Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

+6
Jesen
pepakrocan
witness
Michal
Mezek
frodobagin
10 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  frodobagin 8/2/2014, 11:44

Ing.Peter napsal:Frodo,aký postoj majú k tebe v zbore ked vedia o tvojich názoroch? Ked ja o niečom diskutujem, tak niekedy uznajú že je to asi tak, no každý je ticho ... asi strach z toho čo si o nich budú myslieť iní JS.

Ahoj Peter.
Je to podobné i v mém sboru. Někteří se bojí, někteří se mnou nemají stejnou notu atp. A že jsem tak smělý. O čem že tedy mluvíte?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  sazeč 8/2/2014, 12:20

Froda napsal:No a o jednotě, o které jsi psal zní otázka takto: Jakou jednotu by měl křesťanský sbor, nebo v případě svědků jehovových "organizace", zachovávat?
Co myslíš?

Myslím si, že každá církev zachovává jednotu všech svých křesťanů ať spasených či nespasených, tedy svých členů ve věcech základních biblických nauk, např. vzývání Pána, oběť Pána za naše hříchy, uctívání Boha Otce, příbytek Boha Otce a Pána Ježíše skrze DS v srdci, křest v DS, a také vzájemné lásky a pomoci. Odmítá-li někdo např. vzývat Pána a dává tím najevo, působí rozdělení. Církev by jenom trpěla.
Tak je tomu ohledně jednoty mezi SJ, a to v obráceném smyslu. Proto jejich organizace ,,dobře" dělá, když vyloučí ty, kteří Pána vzývají např. Nevyloučí-li, vzniká tím rozdělení.
Smutný příklad.



sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  Ing.Peter 8/2/2014, 12:31


Ahoj Peter.
Je to podobné i v mém sboru. Někteří se bojí, někteří se mnou nemají stejnou notu atp. A že jsem tak smělý. O čem že tedy mluvíte?
[/quote]

Vytlačil som niektoré otázky, ktoré tušim Witness rozoberal.. ohľadom podávania správ,neopušťať zhromaždenia a pod..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  JAREKzRybenu 11/2/2014, 00:43

frodobagin napsal:Ahoj Jarku.
Neunavil jsem se při čtení textu plánovaného dopisu  Very Happy . Zajímalo by mne, jaký máš na lidskou nauku o zákazu krevní transfuze názor nyní a pokud by jsi transfuzi krve nechtěl přijímat i nyní, tak proč?
Ahoj Josefe Smile

I když Otec a Ježíš stále formuje mou víru a názory na různé věci, o krevních transfůzích v podstatě stále platí to, co jsem vyjádřil v onom neodeslaném dopise:
rozdíl mezi jedením krve a její transfúzí je podstatný.
Tedy žádná krvavá jelita na talíři, ale transplantace (transfúze) tekutého orgánu? To s jídlem nemá nic společného.

Zrovna tak platí text bezprostředně nasledující:
Nic to nemění na tom, že bych transfúzi opravdu nechtěl přijmout - stejně jako bych se např. nechtěl podrobit narkóze - obojí představuje značné zdravotní riziko. Mé důvody jsou ovšem zdravotní, nikoli Biblické.
Myšlenku v následující větě však nevnímám již tak (po svědkovsku) kategoricky:
Naopak, pokud by byl můj život ohrožen, považuji za odpovědnost před Bohem využít všechny lékařské postupy, které nejsou v rozporu s Božím zákonem, neboť (nejen krev, ale také) život je svatý.
Zde se můj pohled už poněkud posunul - pokud bych měl např. roky na sklonku života ležet v LDN-ce (nebo klidně doma v posteli), asi bych si rozmyslel, jestli bych to chtěl za každou cenu prodlužovat. A ptal bych se Pána (už od více křesťanů jsem slyšel, jak jiní již zesnulí křesťané vyprávěli, že jim Bůh dal znát, že nastal jejich čas a odcházeli v naprostém pokoji). To je sice extrémní příklad, ale výmluvně ukazuje, že zákonický přístup k životu člověka jen a jen zotročuje a za jistých okolností působí nesmyslné a zbytečné utrpení.
To tedy již vnímám odlišně.

Poslední odstavec pak vnímám ještě více odlišně, zejména tučně zvýrazněnou větu:
Nikomu samozřejmě neupírám právo na jiný postoj - někoho možná vede jeho svědomí k názoru, že by se žádná cizí krev neměla jakýmkoli způsobem dostat do jeho těla. Proto si ani nemyslím, že ten, kdo v důsledku odmítnutí transfúze z důvodu svědomí zemře, zemře zbytečně - stejně jako ani vězněný bratr, o němž jsem se zmínil v úvodu, netrpěl zbytečně.
Naopak, zemřít kvůli blbosti a přijetí lidské nauky považuju za naprosto zbytečné - poslouchat svědomí je sice důležité, je-li ovšem deformováno lidskými a démonskými naukami, je to prostě zbytečné (jako např. smrt Jany Žáčkové ml. ze žateckého sboru Crying or Very sad po které zůstal vdovec a malý sirotek).
Právo na jiný názor je sice vpořádku, ovšem i kdyby někdo v dnešní době naprosto nezávislým studiem Písma dospěl k závěru, že přijetí krevní transfúze je hřích, považoval bych to za pořádný úlet a extrém.

Tolik k mému dnešnímu pohledu.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  JAREKzRybenu 11/2/2014, 00:44

Jinak mě Josefe zaujala mě tato tvá věta, která uhodila hřebíček na hlavičku:
frodobagin napsal:...Tedy neschopnost objektivně zhodnotit situaci, protože to co mne ovlivňuje si to nepřeje a nechce to. ...
Ano, člověku lze velmi snadno vložit do mysli zcela chybný koncept, který zablokuje myšlení. To je to "vymývání mozků" (jak já si léta jako SJ myslel, že vymytý ho mají všichni ostatní, jen "o nás, SJ je to pomluva", jen "My, SJ jako jediní to vidíme objektivně" - óóó  Laughing )
Jinak dnes jsem již přesvědčen, že to "to" (mnou podtržené), které si "nepřeje a nechce to", jest nejen lidská, ale v prvé řadě démonská moc... jak se píše v 2Kor4:4 Jim, nevěřícím, bůh tohoto věku oslepil myšlení, aby jim nevzešlo světlo evangelia slávy Krista, jenž je obrazem Božím. a Efezským6:12 Neboť náš zápas není proti krvi a tělu, ale proti vládám, proti autoritám, proti světovládcům této temnoty, proti duchovním mocnostem zla v nebeských oblastech.
Evangelium spásy zdarma vírou v Kristovu oběť je tak prosté a Ďábel si je toho dobře vědom, proto dělá vše možné, aby lidé věřili čemukoli, jen ne Kristovu evangeliu.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových - Stránka 2 Empty Re: Dopis bratrům ve vedení organizace Svědků Jehovových

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru