Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

+30
lorak
anonymous22
Vierka
Jiří Brei
drobeček
rals
Mezek
pepakrocan
frodobagin
Ing.Peter
Styvi
transylvánec
Matěj Telam
daniely
Tonda Vlas
jája
gari
josef poutník
Patrobas
Melissa
Pollypus
sazeč
Jesen
delta.gama
JAREKzRybenu
witness
Bulhar
zbysek
Minehava
Alea
34 posters

Strana 2 z 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Bulhar 25/9/2011, 10:08

Sazeč,Jarek,Zbyšek mě potěšili,když věří,že aspon z části Bůh s VRO jedná,i když z jiného důvodu,než jak si myslí SJ.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 25/9/2011, 10:38

Bulhar napsal:Avšak prostě je tolik dobrého,jak poznání Bible,tak chování SJ,že je to pro mě Boží organizace.
Dost mě překvapilo, že učení, které má hlavu a patu, VS odněkud oprásknul. Prostě totéž najdeš i jinde. Ale unikátní myšlenky, které jinde nenajdeš, tedy které jsou z líhně VRO, jsou neskutečné bludy.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/9/2011, 11:19

zbysek napsal: Ale důrazně tvrdím, že VRO není tím, za koho se vydává - tedy jediným Božím vyvoleným.

A právě to je ten problém.

Kdyby říkali: „Jsme křesťané a snažíme se naše společenství co nejvěrněji podřídit vzoru křesťanství 1.stl. tak, jak jej popisuje Bible. Vezměte Bibli a sami posuďte, zda je to pravda. Možná se mýlíme, a tak s námi můžete, ale také nemusíte souhlasit. Ukažte, co děláme jinak, a rádi to pohotově napravíme. A netvrdíme, že jsme jediní, kdo o to usiluje. Kéž nám Bůh požehná...“, bylo by to o něčem jiném. Oficiální postoj se od tohoto velmi liší (viz km 5/99, poslední odstavec, také rozmluvy z Písem rs, zejména "Jak SJ docházejí ke svému výkladu Bible?").
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 25/9/2011, 11:31

Přesně tak, Jarku, pak bych neměl nic, co bych jim mohl vytknout. Protože každý děláme chyby, každý se v něčem mýlíme, takže stejně bych chápal i jejich omyly. Takový přístup by byl pokorný. Skutečný přístup VRO je však plný pýchy a nadutosti, proto nemůže mít Boží schválení. Stačí si počíst v Bibli, jak Bůh jedná s pyšnými.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 25/9/2011, 15:28

Přátelé.

Nevím, možná mě opravíte nebo navedete kde to v NZ je, ale myslím si, že když Jeszu mluvil o farizejích, že poslouchat je mají, ale nečinit jejich skutky, nenaznačil, že stále mají spojení s Bohem nebo je dokonce nějak vede, myslím si, že měl namysli, když používají zákony či zásady vyplívající z Mojž. zákona, tak je máme poslouchat, ale jen proto, že opakují, co je již napsáno nebo bylo vyřčeno, ale jejich skutky tomu neodpovídají, ty je taky odsuzují, a proto je nemám napodobovat. Proto každý kdo není s Bohem, ale mluví o Bohu přes Písmo, ok, protože když nepřekrucuje nemůže nemluvit pravdu, ale jejich život, skutky tomu neodpovídají, protože nemají víru v Pána. Když by ji měli, tak by projevili pokání jak to tu Zbyšek naznačil např. u ap. Pavla, nebo krále Davida. Proto kdokoli, je jedno jestli šéfové u SJ, nebo v kterékoli církvi, mluví z Písma, je dobré je poslouchat, ale nečinit jejich skutky. Když nemají víru, jejich skutky nejsou dobré, i kdyby chtěli sebevíc, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 25/9/2011, 22:07

Yxoxsi, ano, víra pokud chybí, snaha jest marná.
Farizeové místo aby věřili v Krista jako toho, kterého poslal Bůh i přes mnohé zázraky, nemohli přijmout pro zatvrzelé srdce, jelikož dbali víc než je zdrávo.
Tak je tomu u VRO s rozdílem že je moudrý, ovšem ne vždy a proto jeho historie ukázala různé trhliny. Ti kteří si to uvědomili, z VRo odešli a nalezli občerstvení u Pána skrze různé církve. Proto není divu, že VRO vidí Ježíše jako Michaela, kterého nelze vzývat. Naopak stále činí to co jeho předchůdci i když odsuzují farizee, odsuzují pravé Boží služebníky právě ty, kteří vzývají Pána z čistého srdce!! a tím se staví na roveň Bohu. Naopak máme milovat ty, které Bůh povolává.
VRO se snaží odlišit od farizeů tím, že naslouchá slova Pána a činí, tj. např. aby neoslovil bratra nevýslovným slovem opovržení. Ve skutečnosti činí jinak než mluví tím, že vyloučí své bratry, a pohrdá jimi, ty které Bůh povolává. Místo aby naslouchal jejich ducha, žádá po nich loajální poslušnost a věrnost sobě.
Proč se VROemu nedaří? Chybí víra, tu kterou Bůh dává!! Tedy shrnuto, VRO je falešný prorok, ten samozvaný, vydává svůj překlad hodný zklamání a překrucování jako celek. Nestydí se pomlouvat ostatní v Pánu, zabít nevinné jen proto, že krev je pro VRO posvátná jako ukázka věrnosti Bohu. Totéž činili farizeové, když předkládali oběť Bohu malichernými věcmi, dlouhými třásněmi, postáváními na rohu, pronásledováními věrných v Pánu atd.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Pollypus 25/9/2011, 23:16

Zdravím pisatelé i čtenáře tohoto F Ó R A...........

Už vím že člověk je nádoba která potřebuje neustálí zalévání a to duchovní,byť ten člověk věří a nebo ne.
Jsme duchovně nestálí a vše co máme je jen lidský rozum který nestačí na to aby byl člověk syt.Proto je tu bible která v daném čase otevře oči člověku.
Vzorem našeho života by měl být Ježíš Kristus.


Abych se přiznal nevím jakou funkci má VRO objasnit !

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/9/2011, 23:51

Neopravím, Tě yxoxsi, nýbrž zcela souhlasím. I když pravdu z Bible pronáší lump, nepřestává to být pravda od Boha, jíž je dobré naslouchat. A lumpa tato skutečnost samozřejmě neospravedlňuje, tudíž neradno napodobovat jeho skutky.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 26/9/2011, 08:20

JAREKzRybenu napsal:I když pravdu z Bible pronáší lump, nepřestává to být pravda od Boha, jíž je dobré naslouchat.
Jenže je třeba dávat pozor, zda ten lump nevydává za Boží pravdu něco, co jí není. VRO předkládá takovou podivnou směsici pravd, polopravd až lží, že je jepší mu nenaslouchat vůbec.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 26/9/2011, 11:21

Přátelé.

Je zvláštní, že občas i u nich se objeví náznak nebo doporučení z příkladu Berojských, ale když tak křesťan udělá v případě prohlášení VRO nebo stařešinů, a ke smůle "Berojana", jeho zjištění není v souladu s uváděnou a schválenou pravdou, tak najednou vadí i příklad z Písma o Berojských, kteří konali správně, protože jejich jednání nebylo neuctivé, ale uvědomovali si, že oni sami za sebe mají odpovědnost před Bohem, nikdo jiný. Jenže u SJ osobní odpovědnost před Bohem se nenosí, protože tak by se vytratila moc VRO, a to se nehodí do krámu, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Bulhar 26/9/2011, 12:06

Ve 2.Timoteovi 4:14:15 Pavel píše o mědikovci Alexandrovi,před kterým se měl Timoteus střežit,protože nadmíru silně odporoval NAŠIM slovům.NAŠIM=BOŽÏM
slovům,nebot Bůh Pavla ustanovil jako apoštola pro národy.

A tak je to vnímáno mezi SJ i co se týká VRO.Pokud SJ věří,že VRO je ustanoven
Bohem,zdá se mu logické i biblické,že vše mimo to,co říká VRO je odpor proti Bohu.

A copak vzpoura Koracha,který reptal proti Mojžíšovi (4.Mojž.16.kap.)nebyla brána jako vzpoura proti Bohu,jelikož Mojžíš byl Bohem ustanovený?

Z pohledu SJ je vzpoura proti VRO totéž,co vzpoura proti Pavlovi nebo Mojžíšovi
a je taktéž brána jako vzpoura proti Bohu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 26/9/2011, 12:14

Přátelé.

To je pravda, že SJ si to myslí. Jenže je rozdíl když u Mojžíše a Pavla bylo jasně, prokazatelně doloženo, že je sám Bůh ustanovil pro určitý úkol. Ale u VRO toto jaksi chybí, proč asi?, protože je samozvaným služebníkem. Proto tento "správný" příměr u Mojžíše nebo Pavla na VRO neplatí, sorry! :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Bulhar 26/9/2011, 12:35

Pokud VRO není ustanoven Bohem,pak samozřejmě nejen tento příměr,ale celé nauky a celá organizace SJ padá jak domeček z karet a SJ by byli těmi nejubožejšími
a nejpodvedenějšími lidmi na světě.Takže jak by řekl apoštol Pavel-KÉŽ SE TO NIKDY NESTANE.Řím.7:13.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 26/9/2011, 14:12

Bulhar napsal:Pokud VRO není ustanoven Bohem,pak samozřejmě nejen tento příměr,ale celé nauky a celá organizace SJ padá jak domeček z karet a SJ by byli těmi nejubožejšími
a nejpodvedenějšími lidmi na světě.Takže jak by řekl apoštol Pavel-KÉŽ SE TO NIKDY NESTANE.Řím.7:13.
Protože jsi blízko pravdy, zač je VRO, máš šanci se k Bohu přiblížit Kristovou cestou s pomocí DS. Špatně se sedí na dvou židlích, ne? To už záleží na tobě, na tvé víře, jak se rozhodneš.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Bulhar 26/9/2011, 14:51

Sazeči,já to myslel jako obraznou situaci,protože můj názor je,i když se ti bude jevit jako pošetilý,stále ten,že VRO je od Boha.A že se na dvou židlích špatně sedí,to máš pravdu.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Pollypus 26/9/2011, 15:42

Zdravím...................


Ještě jednou chci Vám napsat a to ...Jakou funkci zastává VRO objasnit nevím co to je nebo kdo to je ?

Pollypus

Male Poeet p?íspivku : 74
Reputace : 0
Body : 92
Registration date : 14. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/9/2011, 15:43

zbysek napsal:
JAREKzRybenu napsal:I když pravdu z Bible pronáší lump, nepřestává to být pravda od Boha, jíž je dobré naslouchat.
Jenže je třeba dávat pozor, zda ten lump nevydává za Boží pravdu něco, co jí není. VRO předkládá takovou podivnou směsici pravd, polopravd až lží, že je jepší mu nenaslouchat vůbec.

Souhlasím, že je to velmi nebezpečná směsice (někdy napíšu v konkrétně čem jsem to shledal jako nebezpečné pro mě - tkví to v zastínění Krista). Na druhou stranu věřím, že Pán má prostřednictvím DS a Písma a svých věrných moc shromáždit "pšenici" k sobě. Zkrátka ovce slyší hlas pastýře. Co se týká mě osobně, nelituji svého setkání s SJ - dali mi do ruky Bibli a právě z ní jsem pochopil zcestnost nauk VRO. Pro mě lepší, než kdybych ta léta žil jako bezvěrec. To co jsem z Bible za ta léta poznal je mi velmi užitečné a dávám si to vše do nových souvislostí.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 26/9/2011, 15:48

JAREKzRybenu napsal:Co se týká mě osobně, nelituji svého setkání s SJ - dali mi do ruky Bibli a právě z ní jsem pochopil zcestnost nauk VRO. Pro mě lepší, než kdybych ta léta žil jako bezvěrec.
Stalo se mi totéž. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: Kdy a na čem jste pochopili, že VRO není ten věrný O?

Příspěvek  Melissa 26/9/2011, 20:38

Pollypus napsal:Zdravím...................


Ještě jednou chci Vám napsat a to ...Jakou funkci zastává VRO objasnit nevím co to je nebo kdo to je ?

Jestli jsem dobře pochopila," Pollypus" nezná svědkovskou hantýrku.Takže:

Podle učení SJ při příchodu Kristus ustanoví věrného otroka nade vší čeledí, tento "otrok" se stará a dává pokrm v pravý čas - na základě biblického podobenství se "pomazaný ostatek" -( to jsou ti, co mají nebeskou naději, ale hlavně vedoucí sbor,) označil za toho věrného. Podle SJ Kristus se vrátil v roce 1914, ovšem neviditelně a ujal se vlády v nebi a je postavil do postavení s pravomocí "dávat pokrm v pravý čas" , což podle nich znamená vydávat literaturu a učit nauky o Bohu. Pro běžnou populaci to znamená přijímat jejich nauky a podporovat jejich dílo, protože oni jsou ti jediní pověření k této činnosti a pouze tak se můžeme líbit Bohu, že opustíme falešné nauky křesťanstva a přijímáme "Jehovovu vůli."
Když to tak píšu, tak si říkám, že to jsou děsné bludy a žasnu, že jsem kdy mohla něco takového brát vážně.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 26/9/2011, 21:02

Melissa napsal:Podle učení SJ při příchodu Kristus ustanoví věrného otroka nade vší čeledí, tento "otrok" se stará a dává pokrm v pravý čas
¨
Až na drobný detail... Zatímco v Bibli je jasně napsáno, že ten služebník, který dává ostatním spoluslužebníkům pokrm v pravý čas, bude při příchodu Pána označen za věrného a rozvážného, načež dostane vyšší funkci, SJ to poněkud překrucují a věrný služebník rozdává pokrm v pravý čas zejména po Pánově příchodu.

Realita však říká něco jiného - ti, kteří patří Pánovi, jsou stále roztroušeni všemožně po celém světě (a různých církvích), prokazatelně tedy nedošlo k tomu, že by tento VRO dostal pod svou správu všechny, kteří patří Kristovi. Důsledek je myslím zcela jasný. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty VRO

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/9/2011, 21:41

Pollypus napsal:Zdravím...................


Ještě jednou chci Vám napsat a to ...Jakou funkci zastává VRO objasnit nevím co to je nebo kdo to je ?

jen bych doplnil, že se jedná o deformovaný výklad Ježíšova podobenství v Mat24:45-47(-51). Skupina mužů ve vedení Svědků Jehovových se vpodstatě prohlašuje za "věrného a rozvážného otroka" (tak je to v překladu Bible SJ - odtud zkratka VRO) z tohoto podobenství. V jiných českých překladech je použito "věrný a moudrý služebník" (to by pak bylo VMS Very Happy ). Onen "pokrm" či "jídlo" představuje knihy, časopisy a další literaturu, kterou SJ vydává. Zahrnuje to samozřejmě i zákony (zákaz transfuze, zákaz modlitby ke Kristu aj.), jimiž se musí SJ řídit.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Patrobas 26/9/2011, 21:59

Vrátím se k původní otázce "KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma".

Pro mně to byl stále se měnící výklad Bible. První "hřebík do rakve" byl odmítání civilní služby v 90. letech - až konečně uzákonili to, po čem jsme toužili, tak ji VRO zakázal. Druhý "hřebík" byla změna nauky o generaci v r. 1995 - to, co jsem kázal lidem u dveří v době svého největšího mladistvého rozmachu, z ničeho nic nebyla pravda a pocit naléhavosti se tím najednou vytratil (dá se to říct i tak, že jsem tomu zbytečně věnoval mládí) a třetí "hřebík" byla opětovná změna této nauky v r. 2008. A pak to byla další a další nesplněná proroctví, o kterých jsem se dozvěděl díky internetu - 1914, 1920, 1925, 1975 atd.
Prostě VRO nemůže být Rozvážný služebník, když z něj vycházejí názory, které se každých několik let mění.
Nauku o novém světle bych bral, kdyby každé další proroctví upřesňovalo to předchozí. Např. prorok bude z Izraele - z Judeje - z Betléma. Ale pokud každý další výklad o "generaci" zcela mění výklad předchozí, myslím si, že VRO je "jen" skupina chytrých lidí bez přímého Božího vedení.

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 26/9/2011, 22:27

Bulhar napsal:Pokud VRO není ustanoven Bohem,pak samozřejmě nejen tento příměr,ale celé nauky a celá organizace SJ padá jak domeček z karet.
Jsem rád, že to začínáš jasně vidět ve všech souvislostech.
Stačí už jen vystavit si biblický koncept (ne VRO koncept), jak je to
s následovníky Krista dnes doopravdy a poznáš osvobozující a občerstvující sílu pravdy.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/9/2011, 22:52

Bulhar napsal:Pokud VRO není ustanoven Bohem,pak samozřejmě nejen tento příměr,ale celé nauky a celá organizace SJ padá jak domeček z karet.

Zkus si projít v Bibli případy, v nichž se popisuje, jak byli ustanoveni Boží proroci, králové, kněží, apoštolové v minulosti. Všimni si, jak k ustanovení došlo a jak se o právoplatnosti tohoto ustanovení mohli přesvědčit ostatní lidé a porovnej to s VRO.

Taky si můžeš položit otázku, co bys očekával nebo co by se muselo stát, abys uvěřil, že ty osobně jsi Božím sdělovacím prostředkem, jehož pokyny a výklady Písma jsou závazné pro všechny pravé křesťany.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  josef poutník 8/10/2011, 19:52

"Zajisté nemám odvahu vyrovnat se určitým lidem, kteří doporučují sami sebe, ani se s nimi srovnávat. Když se sami měří jen podle sebe a srovnávají sami se sebou, postrádají soudnost. ...Tedy ten, kdo se chlubí, ať se chlubí v Pánu. Není osvědčeným mužem ten, kdo doporučuje sám sebe; je jím ten, koho doporučuje Pán."
Tahle pokorná slova pronesl apoštol Pavel ve 2. listě Korinťanům, v kapitole 10., ve verších 12, 17 a 18. /citováno z Jeruzalémské bible/

Jak veliký rozdíl je mezi jeho slovy a sebeoslavami ( které působí často až trapně - vždyť "samochvála smrdí") vedení Svědků v Brooklynu, které si oni sami (!) píší do Strážných věží a Probuďte se.

Pavel to řekl za nás.
Josef
josef poutník
josef poutník

Male Poeet p?íspivku : 71
vztah k organizaci : mé "cv" je na vlákně "Cesta člověka"
Reputace : 0
Body : 73
Registration date : 17. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 2 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru