Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč v organizaci zůstáváte?

+16
drobeček
Christian´s gayangel
Old.Stloukal
Věra Kolafová - quaero
scotty
OOO
Jirka z P. (queens)
Petr Štefek
Luboš Kolafa - absolvo
Vladislav Kulda
Milan
Ivan Novotný ml.
Martin Cibulka
Arago
Hvězdlický
admin pavel
20 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Hvězdlický 2/10/2006, 10:10

Vybral jsem si několik myšlenek z posledních tří přízpěvků, které mne zaujaly.

nenalézáme žádnou dokonalou. Ono totiž záleží na tom, jaká si v sobě nastavíme kritéria pro církev v jejíž jménu chceme sloužit druhým a jaká kritéria nastavíme podle Písma sobě.
Většinou tomu tak je. Je psáno "že si lidé budou vyhledávat učitele podle vlastních uší". Normu, podle čeho poznáme a kde ji hledat stanovil Pán. Lidská volba je pro kočku.

Rozčiluji ho tím, že mu (z legrace ) říkám, že mám dva platné křty. Nikdy jsem se totiž z katolické církve nevypsal, jak po mě SJ žádali,

Je dobře, že je to z legrace. Protože pravost obou je možná na stejné úrovni. Mohu být pokřtěn kdekým? Třeba nevěrcem? Kdo mohl křtít v prvním století? Všichni učedníci? Pro koho je křest závazný (podobně jako večeře Páně)

jestliže Bůh nechává spoluexistovat vedle sebe různé církve, které splňují základní požadavek - následují Krista - může (nemusí) to znamenat, že jsou to jen různé nástroje jednoho truhláře.
Nejsou to jen církve, ale všeobecně nechává pospolu růst pšenici s plevelem..Doba žně, a tedy dělení, ještě nenastalo (jak je psáno).
Potom by to znamenalo, že skutečně je to dílo jednoho truhláře, satana a jeho kumpánů.

Štefek-A s tím souvisí i to, kam bychom šli. To je dle mého názoru velmi dobrá ideologie SJ.

K poslední myšlence není co dodat. Je dostatečně jasná.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/11/2006, 09:06

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 12:18, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  OOO 7/11/2006, 09:20

Tak vám blahopřeji,pánové.Koukám ,že si dokážete "obhájit" další setrvání v organizaci SJ.Navíc si i vzájemně pofoukáte bebíčka.To by se zaradoval V.R.O: ,že i kritici..hájí jeho "učení".Pardón ,vy jste "disidenti" a tak nějak "ničíte"Molocha organizace ze-vnitř..Litu ji vás.I když to někteří z Vás myslí "dobře" je to "utopie"Pro nahnilost ani KSČ nešla reformovat v 68-69.Mnoho lidí tomu však věřilo.Pro obsahovou"nahnilost" je organizace SJ od samého začátku "démonská"a nejde "napravit" podobně jako "Kolos"KC....Boží církev byla vždy, mimo církevní "bloky"..Je možné ,že tam kde je více než třeba 10lidí už to zase zraje k "horšímu"?...Člověk je prostě takovej.. PS:i já si myslel ,že SJ lze reformovat od "spoda".Dnes vím ,že né.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/11/2006, 10:27

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 12:18, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  OOO 7/11/2006, 10:44

Dříve bych se za tvojí "logiku" asi postavil.Dnes vím ,že "určitě" né..Špatná je "ta"organizace né Ty nebo další SJ.Jiná kategorie jsou ti co na programech a v literatuře"tlačí"duchovní klíny do hlav posluchačů.Jde být pod tímto vlivem a nebýt ovlivněn?Mohl být člověk členem NDSAP a nemít ,alespoň morální vinu za "ŠOA"?nATO SI ODPOVĚZ GUEENSI SÁM?Podobně vnímám učení SJ a "duchovní"a naukovou spoušť po jeho působení.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/11/2006, 11:09

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 12:19, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  scotty 7/11/2006, 12:07

Co můžu říct ze své zkušenosti,tak SJ pomohli naší rodině v které jsem vyrůstal.Hlavně v tom,že ukázali že existuje Bůh,který má o lidi zájem a že Bible je Boží slovo,kterému můžeme věřit.Tenkrát před 16-ti lety to mojí mamce myslím s největší pravděpodobností zachránilo život.Možná to je jeden z hlavních důvodů proč se cítí být k NSSJ zavázaná a jen tak jí nehodlá opouštět,i když ví hodně věcí kterých se NSSJ dopouští.Je i toho názoru,že ve svůj čas si Bůh svoji organizaci od špatných lidí vyčistí a navíc na zemi stejně nic lepšího nemá.Přesto mám pocit že to říká spíš proto,protože tomu chce sama věřit.

Moje starší sestra by si zřejmě pěkně zničila život,kdyby včas nezačala studovat Bibli.Byla pěkně divoká.Možná to někdo nebude slyšet rád,ale nevím jestli bych já nebo někdo z rodiny nebýt SJ kteří nás tenkrát v docela pohnutých časech navštívili,tak by byl v dnešní době věřícím.

To jen tak na zamyšlenou...
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  OOO 7/11/2006, 12:24

scotty,chápu tvůj komentář.Taky znám "klady" za těch 20let co jsem byl SJ.Vidím však i ty "pomníčky"sebevraždy, psychiatrické problémy některých lidí ,rozvody a jiné.Je to důsledek neschopnosti starších "sytit"duchovně a efektivně své ovečky. Oni ani V.R.O. nedokáže tyto problémy"OPRAVDU" řešit.Nejsou k tomu povoláni..honí se za "lidským"cílem né za Bohem. Raději honí "hodiny"a staví vzdušné zámky. Když už to však někdo nemůže vykonávat tak ho raději"překročí" a jdou dál....Je mnoho nečinných SJ "duchovní"zoombie.I já řadu let jim byl.Nic z toho jsem v době ,kdy jsem studoval se SJ v organizaci "neviděl"Ta doba byla jiná než dnes.Možná od 83-1990?Tento fenomén je zřetelný až po "sameťáku"Proč? :sunny:Bylo vidět podobné špatné"ovoce" i v prvních sborech?


Naposledy upravil dne 17/12/2006, 10:52, celkově upraveno 3 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 7/11/2006, 14:05

Díky příspěvku scottyho se ten pohled stal objektivnějším. Když člověk něco opouští má někdy sklon, aby si svůj odchod zdůvodnil a ještě se víc přesvědčil o správnosti svého rozhodnutí, má tedy sklon tu skupinu (nebo partnera např.při rozvodu) co nejvíc očernit a udupat svými protiargumenty. Ale problém bývá často v něm, že si není tak úplně jistý svým novým postojem.
Já lituju všeho toho, co jsem jako SJ udělala, když jsem tím někomu ublížila. Na druhé straně to svým způsobem byla dobrá leta, (pochopitelně až na ty roky poslední, ty mi daly pěkně zabrat, to je ale jiná kapitola). Mám dojem, že kdybych je prožila kdekoliv jinde, myslím v jakékoli jiné nábož.skupině, bylo by to asi trochu podobné, protože nevěřím na dokonalou církev.
A tak souhlasím úplně s queensem, že nemá cenu nikam odcházet, ale zato má určitě velkou cenu se jinak chovat než ta skupina, se kterou nesouhlasím a konečné posouzení nechat na Bohu, Kristu, Duchu, andělích, jak chcete.
A hlavně si o sobě nemyslet, že teď zrovna já mám tu jedinou pravdu na světě.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 7/11/2006, 14:41

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 12:20, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 7/11/2006, 15:05

Mimoto se mi zdá, že Kristus vetšinou mluvil k jednotlivcům, např.v 7.kap. Matouše: od začátku začíná tím, že nemáme soudit jeden druhého, pak pokračuje těsnou branou a úzkou cestou, píše že mnozí kráčejí po po široké cestě a málo je těch, kteří nalézají tu úzkou. A pak to známé "ne každý, kdo mi říká Pane, Pane..." to přece není výrok určený skupině lidí, ale zase jednotlivci. Mám pocit, že Ježíš málokdy, jestli vůbec, mluvil o organizované skupině. Vždyť i to :"jděte a získávejte všechny národy za učedníky..." neřekl, že nutně musí jít spolu a že to musí být organizovaná evangelizace. Nebo se pletu?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Hvězdlický 7/11/2006, 16:07

Moje starší sestra by si zřejmě pěkně zničila život,kdyby včas nezačala studovat Bibli.Byla pěkně divoká.Možná to někdo nebude slyšet rád,ale nevím jestli bych já nebo někdo z rodiny nebýt SJ kteří nás tenkrát v docela pohnutých časech navštívili,tak by byl v dnešní době věřícím.

Kdyby se setkala s evangelíky, baptisty, Českými bratry, Adventisty, tak tam všude by našla mládež vedenou podobným způsobem.

SJ na rozdíl od nich, vedou svoji náborovou činnost intensivněji a proto je snadněji potkáš...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Vladislav Kulda 8/11/2006, 12:00

Milí přátelé!
Se zájmem jsem si četl výše uvedené příspěvky. V mnoha věcech souhlasím s Absolvem. Určitě v pocitech, které má nyní v sobě ohleně vyčištění sama sebe a uspořádání myšlenek. Já jsem nyní také v takovém stavu. Těžko někomu z lidí uvěřit, byť to myslí sebeupřimněji. Zkušenost, kterou jsem udělal se SJ mi dala co proto. Nejen to, že se mi rozpadla rodina, za to si můžu sám, ale to, že jsem byl mistrovsky podveden jako mladý! Co člověk může vědět o víře v Boha v 15 letech, když jsem předtím chodil do kostela, kde šlo především o tradice a zvyky! Opravdové náboženství, neboli čistá víra, tam byla vzácností. Plynula léta a když jako SJ jsem zjistil, jak jsme podváděni, došel jsem k názoru, že nejlépe učiním, když si s Bohem vytvořím osobní vztah, nezávislý na lidech. Jenže jsem se začal velmi rychle vzdalovat od doktríny NSSJ. Docházení do sálu kr. pro mě bylo trápením, natož sloužit jako starší, když jsem věděl o tolika nepravdách a podvodech. Vždyť jsem mnohdy nebyl schopen se podívat bratrům a sestrám do očí, když přišel nějaký dopis z Prahy a bylo nutné udělat nějaká nepříjemná opatření ve sboru. Mnozí br. za mnou docházeli a ptali se, jak to je s rokem 1914, jak je to s poslední generací atd., bylo toho moc. Nyní, když jsem odešel, tak se dávám dohromady, tak jako, když se člověk přestěhuje. Vyhazuji nepotřebné a instaluji si nový způsob života. Jen mě mrzí, že v NSSJ jsou mnozí lidé v situaci jako kdysi byli Izraelité. Mnozí jsou zmítáni sem,tam,jsou "sedřeni".
Chápu, že někdo chce v této organizaci zůstat, ale je třeba se zamyslet nad tím, že pak může jít i o kolektivní vinu. Říká se, že mlčet znamená souhlasit. Je to však osobní věc každého, nemám právo nikoho ke změně postojů přetahovat, jsme dospělí lidé a tak neseme osobní odpovědnost za své rozhodnutí a jednání. Zbytek je na Bohu, tak jak je výše uvedeno. On je spravedlivý a jedná podle opravdové lásky, ne mít plná ústa lásky, ale skutečnost je pak jiná. No, bylo toho dost, něco si nechám na později. Zatím ahojky!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 9/11/2006, 10:35

Skupinová terapie, kterou zde absolvujeme, je hodna chvály a dík patří i jejím autorům a administrátorům.Většinou jsme prožili podobná traumata (i radosti) ve spojení se SJ. V čase nevědomosti, v čase duchovního dětství, jsme na tom byli jako děti. Radovali jsme se, smáli jsme se, občas jsme zlobili, učili jsme se a někdy zase neučili. Čas dětství skončil a my vstoupili do dospělosti a uvědomujeme si, že nezávisle na ostatních lidech máme dospět ke zralému muži, jímž je Kristus. Jak těžkou a neuskutečnitelnou věc žádá Pavel. Jak těžký úkol ve světě plném spěchu, ve světě, kde není možno se stát poustevníkem. Je nějaká pomoc? Pomocníkem je Boží Svatý Duch, o němž diskutujeme na jíné stránce chatu. Pomoc můžeme hledat i u lidí. Jakub 5:16: Vyznávejte se jedni druhým ze svých hříchů a modlete se za sebe navzájem, abyste dosáhli spásy. neboť , mnoho zmůže usilovná modlitba spravedlivého.Bůh nás neponechal samotné, ačkoliv se nám možná zdá, že jsme bez církve, jako kůl v plotě. Lépe nežli špatnou církev, žádnou. Souhlasím s Kuldou v jeho názoru na přijetí osobní odpovědnosti, souhlasím i s myšlenkou o kolektivní vině. Jistě pro každého z nás jednou přijde čas rozhodnutí. Každé rozhodnutí dozrává a plní se dalšími názory, skutky, příběhy. Až nádoba nakonec někdy překypí.Chtěl bych připomenout, že muž který v současné době pomáhá mnoha tápajícím bývalým SJ, pan Franz, byl ještě mnoho let ve vedoucím sboru, nežli čestně odešel. Nejprve se snažil Komentářem k Jakubovu dopisu pomáhat zevnitř a posléze (po letech) zjistil , že je to málo. Že je třeba osobního příkladu. A tak je třeba brát i naší milou skupinovou psychoterapii. Říkáme si jeden druhému své názory, zpovídáme se (a přiznávám se , že jsem se ještě za nikoho z vás nemodlil, možná proto, že si nepřipadám, až tak spravedlivý, ale nemodlil) a naší zpověď je potřeba brát jenom jako názor, nikoliv jako autoritu. Prostě společně hledáme odpovědi na otázky, na které možná ani černobílé odpovědi neexistují. Bylo by jistě zajímavé slyšet se za rok. Jak se změníme, jak se dovybarvíme. (A ještě zajímavější by bylo se sejít u rybníka a opékat klobásky a popít vínka a příjemně pokecat.) .Ale kdo ví jestli bychom si ještě tak dobře rozuměli, když bychom se museli dopouštět i skutků vůči sobě navzájem. Tam kde se sejdou dva nebo tři může být Kristus a nebo i nepokoj. Jo jo. Ta lidská nedokonalost je nepříjemná nemoc. Takže vás všechny pozdravuji a zase běžím za mnoha starostmi a radostmi života. Učím se více myslet na druhé, ale ještě mi to nejde. Zkouším se o to modlit.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Hvězdlický 9/11/2006, 10:51

Plně souhlasím a bez výhrad a připomínek.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Petr Štefek 9/11/2006, 13:03

No absolvo rád bych ti jen poděkoval za příspěvek. Pro mě je takovým pohlazením, díky.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 9/11/2006, 13:15

Absolvo, je to fakt přesně tak a je to milé číst. Díky.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Old.Stloukal 9/11/2006, 17:46

Jakub 5,6-20 (EKUM)
5,6 Odsoudili jste a zahubili jste spravedlivého; a on se proti vám nestaví.
ANO TAK JEDNAJÍ VN - NSSJ.

5,7 Buďte tedy, trpěliví, bratři, až do příchodu Páně. Pohleďte, jak rolník čeká trpělivě na drahocennou úrodu země, dokud se nedočká podzimního i jarního deště.

ANO KŘESŤAN MUSÍ BÝTI TRPĚLIVÝ V MODLITBĚ A VE SKUTCÍCH PRO CHVÁLU BOHA OTCE A SYNA A JEJICH DUCHA SVATÉHO.

5,8 I vy tedy trpělivě čekejte, posilněte svá srdce, vždyť příchod Páně je blízko.

TRPĚLIVOST A LÁSKA KE SVÝM HŘÍŠNÝM BLIŽNÍM JE NEZBYTNOU PODMÍNKOU PRO DOČKÁNÍ SE PŘÍCHIODU PÁNA PÁNŮ!

5,9 Nestěžujte si jeden na druhého, bratři, abyste nebyli odsouzeni. Hle, soudce stojí přede dveřmi!

K TOMU NENÍ CO DODÁVAT. TO ŘÍKÁ BOŽÍ SLOVO!!!

5,10 Za příklad trpělivosti v utrpení si, bratři, vezměte proroky, kteří mluvili ve jménu Páně.

TRPĚLIVOST AŽ DO SMRTI DLE VZORU JEŽÍŠE JE PŘIKÁZÁNÍM PRO PRAVÉ KŘESŤANY

5,11 Hle, 'blahoslavíme ty, kteří vytrvali'. Slyšeli jste o vytrvalosti Jobově a víte, k čemu ho Pán nakonec přivedl. Vždyť 'Pán je plný soucitu a slitování'.

ANO PÁN JE PLNÝ SOUCITU A SLITOVÁNÍ, KTEŘÍ HO NEZRADÍ A VYTRVAJÍ AŽ DO KONCE SVÝCH DNŮ. NE VŠAK VNNSSJ.

5,12 Především nepřísahejte, bratři moji, ani při nebi ani při zemi ani při ničem jiném. Vaše 'ano' ať je vždy 'ano' a 'ne' ať je 'ne', abyste nepropadli soudu.

VNNSSJ PŘÍSAHALI ŽE MAJÍ PŘÍMÉ SPOJENÍ SKRZE VRO S JHWH. BYLA TO PRAVDA? PROPADLI BOŽÍMU SIOUDU?

5,13 Vede se někomu z vás zle? Ať se modlí! Je někdo dobré mysli? Ať zpívá Pánu!

DOBRÁ RADA PRO KŘESTANY!

5,14 Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve, ti ať se nad ním modlí a potírají ho olejem ve jménu Páně.

ČINÍ TAK VNNSSJ NEBO JIM PO POTŘEBNÝCH NENÍ NIČEHO? NĚKDE ANO NĚKDE NE.

5,15 Modlitba víry zachrání nemocného, Pán jej pozdvihne, a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno.

MOTLITBA K PÁNU PÁNŮ JEHO UCTÍVÁNÍ SKRZE NI JE TAKÉ VELMI DŮLEŽITÁ ! NEBO SNAD NENÍ POTŘEBNÉ J.K. UCTÍVAT ?

5,16 Vyznávejte hříchy jeden druhému a modlete se jeden za druhého, abyste byli uzdraveni. Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého.

POMOC VE SPOLEČENSTVÍ KŘESŤANŮ JE VELMI DŮLEŽITÁ A VELKOU MOC MÁ MODLIDBA SPRAVEDLIVÝCH ! JSOU VNNSSJ SPRAVEDLIVÍ? ODPOVĚZTE ANO ČI NE?

5,17 Eliáš byl člověk jako my, a když se naléhavě modlil, aby nepršelo, nezapršelo v zemi po tři roky a šest měsíců.

PROČ PROROKOVALI VNNSSJ FALEŠNĚ A BEZE STUDU MNOHOKRÁTE. PROTO ABY MĚLI VÍCE OVEČEK? BYLA JEJICH PŘEDSTAVA V SOULADU S BOŽÍM ZÁMĚREM[?

5,18 A opět se modlil, a nebe dalo déšť a země přinesla úrodu.

JHWH A SYN Z NĚHO JE NEVYSLIŠELI VNNSSJ PROČ ASI?

5,19 Bratři moji, zbloudí-li kdo od pravdy a druhý ho přivede nazpět,
5,20 vězte, že ten, kdo odvrátí hříšníka od bludné cesty, zachrání jeho duši od smrti a přikryje množství hříchů.

VNNSSJ ČINÍ TAK, ČI NAOPAK? MAJÍ JEDINĚ SPRÁVNÉ POCHOPENÍ PÍSMA I KDYŽ SI JEJ V ČASE RŮZNĚ UPRAVUJÍ K POTŘEBĚ SVÝCH DOGMATICKÝCH PŘEDSTAV !!! VEDOU SVÉ OVEČKY K PRAVDĚ DLE PŘEDSTAV J.K ČI SVÝCH VNNSSJ ?

ANO BOŽÍ SLOVO JE VELMI POUČNÉ PRO VŠECHNY LIDI, KTEŘÍ SE NEBRÁNÍ PŘIJMOUT BOŽÍ PRAVDU!!!
JE TO VAŠIM ZÁMĚREM ČI CHCETE BÝTI POUZE JEHO KRITIKY???


OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 12/11/2006, 19:28

Příspěvek pana Stloukala mne překvapil svojí barevností a velikostí červeného písma. To je bilboard? Trošku jsem zmaten. Výkladů Jakubových slov jsem už četl víc (např. Jak 5:14 vysvětluje jinak katechismus a jinak protestantský biblický slovník A.Novotného a jinak Hlubší pochopení Písma SJ. ) Ale všechny byly psány normálním Písmem. Všechny tři výklady se však shodnou na tom, že Jakub doporučuje pověřené služebníky církve, aby se ujali pomazání nemocného. Rozumím-li dobře panu Stloukalovi, obviňuje SJ, že se podle Jakubova dopisu nechovají. Potíž je v tom, že při tak kritickém přístupu ke druhým lidem,či organizacím najdu v každé církvi pochybení. Zvolil jsem tedy obrácený přístup a na každém nedokonalém následovníku Krista chci najít něco proč, za něj náš Pán zemřel. Zemřel snad za všechny hříšníky? Nebo se mýlím? Vůbec však nepochybuji o horlivosti pana Stloukala, pomoci druhým od bludu (Jakub5,20 vězte, že ten, kdo odvrátí hříšníka od bludné cesty, zachrání jeho duši od smrti a přikryje množství hříchů.)Asi to tak cítí (doufám, že ne proto aby skryl své 'hříchy' ale hříchy těch co jsou v bludu) a proto zvolil největší písmo jaké v PC našel a dal mu barvu rudou. Souhlasím i s tím, že SJ bloudí. nejvíce tím, že málo mluví o Kristu, že jej neunávají jako Pána. Nemohu však říci , že by jejich omyl byl až velikosti antikrista, protože o Kristu na druhou stranu mluví a ctí jej jako Syna Božího. My však, kteří zde diskutujeme máme se SJ už jenom velmi málo společného a dle mého nedokonalého soudu pravdu hledáme. Ne však pravdu, kterou hlásají lidé, nýbrž pravdu, kterou nám z nezaslužené laskavosti dává Svatý Duch. Proto si myslím, že je možné dát Svatému Duchu více prostoru a nemyslet si že jej vybudíme k činnosti velkým rudým Písmem.Ale to je jenom mů j skromný názor, protože ctím i lidskou myšlenku : proti gustu, žádný dišputát.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Vladislav Kulda 15/11/2006, 06:38

Milý Absolvo!
Oldřich je tím známý, že když chce něco zdůraznit, tak používá tento způsob. Každý z nás má někdy pocit, že si potřebuje "zakřičet", dopřej mu tu malou radost. Pro některé z nás to možná vypadá jako reklamní nápis, některým to však může pomoci k zamyšlení. Jistě znáš dopravní značku "návěst před křižovatkou", je to velká tabule. Přesto mám ze své praxe řidiče zkušenost, že mnozí i tuto značku přehlédnou a když přijedou k podjezdu, tak tam pak otáčejí svůj 36t kamion na "knoflíku". Tak je to někdy i s námi, nepomůže ani bilboard! Doufám, že jsi se neurazil, mám totiž rád humor a mnohdy se na těchto stránkách od srdce zasměji. Jinak Ti přeji pěkný den a hodně Pánova požehnání.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Luboš Kolafa - absolvo 15/11/2006, 14:42

Vladislav Kulda napsal: mám totiž rád humor a mnohdy se na těchto stránkách od srdce zasměji. Jinak Ti přeji pěkný den a hodně Pánova požehnání.

Jsme na tom asi stejně a tedy nápodobně přeji hodně radosti a smíchu. Je to léčivé.
Luboš Kolafa - absolvo
Luboš Kolafa - absolvo

Male Poeet p?íspivku : 78
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 30. 08. 06

http://www.rozcesti.org

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty nechci skončit na ulici

Příspěvek  Christian´s gayangel 18/2/2007, 09:59

Když si tak pročítám něškteé příspěvky, vidím že se většinou jedná o manželské dvojice nebo o jednotlivce, kteří mají strach aby je rodina nezavrhla. Já mám podobný problém. Od 12 let bydlím u svých prarodičů, ke kterým jsem se nastěhoval po rozvodu rodičů. Zapojit se do NSSJ bylo jakousi nepsanou povinností. "Dotáhl" jsem to na nepokřtěného zvěstovatele a tím to skončilo. V NSSJ jsem sive vedený, ale jsem naprosto pasivní. Prarodiče josu aktivní, ale do ničeho mě nenutí. Každý na to prý musí přijít sám. Škoda že to nevěděli dřív, protože řadu let mě jen pořád do něčeho nutili, ponižovali mě, uráželi a pořád jsem něco musel nebo nesměl.
V NSSJ zůstávám hlavně proto, že bydím v kraji, kde je vysoká nezaměstnanost. Nemám práci, nemohu ji sehnat a nemám podmínky abych se osamostatnil. Kdybych se nechal vypsat, prarodiče by mě podle svých slov vyhodili na ulici, vydědili mě a veškerý majetek přepsali na NSSJ. Sad
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Vladislav Kulda 19/2/2007, 16:00

Nepokřtěný zvěstovateli!

Je pěkné. že jsi nám tady o sobě něco řekl. Já mám už dospělé děti, ale když dorůstali, tak jsem je také usměrňoval. Myslím, že to je celkem normální, to samé platí, když za Tebe převzali odpovědnost děda s babičkou. Uvědom si, že oni vyrůstali v jiné době, tehdy nebylo zvykem moc s rodiči diskutovat, co se řeklo, to platilo. Vím to sám podle svého dětství, vychovávala mě genegace z 20 let. Ti neměli daleko ke kožené a dřevěné medicíně. Co se týče víry, je to Tvá věc, nikdo z nás nemá právo Ti nadiktovat, že nesmíš být SJ, nebo nepokřtěným zvěstovatelem. V jednom Ti však pomoci můžeme. Na diskuzi je dost fundovaných lidí, kterým můžeš klást otázky, na které potřebuješ znát odpověď. Jsi-li mladý, což mě tak připadá, sám časem v Tobě vykrystalizuje Tvé vlastní já a ukáže se, kam Tvé srdce směřuje. Jestli ke SJ, nebo někam jinam, do třeba jiného náboženského uskupení. To za Tebe nemůže nikdo rozhodnout, je to Tvá cesta. Co by jsi neměl opustit, je hledání vztahu k Bohu, na tom totiž závisí Tvá naděje. Svět, který je kolem nás, je bez Boha a proto v něm není to, co Ti nabízí vztah k Bohu. Láska k Bohu je totiž to nejcennější, co můžeš získat, z toho se totiž odvíjí růst duchovního člověka.

1. Janova 2,15
Nemilujte svět ani to, co je ve světě. Miluje-li kdo svět, láska Otcova v něm není.

Kazatel 12,1
Pamatuj na svého Stvořitele ve dnech svého jinošství, než nastanou zlé dny a než se dostaví léta, o kterých řekneš: "Nemám v nich zalíbení";

1. Janova 5,4
neboť kdo se narodil z Boha, přemáhá svět.
A to vítězství, které přemohlo svět, je naše víra.

Žalm 71,5
Ty jsi přece má naděje, Panovníku Hospodine, v tebe už od mládí doufám.


Předkládám Ti tyto výše uvedené citáty, protože si myslím, že přemýšlení o nich, Ti pomůže rozhodnout se, jak dál a jaké priority dáš do popředí ve svém žití. Určitě jsi je už četl, nebo Ti je četli prarodiče, ale stále je jejich obsah v platnosti. Věřím tomu, že se nám na tomto fóru ještě ozveš a pokud budeš mít nějaké dotazy, rádi Ti na ně odpovíme. Pán s Tebou!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Christian´s gayangel 21/2/2007, 09:57

Vladislave, moc děkuji za povzbuzující odpověď. Tady na tomto dfiskuzním foru se cítím dobře. Když jsi se zmiňoval, že jsme mladý tak je mi 26 let. A starost mých prarodičů se nedá spojovat se starostí, spíše s omezováním osobní svobody. Už mi bylo přes dvacet let, dky pořád jsem byl usměrňovaný, ale spíše v tom co si mám za své vydělané peníze koupit na sebe, jak se mám česat, jak se mám oblékat. např. jsem po půl roce nečinnosti přišel na sjezd, a na otázku lidí " jak se mám?" jsem odpověděl "výborně". Neměl jsem proč lhát. Cítil jsem se fajn a měl jsem¨práci která mě bavila. Dostal jsem vynadáno, jaktože mluvím že se mám výborně. Je to prý trapné, že v dnešním světě se přece nikdo nemůže mít výborně. A takových situací bylo více.
Já osobně se duchovními věcmi moc nezabýval a myslím si, že já osobně si k Bohu pěstovat vztah nemůžu, protože "mám jeden vnitřní problém" pro který by mě Bůh zavrhnul. No
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Hvězdlický 21/2/2007, 10:05

"mám jeden vnitřní problém" pro který by mě Bůh zavrhnul.

Je celá řada "vnitřních problému" ale pro většinu z nich, není člověk zavržen Bohem, ale učením jeho církve...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč v organizaci zůstáváte? - Stránka 2 Empty Re: Proč v organizaci zůstáváte?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru