Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENERACE-nové světlo

+8
Jiří Hrádek - Matýno
Arago
jája
Petr V.
Černá ovce sboru
Dora
Věra Kolafová - quaero
Luboš
12 posters

Goto down

GENERACE-nové světlo Empty GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Luboš 11/11/2007, 22:07

Tak,zase bude vzrušení-starší u nás ve sboru vypouštějí něco o přicházejícím novém světle-generace z Matouše 24.kapitoly mají být pomazaní. Když vezmeme do úvahy nedávnou otázku čtenářů,která mění porozumění zapečetění,tak Armageddon nikdy nenastane,protože Společnost velkoryse připustila přijímat oprávněně symboly i relativně mladým lidem bez toho,že by byli jen náhradníky. Vyzývám teda všechny odpovědné pomazané-přestaňte přijímat symboly a konečně se dočkáme!
PS: jako krále severu nyní s určitostí rozeznáváme třídu ledního medvěda Cool
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2007, 10:39

...starší u nás ve sboru vypouštějí něco o přicházejícím novém světle-generace z Matouše 24.kapitoly mají být pomazaní.

No vida, a je to tady!!!
Tahle informace tu už byla na fóru uvedena a to "neoficielně" v Aktualitách: Předmět: From Annual Meeting [You must be registered and logged in to see this image.]Sat 20 Oct - 19:02.
Od té doby čekám na nějaký "oficielní" náznak ze sborů a už je to tady!

Vedení SJ/VRO opravdu změnilo taktiku - ale mám dojem, že si toho mnozí ani nevšímají!

Pokusím se to trochu srozumitelně popsat:

Ta změna taktiky spočívá v tom, že už SJ zřejmě nebudou tolik oslňovat svými přesnými biblickými výpočty, kterými ohromovali víc než sto let. Jde jim o záchranu sama sebe - tedy NSSJ.
Ty jejich výpočty je totiž samy dohnaly!

Důvod, proč bylo nedávno zrušeno označení roku 1935 jako roku, kdy skončil výběr do třídy pomazaných/144.000 (viz Strážná věž z 1.května 2007 - Otázky čtenářů, Kdy končí výběr křesťanů s nebeskou nadějí?), je jednoduchý: bylo to nutné k tomu, aby v Brooklynu mohli zasednout mladší muži, kteří se budou moct hlásit k ostatku, protože ti staří nám vymřeli!
To by nám najednou zmizel VRO a to by padlo celé náboženství SJ!

Protože je to ale přecejenom dost velký kotrmelec a někdo by pro tuto změnu mohl začít v Bibli hledat podklady, bylo potřeba vymyslet další podporu pro toto tvrzení.

A k tomu se dobře hodí známý text Mat.24:34, ta naše už tolik známá "generace".

Mat. 24:34: "Amen, pravím vám, že nepomine toto pokolení/generace, než se to všechno stane."


Původně se totiž vysvětlovalo, že "generace" která nepomine, je "generace roku 1914" která má zažít Armagedon a proto je Armagedon za dveřmi.
Jenže jak se blížil rok 2000 a začínalo být jasné, že to tak není, přišla změna a pojem "generace" se začal mlžit. (Mimochodem taky v té době najednou tiše zmizela celá věta z tiráže ve Strážné věži, která se o "generaci roku 1914, která zcela jistě zažije Boží zásah - Armagedon", zmiňovala).

Od té doby byl výklad textu Mat.24:34 ohledně "generace" dost zamlžen.
A vida, už se nám ten text zase hodí!
Dnes podle VRO přichází "nové světlo", že ta generace je vlastně "generace pomazaných", která tu bude až do Armagedonu.

Věřím tomu, že všichni SJ (kteří si ty informace neuvědomují souhrnně) budou nadšeni, jak na to ten věrný a rozvážný otrok (VRO) přišel a budou šťastni, že jim dává pokrm v pravý čas.

Když to domyslíte, je to teda bomba - tím si totiž zajistil Brooklyn vládnutí nad "jinými ovcemi" donekonečna.
Generace pomazaných tu může být pořád a ostatní budou pořád pobízeni ke stále větším a větším dealerským výsledkům....


Naposledy upravil dne 14/11/2007, 11:23, celkově upraveno 1 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Dora 14/11/2007, 11:22

Quaero, prosím Tě, pro ty pomaleji chápajíci, můžeš to objasnit ještě jasněji? Wink
Generace r. 1914 je jasná. Ale kdo je teda podle VRO dnes generací pomazaných - jen ti, co sedí v Brooklynu? Nebo ještě ti žijící ze 144 000? A kdo to vlastně bude, až tady nikdo ze 144 000 nebude?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 14/11/2007, 11:58

Podle SJ jsou "pomazaní" ti, kteří jsou pomazaní svatých duchem a těch je celkem "144.000". Z nich tu na zemi žije dnes již jen "ostatek".
Ti, kteří patří k "ostatku" jsou všichni ti, co se dnes hlásí k "pomazaným", z nichž někteří sedí, jak píšeš v Brooklynu.
Generace pomazaných bude tedy nejspíš generace všech dnes žijících pomazaných.

Člověka hned napadá, že když byl zrušen rok 1935, jako konečný rok pro výběr do nebeské třídy, že se může docela dobře stát, že se k pomazaným začne hlásit tak moc lidí, že budou mít SJ problém s tím počtem 144.000 - aby jich nakonec neměli víc.
Ale to si myslím, že zvládnou docela jednoduše svojí manipulací: Jednotlivci u SJ nemají odvahu se hlásit k nebeské třídě, protože je jim vysvětleno, že k tomu musíš mít docela zvláštní pocity, musíš si být absolutně jistá, že jdeš do nebe a taky že Písmo je napsáno přímo pro tebe. Ty pocity ale dost těžko může cítit člověk, který je leta silně indoktrinovaný k tomu, jak nebezpečné je "přijímat chléb a víno nehodně", protože v případě, že by k nebeské třídě náhodou nepatřil, ale jen si to sám myslil, zaviní si odsouzení. A taky, že má být pokorný a pokorně přijímat vedení pomazaných - takže v tom postavení je těžké si představit, že se najednou začneš cítit jako člen nebeské třídy. Tak si myslím, že i ten počet 144.000 lehko ukočírují...

No a pak píšeš - kdo to vlastně bude, až tady nikdo ze 144 000 nebude?
Proč by tu vlastně nikdo nebyl? Já si myslím, že někdo se vždycky bude cítit na to, že by mohl vést a vládnout. A když bude potřeba, dá se k tomu zase obráceně zmanipulovat, ne?
Ale to je jen moje úvaha. Dnes si myslím tohle nikdo neřeší. Taky proč? SJ řeší vždy to, co je pro tu danou chvíli neudržitelné, teprve když se jim ty jejich nauky začnou sypat na hlavu začínají vymýšlet náhradní řešení. Na tohle mají zatím času dost...
Nebo to už naopak mají dávno vymyšlené - a to je ještě daleko horší představa. Někdy se začnu obávat, že někdo nahoře docela dobře může tahat za provázky a může řídit i tzv. reformu.....ale tak daleko se už raději nepouštím.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Černá ovce sboru 14/11/2007, 23:57

Rozdělení na nebeskou třídu (věrného otroka) a pozemskou třídu (ničemného otroka) vymyslel pan Rutheford v.r.1925,když si chtěl za peníze badatelů bible postavit vilu k doživotnímu bydlení.Prohlásil,že vzkříšení starozákoních proroků nastane právě na tomto místě.Tím je mimochodem vyloučil ze 144000 pomazaných z 12kmenů izraele.Badatelé bible mu tento podvod zbaštily a věří tomu dodnes a nejen že vilu zaplatili,ale zadarmo na ni pracovali.K tomu ještě přikoupili 2 12-tiválcové limuzíny.Ve vile bydlel pan Rutherford až do své smrti v r.1942 a pak až byla tato vila prodána.Připomínám,ře teprve v.r.1925 přišel Rutherford s myšlenkou,že boží království již panuje neviditelně v nebi od r.1914.Ach tomusel být příchod Krista viditelný jako blesk až do nejvzdálenějších koutů země,když si toho nikdo na světě nevšiml,dokonce ani badalelé bible neomylně vedení svatým duchem v pravdě.Zajímavé je též,že myšlenka nepochází od Rutherforda,ale od adventistické autorky Elen Whietové.Když v.r.1844 nepřišel ohlašovaný armagedon,napsala Whietová knihu "Velký spor věků" v němž uvádí.že proroctví je správné splnilo se,ale splnila se pouze jeho neviditelná část....Russel,Rutherford a všichni vůdci různých sekt opisivali z této knihy,jak dutá hlava ve škole, kdykoli nepřišel jejich konec světa.Tímto chci připomenout,že rozdělení křesťanů na třídy stojí na výše uvedeném podvodu více než na písmu.A co až skutečně přijde armagedon.Také se to dozvíme až 11let po jeho příchodu,až vyjde nějaké nové světlo ve strážné věži?
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Petr V. 15/11/2007, 08:23

citace: Vyzývám teda všechny odpovědné pomazané-přestaňte přijímat symboly a konečně se dočkáme!
PS: jako krále severu nyní s určitostí rozeznáváme třídu ledního medvěda.


Já bych spíše vyzval všechny takzv. nepomazané SJ, aby se začali zabývat otázkou pomazání Duchem svatým, protože bez toho nejde být křesťanem. Každý kněz a král je v Izraeli Božím- pomazaný. Jde přece o to, abychom byli Bohu královským kněžstvem, nebo ne?

Co se týká ledních medvědů, tak ti jsou na tom momentálně špatně vlivem oteplování. Ale mohu se mýlit jak praví santa Klaus.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  jája 16/11/2007, 09:45

Dobré dopoledne,ač nečinný,procházím si letmo časopisy včetně NSK,co mě zaujme,u toho se zastavím.
To,co tu píšete,jsem ale nikde nečet.
Zaznělo to snad jako oznámení na SH?
Je to "oficiální" názor,nebo jen fámy v nějakém sboru?
Díky za info a hezký den všem.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 16/11/2007, 18:46

Jájo,
uznávám, že jsem zareagovala na "neověřenou informaci" (od Hurvinka na Aktualitách) jako by byla ověřená a poté co se tu objevila informace, že starší kdesi mluví o novém světle týkajícím se téhož, brala jsem to, že se to pomalu začíná potvrzovat.
Je fakt, že musíme počkat, až se to opravdu objeví oficielně někde v časopisech.
Ale na druhé straně je dobře, že tu o tom máme avizo, protože SJ si poslední dobou zvykli tyhle závažné informace sdělovat svým ovečkám jaksi mimochodem, jakoby o nic nešlo - třeba v Otázce čtenářů... A když to člověk neví dopředu, může se stát, že to přehlédne.
Tak snad - až zas budeš letmo procházet časopisy a NSK - snad to nepřehlédneš. Já už nečtu svědkovskou literaturu ani letmo (vůbec se mi po ní teda nestýská), jsem tudíž odkázaná na informace od ostatních.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Luboš 19/11/2007, 02:12

není to z hecu,ale na papíře to zatím fakt ještě není. Vcelku je to stejně jedno,na to aby se konec mohl vzdálit na nekonečno už nové světlo není potřeba
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Arago 25/11/2007, 18:57

Třída "Ledního medvěda" se v žádném případě neměla ještě prozradit, protože, až skončí "kvákavá žabí propaganda" a svůj vliv zesílí "Novodobí netinim", potom "Ostatek podobný Sulamitce" vyzve "Malé Stádo" spolu s "Jinými Ovcemi" aby kázali v pytlovině
"Velkému Babylonu", "Ohola a Oholiba "vyženou novodobého kozla Azazela do přeobrazné pouště.Novodobý Jeruzalém se pak vzápětí stane duchovním předobrazem těch, kteří jsou jakoby " na voze novodobého Jehu", svrhnou z oken předobraz Jezábel a spolu pak postaví duchovní příbytek pro vznešenou třídu "ledního medvěda"
Nebo "lesního medvěda"? Teď vážně nevim... santa
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 17/1/2008, 12:05

Všimněte si prosím velmi zajímeho souhrnu vývoje nauky o "generaci" pod tématem: Zacyklení nauky o "generaci".
Krásný den všem.

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Luboš 25/1/2008, 20:23

Omlouvám se,dotyčný důkazní materiál mi leží doma už skoro měsíc,až teď mne napadlo,že bych to měl napsat-na téma generace vyšel studijní článek v SV 15.února 2008 pod názvem Co pro vás znamená Kristova přítomnost? Fikaně v studijním vydání určeném jen pro aktivní a to já jsem.Jen si postesknu-mám skvělou ženu,ale evidentně se bojí křesťanské svobody Crying or Very sad a debata tudíž není možná.Je snadné zaměnit pokoru za nesvéprávnost. Celkově zpětně vidím původní založení tohoto tématu jako zbytečné,omlouvám se za to. Myslím,že je to naprosto nepodstatný problém-uvědomil jsem si to hlavně z přehnaně vzrušené reakce jednoho našeho staršího,který dostal e-mailem ofocené články s předstihem v angličtině z USA,nebo GB,nevím,a uvědomil jsem si,jak mu chybí takový druh horlivosti pro Bibli (ne že by byl špatnej,ale věří bezelstně organizaci).
PS: zrušení nauky o ukončeném výběru pomazaných v roce 1935 mělo za následek to,že počet přijímajících symboly vzrostl na 9100 v loňském roce (zdroj-NSK únor 2008-nově je výroční zpráva ne v SV,ale v NSK)
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  jsemkteryjsem 28/1/2008, 01:19

quaero napsal:[quote
Vedení SJ/VRO opravdu změnilo taktiku - ale mám dojem, že si toho mnozí ani nevšímají!

.

To je pravda. Při běžných rozhovorech se o ničem takovém nebavíme. Ve službě se nás na tohle nikdo nezeptá a když to je otázka, tak necháme odpovědět nějakého knihomola zalezlého za pecí kterému dělá dobře, že si myslí, že tomu rozumí.
Já pomazaný nejsem, to bych musel mít to svědectví - ten nutkavý pocit. Před desetiletími se prý říkalo (neoficielně) že až se bude k pomazaným hlásit jen 12 000, že pak bude armagedon. Když to číslo jednou kleslo pod 7000, začalo se šuškat že musí umřít. Jenomže te´d, po úpravách generace a po novém světle že nás budou pomazaní převádět - se počet těch kteří příjmají - zvednul skoro na 9 000. Taky to souvisí s oficiálním prohlášením VS že "neobejdete Izraelská města" - znamená že svědkové do Armagedonu neprojdou s důkladným kázáním celou Zemi. Myslí se hlavně na arabské země a čínu.
Nemám moc info z jiných zemí, ale asi v celých čechách se už svědkové tolik neupínají k očekávání a k datumům. Podobné informace od VS nás nechávají rozumně chladnými. Jestli to je špatně myšlený útok na členy aby něco dělali - to z literatury nelze jasně číst.
Určitě nikdo nemá právo tlouct jiného Biblí do hlavy. Nikdo Bibli plně nerozumí. Kdyby Bůh chtěl, aby byla Bible jasná jako jízdní řád - postaral by se, aby takto byla napsána. Já nemarním čas úvahami o tak neosobních naukách, spíše si chci u Boha získat jméno dobrou činností.

jsemkteryjsem

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 26. 12. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Jiří Hrádek - Matýno 28/1/2008, 12:25

Já nemarním čas úvahami o tak neosobních naukách, spíše si chci u Boha získat jméno dobrou činností.

Ano milý bratře, to chápu, také jsem tak smýšlel. Možná s to tak úplně nemyslel, jak jsi to napsal. Obvykle to nutkání získat dobré jméno u Boha svou činností pramení z pochopení pojmu "nezasloužená laskavost" (NWT), který je v jiných překladech jednotně překládán jako "milost". Milost se totiž přijímá, nezískává!!! Nijak se to ovšem nevylučuje s Jakubovým "víra bez skutků je mrtvá". To bylo delší dobu téma mých modliteb, tak když bys o tom chtěl přemýšlet, dej vědět. S tímto tématem diskuze to moc nesouvisí, ale nemohl jsem nereagovat, bylo to jako "oheň v mých kostech".

Pokud jde o čísla. Povězte prosím někdo nějaké po sobě jdoucí vrcholy z rozvoje díla v ČR. Např. procento růstu atp.

Jiří Hrádek - Matýno

Male Poeet p?íspivku : 36
vztah k organizaci : viz. "Jak jsem znovu uvěřil" na www.rozcesti.org
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 24. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Old.Stloukal 28/1/2008, 12:34

JSEM KTERÝ JSEM ? (kdo jsi BŮH?) NAPSAL

Určitě nikdo nemá právo tlouct jiného Biblí do hlavy. Nikdo Bibli plně nerozumí. Kdyby Bůh chtěl, aby byla Bible jasná jako jízdní řád - postaral by se, aby takto byla napsána. Já nemarním čas úvahami o tak neosobních naukách, spíše si chci u Boha získat jméno dobrou činností.

S TÍM NELZE NEŽ SOUHLASIT. ALE TAKÉ VNNSSJ TVRDÍ, ŽE BŮH JE SNIMI PRO JEJICH VELMI DOBROU KAZATELSKOU ČINNOST A ŽE JEDINĚ ONI KONAJÍ V SOULADU S BOŽÍMI POŽADAVKY!!!

NO TAK NEVÍM. JISTĚ BUDE SOUDIT BŮH OTEC,SYN A JEJICH DUCH SVATÝ.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Dora 28/1/2008, 14:25

jsemkteryjsem napsal:Já nemarním čas úvahami o tak neosobních naukách, spíše si chci u Boha získat jméno dobrou činností.
No, Matýno už to řek docela jasně, ale taky mi to nedá...
Konat dobré věci je určitě dobré, ale získat si tím jméno u Boha nelze.
Spasen můžeš být milostí, ne na základě skutků. (Ef 2:9,10 a spooousta dalších oddílků z Písma.) Pokud patříš Pánu, je jaksi nasnadě, že konáš a chceš konat dobré...
Otázkou je motivace: pokud se tím chceš před Bohem nějak zviditelnit, myslím, že taková motivace shoří jako dům, který člověk stavěl ze dřeva, trávy a slámy (1Kor 3:12-15). Pokud usiluješ o dobré z nesobeckých důvodů a z vděčnosti za spasení, které jsi od Boha z Jeho milosti přijal, pak stavíš ze zlata, stříbra a drahých kamenů. Smile

Jeremjáš 45:5 A ty bys chtěl pro sebe usilovat o veliké věci? Neusiluj. Neboť hle, já uvedu zlo na všechno tvorstvo v ní, je výrok Hospodinův, ale tobě dám jako kořist život na všech místech, kamkoli půjdeš."
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Hvězdlický 28/1/2008, 14:30

˛
kód:
NO TAK NEVÍM. JISTĚ BUDE SOUDIT BŮH OTEC,SYN A JEJICH DUCH SVATÝ.


Když to Oldo nevíš, tak skus pochopit, kdo byl ustanoven od Otce za soudce. Byl to Svatý Duch, nebo Otec sám a nebo Syn?

Je tam nenamotej tu svoji katolickou trojici, ale drž se Písma...

Skutky apoštolů 10:42 A uložil nám, abychom kázali lidu a dosvědčovali, že je to on, koho Bůh ustanovil za soudce živých i mrtvých.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Generace

Příspěvek  Jesen 7/2/2010, 01:15

Při pročítání příspěvků mě napadlo, kolik vůbec žilo Vážných badatelů Bible a Svědků Jehovových, kteří se hlásili nebo hlásí k 144 000. Není snad možné, že toto číslo již bylo v 19. a 20. století překročeno? Zanedbávám samozřejmě 1. stol....
Je možné to zjistit? Pokoušel se o to někdo?
Chtěl bych poděkovat za souvislosti, které mi opět v době vydání SV v roce 2007 a 2008 o generaci a pomazaných, unikly. Tyto diskuse a informace jsou opravdu obohacující.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

GENERACE-nové světlo Empty Re: GENERACE-nové světlo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru