Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomazaní – zamyšlení nad čísly

+8
Jane
Nikola Tyrpak
Hvězdlický
Veronika
Věra Kolafová - quaero
Kite
Old.Stloukal
Michal
12 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 2/3/2008, 17:04

Hvězdlický napsal:
Takže, žádné obavy z nudného VĚČNÉHO ŽIVOTA, protože i ten může být JAKO navždy a tedy jen dočasný.
žádné obavy z věčnosti Boha od věků, do věků, protože i tady to naznačuje konec věku a tedy jeho zánik. A tak bychom mohli přetvořit celé Písmo.
Sorry, ale to jsou sofismy ala VRO. My máme žít vírou, že sliby Boha jsou platné a budou splněny. Čtením Bible ani jakoukoliv kombinací různých výroků však nemůžeme dokázat to či ono, protože jinou kombinací klidně někdo jiný "dokáže" pravý opak. Můžeme se toliko dozvědět záměr (přes ty sliby), ale potvrzení, že by mohly být pravé, můžeme získat jen od Svatého Ducha. A ani tehdy nebudeme mít plnou jistotu, vždy tu zůstane nějaký prostor pro víru.

Kdo se spoléha toliko na analýzu textů Bible, honí se za větrem, nic nechápe. Je třeba nechat si s dopomocí Ducha "vyskočit" hlavní nit, která se táhne celou Biblí, teprve pak se lze vrátit k jednotlivým veršíkům, ty však najednou získají jiný rozměr.

Omlouvám se, že to přednáším jako kategorické tvrzení, ale tohle nelze dokázat (ve smyslu důkazního řízení) ani naučit. To je nutné - po prosbách k Bohu - zažít, je třeba se nechat inspirovat a vést Duchem Svatým, zkoumat smysl Bible jako jeden celek, a to naráz.

V konečném důsledku je mi naprosto fuk, zda budu žít zde na (současné) zemi, v nebi, na nově stvořené zemi, v nově stvořeném nebi. Podstatný je pro mě slib, že budu s Bohem jako jeho syn a na ten se upínám. Věřím tomu, že nebude-li smrti, nikdy nezemřu (tedy nejspíš po vzkříšní). To jsou informace, které potřebuju pro víru, a už nepotřebuju nijak spekulovat, kde vlastně budu bydlet a proč a zda tam budu mít taky - třeba - koloběžku. Very Happy

Z toho plyne i důsledek pro první příspěvek tohoto vlákna. Nějaká numerika a sofistika kolem 144 000 mě naprosto nezajímá. Tu vymysleli ti, kteří mají nejspíš mocenské ambice. Připomeňme si, co odpověděl Ježíš svým dvěma učedníkům, kteří měli podobné ambice (např. Mt 21: 20-28 ). Je výlučně věcí Boha, koho a kdy vybere na zmíněné "pozice". Pokud jsem přijal již nyní Krista jako svou hlavu, nechal se pokřtít, žádal a dostal Ducha Svatého, pak mám určitou naději, že bych mohl být vybrán. Ale nemám nic, čím bych mohl už nyní říct, že právě já (navíc na základě jakési pochybné numeriky) jsem vybrán již nyní. Leda bych se chtěl rouhat Svatému Duchu - nebo bych nepochopil hlavní smysl celého Božího sdělení.

SJ (a nejen oni) se strašlivě mýlí, když se domnívají, že pitváním každého veršíku a slovíčka dospějí k plnému poznání. Tento způsob práce toliko odvádí od Krista a jeho poselství, protože člověk se utopí v naukách a mezitím ztratí ze zřetele to podstané. Také se strašlivě mýlí, když se domnívají, že poznání odhaluje Duch Svatý úzké skupince lidí. DS odhaluje poznání komu chce a v míře, v jaké chce (resp. v míře, kterou je daný jedinec schopen vstřebat a dál předat, ale také prověřit porovnáním s dary jiných lidí). Pokud si však tyto dary na sebe vztáhne jednotlivec nebo malá skupina (VRO, učitelský úřad atp.) a z ostatních udělá tupé stádo okradené o dary DS, vždy nakonec svádí další věřící z té úzké cesty, která vede do života.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 2/3/2008, 17:54

Kdo se spoléha toliko na analýzu textů Bible, honí se za větrem, nic nechápe
Zbyšku,
je to tak jak píšeš a tahle věta je myslím klíčová.
Někteří lidé se pyšní tím, že odmítli jakoukoli autoritu - třebas tu papežskou - ale sami si pak udělají dobrovolně z Bible papírového papeže.
Získat "přesné poznání" prostě není cíl - a dokonce ani prostředek - to je jen velký omyl a velká propaganda SJ!
Jak člověk opustí tu chorobnou touhu chtít všechno vyčíst v Bibli, získá svobodu v Kristu, v Duchu svatém.
Prostě - sedět klidně na židli a číst Bibli a myslet si, že tam všechno je, (při vší úctě k panu Werichovi, kterého mám ráda), to je veliký omyl.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Nikola Tyrpak 2/3/2008, 22:35

Ahoj bratři a sestry. Přátelé.

Nechtěl bych, aby tu došlo k hádce. Těmi svými příspěvky jsem chtěl jen ukázat, jak je velice zavádějící, když si v mysli vytvoříme jakýsi klíč, podle kterého chápeme Písmo. Ono se to vlastně vztahuje i k tématu 144 000.
Když jsme studovaly se SJ, tak se nám v naší mysli vytvořili určité asociace, a my, možná nevědomky, nejsme schopni připustit i jinou představu, nebo jiný závěr, když si čteme Písmo sami. Hned nám na mysl vytanou určité představy, co tím vlastně pisatel myslel. Ale je to skutečně tak jasné, není možné vyložit toto místo i jinak. A neznamená to, že s Písmem zacházíme špatně.
Příklad. Dnes jsem byl na shromáždění a veřejné přednášce. Tam poslouchám bratra jak říká: Představte si, jak v Božím novém světě se těšíte z naší krásné, ničím neničené přírody. Jak se z ní těšíte po celou věčnost." Atd. A já si pro sebe říkám: "Skutečně Písmo někde říká něco takového?! Říká snad Ježíš, nebo jeho apoštolové, někde, kdekoliv, takovýto výrok?! Že budeme chodit po naší planetě a budeme se těšit z věčného života?! Jestliže si tedy porovnáme výroky apoštola Pavla a Petra o tom, jak vše zanikne, není divné, že by používali tak zvláštní způsob vyjadřování, když by prostě jen chtěli zdělit, že Boží vláda odstraní vlády lidí a naše planeta bude přeměněna v pozemnský ráj pro miliony lidí?!
Nebo je to jen představa SJ a my jsme ji přijali, né, že by nebyla lákavá. A proč si něco takového představujeme, když si Písmo čteme?
Vždyť si jen vzpomeňte na Pavlova slova v Heb. 10:34-..."a také jste radostně snášeli drancování svého majetku, protože jste věděli, že vy máte lepší a trvalé vlastnictví."
Pro mně je nepochopitelé na celé věci to, že sami SJ potvrzují i můj závěr, že první křesťané, jinou, než-li nebeskou naději neznali. A jak přiznávají v knize "Rozmluvy" pod heslem SJ, ..."nejsou inspirovanými proroky". Zajímavé je vysvětlení teologů od SJ, že tato nauka se začala formovat, nebo jinými slovy, její přijetí bylo ovlivněno lidmi, kteří prý neměli potřebu být v nebi. To je docela absurdní, když si představíme, proč potom např. neupustí od služby "dům od domu", když by se také našlo mnoho takových, kteří by do služby tohoto druhu raději nechodili.
Ale na tomto druhu služby, který vůbec nemá biblický základ, "chození od domu k domu", klepání od dveří ke dveřím, či zvonění, telefonování, které skuteně spíše je obtěžováním lidí než evangelizací, společnost neupustila. Ale od naděje, že všichni křesťané jsou vzkříšeni k nebeskému životu, i když né, se stejným povoláním, či posláním , ano!
Když potom tedy Ježíš říká: "Štastní jsou lidé mírné povahy, protože zdědí zemi." Myslí tím, že budou vzkříšeni k životu zde na zemi?! Nebo jen konstatuje skutečnost, že pro lidi mírné povahy existuje "Trvalé dědictví", jak říká Pavel v Heb. 10:34, ale, že toto místo zde na zemi být nemusí?! Boží Svatý Duch mi vydává svědectví, že ta poslední má slova jsou daleko pravdivější.
Nikola Tyrpak
Nikola Tyrpak

Poeet p?íspivku : 133
vztah k organizaci : žádný, křesťan na volné noze.
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/3/2008, 11:34

Věrko, nevím jestli to není opět jen ta známá skutečnost, že cokoliv je od SJ tak od toho dávám ruce pryč, ale to by jsi se podobala jejich činnosti, která se ti nelíbí taky například ve vztahu k KC... ? Samozřejmě, že opatrnost je vždy na místě, ale pak se ptám, co a proč zkoumali Berojští, když vyslechli Písma?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Hvězdlický 3/3/2008, 14:39

Jirko,

kdysi jsem četl pojednání o pokusech na psech. Psiska při pohledu na žrádélko, začali slintat.

Opačné jednání, může být alergií.
Když psa nakopnu, nic se neděje. Když těch kopanců je víc, nepomůže žádná snaha o přátelství. Pes při pohledu na mne jen naježí chlupy a vycení zuby.

Podobně, když jej budu hladit, nepozná, že jsem zločinec, ale bude se v mé blízkosti cítit dobře.

Je to ale jen zvíře, které se neřídí, na rozdíl od člověka, rozumem.

Jenže i mezi lidmi se stává, že díky několika kopancům, přijdou o rozum, A PODLEHNOU ALERGII.třeba na SJ.
A tak nejsou SCHOPNI PŘIJMOUT, Z JEJICH STRANY vůbec nic dobrého.

V jiné církvi zatím kopanec nedostali.
Důvodem je větší, nebo obrovská svoboda. (PROSTĚ POHODA NA ŠIROKÉ CESTĚ).

Cítí se tam tedy dobře.
Kdyby se jadnalo o psy a ne lidi, řekl bych "ŽE BLAHEM SLINTAJÍ".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/3/2008, 16:07

Jirko, ptáš se, co a proč zkoumali Berojští, když vyslechli Písma?
V textu se píše, že přijali evangelium (s velikou dychtivostí a každý den zkoumali v Písmu, zdali je to tak, jak zvěstuje Pavel.), tak si myslím, že tam to bylo v pořádku, protože šlo o přijetí Krista a jeho dobré zprávy. Nejspíš si to porovnávali s tím, co bylo napsáno o mesiášovi, protože těch "mesiášů" možná bylo tehdy víc, a nechtěli se splést.
Možná dobře si uvědomit, že té době toho moc psaného neměli (kromě svitků v synagoze).
Takže je otázka, kteří "Berojští" to vlastně mohli zkoumat. Předtím se mluví o představených synagogy, tak možná to byli nejspíš oni.

Ale myslím si, že kdyby bylo neustálé další zkoumání a pitvání psaného textu tak důležité, že by Ježíš alespoň jednou řekl, aby si aspoň něco učedníci napsali. Ale to nikdy neřekl.


Naposledy upravil Věra Kolafová - quaero dne 3/3/2008, 17:12, celkově upraveno 1 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 3/3/2008, 16:43

Věra Kolafová - quaero napsal:...Berojští...
V textu se píše, že přijali evangelium (s velikou dychtivostí a každý den zkoumali v Písmu, zdali je to tak, jak zvěstuje Pavel.), tak si myslím, že tam šlo o přijetí Krista a jeho dobré zprávy. Možná si to porovnávali s tím, co bylo napsáno o mesiášovi, protože těch "mesiášů" možná bylo tehdy víc, a nechtěli se splést.
Hehe, k tomuto se mi váže jedna veselá příhoda.

Já Berojské pochopil tak, že k nim někdo přišel cosi vykládat. Protože nebyli lehkověrní, ověřovali si, zda dotyčný říká pravdu, zda jeho slova sedí s proroky atd.

Kdysi jsem měl se staršími spor o civilní službu (když ještě byla zakázaná). Já jsem tvrdil, že podle Bible není žádný důvod ji odmítat a že je to holt na svědomí každého, jak se k věci postaví. V žádném případě jsem neviděl důvod k vylučování nebo jakékoliv šikaně ze strany starších vůči těm, kteří by se rozhodli na CS jít (k tomu poznamenávám, že jsem měl za sebou jak základní vojenskou službu, tak i CS jakožto náhradu za vojenská cvičení, narozdíl od modroknížáků, kteří mě propírali). Pak přešla argumentace zhruba na to, že VRO cosi a cosi, tedy i Bůh cosi a cosi. Na to jsem opáčil, že podle vzoru Berojských jsem sice dychtivě přijal evangelium, ale pečlivě zkoumám, co mi kdo tvrdí. Tím jsem vlastně prohlásil, že přezkoumávám rozhodnutí VRO, zda mi nekecá. Starší však začal klást důraz na "dychtivě přijali" (s nevysloveným závěrem, že instrukce VRO pocházejí od Jehovy, není tedy co přezkoumávat), já trval na důrazu na zkoumání v Písmu.

Už jsme oba byli rozžhavení do ruda. Starší se tedy pokusil situaci "zachránit" známou fintou, a to, zda si myslím, že by Ježíš na CS šel. Na to jsem s klidem opáčil, že jsem přesvědčen, že ano (vyjmenoval jsem mu i důvody svého přesvědčení). Na to už začal vyskakovat jak čertík a pak šel raději domů.
Twisted Evil

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/3/2008, 17:07

Ahoj Zbyšku, s tebou si tehdy bratři asi užili legrace Laughing , hihi. Ale přeju jim to....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Hvězdlický 3/3/2008, 17:09

Já chápu také příklad Berojských v tom, že "nepitvali Písma" hledáním A, B, C, (jako u SJ) na podporu Pavlova svědectví, ale PROKLEPLI SI PAVLA, jestli jim nekáže nesmysly.

A tak by to mělo (podle mne) být všude. Ne církev a prohlášení jejich víry, ale hlavní rozhodčím je hlavní myšlenka Písma.
Opět NE nějaký vyrvaný a šikovně použitý text, který tomu, kdo zná jen velikce málo, zaklapne pusinku..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 3/3/2008, 17:58

Věra Kolafová - quaero napsal:Ahoj Zbyšku, s tebou si tehdy bratři asi užili legrace Laughing , hihi. Ale přeju jim to....
No, nemyslím, že by jim bylo až tak do smíchu. Wink Však jsme si taky všichni pořádně oddychli, když mě vyrazili. Já nejspíš nejvíc. Wink

A teď trochu vážněji. Mám docela "čich" na dogmatiky a demagogy. Pokud na nějakého narazím a chvíli se s ním bavím, dokážu ho dost brzy vytočit (asi to bude tím, že se také občas uchyluji k demagogiím, snad mi to Bůh odpustí). Těch lidí je mi však v důsledku líto (tady až poté, co ochladnu), protože jsou vlastně slepí. No a víme, jak to dopadá, když tito lidé vedou jiné... Hm, proto raději nikoho nevedu, pokud možno... Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 3/3/2008, 18:16

Jasně, já to myslela v legraci. Wink
A o těch dogmatech a demagogii, máš pravdu, je to k lítosti.
Je fakt, že my lidi s tím asi mnoho nenaděláme, v tom si myslím, že má největší pole působnosti Boží Duch.
Vždycky mi přijde na mysl ta věta - co je bez chvění, není pevné. Mimochodem -to je moc pěkná knížka od pana Halíka. sunny
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty oslovování....

Příspěvek  Dozorčí 3/3/2008, 20:08

.. k výše uvedenému tématu bych přidal jednu malou zkušenost... Když jsem začal někdy v 1.polovině 80.let navštěvovat shromáždění / tehdá to pochopitelně bylo v bytech a setkávalo se tak do 12 osob./.. Oslovovali se jménem. tedy... br. Karle, s. Moniko.. přišlo mi to normální a přirozené..Později přišel pokyn, že bychom se všichni měli oslovovat příjmením.. popřípadě jménem a příjmením. Moc se mi to sice nelíbilo, ale držel jsem.. . no prostě jsem mlčel a respektoval to... V devadesátých letech jsem začal poněkud "rebelovat" /mimojiné jsem si nechal narůst i plnovous:-) /a protože jsem vedl krom studia SV i "Knihu".. začal jsem lidičky v naší skupině oslovovat jménem... po počátečních rozpacích se to docela uchytilo a my byli jediná skupinka, kde jsme si užívali přirozených vztahů. Za čas přijel do sk.jako na potvoru KD a hned po Knize dostal důraznou radu abych v rámci jednoty používal jen příjmení... po té následovalo asi to co očekáváte... já se oháněl Biblí..a že není dobré udávat železná pravidla a že by se nemělo jít nad to co je psáno..a že Ježíš oslovoval své učedníky také jménem.. atd..ap.. KD zase argumentoval interním dopisem od kohosi nepodepsaného.. a taky odkazoval na NSK ap.... a výsledek?.. když jsme byli jako skupina sami.. tak jsme si říkali jménem.. když přišel někdo cizí a podezřelej, tak jsme použili vyhýbku.. :-).. Ano poněkud schizofrenní.. ale není právě tento přívlastek pro NSSJ více než příhodný?..

Dozorčí

Poeet p?íspivku : 23
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/3/2008, 09:06

Takže Věro nejde o žádné poznání? Protože i když něco přijmu a pak si něco ověřuji a těď neřeším, co je námětem ověřování, nemůžeš popřít, že tato činnost tomu kdo ji vyvíjí mj. získává i nějaké poznání neboli porozumění? Protože to jsem měl na mysli a ne to otřepané, co SJ prosazují. A má otázka byla právě na tu paranoiu, kterou pozoruji u Vás některých, kteří odešli od SJ, že raději budu k SJ víc odtažitý než k jiným církvím, ale proč? Není to pokrytectví? Právě ten příklad Berojských je přece v tom, že jsou ochotni přijmout evangelium a přiznejme si, že před tím, než poznáme kdo jej předkládá vcelku pravdivě, bychom neměli dělat velké rozdíly a nebo když už tak aspoň přistupovat ke všem stejně neřkuli měřit stejně, protože pokud to tak neuděláme, tak jsme jen a jen pokrytci.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 4/3/2008, 09:22

Jirka z P. napsal:A má otázka byla právě na tu paranoiu, kterou pozoruji u Vás některých, kteří odešli od SJ, že raději budu k SJ víc odtažitý než k jiným církvím, ale proč? Není to pokrytectví?
Dílem je, dílem není. Problém je totiž v tom, že SJ hojně "vykrádají" z jiných církví. Na tom samosebou není nic špatného, naopak, ale je třeba to přiznat. O tom "vykrádání" svědčí například R. Franz, ale i zde jsou vidět doklady, jak Russel vydával cizí (a čí) myšlenky za vlastní. SJ - vedení - je tedy pokrytecké v tom, že zatajuje zdroj svých nauk. Pokud něco vymyslí sami, jedná se vesměs o hrůzy - zkažené ovoce - jako například VRO, transfúze krve, civilní služba a podobně. Prokáže-li se mi někdo jako lhář, pak mu logicky nebudu preventivně důvěřovat v ničem.

Mnoho jiných církví na tom není o moc líp... Sad

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/3/2008, 10:08

pozoruji u Vás některých, kteří odešli od SJ, že raději budu k SJ víc odtažitý než k jiným církvím, ale proč?
Jirko, je to nejspíš podobně, jak píše Zbyšek: "Prokáže-li se mi někdo jako lhář, pak mu logicky nebudu preventivně důvěřovat v ničem."
Já osobně jsem k SJ odtažitá víc než k jiným proto, že si myslím, že postavit víru (náboženství nebo uctívání) na tom, aby to bylo hlavně všechno úplně přesně a správně "podle pravdy", (což SJ dělají úplně stejně jako farizeové) je scestné. I když to navenek vypadá velmi precizně.
Kromě toho, když člověk od SJ odejde, myslím, že (i když možná ne každý) si sebou nese poučení, aby si příště dal pozor, než něčemu uvěří.
A tak, ať už je potom kdekoliv, dává si trochu odstup (i když to druzí nemusí vidět). Já osobně si ho dávám.
Napíšu ti upřímně, jak se to u mě projevuje.
Myslím si, že je opravdu velmi málo pravděpodobné, že by někdo (z lidí nebo skupin) věděl všechno úplně dobře, a tak dnes přijímám všechny informace jen jako pohledy z různých stran a zařazuju si je, aniž bych je odsuzovala (pokud nejsou pochopitelně úplně scestné). Některé jsou mi bližší a příjemnější, jiné méně. Tímhle postupem vím, že můj "obrázek" nikdy nebude úplně hotový, přesný, jistý - prostě nikdy ho už nenazvu "přesným poznáním", ale taky mě to nemrzí. Zbavila jsem se totiž té nutnosti, kterou jsem nabyla u SJ - že musím o všem poznat pravdu - jedinou! - a jenom podle ní se řídit. Nemyslím si, že to tak má být. Nemyslím si ani, že je toho vůbec možné dosáhnout a že by se právě o tohle měl člověk snažit.
Proto dnes dávám víc důraz na pocit, který z toho "obrázku" sestaveného z dostupných informací mám.
Myslím si, že lidé, kteří potkávali Ježíše, o něm taky neměli úplně "přesné poznání", takové to teologické (neznali přesný jeho rodokmen, neznali všechna jeho kázání atd), a to jim nebránilo v tom, aby při prožití nějakého času (krátké chvíle nebo dlouhé doby) s ním, měli svůj nějaký pocit, který vedl k hlubokému vztahu k němu a nakonec i k pochopení, kým Ježíš je. Aspoň když čtu Písmo, ty pocity lidí tam vnímám.
A tak jsem ráda, že dnes už opravdu nemusím mít pořád jistotu, je-li to nebo ono na 100% správně, ale jestli přitom mám klid v srdci a dobré svědomí před Bohem.
Důležitější mi dnes přijde žít v Kristu.
Jirko, píšu ti jak to cítím a nevím, jestli odpovídám právě na tvou otázku, snad aspoň trochu...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/3/2008, 11:08

Zbysku, přesně to mám namysli. Říkejme tomu jak chceme, ale já v tom vidím určité poznání právě v tom, že jak u SJ tak u mnoha ostatních církví jsou dobré věci a ty bez toho, co např. dělali Beroiané, neodhalíme, pokud budeme k té či oné skupině víc či míň kritičtí. Měla by v tom být vyrovnanost. Protože než se prokáže jestli je ta či ona skupina a jejich jednání z Boha, tak jsme odkázáni právě na tom poznání neboli porozumění ke kterému mj. nám ve velké míře přispívá spolupráce s Duchem od Boha, a to si myslím měl i Ježíš namysli, když říkal, že jim tedy nám ho pošle od Otce, aby nám v tom porozumění (poznávání rozdílů) mj. pomohl.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/3/2008, 11:32

Věrko děkuji ti za tvé osobní vyjádření, které podle mě přesně odpovídá tomu, co jsem měl namysli tedy tak nějak samozřejmě každý trošičku jiným způsobem, ale přesto získáváme poznání. Já si taky nemyslím, že je správné to "přesné poznání" jak jej presentují např. SJ. Ale nemohu si odpustit poukázat na ten fakt, že co jsi právě napsala, že o to získávání poznání a tak trošičku jsi se obávala napsat když už né "přesné" tak by tam mělo být přinejmenším správné, shodné s Písmem atd. Proč to píšu? Když se podíváme na život ap. Pavla, tak by se dalo říci, že než se stal Pavlem, tak byl přesvědčen nějakým poznáním o tom, že musí pronásledovat učedníky Krista a to dokonce za každou cenu, když bych se na to díval tvýma očima, pokud jsem tě správně pochopil, tak dělal přesně to, co ty do jisté míry odsuzuješ a sama se snažíš právě z takové obavy, přistupovat celkem vlažně k nějakému a je jedno k jakému poznání. Ale právě v případě Pavla to bylo rozhodující, tedy ta skutečnost, že je důležité vědět a nebo aspoň předpokládat, že mé vnímání - poznání je do určité míry správné "přesné", protože jinak by se Pavlovi nestalo to, co se mu přihodilo a co změnilo jeho přístup, když opomeneme přímý zásah Pána Krista? Muselo jeho porozumění, poznání být poupraveno, tedy upřesněno neboli v jeho případě bych se nebál napsat, musel získat "přesné poznání" a to mu pomohlo se změnit, protože samostatně bez upřesnění, by jeho zážitek při cestě do Damašku byl k ničemu, kdyby mu to bylo podáno nesprávně a tady bych viděl například chybu, které se dopouští SJ, že se mohli během jejich historie zaobírat i správným porozuměním, ale podávali to nesprávně chceš-li mylně a po sléze z jištných důvodů, které jsou nám díky R. F. známé se těchto omylů nechtějí vzdát. To je samozřejmě špatné a hodné odsouzení, ale na druhou stranu, pokud to budu vidět jen takto, tak mi může uniknout ta správná myšlenka nebo pohnutka. Protože já již dále nemám řešit, co s tím udělají, ale co já s tou myšlenkou, která může být správná, udělám. Když se nechám ovlivnit většinou, která je vedena slepým VRO, tak mé poznání není určitě přesné, ale když budu spoléhat na své svědomí ve spolupráci s Duchem od Boha a jeho Písmem, tak mám vcelku dobrý předpoklad, že mé porozumění muže dosáhnout označení "přesné" nebo chceš-li "správné", samozřejmě v intencích našeho omezeného chápání viz úvaha o zrcadle atd.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 4/3/2008, 11:38

Jirka z P. napsal:Říkejme tomu jak chceme, ale já v tom vidím určité poznání právě v tom, že jak u SJ tak u mnoha ostatních církví jsou dobré věci a ty bez toho, co např. dělali Beroiané, ...
Jirko, ano, normální církve to tak dělají, ale zde je drobný háček. Vedoucí sbor mohutně vykrádá cizí myšlenky, vesměs je pak vydává za své (ehm, tedy přímo od Jehovy), ale zakazuje (fakticky) svým ovečkám, aby četli literaturu jiných křesťanských obcí (ze kterých vlastně myšlenky vykrádá). Zároveň vykrádaný zdroj označuje za nevěstku. Ovečky tedy většinou nemají kdy přijít na to, odkud ta která myšlenka pochází a jak byla případně překroucena, takže běžná ovečka pak žije v naivní víře, že VRO má myšlenky uváděné ve SV přímo od Boha (většinou, až na nějaké základní všeobecně známé pravdy). Což ovšem není pravda. Vedoucí sbor si pak udržuje členskou základnu na principu zastrašování (bububu, když odejdete, odsuzujete se k nemilosti v Jehovových očích a zemřete - lež jako Strážná věž) a řízeného informačního embarga.

Takže tu máme problém. Většina myšlenek je vykradených, některé z nich jsou vydávány za vlastní, těch pár vlastních myšlenek je velmi úchylných a mimo mísu. Pokud to podstatné převezmu od jiných (a ještě to mnohdy vydávám za vlastní), nemohu je pak házet do pytle nevěstky a sám sebe označovat za čistého a pravého, leda bych byl farizej jako poleno. Takže nám tu vyvstává otázka: kdo je vlastně součástí té nevěstky, která baží po moci a penězích? Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 4/3/2008, 11:58

Zbysku, já s tebou souhlasím. Ale buďme upřímní a přiznejme si, že všechny skupiny nebo církve, které vznikli po prvním století n.l. tak přebírají nebo přebírali a vytrhovali podle toho jak se jim to hodílo nebo hodí od apoštolů, kteří vydávali svědectví o Kristu. SJ jsou nejcitlivější v tom smyslu, že vlastně převážně o nich je zde řeč, název těchto stránek je dostatečně výmluvný. Ale kdybychom se zaobírali podobně jak to děláme v případě SJ i jinýma skupinama tak bycho se taky dost divili, co všechno nepřevzali a kdoví od koho, ale je jasné, že ne všude s tím pracují takovým viditělným způsobem tak jako u SJ, to je pravda. Proto potřebujeme stále zkoumat aby nám to správné porozumění neuniklo. sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 4/3/2008, 12:58

Jirko, tohle by bylo nejlepší fakt propovídat ústně, takhle je to mnohem těžší, protože to často chce zpětnou vazbu mnohem častěji, aby se naše myšlenky nemíjely. Ale co se dá dělat...
Když zůstanu u apoštola Pavla. Myslím, že to je situace, kdy jde zase o základ - poznání Ježíše Krista. Tehdy, v 1.století, šlo prostě o pochopení Krista a o jeho přijetí.
Ale já si myslím, že o to jde pořád. To všechno ostatní už jsou věci mnohem méně podstatné, někdy úplně bez důležitosti. U Pavla hraje jistě podstatnou roli i přímý zásah Ježíše. Ale myslím si, že to je podobné dodnes. Základ je poznání Boha a Krista, jeho přijetí a k tomu má každý nějakou ryze osobní zkušenost, která nemusí být jistě tak bombastická jako u Pavla, ale nějakou každý má...
Líbí se mi moc komentář Zbyška - myslím, že ten je hodně důležitý.
Klíčový moment (a znak sektářství) je ten, že NSSJ brání svým ovečkám zkoumat i jiné nauky, knihy atd. a tenhle zákaz do nich tak trvale naimplantuje, že mnohým to vydrží i dlouho poté, co SJ opustí. Jak ale člověk začne tyhle věci zkoumat, věř mi, že ho to až zvedá ze židle, jak nadskakuje nad tím, jak dovedně jsme byli NSSJ oklamáni. A stačilo tak málo! Přečíst si, ale nezaujatě!, i materiály ostatních křesťanských církví. Tím nechci říct, že je všechno košér, ale všechno je dobře vědět.
I když je ten základ stále jednoduchý = Kristus. A k tomu Boží milost = veliká. Prostě láska, klíč ke všemu je fakt láska.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  zbysek 4/3/2008, 13:50

Jirko, jsme na stránkách o SJ, takže budeme primárně probírat je. Nemá smysl navážet se zde detailněji do jiných církví, leda by tu byla nějaká podstatná souvislost.

Není podstatné, že SJ přebírají nauky od jiných církví, ale způsob, jakým to dělají. Principálně - jakákoliv církev, která to dělá stejným způsobem, je zkrátka podezřelá a pro zachování duševního zdraví a čistého vztahu s Bohem je nejlepší se jí velkým obloukem vyhnout.

SJ věří tomu, že správné porozumění vychází z nauk podávaných ve Strážné věži, prostřednictvím VRO, který čerpá od Jehovy. My však víme, že VRO je vlastně malá skupina lidí ve vedení (nebo dokonce i jednotlivci), která přebírá nauky z cizí literatury, případně si vymýšlí naprosté nesmysly, které ani od Boha pocházet nemohou (viz civilní službu, například). Odsud je už krátká cesta k pochopení, že takto podávané nauky nemají se správným porozuměním pranic společné, naopak, odvádějí od Krista, protože upínají pozornost na záležitosti vedlejší - až klamné.

Jestli jsi z Prahy, můžeme se klidně někdy sejít u pivka a zahrát si na Berojské. Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Eliška 5/3/2008, 06:23

Ale myslím si, že kdyby bylo neustálé další zkoumání a pitvání psaného textu tak důležité, že by Ježíš alespoň jednou řekl, aby si aspoň něco učedníci napsali. Ale to nikdy neřekl

Ahoj Věrko!
Posílám Ti pár veršů, které jsou v rozporu s tím, co tady píšeš.
Zapsat to nechal sám Pán Ježíš a přímo apoštolu Janovi.

Zjevení Janovo 1:19 Napiš tedy, co jsi viděl - Ježíš pozorňuje na důležitost číst a zachovávat, to, co je napsáno. Říká: blaze tomu, kdo se drží proroctví tézo knihy.

Bohužel většina těch, kteří chtějí následovat Ježíše se jí obloukem vyhýbá. Ale přání Pána Ježíše je dost jasné. Říká: Blaze tomu, kdo předčítá slova tohoto proroctví, a blaze těm, kdo slyší a zachovávají, co je tu napsáno,Zjevení Janovo 1:3

A opět na konci celého zjevení opakuje: Blaze tomu, kdo se drží proroctví této knihy."( Zj. 22:7)

A to, že se nemá ubírat ani přidávat, pod hrozbou velkých trestů jsou také slova Pána Ježíše.


Zjevení Janovo 22:18 Já dosvědčuji každému, kdo slyší slova proroctví této knihy: Kdo k nim něco přidá, tomu přidá Bůh ran popsaných v této knize.
19 A jestliže kdo ubere ze slov knihy tohoto proroctví, tomu Bůh odejme podíl na stromu života a místo ve svatém městě, jak se o nich píše v této knize.
20 Ten, od něhož je to svědectví, praví: "Ano, přijdu brzo." Amen, přijď, Pane Ježíši!

Chápu, co myslíš pitváním, ale za to nemůže Písmo, ale lidská neschopnost uvidět, že jsme slepí a nutně potřebujeme tu mast k prohlédnutí, jak o ní mluví Pán Ježíš.

Zjevení Janovo 3:17 Vždyť říkáš: Jsem bohat, mám všecko a nic už nepotřebuji! A nevíš, že jsi ubohý, bědný a nuzný, slepý a nahý.
18 Radím ti, abys u mne nakoupil zlata ohněm přečištěného, a tak zbohatl; a bílý šat, aby ses oblékl a nebylo vidět tvou nahotu; a mast k potření očí, abys prohlédl.
19 Já kárám a trestám ty, které miluji; vzpamatuj se tedy a čiň pokání.

Vůbec je zajímavé se zamyslet k jakému typu církve Pán Ježíš tady mluví a také nad tím, co jim slibuje, když udělají opravdové pokání. Ale to už sem nepatří.

Moc Tě zdravím! Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2008, 13:12

Ahoj Eliško,
to je dobře, že to píšeš. Nenapsala jsem jasně, o které době píšu.
Tím, že jsem napsala:
Ale myslím si, že kdyby bylo neustálé další zkoumání a pitvání psaného textu tak důležité, že by Ježíš alespoň jednou řekl, aby si aspoň něco učedníci napsali. Ale to nikdy neřekl.
jsem myslela dobu, kdy byl Ježíš tady na zemi, a to opravdu nikdy neřekl učedníkům, aby si zapsali třeba jeho kázání nebo nějaké důležité výroky, které říkal. A že toho řekl hodně. (Oni to potom sepisovali až v době pozdější, díky tomu, že se Ježíšova slova dochovala v ústní formě.)

Takže jsem neměla na mysli tu dobu, kdy apoštol Jan dostal a zaznamenal zjevení, dobu, kdy Kristus byl vzkříšený v nebi a tady na zemi vedl své učedníky (neboli svou Církev - ve smyslu jeho těla, jehož je On hlavou) prostřednictvím pomocníka svatého Ducha a také pomocí různých zjevení, např. toho Janova.

Diskuze, které často vznikají a při nichž dochází k rozebírání různých textů se často, možná většinou, týkají ale právě těch výroků, které Kristus řekl, když byl na zemi a ne když byl v nebi. Proto jsem ten výrok napsala.

sunny Díky za tvůj postřeh, měj se moc hezky! Věra
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Old.Stloukal 8/3/2008, 11:01

VÁŽENÉ SESTRY A BRATŘI V KRISTU!

JE NUTNÉ SVOJE ŽITÍ STÁLE ZKOUMAT VE SVĚTLE BOŽÍHO SLOVA.
JELIKOŽ JSME NA SERVERU, KTERÝ SE PŘEDNĚ VŠEHO ZAJÍMÁ, ZDA UČENÍ NSSJ JE V SOULADU S BOŽÍM SLOVEM, TAK I JÁ SE DNEŠNÍHO DNE ZAMÝŠLÍM VE SVĚTLE BOŽÍHO SLOVA NAD JEJICH KONÁNÍM.

Matouš 7,1-28 (EKUM)

7,1 Neposuzujte lehkovážně!Nesuďte, abyste nebyli souzeni.
7,2 Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.

VNNSSJ SOUDÍ VELMI RAZANTNĚ DRUHÉ CÍRKVE A JEDNOTLIVCE V NICH, ALE NEPOUŽÍVAJÍ ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOST, NEBOŤ JSOU ZASLEPENI SVOJÍ VLASTNÍ DŮLEŽITOSTÍ A NEMAJÍ POKORNÉ SRDCE.

7,3 Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?

NEVIDÍ TRÁM VE SVÉM OKU. PŘESTO CHTĚJÍ VYJMOUT TŘÍSKO Z OKA SVÝCH BLIŽNÍCH.

7,4 Anebo jak to, že říkáš svému bratru: 'Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka' - a hle, trám ve tvém vlastním oku!
7,5 Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.

PROTO BRATŘI A SETRY PROSME O MOUDROST OD BOHA .

7,7 Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno.
7,8 Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno.
7,9 Což by někdo z vás dal svému synu kámen, když ho prosí o chléb?
7,10 Nebo by mu dal hada, když ho poprosí o rybu?
7,11 Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré těm, kdo ho prosí!
7,12 Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi; v tom je celý Zákon i Proroci.

BOŽÍ SLOVO NÁS VARUJE PŘED LŽIVÝMI PROROKY TEDY VRO NSSJ!

7,15 Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.
7,16 Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?
7,17 Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce.
7,18 Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
7,19 Každý strom, který nedává dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně.
7,20 A tak je poznáte po jejich ovoci.

A NÍŽE UVEDENÁ SLOVA BOŽÍ PLATÍ PRO NÁS VŠECHNY A JE NUTNO SI JE PŘIPOMÍNATI KAŽDÝ DEN!!!!!

7,21 Ne každý, kdo mi říká 'Pane, Pane', vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.
7,22 Mnozí mi řeknou v onen den: 'Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?'
7,23 A tehdy jim prohlásím: 'Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.'
7,24 A tak každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podoben rozvážnému muži, který postavil svůj dům na skále.
7,25 Tu spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a vrhly se na ten dům; ale nepadl, neboť měl základy na skále.
7,26 Ale každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude podoben muži bláznivému, který postavil svůj dům na písku.
7,27 A spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a obořily se na ten dům; a padl, a jeho pád byl veliký."
7,28 Když Ježíš dokončil tato slova, zástupy žasly nad jeho učením; 29 neboť je učil jako ten, kdo má moc, a ne jako jejich zákoníci.

A VNNSSJ A JEJICH POMAZANÍ, JSOU VLASTNĚ OBRAZNĚ ŘEČENO ZÁKONÍCI V NSSJ.

PROSÍM MODLEME SE KAŽDÝ DEN, BY JSME POZNALI A VE SVÉM ŽITÍ NAPLŇOVALI BOŽÍ VŮLI SKRZE POMOC SVATÉHO DUCHA.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Reakce na komentáře 'Berojanů' této diskuse

Příspěvek  Kite 12/3/2008, 11:16

Zbysek a VRO:
pokud sv.duch odhaluje poznání každému upřimnému jednotlivci (těď nepopírám, že každému jednotlivci v určitém smyslu pomáhá), pak jsou všichni upřimní křesťané zároveň VRO - kdo je ale pak čeleď? Jesliže stojíme o 'pokrm v pravý čas', pak je životně důležité začít hledat zdroj tohoto pokrmu.

Věra a přesné poznání není cíl, prostředek:
Jistě, že farizejské pitvání písmen není cílem křesťana, ale rozhodně JE prostředkem k získání věčného života (Jan..), mimochodem i tento server je doufám upřimná snaha o přesné poznání ala Berojští.

NikolaTyrpak a nová země:
Hebr.10:24 není nikak v rozporu se Žalmem(mírní zdědí zemi).
A to ani doslovně ani v kontextu. Mimochodem i když připustíme, že by celý kontext Bible nehovořil jasně o naší Zemi, což hovoří, pak toto vysvětlení dle SJ je ale nejblíže tomu co Bible říká v porovnání s názory ostatních církví (adventistické zničení, očistec, peklo, převtělení, duchové mrtv. atd..)

Věra a Ježíš neřekl aby si Ap. něco zapsali:
Potom tedy když apoštolové zapsali evengelia jednali v rozporu s tím co si Ježiš přál? Nesmyslný argument.

Věra a papírový papež:
Ve vší úctě k hodnotě tvých pocitů o kterých často hovoříš v různých souvislostech, pak Bible jistě JE nejvyšší autoritou 'papežem' pro každého křesťana a nic včetně pocitů nemůže mít vyšší hodnotu než slova Bible při určování toho co je přesné poznání a co ne. Pokud se nám tento fakt nelíbí, pak je otázkou zda-li jsme přesvědčeni, že křesťanství je pravá cesta.

Zbyšek a převzaté nauky:
poprosil bych o příklad několika převzatých nauk. Zajímalo by mne, které z úžasné plejády veskrze-ne na bibli založených nauk SJ přijali od jiných církví jako KC atd. Je tu často zmiňovaná civilka a časté změny. Na jednu stranu nejsme spokojeni s tvrdohlavým tracionalistickým zastáváním dogmat jako očistec, duše a trojice, nadruhou stranu se nám nelíbí změny s cílem se více přibližovat Bibli.

NikolaTyrpak a evangelizace:
služba dům od domu, že není biblická? Nechci se opírat o Sk.20:20, ale je jasné čemu apoštolové zavětili svůj život a jakým způsobem tuto činost vykonávali. (dům od domu, od města k městu, na tržištích, misionářské cesty atd) že to dělali apoštolové a učednící organizovaně atd. Mimochodem, teď si poctivě sáhněme na srdce - většina přispěvovatelů tohoto serveru by bez organizované služby SJ teď velmi nepravděpodobně dospěla v biblickém poznání vůbec někam, dále byli ateisté nebo se modli k panence Marii, a těžko by řešili otázky typu 144 či přesné poznání.

A teď si upřimně položme otázku, krom jistě důležité činosti ala Berojští, kterou tu všichni upřimně provádíme (minimálně na tomto serveru). Zda se také upřimně a cíleně snažíme napodobovat apoštoly v jejich evengelizační činnosti. Nikdo neříká, že to musí být zvoněním na zvonky, ale příklad apoštolů je zřejmý. Chce to aktivitu. Do sálu i do kostela přijde samo od sebe velmi málo lidí, stejně tak jako samostatným nalezením tohoto serveru se velmi nepravděpodobně někdo stane z ateisty křesťan. Napodobuji v tomto směru apoštoly? Plním Ježíšův příkaz a snažím se přivádět do jeho ovčince nové? Mohu říci, že jsem členem skupiny, která je sjednocena 1.láskou, 2.chápaním biblických nauk a 3.čiností přivádějící nové učedníky s lidí všech národů a kmenů TAK JAKO PRVNÍ KŘESŤANÉ?

Přeji Vám milí Berojané, aby každá Vaše osobní diskuze měla cíl. Aby vyústila ve výsledek ''aby poznali zda je to mu tak''. Tedy aby poznali JAK tomu tedy je. Zda tak jak Pavel říká, či nikoliv. Ne, že možná a kdyby. Tedy určitě v podstatných věcech. A aby výsledek či vzniklá osobní otázka nebyla jen ukončením fylozofického potlachu, ale hybnou silou pro další kroky ve svém životě.
S křesťanskou láskou..

Kite

Male Poeet p?íspivku : 7
vztah k organizaci : aktivní SJ
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 07. 07

Návrat nahoru Goto down

Pomazaní – zamyšlení nad čísly - Stránka 2 Empty Re: Pomazaní – zamyšlení nad čísly

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru