Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svědkové Jehovovi a služba

+22
jonas
Arago
A6zvolen
sazeč
Abbaddon
witness
Martin Cibulka
Dora
KEROS
fatima
zbysek
jája
candy
Jesen
Radim
Matěj Telam
Černá ovce sboru
Jirka z P. (queens)
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Petr V.
Mysteri
26 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Mysteri 10/4/2007, 12:49

"A tato dobrá zpráva bude hlásána na znameni všem národům a potom příjde konec." Takhle nějak jsme se to učily na shromážděních.
Jako malé dítě jsem byla ve službě s rodiči.A jedna paní reagovala na tuto zprávu tím,že se snažila zabouchnout dveře tatínek jí tam pohotově strčil nohu.A pokračoval v hlásání a když se paní podařilo zabouchnout dveře ještě půl hodiny pokračoval v hlásání za dveřmi.A celou cestu domů se pak naši dohadovali o tom jak se má tato zpráva šířit.(Nutno dodat,že tatínek jako jediný z rodiny nebyl duchovně slabý a stále patří k SJ)
A jak jste na tom vy?Když jste odešli od SJ jakou pravdu nyní hlásáte?
Jaký je váš názor na službu SJ?
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty SJ a služba

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 15:23

Mám za to, že SJ nehlásají žádnou dobrou zprávu. Hlásání dobré zprávy musí vycházet ze srdce. To co hlásají SJ je plněním jha,do kterého zapřáhl zvěstovatele VRO. Proto jsou SJ spíše plniči lidského zákona než evangelisty.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Hvězdlický 10/4/2007, 15:25

Jejich dobrou zprávou, je nábor do organizace

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty SJ a služba

Příspěvek  Petr V. 10/4/2007, 15:28

To je zcela přesné.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Mysteri 10/4/2007, 17:56

Myslím si ,že když děláme něco pro Boha a čekáme za to odměnu(že budeme v ráji) pak je to špatně.Bůh přece není tak bezmocný, že by záleželo na nás lidech jestli tuto zprávu rozšíříme nebo ne.Myslím si,že je to o tom:"Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí" a každý kdo má rád své bratry se o ní rád podělí.To znamená,že tím vlastně ukazujeme Bohu jací doopravdy jsme.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Hvězdlický 10/4/2007, 18:28

5. Mojžíšova 30:19 Dnes proti vám opravdu beru za svědky nebesa a zemi, že jsem ti předložil život a smrt, požehnání a zlořečení; a vyvolíš si život, abys zůstal naživu ty a tvé potomstvo,

Již ve starém zákoně byla volba. Ani po židech nechtěl Bůh, aby dodržovali zákon jen tak, z lásky a nebo pro nic a za nic.

Domnívám se, že sloužit Bohu a nečekat a nezajímat se o odměnu, je jako bych řekl "o odměnu nestojím, dej si ji za klobouk. Já ti budu sloužit i tak"..

To by asi taky nebylo dobře.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 10/4/2007, 18:31

Na službě SJ je vidět, jak působí manipulace na lidi, kteří jsou v podstatě upřímní.
Když se jim neustále opakuje, v jak strašném stavu se lidé ve světě nacházejí, jak málo času jim zbývá, jak vůbec Bibli neznají a vůbec v Boha nevěří, když jim to budete opakovat nejméně třikrát týdne na shromáždění, sedmkrát týdně v denních textech, třikrát do roku hromadně na sjezdech a nepočítaně v rozhovorech jednotlivců, to by bylo, aby ti lidé nevyběhli pomáhat svým bližním - zachraňte se z této pokřivené generace.
Nejhorší na tom je, že svým způsobem někteří lidé opravdu žijí hmotnými věcmi víc než duchovními a svět by si opravdu zasloužil opravu - jenže, všechno je trochu jinak.
Bůh se rozhodl lidi zachránit prostřednictvím Krista, Kristus posílá lidem svého Ducha, křesťané se mají radovat ze spásy, kterou mají a radostí, pokojem a láskou mají působit na své okolí. Pochopitelně i slovem, ale asi nemá takový význam, jaký mu dávají SJ. Křesťanství rozhodně není distribuce literatury (zdánlivě zdarma), křesťanství je způsob života a uvažování. Postoj.
A služba - křesťanská služba, není roznášení časopisů. Sloužit lidem je o pomoci - "dali jste mi napít, dali jste mi najíst, navštívili jste mě" říká Kristus.
Moc se mi líbila myšlenka ve velikonočním kázání - Křesťané by neměli být jen "lidmi Velkého Pátku", připomínající ukřižování Kristovo, ale více by měli být "lidmi velikonoční neděle" hlásající Kristovo vzkříšení. Už apoštol Pavel v dopise do Korintu zdůraznil, jak důležité je vzkříšení. A to si myslím, že je dobře lidem připomínat - jsme křesťané, radujeme se, že Kristus žije, že můžeme žít s ním ve společenství Ducha a radovat se ze spásy, kterou lidem přinesl. Tohle je určitě evangelium.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Hvězdlický 10/4/2007, 18:48

radujeme se, že Kristus žije, že můžeme žít s ním ve společenství Ducha a radovat se ze spásy, kterou lidem přinesl. Tohle je určitě evangelium

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Mysteri 10/4/2007, 20:27

Chodit do služby jen pro to aby mě Bůh zachránil mi příjde sobecké.Nemyslím si,že bych tímto názorem nějak odmítala odměnu.Ze života mám vyzkoušeno, že když něco děláte pro odměnu, odměna se nedostaví.Když pro někoho něco děláte nezištně jenom z lásky tak vás Bůh odmění.
Jinak souhlasim s Quaero
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 10/4/2007, 23:02

sunny Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Černá ovce sboru 10/6/2007, 19:51

Ono jde o to,co se touto dobrou zprávou myslí.Podle SJ jsou to války,hlad,nemoci,katastrofy apod.Otázka je také kdy začala být ta dobrá zpráva kázána.Myslím si,že šíření dobré zprávy začalo hned po smrti JK a jejím obsahem byla záchrana výkupní obětí JK.Ať se díváme na církve jakkoliv a ač spáchali mnoho zla,byly to právě ony kdo rozšířil po světě jméno JK a spásu skrze jeho oběť.Jméno Ježíš Kristus zná celý svět a dost dlouho,tudíž bylo kázáno po celé obydlené zemi.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Matěj Telam 19/3/2009, 01:12

Napíši to zde do námětu - Svědkové Jehovovi a služba.

Nejsem proti aktivnímu křesťanství a souhlasím s výše vyjádřenými názory.

Ale jsem proti vynucování dobrých skutků na základě podávání zprávy o kazatelské službě. Samo vedení (VRO) ví o tom, že tento požadavek je nebiblický. Sám Karl Adams jeden z vedoucích činitelů společnosti Strážná věž již v roce 1971 o této věci napsal:

Je nutno připustit, že celý systém podávání zprávy z kazatelské služby jde nad to, co Bible po křesťanech žádá...
(Hledání křesťanské svobody - s.161)

A nyní, proč to opět připomínám?
Nelogičnost a absurdnost rozdělování životní služby Bohu na evidovaný a neevidovaný čas opěl vynikl novým opatřením pro členy organizace Svědků Jehovových.
A to novým pokynem, který byl uveřejněn v Naší službě Království z března 2009 na str.2 - odst.4.

....I poté, co se zájemce nechal pokřtít, si můžete počítat čas, opětovné návštěvy a studium. Zvěstovatel, který na studiu bude s vámi a bude se do něj zapojovat, si může čas počítat také.

Toto předtím nebylo možné.
Otázky: Jak to, že to nebylo předtím možné ?
Na základě čeho je to možné nyní?

Perlička: Jeden "skalní" bratr v komentáři k tomuto odstavci to "zazdil" větou: "Ale jestli se ten druhý(há) zvěstovatel nebude zapojovat do hovoru, tak si psát nic nebude".

Opět absurdita a hloupost zvítězila nad láskou a.... elephant
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Radim 19/3/2009, 20:05

Tvůj příspěvek mne v dnešním studeném dni dobře pobavil.
A tak jsem zavzpomínal na dobu, kdy se nesmělo (a nebo nebylo doporučeno - ono je to vlastně to samé) počítat nic, než zvěstovatel oslovil 1. člověka.
A tak se stávalo, že jsem někdy promrzl venku i hodinu, než jsem si konečně mohl psát ten ostře sledovaný čas...


Že by toto nové láskyplné opatření souviselo se snahou zachovat průměry měsíčních zpráv z kazatelské služby?

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty SJ a služba

Příspěvek  Jesen 20/9/2009, 22:07

Přečetl jsem si komentáře k uvedenému tématu. Zajímá mě, zda si myslíte, že oznamování pravdy o JK jako slíbeném Mesiáši a vykupiteli již v dnešní době není nutné zvěstovat. Jak dáte s vaším pohledem do souladu Mat. 24:14. Děkuji

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Radim 21/9/2009, 23:17

Často přemýšlím, jakým způsobem se tento verš může jednou vyplnit.
I když jsou místa ve světe, kde SJ na dveře různých bytů klepali za svojí existenci nesčetněkrát, na jiných místech kde populace prudce expanduje, nikdy nebyli a nebudou. Počet těchto lidí se počítáta na miliardy.

Dokonce i v zemích, kde SJ působí už léta, když se kdekoliv vysloví termín Svědek Jehovův, vyvstane lidem na mysl nejprve - transfuze, vánoce, pak až pomyslné "zvonky". Samotné poselství je tímto zastíněno.

Desítky a stovky let se zvěst o Ježíši šířila po světe, ale zárověň se zvětšovala dramaticky populace v místech, kde se tato zpráva prakitcky nepohybuje, Čína Indide, Arabie.
Možná že tolikrát diskutovaná globalizace, bude jedním z dalších rysů dnešní doby, kdy se informace šíří, nesrovnatelně rychleji a globálněji, než kdykoliv v lidských dějinách.

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  candy 22/9/2009, 00:21

Ale když se na to podíváme z druhé stránky, nejsou náhodou SJ nástrojem někoho jiného? Přece už z prvního století nejsou vůbec dochovány informace, že by dokonce sám Ježíš Kristus vyslovoval boží jméno; když si uvědomíme kdo a od kdy používá a používal tetragramaton dříve než SJ, bude přinejmenším na pováženou jestli vůbec SJ zvěstují Krista nebo že by anti...???!

Když si to uvědomíme a všichni zde přítomní na diskuzi, kteří již něco pamatujeme a položíme si otázku kdo je víc oznamován Syn nebo Otec, tak musí jednoznačně připustit, že Otec, ale má to tak být? Nemělo to být naopak, že oznamováním evangelia má být oslavován Otec tím, že je oslavován jeho Syn, ale SJ jakoby Syna vynechali i když se občas o něm zmíní, tak přece jenom už i text v NZ, který hovoří o Kristu je překládán tak aby si všichni mysleli, že je míněn Otec, ukazuje na tu skutečnost, že se SJ od své minulosti a stínu svých zakladatelů daleko nedostali. Koho mj. uctívají nebo vzývají údajně na svých setkáních např. svobodní zednáři a kdo patřil mezi velekněze a byl členem nejvyšší lóže???????

Pozorný čtenáři odpověz si sám. Cool

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  jája 22/9/2009, 15:13

Candy, není to paranoia? Můj táta bude vždycky víc,než já.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  candy 22/9/2009, 15:39

Já přece nic takového nepíši, jen poukazuji, že v NZ je nastíněn postup jak má být oslavován Otec, nic víc nic míň. Už nevím přesně kde, ale v NZ je vysvětleno, že Božím tajemstvím nebo toto tajemství bylo zjeveno nebo přímo tímto tajemstvím je Kristus. Proto jsem reagoval, že u SJ je to do jisté míry znevažování jak Syna tak Otce, protože kdo nemiluje Krista nemiluje Otce. A tím jak jednají SJ tak moc neukazují, že by Krista milovali, proto i když vyzdvihují Otce tak tím, že Syn je defakto v pozadí jakoby ponižují i Otce. Prostě a jednoduše NZ zanechal vzkaz, že Otec je oslavován když je oslavován jeho Syn.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  zbysek 22/9/2009, 17:13

J 5:23 "aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nemá v úctě Syna, nemá v úctě ani Otce, který ho poslal."

A z překladu SJ:
Fil 2:10,11 "10 aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou
11 a aby každý jazyk otevřeně uznával, že Ježíš Kristus je Pánem ke slávě Boha, Otce."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  candy 22/9/2009, 17:55

Díky Zbyšku za doplnění textu.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  fatima 22/9/2009, 23:41

V Nove smlouve je Buh nazyvan Otcem.... Nikdy zde v prekladech , krome PNS nenajdete tetragramaton... Nenuti to k zamysleni? Buh se zde totiz v souladu s Novou smlouvou stava skutecne nasim Otcem, presne tak jak o nem mluvi , zejmena v v Janove evangeliu sam Pan Jezis.
A my jsme jeho deti.. pardon...tedy ti, kdo se jimi citi byt a ti , kteri chteji a snazi se nasledovat cestu, kterou nam ukazuje sam Bozi syn. Very Happy

fatima

Male Poeet p?íspivku : 26
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 25. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  fatima 23/9/2009, 01:13

Vědouce, že anebývá člověk ospravedlněn z skutků Zákona, ale skrze víru v Jezukrista, i my v Krista uvěřili jsme, abychom ospravedlněni byli z víry Kristovy, a ne z skutků Zákona, bprotože nebude ospravedlněn z skutků Zákona žádný člověk. Ga 2, 7-16.

fatima

Male Poeet p?íspivku : 26
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 25. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty služba na ulici

Příspěvek  Černá ovce sboru 24/9/2009, 14:51

Nejsme jim trochu podobní?
[You must be registered and logged in to see this link.]
nebo tady
[You must be registered and logged in to see this link.]
podbně zde
[You must be registered and logged in to see this link.]
až na detejly mi připomíná to v čem jsme byli.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty SJ a služba

Příspěvek  Jesen 28/9/2009, 09:04

Vrátím se zpět k Mat 24:14. a kázání o království. Čtu si opět dopisy v NZ a je mi jasné, že dobrou zprávou, kterou přijímali raní křesťané, byla zpráva o tom, že JK je Mesiáš, který zemřel, vstal z mrtvých a vzal na sebe hříchy lidstva. Přijetím JK jako vykupitele jsme tímto ospravedlněni před Bohem. Alespoň první křesťané věřili, že JK příjde brzy na Zem a vezme křesťany do nebe, kde budou kralovat.
Já znovu pokládám otázku. Na základě čeho si myslíte, že tato zpráva o JK nemá již být hlásána lidem, kteří o Bibli nic neví nebo jsou ateisté?

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Matěj Telam 28/9/2009, 15:46

Na základě čeho si myslíte, že tato zpráva o JK nemá již být hlásána lidem, kteří o Bibli nic neví nebo jsou ateisté?

Kdo to řekl? Odkud jsi to vyčetl? Proč takto neguješ otázku ohledně zvěstování Krista?

Naopak vidím, jak více kazatelů a nově zrozených církví káže a volá po potřebě zvěstování.
Z Bible spíše čtu na základě čeho se má kázat a dokdy.

1. Korintským 11:26
Neboť kdykoliv byste jedli tento chléb a pili [tento] kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud [on] nepřijde.


Matouš 28:18 Ježíš přistoupil a promluvil k nim: „Byla mi dána veškerá pravomoc na nebi i na zemi.
19 Jděte [tedy] a +učiňte10 [mými] +učedníky všechny národy, křtěte10 je ve jméno Otce i Syna i Ducha Svatého(10) ř.: učiňte ... křtíce je ... a učíce je ...;
20 a učte10 je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání tohoto věku. [Amen.]"
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Svědkové Jehovovi a služba Empty Re: Svědkové Jehovovi a služba

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru