Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

+5
Losiris
pepakrocan
Zdeněk Bláha
witness
JAREKzRybenu
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  Anonymní 24/8/2013, 12:58

Bráškové a sestřičky.

Zajímavé stránky, které poukazují na podprahovou praktiku i v literatuře WT:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/8/2013, 01:13

Velice zajímavý odkaz, bráško yxoxsi

Mohl by nějaký dobrý angličtinář přeložit nápisy z obrázku návěsti kina?

Konkrétně: "Jest Tups Thru Daily"

Louskal jsem to přes překladač a vyšlo mi něco jako "žerty kozlů (beranů) skrze (nebo pevně) každý den"

...ale víte jak je to s doslovným překládáním...

A pak také uváděnou přesmyčku "Jests Put Thru Daily"

Také mi přijde zajímavé, že na rohu návěsti je napsáno (zhora dolů) "annex" - "příloha"

Tedy že by autor obrázku chtěl říci: "tak tady máte jako přílohu žerty kozlů (démonů) každý den"?

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 25/8/2013, 02:08

Tak jsem chtěl schválně sám něco najít, nu:

Na stránce [You must be registered and logged in to see this link.] najdete odkaz na stažení knihy "Vydávej důkladné svědectví o Božím království" (pokud jste všechno jako my vyházeli a doma ji nemáte).

Všimněte si hned na titulní straně mraků vpravo nahoře vedle plamene lampy.

Vidíte zřetelný obličej? Že by náhoda? Nebo nad tím vším "bdí Zeus"? Twisted Evil 


Také čelo velkého obličeje na středu obrázku je zajímavé - zkuste se zadívat a napište, co vám to připomíná

(schválně, jestli se to tak jeví jen mě Wink)

...a poslední barevný obrázek téže knihy (nepočítám mapku) - koule na kopí římského vojáka.

Str. 139 obrázek dole - jakýsi "plamen" na kulatém stolku vpravo. Nejlepší je to hodně zvětšit - přiblížit - a vidíte co? .........

Také podlaha uprostřed je "zajímavá" - místo kamenné dlažby jakési cosi (rozbitá nádoba?) - ale zde nic zřetelného konkrétního nevidím
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  witness 25/8/2013, 15:52

JAREKzRybenu napsal:Velice zajímavý odkaz, bráško yxoxsi

Mohl by nějaký dobrý angličtinář přeložit nápisy z obrázku návěsti kina?

Konkrétně: "Jest Tups Thru Daily"

Louskal jsem to přes překladač a vyšlo mi něco jako "žerty kozlů (beranů) skrze (nebo pevně) každý den"

...ale víte jak je to s doslovným překládáním...

A pak také uváděnou přesmyčku "Jests Put Thru Daily"

Ahoj Jarku,
ani ti nejlepší angličtináři neboli rodilí mluvčí nemají na první počtení jasno
a vedou diskuze o tom, co vlastně mají tato slova říci, takže i na samotných anglických
SJ fórech je skryté poselství těchto slov také předmětem diskuze.

Proč?

Protože kombinace slov v nápisu nedává dobrý smysl.

Nápis zní:
JEST TUPS
THRU DAILY

Jest může být buď podstatné jméno ve významu ,,žert´´
nebo sloveso ve významu ,,žertovat´´.

Pokud je to podstatné jméno, potom by slovo tups mohlo být gramaticky sloveso ,,tup´´,
které se pak logicky nachází ve 3. os. čísla jednotnotného s příponou ,,s´´ , takže ,,tups´´

Jenže sloveso ,,tup´´ není celkem běžně užívané, v běžných slovnících se slovo ,,tup´´
sice objevuje, ale jako podstatné jméno (nikoliv jako sloveso) ve významu ,,beran´´,
odbornější slovníky upřesňují, že se jedná o ,,nevykastrovaného berana´´.

I kdybychom popustili uzdu fantazii a snažili se přeložit (i za cenu krkolomných překladů)
JEST TUPS a připustili, že se zde jedná o podstatné jméno, vyšlo by nám např:
,,žert - (nevykastrovaní) berani´´ ---,,žertovní (nevykastrovaní) berani´´  
nebo ,,žertují berani´´.

Někteří rodilí mluvčí v USA v diskuzi zmiňují názor, že se možná jedná o snahu vyvodit dojem,
že se jedná o nějakého herce jménem ,,Jest Tups´´,
ale nikdo takový není známý a i samo jméno nezní přirozeně.

Zajímavé je, že slovník ,,Collins English Dictionary´´ uvádí slovo ,,tup´´
i ve významu slovesném jako ,,souložit (pářit se) s beranem´´,
pak by ovšem doslovný překlad byl ještě hrůznější a nesmyslnější:
JEST TUPS = ŽERT SE PÁŘÍ S BERANEM.

Na diskuzi je tedy uveden názor, že ona ,,nesmyslnost´´ nápisu je záměrná, neboť nutí podvědomí čtenáře, aby si slova přehodil do smysluplnějšího významu, který se rodilému mluvčímu angličtiny přirozeně nabídne, a to aniž si to plně uvědomí.

A jaká je varianta přesmyčky, která se na diskuzích i v odkazu, z jakého čerpáš, objevuje a která přirozeně a hlavně podvědomě čtenáře napadne?

JESTS PUT THRU DAILY
(od původního nesmyslného JEST TUPS THRU DAILY celkem snadný skok, že?)....asi jako kdyby v češtině někdo napsal ČERVI SAMI PLOT (což je nesmyslná kombinace českých slov) a čtenář by si to podvědomě převedl na smysluplné: ČERT VÍ SÁM PROČ...Very Happy 

A dává podvědomě přijatá přesmyčka ,,Jests Put Thru Daily ´´ smysl?
Jistě, a je foneticky i gramaticky správná:

JESTS - žerty

PUT THROUGH - slovesná vazba, mající význam např. prohnat co čím , podrobit co čemu mechanickému procesu, podrobit schválení, dát k projednání oficiální organizaci.  
(pozn. through = thru),

...A vezmeme li v úvahu, že ,,put´´ bude v dané větě z gramatické logiky nejspíše
příčestí minulé, které má u slovesa ,,put´´ shodný tvar jako infinitiv, pak máme  význam
podroben schválení, projednán oficiální organizací apod.

A přirozený smysl přesmyčky je na světě, zvláště když známe slovo ,,daily´´
ve významu ,,denně´´:

Jests Put Thru Daily - Žerty projednávány (schváleny apod.) denně.

Závěr:
VRO si dělá legrácky ze svých ,, podřízených´´, směje se jim a jinými slovy jim říká, že si z nich denně dělá legraci, někteří diskutující dokonce vyslovují názor, že si tím VRO dělá legraci i z výzvy ,,Denně zkoumat Písma´´...

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/8/2013, 01:26

Děkuju Witnessi, za vyčerpávající jazykový rozbor :-)

Každopádně se to jeví tak, že autor obrázku si s diváky hezky pohrává...
___________________________________________________________

Ukazoval jsem dnes (vlastně už včera;-) manželce, co lze na obrázcích v publiacích VTBTS vidět. Procházeli jsme již výše zmíněnou elektronickou verzi publikace [You must be registered and logged in to see this link.] a co nás překvapilo asi nejvíc, je množství různých skrytých obličejů, které lze na různých místech různých obrázků najít.

Bylo pro nás zajímavé, že zatímco na některých obrázcích jsme nenašli nic, na některých jiných toho bylo naopak až podezřele moc.

Pochopitelně jsme si kladli otázku, zda se jedná jen o naši zbystřenou obrazotvornost či bujnou fantazii, nebo o záměr autora.

Za konkrétní zmínku stojí i obrázek podpalubí lodi na straně 206. Všiměte si jakýchsi bedýnek, na nichž jsou položeny chleby, a zaměřte se na hlavu muže, sedícího před těmito bedýnkami zády k nám. Zadívejte se pozorně do vlasů jeho hlavy, popřípadě si obrázek pžibližte (na 15" displeji se mi v tomto případě osvědčilo 300%).

Co vidíte? Lze toto namalovat čirou náhodou?

Vezmu-li v úvahu práci malíře, který obvykle poodstupuje od obrazu, prohlíží jej, všímá si detailů, pečlivě volí barvy a různě upravuje obraz k "dokonalosti"... říkám, že ne, nenamaluje toto náhodou (pakliže není někým nevědomě veden, což ovšem situaci nijak nevylepšuje).

Mimochodem na tomto obrazu to není zdaleka to jediné, čeho si lze všimnout, ale příklad tohoto detailu mi přijde z hlediska práce malíře nepřehlédnutelný.  

Jak to přátelé vidíte vy?

Pak se samozřejmě nabízí otázka, že jestliže malíř vkládá obrazy do obrazu záměrně, tak proč?

Odpověď by možná mohla být podobná odpovědi na otázku, "proč různé hudební hvězdy používají ve videoklipech a na fotkách různé, na první pohled skryté okultní symboly, obrazy, gesta?".
Stručně lze říci, že toto podprahové působení zkrátka slouží něčímu určitému záměru. Pozoruhodné je i to, že vřadě zemí je metody podprahového působení zakázáno používat v reklamě.

A přiznám se, že u VTBTS jsem přímo tuto metodu nečekal.

______________________________________________________________

PS: ještě jedna chuťovka na závěr: zadívejte se pozorně do výklenku ve zdi, v němž hoří lampa - obrázek na straně 182 - prostě chvíli tam koukejte... Wink
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  witness 26/8/2013, 10:46

JAREKzRybenu napsal:

Co vidíte?
Vpravo vidím zcela zřetelnou mužskou tvář s černými brýlemi,
vlevo menší tvář, ale stále ještě dost dobře rozpoznatelnou.

Lze toto namalovat čirou náhodou?
Ne....a u VRO už vůbec ne.Very Happy 

Pak se samozřejmě nabízí otázka, že jestliže malíř vkládá obrazy do obrazu záměrně, tak proč?
Já vidím 2 základní důvody, proč jsou v publikacích SJ vložené obrazy:

1)
Ve VRO jsou už tak zkažení ,,šmejdi´´, že si takto zcela cíleně chtějí upevnit svou moc tím,
že budou vyvolávat ,,podprahový strach´´.

2)
Satan je vmanipuloval do přesvědčení, že je to nezbytná metoda, jak chránit
,,duchovní bezpečí´´ členů organizace, takže VRO sice ví, že to není úplně fér,
ale je přesvědčen (samozřejmě mylně), že užitečnost této metody omlouvá metodu samotnou
(účel přece světí prostředky, ne?).

Jiný důvod mě opravdu nenapadá.

PS - Malíři jistě nebudou členové VRO, ale jistě dostali důkladné ,,pozitivní´´ školení,
proč mají malovat skryté obrazy. Možná nějaký malíř časem ,,odpadne´´ a dozvíme se víc,
podobně jako ,,odpadli´´ a z betelu odešli ti, kteří poznali, jak se případy pedofilie drží u SJ
pod betelovou pokličkou a pedofilové tak mají už dnes u SJ ,,ráj na zemi´´.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 26/8/2013, 14:18

witness napsal:
JAREKzRybenu napsal:

Co vidíte?
Vpravo vidím zcela zřetelnou mužskou tvář s černými brýlemi,
vlevo menší tvář, ale stále ještě dost dobře rozpoznatelnou.

Lze toto namalovat čirou náhodou?
Ne....a u VRO už vůbec ne.Very Happy
 

Takže se nám to určitě "nezdálo" Very Happy 

Pak se samozřejmě nabízí otázka, že jestliže malíř vkládá obrazy do obrazu záměrně, tak proč?
Já vidím 2 základní důvody, proč jsou v publikacích SJ vložené obrazy:

1)
Ve VRO jsou už tak zkažení ,,šmejdi´´, že si takto zcela cíleně chtějí upevnit svou moc tím,
že budou vyvolávat ,,podprahový strach´´.
Podprahový strach - to mě nenapadlo a jedině souhlasím. Však také mezi skrytými tvářemi na různých obrázcích, si nevybavuju žádou příjemně vyhlížející.

Mimochodem - k tomu podprahovému strachu - na obrázku na str. 190 mě zaujal - sice ne podprahový, ale v jakési šedi stínu skrytý - obraz, vzhledem k místnosti nezvykle velké sochy zlověstně vyhlížejícího opeřence na zdi - patrně bájného, v okultismu uctívaného Fénixe. Působí to na mě tak, jako by jej malíř namaloval s jakousi zvláštní oblibou, či vztahem. A přes jeho neskrytý obraz, nebude tím, čeho si divák všimne jako první (pokud si vůbec všimne).

[i]PS - Malíři jistě nebudou členové VRO, ale jistě dostali důkladné ,,pozitivní´´ školení,
proč mají malovat skryté obrazy.
To mě vede ke stále silněji k závěru (který mnozí jiní patrně už učinili), že velmi zdaleka ne všichni (pokud vůbec někdo) ve vedení organizace jsou jen obětmi démonského systému, nýbrž přímými vědomými aktéry, vědomými v tom, že slouží nečestným záměrům Nepřítele (nebo v Boha nevěří vůbec).

Nedovedu si totiž představit, že bych v kterémkoli období svého členství v NSSJ takové školení přijal a duchovně se z toho nepozvracel. A tudíž si nedovedu představit, že by takové "pozitivní školení" dostal a přijal obyčejný, řadový poctivý svědek naivně věřící naukám společnosti.

To mě dále vede k utvrzování v tom, co už mě nějaký čas znovu a znovu napadá - totiž že tito vědomí aktéři ve vedení VTBTS - ať už se jedná o členy VRO nebo jejich pobočníky, včetně "malířů" - vstupují do organizace SJ ne jako obyčejní zájemci, ale jako lidé, kteří jsou si vědomi svého "poslání" dále infikovat již infikované společenství, dostat se na vedoucí posty (samozřejmě po povinném žebříčku kariéry postů průkopníků, služebních pomocníků, staších atd.) a tam působit.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  Zdeněk Bláha 27/8/2013, 18:29

Nedávno jsem četl studii o účincích podprahové reklamy. Na jedné straně existují obavy, tak je zakázaná. Na druhé straně, pokusy, které mají dokládat její účinnost, se nepodařilo zopakovat.

V souvislosti se skrytými symboly v obrázcích v literatuře SJ mě napadla myšlenka, o které netvrdím, že to je pravda, ale přišlo mi to zajímavé.

Napadla mě taková analogie s povinným označováním krabiček cigaret viditelným nápisem "kouření škodí zdraví" případně "kouření způsobuje rakovinu" apod.

Existují zákazy pro démony, které jsou dány Bohem a ochraňují lidi. A tak mě napadlo, jestli ty vložené informace nejsou cosi jako povinné značení. Very Happy

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  Anonymní 27/8/2013, 19:09

Bráškové a sestřičky.

Napadla mě taková analogie s povinným označováním krabiček cigaret viditelným nápisem "kouření škodí zdraví" případně "kouření způsobuje rakovinu" apod.
Já jsem si myslel, že napíšeš v návaznosti na rozvinutou myšlenku, že čtení literatury WTS jen na vlastní nebezpečí. :-)

A nebo je to i tak, že VRO ani autor o ničem neví a satan nám jen ukazuje, jak je pro něj jednoduché se vloudit i tam kde si myslí, že jsou chráněni přímo Bohem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  Zdeněk Bláha 28/8/2013, 07:28

přikládám ještě jednu chronicky známou ilustraci z knihy zjevení.

[You must be registered and logged in to see this link.]

tato ilustrace je jasná. Zajímavé, že dokud mě na to nikdo neupozornil, tak jsem si toho pařátu nevšiml. Kdyby to někdo ověřoval je to v knize zjevení na straně 52.

Našel jsem na netu i poměrně dost dalších obrázků, ale konstrukce s používáním zrcadlení části ilustrace mi přišli poněkud "přitažené za vlasy".

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 29/8/2013, 14:13

Zdeněk Bláha napsal:V souvislosti se skrytými symboly v obrázcích v literatuře SJ mě napadla myšlenka, o které netvrdím, že to je pravda, ale přišlo mi to zajímavé.

Napadla mě taková analogie s povinným označováním krabiček cigaret viditelným nápisem "kouření škodí zdraví" případně "kouření způsobuje rakovinu" apod.

Existují zákazy pro démony, které jsou dány Bohem a ochraňují lidi. A tak mě napadlo, jestli ty vložené informace nejsou cosi jako povinné značení. Very Happy
Že démoni mají povinnost své učení a jiné působení označovat?

To mě také napadlo (i v jiných souvislostech - spousta videoklipů, oblečení, gest hudebních a filmových hvězd obsahuje různé okultní symboly; též dolarová bankovka, atd.) a myslím, že to nebude daleko od pravdy.

Také mě napadá, že tyto "značky" (skryté obrazy, symboly) slouží zároveň jako "přístupové body" či "dveře" pro démony - podobně jako v okultismu zaříkávadla, čarodějnické rituály, figurky voodoo, kletby, okultní předměty a symboly, modly apod. - jinak by jim okultisté nepřipisovali takovou hodnotu.

Jestliže totiž démoni bez zaříkávání neudělají to, co se zaříkáváním udělají, je evidentní, že si nemohou dělat jen tak co chtějí, ale potřebují určitou "spolupráci" - proto používají metody svodu - svodu k okultismu, hříchu apod. A takto svedeného člověka pak mohou v daleko větší míře ovládat.

yxoxs napsal:A nebo je to i tak, že VRO ani autor o ničem neví a satan nám jen ukazuje, jak je pro něj jednoduché se vloudit i tam kde si myslí, že jsou chráněni přímo Bohem.
I tuto variantu zvažuju... když může pod vlivem démonů existovat "automatické" psaní a kreslení, tak proč ne malba obrazů ve VTBTS?

Ale ať už to VRO a malíři dělají vědomě nebo nevědomě, ukazuje to na dost vážný problém...

Zdeněk Bláha napsal:přikládám ještě jednu chronicky známou ilustraci z knihy zjevení.
Tato ilustrace je jasná. Zajímavé, že dokud mě na to nikdo neupozornil, tak jsem si toho pařátu nevšiml. Kdyby to někdo ověřoval je to v knize zjevení na straně 52.
No, čumim na to Shocked obrázek fakt známý, ale pařát jsem též neviděl... Tohle je docela nářez...

Našel jsem na netu i poměrně dost dalších obrázků, ale konstrukce s používáním zrcadlení části ilustrace mi přišli poněkud "přitažené za vlasy".
Zrcadlení? To je opravdu velmi chatrná konstrukce

(leda tak zrcadlení skutečných "autorů" Twisted Evil )

Můžeš Zdeňku uvést nějaké odkazy na stránky s těmi ty obrázky?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  witness 29/8/2013, 21:51

JAREKzRybenu napsal:
yxoxs napsal:A nebo je to i tak, že VRO ani autor o ničem neví a satan nám jen ukazuje, jak je pro něj jednoduché se vloudit i tam kde si myslí, že jsou chráněni přímo Bohem.
I tuto variantu zvažuju... když může pod vlivem démonů existovat "automatické" psaní a kreslení, tak proč ne malba obrazů ve VTBTS?
Určitě je i tato varianta ke zvážení, souhlasím, ale pak se mi vnucuje další úvaha,
že VRO JISTĚ musí vědět o kritice vůči nim v souvislosti s vloženými obrazy
a JISTĚ si alespoň některé kritizované ilustrace prohlédl.

Připustíme li variantu (abychom byli objektivní), že VRO opravdu nic ze své vůle v tomto ohledu
nedělá (i když je to těžko uvěřitelné, ale dejme tedy alespoň nějakou pravděpodobnost
tomuto pohledu), pak by měl logicky učinit aspoň nějaká opatření proti
tomuto ,,znesvěcení´´ jejich literatury, o kterém je bezpochyby informován.

Minimálně provádět pečlivější revizi ilustrací a nenechávat tam ,,démonské stopy´´,
které jsou zřetelně vidět už jen pouhým zvětšením obrázku a které není těžké objevit.

Anebo z betelu propustit ,,démonské´´ malíře, kteří se nechali
bez vědomí VRO ,,démonsky´´ infikovat..Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 30/8/2013, 00:33

witness napsal:Připustíme li variantu (abychom byli objektivní), že VRO opravdu nic ze své vůle v tomto ohledu nedělá (i když je to těžko uvěřitelné, ale dejme tedy alespoň nějakou pravděpodobnost
tomuto pohledu), pak by měl logicky učinit aspoň nějaká opatření proti tomuto ,,znesvěcení´´ jejich literatury, o kterém je bezpochyby informován.
Určitě je k úvaze míra takové pravděpodobnosti... Nicméně míra tvé ochoty připustit v rámci objektivity téměř nemožné je obdivuhodná :)Takové vyvažování má však jistě v diskuzi místo a já si toho vážím.

witness napsal:Minimálně provádět pečlivější revizi ilustrací a nenechávat tam ,,démonské stopy´´,
které jsou zřetelně vidět už jen pouhým zvětšením obrázku a které není těžké objevit.

Anebo z betelu propustit ,,démonské´´ malíře, kteří se nechali bez vědomí VRO ,,démonsky´´ infikovat..Very Happy
Osobně jsem přesvědčen, že není možné, aby se podobné výtvory mohli dostat do publikací bez vědomí VS. Určitě si všichni pamatujeme na první videoprogram "Svědkové Jehovovi" kde se VS pyšnil tím jak odsouhlasuje všechny obrázky. Je pravdou, že ve videu bylo ukázáno jen schvalování titulní strany a také to, že není reálné, aby při svých zasedáních vedoucí sbor schvaloval každý jednotlivý obrázek do všech publikací ve všech mutacích (obrázky se pro různé oblasti světa obvykle liší). Při té spoustě literatury co WT chrlí to není úplně možné. Jisté však je, že alespoň namátkové schvalování a různé procesy a mechanismy nastaveny jsou. Pokud by se taková věc objevila zcela výjimečně, mohlo by se o tom spekulovat. Zde se ale jedná o desítky výskytů v průběhu mnoha let.

Tato oblast mě ale velmi zaujala ještě z jiného pohledu. Pokud SJ již alespoň trochu pochybuje o tom, že je vše ve vedení organizace v pořádku, může být právě tato věc pádným argumentem, který ho posune o kus dál. Některé ilustrace jsou totiž opravdu naprosto "neokecatelné" a není možné nad nimi mávnout rukou. Vzpomínám si, že jsem zprvu taková vysvětlení odmítal a jakoby nechtěl vidět to co na nich skutečně je. Ale přesto mi ty obrazy zůstávaly v mysli a musel jsem se k nim vracet. Ve spojení s dalšími informace mi pak po čase začalo svítat a mozaika se začala skládat. A skládá se stále až mě děsí co se z ní stává. Stojíme opravdu před neskutečnou organizací a stále více se zdá (alespoň mě), že její přímé propojení s nečistými duchy se stává skutečností. A zase pro jednoho bývalého přesvědčeného SJ údiv - "a oni byly celou dobu na druhé straně barikády" Shocked

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 30/8/2013, 01:28

witness napsal:
JAREKzRybenu napsal:
yxoxs napsal:A nebo je to i tak, že VRO ani autor o ničem neví a satan nám jen ukazuje, jak je pro něj jednoduché se vloudit i tam kde si myslí, že jsou chráněni přímo Bohem.
I tuto variantu zvažuju... když může pod vlivem démonů existovat "automatické" psaní a kreslení, tak proč ne malba obrazů ve VTBTS?
Určitě je i tato varianta ke zvážení, souhlasím, ale pak se mi vnucuje další úvaha,
že VRO JISTĚ musí vědět o kritice vůči nim v souvislosti s vloženými obrazy
a JISTĚ si alespoň některé kritizované ilustrace prohlédl.

Připustíme li variantu (abychom byli objektivní), že VRO opravdu nic ze své vůle v tomto ohledu
nedělá (i když je to těžko uvěřitelné, ale dejme tedy alespoň nějakou pravděpodobnost
tomuto pohledu), pak by měl logicky učinit aspoň nějaká opatření proti
tomuto ,,znesvěcení´´ jejich literatury, o kterém je bezpochyby informován.
Dobrá připomínka, Witnessi

také bych se divil, kdyby se to k nim alespoň zpětně nedoneslo a nepokusili se to v takovém případě zatrhnout.

Pak se nabízí kromě varianty vědomého vkládání obrazů varianta ta (jen k úvaze, nepovažuji to za příliš pravděpodobné), že se tomu možná pokusili zabránit, ale nešlo to - obrazy se objevují stále, dokonce i v dotisku publikací s opravenými obrázky - a protože jsou z toho šoku a nevědí co s tím, tak mlčí, vše tutlají a dělají mrtvého brouka.

Variantu že oni sami tam pod démonským tlakem opravdu nic nevidí snad ani nebudu zvažovat...

pepakrocan napsal:Tato oblast mě ale velmi zaujala ještě z jiného pohledu. Pokud SJ již alespoň trochu pochybuje o tom, že je vše ve vedení organizace v pořádku, může být právě tato věc pádným argumentem, který ho posune o kus dál. Některé ilustrace jsou totiž opravdu naprosto "neokecatelné" a není možné nad nimi mávnout rukou.
Vidím to také tak a zaujalo mě to ze stejného důvodu (kromě prvotního šoku "to snad ani není možné").

Určité riziko vidím v tom, že na internetu je spousta obrázků z publikací SJ s upozorněními i na méně zřetelné skryté obrazy, které se ještě okecat dají.

Možná i to je záměr jejich autorů - ať už lidských nebo démonských - některé skryté obrazy schválně udělat co nejméně zřetelné, aby upozornění na ně vypadala jako "pomluvy odpadlíků".

Proto si myslím, že při případné konfrontaci, je nejlepší zaměřit se zejména na ty nejzřetelnější, neokecatelné.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 30/8/2013, 01:35

Strážná Věž 15. LISTOPADU 2013 str. 18 - vlasy dívky

[You must be registered and logged in to see this link.]

...myslím, že ani toto nelze namalovat "náhodou"
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 30/8/2013, 10:51

JAREKzRybenu napsal:Strážná Věž 15. LISTOPADU 2013 str. 18 - vlasy dívky

...myslím, že ani toto nelze namalovat "náhodou"
Myslíš tohle? (obrázek je nutné rozkliknout kvůli velikosti)
[You must be registered and logged in to see this link.]


Výřez jsem zvětšil a otočil. O jaký výjev se jedná se mohou vést polemiky, mě to přijde jako "kočičí obličej", někdo může mít jiný dojem. Co ale zůstává je to, co taková věc ve vlasech dělá? Pokud bychom v tom chtěli hledat něco normálního co tam patří, co by to jako mělo být? Ozdoba ve vlasech? Na tak divném místě? Opravdu divné...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 30/8/2013, 14:02

pepakrocan napsal:
JAREKzRybenu napsal:Strážná Věž 15. LISTOPADU 2013 str. 18 - vlasy dívky

...myslím, že ani toto nelze namalovat "náhodou"
Myslíš tohle?
Ano, přesně to.

Pozoruhodné je to nejen tvarově a umístěním, ale i barevně - vložený obraz je vůči svému okolí velmi kontrastní a podobnou barvu lze na obrázku nalézt jen poměrně daleko - na postavě veřejně mluvícího muže.

Vezmu-li v úvahu práci malíře - ať už se štětcem nebo v počítačovém programu - nelze takto nanést tak kontrastní barvy na dané místo náhodně.

Tedy naprosto správně se ptáš:
co taková věc ve vlasech dělá?
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 09:13

Strážná věž 15. října 2013 (studijní vydání), str. 28:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Vidíte tam taky ten obličej?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 09:19

A na tom pytli, na který se složil Petr na ilustraci ve studijní Strážné věži z 15.11.2013 na str. 5 je něco jako liščí hlava s vykulenýma očima nebo se mi to jen zdá?

[You must be registered and logged in to see this link.]


pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 09:48

A ještě jeden - staršího data, Strážná věž z 1. května 2010:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Tak si říkám, jak je možné, že jsem si dřív nebyl schopný takových výjevů nikdy všimnout... A zase - co to sakra na té ruce je? Má to být stín? Modřiny? Ať to má být cokoli, není to přirozené a není možné, aby se takový obraz na ruce objevil bez záměrného zásahu malíře. Nebo se pletu?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 10:03

Je před tou tříkolkou velká lebka nebo je to jen nějaká hračka, kterou jsem já jako malý neměl? (obrázek nutno rozkliknout)

[You must be registered and logged in to see this link.]


pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 10:05

...nutno rozkliknout a jezdcem pod obrázkem přejet zcela vpravo

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 10:30

"Pohleď na tu dobrou zemi" - zadní obálka:
[You must be registered and logged in to see this link.]



A opět - je možné, aby se lístky takto náhodně poskládali na fotografii? Bylo s nimi dále manipulováno? Jak je možné, že oproti jiným částem na obrázku, jsou některé lístky v tomto výřezu mluvou překladu Nového světa zavěšeny na ničem?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  pepakrocan 4/9/2013, 11:23

Tak ještě jeden obrázek přidám ze Strážné věže z 1. října 2010. Když jsem se začal letmo zabývat tzv. "subliminial images" v literatuře WT, vždy jsem přeskakoval a odmítal ty, které byly založené na výřezech, zrcadlovém překlápění a přikládání k sobě atd. Přišlo mi to příliš komplikované a že různé prazvláštní výjevy mohu takovými metodami najít třeba v ranních novinách. Pravdou ale je, že mě občas takové obrazy přišly zvláštní a to tím, že jsem si kladl otázku, proč na daném místě vůbec je nějaký fragment obrazce, něco co připomíná polovinu obličeje apod. Čím více nedávalo umístění takového obrazce na daném místě smysl, tím více mi to začalo připadat jako záměr a tím více jsem si dokázal připouštět, že i takové metody jsou pravděpodobně ve WT používány.

Jako příklad uvádím jeden nenápadný obrázek z obsahu časopisu na str. 2. Na rameni chlapce je opět něco co mi nedává smysl. Proč by vůbec mělo být na nahém chlapeckém rameni cokoli takto tmavého a kontrastního? Stín? Nějaké odraz? Nebo snad pigmentové skvrny? A pokud ano, proč je vůbec chtěl malíř použít a proč zrovna v takových prazvláštních tvarech? Zkusil jsem si tedy sám udělat výřez, zrcadlový obraz a znovu přiložit (musím říct, že je to přeci jen něco jiného si to zkusit sám než když to někdo naservíruje hotové). Snažil jsem se zachytit postupně i jednotlivé kroky, aby byl vidět i postup a stále i původní obrázek, se kterým jsem pochopitelně nějak nemanipuloval. Zvláštní je právě to (kromě vlastních "skvrn") proč byl obraz pro finální tisk zaříznut právě v této části ramene. Inu výsledek posuďte sami...
[You must be registered and logged in to see this link.]


pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  JAREKzRybenu 5/9/2013, 01:03

pepakrocan napsal:Je před tou tříkolkou velká lebka nebo je to jen nějaká hračka, kterou jsem já jako malý neměl?
Tys neměl jako hračku lidskou lebku? Very Happy 

Na pytli a v těch lístkách nic moc nevidím (u fotografií je to ošemetné, listí nebo třeba mraky skutečně kolikrát něco připomínají - pokud si ovšem někdo s obrázkem nehraje - ovšem u malby těžko vyvracecet záměr...).

Zato v té Strážné z 1. května 2010 vidím ještě něco jiného - nemá muž představující Jeremjáše (předpokládám, že to má být on) cosi "zajímavého" pod pravou paží?

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nejprve mi to připomínalo "jen" lidskou hlavu (hledící zhruba opačným směrem než Jeremjáš) s částečně zakrytou tváří, pak se mi náhle rýsuje i horní část těla a když se podívám na provaz a směr kterým vede - vidím oběšence - "Jeremjáš" se drží provazu, na němž visí oběšenec Shocked (nemluvě o té polovině "kamenného ksichtu/ksichtů" při pravém okraji obrázku)

Zdá se to jen mě?

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ Empty Re: Skryté obrazy a jiné zajímavosti v literatuře SJ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru