Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

+13
Pasach
Václav
Peter
jonas
Matěj Telam
Jane
Hurvinek
Jesen
jája
candy
Mezek
Černá ovce sboru
witness
17 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  witness 25/4/2009, 23:02

Zdravím všechny,
upozorňuji na článek SV, který se bude studovat příští týden
na studiu Strážné věže ve sborech SJ, to jest v neděli 3. května.
Název článku: ,, Neustále následují Beránka´´, článek vyšel
ve Strážné věži z 15. února 2009, str. 24.

Článek věnoval ,, věrný a rozvážný otrok´´ v podstatě sám sobě,
jelikož se v něm snaží biblicky doložit svou vyvolenost Bohem a právo
na naprostou poslušnost řadových členů organizace SJ.

Dle mého názoru je článek napsán tak demagogicky a sebestředně, že
jen doufám a modlím se, aby tento článek přivedl upřímné křesťany (alespoň některé) z řad SJ k vážnějšímu zamyšlení....
Myslím si, že my, co jsme na tomto fóru, ale stále SJ,
budeme mít v tu neděli 3 možnosti:
1) nebýt vůbec na shromáždění přítomni
2) být přítomni, ale silně mlčky trpět
3) být přítomni, ale alespoň něco v komentáři říci, co přivede k zamyšlení

No, přečtěte si to a posudťe každý sám za sebe......zdraví witness

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty 3 Možnosti

Příspěvek  Černá ovce sboru 26/4/2009, 13:55

Už několik let volím možnost č.1 bez ohledu na to jaký článek se studuje.důvody jsou:Samochvála ,lhaní,pokrytectví,totalita,přetvářka,neupřímnost,prdelkování nacvičených frází a komentáře formulované v myšlenku neomylnosti organizace a VRO coby božího zástupce na zemi.Totéž chování jako v KC před staletími.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty „Neustale nasleduji Beranka“

Příspěvek  Mezek 26/4/2009, 15:01

Časopis nemám,ale pustil jsem si nahrávku.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Jen je třeba vložit správný měsíc v položce vybrat.V tomto případě únor 2009

Je celkem pochopitelné že potřebují utužovat postavení vyvolenosti.Proto že jak říkají nám jinak smýšlejícím
/psi štěkají,ale karavana jde dál.../

Dle mého názoru je článek napsán tak demagogicky a sebestředně, že
jen doufám a modlím se, aby tento článek přivedl upřímné křesťany (alespoň některé) z řad SJ k vážnějšímu zamyšlení....

I mne a moji ženu to postrčilo k tomu,že jsem napsal dopis na rozloučenou,který příští týden předám starším . Sad
Nemůžeme se ztotožnit s organizací, s kterou již nesouhlasíme a zároveň se ztotožňovat s Bohem, kterého milujeme. Co děláme, chceme dělat z víry a nechceme být pokrytci a něco jiného si myslet a něco jiného činit.
Svou věrnost jsme zaslíbili Bohu, jemu jedinému budeme skládat účty a pouze před ním budeme mít bázeň. Neslíbili jsme věrnost lidské instituci a lidem nebudeme skládat účty a nedovolíme, aby nás spoutávala lidská pravidla. Nejsme Antikrist ani Boží odpůrce a tvrdí-li někdo něco takového, činí se Bohem. Bůh sám nás bude soudit a proto je pro nás důležité zachovat loajálnost vůči němu spíše, než vůči náboženské organizaci. Víme, že bychom se svými, byť ne nebiblickými názory v organizaci dlouho nezůstali, proto raději odcházíme sami.
Zdeněk Nygrýn Kralupy n/Vlt./nick Mezek/
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  candy 26/4/2009, 16:05

Ke komu máme mít důvěru? K lidem nebo k Bohu a jeho Beránkovi?

Evidentně si uvědomují, že mnozí SJ jejich důstojnost a poslušnost moc nemusí, a tak se budou podobné články objevovat častěji a taky bude sílit tlak na ty, kteří budou poukazovat na nelegitimnost jejich požadavku aby jim SJ přisuzovali víc než snad požaduje Bůh sám k sobě! aby odešli sami nebo je vyloučí sami.

Nevím, ale k velkému zástupu a jiným ovcím a když si tak připomínám, co je v 10. kapitole u Jana, kde by dnes zařadili například Kornelia a jeho domácnost?

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  jája 29/4/2009, 15:39

Černá ovce sboru,proč jsi SJ? Patrobas i witness o tom psali,promiň,jestli jsem tvoje vyjádření přehlídnul. Jen mě to zajímá v souvislosti s tím,že na SH s rodinou nechodíte.Jestli jsem to správně pochopil.Zřejmě jsi nečinný.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Studijní článek....

Příspěvek  Jesen 30/4/2009, 23:51

Každý má právo se rozhodnout, jak žít svůj život. Vím alespoň o jednom člověku vnašem sboru, který si je vědom některých nebiblických názorů vyjadřovaných ve SV. Pro mě není řešení odchod ze sboru, kde mám řadu přátel a známých. Bohužel mimo sbor nenacházím téměř nikoho, kdo by odpovídal morálně daným normám chování mých přátel. Každý si může vyslechnout, co uzná za vhodné a vytvořit si svůj názor. Může se vyjádřit, jak chce. Vyjádření v negativním smyslu nic nevyřeší, protože většina přítomných si situaci neuvědomuje.
Myslím, že je zbytečné se nad tímto článkem pozastavovat. Takových již byla celá řada. Každý máme od Boha svědomí, podobně jako Josef, který bez daného zákona věděl, co je špatné.
Pokud chcete druhým poznat realitu faktů, musíte jim dát i náhradu, novou jistotu. To je velmi těžké. Představa Stvořitele, který je spokojen s jednotlivci a jejich uctíváním ve více jak 30 000 skupin, které se hlásí ke křesťanství ve světě je pro silně věřícího SJ chabou náhradou stávající jistoty "pravdy".

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  witness 2/5/2009, 21:04

Jesen napsal:
Pokud chcete druhým poznat realitu faktů, musíte jim dát i náhradu, novou jistotu. To je velmi těžké. Představa Stvořitele, který je spokojen s jednotlivci a jejich uctíváním ve více jak 30 000 skupin, které se hlásí ke křesťanství ve světě je pro silně věřícího SJ chabou náhradou stávající jistoty "pravdy".
Plně souhlasím, nelze jen bořit a nechat trosky, ale důležité je něco na těch troskách postavit, aby nezůstal jen pocit prázdnoty.
Je to samozřejmě velmi těžké, protože představa, že Bůh používá jen jedinou a pravou církev, je u běžného SJ silně zažitá jako biblická pravda a mnoho SJ, kteří i vidí, že ne vše u SJ je biblické nebo rozumné, brání ale organizaci jako celek proto, že nevidí jinou variantu v jiné organizaci, která
by byla srovnatelná s SJ.
V takové fázi opravdu ,,představa Stvořitele, který je spokojen s jednotlivci a jejich uctíváním ve více jak 30 000 skupin, které se hlásí ke křesťanství ve světě je pro silně věřícího SJ chabou náhradou stávající jistoty "pravdy".
Ovšem je to spíše záležitost psychiky, která se naučila vnímat pravdu jako
něco viditelně organizovaného, jako něco, co patří jen někomu, kdo je definovatelný(např. vedoucí sbor). A tak bortí li se víra v organizaci a její
jedinečnost, bortí se tím logicky i pocit jistoty samotné pravdy.
A zde je třeba začít, zrušit rovnítko mezi pravdou a organizací, zrušit naučený pocit, že žijeme v době, kdy jen jediná pravá organizace může být majitelkou pravdy(pro SJ je to samozřejmě organizace SJ) a tedy tam kde je pravda, tam je i tato organizace a tam kde je tato organizace, je i pravda, protože jedno bez druhého prostě neexistuje.
Ten, kdo má lásku k pravdě jako takové, to nakonec pochopí a uvědomí si,
že jen biblická pravda je tou pravdou a jako taková zůstává a zůstane, ať zde SJ jsou nebo nejsou, jako i ostatní církve.
Často od SJ padá otázka:
,, Dobře, když ne SJ, kdo tedy, kam jinam půjdeme ´´ ?
Ale pokud se odpoví (jako často ano), že nikam jinam jít nelze, nevyřeší to ale zásadní otázky:,, Jak to, že ta jediná pravá Kristova církev a její pověření představitelé používají často tak nebiblické metody, jak si udržet členskou základnu, jak to, že Kristus nechává oficiální zástupce své vlastní organizace celá léta tvrdit, že jsou věrným a rozvážným otrokem a nedává jim i v tomto
směru vedení, jak to, že oficiální učení té jediné pravé organizace má kromě mnoha dobrých a pravdivých věcí též zásadní omyly a přehmaty a jak to, že výklad organizace je někdy dokonce povýšen nad svědectví samotné Bible´´?
Smířit se s tím ? Hledat jinou pravou církev ? Zlhostejnět a říci si, kdo ví, jak to s tou organizací a vlastně tedy i biblickou pravdou vlastně je ?
Jediná cesta je si takové otázky biblicky ujasnit, poté si člověk nejenže nenechá vzít to, co bylo u SJ správné a dobré, ale zároveň opustí (a tentokrát již s volností a bez pocitu viny) demagogie, kterých také není v publikacích SJ málo.
Pak se představa, že Bůh nemá jedinou pravou církev, ale jsou zde po celém
světě rozptýleni Kristovy jednotliví následovníci, ukáže v úplně jiném světle,
mnohé otázky díky uznání této představy neboli biblické reality budou zodpovězeny a také díky tomu ožijí mnohé biblické verše ve větším a rozmanitějším významu, verše, jejichž pravý smysl a význam byl utopen ve výkladu jedné jediné organizace.
Má tedy člověk začít pak nenávidět vše svědkovské ? Nikoliv, to by byla emocionální nevyrovnanost. Je třeba jen organizaci SJ ve své mysli a ve svém přesvědčení sundat z výšin jedinečnosti a zařadit ji mezi ostatní křesťanské spektrum, kde se proklamuje snaha shromažďovat se v Kristově
jménu a také se nesnažit do výšin jedinečnosti dát jinou organizaci a té se držet.
Proč ? Protože je to biblické, nic jediného a pravého v rámci organizačního uspořádání dnes neexistuje, všude, jak u SJ, tak i jinde, jsou nauky i chování jednotlivých členů biblické i nebiblické, všude je pšenice i koukol a teprve Pánův příchod ukáže, kdo byl kým, ale ne ve spojení se schválenou organizací, ale každý sám za sebe.
Takový biblický náhled umožní opustit extrémní názor jedinečnosti SJ na světové scéně, ale zabrání též druhému extrému začít vše u SJ nenávidět.
Naopak, takto se člověk, zůstane li SJ, může s mnohem větší volností v řadách SJ pohybovat, stejně jako navázat nové křesťanské kontakty mimo SJ, které mohou a často jsou velmi obohacující, samozřejmě s rizikem, že to jednou praskne a totalitní tvář organizace SJ provede vyloučení, ale....
ani pak se nelze zlobit na vše svědkovské, ani na bratry, co vyloučení provedli
(jinak jsou to často fajn chlapi, kteří jednají tak, jak byli naučeni, že je správné), ale jen a jen na vedení SJ, které tak manipuluje se životy druhých
a budou se za to Bohu zodpovídat.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Hurvinek 3/5/2009, 12:40

Pro ty co nemají tuto SV k dispozici tady ten "klenot" máte v JPG:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Jane 3/5/2009, 13:23

witness napsal:Takový biblický náhled umožní opustit extrémní názor jedinečnosti SJ na světové scéně, ale zabrání též druhému extrému začít vše u SJ nenávidět.
Naopak, takto se člověk, zůstane li SJ, může s mnohem větší volností v řadách SJ pohybovat, stejně jako navázat nové křesťanské kontakty mimo SJ, které mohou a často jsou velmi obohacující, samozřejmě s rizikem, že to jednou praskne a totalitní tvář organizace SJ provede vyloučení, ale....
ani pak se nelze zlobit na vše svědkovské, ani na bratry, co vyloučení provedli
(jinak jsou to často fajn chlapi, kteří jednají tak, jak byli naučeni, že je správné), ale jen a jen na vedení SJ, které tak manipuluje se životy druhých
a budou se za to Bohu zodpovídat.
Milý Witnessi,
ráda čtu tvoje komentáře a velmi si tvých názorů a postřehů vážím. Ve spoustě z nich s tebou souhlasím. Ale pokud se budou SJ považovat za jediné pravé, pokud jim nespadnou klapky z očí a nebudou litovat svých skutků a postojů a neuvědomí si, jak ošklivě se pletou a jak jsou demagogičtí a zákoničtí, nejsou pro mne rovnocennými partnery, ať jsou jako lidé sebelepší - což snad ale ani nejde dohromady... V této organizaci skutečně ducha Kristova necítím. Pravidelně se mi to potvrzuje prostřednictvím "setkání se", spíše míjení se, se svými bývalými bratry a sestrami. Jejich programové přehlížení je pro mne důkazem, že jsou ve své nadřazenosti až po uši. (Musím říct, že jsou i světlé vyjímky - je zajímavé, že s těmi jsem se spíše setkávala po svém odchodu od SJ. Teď, když už mi "otrnulo" a jsem jakž takž srovnaná a nad věcí, Bůh dovoluje, abych se postupně potkávala i s lidmi, kteří mi bývali velmi blízcí. A ono to skoro už ani nebolí.)
Takže moc a moc si přeji, aby těm skutečně nevinným a zmanipulovaným SJ Bůh otevřel oči, a potom je ráda budu považovat za své bratry a sestry.
Jane
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Matěj Telam 3/5/2009, 19:35

Příjemný večer,
Právě jsem se vrátil z krajského sjezdu z Bludovic. Když jsem přítomen - pozorně naslouchám co kdo říká z pódia. A musím konstatovat tak jako "Jane" uváděla ohledně Božího ducha, hledal jsem jej marně. Připadal jsem si jenom jako na požárním školení ve fabrice. Samé instrukce, a jediná léčba na problémy a deprese byla tato:

1. Jsi-li sklíčený - jdi do kazatelské služby, čím více budeš sloužit tím méně bude místa pro sklíčenost.

2. Proti depresím je vynikající pravidelná účast na shromážděních. V uvedené zkušenosti jednoho řečníka, zazněla vybídka - jsou-li bratři ve velkých těžkostech (například ve vězení),shromažďovat se i 7x za týden i v tomto prostředí.

No a za třetí: Zrušení studia knihy od 1.1.2009 - to byl dárek vedoucího sboru nám řadovým ovečkám.
Tyto 2 - 3 ušetřené hodiny věnovat rodinnému studiu. Samozřejmě, že proti společnému povzbuzování na základě Božího slova nic nemám. Jenom jest-li je to jen domácí utužování doktrín tak to není to "pravý vořechový", tož jak sa praví u nás na Moravě.

Vše umocnil br. "Chd", jinak velice milý táta či děda, když konstatoval nějak v tom smyslu, že za všechno vděčíme našemu "Věrnému a rozvážnému otroku".
Samozřejmě i Jehovovi, to je zdůrazňováno vždy - proti tomu nelze namítat, ale ustanovený Ježíš pro dnešní dobu stojí na vedlejší koleji. Je mně líto těch obyčejných bratrů a sester co nemají internet,nečtou nic jiného než sv a pr!, pro ně je to "duchovní hostina".


Nedá mne, abych uvedl, kolik Božího ducha pramení například od bratra "Šaňka"(Barkociho) z jeho kázání a slov. I když to člověk poslouchá z nahrávky - prochází to celým tělem. Jsem rád, že bratr je již v pořádku po operaci hlavy. Jeho velikonoční kázání z Osternu je prostě síla (viz jeho www stránky) a dotknul se tam i témat, které se probírají i na těchto diskusních fórech. (např., která církev je dnes pravá).

Přeji pokojný den.Matěj
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  witness 3/5/2009, 23:12

Jane napsal:
Ale pokud se budou SJ považovat za jediné pravé, pokud jim nespadnou klapky z očí a nebudou litovat svých skutků a postojů a neuvědomí si, jak ošklivě se pletou a jak jsou demagogičtí a zákoničtí, nejsou pro mne rovnocennými partnery, ať jsou jako lidé sebelepší - což snad ale ani nejde dohromady...
Milá Jane,
děkuji Ti za Tvou odpověď, i já si cením Tvých příspěvků.
To, co píšeš, je jistě pochopitelné a máš pravdu, i já znám pár SJ a není jich
málo, se kterými nejde vůbec rozumně mluvit o nějaké jiné alternativě než nabízí SJ. Mohu Tě ale též ujistit, že ještě před pár lety se v mnoha směrech nedalo rozumně mluvit ani se mnou. Když jsem byl starším sboru SJ a plně přesvědčeným o jedinečnosti organizace SJ, stačilo by mi, aby za mnou někdo přišel s tím, že si myslí, že i jiné církve mají pravdu a SJ nejsou jen ti jediní používaní, tak bych byl neváhal do druhého dne svolat radu starších s tím, že nám začíná kvasit sbor a pokud by se mi nepovedlo onoho člověka přivést rozhovorem k rozumu, sledoval bych jeho počínání s nejvyšší opatrností s tím, že bych čekal na první vhodnější záminku a svolal právní výbor a vůbec bych ani na minutu nepochyboval,
že se mé jednání Bohu líbí a podporuje mě.
Chci tím říci, že pocit jedinečnosti je u SJ velmi silně a promyšleně pěstovaný (jak jistě máš i ty zkušenost) a je velmi těžké se ho zbavit, zvláště, když běžný SJ nic takového nehledá.
Chápu tedy, proč SJ ze své nynější pozice nepovažuješ za rovnocenné partnery. Jejich postoj jediných pravých často brání plodnější diskuzi, neboť v jejich očích budeš vždy ta svedená odpadlice nebo ten, kdo je pod vlivem
Velkého Babylóna neboli falešného náboženského učení.
Otázka ale je, co takový SJ udělá, až se mu ve správný čas dostanou do ruky ty správné informace nebo až prožije něco, co s ním natolik otřese, že ho to donutí k postupnému přehodnocování názorů.
Já osobně věřím, že u SJ je ještě dost takových, kteří by Tě dnes nepozdravili, ale zítra už budou třeba na této diskuzi.
Bůh a Kristus o nich jistě vědí a těm, co si to zaslouží, dají potřebnou moudrost i sílu k tomu, aby alespoň některé věci viděli bibličtěji.
Stejně tak mnozí z jiných církvích mají často přílišný kritický postoj vůči SJ,
a také je to pochopitelné, protože pokud to neprožili a nepoznali na vlastní kůži, pochopit nemohou a v těch, co stojí v metru se Strážnou věží mohou vidět jen svedené hlupáky a oběti, ale přitom mnozí s těch stojících jsou jinak bezva lidi, kteří mají k Bohu a Bibli vřelý vztah, ve svém životě upřímně uplatňují biblické zásady, jen je prostě čeká ten důležitý krok odpoutat se od vedení v Brooklynu jako od téměř neomylného a jediného zdroje a nechat si jen Boha a Krista bez tohoto samozvaného prostředníka.
Jsem přesvědčen, že se všichni ti, co patří Kristu, v jeho království osobně poznají a že již nebude hrát roli, zda před Kristovým příchodem byli SJ nebo evangelíci nebo adventisté nebo atd. kdokoliv jiný.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Jane 4/5/2009, 17:06

witness napsal:Milá Jane,
děkuji Ti za Tvou odpověď, ...

Ahoj Witnessi,
já ti rozumím, ale ono to zvenku vypadá trochu jinak. Tak moc bych si to všecko přála taky, ale prostě ti mí bývalí br a se mne svým jednáním tlačí do postoje, který je pro mne nepřirozený a který musím zaujmout jenom proto, že mi nic jiného nezbývá. Pokud mi někdo dá najevo, že se mnou stále "kamarádí", tak taju jak ledy a cítím obrovské štěstí. Je to dáno i tím, že jako správný bývalý "svědek" mám možnost nějakou tu myšlenku propašovat do jejich mysli :-)
Po napsání svého včerejšího příspěvku jsem byla s rodinou v místní ZOO a potkala jsem se tam s rodinou SJ. Normálně jsme se pozdravili a povídali si a ona jen tak mezi řečí řekla, že už tam teď tak moc nechodí, a já poctivka hned na to, že já už jsem dokonce odešla, protože jsem cítila, že u SJ není Bůh. Podotkla jsem, že to už se se mnou možná ani nebude bavit - a taky že to tak bylo. Následovalo rychlé nashledanou (kde???) a odchod, kamenná tvář a konec vztahu. Pak dlouho čekali, až odejdeme dostatečně daleko, aby mohli pokračovat v prohlídce ZOO.
Naštěstí, jak jsem psala, už mám na sobě jakési brnění, takže to mnou ani moc nepohlo. Prostě z jejich strany normální reakce.....................................
Tak zatím,
Jane
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  candy 5/5/2009, 11:46

to Matěj Telam

Tvé shrnutí ks je výstižné, tudíž o nic jsem nepřišel, díky Bohu. Wink

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  jonas 5/5/2009, 19:25

Hurvinek napsal:Pro ty co nemají tuto SV k dispozici tady ten "klenot" máte v JPG:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Brrrrrrrrrrr, teda po létech, řeknu vám, je to děsný...nemůžu věřit tomu, že jsem to bral vážně...

jonas

Male Poeet p?íspivku : 193
Reputace : 1
Body : -4
Registration date : 27. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  witness 8/5/2009, 04:26

Jane napsal:
Ahoj Witnessi,
já ti rozumím, ale ono to zvenku vypadá trochu jinak. Tak moc bych si to všecko přála taky, ale prostě ti mí bývalí br a se mne svým jednáním tlačí do postoje, který je pro mne nepřirozený a který musím zaujmout jenom proto, že mi nic jiného nezbývá. ..........

Naštěstí, jak jsem psala, už mám na sobě jakési brnění, takže to mnou ani moc nepohlo. Prostě z jejich strany normální reakce.....................................
Tak zatím,
Jane
Ahoj Jane,
je mi jasné, že to zvenku vypadá trochu jinak a dokud člověk není úplně venku, nemůže to plně ani pochopit ani posoudit.
Cením si Tě za Tvůj vnitřní postoj, který popisuješ a kterým jsi reagovala na událost v ZOO. Přeji Ti vše nej.....

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty nalehava prosba pro vsechny

Příspěvek  Peter 12/5/2009, 17:52

Jsem nezavisly krestan, ktery touzi po pravdivych informacich.
Potrebuji vasi pomoc. Prosim vas, je tady nekdo schopen
podporit toto diskusni forum a zorganizovat vytvoreni verejneho
internetoveho archivu oficialnich dokumentu SJ a organizace
Watch Tower ? Mili bratri a sestry, kdyz chceme efektivne
bojovat proti teto organizaci a otevirat lidem oci, meli bychom
spolecnym usilim vytvorit takovy archiv (databazi). Databaze by
mela obsahovat hlavne jednotliva cisla casopisu Strazna vez.
Vime, ze organizace zamerne takovou databazi nikdy nezverejni,
protoze by sla sama proti sobe. Mili pratele, kdyz budeme mit
takovou databazi na webu, tak vsechny nase diskuze budou mit
mnovem silneji vahu a uroven. Kdyz tady nekdo rika, ze jehoviste
predpovedeli nekolik krat konec sveta, a nepodlozi to dukazem,
tak s takovymi zvastami muze mit uspech nejspis nekde
v hospode pri pive. Ale kdybychom meli na webu treba cislo 8
z r. 1968 casopisu Awake, tak bychom se mohli na toto cislo
ovolavat a kazdy by mohl jednim kliknutim si tento dokument
stahnout na disk a prostudovat. V tomto cisle se pise, ze
"ano, predpovedeli sjme konec sveta, a nic se nestalo...". Mohl
bych jmenovat dalsi dulezite dokumenty, ktere kdybychom meli
k dispozici, tak smeteme celou organizaci JS v kratke dobe.
Mam za to, ze mnozi JS, kdyby se na vlastni oci presvedcili o tom,
co se v organizaci ucilo pred stoletim, tak by okamzite vystoupili.
Na webove strance "http://www.carm.org" jsou uvedeny
nektere dulezite citace z ruznych dokumentu organizace,
treba ze zacatku minuleho stoleti, ktere kdybychom meli, tak
by to byl poklad cennejsi nez zlato.
Vyzyvam vsechny kdo maji trochu organizacnich schopnosti,
k zorganizovani akce, ktera ve vysledku zpusobi, ze my vsichni
at uz soucasni nebo byvali clenove JS, potencialni JS, kteri mame
vyhrady k zpusobu vedeni organizace, poskytneme veskere
dokumenty (ve fyzicke nebo elektronicke podobe) organizacnimu
stabu a organizacni stab vlozi vsechny dokumenty na nasi
webovou stranku. Ja sam dodam nekolik kompletnich rocniku
Strazni Veze a Probudte se v originali pro potreby nasi organizace.
Jestli budete potrebovat mou pomoc, piste mi na email. adresu.
Jesli je mezi vami nekdo, kdo ma nejake zajimave dokumenty,
byl bych moc vdecen, kdyby mi je poslal v elektronicke podobe.
(pozor ja nejsem organizator, potrebuji to pro vlastni potrebu).

[You must be registered and logged in to see this link.]

Peter

Male Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 12. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Mezek 13/5/2009, 14:35

tak smeteme celou organizaci JS v kratke dobe.
Mam za to, ze mnozi JS, kdyby se na vlastni oci presvedcili o tom,
co se v organizaci ucilo pred stoletim, tak by okamzite vystoupili.

Je to řekl bych velice nepravděpodobné!!!
Věříš něčemu co nebude mít úspěch.Informací,a to podložených,není málo.A přesto ....... Evil or Very Mad
Čím více se útočí proti org. tím více si jsou jisti sami sebou!!!A uplatní na sebe pár veršů z písma podsunutých vedením.Tudy cesta nevede.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty 1984

Příspěvek  Václav 13/5/2009, 15:03

Nepřipomíná vám to Orwellův román 1984? VRO jako velký bratr, ústředí v Brooklynu jako Pramini(ministerstvo pravdy) resp. Lamini(ministerstvo lásky)? scratch Nakonec všichni ti pochybovači v řadách SJ po náležité masáži svého křesťanského svědomí zjistí, stejně jako Winston Smith na konci románu, že Velkého Bratra(VRO) milují. Basketball
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Pasach 17/5/2009, 01:18

Nemám do toho co mluvit, protože jsem nikdy v žádné náboženské společnosti nebyl. Jediná organizace, v níž jsem kdy byl členem, byla před třiceti lety Pionýrská organizace a nyní ODS Very Happy

Přesto se neubráním jistým otázkám: Vy, kteří jste současnými nebo bývalými Svědky Jehovovými a máte pevnou víru v Boha a vztah s Bohem - kdo vás k Bohu přivedl? Kdo vám dal znalosti a informace, bez nichž byste se k Bohu nikdy nedostali? Kdo poprvé způsobil, že jste se zamysleli nad tím, jestli opravdu není pitomost, že jsme se vyvinuli z opice? Kdo vám poprvé sdělil Boží jméno a doporučil vám Bibli? Kdo před vašima očima dokázal dělat slušné lidi z kdysi agresivních cikánů, neznabohů a agresivních týpků? Kdo má podíl na tom, že jste dnes (snad) Bohu blízko? A jak jste jim vrátili (alespoň z části) to pozitivní, co jste od nich dostali?

Jen se ptám. Ne, opravdu nejsem SJ ani nemám žádný důvod organizaci SJ nenadržovat - jen mé svědomí mi velí hledat pravdu o Bohu a snažít se být proto pokud možno nestranný. Neberte prosím moje otázky jako útok, protože tak nejsou myšleny. Zkuste mi ale odpovědět pravdivě: Nejsou to právě Svědkové Jehovovi, jimž vděčíte za svůj současný vztah s Bohem a k Bohu?


Naposledy upravil Pasach dne 17/5/2009, 17:30, celkově upraveno 1 krát
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  zbysek 17/5/2009, 08:40

Zajímavé otázky, na ně prostě musím odpovědět, nedá mi to. Smile
Pasach napsal:Vy, kteří jste současnými nebo bývalými Svědky Jehovovými a máte pevnou víru v Boha a vztah s Bohem - kdo vás k Bohu přivedl?
Bůh klepal na mé dveře tak dlouho, až jsem otevřel. Takže mě k sobě přivedl on sám.

Kdo vám dal znalosti a informace, bez nichž byste se k Bohu nikdy nedostali?
To je složitější. SJ mě seznámili s Biblí. Tak dobře, že jsem začal (v klíčových bodech s Boží pomocí) odhalovat, že SJ vyučují falešné evangelium, že jsou falešnou organizací, která od Boha spíše odvádí než k němu přivádí. Tedy odvádí v tom smyslu, že o něm podává falešné informace.

Kdo poprvé způsobil, že jste se zamysleli nad tím, jestli opravdu není pitomost, že jsme se vyvinuli z opice?
Kdysi dávno autor jedné populárně naučné knihy o evoluci. Nicméně, biochemie a poznatky z posledních let v tomto oboru prokazují, že člověk a opice mají společné předky. To je dnes již prokázaný fakt. Ať už byl mechanismus vzniku člověka jakýkoliv, máme s opicemi společné dědictví na úrovni DNA.

Kdo vám poprvé sdělil Boží jméno a doporučil vám Bibli?
Bibli mi kdysi dávno doporučil můj ateistický bratranec Smile a o pár let později mi přinesla babička čerstvě vydaný EP. Jméno JHVH jsem se dozvěděl od SJ.

Kdo před vašima očima dokázal dělat slušné lidi z kdysi agresivních cikánů, neznabohů a agresivních týpků?
Nikdo, protože jsem neviděl kontinuální vývoj konkrétní osoby popsaným směrem. Pouze z vyprávění, ale o takovýchto případech jsem slyšel i odjinud než od SJ.

Kdo má podíl na tom, že jste dnes (snad) Bohu blízko?
Ježíš Kristus a řada různých křesťanů mimo SJ. Pokud by to měli být jen SJ, pak bych Boha zase opustil.

A jak jste jim vrátili (alespoň z části) to pozitivní, co jste od nich dostali?
Zatím nijak, protože se mi stále nepodařilo ukázat konkrétním SJ, že se nechají vést falešnými učiteli. Spíš to jiní (již také bývalí) kdysi ukazovali mně.

Zkuste mi ale odpovědět pravdivě: Nejsou to právě Svědkové Jehovovi, jimž vděčíte za svůj současný vztah s Bohem a k Bohu?
SJ byli pro mne v určitém smyslu školou, a to jak v pozitivním, tak i negativním slova smyslu. Mám-li zhodnotit jejich podíl na mém současném vztahu k Bohu, pak právě (ale nikoliv jen a pouze) negativní zkušenost s nimi mi pomohla obrátit se přímo k Bohu a tak nalézt vztah s ním (bez prostředníka nějaké organizace).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Mezek 17/5/2009, 12:22

Jen se ptám.

Sám od sebe jsem se začal zajímat o písmo.Ale když jsem horko,těžko bibli sehnal/půjčil mi ji jeden spolupracovník se slovy neříkej od koho ji máš/psal se rok 89 a začal ji číst,nechápal jsem mnohé .V práci /AERU/ se toho všimla jedna žena.A že mě seznámí s jedním co tomu rozumí…..No a začali jsme se scházet.Upozorňuji,že jsem asi tři měsíce nevěděl co je zač,jaké zastupuje náboženství.Hledal jsem vysvětlení.Až později jsem se dozvěděl že to je jakýsi SJ,o kterých jsem nic nevěděl.Později mě seznámil s dalšími a byl mezi nimi jeden známí.Což mě uklidnilo.Lidé byli hodní….
Tak že tak nějak jsem byl vyučen výkladu písma.První pochybnost nastala při registraci.Bral jsem to jako podvod.Bylo nám to jaksi vysvětleno že proti satanovi je třeba bojovat léčkou či co.Nauky jsem přijímal tak jak mi byli vysvětlovány.Jiný zdroj jsem nehledal.Byl jsem spokojený.Nejsem stud.typ a myslím,že jsem dost ovladatelný./spíš byl/
Vztah k Bohu jsem si za ta léta u SJ nevytvořil.Spíš jsem mnohé dělal ze strachu co bude když to nebudu dělat.Služba,musíš.Mám strach z lidí,ale to nikdo nebral.Ani dozorce.Bylo mi říkáno něco v tom smyslu jako že ten kdo se otáčí za svůj pluh ,už opravdu nevím.Vím že mě to jen stresovalo ve smyslu že jsem špatný.Když se rozebírala služba na shromáždění ,což se děje neustále,měl jsem výčitky….Snažil jsem se alespoň v jiných odvětvích.Byl jsem služ.pomocník asi deset let,ale pak přišli přísnější interní nařízení a že nejsem příkladný…./služba nedostatečná/O to víc jsem se strachoval o svoji budoucnost ohledně věčného života.Jo,cest.dozorci jsem řekl,že ve službě zažívám takový stres,že za tuto cenu o věčný život nestojím!/míval jsem z toho až průjem/A při tom JK říkal že jeho jho je lehké.Nerozuměl jsem tomu.Nyní ano .Jho otroka se zadírá do ramen,a především do psychiky.Ne všech.To záleží na povaze člověka.
Proč jsem se takto rozepsal.No,rozhodně jsem svým způsobem,zdarma dostal.Dozvěděl jsem se o Božím jménu…Nemyslím si že Já něco org.SV dlužím.Získal jsem celkem mnoho zkušeností ze společenství SJ.To proč se tam dějí i nesprávné věci mi pomohla objasnit kniha Hledání křesťanské svobody.Dnes SJ již pár dnů nejsem.Dva roky zpět jsem díky určitému problému začal mnohem víc studovat písmo sám s pomocí imaginárních přátel zde na netu a mohu říci,že mi to dalo víc,než za ta léta zpět!!!Ano nemohu nezmínit Božího ducha .Věřím že v mnohém pomohl a pomáhá.
Ztratil jsem devadesát procent přátel,či známých?Dnes nevím jak je označit.Ale nezlobím se na ně!Mnozí z nich důsledně dodržují /ani je nezdravte/.Zbytek člověk potká,oni pozdraví dají řeč,a jde se dál……
Dnes mohu říct,že jsem našel vztah k Bohu,ještě ne lásku,ale vztah ano.Nyní si dělám jasno ohledně Krista J.

Snad si Pasachu z toho něco vybereš.Přeji hezký den a Boží požehnání.
I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Melissa 17/5/2009, 15:00

Zbyšek napsal, že se mu nepodařilo žádnému konkrétnímu SJ ukázat, že podléhá falešnému vedení - možná se Zbyšku mýlíte. Mohlo se Vám to podařit, jen o tom člověku nemusíte nic vědět. Možná jste se setkali jednou, dvakrát, nebo Vás slyšel v době, kdy jste byl SJ, ale už jste uvažoval jinak. V někom mohlo uvíznout něco, za čím pak šel dále. Ostatně možná je to tak dobře, mohl následovat Boha a ne Vás. Šel svou cestou.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  zbysek 17/5/2009, 17:47

Melissa napsal:Zbyšek napsal, že se mu nepodařilo žádnému konkrétnímu SJ ukázat, že podléhá falešnému vedení - možná se Zbyšku mýlíte. Mohlo se Vám to podařit, jen o tom člověku nemusíte nic vědět.
Ano, tak nějak. Nevím konkrétně o nikom, kdo by na základě našeho rozhovoru pochopil, že nemá následovat organizaci a nést její jho, ale Krista.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  witness 17/5/2009, 21:17

Pasach napsal: Zkuste mi ale odpovědět pravdivě: Nejsou to právě Svědkové Jehovovi, jimž vděčíte za svůj současný vztah s Bohem a k Bohu?
Zdravím Pasachu,
odpovím též (jako stále dosud SJ):
Souhlasím s Tebou, že člověk by neměl být nevděčný a zapomínat na dobré, co se mu dostalo, i když v něčem nebo úplně změní svůj postoj.
Aby odpověď byla úplná, je třeba si také položit otázku, jak se má případná vděčnost projevit.
Ale od začátku:
Ano, jsem v mnohém vděčný SJ a vždy, ať budu v jakékoliv situaci, nebudu mít rozpaky tvrdit, že díky SJ se můj život v mnohém změnil k lepšímu a že díky SJ jsem se poprvé dostal k Bibli a byl motivován k jejímu hlubšímu studiu.
Také jsem díky SJ poznal některé pravdy, které vyučují vesměs pouze SJ
a které považuji za biblické a ke kterým bych se u jiných církví buď nedostal
vůbec nebo jen okrajově.
Ale také...... jsem díky SJ např. poznal, co je to psychický tlak, díky SJ
se rozbily vztahy s mnohými příbuznými, přáteli a spolužáky(a to často i mou vinou a naprogramovanou nerozumností, pokládající se za křesťanskou ryzost),
díky SJ jsem začal vnímat Boha jako někoho, kdo nás spíše měří dle výkonu
a kdo je při sebemenším zpomalení našeho křesťanského tempa připraven zabíjet v Armagedonu, protože nestíháš tempo určené organizací.
Samozřejmě souhlasím s tím, že víru je třeba prokázat úsilím a skutky,
ale pojetí úsilí a skutků v organizaci SJ vede poctivé SJ, kteří mají touhu dělat
věci správně, spíše ke sprintu než k vytrvalostnímu běhu.
Tím opět neříkám, že vše, co je u SJ vyžadováno, je špatné, ani zdaleka ne,
ale je toho vyžadováno mnoho najednou a hned a ten kdo kulhá za hlavní skupinou je často považován za slabého, kterému je třeba pomoci z duchovní nemoci, zatímco ti, co běží v popředí, jsou neúměrně vyzdvihováni
a přitom mnozí z nich často nemají tak nádherné rozvinuté křesťanské vlastnosti a víru jako ti kulhající.
A tak díky SJ jsme mnozí mnohé dostali, ale také za to hodně zaplatili.
Tvá otázka, zda jsme vděčni, je ale přesto správná a namístě, jak ale tu vděčnost projevit ?
Přesně tyto otázky se někdy kladou v publikacích SJ ve smyslu: Uvědomujete si, kde jste poznali Bibli ? U SJ.....To je pravda, ale tato otázka je dále často používána k citovému vydírání ve stylu, že ten, kdo by nějak reptal proti vedení SJ nebo s něčím nesouhlasil, tak se dopouští nevděčného jednání... a to je ta demagogie.
Mohu být přece za něco vděčný, ale zároveň to toho, komu jsem za něco vděčný, neopravňuje k citovému vydírání.
Kdyby to tak bylo, musel by apoštol Pavel být celý život farizeem, jelikož
kvalitní biblické vzdělání(min. po stránce obsahu Bible), které pak používal ve prospěch křesťanů, se mu dostalo právě u farizeů.
Co by ale apoštol Pavel řekl, kdyby mu nějaký farizeus vyčítal, že je nevděčný, protože utekl ke křesťanům a asi zapomněl, že Boží Písma poznal právě díky farizeům a je tedy nevděčný?
Pavel by asi řekl, že sice je farizeům vděčný, ale jelikož další a hlubší poznání Písma mu ukazuje nové rozměry a pochopení, musí jít dále za pravdou, která již ale rámec farizeů přesahuje.
Stejně tak např. má generace vystudovala většinou za komunismu a můžeme říci, že vzdělání nám zajistil komunistický systém (v podstatě s jistotou a zdarma a v docela dobré kvalitě).
Mám být vděčný? Do určité míry jistě ano, proč ne, mám k tomu přece důvody. Ale měl by někdo právo tuto vděčnost používat jako nátlakový prostředek a nutit mě stát se komunistou a říkat mi:,, Kdo tě naučil číst a psát, kdo ti umožnil odmaturovat a dále studovat, nebyl to snad komunistický režim ? A nebylo by snad dobré projevit vděčnost a stát se komunistou a pokud se komunistou nestaneš, nejsi vděčný?´´
Jistě je jasné, co tím chci říci.
A tak i když jsem nikdy nebyl a nebudu komunistou, neznamená to ale, že nejsem tomuto režimu za něco vděčný, i když jeho ideály a přesvědčení nesdílím.
Stejně tak nemusím být z vděčnosti nadále SJ, mohu klidně nebýt SJ, a přesto být SJ vděčný, to nijak není v rozporu neboli člověk by měl umět být vděčný a každý bývalý i současný SJ rozhodně má za co být vděčný, ale tato vděčnost zároveň neznamená morální povinnost u SJ zůstat.
Smutné je, že vedení SJ se právě k vynucování si vděčnosti často uchyluje
a drží tak mnohé lidi v psychické pasti, jelikož jim je vštípen názor, že jediný způsob, jak projevit vděčnost, je u SJ zůstat a plně a bez výhrad podporovat vedení, díky kterému se dostali k biblickému vzdělání a k Bohu.
Takto pojatá vděčnost je samozřejmě zcela nebiblická a nečestná a rozhoduje li se člověk, zda u SJ zůstat či odejít, neměl by se nechat touto manipulací s vděčností jakkoliv vydírat.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Otázka pro Pasacha

Příspěvek  Radim 17/5/2009, 23:10

Na oplátku jedna otázka na tebe, Pasachu.
Proč nejsi Ty člen organizace Svědků Jehovových?

Je to jen otázka, taky se nejedná o útok...

(Vlastně jsem Ti já za sebe neodpověděl, takže: k Bohu mne přivedly cesty po horách, k Bibli Adventisté, k Biblické "škole vysoké" Svědkové Jehovovi, to ostatní byla věc svědomí, které bylo dané Bohem každému člověku)

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ Empty Re: STUDIJNÍ ČLÁNEK STRÁŽNÉ VĚŽE, KTERÝ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru