Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epidemie chřipky

2 posters

Goto down

Epidemie chřipky Empty Epidemie chřipky

Příspěvek  Patrobas 24/11/2009, 22:52

Dobrý večer všem,
tak jsem dnes byl nucen po dlouhé době absolvovat shromáždění "knihy"+TŠ+NSK.
Na začátku NSK mě zaujalo 15-minutové čtení dopisu z odbočky ohledně blížící se chřipkové epidemie viru H1N1.
Podstata sdělení byla ta, že nás bratři nechtějí strašit, pouze upozornit na možná nebezpečí. Jelikož chřipka se z 80% přenáší hlavně rukama, je důležité si důkladně umývat ruce. Byl podán podrobný návod, jak si správně umývat a osoušet ruce. A jakmile někdo onemocní chřipkou, měl by se důsledně léčit = být doma a nechodit na shromáždění, vyhýbat se kontaktu se zdravými lidmi - i s členy vlastní domácnosti. Shromáždění sledovat po telefonu nebo na kazetách a sloužit po telefonu nebo psaním dopisů.
Až po přečtení dopisu z Prahy bylo řečeno, že u nás chřipková epidemie zatím není, ale až bude oficiálně vyhlášena zdravotní radou (města nebo kraje - teď nevím), která nám možná doporučí omezit shromáždění nebo podávání rukou, tak potom bratři vydají nějaké zpřesňující opatření. Zda chodit do služby a předávat lidem časopisy - bylo řečeno, že to je na svědomí každého zvěstovatele.

Osobně si myslím, že právě teď je čas, kdy by mělo ze stupínku oficiálně zaznít, že bychom si měli přestat podávat ruce v sále. Vždycky mi to bylo trochu nepříjemné z psychologických důvodů, ale teď i ze zdravotních.

Taky by mě zajímalo, jestli to někdo nevíte, jak to vypadá na Ukrajině, kde vláda zakázala veškeré veřejné masové akce - týká se to i shromáždění SJ?

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Epidemie chřipky Empty Re: Epidemie chřipky

Příspěvek  kovboj 25/11/2009, 18:16

Rada o důkladné hygieně a vyhýbání se větším shromážděním je dobrá.Jak je vidět, SJ jdou s dobou a dávno jsou zapomenuty odmítavé reakce průkopníků, kteří odmítali lékařskou péči a očkování.A co takhle v budoucnosti bezdotykové baterie na WC?
Shromáždění sledovat po telefonu nebo na kazetách a sloužit po telefonu nebo psaním dopisů.
Po telefonu? To se dost prodraží. Question Copak v celé ČR nemají SJ dosud pravidelný internetový přenos?
Osobně si myslím, že právě teď je čas, kdy by mělo ze stupínku oficiálně zaznít, že bychom si měli přestat podávat ruce v sále. Vždycky mi to bylo trochu nepříjemné z psychologických důvodů, ale teď i ze zdravotních.
To mi připomělo scénku z filmu Vesničko mám středisková, kdy si po podání ruky s Otíkem soudruh generální ředitel otřel ruce ubrouskem a poznamenal, že na Západě od podání rukou upouštějí... Very Happy
Ale vážně.Už podání ruky,stisk, pohled do očí,postoj těla,výraz tváře atd.něco o člověku vypoví,je to důležitá část neverbální komunikace.Proto bych od toho neupouštěl, patří to do naší kultury, stejně jako existují jiné způsoby zdravení ve světě.O tzv."haptické" komunikaci existují dobré knihy, snad by jsi mohl některou otevřít.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru