Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proroctví v Danielovi a Zjevení

+11
sazeč
witness
zbysek
Mezek
JAREKzRybenu
Martin Cibulka
dajti
annakonyk
iofka
gari
Losiris
15 posters

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 26/4/2014, 12:56

annakonyk napsal:
velice mě potěšilo to že se zastáváš Písma, je strašně málo lidi které se drží Bible, do slova a do písmene
Děkuji, annakonyk, je jistě dobré brát poctivě v úvahu slova Písma a já jsem přesvědčen,
že zde na fóru je hodně lidí, pro které jsou slova Bible tím, co se snaží vnímat a chápat poctivě.
Co se týče držení se Bible ,,do slova a do písmene´´, je to samozřejmě správné tam,
kde je zcela zjevné, že se o doslovnost a jednoznačnost sdělení jedná (např. v otázce kdy proběhne první vzkříšení apod.), je ale také pravda, že mnohá sdělení v Písmu nelze brát doslovně, protože to přímo doslovně myšleno není, ačkoliv to tak na první pohled
může vypadat (viz. např. doslovné dny o 24 hodinách u stvořitelských dnů apod.).
Přeji hezký víkend... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Jiří Brei 26/4/2014, 15:49

Ahoj Witnessi,

směl bych Tě poprosit o odpověď na dvě otázky týkající se slova „den“ ve zprávě o stvoření?

1) Proč by „den“ ve zprávě o stvoření nemohl být dlouhý 24 hodin?
2) Jak dlouhý je, podle Tebe, den ve zprávě o stvoření a proč?

Děkuji za Tvé vysvětlení
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 26/4/2014, 19:01

Jiří Brei napsal:Ahoj Witnessi,
směl bych Tě poprosit o odpověď na dvě otázky týkající se slova „den“ ve zprávě o stvoření?
Jistě  Very Happy 

1) Proč by „den“ ve zprávě o stvoření nemohl být dlouhý 24 hodin?
Nejsem žádný odborník v takových oborech, které by mi umožnily, abych mohl sám
ze své profesní kvalifikace posoudit jak to je, takže jsem spíše než na své vlastní znalosti
odkázán na literaturu, která se touto otázkou zabývá.
Přečetl jsem několik článků na téma délky stvořitelského dne, a to jak články propagující
24 hodinové dny tak články s názorem opačným.
Při čtení jsem si sám pro sebe udělal závěr, že serióznější argumenty hovoří v neprospěch
názoru, že stvořitelský den = 24 hodin.
Tím hlavním důvodem, který mě vedl k tomuto závěru, jsou argumenty, které poukazují
na to, že seriózní vědecké názory (i věřících vědců) ukazují, že chápat stvořitelské dny
doslovně jako 24 hodinové celky je proti faktům, které lze vědecky prokázat.
Samozřejmě vím, že jiní vědci (a také věřící) zastávají názor opačný.
Mně se ale prostě zdají rozumnější závěry těch, co na doslovnost stvořitelských dnů nevěří.


2) Jak dlouhý je, podle Tebe, den ve zprávě o stvoření a proč?
Upřímně....opravdu nevím.
V této otázce jsem došel k přesvědčení, že Bible pro tuto časovou kalkulaci žádný
zcela jednoznačný podklad nedává a navíc to není otázka, která by mě zajímala natolik,
že bych si v tom chtěl udělat za každou cenu nějaké konkrétní číselné jasno.

V této věci bych každému doporučil, ať si přečte názory obou stran, je toho
publikováno spousta (stačí byť jen google/stvořitelské dny) a pak ať si sám rozhodne,
co se mu jeví jako přesvědčivější dokazování.
U mě to ,,vyhráli´´ zastánci názoru, že stvořitelský den neznamená den o 24 hodinách.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Jiří Brei 26/4/2014, 20:17

Ahoj Witnessi,

děkuji za přímé a férové odpovědi na moje otázky. Respektuji Tvé přesvědčení. Já osobně mám obě možnosti otevřené (den jako 24 hodin versus den jako dlouhé období). Asi i proto, že jsem jim nevěnoval tolik času, jako Ty. A možná i proto, že mne zas až tak dalece tato otázka nezajímala. A také se necítím být takový odborník, abych se ve spleti názorů na tuto věc vyznal.

Těším se na Tvé další příspěvky
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  dajti 26/4/2014, 20:41

No nevím, že by Bůh za 24 hodin stvořil například všechny druhy mořských oblud...........

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  dajti 26/4/2014, 21:07

Alea napsal:

"neboť nic nečistého nevejde do nebe" [Zjev 21, 27]

"...Viděl jsem, (minulý čas) jak satan padá z nebe jako blesk." Luk. 10,18

"Jak jsi spadl z nebe, třpytivá hvězdo, jitřenky synu! Jak jsi sražen k zemi, zotročovateli pronárodů! A v srdci sis říkal: 'Vystoupím na nebesa, vyvýším svůj trůn nad Boží hvězdy, zasednu na Hoře setkávání ... s Nejvyšším se budu měřit.' Teď jsi svržen do podsvětí, do nejhlubší jámy!" Izaiáš 14,12-15

"Vždyť Bůh neušetřil ani anděly, kteří zhřešili, ale svrhl je do temné propasti podsvětí a dal je střežit, aby byli postaveni před soud." 2.Petr.2,4 (Po určité době, kterou Bůh zřejmě nechal k svobodnému rozhodnutí všem andělům, na kterou stranu se přikloní, musel být satan se svými anděly svržen z nebe - někam do prostoru a jakési izolace, aby přestal neomezeně šířit "mor hříchu". Bůh odpadlé anděly svrhnul někam do prostoru určité izolace. Dovolil jim však na působit na zemi.)

"... smetl třetinu hvězd z nebe a svrhl je na zem. ..." Zjev. 12,3-4 (Hvězdy jsou v Bibli běžně symboly na anděly. Drak je symbolem na satana - viz Zjev.12,9.´Své myšlenky vzpoury satan přenáší na jiné anděly a třetinu z nich získal na svou stranu. Začalo to v srdci - to ještě nebylo vidět, ale výsledek byl viditelný: Vzpoura a pád satana a třetiny andělů, ze kterých se stali démoni, na zem.

"Nyní je soud nad tímto světem, nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven. A já, až budu vyvýšen ze země, přitáhnu všecky k sobě." Jan 12,31.32 (Osud satana byl zpečetěn na Golgotě. Ježíš nad ním - co by "druhý Adam" a zástupce lidstva zvítězil a stal se tak Pánem země. Dal člověku - každému jednotlivci zvlášť - novou možnost svobodné volby. Jako Bůh byl sice vždy svrchovaným vládcem celého vesmíru, tedy i země. Nyní však se stal vládcem země jako Syn člověka, vybojoval lidstvu zpět to, oč v ráji přišlo. Nyní jde o definitivní pokoření satana. Dočasně mu však byla stále ponechána velká - ale ne neomezená - moc na zemi).

Co víme je toto: andělé byli stvořeni před Světem (Job 38:4-7). Satan padl předtím, než pokoušel Adama a Evu v zahradě (Genesis 3:1-14), protože do nebe "nemůže vejít nic nečistého". Satanův pád proto musel být někdy poté co byli stvořeni andělé a předtím než pokoušel Adama a Evu v Edenské zahradě.

A jaký bude úplný konec satana a jeho přisluhovačů?
"Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. ..."Zjev.20,10 "... Způsobím, že z tvého středu vyšlehne oheň a stráví tě, ... zanikneš navěky." Ez 28,18-19

Úžasný rozbor, četl jsem ho jedním dechem - úžasné. Jenže takto jsem žasl i nad rozbory SJ. To je patálie - co s tím ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  dajti 26/4/2014, 21:24

Alea napsal:

SJ mají ve výše uvedené pasáži "celou obydlenou zemi", v jiných překladech se objevuje "celý svět", řecky "kosmón", které se dá přeložit jako "svět" ale i "vesmír". V křesťanských výkladech pasáží Bible a tedy i Zjevení se píše, že před stvořením světa Ďábel sváděl celý tehdejší "kosmón" (miliardy andělů, kteří byli v nebi) a tito se jím pak buď nechali, nebo nenechali svést.

V době, kdy Satan sváděl Evu, byl již "hadem" - ďáblem, ne dobrým andělem, který byl v nebi. Ve Zjevení 12 je Ďábel již padlým "drakem", tedy ne andělem, žijícím v nebi. V té samé kapitole se rovněž rodí Kristus, z nějž posléze vzejde církev. Ve Zjevení není popsán jen "konec světa" či "velké soužení", jsou zde popsané celé dějiny spásy, které už uplynuly. Kdyby tato kapitola zahrnovala jen velké soužení, Kristus by se podle tohoto výkladu narodil až před velkým soužením. Církev by také existovala až potom. Drak se po svém svržení na "ženu rozzlobil" a odešel vést válku s jejím semenem." Ďábel pronásleduje církev již velmi dlouhou dobu, největší válka proti křesťanům probíhala již v 1.století.

Myslím však, že největším "důkazem" je stejně verš, že "v nebi nemůže být nic nečistého" a tudíž by Bůh lhal, kdyby si nechával "nečistého Satana" ve své říši.

Také dobrý rozbor - jen však, jestliže kosmon znamená i vesmír, to však nemusí nic znamenat, vždyt andělé, které Satan sváděl byli ( a věrní stále jsou ) až nad stvořeným vesmírem, ne ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  dajti 26/4/2014, 21:33

A ještě něco - co ti padlí andělé, kteří se před potopou , zakoukali ´do pozemských žen ? Kde při tom , koukání ´byli ? Pokud byli ještě v nebi, to pak byli dodatečně svrženi za Satanem ? A jak to, že selhali, pokud je už Satan v nebi nepokoušel ? No ale fakt je, že ženská krása je mohla dostat i bez pokoušení Satana...........trocha humoru, omlouvám se.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 26/4/2014, 22:00

Ahoj Witnessi,

píšeš že Písmo nemůžeme brát do slova a do písmene a poukazuješ na 1 Mojžíšovou, na stvořitelský den, zda skutečně jeden den trval 24 hodiny. I když v 1 Mojžíšově nám o tom nic neříká ale na jiných místech v Bibli nám na to Bůh dává odpověď. Třeba žalm 90:4 nám říká: "Tisíc let je ve tvých očích jako včerejšek...", apoštol Petr v 2 Petra 3:8 píše: "Ale tato jedna věc kéž vám nezůstane skryta, milovaní, že jeden den je u Pana jako tisíc let, a tisíc let jako jeden den".

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 26/4/2014, 23:18

annakonyk napsal:Ahoj Witnessi,
píšeš že Písmo nemůžeme brát do slova a do písmene
V některých případech (a není jich málo) opravdu nemůžeme.

ale na jiných místech v Bibli nám na to Bůh dává odpověď. Třeba žalm 90:4 nám říká: "Tisíc let je ve tvých očích jako včerejšek...", apoštol Petr v 2 Petra 3:8 píše: "Ale tato jedna věc kéž vám nezůstane skryta, milovaní, že jeden den je u Pana jako tisíc let, a tisíc let jako jeden den".

A tyto verše dle Tebe tedy dávají jasnou odpověď na to, jak dlouho trval jeden stvořitelský den?
Zatím dobrou noc, Tvou případnou reakci si přečtu zítra... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 27/4/2014, 11:43

Ahoj Witnessi,
kdyby nebe a zemi stvořily lidi, tak jeden den byl by 24 hod., ale mluví o tom že to stvořil Bůh, a u Boha je jeden den jako tisíc let. Tady už je to na tobě, zda budeš věřit každému Božímu slovu a nebo budeš hledat lidskou modrost.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 27/4/2014, 12:37

annakonyk napsal:Ahoj Witnessi,
kdyby nebe a zemi stvořily lidi, tak jeden den byl by 24 hod., ale mluví o tom
že to stvořil Bůh, a u Boha je jeden den jako tisíc let.
Jinými slovy zastáváš tedy názor (chápu li Tě správně), že stvořitelský den je delší než 24 hodin
a že ho tedy nelze brát ve stejném smyslu jako den pozemský.
Pokud si pozorně přečteš mé příspěvky, možná zjistíš, že já si myslím totéž.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  sazeč 27/4/2014, 14:00

annakonyk napsal:Ahoj Witnessi,
kdyby nebe a zemi stvořily lidi, tak jeden den byl by 24 hod., ale mluví o tom že to stvořil Bůh, a u Boha je jeden den jako tisíc let. Tady už je to na tobě, zda budeš věřit každému Božímu slovu a nebo budeš hledat lidskou modrost.

Ahoj Anno,

jako SJ jsem byl přesvědčen, že je třeba věřit každému Božímu slovu a na tom zakládat, jinak bych ztratil víru či pochyby v inspirovanost Bible. Díky zásahu shora do srdce si uvědomuji, že Bible je prostředek a ne cíl k získání dobrého vztahu k Bohu a věčného života. Abychom získali vztah k Bohu a tím věčný život, potřebujeme nejprv milost od Boha vírou a pokáním svých hříchů. Následně od té doby Boha nasloucháme ne to co říká pouze Písmo, ale co říká Duch především. Písmo je pak živé, jakoby dýchá a proniká do nejhlubších niter člověka. Ježíš řekl, že potřebujeme získat k věčnému životu poznání Boha a Krista čili mít vztah jako Adam poznal Evu a s ní se sblížil a plodil děti a ne napřed poznat detaily na Evě (to by bylo na velmi velmi dlouho, nýbrž společným životem). Bůh nás navštěvuje a oznamuje, že nás přijal jako Boží syny a že nás miluje. Sesílá na nás Ducha svatého, abychom plodili ovoce a napodobovali se k obrazu Ježíše, tak že Ducha nasloucháme skrze Písmo a skrze hlas srdce a rozumu (svědomí) a dary DS v lásce.
Navíc překlady Bible nejsou všechny stejné. K tomu chápat všichni stejně je nad lidské síly. Nejsme schopni a přidělávat to a to spíš druhým škodí. Někdo věří v trojici, peklo, nesmrtelnou duši, sabat, atd. a nutit druhé věřit nelze, nýbrž chápat a doufat v dobro a lásku a tím Pána napodobovat. On nikoho nenutil, nýbrž řekl, že máme jeden druhého milovat a odpouštět.
Myslím si, že taková je Boží vůle.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 27/4/2014, 16:08

annakonyk napsal: Tady už je to na tobě, zda budeš věřit každému Božímu slovu a nebo budeš hledat lidskou modrost.
Když už se zmiňuješ o lidské moudrosti, pak jejím negativním projevem je
např. vidět v Bibli to, co tam ale není.
Uvedla jsi text ve 2. Petra 3:8: "Ale tato jedna věc kéž vám nezůstane skryta,
milovaní, že jeden den je u Pana jako tisíc let, a tisíc let jako jeden den".


Tento text nám má prostě jen ukázat (a je to zjevné i z kontextu), že Boží náhled
na čas se liší od náhledu lidského a že to, co by lidé mohli považovat za ,,protahující se´´
(např. Kristův příchod) je z Božího pohledu vnímáno zcela jinak.

V celé pasáži ale není vůbec nic, co by nás mělo vybízet k tomu, abychom ji považovali
za Bohem stanovený podklad pro výpočet délky stvořitelského dne a brali ji jako doslovnou
vybídku k měřítku 1:1000 v případě měření času v Bibli.

Tyto i jiné podobné závěry (myslím to teď obecně) jsou právě ona lidská moudrost,
která takové závěry v tom lepším případě jen přirozeně a upřímně (ač nesprávně) vidí,
v horším případě to tak chce vidět bez ohledu na fakta, a v tom nejhorším případě tak
cíleně manipuluje (viz. VRO) i přesto, že ví, že takové pochopení není prokazatelné, ale hlavně
že se hodí a v případě potřeby se upraví, když se to zase bude hodit jinak.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Martin Cibulka 27/4/2014, 19:14

Pro Annakonyk, která napsala (Yesterday at 9:57):

To že nás učili u SJ že slova z Mat. 24:15, Marek 13:14, Lukáš 21:20 se vztahují na zničení Jeruzaléma v 1 století n.l. je v rozporu z Božím slovem, kdyby tomu bylo tak, tak Ježíš by to nedával jako znamení svého druhého příchodu.
Druhý příchod Ješuy ha-Mašiach se neváže na znamení, ale na viditelný projev, který nebude zpochybnitelný nikým, ani světem (viz Matouš 24:26-27, Marek 13:26, Lukáš 21:27). Slova „z Mat. 24:15, Marek 13:14, Lukáš 21:20“ se vztahují k porodním bolestem (viz Matouš 24:8), tedy událostem, jež budou předcházet onomu příchodu, a co se týče Jeruzaléma, zcela jistě se splnila před jeho zničením v roce 70 n.l. To však neznamená, že se Jeruzalém do úzkých nedostane ještě jednou před příchodem Ješuy. Nicméně na základě Zacharjáše 14:2 se domnívám, že k takové katastrofě, k jaké došlo v 1. století n.l., již nedojde.

Všechny evangelia byli napsány až po zničení Jeruzaléma, a Bůh vždy varuje lidi předem.
Nevím, kde jsi na takovou informaci přišla. Spisy s evangeliem totiž začaly vznikat poměrně brzy. A i kdyby některá slova Ješuy před zničením Jeruzaléma ještě nebyla písemně zachycena, přesto musela být předávána minimálně ústně, takže i v tomto ohledu Bůh varoval předem.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 28/4/2014, 10:46

Ahoj Witnessi,

já vím že Bůh je věční a čas měří úplně jinak než my smrtelní lidi, ale ze slov 2 Petra 3:8, Žalm 90:4 mně to dává smysl, vím že jeden stvořitelský den se nemůže rovnat 24 hod. Na hodně místech čtu výraz "Pánův den" v 2 Tím. 4:8 apoštol Pavel píše ze dostane od Ježíše korunu spravedlností v onen den, 1 Petra 5:4 "až bude hlavní pastýř učiněn zjevným obdržíte nevadnoucí korunu slávy." A z Zjevení 20:4 vidím že ten onen den kdy oni obdrží korunu slávy bude trvat 1000 let. Píšu sama za sebe tak jak to vidím já, nikomu svůj názor nevnucují, když to vidíš jinak respektují tvůj názor. Je pravda že ani tito verše neukazují na 1 stvořitelský den, ale tak bychom mohly zpochybnit celé Písmo.
Dnes tomu rozumím tak jak to píšu, ale když zítra, někdo mi upozorni že tomu rozumím špatně a ukáže mí na základě biblických veršů že se mílím, velice rada svůj názor změním, a z celého srdce jemu za to poděkují. Nejde mi o to aby byl správný ten můj názor, ale o to, aby Božímu slovu jsem rozuměla správně.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 28/4/2014, 11:33

Pro Martin Cibulka

když se budou plnit verše Mat. 24:27, Marek 13:26 a Lukáš 21:27 tak tehdy opravdu už žádná znamení nebudeme potřebovat, to tehdy opravdu všichni poznají že přišel Ježíš, dokonce i lidi které Bibli nečtou, a ani se o Boha nezajímají. Já jsem tobě napsala o znameních na které se ptaly Ježíšovo učedníky a sám Ježíš jím řekl co se bude dít, před tím než on přijde a doslovně popisuje v Mat. 24:3-30, Marek 13:4-26 a Lukáš 21:7-27.
Když věříš že se Ježíšovo slova o zničení Jeruzaléma vztahují na 70 rok N.L. nemam nic proti tvému přesvědčení, já tomu rozumím tak, že se to vztahuje na naší dobu, až skutečně uvidím Jeruzalém obklíčení vojskem "OHAVNOSTI" tak poznám že za 3,5 roku přijde Ježíš Daniel 12:11.

O tom kdy začaly vznikat spisy evangelia je napsáno v Ekumenickém překladu Bible, před každém evangeliem to popisuje.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Martin Cibulka 29/4/2014, 15:16

Pro Annakonyk, která napsala:

Já jsem tobě napsala o znameních na které se ptaly Ježíšovo učedníky a sám Ježíš jím řekl co se bude dít, před tím než on přijde a doslovně popisuje v Mat. 24:3-30, Marek 13:4-26 a Lukáš 21:7-27.

To, na co se ptali Ježíšovi učedníci, je napsáno o pár veršů výš: viz Matouš 24:1-3, Marek 13:1-3 a Lukáš 21:5-6. To, co uvádíš Ty, je reakce na Ježíšova slova o zničení Chrámu.

Když věříš že se Ježíšovo slova o zničení Jeruzaléma vztahují na 70 rok N.L. nemam nic proti tvému přesvědčení, já tomu rozumím tak, že se to vztahuje na naší dobu, až skutečně uvidím Jeruzalém obklíčení vojskem "OHAVNOSTI" tak poznám že za 3,5 roku přijde Ježíš Daniel 12:11.
Já pro změnu nemám nic proti tomu, když očekáváš, že se ta slova splní v naší době. Jen si nejsem jistý, zda očekáváš i to, že ještě bude postaven Chrám. Pokud bys s tím totiž již nepočítala, pak by se některé věci, které Ježíš předpověděl, už nemohly splnit.

O tom kdy začaly vznikat spisy evangelia je napsáno v Ekumenickém překladu Bible, před každém evangeliem to popisuje.
No, doma nemám Ekumenický překlad Bible, kde jsou před každou knihou poznámky, mám však ekumenický Nový zákon s výkladovými poznámkami, kde je k evangeliu Marka mimo jiné napsáno: „Narážky na zničení chrámu (kap. 13) by nasvědčovaly tomu, že evangelium podle Marka vzniklo v době židovské války nebo těsně po ní, tj. koncem šedesátých, nebo začátkem sedmdesátých let prvního století.“ Jinými slovy, tvůrci poznámek k Ekumenickému překladu Bible vycházejí při dataci novozákonních spisů především ze zmínek o zničení Jeruzaléma. Když se jim zdá, že ty informace jsou příliš zběžné, připouštějí, že spis mohl vzniknout před zničením Chrámu (případ Marka), když se jim však jeví příliš detailní, snaží se dataci posunout dál, protože nevěří, že by to někdo mohl tak přesně předpovědět. O takovém přístupu svědčí poznámka k Lukášovu evangeliu, v níž můžeme číst: „Nápadně zřetelné vylíčení zkázy Jeruzaléma v r. 70 naznačuje, že Lukáš formuloval Ježíšovy předpovědi již pod dojmem skutečných událostí. Vznik evangelia je tedy třeba klást do let 70–80.“ Nepřipadá Ti to přinejmenším zvláštní? Každopádně však většina badatelů připouští, že všichni pisatelé evangelií čerpali ze staršího nám neznámého písemného zdroje.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  witness 29/4/2014, 19:50

annakonyk napsal:Ahoj Witnessi,
já vím že Bůh je věční a čas měří úplně jinak než my smrtelní lidi, ale ze slov 2 Petra 3:8, Žalm 90:4 mně to dává smysl, vím že jeden stvořitelský den se nemůže rovnat 24 hod.
Já souhlasím s názorem, že jeden stvořitelský den není 24 hodin, ale verše ve 2. Petra 3:8
a v Žalmu 90:4 nepovažuji za doklad pro toto tvrzení.
Tyto verše popisují, jak už jsem uvedl, vybídku, abychom si uvědomili, že Boží náhled na čas
se liší od náhledu našeho, což můžeme vzít v úvahu u našich případných ,,lidských´´
postesků typu: ,,Už je příliš dlouho zlo na zemi...... Pánův den tu už měl být....
....Na co Bůh ještě čeká´´ apod.
Tyto verše však nedávají žádný důvod, abychom je použili jako číselné měřítko pro výpočty,
tudíž ani z nich nelze nijak ,,propočítávat´´ délku stvořitelského dne.

Píšu sama za sebe tak jak to vidím já, nikomu svůj názor nevnucují,
když to vidíš jinak respektují tvůj názor.
V pořádku... a já samozřejmě také respektuji Tvůj názor.

Je pravda že ani tito verše neukazují na 1 stvořitelský den,
ale tak bychom mohly zpochybnit celé Písmo.
Proč?
Ať by délka stvořitelského dne byla jakákoliv, nijak by to přece nezpochybnilo
biblické verše, kde se objevují výrazy ,,jeden den´´ a ,,tisíc let´´.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 30/4/2014, 11:23

Pro Martin Cibulka

Matouš 24:1,2 Ježíš mluví o chrámu, ale ve 3 verši učednici se jeho ptají: "...jaké bude znamení tvého příchodu a skonaní věku".
A Ježíš jim od odpověděl: "Mějte se na pozoru, aby vás někdo nesvedl...mluví o falešných prorocích, o válkách, zemětřeseních, nepokojích, v 9 verši mluví o soužení, budete se navzájem zrazovat a jeden druhého nenávidět. V Marka 13:12 říká: "Vydá na smrt bratr bratra a otec dítě, povstanou dětí proti rodičům a připraví je o život (to se neodehrálo v prvním století, to je to "velké soužení"). Potom v Mat. 24:15 mluví o ohavnosti která stojí na místě svatém (místo svaté je hora Sion), 2 Samuelová 5:7 David dobyl pevnost Sion, což je Město Davidovo, tam král David přinesl Boží schránu (truhlu), 2 Sam. 6:12,17. Tehdy ještě chrám postaven nebyl, ale Bůh si zamiloval Sion, hodně se o tom píše v Žalmech 2:6;14:7;50:2;134:3;135:21, o tom píše Izajáš 8:18; 35:10. Z těch slov je vidět že ohavnost se postaví na miste svatém (Sionu), který je v Jeruzalémě, chrám znovu postavení nebude. A až se to všechno odehraje Mat. 24:29,30 píše "že ihned po soužení těch dnu se zatmi slunce...a uzří Syna člověka přicházet...".
Tak tomu rozumím já, mluvím sama za sebe.
Ohavnost není Římská vojska, ale" malí roh", který vzešel z deseti rohů (králů), a teprve těch deset rohů vzešlo z čtvrtého zvířete (z Říma), Daniel 7:19-21.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 30/4/2014, 11:39

Ahoj Witnessi,

důležité je to, že jsme se shodli na tom, že jeden stvořitelský den netrval 24 hod., a tím bych toto téma uzavřela. Ta naše debata nikam nevede, pořad stojíme na místě. Budu se těšit na jiné téma.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Ing.Peter 30/4/2014, 13:16

Ak môžem niečo napísať k tým dňom: podľa mňa to nebolo ani 24h a 1000rokov ,keďže je otázka, kedy začal "čas".. Meral niekto čas v dobe tvorenia vesmíru? Asi nie. A potreboval Boh merať čas pri stvorení? Tiež asi nie. Čas meriame podľa pohybu telies vo vesmíre. No ked tam ešte neboli, na zaklade čoho by sa meral čas?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 30/4/2014, 13:55

Bůh je Bohem pořádku, a určitě délku stvořitelských dnů zná, a k tomu nepotřebuje žádná vesmírná tělesa, protože celí vesmír stvořil Bůh sám.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Martin Cibulka 30/4/2014, 15:44

Pro Annakonyk, která napsala:

Matouš 24:1,2 Ježíš mluví o chrámu, ale ve 3 verši učednici se jeho ptají: "...jaké bude znamení tvého příchodu a skonaní věku".
A z toho usuzuješ, že se od 3. verše již nic netýká Chrámu? Kdyby sis všímala kontextu, věděla bys, že když Ježíš „seděl na Olivové hoře“ (Matouš24:3, EP) se svými učedníky a oni se ho ptali: „jaké bude znamení tvého příchodu a skonání věků“, tak to vše se odehrávalo „naproti chrámu“ (Marek 13:3, EP). Jinými slovy jejich otázka souvisela s Ježíšovou zmínkou o tom, že z chrámových staveb „nezůstane kámen na kameni“ (Matouš 24:3, EP).

V Marka 13:12 říká: "Vydá na smrt bratr bratra a otec dítě, povstanou dětí proti rodičům a připraví je o život (to se neodehrálo v prvním století, to je to "velké soužení").
Jak víš, že se to běžně neodehrávalo v 1. století n.l.? Cožpak jsi nikdy nečetla dějiny té doby? Pokud ne, doporučuji k přečtení knihu s názvem „Válka židovská“, která je přeložena i do češtiny – napsal Flavius Iosephus, žid, který žil v té době.

Potom v Mat. 24:15 mluví o ohavnosti která stojí na místě svatém (místo svaté je hora Sion),
Na základě kontextu, o kterém jsem psal výše, je místem svatým myšlena Chrámová hora neboli hora „Mórija“ (viz 2. Paralepomenon 3:1, EP), na níž byl postaven Chrám, a ne hora Sion, kde původně stál Davidův palác.

Z těch slov je vidět že ohavnost se postaví na miste svatém (Sionu), který je v Jeruzalémě, chrám znovu postavení nebude.
Jak už jsem napsal, kontext poukazuje na to, že oním místem svatým, kde má být k vidění „znesvěcující ohavnost, o níž je řeč u proroka Daniele“ (Matouš 24:15), jsou míněny „chrámové stavby“ (Matouš 24:1, EP). Ostatně potvrzuje to i Daniel, který o ohyzdné modle pustošitele hovoří v souvislost se svatyní a každodenními chrámovými oběťmi (viz Daniel 11:31, 12:11).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Proroctví Daníela a Zjevení

Příspěvek  annakonyk 30/4/2014, 16:36

Pro Martin Cibulka

podle toho co píšeš, všechno se odehrálo v prvním století a Ježíš říká že přijde ihned po soužení Mat. 24:29,30 tak proč ještě nepřišel, to mi nedává smysl. Respektují tvůj názor.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Proroctví v Danielovi a Zjevení - Stránka 6 Empty Re: Proroctví v Danielovi a Zjevení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru