Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

+5
skeptik
JAREKzRybenu
Jiří Brei
sazeč
annakonyk
9 posters

Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  annakonyk 14/2/2014, 11:37

Často jsem slýchala na shromáždění, že máme studovat Bibli. Když jsem tedy zůstala doma ze zaměstnání, přišlo mi jako nejlepší věnovat volný čas kazatelské službě a studiu Bible. Předem dalšího vyprávění bych ještě ráda uvedla, že pocházím z Ukrajiny a byla jsem svou maminkou vychována jako svědek Jehovův.

Studium Bible mě opravdu bavilo a netrvalo dlouho a měla jsem spoustu otázek. První z nich se týkala knihy Jeremjáš a jeho proroctví o Jeruzalému, zpustošení země a službě králi Nebukadnecarovi. Z verše Jer 25:11 "A celá tato země  se stane zpustošeným místem ... a tyto národy budou muset sloužit babylonskému králi 70 let" jsem pochopila, že 70 let se nevztahuje na dobu zpustošení, ale na službu Babylónskému králi. Pak jsem pochopila, že v Jeremjáši 27:1,2 je popsán začátek této služby "na počátku království judského krále Jehojakíma... tak mi řekl Jehova "udělej si pouta a tyče jha a vložíš si je  na šíji". Tuto skutečnost popisuje 2 královská 24:1 slovy
...a tak se stal Jehojakím  na tři roky jeho sluhou“
Byl jsem tím zprvu velmi zaskočena, protože to znamenalo, že nesedí výklad proroctví, jak se po dlouhé roky učí na shromážděních svědků Jehovových. Znamenalo to, že nesedí rok 607 př.n.l. jako rok zničení Jeruzaléma a následně ani navazující proroctví o roku 1914.
Měla jsem rozhovory se staršími. Ti neuměli na mé otázky odpovědět a tak mi jeden starší poradil ať napíšu dopis vedoucí sboru svědků Jehovových a předložím své otázky k zodpovězení.
Věřila jsem, že jsem ve správné organizaci a důvěřovala jsem vedoucímu sboru, napsala jsem tedy dopis následujícího znění, (vím, že moje čeština není perfektní)


  Vážení bratří,


obracím se na vás s prosbou o vysvětlení v několika pro mě nepochopitelných otázkách, které uvádím níže.


1) Proč podle hlubšího pochopení písma na str.713, odst. 2 počítání 70-ti let zpustošení Jeruzaléma začíná  1. října 607 př.n.l.? Kdežto na základě Bible z veršů u Jeremiáše 42:10-12 pan Jehova izraelitům říká, aby zůstali bydlet v Jeruzalémě a na základě verše u Jeremiáše 42:15,16 slibuje, že budou zničení i v Egyptě i když do něj vstoupí. Pan Jehova nechtěl, aby Jeruzalém zůstal bez obyvatel.


2) Proč se sen, který zdál králi Nebukadnecarovi  podle knihy Daniela ve 4-té kapitole o pokácení stromu se vztahuje na rok 1914? V cele 4-té kapitole u Daniela není napsáno, že se ten sen vztahuje na čas konce, ale pouze na krále Nebukadnecara?.


3) Podle Daniela 7:20,23,24 malý roh, který pokořil tři krále, je Angloamerika (kniha - věnujte pozornost Danielovu proroctví, str. 141, odst. 1), která povstala z čtvrtého zvířete (římská říše). Když římská říše byla králem severu, tak proč Angloamerika která z ni (římské říši) pochází je králem jihu a ne králem severu? A na základě Daniela 2:40-43 se píše to stejné i o železu, že ta chodidla mají to samé železo?


Doufám, že moje otázky pro vás budou dostatečně srozumitelné . Pokud by ne, tak níže přikládám kontakt na sebe a budu moc vděčna za vaše odpovědi.




Tímto dopisem jsem uvedla do pohybu události, které kdybych nezažila na vlastní kůži, tak bych nevěřila, že je to možné.


Odpověď na můj dopis přišla starším sboru. Cesta dopisu byla asi následující. Nejprve bratrům do Ameriky. Odtamtud zpět na odbočku na Slovensku, která má na starosti i Českou republiku. Zde byla vypracována odpověď a následně zaslána starším mého sboru.




  Milá sestro,


        odpovídáme na tvůj dopis, který jsi poslala do světového ústředí ve Spojených státech. Bratři nás požádali, abychom ti odpověděli.


         Podle informací bratrů starších z Tvého sboru jsi již s nimi svoje otázky konzultovala a oni se ti pokusili na ně odpovědět s pomocí Písma a publikací, v nichž se tyto otázky a pasáže z bible rozebírali. Nemůžeme ti tedy zřejmě v tuto chvíli říci něco víc, než to, co už ti řekli bratři. I když dnes neznáme odpovědi na všechny otázky, které se týkají budoucnosti nebo splnění určitých biblických proroctví, můžeme se spolehnout, že Jehova nám potřebné věci v patřičném čase zjeví ( Amos 3:7 ). Jsme však vděční, že díky publikacím od VRO mnoha věcem můžeme rozumět už dnes. rádi bychom tě povzbudili, abys bratrům ve vedoucím sboru důvěřovala a abys důvěřovala také sborovým starším, který byli svatým duchem jmenovaní, aby pečovali o blaho bratrů a sester ve sborech.( Matouš 24:45 - 47; Izajáš 65:13,14 )


        Přejeme ti ve tvé službě mnoho radosti a požehnání našeho Pana Jehovy.  (Přísloví 10:22 )



                        Tvoji bratři,
                       
                         Náboženská společnost Svědkové Jehovovi.




Dopis mi starší bez větších formalit předali jednou před shromážděním. Bratři starší si patrně mysleli, že věc je dopisem vyřízená, ale já jsem nikde neviděla odpovědi na své otázky.


Netrvalo dlouho a měla jsem právní výbor, na kterém bratři tvrdili, že mi chtějí pomoc.


Dávali mi příklad Mojžíše, jak vedl Boží lid, že nás stejně dnes vede VRO.
Ptala jsem se, kde je napsáno, že v čase konce to bude stejně jako za dnu Mojžíše, Ježíš přece říkal, že to bude jako za dnu Noema nebo Lota?
Také jsem jim četla verš z Jeremjáše 17:5 "prokletý je zdatný muž který vkládá důvěru v pozemského člověka..." a Žalm 146:3 "nevkládej důvěru v urozené...", a že bratři ve vedoucím sboru jsou také jen pozemští lidé, kteří chybují. Poukázala jsem na neustále se měnící nové světlo v publikacích společnosti. Uvedla jsem, že nové světlo o mesiášovi, jak přicházelo v písmu k prorokům, to se neproměňovalo, nebylo jednou tak a podruhé jinak. Naproti tomu publikace od vedoucího sboru nemohu brát jako svaté inspirované písmo, to bych pak tvrdila, že když před lety se psalo něco jiného, tak svatý duch lhal. To za tím raději budu vidět chybující lidi než dílo svatého ducha. Chtěla jsem tím ukázat, že já mám odpovědnost za svojí víru a mám právo se ptát.


Přepis části rozhovoru se staršími, který se týkal dopisu od společnosti zní z odstupem času až komicky.


Já: Vždyť oni mi neodpověděli.
Starší: Ale odpověděli.
Já: Ne, neodpověděli.
Starší: Proč pořád opakuješ, že ti neodpověděli? Pozdvihl rukou dopis od společnosti a řekl: Vždyť tady máš odpověď.
Já: Tak mi uveď na co jsem se ptala. Je tam alespoň jedna otázka a odpověď.
Neptala jsem se na nevysvětlené věcí (které se týkají budoucnosti) ale na věcí které už jsou vysvětlené, tak proč neznají odpověď, když to oni sami vysvětlili?  
Na to mi starší už nic neřekli.


Přestože jsem nedostala odpovědi na své otázky a rozhovor se staršími proběhl, jak proběhl, rozhodla jsem se setrvat v organizaci, být pokorná a nedráždit druhé svými otázkami.




Netrvalo dlouho a nedalo mi to, měla jsem další rozhovor se staršími a nějaké otázky.


Pak přišel druhý právní výbor, který byl o mnoho tvrdší. Tam mi četli texty o Jezábel ze Zjevení  2:20-22 a na závěr verše 2 Petra 2:10-15 ..."opovážliví, umínění, nechvějí se před slavnými, ale mluví utrhačně...


Starší byli podráždění a tlak na mě se zvýšil, abych byla pokorná. Starší mi četli Mat 24:45-47 o otroku, který přiděluje pokrm. Byla jsem také rozhněvaná, protože místo odpovědí na otázky přišel jen tlak na podřízenost, tak jsem je vyzvala, aby četli dále verše Mat 24:48-51, ať se nezastavují, protože dále se píše také o tom, že ten otrok může být zlý a bude potrestán.


Jeden starší mi řekl : "ty si vůbec neuvědomuješ v jaký jsi situaci" (myslil tím to že mě mohou vyloučit), odpověděla jsem "já si  moc dobře uvědomuji v jaké jsem situaci a kdyby mi šlo jenom o to abych zůstala  v organizaci, tak Vám tady vše odkývám a zůstávám, ale jde mi o Boha a o jeho Písmo". Na to už nic neřekli. Na závěr mi četl výše uvedený text z 2 Petra 2:10-15 ..."opovážliví, umínění, nechvějí se před slavnými, ale mluví utrhačně... Pak mi řekli, že jsem vyloučena ale že se můžu vrátit.


Na, což jsem jim řekla, že na vracení není čas a že velké soužení nezačne zničením falešného
náboženství, ale útokem na věrného a rozvážného otroka, ale toho skutečně věrného, který rozděluje pokrm. Potom jsem řekla, že zanedlouho dojde podle 2 Tes. 2. kap k velkému odpadnutí a pak se budou plnit slova z Daniela 12:4 "mnozí se budou toulat" (protože už nebudou vědět ke komu se mají přidat) a s tím jsem se rozloučila.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  sazeč 14/2/2014, 17:00

Ahoj Anno,

moc pěkně píšeš i když pocházíš z Ukrajiny. Se slovy to ví všichni zde, mám problémy, jelikož jsem neslyšící, ale neva. Bůh mě přišel navštívit právě v době jako SJ (19 let), kdy jsem se odhodlal učinit správný krok k Pánu Ježíši a modlit se k němu. Věř, Pán Ježíš a Bůh Otec tě navštíví skrze Ducha svatého jako křest v Duchu a tebe přijme jako své dítě a pak dostaneš sílu Ducha svatého, sílu, kterou Bůh zvlášť pro tebe uděluje. Jen se neboj se k Pánu modlit. Můžeš mi věřit.

Nebo jsi možná již Boží dítě, to bys musela vědět. Ví Bůh.

Mám z tebe radost, že jsi se nebála pro pravdu nikoho a že jsi postupovala s láskou a svědčila mnohým...

Bůh ti žehnej!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Jiří Brei 14/2/2014, 17:27

Ahoj Annokonyk,

chtěl bych se sklonit před Tvou odvahou a poznáním Písma, stejně jako před Tvou skvělou češtinou. Myslím, že jsi vydala dobré svědectví o Bohu, Písmu a pravdě. Je skvělé, že se mezi svědky Jehovovými stále více ozývají hlasy, jako je ten Tvůj nebo Frodův, které se nechtějí smířit s krizí a totalitou, jaká v organizaci panuje. Věřím, že nebude dlouho trvat a vedoucí sbor je bude muset přestat ignorovat protože našemu Pánu záleží na lidech jako jsi Ty, Frodo a mnoho dalších upřímných lidí, kteří jsou jako ovce bez pastýře zmítáni sem a tam lidským učením společnosti Strážná věž. Věřím, že Kristu je jich dnes stejně líto, jako mu jich bylo líto v době, kdy žil na zemi (Mt 9:36: "Když však uviděl davy, byl pohnut niterným soucitem s nimi, protože byly zuboženy a odstrčeny jako ovce nemající pastýře." - překlad M. Pavlíka). Děkuji za povzbudivou zkušenost i za zajímavé komentáře k textům, které jsi uvedla. Dokazuješ jimi pravdivost slov v 2 Kor 10:4.5 "Zbraně našeho boje nejsou tělesné, ale (mají od Boha sílu) bořit opevnění; boříme rozumování a každou povýšenost, která se pozvedá proti poznání Boha. Uvádíme do zajetí každou myšlenku, aby byla poslušna Krista" (Český studijní překlad). Před těmito zbraněmi, pokud je začnou lidé ve sborech svědků Jehovových používat, nebude moci odolat ani pevnost v Brooklynu, která to ví a proto si připravuje útočiště ve Warwicku ([You must be registered and logged in to see this link.])

S přáním pokoje od našeho Pána
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Anonymní 14/2/2014, 18:11

Annička jim ukázala, že i přes jejich manipulativní snahu v literatuře a na programech, jsou ovečky, které poslouchají spíše své svědomí a Pána, než hříšného člověka. Taky je mohlo namíchnout, že jako sestra, neprojevila dostatek pokory. Děkuji ti Anničko za tak srozumitelné poučení z tvého chápání BS a nezdolné touhy po pravdě a spravedlnosti, to ti "dozorci" neznají, a od koho tady od těch ještě větších dozorců v NY?!

Jak je ta kolektivní manipulace silná, když tak jasné argumenty nestačí aby to viděli všichni!!! Prostě tisíciletími ověřená skutečnost "STRACH" a "VINA", funguje perfektně! A kde je LÁSKA a MILOSRDENSTVÍ?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  JAREKzRybenu 15/2/2014, 01:47

Drahá sestřičko Anno,

raduju se z Tebe a Tvého svědectví  Smile I ode mne máš pochvalu za češtinu a ještě větší za odvahu, postřeh a drtivou logiku, jakou při studiu Písma a hledání skutečné pravdy o Bohu používáš - je to dar od Něj - dar všímat si detailů, souvislostí, dar vyjádřit věci jednoduše, jasně, logicky.
Podala jsi díky tomu vynikající svědectví a i když nebylo staršími - ať místními nebo z odbočky přijato, mají alespoň o čem přemýšlet - třeba i jim dá Bůh jednou prohlédnout.

K tomu nařčení z pýchy a srovnávání s Jezábel:

Blaze pronásledovaným pro spravedlnost, neboť jim patří nebeské království. 11Blaze vám, když vám budou zlořečit a pronásledovat vás a šířit o vás všelijaké zlé a lživé řeči kvůli mně. 12Radujte se a jásejte, protože vaše odplata v nebesích je veliká. Takto totiž pronásledovali proroky, kteří byli před vámi. (Matouš5:10-12 B21)

Tvé svědectví zde o tvém hledání Boha, ve kterém se nenecháváš zastavit ani zastrašit, mě velmi potěšilo - moc příjemné čtení. Budeš-li stále hledat Boha a lásku s Ním bez jakéhokoli lidského prostředníka, dá se ti najít. Věz, že Otec i Ježíš, náš Pán, velmi touží mít s každým člověkem naprosto osobní vztah a to bez jakýchkoli dalších prostředníků, nadřízených, samozvaných "otroků" a podobně.

Bůh ti žehnej a buď stále a věčně s Tebou flower

PS: Vidím, že ta argumentace u právních výborů je stále stejná - když dojdou argumenty z Písma (a ty jim docházejí rychle), ohání se vždy "věrným a rozvážným otrokem". Také mě u PV hned na začátku nechali číst Mat24:45-47. K velké nevoli jednoho ze starších (ostatní dva byli v klidu) jsem přečetl i ten zbytek - verše 48-51 a řekl, že to, zda je otrok věrný nebo zlý se pozná podle toho, co vyučuje. Pak jsem od zmíněného staršího dostal dostal otázku, zda ten "věrný a rozvážný otrok" jsem já, odpověděl jsem, že pokud budu někoho vyučovat z Písma, tak ano a podle toho, co budu vyučovat budu buď věrný nebo zlý.

A zážitek z rozhovoru ještě před PV: povídám dvěma starším, že Písmo svědčí o tom, že křesťané v prvním stl. se nebáli oslovit Ježíše Krista i po jeho vystoupení do nebes a obraceli se na něj podobně jako na Otce (viz Štěpán při kamenování nebo Pavel v 2Kor12:8,9). A opět výše zmíněný starší mi na to říká: "až přijde od věrného a rozvážného otroka pokyn, že se máme modlit k Ježíšovi, budeme se modlit k Ježíšovi..." - no to jsem na něj koukal - vůbec ho nezajímalo co je v Písmu, žádné biblické argumenty ani pokus o ně. Škoda že mě tehdy hned nenapadlo, říct "a co kdyby přišel pokyn, že se máme modlit k panně Marii, modlil by ses k ní?"
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Anonymní 15/2/2014, 09:46

Oni teď vzhledem k období, tedy z jejich pohledu, velmi naléhavém, což o to, to u nich bylo vždycky, ale dnes je to už na dosah nebo za dveřmi (dokonce letos mají výročí 1914-2014), kdo se má v nich vyznat. Tak se vlastně více posuzuje pokora a oddanost vůči organizaci, že nic takového v Písmu není nebo že by k tomu někdy Ježíš vybízel, ale strach a pocit viny, když nejednáš dle VRO!!! Ale to je přeci normální u svobodných zednářů, přeci první president WTS byl nejvyšším, 33. stupně a svobodní zednáři s illumináti mají jediný zájem a to NWO. Náboženství není vůbec o tom o čem si věřící myslí, že jsou, dokonce SJ by se divili, že ten jejich Jehova, je spíše satan než Bůh, ale vlastně je bůh, ale tohoto světa, takže je de facto vše v pořádku. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  skeptik 15/2/2014, 21:03

Milá Anička,
verila som, že organizácia SJ sa po čase bude nejako transformovať, ale nemala som silu zostať a čakať a keďže moje myslenie sa transformuje rýchlo a nemám trpezlivosť čakať na veľmi, naozaj veľmi pomalé zmeny, tak som to vzdala už dávno. Teraz, keď čítam tieto riadky, tak si vravím, že tí SJ, ten ich Verný a nerozvážny otrok, že sú fakt nepoučiteľní. Za jeden život človeka predsa dôjde k toľkým zmenám, omylom, pokusom, prehodnoteniu, že tí ľudia, ktorí vedú cirkev sú 100 rokov pozadu za inými teológmi a fakt sa pýtam, či ľudia vo vedení SJ sú tak blbí alebo tak veľmi veria sami sebe a nemajú absolútne žiadnu sebakritiku, veď aj komunistický režim sa zrútil a oni idú ďalej. Ja by som im dnes svoj odchod osladila súdnou žalobou. Dúfam, že by som vysúdila od nich toľko, aby som si bola schopná zaplatiť poriadne vzdelanie o ktoré som prišla vďaka ich ideológii.
skeptik
skeptik

Female Poeet p?íspivku : 75
Age : 47
vztah k organizaci : bývalý člen
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 02. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Anonymní 16/2/2014, 09:49

Jisté je, že když se člověk oprostí od vlivu druhých a začne sledovat a poslouchat své svědomí, musí rozpoznat manipulační zástěrku všech náboženství strach a vinu. Ti, co stojí za všemi organizacemi samozřejmě to nevidí rádi a proto všechny takové aktivity, které ukazují na správnost samostatného uvažování, jsou označovány jako např. odpadnutí, hereze apod. A tito jedinci jsou pomlouvání, zesměšňováni a když už je toho na ně moc, tak i fyzicky odstraněni.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  pepakrocan 17/2/2014, 14:41

Anno, přidávám se s chválou za tvůj příběh a postoj!

Opět se ukazuje jak krátkozraká je poslušnost VRO v podání SJ. Občas se zabývám myšlenkou osobní odpovědnosti těch, kteří takto usměrňují své uvažující spolubratry. Ve zdravém prostředí by měla proběhnout oboustranně obohacující debata, aby mohli bratři růst a spět ke zralosti. U SJ se jede ale spíš podle tabulek: zpochybňuješ VRO? k tomu se hodí § usměrnit nebo vyloučit pro opovrhování VRO.

Stále mám za to, že mnozí starší jsou plni upřímné důvěry ve VRO a odrážejí každý názor, který by mohl tuto důvěru podkopat (přejí si přeci chránit sbor před rozdělujícími vlivy). Ovšem za jakou cenu? A jakou roli v tom hrají ti co takto jednají?

Nechtěl bych být v roli těch chudáků, kteří sedí v Ústředí a odepisují na takové dotazy. Je to ale jejich volba, nemusí to dělat. Mnoho o tom nevím, ale předpokládám, že mají připravených několik obecných vzorových dopisů a odpovídají stále stejným stylem. Zřejmě mají i zakázáno se k jednotlivým bodům jakkoli konkrétně vyjadřovat a pokyn zní: odpověz podle vzoru XY a pošli starším místního sboru zprávu ať dají dotyčnému za uši, že u nás se nenosí si vyskakovat a zpochybňovat naše názory. Smutné...

Co se týká těch, kteří takové dopisy píší a odesílají, není možné jejich jednání omluvit jako neznalost či zaslepenost důvěrou v VRO. Smést ze stolu tak jasně položené dotazy vedoucí k zamyšlení a mít přitom dostatek prostoru k jasné a přímé odpovědi, to je zkrátka nehoráznost. A stejně tak starší, kteří takovou odpověď dostanou. Místo, aby byly na VRO naštvaní, ještě se za ně postaví a tazateli pohrozí ať se stáhne nebo jde z kola ven.

Stejně jako se v Písmu píše, že jsou neomluvitelní ti, kteří neuznají existenci Stvořitele z viditelných výtvorů pak si myslím, že jsou neomluvitelní takoví bratři. Není přeci možné, aby jim takové jednání před Bohem prošlo. Obávám se, že takových mi není ani líto, prostě se otevřeně staví proti důkladnému zkoumání Písem a navíc v tom brání dalším. Stojí tak v přímém protikladu proti tomu co vyžadoval pán JK, hanba jim.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  pepakrocan 17/2/2014, 15:26

Jiří Brei napsal:Před těmito zbraněmi, pokud je začnou lidé ve sborech svědků Jehovových používat, nebude moci odolat ani pevnost v Brooklynu, která to ví a proto si připravuje útočiště ve Warwicku ([You must be registered and logged in to see this link.])
Tahle tisková zpráva, to je tedy věc. Přijde mi to jako čistě komerční sdělení. Ani se už nesnaží schovávat své kroky za vedení od Boha či nějak jinak vysvětlit své "moudré" počínání (například, že moderní tiskové stroje obsluhuje méně lidské síly, která může více kázat; dojde k úspoře díky ekonomičtějšímu provozu v moderních prostorech a díky méně lukrativní lokalitě, odpadnou náklady za údržbu starých budov apod.).

Jen suchá sdělení jako:
- významné realitní společnosti se mohli přetrhnout, aby nabídli budovy k prodeji
- je to pro ně senzační příležitost
- pro SJ je to významný krok v realizaci plánů na přesun
- a vše jen uzavírá strohé sdělení, že tento krok znamená to nejlepší využití finančních zdrojů společnosti a umožní to rozšířit kazatelskou činnost

Jistě to je rozumný krok, pokud by byla WTS má firma, udělal bych to asi už dávno. Držet sídlo v takové lokalitě si mohou dovolit zejména ty společnosti, které chtějí ukázat na svůj blahobyt a mohou se pyšnit takovou adresou, protože každý ví, že na to každý nemá. V obchodním světě to tak zkrátka funguje, protože to má jaksi poukazovat na úspěch. Pokud je pohnutkou nenažranost, tak OK, tenhle svět takhle funguje. Pokud má být pohnutkou ukázat za každou cenu všem "my sedíme v New Yorku, my na to máme, protože nám Bůh žehná", tak proč najednou úspory? Už nemáme dostatek? To už nám Bůh tak moc nežehná?

V době kdy jsem byl u SJ jsem ten určitý přepych v odbočkách vnímal podobně jako tomu bylo třeba v Šalomounově chrámu. Sice na dost místech plýtvání (některé sály např. v USA jsou opravdu přepychové), ale najednou se hledají úspory. Jak říkám, z lidského hlediska to jistě rozumné je, ale do toho celkového konceptu jak se SJ prezentují mi to nějak nezapadá.

A ještě jedna drobnost. Už řadu měsíců před tím než vyšla první oficiální zpráva o prodeji Brooklynu se už po sborech šuškalo, že se něco takového chystá. Samozřejmě se to zakládalo na pravdě. Ale bratrům tam nahoře vadilo, že se o tom mluví tak nechali na oblastním sjezdu vystoupit P. Hamadeje, který to jednoznačně popřel. Doslova řekl, že se nic takového nechystá, žádné stěhování ani prodej našich budov v Brooklynu se neplánuje a pokud by k tomu někdy mělo dojít, včas se to dozvíme přímo od bratrů z Brooklynu. Byla to lež. V té době se na tom už řadu měsíců pracovalo.

Takže stále stejný princip. My si budeme dělat co chceme (v tomto případě za vaše peníze), vy nám do toho nebudete mluvit a ani o tom nebudete mluvit mezi sebou. Pokud něco prosákne předčasně, tak to zkrátka popřeme a řekneme vám to až my budeme chtít a podáme tak jak budeme chtít. A vy blbečkové naši milí nám za to ještě pokorně poděkujete jak moudře jsme to udělali. Ach jo

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Mezek 17/2/2014, 17:47

Very Happy  Annokonyk,
Máš moje sympatie...
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  kralicek 18/2/2014, 10:36

Připojuji se k Mezkovi, máš i moje sympatie. Přeji ti, aby tě tvoje nadšení pro Boží slovo dovedlo dále než jen k opravám chronologie a falešných proroctví. Přeji ti, aby si nalezla to nejdůležitejší. Ve všem tom studování je snadné zapomenout na to, že člověk musí prozkoumat svoje vlastní srdce. Získat odpuštění hříchů. Zažít vlídné Boží přijetí a utěšení, setkat se s ním. A tím myslím ještě zde na zemi  Smile 

Tohle všechno ti přeju.
kralicek
kralicek

Male Poeet p?íspivku : 11
Reputace : 1
Body : 16
Registration date : 25. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  frodobagin 19/2/2014, 18:12

Ahoj annakonyk.
Děkuji ti, že jsi uveřejnila svůj příběh. Rád jsem si jej přečetl. Přeji ti, aby pravda, kterou hledáš, změnila tvůj život. Bez toho to nepůjde. Asi všichni známe ten dobrý pocit, když hovoříme s člověkem, který má všeobecný přehled a zná odpovědi na otázky, a pokud nezná, chce hledat argumenty a uvažovat o nich. Nejde o to znát okamžitě všechno ale jde o to mít otevřenou mysl a lásku k lidem a dobré skutečnosti přijdou sami.
Přeji ti mnoho dobré vůle uskutečnit to, co pravda vyžaduje po těch, kteří ji chtějí znát.
 Very Happy 
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž Empty Re: Vyloučena za nesouhlas s chronologií společnosti strážná věž

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru