Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

+3
takynevím
Matěj Telam
Alea
7 posters

Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  Alea 27/11/2010, 14:12

Nevím přesně kdy k tomu došlo, ale vzhledem k tomu, že mí blízcí zůstali horlivými Svědky Jehovovými, dozvěděla jsem se, že Svědkové na shromážděních a oficiálních setkáních přestali definitivně využívat starý zpěvník "Chvalme Jehovu zpěvem" a nahradili jej novým, s názvem "Zpívejme Jehovovi".

Je zajímavé, jakým způsobem se postupující omezující duch SJ promítl i do tohoto zpěvníku, je zajímavé si jej prohlédnout, poslechnout pár textů a případně zhodnotit, nejen pro ty, kteří neví co si o SJ myslet, ale i pro ty, které zajímají aktuality. Část tohoto zpěvníku ve formě MP3 je k dispozici na stránkách:

[You must be registered and logged in to see this link.]

, dále názvy písní z celého zpěvníku lze nalézt v záložce:

Nahrávka - Zpívejme Jehovovi, klavírní doprovod.

Texty už bohužel nejsou ani kreativní, ani "duchovně obsažné" jako tomu bývalo dříve, slova o lásce a oddanosti změnila význam a změřila se na činnost a poslušnost, v podstatě se v mnoha písních stále opakují dokola jedna a tatáž slova, složená z vět tvořících spíše pokyny, než povzbuzení. Koho tato změna mezi Svědky netrkne, musí být už opravdu hluboce "vnořený" do jejich světa.

Doporučuji poslechnout si pro srovnání se starou kupříkladu novou píseň "To je ta cesta".
Nejvíce mne však ohromil název písně: "Naslouchej, buď poslušný, a získáš požehnání" Smile , který se ani nesnaží cokoliv "zastírat". Je z něj patrné, na co se VRO zaměřuje v poslední době nejvíc. Věřím, že to může být pro mnoho z vás zajímavým zpestřením.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  Matěj Telam 28/11/2010, 14:11

Nejvíce mne však ohromil název písně: "Naslouchej, buď poslušný, a získáš požehnání" Smile , který se ani nesnaží cokoliv "zastírat". Je z něj patrné, na co se VRO zaměřuje v poslední době nejvíc.

Zdravím,
jenom mně to nezávisle potvrzuješ, když mluvím s určitými bratry nebo sestrami, tak v poslední době za každou desátou větou mně upozorňují (nebo nabádají?), musíš projevovat poslušnost.
Nejsem proti poslušnosti, pokoře, prostě křesťanské komunikaci. Je však projevení jiného pohledu na danou duchovní nauku projev neposlušnosti? Nemám sám porověřovat daná učení ve smyslu: "a nemůže to být lest?" Křesťanská svoboda není zástěrka pro temné skutky, ten kdo provozuje temné skutky, ukazuje které agendě slouží. V současnosti existují dva typy rozvoje. SS (služba sobě - charakteristická ovládáním, manipulací, tajemnem, atd.) A SD (služba druhým - kdy respektujeme svobodu a rozvoj druhého jedince na principech lásky).
Jelikož manipulace a tajemno-neprůhlednost tvorby biblických doktrín u VRO, jde spolu s "organizací", je to jen logický krok z cesty od Pána Ježíše Krista. Tento nový zpěvník je "bohužel" tomu také nápomocen.
bom affraid bom
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  takynevím 12/12/2010, 23:48

Po pravdě jsem měl jiný dojem. Řada písní je zrácená na max 3 sloky, a řekl bych, že jsou verše volnější! Myslím, že se nesnaží kroutit rýmy na přesnost překladu, ale na libozvučnost. Také jsem si všiml, že u delších písní (víceslokových) bývá vypuštěna právě sloka, která tvrději apeluje na bojovnost, nekomromisnost, na nesnášenlivost ... a.t.d. Ale neberte to jako analýzu nového zpěvníku. Sám jsem zažil už čtvrtou verzi.

takynevím

Male Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  Anonymní 13/12/2010, 11:19

Zdravím všechny.

Melodie jsou některé nezpívatelné, proč? No většina oveček není muzikální a hud. sluch jim také schází, proto si myslím, že ten kdo skládal novou muziku, tak asi předpokládal, že ze zpěvníku budou spívat jen profesionálové, jinak si to neumím vysvětlit. Nebo ti, kteří to schvalovali, tím něco sledovali???

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Nový zpěvník...

Příspěvek  Jesen 26/12/2010, 11:52

Mě se nejvíce líbil zpěvník používaný v 70 letech. Sloky se rýmovaly a melodie seděla. Pak už to o rýmech nebylo.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  jája 27/12/2010, 07:55

Připomněl jsi mi, Jesene, starou Lidušku Zavadilovou, sestru Václavovičovou, měla Johanku a Pavla, nevím, kde je jim konec. Tam jsme se jako děti, s Foldýnovýma, učili zpívat.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  Bulhar 7/5/2011, 22:29

Mě ten nový zpěvník také nesedí,jako jsem si nezvykl,že se přestala používat kniha Můžeš žít navždy v pozemském ráji při studiu.Ale na druhou stranu mě ten nový zpěvník ani nepobuřuje,jen mi nesedí.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  sazeč 7/5/2011, 23:39

Bulhare, víš, že v knize Můžeš žít jsou mnohé satanské symboly? A to je jeden z důvodů stažení...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost Empty Re: Nový zpěvník Svědků Jehovových - pro zajímavost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru