Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvýšení počtu pomocných průkopníků

+3
Abbaddon
Matěj Telam
Robin
7 posters

Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Robin 15/1/2011, 22:56

Zítra bude na shromáždění zvěřejněno "nové světlo": V měsíci památné slavnosti, v dubnu - ale pouze v tomto měsíci, bude uplatněna snížená kvóta hodin pro pomocné průkopníky. Uchazeči budou moci v přihlášce vyznačit, zda si přejí splnit požadavek 50 nebo 30 hodin. Toto láskyplné opatření má za cíl umožnit ještě více lidem, aby mohli být označeni jako průkopníci a účastnit se zvláštního programu pro průkopníky při návštěvě krajského dozorce. Je to už druhé snížení kvóty, po několika letech, kdy byl původní požadavek 60 hodin snížen na 50.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Matěj Telam 16/1/2011, 09:32

Zdravím, to je jasný důkaz nebiblického požadavku výkaznictví hodin u zvěstovatele. A ještě to bylo podáno sboru slavnostně, jako kdovíjaké opatření, jako důkaz božího vedení od VRO, který se stará a zmírňuje břemena ovečkám. Není to však VRO, který nakládá tyto břemena?
VRO kupčí s kvótama hodin tak jako s frakcemi krve. A k čemu vůbec je dobré rozdělování bratrů ve víře na průkopníky, pomocné průkopníky, zvěstovatelé, pomocné zvěstovatelé, nečinné zvěstovatelé. Takové statistiky slovy Palivce ze Švejka stojí za h...........
Mnoho štěstí přeje MT.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Anonymní 17/1/2011, 10:59

Zdravím všechny.

O co jim tedy jde? O kvóty nebo o lásku a svobodu v Kristu?

Kdo je průkopník? Ten, který se pohybuje tam, kde už všichni byli? Asi ne, co? :-)

Ne jen kvóty, ale i terminologie takových služebníků je mimo mísu či bibli!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Abbaddon 21/1/2011, 08:34

Ahoj!

Matěji, je vidět, že švejkoviny nejsou jen doménou pan Haška a označením pro český způsob myšlení, ještě větší švejci jsou v klubu "důchodců" v Brooklynu.

What a Face What a Face What a Face
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Anonymní 21/1/2011, 10:50

Zdravím všechny.

Dozvědel jsem se od kamaráda, že na shromku se po přečtení dopisu ptal stařešina jak to na ně působí takovéto opatření od VRO. Reakce byly takové, že je to úleva, konečně se některé sestry mohou nasadit pro Jehovu, protože se snížila kvóta. Tak jsem se ho zeptal, jestli neměl někdo komentář, zda-li se do té doby nenasazovali pro Jehovu, protože neví co jim v tom brání??? Asi VRO jim v tom brání, sorry oprava Bůh, přece oni jsou hlásnou troubou Boží?, protože neslouží více když nemají pro to pokyny od VRO! Diktatůra na druhou!!!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Alžběta 21/1/2011, 22:37

Zajímavé je, že tato informace se u nás četla v neděli a ne v týdnu na NSK, jak je u organizačních oznámení zvykem.
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Abbaddon 22/1/2011, 09:08

Ahoj Alžběto!

Ten dopis přišel po době, kdy probíhá NSK. Bylo zdůrazněno, že musí být přečten na nejbližším shromáždění, to proto, aby všichni měli prostor na zvážení svých časových možností, účastnit se tohoto "projektu". V sále místní skalní jásali, jako dělnická třída v prvomájovém průvodu. Myslím, že časem už budou průkopníci všichni, kteří vyjdou za měsíc alespoň jednou do služby. Je totiž mnoho těch, kteří jen píšou do lístečku, to proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

jocolor jocolor jocolor rendeer rendeer rendeer
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Alžběta 23/1/2011, 07:13

to jsem já - v klasické "službě" jsem nebyla asi 5 roků. A na shrom v týdnu již také nechodím.
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Abbaddon 24/1/2011, 16:03

Ahoj !

Hm, nejsi v tom sama, já jsem dnes byl ve sběrně, no, asi víš co jsem tam nesl, to, co mě zbylo z minulého roku. Já žiji na vesnici, všichni vědí jaký jsem, ne podle toho, co "kážu", ale podle toho, jaký jsem člověk. Zde se hodnotí skutky, nikoliv litera v hlavě a na "hubě".

What a Face What a Face What a Face lol! lol! lol!
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Alea 17/3/2011, 14:30

Taky jsem o tom slyšela, přijde mi to docela vtipné. Mám silné podezření, že tato "nová opatření", včetně rozpuštění českého Bethelu a jeho přemístění na Slovensko, je ryze účelové. Už dlouho je znát, že organizaci docházejí peníze (např. na tisku a vazbě knih - dřív měly pevné, dnes jen brožované+rozprodávání budov SJ v USA) a zároveň také patrně "dochází" "kázeň" a "poslušnost" členů, proto možná název nové písně u SJ nese jméno "Buď poslušný a získáš požehnání" Very Happy

Mezi staršími se prý hodně mluví o tom, kolik SJ odchází každým rokem (můj otec je velmi horlivý starší a i když se nevídáme, občas něco pochytím po telefonu), řekla bych, že už to začínají řešit, vždyť odchozích je v průměru více než nově příchozích.

Takže mám pocit, že snížení kvóty pro pomocné průkopníky se stalo z toho důvodu, aby se tak každý zvěstovatel mohl asp. na jeden měsíc stát "průkopníkem", což bylo dle mého pohledu vždy označení pronášené běžnými zvěstovateli s jakousi úctou Very Happy

Takový povzbuzený a "povznesený" zvěstovatel pak bude vděčný za to, co mu bylo organizací vzácně "umožněno" a bude oddanější a poslušnější (mám vlastní zkušenost, po absolvované škole pro průk. jsem měla stejné pocity). Toť můj pohled na věc, i když skutečnost může být ještě jiná, nicméně jeví se mi jako nejpravděpodobnější.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Zvýšení počtu...

Příspěvek  Jesen 18/3/2011, 15:00

Kéž by hodně SJ procitlo a začalo více myslet a hledat fakta. Je to jen asi ale přání. Nyní již vím, co to je moc "vymývání mozku".

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Bulhar 7/5/2011, 20:14

Aleo,mám stejné pocity jako ty,absolovoval jsem školu služebního vzdělávání,byl i ve zvláštní průkopnické službě,byl jsem starším sboru,cítil jsem se téměř jako vyvolený organizací,avšak štastný jsem nebyl.Dnes jsem řadový bratr,a i když nastali zase jiné problémy,neměnil bych.Jakoby jsem začal znovu hledat pravdu,proto se zapojuji do těchto diskuzí,avšak po 20 letech,co jsem SJ,a mám
v organizaci rodinné,přátelské a jiné vazby,a také s mnohými naukami opravdu upřímně souhlasím,asi bych neměl odvahu vše zpřetrhat.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Anonymní 7/5/2011, 20:47

Přátelé.

Bulhare, a to je právě jedna z asi nejmocnějších zbraní sekt, že kvůli rodinným vazbám, je hodně mužů a žen u nich, i když už dávno v duchu jsou u Krista.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Bulhar 7/5/2011, 21:42

Je pravda,že ty vazby hrají roli,avšak jak jsem psal,mnohym věcem,jak je předkládá organizace SJ opravdu upřímně věřím.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Zvýšení počtu pomocných průkopníků Empty Re: Zvýšení počtu pomocných průkopníků

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru