poeet p?íspivku : 7
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Matěj 4/9/2008, 10:35

Jiří Hrádek napsal :
Bratři moji, potlačte nutkání vytvořit si hned na všechno stanovisko a vyražte na zkušenou do církví, které máte kolem sebe. Někde to bude hrůza a jinde paráda, ale budete mít vlastní zkušenosti a nové kontakty.

Chtěl bych jenom dodat, že je důležité, aby každý křesťan chodil do křesťanského shromáždění. Vždyť v Novém Zákoně je napsáno, že nemáme opouštět společná shromáždění, jak to mají někteří ve zvyku.

Jsem rád Jirko - Matýno, že se Ti podařilo vyrvat se z drápů NSSJ. Ať Ti Pán žehná na Tvé cestě životem. Wink

Matěj

Male Poeet p?íspivku : 31
vztah k organizaci : nebyl jsem, nejsem a nebudu SJ - nikdy !
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Červenka 4/9/2008, 13:09

Vždyť v Novém Zákoně je napsáno, že nemáme opouštět společná shromáždění, jak to mají někteří ve zvyku

To je pravda. Ale bylo to napsáno v době, kdy existovala jen jediná křesťanská církev, jejíž základem a hlavou byl Kristus.

O které se to dá říct dnes??
Pokud tomu tak je, a máme možnost chodit na shromáždění v církvi založené a vedené Kristem, je text pro nás závazný.

Manželka je jehovistka a tvrdí, že tou církví jsou oni. Tady čtu podobná tvrzení a propagaci o jiných církvích. Ovoce všech ukazuje, že jsou to jen propagační tahy.


Matouš 15:9 marně mě uctívají, neboť učí naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.'"

Červenka

Male Poeet p?íspivku : 7
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  zbysek 4/9/2008, 13:20

Je hodně důležité stýkat se s jinými křesťany, protože samotný člověk se nutně časem odchýlí od Krista. Jednoduše proto, že nemůže milovat své bratry a sestry, když se s nimi nestýká (a neobrušuje si hrany svého egoismu atp.).

Já si stanovil takováto kritéria pro výběr křesťanské skupiny. Pokud tvrdí, že jen oni jsou ti praví a správní, nebo pokud tvrdí, že je to fuk, ať si dělám co chci, pak je to pro mě důvod udělat kolem nich velký oblouk. Pokud k tomu přistupují stylem snažíme se jak nejlíp umíme, pak jsou to ti praví. Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Jaroslav Malý 4/9/2008, 13:20

Scházet se ano, ale ne udělat z toho organizační řád a pravidlo v podobě týdenních shromáždění a když nejsi pravidelný tak z toho vyvozovat duchovní ochablost, je to blbost. Rozhodující je, že víš kde se křesťané v tvém okolí scházejí a když se tam náhodou zastavíš v nějaký předem neurčený den, že tam někoho zastihneš. Není problém se i občas domluvit na konkrétním termínu, kdy se například chce sejít větší počet lidí, ale dělat z toho pravidlo a ještě dle toho posuzovat duchovní stav křesťana je jasným znakem sekty neboli diktatury. Kde je láska lidé se rádi scházejí a nepotřebují k tomu vědět kdy, prostě se sejdou protože chtějí.
Tak to cítím já.

Jaroslav Malý

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 18. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty V mnohem s J.H. souhlasim, ale s tim ze Jezis je Buh nemuzu

Příspěvek  26 26/9/2008, 12:52

[quote="Admin"]Jak jsem znovu uvěřil
- Zkušenost zaslal bývalý starší Jiří Hrádek.

"... Ježíš Kristus má vyšší postavení než jen Boží Syn. On je Bůh ..."

Takze kdyz satan pokousel na zemi Jezise pokousel Boha? To Bohu satan nabizel veskere kralovstvi sveta?

PS.: Mimo jine Jezisovu obet chapu jako Jehovuv triumf, kdyz dokazal vsem, hlavne satanovi, ze dokonaly clovek je "stvoren spravne". A to ze se satanovi podarilo svest na scesti Adama s Evou bylo selhani jednotlivcu a ne "lidskeho druhu". Kdyby Jezis nebyl bozi syn, ale samotny Buh (nebo jeho nedelitelna soucast) nedavalo by to zadny smysl. Prave tim ze Jezis byl bozi syn, jedinny dokonaly clovek na zemi krome Adama a Evy, ktery vsak nikdy nezhresil mohl za nedokonale lidi s dedicnym hrichem polozit svuj zivot jako vykupni obet a tim smazat nase hrichy.

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Dokonalost

Příspěvek  kovboj 26/9/2008, 20:52

Přemýšlím, v čem je ta Adamova nebo Ježíšova dokonalost? Je to v svalnatém těle Krista, jak někdy zobrazují skvělí ilustrátoři SV ? Nebo v tom, že Ježíš měl silnější "brzdy" (tj. morální postoje a sílu odolávat hříchu), než "motor"(lidský přirozený sklon ke hříchu) ? Šlo ve sporu Boha a satana o to, že dokonalý člověk je stvořen správně, nebo o to, že jako lidé můžeme žít ze závislosti na Bohu jako Ježíš? Je to asi na diskusi v jiné části...

Souhlasím s tím, že člověk, odcházející z NSSJ by měl hledat. Má obrovskou výhodu, zkušenost na modlitbě s Bohem, zná bibli. Dovede pokládat důležité otázky, nebo se to může naučit, je mnoho kvalitních zdrojů informací, literatury. Je dobré, když se mu rožšíří obzor a pozná, jak jiní křesťané Boha chválí a slouží lidem.Pozor na hezká slova, ale skutek utek.Při některých varovných znacích ani není potřeba obcházet všechny církve, plotýnku od kamen taky nemusím hned zkoušet holou rukou...
Proces proměny mysli také nějakou dobu trvá a vlastně je nekončící, proto nejdůležitejší je budovat osobní vztah k Pánu a nenechat si vzít jistotu, že mě přijímá takového, jaký jsem.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Pro 26

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 27/9/2008, 09:28

Děkuji Ti za odpověď 26-ko. Princip výkupného jak ho vysvětluješ v PS jsem také dříve takto chápal. Tedy slovy NWT v 1. Timoteovi 2:6 "který dal sám sebe jako odpovídající výkupné za všechny" tzn. člověk za člověka.
Ještě dodedávna jsem řešil, jaký dává smysl to, že se obětoval Bůh za člověka, to přece není "odpovídající výkupné". Až mě napadlo srovnat si překlady a tu hle:

[CEP] 1Tm 2:6 který dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví v určený čas.
[CSP_NS] 1Tm 2:6 který dal sám sebe [jako] výkupné za všechny, [jako] svědectví ve svůj čas.
[KB] 1Tm 2:6 Kterýžto dal sebe samého mzdu na vykoupení za všecky, na osvědčení časem svým.
[IGNT] 1Ti 2:6 o WHO douj GAVE eauton HIMSELF antilutron A RANSOM uper FOR pantwn ALL, to THE marturion TESTIMONY TO BE RENDERED kairoij IN TIMES idioij ITS OWN, (meziřádkový překl. Řecký text se mi při kopírování transliteroval na latinku)
Takže když si odmyslíme tvůrčí přínos překladatelského výboru PNS, dostáváme:
[PNS] 1Ti 2:6 který dal sám sebe jako odpovídající výkupné za všechny [to] má být dosvědčeno ve svých zvláštních časech
Já to nyní chápu tak, že Kristus dal sám sebe jako výkupné, hlavně aby vynikla Boží láska, ne aby se vyřešil nějaký spor.
Jestli chceš prozkoumat biblické důvody pro Ježíšovo Božství, mohu Ti poslat 15-ti stránkový elaborát, který nedávno sestavil můj kamarád. který je narozdíl ode mně vědec. Chceš-li, pošli mi prosím svůj e-mail na matyno@email.cz .

Hezký den Ti přeji

Jirka

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil Empty Re: Jiří Hrádek: Jak jsem znovu uvěřil

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru