Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

+8
Milan
Vojtěch Malleus
Věra Kolafová - quaero
Hvězdlický
Robin
zbysek
Luboš
Dora
12 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Dora 23/3/2008, 13:58

Letos mě SJ překvapili datem Památné slavnosti. Měla jsem za to, že je zvykem slavit ji v téže době, kdy Židé slaví Pesach. Tj. 14. dne židovského měsíce nisanu.

O co jde: Každý židovský měsíc má 29 nebo 30 dní, protože jde o lunární měsíce. Tj. 12 měsíců je celkem 354 dní za rok (na rozdíl našich 365). Tj. jejich rok má o 11 dní míň. Protože Bible předepisuje, že se má Pesach slavit na jaře, je třeba přizpůsobit lunární kalendář solárnímu systému o 365,25 dnech v každém roce. To se děje tak, že se přidává dodatečný měsíc (zvaný druhý adar) čítající 29 dní, a to sedmkrát v průběhu 19 solárních roků. A takový rok je právě letos. Takže Pesach je o 28 dní později, než by byl, kdyby teď nebyl druhý adar. Nevím, jestli je to srozumitelné. Prostě Pesach je 14. nisanu, což by bylo 22. března, ale není, protože je teď druhý adar. Proto je Pesach o měsíc později, 19. dubna, na kterýžto den připadá 14. nisan letos.

Proto se ptám: Kde udělali soudruzi z Brooklynu chybu? Odkdy se slaví Památná jindy než o Pesachu? scratch

Židovský kalendář:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Luboš 23/3/2008, 14:22

Doro,jelikož nejsi členem pomazaného ostatku,nemůžeš tomu rozumět,tak neklaď pyšné otázky. Nečetla jsi,že Bůh ve svůj čas vše urychlí? Už jsi měla vědět,že na stanovení správných datumů není pod sluncem větších odborníků. Aspoň je vidět,že už je to blízko!
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  zbysek 23/3/2008, 14:35

Luboš napsal:Doro,jelikož nejsi členem pomazaného ostatku,nemůžeš tomu rozumět,tak neklaď pyšné otázky. Nečetla jsi,že Bůh ve svůj čas vše urychlí? Už jsi měla vědět,že na stanovení správných datumů není pod sluncem větších odborníků. Aspoň je vidět,že už je to blízko!
lol! lol! lol!
Jestlipak to není nakonec takto (tedy vzkaz také pro SJ):
Ga 4:10,11 "10 Puntičkářsky zachováváte dny a měsíce a období a roky.
11 Bojím se o vás, že jsem se vzhledem k vám lopotil nějak bezúčelně."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Robin 23/3/2008, 18:22

Milá Doro,

díky za podrobný výzkum. Napadá mě jediné vysvětlení. Laicky řečeno, památná slavnost se vždy koná v týdnu před velikonocemi. Vedení NSSJ má jistě zájem, aby se tento svátek konal zruba ve stejnou dobu jako u ostatních "konkurenčních" církví a ne o měsíc později. Když uvážíme, že cílem je přivést na Památnou co nejvíce lidí, je jistě vhodné využít atmosféry velikonoc, která je mezi lidmi. Pak není problém přihnout pravidla, která sami vytvořili. Nebylo by to poprvé... No

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2008, 18:34

Ten cíl, mít co největší účast pro hlášení nahoru (a pro případ nějakého jednání se světskou mocí) tam skutečně je.

Znám případ, kdy byla pozvaná jedna VELKÁ rodina Romů. Pochopili to tak, že se skutečně jedná o "večeřu" vzali si lžičky a nějaké "kastróly" ny zbytky " napotom.

To vodítko, KDY, ale nejsou velikonoce ostatních církví, ale úplněk měsíce v době, která odpovídá prvnímu století. Tedy době smrti Krista.
I ostatní církve se snaží do tohoto termínu nějak vejít a proto to slaví všichni zhruba ve stejnou dobu..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Dora 23/3/2008, 19:45

Díky, kluci. Fakt jsem se smála nahlas. Laughing
Takže si myslíte, že to bylo záměrně...? No, ono na tom nesejde. Já jen, že jsem nad tím kroutila hlavou. Když je navíc na pozvánce napsané, že výročí Ježíšovy smrti připadá na 22. březen Neutral Question
Já jsem se smála už jen proto, že tu pozvánku jsme dostali od přátel, kteří vědí, že jsme (z jejich pohledu) trochu praštění a zajímáme se o SJ, a tak ji pro nás ukradli sousedům ze schránky. Razz Laughing
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Památná slavnost

Příspěvek  Robin 23/3/2008, 22:21

No a...? Bylas na PS?

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Dora 23/3/2008, 22:31

No nebyla, nebyla...
To, co se tam děje, vnímám jako v přímém rozporu s tím, co Ježíš učil. Proto by se mé svědomí s účastí na takovém dění nesrovnalo. Raději zůstávám u lámání chleba a pití z jednoho kalicha v křesťanském sboru. Smile
Dneska jsem našla na internetu, že datum Památné musí být za úplňku a nemusí se shodovat s moderním židovským kalendářem. S tím úplňkem to zní až trochu magicky. Rolling Eyes Myslím, že nejlepším datem pro Večeři Páně je chvíle, kdy lidé touží mít obecenství s Kristem právě skrze Večeři Páně. Na datu a frekvenci takové události nesejde.
Ale jak se diskutovalo i na jiném fóru, učedníci tak činili nejprve denně, pak první den po sobotě... Snad nám nic nebrání následovat jejich příkladu. Myslím, že nejde o data, ale o vztah s živým Kristem. queen
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/3/2008, 00:13

Myslím, že nejde o data, ale o vztah s živým Kristem. queen
Dorko, to si myslím taky!
Ale jsem moc ráda, že jsi sem toto téma napsala.
To, že letos Svědkové Jehovovi slavili Památnou slavnost někdy v měsíci adaru (2. adaru) a nikoliv 14. nisana, jak mívají ve zvyku a vždycky to prezentují, jak jsou přesní, to mě teda pobavilo. Vždycky nám kladli na srdce tu přesnost - dokonce ten úplněk musel být nad Jeruzalémem a ne nad Prahou, takže to někdy bylo +- 1 den. A nyní taková chyba! No nic, oni určitě vymyslí nějaké vysvětlení....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 08:55

kód:
oni určitě vymyslí nějaké vysvětlení....

Pokud bude mít někdo odvahu se zeptat, nebo dokonce protestovat, přijde vzápětí nové světlo, ale šikovně podané, takže stejně z toho nikdo nic nepochopí.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Vojtěch Malleus 24/3/2008, 12:38

Napadla mě myšlenka k zamyšlení, možná otázka kterou položit nějakému SJ. Jestliže se mají SJ striktně zdržovat krve, ale přijímají krev Krista (ovšem jen někteří samozřejmě), není to malá konfrontace? Ano, ta krev je jenom symbolická a my se můžeme domýšlet zda je to ve skutečnosti Víno Poezie či něco jiného, ale jestliže je ve SV popsáno do detailů o krvi a transfůzích, nestálo by i tohle za zamyšlení?
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Milan 24/3/2008, 13:02

Vy malověrní,
cožpak jste nepochopili, že to má souvislost s globálním oteplováním planety? Jelikož první jarní úplněk byl vždy po zimě a nebylo ještě pořádně nic rozkvetlého a mohl občas ještě napadnou sníh, je třeba i tyto zkutečnosti brát v úvahu, kdy slavit Památnou slavnost. Jak by to milé sestry a bratři vypadalo, kdybychom, sice podle "měsíčních hodin" správně slavili PS, ale byly by rozkvetlé stromy, zrály by citrusové stromy, kačenky, slepičky a jiná zvířátka by vyváděla své mladé, což by nebylo v souladu s tím jak se to slavilo v době pána Ježíše Krista. Je proto zcela jasné, že bylo třeba upravit, ale jenom trošičku, datum PS. Jelikož to bylo jednohlasně schváleno vedoucím sborem v Brooklynu, je naprosto jasné, že to Jehova Bůh takto chce. Najde-li se někdo ve sborech SJ, kdo by tuto skutečnost nechtěl vzít v úvoha,prosím vykonejte u toho pastýřskou návštěvu a udělte mu rady, s láskou a citem, že když nebude budovat sbor podle pokynů VRO, bude napomenut před sborem a nebude-li se kát,poté též vyloučen.
Na globálním oteplování je jasně vidět splňování proroctví o posledních dnech a my jsme naplněni vděčností k VRO, že nás moudře vede bahnem falše tohoto systému věcí!
S křesťanskými pozdravy, a s přáním Jehovova požehnání
Vaši bratři!
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 14:48

Vojto,

Ježíš v době, kdy zavedl "večeři Páně" byl ještě pod Starou Mojžíšovou smlouvou. Kdy jezení krve byl těžký přestupek. Jistě by něco takového po svých učednících nechtěl, protože mu bylo jasné, že nějakou dobu v nich bude starý zakon a jeho nařízení DOZNÍVAT, než plně pochopí a přijmou vše nové.
Měli by tedy s památnou slavností (tělem a krví) problém.

Proto jim zdůraznil, že víno jen ZNÁZORŇUJE a chléb také jen ZNÁZORŇUJE.
Nejedná se tady v žádném případě o kanibalizmus. ani porušení zákona.

Horší je situace v KC, kde se mnohdy zdůrazŇuje, že knězi se v kalichu víno při této příležitosti mění v skutečnou krev Kristovu...
Tak jsem to slyšel. Na vlastní oči to asi neviděl ani ten kněz.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 15:02

kód:
Na globálním oteplování je jasně vidět splňování proroctví o posledních dnech a my jsme naplněni vděčností k VRO, že nás moudře vede bahnem falše tohoto systému věcí!

Globální oteplování je mazaný důvod, jak ospravedlnit chamtivé jednání lidí a odvězt jejich pozornost jinam.

Topíte uhlím a tak je to vaše vina, budete topit plynem a elektřinou.
Že se topí jen v zimě to nikoho nenapadne a nevěnuje pozornost ani několika DESÍTKÁM TISÍC OBROVSKÝCH LETADEL A MILIONŮM AUT které jsou denně v provozu a vyrábí se další a výkonnější.
Tato chamtivpost a nenasytnost obchodu je tím ničitelem země a proto se asi brzy (A ZAVČAS) naplní proroctví

Zjevení 11:18 Ale národy se rozzlobily a přišla tvá vlastní zloba a ustanovený čas, aby byli souzeni mrtví a aby byla dána odměna tvým otrokům, prorokům, a svatým a těm, kteří se bojí tvého jména, malým i velkým, a aby byli zničeni ti, kteří ničí zemi."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  zbysek 24/3/2008, 15:09

Hvězdlický napsal:a aby byli zničeni ti, kteří ničí zemi."
A doprčic, to tedy v Evropě nepřežije snad nikdo... scratch

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 15:20

Co je psáno, to je dáno.
Topení uhlím v kamnech je normální činnost. Pálení větví a trávy na zahrádce taky.

ALE PLUNDROVÁNÍ DEŠTNÝCH PRALESŮ, ZBYTEČNÝ A NEROZLOŽITELNÝ DPAD a další lidská činnost, tak to většina lidí v Evropě nedělá.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  zbysek 24/3/2008, 15:37

Hvězdlický napsal:ALE PLUNDROVÁNÍ DEŠTNÝCH PRALESŮ, ZBYTEČNÝ A NEROZLOŽITELNÝ DPAD a další lidská činnost, tak to většina lidí v Evropě nedělá.
Mno, já jsem v tom průšvihu namočený taky, protože kupuji potraviny zabalené v igelitu, auto sic nemám, ale občas si ho půjčím nebo se nechám svézt, mám několik počítačů (a co tam je sajrajtů, zjisti si, jak třeba likvidují počítačové komponenty v Africe, brrr!), bydlím v dobře vytopeném domě, točím kubíky teplé vody a vůbec celkově jsem dost rozmazlený snadnou spotřebou.

Pokud by se měl citovaný verš brát doslovně a důsledně, pak jsme všichni v celé (nejen) Evropě v p... Proto doufám v milost a ne Zákon. geek

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 15:47

kód:
Proto doufám v milost a ne Zákon.

Jsem na tom podobně, jako ty (a možná jednám daleko "neekologičtěji") a přesto se mezi svévolné ničitele nepočítám,
Doba, kdy se zboží v obchodě dávalo do papírového kornoutu a mléko a jině kapaliny do přinesených vlastních nádob, je dávno pryč.
Klidně bych si to mléko nechal dál dávat do konvičky a mouku do papírového pytlíku atd.
Nepotřebuji nádherné, barevné obaly (které musím draze zaplatit) a jsou jen reklamou na většinou "šmejd zboží".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Dora 24/3/2008, 19:21

Napadla mě taková blbost, když už jste tady zvrhli tu diskusi od Památné k ekologii...
Co se stane s tím chlebem a vínem, které si na Památné nikdo nevzal, po shromáždění? Vyhodí se? Vylije se? scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 19:51

Vzhledem k tomu, že víno kolovalo z ruky do ruky a možná do něj někdo kýchnul, tak ty skleničky se "pietně" vylejou. Třeba do WC.
Nekvašené placky také skončili svoji symboliku, vhodí se do popelnice (žádný pamlsek pro děcka to není) a nebo se to vezme domů pro slepice, či psa...

V opačném případě je tady nebezpečí modloslužby.

Podobný modloslužebný postoj jsem zažil ve Slavkovském sboru.
Jeden spolustarší přiběhl a "bratři, to je hrůza, představte si, někdo vhodil Strážnou věž do popelnice"....

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Milan 24/3/2008, 19:52

Ne, Doro, na to jsem se vždycky těšil, sleje na zpět do lahví a pak si víno někdo vezme. Často jsem dostal i lahvičku já.... Wink Chleba se většinou vyhodil nebo ho snad i někdo snědl, ale to spíš ne, představ si, že na ten chléb nadejchalo cca 200 lidí...fuj, ale u vína to nevadilo...jo a blbá ta otázka není... geek
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2008, 19:56

Je vidět, že přes veškerou JEDNOTU PROPAGOVANOU SJ je skutečně káždý sbor jiný. V tomto případě záleží, jestli jsou tam milovníci vína a nebo pivaři.
Já jsem byl pivař..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Milan 24/3/2008, 19:58

Jednou jsme vyhodili cca časopisů za šest let, to jich bylo...No, nenapadlo mě, že sestra s druhého domu, sousedka kouká do našich popelnic..Ona je všechny vyndala a donesla do sálu....A samozřejmě, že se zmínila u koho domu že je našla!! No já se tomu směju dodnes, jak jsou lidé h....í! Naštěstí jsem měl tchána staršího a ten nechtěl mít v rodině problematické lidi, tak se to smetlo! Ale poučení z toho bylo. SJ prohlížejí i popelnice, kdyby náhodou a práskat se nemá, ale říct se to musí!


Naposledy upravil Milan dne 24/3/2008, 20:12, celkově upraveno 1 krát
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Dora 24/3/2008, 20:00

To jste nedávali dětem do sběru? lol!
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Milan 24/3/2008, 20:15

No, několiměsíčnímu dítěti určitě ne, bylo to v době, kdy jsi za sběr donesený ještě musela zaplatit a kontejnery na tříděný odpad ještě nefungovaly. Ale tam, pracuje taky několik SJ, ve třídírně odpadů, a já tam měl i ososbní poznámky v těch časopisech, určitě by se zjistilo, kdo to vyhodil, neboj se nic geek ,jo, a chováme se velice ekologicky, odpad dobře třídíme... bounce
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve? Empty Re: Proč se letos slavila Památná o měsíc dříve?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru