Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

5 posters

Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 31/8/2011, 12:51

No


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:40, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  pepakrocan 31/8/2011, 13:27

PETRONELLA87 napsal:Děcka pocházející z rodin, kde rodiče jsou svědky jsou absolutně nepoužitelné pro normální život. Neumějí si ani po sobě uklízet, nic...
Petronello, věřím, že si na mě vzpomínáš, už jsme tu na sebe párkrát narazili. Chtěl bych ti jen říct, že jsem také "decko pocházející z rodiny, kde rodiče jsou svědky" a rozhodně si nemyslím, že bych byl "absolutně nepoužitelný pro normální život" Neříkám to proto, že si to prostě myslím, ale že mám kolem sebe spoustu lidí - nesvědků - se kterými jsem každý den ve styku jak osobním tak pracovním a mám tedy určitou zpětnou vazbu. A to například i včetně nevěřících příbuzných mé manželky.

Nemyslím si, že má význam vypisovat tu různé situace, jen bych ti rád řekl, že tvé názory zjevně vycházejí ze znalosti jedné rodiny. Z toho co popisuješ vyplývá, že se buď jedná o velmi zvláštní rodinu nebo že vnímáš jen to negativní, protože to jsou zkrátka svědkové a tak musí být špatní. Je mnoho různých rodin a mnoho různých případů. Nesnaž se vše házet do jednoho pytle. Například pokud by se nějaký svědek, manžel, choval tak jak ty píšeš, pochybuju, že by vůbec mohl být SJ. Zjevně totiž nerespektuje mnoho biblických zásad proto jak má jednat se svou manželkou a kdoví zda si těchto zásad vůbec váží. Rozhodně také platí, že samotný fakt toho, že je někdo SJ vůbec nemusí vypovídat nic o tom jakým je člověkem stejně jako v jakémkoli jiném společenství. To je jako bys řekla, že všichni zedníci jsou ožralové, všichni obchodní zástupci flákači, všichni rusové násilníci atpod. Evidentně však tvá zkušenost v tobě zakořenila silnou nenávist vůči SJ a jejich učení což je mi líto. Nic není ale tak černobílé a každý jednotlivec je samostatnou bytostí se svými názory a zvyky. Biblické zásady jsou - ať se ti to líbí nebo ne - rozumné a jejich uplatňování vede ke šťastnému, i rodinnému životu.

Na závěr ti dám jeden příklad. V některých rodinách se rodiče rozhodli, že doma nebude televize. Znám jeden takový případ v mém okolí. Nemá to nic společného s žádnou biblickou zásadou ani žádným pokynem či doporučením od SJ. Dítě z té rodiny to řekne ve škole, že nemají televize. Co z toho vznikne? Aha, jehovisti mají zakázáno mít televizi, jsou to neandrtálci zcela mimo realitu. Takových názorů už jsem slyšel spoustu. Není asi třeba to dál pitvat. Rozumíš?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 31/8/2011, 13:58

Exclamation


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:41, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  zven 31/8/2011, 21:35

Já tedy co jsem poznal děti SJ, tak jsou naopak o hodně vychovanější, ale hlavně mnohem lepší ve studiu i na vysokých školách, než děti "ze světa". Samozřejmě se ale nedá paušalizovat.

zven

Male Poeet p?íspivku : 8
Reputace : 0
Body : 3
Registration date : 22. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  jája 1/9/2011, 08:34

Petronello, mám pocit, že si tu otevíráním dalších témat léčíš mindrák z rodiny svého přítele a taháš do toho svědky. Evidentně o nich moc nevíš a to, že je maminka tvýho přítele SJ, je jen shoda náhod. Stejně tu shazuješ i jeho tatínka a zároveň přiznáváš, že svědek není. Poradil bych ti, ať si vyřešíš svoje rodinný problémy a neprezentuješ to na internetu. Problém je v tobě a přítelovi, nikoli ve svědkách.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 1/9/2011, 09:51

@


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:43, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  zbysek 1/9/2011, 10:09

PETRONELLA87 napsal:Ale je to jejich problém, jenže nejvíc mě bolí to, že můj v tom hnoji vyrostl a teď si myslí, že se tak může ke mě chovat taky...
Už jsem to psal před časem - nebylo by místo nadávání lepší najít si někoho sobě rovného?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  jája 1/9/2011, 12:55

To, že si kope špinavý prádlo pod postel, nijak nesouvisí s tím, že je maminka SJ. Prostě je to rodina bez vztahu k pořádku a je tvůj problém, že do takový rodiny chodíš a chceš ji předělávat. Já jako SJ vyrůstal a žil do čtyřiceti a věř mi, rodiče mě pořádku a čistotě naučili. Tak jako asi většina rodičů. Že to není v rodině tvýho přítele má řadu příčin, ale rozhodně ne to, že je maminka SJ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 2/9/2011, 07:55

confused


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:43, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  jája 2/9/2011, 10:05

Píšeš, že je demokracie. Tak proč se tu rodinu snažíš předělávat? Proč si nenajdeš někoho, kdo uvažuje, jako ty?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 2/9/2011, 11:08

Basketball


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:47, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  zbysek 2/9/2011, 11:25

PETRONELLA87 napsal:aby alespoň z jeho sestry vyrostl trochu normální jedinec
Zkusím ti dát jednu radu: NIKOHO se nesnaž převychovávat. Uškodíš tím především sama sobě. A jestli ti to nevyhovuje, běž jinam.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  PETRONELLA87 2/9/2011, 20:36

Wink


Naposledy upravil PETRONELLA87 dne 7/12/2011, 16:47, celkově upraveno 1 krát

PETRONELLA87

Female Poeet p?íspivku : 97
Reputace : 0
Body : 109
Registration date : 16. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  zbysek 2/9/2011, 21:08

PETRONELLA87 napsal:Ale jak sama sobě, spíš mě štve, jací lidé jsou...jako vím, že nemůžu vzít jednoho po druhém a převychovat jej,ale to, co ovlivnit můžu, proč bych to neřekla...
Svého přítele možná můžeš vycvičit k tomu, aby nepohazoval špinavé prádlo po místnosti. Ovšem dál už raději moc nepokračuj.

Jeho sestru se však ani omylem nesnaž převychovat. Jediné, co lze dělat, je jít příkladem. Ale lepším, než je to, o čem si myslíš, že nabízejí její rodiče. A rovnou se připrav i na to, že tvůj příklad prostě nemusí přijmout. Budeš-li dělat víc, ve zlé se to obrátí - a proti tobě.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ  Empty Re: DO PEKLA VOLAJÍCÍ Nevýchova dětí v rodinách SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru