Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SJ a studium Bible

+4
rals
dajti
zbysek
petr stanislav
8 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  Melissa 14/8/2014, 18:20

[quote="dajti"]
Melissa napsal:


Opravdu lákavá představa být v Církvi, kde mohu svobodně upozornovat na totální blbost.
Jako bych se radoval, že jsem ve fotbalovém týmu, kde mohu svobodně upozornit trenéra, že se nekope do tenisáku, ale do fotbalového míče.
Mezi svědky jsem zažila jednou takovou skupinu, kde jsme svobodně mluvili. Byla to skupina lidí, přátel, co se svobodně a ne na základě organizačních opatření scházela. Měla jsem to štěstí, že jsem je poznala na výletech, který dělal jeden starší pro svou rodinu a přátele, pak u nich doma občasné sešlosti. Ale dlouho to netrvalo. Brzy na sbor dohlédnul poslaný dozorce, scházení mimo organizací určených programů zakázal, starší sesadil z jejich funkcí. Nastoupila přísná opatření. Někteří odešli sami, jiní byli vyloučení.
Tohle bylo mé jediné setkání se svobodou v organizaci SJ - a záhy skončilo, protože nic takového, jako nezávislé zkoumání Bible, se u SJ netrpí.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 18:25

Melissa napsal:

U SJ spolknou řadoví členové takovou hromadu totálních blbostí!!!

Například co se u SJ rovná blbosti té nástěnky ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 18:28

Melissa napsal: nic takového, jako nezávislé zkoumání Bible, se u SJ netrpí.

Když jsi se stala SJ, tak přece s tím, že pokrm dává otrok, je tedy logické že protivit se tomu
a hledat diskuse jinde ti nemohlo projít.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 18:32

...........Melisso, to je jakoby jsi nadávala SJ, že ti zakazují vánoce, ale s tím že se vánoce neslaví se přeci lidé SJ stávají.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  rals 14/8/2014, 18:38

Jakou blbost? Třeba měnící se výklad roku 1914. Když jsem si přečetl ten poslední tak jsem vyprskl smíchy.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 19:07

rals napsal: Třeba měnící se výklad roku 1914. Když jsem si přečetl ten poslední tak jsem vyprskl smíchy.

Ale rok 1914 a začátek vlády Krista snad stále platí ne ?
Asi jsi měl na mysli změny ohledně ustanovení otroka ne ? To blbost fakt je, ovšem není srovnatelná s tou nástěnkou Apoštolské církve - u ní jsem ani vyprsknout smíchy nemohl, spíš nevěřícně a smutně kroutit hlavou, kam až církve klesly. O to bolestivější to je, když člověk po odchodu od SJ hledá nějaký záchytný bod.........

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  Melissa 14/8/2014, 19:42

dajti napsal:
Melissa napsal: nic takového, jako nezávislé zkoumání Bible, se u SJ netrpí.

Když jsi se stala SJ, tak přece s tím, že pokrm dává otrok, je tedy logické že protivit se tomu
a hledat diskuse jinde ti nemohlo projít.

Nehledala jsem diskuse jinde, jen jsem poznala skupinu přátel, tehdy všichni jsme byli Sj - a s nimi jsme si dovolili svobodně se vyjadřovat k tomu, co v Bibli čteme. Teda - mezi sebou svobodně, na programech takový prostor nikdo nedostane.
Když jsem se stala SJ, žila jsem v domnění, že dělám správně, že se dávám křtít, protože chci sloužit Bohu a Kristu. Věřila jsem, že v této organizaci budu ten správný přístup poznávat. Realita ovšem ukázala, že jsem byla hodně naivní.

A ještě k tomu záchytnému bodu, který jsem našla po odchodu od SJ - není to žádná jiná církev, je to Ježíš a Bůh. Jen oni jsou tím nejpevnějším čeho se držím.
Poznala jsem co je to opravdové evangelium, zpráva o Kristu, a to přímo z Bible.
Proto, jak jste přijali Krista Ježíše jako Pána, tak v něm choďte -zakořenění a budovaní v něm a utvrzovaní ve víře, jak jste byli naučeni, rostouce v ní s díkůčiněním.
Dejte si pozor, aby vás někdo neunesl filosofií a marným klamem založeným na lidské tradici, na principech světa, a ne na Kristu.
Spolu s ním jste pohřbeni křtem, jímž jste také spolu s ním vzkříšeni skrze víru v moc Boha, který ho vzkřísil z mrtvých. I vás, mrtvé v hříších a neobřízce vašeho těla, spolu s ním obživil, když vám odpustil všechny hříchy .

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  rals 14/8/2014, 19:56

Ano, pro SJ rok 1914 platí a musí platit, protože je to jeden z hlavních pilířů jejich učení a ať VS naroubuje tuto hlavní nauku jakkoliv,např. poslední, pro mě už naprosto úsměvný výklad, zdebilizované mozky jejich poslušných oveček ji poslušně přijmou.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 20:05

rals napsal:Ano, pro SJ rok 1914 platí a musí platit, protože je to jeden z hlavních pilířů jejich učení a ať VS naroubuje tuto hlavní nauku jakkoliv,např. poslední, pro mě už naprosto úsměvný výklad, zdebilizované mozky jejich poslušných oveček ji poslušně přijmou.

Ano přijmou, nikoliv však zdebilizované mozky, avšak důvěřiví v otroka SJ.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 14/8/2014, 20:05

rals napsal:zdebilizované mozky jejich poslušných oveček ji poslušně přijmou.
Kdyby jenom to.....ale ještě tragičtější je fakt, že mnozí k tomu dávají nadšené komentáře
o tom, jak je otrok úžasně vede a jak světlo stále postupuje vpřed... Sad

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 20:09

Melissa napsal:

A ještě k tomu záchytnému bodu, který jsem našla po odchodu od SJ - není to žádná jiná církev, je to Ježíš a Bůh. Jen oni jsou tím nejpevnějším čeho se držím.


Souhlasím s tebou, napsala jsi to dobře, ovšem pokud se někdo jako např. já chce někde scházet, jen velmi těžko za SJ najde nějakou náhradu, pokud vůbec najde..........

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 14/8/2014, 20:09

dajti napsal:
Ano přijmou, nikoliv však zdebilizované mozky, avšak důvěřiví v otroka SJ.
Máš pravdu, dajti, že je to spojeno s důvěrou v otroka SJ a výsledek manipulace.
Já sám za sebe ale také klidně řeknu, že ve vztahu k VRO jsem zdebilizovaný mozek měl. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 14/8/2014, 20:12

dajti napsal:....ovšem pokud se někdo jako např. já chce někde scházet, jen velmi těžko za SJ najde nějakou náhradu, pokud vůbec najde..........
To může být, zejména zpočátku, opravdu těžké, to máš jistě pravdu, dajti.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 20:17

witness napsal:
Já sám za sebe ale také klidně řeknu, že ve vztahu k VRO jsem zdebilizovaný mozek měl. Very Happy

Ty že by ses nechal zdebilizovat ? Jedině nějakou věrohodnou a logickou debilitou.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  dajti 14/8/2014, 20:18

witness napsal:
To může být, zejména zpočátku, opravdu těžké, to máš jistě pravdu, dajti.

To je...........

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 14/8/2014, 20:26

dajti napsal:
Ty že by ses nechal zdebilizovat ?
Nechal a dokonce se tak stalo.

Jedině nějakou věrohodnou a logickou debilitou.
Naukami a dogmaty SJ, nad jejichž nesmyslností, nevěrohodností a nepodložeností
dnes jen kroutím hlavou s tím, jak jsem na takové věci, snadno vyvratitelné mnohdy jen zdravým rozumem, mohl naletět.... Evil or Very Mad

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  Melissa 14/8/2014, 21:00

dajti napsal:
Melissa napsal:

A ještě k tomu záchytnému bodu, který jsem našla po odchodu od SJ - není to žádná jiná církev, je to Ježíš a Bůh. Jen oni jsou tím nejpevnějším čeho se držím.


Souhlasím s tebou, napsala jsi to dobře, ovšem pokud se někdo jako např. já chce někde scházet, jen velmi těžko za SJ najde nějakou náhradu, pokud vůbec najde..........

SJ jsme považovali (teda já určitě) za pravé náboženství, že tam poznáváme pravdu, všichni jsme zajedno (místo toho jsme byli uniformní až děs). Tak takovou církev už bych ani nechtěla.
Mně stačí, když se sejdu s lidmi, věřícími, křesťany, pro které je Bible důležitá, a svobodně si s nimi můžu o víře promluvit. Takový sbor se najít dá,nebo třeba několik v okolí. Nemusíš být hned členem, prostě hostem, a časem více spolupracujícím na akcích sboru ... nebo taky ne.Když uvidíš, nebo uslyšíš něco s čím nesouhlasíš, tak to prostě řekneš, taky proč... a nikdo tě nebude odsuzovat, že sis dovolil říct něco proti vedení, pastorovi apod. A takovéhle společenství se myslím najít dá.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  rals 14/8/2014, 21:27

Dokážete si představit, že při sborovém studiu SV by někdo řekl, že s něčím v odstavci nesouhlasí, nebo si myslí, že je to jinak?

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 14/8/2014, 21:47

rals napsal:Dokážete si představit, že při sborovém studiu SV by někdo řekl, že s něčím v odstavci nesouhlasí, nebo si myslí, že je to jinak?
Atmosféra by znatelně šokem zhoustla a všichni by s napětím čekali, jak na to bude
ze strany vedoucího studia SV zareagováno.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 15/8/2014, 09:11

Předem malou omluvu a prosbu. Chci reagovat na diskuzi, ale ve fóru jsem relativní nováčkem a neumím se orientovat v nabídce těla odpovědi. Proto se omlouvám, že mé reakce budou působit poněkud neučesaně a prosím někoho, zda by mi, třeba formou soukromé zprávy neporadil, jak citovat. Jednou jsem to zkoušel a vyšel z toho pěkný pasqil. Děkuji.

Pro witnesse: Máš jistě pravdu, když jsi psal o kontrastu apoštola Pavla a jeho vzdělanosti a znalosti Písma a o tom, že onu vzdělanost získal cele u farizeů a coby křesťan nemusel získávat znalosti Bible od začátků. On je již měl. Na druhé straně jsou zde SJ se svým poznáním, které však je, díky vymývání mozků, spíše na obtíž. A tak máš pravdu - k čemu je těhotné schopnost orientace v Bibli, když zemře, protože odmítne krev...
K tvému sporu s dajtim - nechci, aby to vypadalo, že se dajtiho zastávám, ale mé zkušenosti jsou velmi podobné s jeho zkušenostmi. Na druhou stranu je třeba férově říci, že to, že mezi věřícími členy mnoha církví panuje biblická negramotnost, tak to nelze samozřejmě zevšeobecňovat. Něco z mé zkušenosti - po mnoha letech po odchodu od SJ jsem nakotvil v jedné církvi, kde je znalost Božího Slova na opravdu vysoké úrovni. Ale v mezidobí jsem prošel doslova desítky různých církví, sekt a sektiček a všude jse se setkával s tímtéž - neznalost, neznalost a zase neznalost. Jedna zkušenost za všechny - určitý čas jsem navštěvoval jistou církev, velkou církev, evangelikálního typu a ocitl jsem se na biblické hodině. Došla řeč na los, sázení, hry náhody, sazka, sportka a podobně a v rámci výuky kazatel s vážnou tváří tvrdil, že v Bibli nenajdeme jeden jediný příklad, kdy by se hovořilo o losu. Udělal jsem chybu a přede všemi jsem věc přivedl na pravou míru. Kazatel zrudl, nicméně mě vyzval, abych příslušnou pasaž o losu pro Azazela v Bibli vyhledal. Možná si to namlouvám, ale nabyl jsem dojmu, že kazatel o Azazelovi slyší poprvé v životě. Po skončení biblické hodiny si mě vzal stranou a požádal mě, abych ho pro příště veřejně neztrapňoval...

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 15/8/2014, 09:27

Další zkušenost, má osobní. Kdysi jsem coby SJ navštívil jednu venkovskou faru v JČ, kde jsem se setkal s knězem, dali jsme se do řeči a do jistého momentu jsem byl velmi mile překvapen skutečností, že venkovský pan farář má velmi slušné znalosti Bible. Avšak jakmile jsme od obecných klišé, které jsem měl coby SJ připravené, a dostali jsme se v diskuzi až k Bohu jako Stvořiteli, pan farář mě šokoval sdělením, že Bůh neexistuje. Na mou výzvu, aby mi své přesvědčení vysvětlil blíže, otevřel svou Bibli v Žalmech a se slovy "vždyť i samotná Bible to říká" citoval "...Bůh neexistuje". Byl jsem si jistý, jak příslušný text zní, ale přesto jsem se podíval do své kraličky a odpověděl jsem panu faráři: "ale ten text říká, že pošetilý říká..." Poté, co jsem si vyžádal nahlédnutí do jeho překladu, bylo mi to umožněno, avšak na inkriminované pasáži dřímal prst pana faráře.
Po chvíli jsem se dozvěděl, proč měl pan farář potřebu "upravit" verš. Milý farář byl evolucionista...
To je dle mého názoru dokladem toho, že i když má někdo nadprůměrné znalosti Písma, ještě to v žádném případě neznamená, že má víru v Boha a tím méně, že jej ctí tím správným způsobem.

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 15/8/2014, 10:20

Hlavně pro melissu:
melisso, nemyslím si, že by dajti odsuzoval všechny neSJ pro neznalost Bible. Vnímám to, jako ventilování jeho osobního názoru. Modleme se o to, aby časem našel to správné společenství, kde sídlí Pán! Já mu to ze srdce přeji!
A jestli dovolíš, má malá úvaha. Já vlivem svých životních a také duchovních zkušeností jsem dalek dávat do souvislosti znalosti Bible a posuzovat, zda ten či onen je lepším křesťanem, resp. má na základě znalostí Bible lepší nebo horší vztah k Bohu. Někdy na mě padne splín a když pozoruji své spoluvěřící, jakým způsobem se chovají a jak milují Pána, říkám si, že jsou lepšími křesťany, než já a přitom nehraje žádnou roli to, jestli jsou nebe nejsou schopni ze sebe chrlit biblické verše

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  witness 15/8/2014, 10:24

petr stanislav napsal:
Na druhé straně jsou zde SJ se svým poznáním, které však je, díky vymývání mozků, spíše na obtíž. A tak máš pravdu - k čemu je těhotné schopnost orientace v Bibli, když zemře, protože odmítne krev...
Jistě, znalost Písma, pokud je spojena se špatným výkladem, je na obtíž, zvláště tehdy,
jestliže uplatnění výkladu přináší do života těžké negace.

K tvému sporu s dajtim - nechci, aby to vypadalo, že se dajtiho zastávám, ale mé zkušenosti jsou velmi podobné s jeho zkušenostmi.
Vidíš, já vůbec nevnímám, že mám nějaký spor s dajtim.. Very Happy
Tím, že jsem psal o tom, že jsem poznal jednotlivce z jiných církví s dobrou znalostí Bible,
jsem nijak nechtěl říci, že se to týká všech členů takových církví.
Myslím (nebo aspoň tedy doufám), že ani dajti mou reakci nevnímal jako snahu zpochybnit
jeho zkušenosti.
Zcela připouštím, že mnozí členové různých církví Bibli neznají nebo ji neznají dobře stejně jako jsem ukázal, že u SJ také zdaleka neplatí, že co SJ, to milovník a badatel Bible.
Mým záměrem bylo hlavně ukázat, že představa vštěpovaná SJ, že každý SJ předstihne
v biblické znalosti kteréhokoliv člena jiné církve, není správná a podpořil jsem to svou
zkušeností s JEDNOTLIVCI z jiných církví, se kterými jsem se osobně setkal a viděl jsem,
že jejich znalosti Bible jsou na velice dobré úrovni.
Na druhou stranu je třeba férově říci, že to, že mezi věřícími členy mnoha církví panuje biblická negramotnost, tak to nelze samozřejmě zevšeobecňovat.
Samozřejmě i já jsem se mnohokrát setkal i s takovými, kteří prohlašovali, že jsou věřící,
ale o Bibli vesměs neměli valnou představu nebo ji ani nevlastnili, ale upřímně, byli to zejména
ti (ale nejen), co se hlásili ke katolické církvi.
Což však zdaleka neznamená, že co katolík, to biblický ignorant.

Ale v mezidobí jsem prošel doslova desítky různých církví, sekt a sektiček a všude jse se setkával s tímtéž - neznalost, neznalost a zase neznalost.
Věřím  Very Happy
To je dle mého názoru dokladem toho, že i když má někdo nadprůměrné znalosti Písma,
ještě to v žádném případě neznamená, že má víru v Boha a tím méně, že jej ctí tím
správným způsobem.
Jistě, ani vynikající znalost Bible sama o sobě nijak nedokládá duchovní kvalitu toho,
kdo takové znalosti má.
Z intelektuálního hlediska lze samozřejmě Bibli výborně znát po stránce obsahu i bez vztahu
k Bohu, jako kteroukoliv jinou knihu, dokonce je možné i se stává, že mnohý přesvědčený
ateista může znát Bibli z hlediska ,,akademických´´ znalostí (obsah, originální jazyky, dějinné
zázemí, zeměpisné pozadí apod.) neporovnatelně lépe než kdejaký ,,prostý´´ křesťan.
I farizeové měli po akademické stránce jistě mnohem lepší znalosti Písma než apoštolové,
jenže, na rozdíl od nich apoštolové Krista poznali a farizeové ho nechali zabít.
V Bibli jde tedy zcela prioritně o pochopení jejího duchovního poselství s hlavním
cílem vytvořit si vztah k Bohu a stát se následovníkem Krista.

To jistě neznamená intelektuální znalost Písma nějak zlehčovat nebo ji nevhodně podceňovat,
je jistě užitečná, není však tím, na čem by bylo poselství Bible postaveno.
Lépe je mít jen třeba základní nezbytný intelektuální přehled o Bibli z hlediska obsahu,
ale pochopit duchovní význam jejího poselství (což lze jen díky působení Božího ducha)
než mít brilantní akademickou znalost Písma, ale být Biblí duchovně neosloven.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 15/8/2014, 11:01

Pro ralse, dajtiho a witnesse:
Ralsi, s rokem 1914 to byl parádní zásah do černého. Samozřejmě, že rok 1914 je důležitý jen pro SJ, koneckonců je to rok, který je základem nauky, kolem které se točí celá teologie SJ. Jinak je to jeden velký blábol a zpětně mohu řící sám za sebe, že se stydím, že takovému blábolu jsem mohl někdy věřit. Vymývání mozků je obludná věc!
I na tomto fóru již byla doporučována literatura na toto téma, ale připomínám pro ty z nás, kterým to uniklo. Na webu je běžně ke stažení kniha C.O. Olssonna "Časy pohanů přehodnoceny". Ovládá-li někdo angličtinu natolik dobře a má-li chuť přečíst více než 500 stran textu, i to je možné. A co se týká češtiny, je možné si stáhnou výňatek z anglického originálu, který pro základní účely úplně postačí. Bratr Olssonn argumentuje tím, že konec časů pohanů nelze věrohodně vypočítat, protože neznáme prakticky nic. Nevíme, z jakého počátečního data máme vycházet, nevíme, jak v praxi použít biblickou chronologii atd. Součástí českého překladu je i tabulka, která jasně dokumentuje snahy badatelů vypočítat konec světa. Hlavním poselstvím knihy vedle poukázání na to, že SJ nemají nejmenší důkazy pro svá tvrzení ohledně data 1914, resp. výplody bujné fantasie o "generaci", tak tím hlavním poselstvím, tak jak jsem to já vnímal, je vybídnutí křesťanů, aby věci Boží nechali na Bohu a nesnažili se hrát si na ty, kteří mají nějaká zvláštní vnuknutí od Stvořitele.
Mimochodem, rok 1914 a snaha přizpůsobit výklad Bible, aby vyhovoval tomuto blábolu, není novou věcí. Pro SJ hraje rok 1914 stejnou roli jako pro adventisty rok 1843 resp. 1844. A pro ty, pro které je snad tato informace nová si dovoluji upozornit, že i pro adventisty je rok 1843 resp. 1844 základem teologie, přes kterou vlak nejede. Je platná do dnes. Jen s tím rozdílem, že SJ vyučují, že onen ostatek 144 000 v nebi bude s řad SJ a Armageddon přežijí pouze věrní SJ, tak pro adventisty, kteří rovněž veří v doslovných 144 000, tak pro ně jsou zbylá místa v nebi rezervována pro adventisty a pozemský ráj po Armageddonu je rovněž pro adventisty.
Ne nadarmo jsou SJ adventistickým odštěpkem. Obě církve mají příliš mnoho společného, ačkoli to obě vehementně odmítají a nerady to slyší...

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  petr stanislav 15/8/2014, 11:58

[quote="annakonyk"]
V dnešní době nenajdeme "jediné pravé náboženství" jak nás učily u SJ, protože žádné není. Dnes běžíme každí sám za sebe, a ten kdo upřímně hledá Boží pravdu ji určitě najde, sám Ježíš slíbil, že bude s námi až do konce.
[quote][/quote][/quote]

Jistě lze souhlasit s tím, že jediné pravé náboženství nelze najít, všude se najde něco, co jednotlivcům nebude vyhovovat. Přesto si myslím, že lze najít církve, ve kterých přebývá Bůh...
Souhlasím s Tebou i co se týká upřímného hledání Boží pravdy, samozřejmě s modlitbou, ale pokud "poběžíš sama za sebe", co potom Matouš 18,20?

petr stanislav

Male Poeet p?íspivku : 28
Reputace : 0
Body : 36
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

SJ a studium Bible - Stránka 2 Empty Re: SJ a studium Bible

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru