Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

+35
bubu
zbysek
frodobagin
šemdich
jája
Eliška
KEROS
Dora
Matěj Telam
Luboš
Černá ovce sboru
jona777
Zdeněk Bláha
František
Veronika
Christian´s gayangel
Petr Sláma
Mysteri
Petr V.
Milan
Věra Kolafová - quaero
Petr Štefek
davar
Vladislav Kulda
Foreign girl
Old.Stloukal
Jirka z P. (queens)
drobeček
petrvel
MONIKA
Aleš
Hvězdlický
Arago
oskar
OOO
39 posters

Strana 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  jona777 5/6/2007, 00:12

Zdeněk Bláha napsal:Díval se na ty stránky www.novyzivot.cz ještě někdo?

Pokud si kliknete v levém sloupečku na odkaz svědectví, najdete tam životní zkušenosti skutečných uzdravení.

Prostě by mně zajímalo jestli jsou tady i lidé, kteří nejsou úplně zaslepení a jsou schopni a ochotni vnímat realitu. Zajímá mně to zejména kvůli tomu jestli se mám nějak namáhat s příspěvky do diskuse. Jestli je to pro někoho.

Některé z lidí, kteří popisují své zkušenosti s Bohem, osobně znám.

Takže ozvěte se sem, stačí velmi stručně.

j - ač agnostik s uzdravováním jsem se setkal velice blízko a mám v této oblasti spoustu nevyjasněného

na uvedených zkušenostech mi vadí to jak se ihned všechny ideologicky interpretují (- jak víte že nejde o léčivou sílu lidské mysli nebo něco jiného obecnějšího?) jak se tímto hned uzdravení zneužívá

(viz tvá arogantní slova že kdo to vidí jinak je zaslepený a není schopen vnímat /tvoji/ realitu.)

jona777

Poeet p?íspivku : 41
Reputace : 0
Body : -64
Registration date : 29. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Mysteri 5/6/2007, 00:23

Trošku mě na těchto stránkách zarazila propaganda: věnujte 2% z platu.To na mě nedělá moc dobrý dojem.Obvzláš když vás ujištují, že si můžete ověřit na jaké účely vaše peníze pujdou.Tak jsem se na ty stránky podívala miliony jdou do neznámých firem a sem tam pošlou max. dvacet tisíc na nějaký hospic nebo opravu fodbalového hřiště.Takže já tomu taky nevěřím působí to na mě jako vyvolávání davové psychozy za jasným účelem.Ale pokud to někomu opravdu pomůže k uzdravení pak to asi za to stojí.Ale lečitelem jsou všichni kdo tam jsou a věří tomu. Nikoliv ten kdo si na to hraje na podiu.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 5/6/2007, 08:11

Muirne napsal:Trošku mě na těchto stránkách zarazila propaganda: věnujte 2% z platu.To na mě nedělá moc dobrý dojem.Obvzláš když vás ujištují, že si můžete ověřit na jaké účely vaše peníze pujdou.Tak jsem se na ty stránky podívala miliony jdou do neznámých firem a sem tam pošlou max. dvacet tisíc na nějaký hospic nebo opravu fodbalového hřiště.Takže já tomu taky nevěřím působí to na mě jako vyvolávání davové psychozy za jasným účelem.Ale pokud to někomu opravdu pomůže k uzdravení pak to asi za to stojí.Ale lečitelem jsou všichni kdo tam jsou a věří tomu. Nikoliv ten kdo si na to hraje na podiu.

Pokud použijete ono silné slovo propaganda, pak se asi jedná o něco silně, tučně a jasně, nepřehlédnutelně zdůrazněného a několikrát zopakovaného, tedy něco, co se liší od prostého doporučení. Já se přiznám, že toto doporučení slyším zde poprvé a to od Vás. Na stránkách jsem si toho nevšiml, ale jsetli to tam je, tak je to v pořádku a klidně ta 2% ze svého platu pošlete. Uzdravení není podmíněno finančním darem. Bůh Vaše peníze nepotřebuje. Církev peníze sice na aktivity, ke kterým je Bohem ustanovena potřebuje, ale když je nedáte, je to Vaše věc, dokonce bych řekl Vaše mínus. Mal 3:10-16 Já dávám více.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 5/6/2007, 08:34

jona777 napsal:
(viz tvá arogantní slova že kdo to vidí jinak je zaslepený a není schopen vnímat /tvoji/ realitu.)

Takže ten, kdo na nádor naordinuje pár brufenů, kdo neléčitelný zánět ledvin označí za běžně léčitelnou banalitu, je tvůj kámoš, který má svůj názor. A na druhé straně člověk, který tomu oponuje tedy JÁ a dovolí si učinit výzvu "přihlašte se vy nezaslepení", kdo jste si to alespoň přečetli a s názorem, že se jedná o banality nesouhlasíte, tak ten je arogantní.

Proč si se sám zařadil mezi ty zaslepené? Stačilo napsat, ano je to zajímavé, oslovilo mně to, nesouhlasím s tím, že jsou to banality.

Jak si přišel na to, že se ty zkušenosti ideologicky interpretují? Ty lidi prostě napsali, co zažili. Napsali svoji autentickou zkušenost. Ideologická interpretace jsou akorát ty řeči o všem možném, které k tomu potom přidají lidi, kteří nechtějí přijmout živého aktivního Boha. Nemohou popřít, co se stalo a Boha přijmout  nechtějí, tak vymýšlejí ideologické interpretace.

MOJE REALITA

Realita je realita, není moje ani tvoje. Realita je velmi nestraná. Je velmi chladná. Prostě je. Buď ji přijmeš a naučíš se v ní žít a pak tě nepřekvapí, nebo budeš žít ve svých snech a ne v realitě a jednou budeš velmi nemile probuzen. Zatím máš možnost to pochopit.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  jona777 5/6/2007, 09:42

reálné je především tvé náboženské zanícení, kdo ho nesdílí je pochopitelně podle tebe zaslepený, to není nic nového - to je obvyklý model

ale zpět k věci: celá záležitost s uzdravováním se ideologizuje tím že se zasadí do celkového rámce jednoho náboženského výkladu světa, ten ovládne mysl a jednání člověka, který opět postupně ztrácí svobodu a stává se obětí sekty v tomto případě značně fundamentalistické

Sektářské rysy (citace z vašich stránek):

Výluční majitelé jediné pravdy o spasení, odchylky a varianty se nepřipouštějí:


Chci se zmínit o spasení, které člověk získává, když přijme Ježíše Krista. Je to jasný a jediný způsob, jak věčného života dosáhnout

musíme se s Ním ztotožnit v Jeho smrti a potom žít život naprosto ztotožněný s Ním. Jen takoví budou zachráněni

Vykoupení ze hříchu zajistil člověku Ježíš Kristus svojí smrtí. Toto vykoupení může člověk přijmout vírou. Je to jediný způsob, jak může člověk uniknout věčnému zatracení.


Vzbuzování strachu u učedníků:

Boží soud nad lidmi je rovněž jistá a nevyhnutelná skutečnost, ke které na konci historie dojde. Bůh bude soudit všechny lidi, ovšem jinak bude soudit ty, kteří přijali milost a odpuštění v Ježíši Kristu, a ty kdo toto odmítli a nepřijali.

Podřízenost vůdcům kteří vedou církev:

Církev, jejíž hlavou je Ježíš Kristus, je vedena, spravována a organizována Božími služebníky


V USA mají již vůdci tohoto typu sekt dobré bydlo, nejen že žijí v přepychu, ale jejich "univerzity" zásobují Bushovu (znovuzrozený křesťan) administrativu sice nepoužitelnými ale ideově čistými kádry = vliv

tolik ke chladné realitě - buď ji přijmeš a naučíš se v ní žít a pak tě nepřekvapí, nebo budeš žít ve svých snech a ne v realitě a jednou budeš velmi nemile probuzen. Zatím máš možnost to pochopit.

jona777

Poeet p?íspivku : 41
Reputace : 0
Body : -64
Registration date : 29. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty důležité

Příspěvek  Zdeněk Bláha 5/6/2007, 10:09

Tak jsem rád, že si zopakoval ty důležité věci.

Vědět, ale ještě neznamená v biblickém smyslu slova poznat. Až to poznáš, budeš vědět, že je to skvělý.

Realita zůstává realitou, ikdyž se ti nelíbí.

Co ti brání, abys poznal Krista?

Odpovím Ti, je to hřích, který tě odděluje od Boha. Až to v hloubi srdce uznáš a zatoužíš po smíření s ním a po odpuštění hříchu, pak se ti Bůh dá poznat. 
Nic jiného pro tebe nebude tak důležité jako vztah s Ním. 
Dojdeš uspokojení a naplnění jaké jsi dosud nepoznal. 
Touha po tomto je ukryta v každém člověku, vyplývá z toho jak jsme byli stvořeni. Pátrej po ní ve svém srdci, protože tam je.

Velmi dobrý je na  téma spravedlnosti dopis ap. Pavla Římanům. 

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/6/2007, 11:30

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:30, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Mysteri 5/6/2007, 12:44

Bůh nejenže nepotřebuje moje peníze, ale nepotřebuje ani církev.Církev potřebuje obojí .
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Černá ovce sboru 5/6/2007, 23:52

http://www.t-b-from.cz/populi/Pop8kap.htm se zabývá mnoha náměty z bible
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/6/2007, 10:23

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:31, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Arago 7/7/2007, 09:38

Čtu zajímavou knihu, která slouží za povšimnutí :



C.S.Lewis - Rady zkušeného ďábla

I přes negativní název je kniha brilantní výpovědí o tom, jak by bylo možné působit na lidi, aby se vzdálili Bohu. Jedná se o dopisy padlého ducha,strýce Zmarchroba, svému synovci Tasemníkovi, kde mu radí, jak zaútočit na slabá místa svého "pacienta" . Dílo je nabito myšlenkami ze všedního života, kapitoly jsou krátké, takže knihu lze číst pohodlně před spaním či na cestách. Nejedná se o žádnou hlubokou studii, ale spíše o životní pohled.

Spisovatel C.S. Lewis je známý především svým dílem - Letopisy Narnie, kde v několika dílech zpracoval téma křesťanství, zrady, odpuštění a vztahu k bližním. Jeden z jeho dílů byl i zfilmován. Osobně jsem četl tuto knihu svým dětem před spaním a užitek jsem z ní měl i já.
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/8/2007, 11:28

Pro ty, co ovládají němčinu:
https://www.youtube.com/watch?v=1ZbeIAse7j0&mode=related&search=

je to na pokračování, tak přeji zajímavou podívanou.

A tady je odkaz na jejich stránky:
http://www.geocities.com/wtcleanup/

http://www.geocities.com/satirewachtturm/video/05video_btv_talk.htm
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Petr Štefek 29/9/2007, 08:49

Chcete-li, přečtěte si:
Dějiny církve:http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_c%C3%ADrkve
Inkvizice:http://cs.wikipedia.org/wiki/Inkvizice
Čarodějnické procesy:
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Carod%C4%9Bjnick%C3%A9_procesy

a mnohé další.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/12/2007, 10:19

Zajímavé video:
http://video.google.pl/videoplay?docid=-2832205513476600742

Hold každá strana má svoje, ať si každý udělá svůj závěr.

Závěr je zajímavý, ale už neukazuje, proč Otec "JHVH", se nechával zastupovat andělem, když se ukazovatl lidem, a když ne tak to bylo vždy ve stavu, který neměl s lidmi jako takovými nic společné-hluk jako vychřice-kouř atd. A najednou se má zjevovat v podobě člověka? Koho tedy ve skutečnosti představuje člověk Ježíš? Všemohoucího Boha, a nebo Syna? To jsme zde už mnohokrát rozebírali, ale k tomu videu to sedí, protože to poukazuje na ten fakt, že skutečně každý si může vykládat po svém cokoliv z Písma, ale je to problém toho Písma a nebo náš? king

Tady je pokračování:
http://video.google.pl/videoplay?docid=7016513925894963873
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 28/6/2008, 17:31

Další zajímavý film: http://video.google.com/videoplay?docid=2184454767580799888&q=&hl=cs

Ale doporučuju neposlouchat Martina C., který se nedívá až do konce a pak píše hlouposti, dívejte se až do konce aby vám neunikla pointa.

Ale co vám budu psát, vždyť většina jste tady moudří a rozumní, tak se rozhodněte sami, a na mně nedejte. king
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 28/6/2008, 20:22

Podíval jsem se poctivě na všechna videa, ALE I NA DALŠÍ.
Nemám k tomu žádný osobní názor, protože jsou to samá fakta.

Podobně jsem reagoval na dněšní pořad v televizi, kde jsem poctivě až do konce sledoval ekumenické setkání na Slovensku. Také fakta, ke kterým není co dodat.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Luboš 4/7/2008, 22:12

pro JONA777:
Z tvé polemiky se Zdeňkem na mně dýchají mé docela nedávné pocity,protože po jednom zklamání-někdo třeba i po vícerých-je člověk holt už opatrnější.Definoval jsem si to jako dva problémy-1.)odhalit lež (v mém případě SJ) 2.)najít pravdu (chodím do sboru se Zdeňkem)
Ač ti to kvůli něčemu tak připadat může,nepovažujeme se za jedinou pravou církev,věříme,že Kristova církev se nevymezuje na konkrétní sbor,ani si nemyslíme,že jsme majitelé pravdy. Nedávno jsem mluvil s kamarádem,kterého postihla životní tragédie. Znali jsme se už dlouho z dob mého života SJ a v našem rozhovoru,tak jako nikdy před tím jsem pochopil,že k hledání a nalezení jistoty člověku nestačí rozum a zkoumání úplně všeho-k pochopení potřebuje Božího Ducha. Asi ti to nebude proti srsti,že Boha může vysvětlit jen Bůh. Přál bych ti jistotu,kterou Duch dává místo nekonečných polemik. Vždy budeš stát před volbou buď si ponechat třeba bezvýsledné úvahy,nebo se smířit s Bohem a získat jistotu.
Když mluvíš o REALITĚ mluvíš o svém pohledu,já věřím,že ji můžeš poznat jen Božím Duchem. Pokud ti můžu doporučit,nehledej pravdu jen v internetových diskuzích, otestuj si nějaký ten sbor,taky není nad osobní debatu. Tož hodně zdaru. (vzhledem k tomu,že sem juknu jen občas,asi nebudu reagovat rychle)

mimochodem-nevím,jestli už sem někdo ten link nedal-solidní video archiv + články jsou tady: http://www.hit.hu/slo/index.html
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 5/7/2008, 08:02

nestačí rozum a zkoumání úplně všeho-k pochopení potřebuje Božího Ducha. Asi ti to nebude proti srsti,že Boha může vysvětlit jen Bůh.


Uvažuješ dobře. Píšeš také, že "člověk je už holt opatrnější".

Ta opatrnost je na místě. Protože bůh tohoto světa (satan) není najivkla, ani břídil, ale odborník ve svém oboru, jak oklamat a napálit. Používá také ducha. Toho svého.
Ti méně opatrní mu lehce skočí na špek v přesvědčení, že jim něco dal, nebo zdělil Duch svatý.

Pavel jasně varoval, před touto skutečností. Píše-

1. Jana 4:1 (Duch pravdy a duch klamu) Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; ......

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Matěj Telam 6/1/2009, 19:58

Pro Ty, kdo nezabrouzdali ještě na tyto stránky přidávám odkaz:

http://musculus.cz/buh/index.html


Zaujal mne námět: Která církev je nejlepší? aneb podle čeho si vybrat svůj sbor?

http://musculus.cz/buh/ktera_cirkev_je_nejlepsi.php
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Matěj Telam 6/1/2009, 20:15

Dále stránky:

http://www.barkoci.de/index_mf.php

Zaujaly mne velmi působivé přednášky.
Můžete mne prosím řici o tomto "Božím muži", jak o něm někteří hovoří něco blíže?
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Dora 6/1/2009, 22:02

Ahoj Matěji,

a co bys chtěl vědět?

Šaňo Barkoci působil jako baptistický kazatel v Komárně. Věnoval se především mladým, měl takovou převážně maďarsky hovořící skupinu lidí, kterým se věnoval a které vyučoval. Začalo to tak, že jednou vzal stopaře, se kterým hovořil o Kristu, ten se obrátil. Ten stopař byl člověk v Komárně asi hodně známý, věnoval se okultismu, a došlo u něj k tak zásadní proměně, že to všichni jeho známí zpozorovali a zajímalo je, co ho tak změnilo. On jim dál svědčil o Kristu a skrze tohoto člověka pak přišla do sboru spousta lidí, uvěřili a společenství se rozrostlo.

Jak to ale bývá, když je takovéto probuzeníčko, ne všem se to zamlouvá. Podrobnosti neznám, ale z nějakého důvodu se musel se slovenskými baptisty rozejít. Myslím, že měl nějakou dobu skupinu lidí, kterým se věnoval, a nějak to postupně přešlo ve službu na mezinárodní úrovni. Zvali ho ze všech koutů naší země, Maďarska, Německa... a tak dnes dělá to, co dělá. Cestuje, káže, vyučuje a má ty webové stránky. Myslím, že se stále věnuje hodně lidem, modlí se s nimi a slouží, jak cítí, že ho Bůh vede.

Znám ho jako velice pokorného člověka. Byl pro mě vždycky dost velkým vzorem a velkou autoritou. Někdy z těch zkušeností, co vypráví, běhá mráz po zádech. Možná proto, že to není jen teorie, ale taková každodenní praxe života s Bohem.

Má manželku Zuzku, šest dětí, umí spravovat auta (karoserie) a nemá rád ovesné vločky. Káže slovensky a maďarsky... Very Happy Co ještě...?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Matěj Telam 6/1/2009, 23:19

Díky Doro za info.

Mám poslechnuto více jak polovinu jeho přednášek audio i video, a je překvapující kolik uzdravujících skutků se skrze něj děje. V nejnovějším kázání, které je na internetu, z Martina(Slovenska) hovoří, že jen když si nerozuměl s někým s bratrů (ne jeho vinou,ale měl v sobě hořkost) tak nějakou dobu to mělo vliv i na ty bratry (Manželský pár nemohl mít další dítě).Až si ujasnil br.Alexander, že nemá mít hořkost i když je nám ublíženo - rodina "dostala" od Boha další dítě.
A mně jde myslí, jest-li člověk obdařený Božím duchem může takto ovlivňovat druhé bratry nebo sestry(lidi).To jest nejen v dobrém, ale i záporném smyslu do takové míry.(Je-li narušený vztah mezi bratry, že lze až tak být stižen neštěstími?)
Jinak jeho kázání je velice povzbudivé.
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Dora 7/1/2009, 15:57

Je to zajímavě položená otázka. Asi takhle...
Píšeš, že ne vlastní vinou měl nějaké neshody s bratry. Ale měl v srdci hořkost.
Je-li člověk zahořklý, je to hřích. A právě Šaňo často mluvil o kořenu hořkosti a ve skutečnosti je to věc, která mi z jeho vyučování před mnoha lety utkvěla nejvíc.
Židům 12:15  Dbejte na to, ať nikdo nepromešká Boží milost; ať se nerozbují nějaký jedovatý kořen, který by nakazil mnohé.
Oni mají ve slovenštině něco ve smyslu: "nedovolte, aby vyrostl kořen hořkosti..." Tedy možná neměl přímo vinu na tom sporu, nikomu neublížil, ale měl hořkost vůči druhým. Tj. hřích. To, že člověk má Ducha svatého, přeci neznamená, že nehřeší. Často hřešíme, protože si zprvu ani neuvědomujeme, že třeba náš postoj, nebo jen nějaký názor může být hřích. A on je... A někdy nám trvá dýl, než nám to dojde.
V každém případě náš hřích vždycky ovlivňuje druhé lidi, ať už přímo - že jim nějak konkrétně ublížíme, - nebo nepřímo - že prostě vidí náš hřích a jsou z nás nešťastní. Asi i v duchovní rovině - on se ten jed z toho jedovatého kořene tak nějak nenápadně šíří do okolí...

Možná se na to dívám málo duchovně a moc polidsku, ale docela bych věřila, že pokud mezi bratry a sestrami je narušen vztah, je tam ta hořkost, je tam nedorozumění.. že ti lidé na tom nejsou psychicky dobře, ve stresu či depresích, mohou z toho onemocnět, může být problém s početím dítěte, může se to projevovat nejrůznějšími fyzickými problémy, psychosomatickými nemocemi... Možná zacházím v úvahách daleko. Ale asi tak nějak bych to, co bratr Barkoci říkal, chápala...
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  KEROS 19/2/2009, 12:41

Jedna opravdu archivní zajímavost. Dwight David Eisenhower vrchní velitel invazních spojeneckých ozbrojených sil, které se vylodily v .1944 ve Francii a osvobodily celou záp. Evropu a pozdější 34 prezident USA.
Narozen 1890 v Texasu. Jeho otec dělník u želez. společnosti, potomek německých emigrantů z 18 stol. Matka v r. 1895 změnila náboženství a připojila se k sektě svědků Jehovových. Od roku 1896-1915 sloužil jejich dům v Abiléne (Texas) jako místo, kde se SJ scházeli. Ačkoliv SJ tehdy zabraňovali ženám získat vyšší vzdělání vystudovala dějiny,angličtinu a hudbu. Když se mladý Dwight rozhodl nastoupit do Voj. akademie Spoj. států ve West Point N.Y. způsobilo to, že jejich dům již nebyl místem schůzek SJ. Oba jeho rodiče byli proti vojenství, ale vzdělání svého syna považovali za přednější. http://encyklopedia.seznam.cz/

KEROS

Male Poeet p?íspivku : 50
Age : 73
vztah k organizaci : celá rodina po 25 letech od SJ
Reputace : 0
Body : 44
Registration date : 29. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty WTL_2008CZ

Příspěvek  Matěj Telam 12/3/2009, 03:33

Zde je link na Watchtower Library 2008 CZ:

http://www.megaupload.com/?d=Z6DTM5PL

a zde na WL 2008EN:

http://www.megaupload.com/?d=LEFLYHQU

study
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 7 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru