Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SV z 15.7.2013

+4
Jiří Brei
jája
witness
sazeč
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 18/9/2013, 10:37

Ovce a kozli jsou dle mne židé i obřezaní v srdci. Jedni dostanou dědictví a ujmou se království nad národy. Kdo jsou národy? Nejsou to ti, kteří Krista neznají, ale žijí dle dobrého svědomí, myslím v nejrůznějších částech světa a době? Nejsou ti, kteří pak mají možnost Krista přijmout a nakonec se stanou synové Boží?
Proto nesouhlasím s VROem, když říká, že velký zástup jsou ty národy, jelikož věří v Krista již za svého života a tudíž jsou v Boží milosti jednou provždy, vytrvávají-li.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 18/9/2013, 21:05

sazeč napsal:
Proto nesouhlasím s VROem, když říká, že velký zástup jsou ty národy, jelikož věří v Krista již za svého života a tudíž jsou v Boží milosti jednou provždy, vytrvávají-li.
Sazeči, mám dojem, že o tom, co učí VRO, máš velmi povrchní představy.

Jistě, VRO o velkém zástupu učí bludy, ale chceš li tu pomáhat druhým, aby si to uvědomili,
tak se raději vyhýbej komentování názorů VRO, o kterých nemáš buď žádný nebo jen velmi
povrchní přehled.

Největší zbraň do rukou svého oponenta dáš tehdy, když se prokážeš jako ten,
kdo vlastně ani nezná to, co kritizuje a co naopak Tvůj oponent zná velmi dobře.

Také tím jen utvrdíš i upřímné SJ v tom, že odpadlíci jsou zlí a mravně zkažení lidé,
kteří proti SJ používají lži a polopravdy, a to jistě nechceš, že?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  jája 18/9/2013, 22:52

Sazeči, vím, že jsi neslyšící. Proto jsi buď nepochopil, nebo ti bylo špatně tlumočeno, ale to, co tu píšeš o VZ není vůbec nauka SJ.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 18/9/2013, 23:59

Jájo, vážím si tvé upřímnosti. Nepsal jsem to co jsem si myslel, že národy jsou velký zástup, ale ty národy o kterých jsem měl na mysli, jsou ti lidé ze všech národů, jazyků, ras popsané ve Zjevení a o kterých osvojili sami SJ jako velký zástup. Proto takový překlep, ale překlep to nebyl úmyslně. Ano, bylo to nějak špatně tlumočeno. O Witnessovi škoda řeč. Co srdce to na jazyku.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Anonymní 19/9/2013, 00:32

Bráškové a sestřičky.

ale ty národy o kterých jsem měl na mysli, jsou ti lidé ze všech národů, jazyků, ras popsané ve Zjevení a o kterých osvojili sami SJ jako velký zástup.
Není-li u SJ nové světlo, tak co si pamatuji, velký zástup jsou všichni ti, co jsou u SJ, ale nejsou pomazaní, ne?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 19/9/2013, 00:45

sazeč napsal:O Witnessovi škoda řeč.
Tak se toho drž, sazeči.
Staré rány se Ti ještě nezahojily a přesto už si zase
pošetile koleduješ o další výprask...Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 19/9/2013, 00:55

yxoxs napsal:
Není-li u SJ nové světlo, tak co si pamatuji, velký zástup jsou všichni ti, co jsou u SJ, ale nejsou pomazaní, ne?!
Nové světlo není, je to tak, jak píšeš, yxoxsi.
Dle SJ se ti, co nejsou pomazaní, dnes formují jako velký zástup,
který přežije velké soužení a zůstane na zemi.

Také se někdy říká velký zástup jiných ovcí, přičemž jiné ovce jsou všichni s pozemskou nadějí, včetně těch, co zemřeli a čekají na vzkříšení, a velký zástup je jejich podmnožina, protože k velkému zástupu přísně vzato patří jen ty jiné ovce, které se dožijí Armagedonu a přežijí ho.
Ale bere se to tak, že vlastně velký zástup se utváří už dnes a proto každý dnes žijící SJ
s pozemskou nadějí se bere jako člen velkého zástupu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Jiří Brei 20/9/2013, 18:37

Ahoj Witnessi,

19.09.13 0:45 jsi Sazečovi napsal:

Staré rány se Ti ještě nezahojily a přesto už si zase
pošetile koleduješ o další výprask...
Dávat výprask je rysem ničemného otroka, nikoli věrného a rozumného (Mt 24:45-48).
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 20/9/2013, 22:10

Jiří Brei napsal:
Dávat výprask je rysem ničemného otroka, nikoli věrného a rozumného (Mt 24:45-48).
To máš pravdu, Jirko, ale není výprask jako výprask a též důvody pro něj bývají různé...Very Happy 

Má slova sazečovi znamenají asi toto:
Sazeči, stále kňučíš nad tím, jak na Tebe reaguji, a přitom pravidelně děláš vše pro to,
abys opět mohl kňučet.

PS - Když dítě dostane výchovný výprask, také jistě rodiče neoznačíš za ničemné otroky, že ne?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Jiří Brei 21/9/2013, 08:09

Ahoj Witnessi,

o rozumném a věrném otroku nikde nečtu, že by mu Pán dal za úkol dávat i výprask. Dávat výprask je soukromá iniciativa ničemného otroka. Pak je tu i druhá otázka, totiž co dává Tobě právo stylizovat sebe do úlohy rodiče a Sazeče stylizovat do úlohy Tvého dítěte. A do třetice, nezaznamenal jsem nic, za co by si Sazeč zasloužil výprask. Pouze se dívá se na svět jinak, než Ty a není, i vzhledem ke svému postižení, tak obratný řečník, jako Ty. Možná Tě to dráždí a nutí Tě to ke zneužívání Tvé intelektuální převahy. Nezlob se na mne, nemyslím to vůči Tobě zle, ale mne připadá Tvé chování vůči Sazečovi zbabělé.

I přes tvrdá slova Ti píši s přáním pokoje
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 21/9/2013, 09:01

Jiří Brei napsal:Ahoj Witnessi,
o rozumném a věrném otroku nikde nečtu, že by mu Pán dal za úkol dávat i výprask.
Ahoj Jirko,
já také netvrdím, že jsem úkolován k nějakým výpraskům.

Pak je tu i druhá otázka, totiž co dává Tobě právo stylizovat sebe do úlohy rodiče a Sazeče stylizovat do úlohy Tvého dítěte.
Mé přirovnání k rodičovskému výprasku bylo čistě jen z důvodu ukázat, že ne každý výprask
je možno srovnávat s jednáním ničemného otroka, nic víc.

Po sazečovi jako po jakémsi ,,adoptivním´´ synovi opravdu ani v nejmenším netoužím..Very Happy 

A do třetice, nezaznamenal jsem nic, za co by si Sazeč zasloužil výprask.
Pouze se dívá se na svět jinak, než Ty a není, i vzhledem ke svému postižení, tak obratný řečník, jako Ty.
A v tom je právě ten problém.
Čím více budeme jeho komentáře z hlediska obsahu (ne z hlediska formy sdělení)
posuzovat slovy: ,,Ale to se tak nesmí brát, vždyť je neslyšící´´, tak mu nejenže vůbec neprospějeme, ale navíc mu znatelně uškodíme.

Sazeč často píše věci, které ukazují, že občas (i často)

1)
chce vyvolávat spor

2)
se pasuje se do role znalce (např. znalce učení SJ) a přitom píše o učení SJ často
úplné nesmysly a nijak nereaguje na to, když je na tuto skutečnost upozorněn

3)
nijak neuvažuje nad tím, co píší druzí (a není to v tom, že by to nemohl pochopit)

4)
nijak neuvažuje nad tím, co píše on sám (a jeho nesmysly nejsou produktem nějakého jeho zdravotního omezení, ale jeho přístupu, který však může ovlivnit)

Nejde tedy o to, jak to píše (forma), ale o to, co píše (obsah), a to tím více,
že on sám sebe pasuje do role toho, který má druhým co předávat a do role toho,
který je s problematikou SJ důkladně obeznámen a může ji fundovaně komentovat,
ačkoliv o problematice SJ má jen velmi povrchní a víceméně nesprávné představy.

Prostě, jeho zdravotní handicap (který tu samozřejmě všichni bereme v úvahu)
by ale neměl být jakýmsi ,,odpustkem´´...a pokud ho budeme zařazovat do pozice,
že on ,,vlastně za to nemůže´´, pak ho tu budeme velmi negativně povahově deformovat.

Možná Tě to dráždí a nutí Tě to ke zneužívání Tvé intelektuální převahy.
Ne, je to jinak. Já si nemyslím, že sazeč je hloupý, já si myslím,
že je jen velmi povrchní a tak trochu ,,křiváček´´ (subjektivní názor, obujte se do mě, chcete li)

Nezlob se na mne, nemyslím to vůči Tobě zle,
Já vím.

ale mne připadá Tvé chování vůči Sazečovi zbabělé.
Kdybych se tak choval jen k němu a ostatních bych se bál, měl bys pravdu.


I přes tvrdá slova Ti píši s přáním pokoje
Píšeš svůj názor, píšeš ho jasně, srozumitelně, přímo a z dobrých pohnutek,
takže to oceňuji a nemám nejmenší důvod Ti to mít za zlé, naopak.

I Tobě přeji pokoj, upřímně..Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 21/9/2013, 10:00

witnessi, potvrzoval jsi svou ubohost a tvrdohlavost. Myslíš si někdo, ale jsi ubohý. Jen tě prosím, obrať se k Bohu a popros o odpuštění, nové srdce a nového ducha. Pak pochopíš, jiné cesty není...

Myslíš si, že vedeš druhé a pomáháš všem. Houby, akorát ubližuješ např. Bulharovi a zde některým, akorát jen rýpeš. Prosím, dívej se do zrcadla. Nejde o slohy, ale lásku. Víš, co to je?

Už jsi dostal zde od mnohých upozornění, co naplať. Vidíš na druhých třísku, ale svůj trám...

Myslím na tebe upřímně a dobře. Jen je mi z tebe líto.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 21/9/2013, 10:09

Výše uvedený sazečův komentář, odhaduji, splňuje řekl bych
body 1) 3) 4) z mého předešlého komentáře...Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Anonymní 21/9/2013, 13:08

Bráškové a sestřičky.

Evidentně pokoj a spravedlnost, který se učíme od našeho Pána u jednotlivců se projevuje různě. Někteří si jej uvědomují postupně, někteří rychle, ale z jejich projevu okolí cítí "pýchu", "nadřazenost" ..., jenže to je všechno o tom vnímání a o našich postojích ke skutečnosti. Například witness se snaží, a mnozí v jeho projevu tuto snahu vidí, třeba sazeč i když má snahu, tak je z jeho projevu, který pěkně okomentoval witness výše, že je zapšklý, proč si to myslím, no protože když vytahuje cokoliv u kohokoliv, většinou to skoro "vždy" sklouzne do negativního zdělení, takový mám ze sazeče pocit. Ale abychom skutečně zažívali a žili v pokoji a spravedlnost Krista Ježíše, musíme se naučit brát své bližní takové jací jsou, když začneme na bližní pohlížet ze svého pohledu, tedy jak "my" si představujeme, že by měli jednat, mluvit atd., vždy to bude problém který nás bude spíše odvádět od pokoje než nás přibližovat. Jestli se měníme je to proces ve kterém jsou ti, kteří nás kritizují, nebo na nás útočí, našimi učiteli, protože na nich můžeme sami pozorovat jak jsme se k pokoji a spravedlnosti přiblížili.
Když se ohlédnu za svým působením na tomto diskuzním fóru, mohu pozorovat tyto změny, o kterých píši výše. Možná se pletu, ale určitě se najdou ti, kteří mi to mohou potvrdit. Stejný proces vidím u witnesse a jiných, omlouvám se, že je nepřipomenu, protože kromě witnesse si rychle nemohu vzpomenout, a nechci plácnout nějaké jméno nebo nick, abych se někoho nedotkl.

Když pozoruji útoky některých třeba na witnesse nebo na zbyňka nebo i na moji maličkost, vidím, že někteří se nemění, ale u většiny vnímám také pokrok. Třeba ten, že někteří nereaguji v tématech, které jim až tolik nic neříkají, nebo v nich nejsou tak kovaní jako ostatní, nebo právě pro zachování pokoje nereagují. Jiní skutečně reagují jen tehdy když mají co říci, těch si obzvláště vážím. :-)
I já jsem byl z těch, kteří snad museli reagovat na všechno a pokud možno s tónem, zvítězit za každou cenu, že se tak již neděje, nechám na vás, jestli tomu tak je. :-)

Závěrem jen tolik, láska k bližnímu musí předcházet láska k Bohu a obráceně, že to není jednoduché, to vidíme v celém NZ. Proto věřím, že všichni kdo tu jsme aktivní i jenom čtenáři, jsme se rozhodli nějak změnit nebo-li přiblížit se k pokoji a spravedlnosti, kterou vidíme u našeho Pána, v tomto rozhodnutí nám přeji mnoho úspěchu.

Váš bráška yxoxs

:-))

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 21/9/2013, 14:18

Příjemné čtení, yxoxsi, určitě k zamyšlení...Very Happy 

Člověk se prostě musí stále učit a opakovat si, že se má stále co učit.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 21/9/2013, 14:31

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Například witness se snaží, a mnozí v jeho projevu tuto snahu vidí, třeba sazeč i když má snahu, tak je z jeho projevu, který pěkně okomentoval witness výše, že je zapšklý, proč si to myslím, no protože když vytahuje cokoliv u kohokoliv, většinou to skoro "vždy" sklouzne do negativního zdělení, takový mám ze sazeče pocit.
Pak jsme všichni zapšklí. Very Happy 
Např. Martin o Zákonu a vy se hrnete do něho jak hyeny. To není jediný příklad, těch je hej, někdy slušných (těch je mnohem víc, toť chvála), někdy ovšem pohoršlivých. Protože se to děje, a vidím v tom ,,zapšklost" (spíš Boží nelibost), nedalo mi zůstat v nečinnosti dlouhou dobu. Naopak jsem v nich viděl způsob nelibosti, urážlivosti tak nějak, plný hádek. To už není diskuse, leda druhé umlčovat, ponižovat, zesměšňovat, kdo s koho atd. Bídné Sad 


Řím.5:5
Když jsme tedy ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista, neboť skrze něho jsme vírou získali přístup k této milosti. V ní stojíme a chlubíme se nadějí, že dosáhneme slávy Boží. A nejen to: chlubíme se i utrpením, vždyť víme, že z utrpení roste vytrvalost, z vytrvalosti osvědčenost a z osvědčenosti naděje. A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán.


Yxoxsi, můžeš mi prosím vysvětlit, proč si myslíš, že lžu, když jsem řekl, že jsem v Pánu, a ty jsi mi odpověděl, že je to mezi mnou a Pánem?

Proč, milý yxoxsi, měl bych mít pocit, že ,,vždy" sklouzneš do negativního sdělení, když si ty o mně myslíš?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Mezek 21/9/2013, 18:48

kód:
Závěrem jen tolik, láska k bližnímu musí předcházet láska k Bohu a obráceně, že to není jednoduché, to vidíme v celém NZ. Proto věřím, že všichni kdo tu jsme aktivní i jenom čtenáři, jsme se rozhodli nějak změnit nebo-li přiblížit se k pokoji a spravedlnosti, kterou vidíme u našeho Pána, v tomto rozhodnutí nám přeji mnoho úspěchu.

Váš bráška yxoxs
I love you 
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Anonymní 21/9/2013, 22:05

Bráškové a sestřičky.

sazeč napsal:Yxoxsi, můžeš mi prosím vysvětlit, proč si myslíš, že lžu, když jsem řekl, že jsem v Pánu, a ty jsi mi odpověděl, že je to mezi mnou a Pánem?
Já jsem napsal, že lžeš? Tím, že je to mezi tebou a Pánem, jen ukazuji svůj přístup, já nejsem ten, který to má posuzovat, proto jsem podotkl, že je to mezi tebou a Pánem, nic víc nic míň.

Hezký večer sazeči

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Anonymní 21/9/2013, 22:10

Bráškové a sestřičky.
sazeč napsal:Pak jsme všichni zapšklí. Very Happy
Např. Martin o Zákonu a vy se hrnete do něho jak hyeny. To není jediný příklad, těch je hej, někdy slušných (těch je mnohem víc, toť chvála), někdy ovšem pohoršlivých. Protože se to děje, a vidím v tom ,,zapšklost" (spíš Boží nelibost), nedalo mi zůstat v nečinnosti dlouhou dobu. Naopak jsem v nich viděl způsob nelibosti, urážlivosti tak nějak, plný hádek. To už není diskuse, leda druhé umlčovat, ponižovat, zesměšňovat, kdo s koho atd. Bídné Sad
Však jsem psal, že se stále máme co učit, ne? :-) Tím myslím, že i já, nebo jsi to pochopil jinak? Píši to i proto, že jsem si toho vědom, nepíši že se mi to už neděje a že jsem neomylný, naopak, právě že si to uvědomuji, tak mě mrzí, že někdy mi to ještě ujede. Za to ujetí se omlouvám.

Vše v pokoji bráškové a sestřičky

Váš bráška yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 21/9/2013, 23:07

Ale ne yxoxsi, nemáš mi za to omlouvat. ok. I ty jsi v Pánu. Věříš tomu?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Anonymní 22/9/2013, 13:36

Bráškové a sestřičky.

Jistě, že věřím, ale nevím jestli okolí mi tomu bude věřit, proto než bych o sobě říkal, že věřím, raději vírou žiji. :-))

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  pepakrocan 23/9/2013, 09:51

sazeč napsal:
yxoxs napsal:Například witness se snaží, a mnozí v jeho projevu tuto snahu vidí, třeba sazeč i když má snahu, tak je z jeho projevu, který pěkně okomentoval witness výše, že je zapšklý, proč si to myslím, no protože když vytahuje cokoliv u kohokoliv, většinou to skoro "vždy" sklouzne do negativního zdělení, takový mám ze sazeče pocit.
Pak jsme všichni zapšklí. Very Happy 
Např. Martin o Zákonu a vy se hrnete do něho jak hyeny. To není jediný příklad, těch je hej, někdy slušných (těch je mnohem víc, toť chvála), někdy ovšem pohoršlivých. Protože se to děje, a vidím v tom ,,zapšklost" (spíš Boží nelibost), nedalo mi zůstat v nečinnosti dlouhou dobu. Naopak jsem v nich viděl způsob nelibosti, urážlivosti tak nějak, plný hádek. To už není diskuse, leda druhé umlčovat, ponižovat, zesměšňovat, kdo s koho atd. Bídné Sad 
Sazeči, povím ti co mi na tobě vadí. Kromě tvého občasného mylného vysvětlování nauk SJ kdy si mnohem více vážím toho když někdo napíše ("myslím, že je to tak a tak, ale nejsem si jistý" oproti tvému "byl jsem SJ dlouho, je to tak jak píšu, vím to" a přitom je to nesmysl) je to tvá nepokora a neschopnost jakékoli seberelfexe a uznání chyby. Podívej se jak jsi reagoval na výše uvedená yxoxsova slova. Místo, abys i ty alespoň občas uznal např. "vím, že jsem to přehnal, jsem nedokonalý" nebo "v tom co jsem napsal o SJ jsem se zmýlil, uznávám to", na jakýkoli náznak toho, že by v tvých vyjádřeních něco nemuselo být zcela v pořádku, reaguješ jen útokem. Navíc to co vyčítáš druhým, často sám děláš a to není hezké. Vůči witnessovi projevuješ zášť v pravém slova smyslu a ať napíše cokoli, nejsi to ke své škodě schopen přijmout a zamyslet se nad tím Crying or Very sad

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  sazeč 23/9/2013, 10:02

Ahoj Pepo, i tak ti děkuji, neboť tě mám rád. Mi to nevadí, co si o mně myslíš stejně jako yxoxs, ale vadí mi co si myslí o mně witness. Toť vše.
Jinak v mnoha příspěvcích jsem psal, že se mýlím, že jestli si myslím, že neříkám já ale co jsem slyšel. To bys musel vyhledat v mých dřívějších příspěvcích.
Mi také na tobě něco vadí, ale houby psát. Vždyť se máme navzájem milovat a vidět na druhých jen dobře. Věděl jsem, že jsi fajn chlap a jsem za to velmi rád, že jsi mi slušně vysvětlil a projevil tuto trpělivost. Díky, bratře!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  admin pavel 23/9/2013, 10:19

Ahoj Sazeči,

vím, že nemáš dokonalé vyjadřování, ale píšeš jak to cítíš. Není to vědecký rozbor plný rozumářství. Je to někdy trochu zbrklé. Ale přesto vím o lidech, kterým tvé příspěvky pomohly. Nebyla to vybroušená logika, co je oslovilo, ale jejich zápal a nasměrování. Já z nich vidím, že máš srdce na správném místě  a když půjdeš s Pánem, tak to ostaní se srovná.

Vím, že se do tebe witness dost trefoval, když si vyprávěl svoje osobní zážitky s Pánem. Tehdy ho yxoxs nenapomenul, že by měl vnímat ducha toho příspěvku a nerejpat se ve slovech. A také jsem si nevšiml, že by se ti witness za svoje výroky omluvil. Ale zajímavé, že jemu se jeho averze nevyčítá.

Jsi pokorný a nechal ses od bývalých bratrů starších "popást". Very Happy Very Happy Very Happy 

Hodně štěstí na tvé cestě s Pánem, ti přeje Admin Pavel
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty SV z 15.7.2013

Příspěvek  witness 23/9/2013, 17:20

admin pavel napsal:Ahoj Sazeči,

Vím, že se do tebe witness dost trefoval, když si vyprávěl svoje osobní zážitky s Pánem.
Co že to sazeč vyprávěl?

Tehdy ho yxoxs nenapomenul,
že by měl vnímat ducha toho příspěvku a nerejpat se ve slovech.
Takže kdyby někdo např. napsal, že mu Pán poslal anděly a ti mu vymalovali byt na bílo,
tak jak v takovém případě vnímat ducha takového příspěvku a nerejpat se ve slovech?

Ale zajímavé, že jemu se jeho averze nevyčítá.
Není důvod, já vůči sazečovi totiž žádnou averzi nemám, to snad ani není psychologicky možné.
sazeč napsal:Ahoj Pepo...........................Mi to nevadí, co si o mně myslíš stejně jako yxoxs, ale vadí mi co si myslí o mně witness.
Proč takové dělení, sazeči?
Mimochodem, co si myslíš, že já si o Tobě myslím? Třeba Ti něco vadí úplně zbytečně...Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SV z 15.7.2013 Empty Re: SV z 15.7.2013

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru