Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dotazy

+34
Mezek
Styvi
witness
gari
Jiří Brei
transylvánec
daniely
sazeč
zbysek
Ing.Peter
jája
Radim
Zdeněk Bláha
Pavel Sládeček
stefan
Martin Vlasák
pat
Věra Kolafová - quaero
Eliška
Jane
Dora
Panova Flétna
Mysteri
Aleš
drobeček
Petr Sláma
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Martin Cibulka
Old.Stloukal
Petr Štefek
Hvězdlický
Michal
Admin
38 posters

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Vladislav Kulda 6/3/2007, 10:23

Oldo dobrý!
Aj, jak v kapli Betlémské zní slovo Tvé. Podobně tak i mistr Jan mluvíval, než jej Kostničtí upálili. Pokračovatelem byl Jan z Želivských, který taktéž horlivé slovo kázal, podobně jako ty. Pamatuj, že na takové, co zlé páchají, neplatí ani ohnivé slovo tvé, jsou nepoddajní, neopoučitelní, jejich odměna je nemine, bude-li u nich nalezena nepravost jejich.

1. Timoteovi 4,1-2 (SNC)
Duch svatý nám říká jasně, že v posledních dobách se někteří v církvi odvrátí od Krista a přikloní se k hlasatelům ďábelských nauk, nestydatým lhářům, kteří si už z ničeho nedělají špatné svědomí.


Exodus 23,1,2
23,1 "Nebudeš šířit falešnou pověst. Nespřáhneš se se svévolníkem, aby ses stal zlovolným svědkem.
23,2 Nepřidáš se k většině, páchá-li zlo. Nebudeš vypovídat ve sporu s ohledem na většinu a převracet právo."
Exodus 23,8
"Nebudeš brát úplatek, neboť úplatek oslepuje i ty, kdo mají oči otevřené, a vede k překrucování záležitostí spravedlivých."


Ještě, že zákon neplatí v plném rozsahu, to by bylo velice zajímavé.

Pán s Vámi!


Naposledy upravil dne 7/3/2007, 14:59, celkově upraveno 1 krát
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Hvězdlický 6/3/2007, 11:03

Vláďo,

co to máš za překlad, z kterého cituješ texty a kde se dá sehnat???

Ptám se- díky..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Vladislav Kulda 6/3/2007, 11:11

Ahoj Sváťo!

Najdi si katolik.cz, pak odkazy, pak bible on-line, otevře se ti tato adresa. http://www.biblenet.cz/bible/

Je tam KB+Ekumen+SNC/ Slovo na cestu/ často ho používám, je tam srozumitelná čeština, ohebná, dává mi to lepší pohled na citáty.

Zátím ahojky!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 9/3/2007, 20:19

Vladislav Kulda napsal:Ahoj Sváťo!

Najdi si katolik.cz, pak odkazy, pak bible on-line, otevře se ti tato adresa. http://www.biblenet.cz/bible/

Je tam KB+Ekumen+SNC/ Slovo na cestu/ často ho používám, je tam srozumitelná čeština, ohebná, dává mi to lepší pohled na citáty.

Zátím ahojky!

1. Timoteovi 4,1-2 (SNC)
Duch svatý nám říká jasně, že v posledních dobách se někteří v církvi odvrátí od Krista a přikloní se k hlasatelům ďábelských nauk, nestydatým lhářům, kteří si už z ničeho nedělají špatné svědomí.

TENTO TEXT JE PRO VŠECHNY KŘES'TANY ZÁVAZNÝ! JSOU VNNSSJ KŘES'TANÉ?

Exodus 23,1,2
23,1 "Nebudeš šířit falešnou pověst. Nespřáhneš se se svévolníkem, aby ses stal zlovolným svědkem.

DOMNÍVÁŠ SE ŽE ŠÍŘÍM O VNNSSJ FALEŠNOU ZPRÁVU? DEJ MI VĚDĚT.

23,2 Nepřidáš se k většině, páchá-li zlo. Nebudeš vypovídat ve sporu s ohledem na většinu a převracet právo."

PŘEVRACET PRÁVO V TOMTO ZVRÁCENÉM SVĚTĚ JE NATOLIK BĚŽNÉ, ŽE JE TO TAK JAK PÍŠE BOŽÍ SLOVO.

Exodus 23,8
"Nebudeš brát úplatek, neboť úplatek oslepuje i ty, kdo mají oči otevřené, a vede k překrucování záležitostí spravedlivých."

BOHU- ŽEL ÚPLATKŮ SE NEŠTÍTÍ ANI VNNSSJ JAK NÁM HISTORIE PROKÁZALA. ALE TENTO SVĚTSKÝ SYSTÉM JE NATOLIK PROHNILÝ, ŽE BEZ ÚPLATKU NELZE DOSAHOVATI VYTČENÝCH CÍLŮ. TO DOKAZUJÍ I PRAGMATIČTÍ VNNSSJ.

JE TO TAK A MODLEME SE ZA TO, ABY JSME V TÉTO VELMI ZKAŽENÉ SPOLEČNOSTI PŘEČKALI S POMOCÍ VÝKUPNÍ OBĚTI JEŽÍŠE KRISTA KONEČNÉ ÚČTOVÁNÍ AŽ PŘIJDE OČISTITI TUTO ZEMI. ANO PAK NÁM BUDE VELMI ZLE A BUDEME SKLÁDAT KAŽDÝ ZA SEBE ÚČET ZE SVÝCH DOBRÝCH A ŠPATNÝCH SKUTKŮ TĚLA I DUCHA.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Vladislav Kulda 10/3/2007, 09:26

Milý Oldo!

Mám pocit, že jsi mě nepochopil, neboť texty, které jsem uvedl ve svém příspěvku, nebyly vůbec namířeny proti Tobě, ale proti lidem, kteří jsou právě těmi, na které ukazuješ. Pravděpodobně jsi nepochopil pointu toho, co jsem Ti tam napsal. Schválně jsem to napsal ve stylu slovosledu, který se používal před několika staletím. Právě muži, které tam zmiňuji, byli zastánci ryzosti v uctívání našeho Pána. Hus byl upálen a Jan Želivský byl zavražděn. Mnoho lidí v té době muselo svou ryzost prokázat obětováním svého života. Dnes je podobná doba, mnoho lidí se ohání kolem sebe vírou v Boha, ústa mají plná vznešených slov, ale nekonají tak, jak by měli. Každý z nás kráčí po cestě života, když jsme na začátku, nelze ještě o člověku říci, jaký je, nebo jaký bude. Během života však svý jednáním ukazujeme našemu Pánu, jací jsme lidé, zda milujeme právo a spravedlnost, nebo lež a podvod. Podél naší životní cesty tak vyrůstají naše pomníčky chvály, nebo odsouzení. Když je náš život sečten, zvážen a uzavřen, teprve tehdy lze řící, jaký byl náš životní běh. Naším životem tak prošla životní zkušenost v NSSJ, já to beru, jako jednu z etap svého závodu o život, ale pamatuji na to, že nesmím opustit cestu, která je spojena s naším Pánem. Proto jdu stále vpřed, potkávám na této cestě různé lidi, ty jsi jedním z nich, jsi ryzí člověk a toho si velice vážím. Pravdou je, že žádný člověk není stejný, jedem od druhého se lišíme, ale co je důležité, je to, že usilujeme o přízeň našeho Pána. Každý to děláme spůsobem, o kterém si myslíme, že je pro nás ten nejlepší. Proto se stává, že jeden druhého nepochopíme. Jsi horlivým zastáncem Boží pravdy, byl jsem taky tak horlivý, jenže většinou jsem na to doplatil. Nyní se snažím vážit slova a to proto, abych někomu vědomě neublížil. V minulosti jsem totiž, jako SJ několika lidem ublížil a dodnes mě z toho tíží svědomí. Některým jsem se již omluvil, u některých jsem to už nestihl, už nežijí. Pokud jsem se Tě ve svých příspěvcích něčím dotkl, prosím za prominutí. Mé vyjadřování k problémům na diskuzi je prostě jiné, někdy používám určitou formu humoru, kterou ovšem druzí nemusí pochopit. Byl bych velice nerad, kdybys i Ty byl mým "pomníčkem" na mé cestě života.

Přísloví 11,17
Muž milosrdný činí dobře i sám sobě, kdežto nelítostný drásá i vlastní tělo.

Kolosenským 3,12
Jako vyvolení Boží, svatí a milovaní, oblečte milosrdný soucit, dobrotu, skromnost, pokoru a trpělivost.

Pán s Tebou!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 13/3/2007, 19:25

Vladislav Kulda napsal:Milý Oldo!

Mám pocit, že jsi mě nepochopil, neboť texty, které jsem uvedl ve svém příspěvku, nebyly vůbec namířeny proti Tobě, ale proti lidem, kteří jsou právě těmi, na které ukazuješ. Pravděpodobně jsi nepochopil pointu toho, co jsem Ti tam napsal. Schválně jsem to napsal ve stylu slovosledu, který se používal před několika staletím. Právě muži, které tam zmiňuji, byli zastánci ryzosti v uctívání našeho Pána. Hus byl upálen a Jan Želivský byl zavražděn. Mnoho lidí v té době muselo svou ryzost prokázat obětováním svého života. Dnes je podobná doba, mnoho lidí se ohání kolem sebe vírou v Boha, ústa mají plná vznešených slov, ale nekonají tak, jak by měli. Každý z nás kráčí po cestě života, když jsme na začátku, nelze ještě o člověku říci, jaký je, nebo jaký bude. Během života však svý jednáním ukazujeme našemu Pánu, jací jsme lidé, zda milujeme právo a spravedlnost, nebo lež a podvod. Podél naší životní cesty tak vyrůstají naše pomníčky chvály, nebo odsouzení. Když je náš život sečten, zvážen a uzavřen, teprve tehdy lze řící, jaký byl náš životní běh. Naším životem tak prošla životní zkušenost v NSSJ, já to beru, jako jednu z etap svého závodu o život, ale pamatuji na to, že nesmím opustit cestu, která je spojena s naším Pánem. Proto jdu stále vpřed, potkávám na této cestě různé lidi, ty jsi jedním z nich, jsi ryzí člověk a toho si velice vážím. Pravdou je, že žádný člověk není stejný, jedem od druhého se lišíme, ale co je důležité, je to, že usilujeme o přízeň našeho Pána. Každý to děláme spůsobem, o kterém si myslíme, že je pro nás ten nejlepší. Proto se stává, že jeden druhého nepochopíme. Jsi horlivým zastáncem Boží pravdy, byl jsem taky tak horlivý, jenže většinou jsem na to doplatil. Nyní se snažím vážit slova a to proto, abych někomu vědomě neublížil. V minulosti jsem totiž, jako SJ několika lidem ublížil a dodnes mě z toho tíží svědomí. Některým jsem se již omluvil, u některých jsem to už nestihl, už nežijí. Pokud jsem se Tě ve svých příspěvcích něčím dotkl, prosím za prominutí. Mé vyjadřování k problémům na diskuzi je prostě jiné, někdy používám určitou formu humoru, kterou ovšem druzí nemusí pochopit. Byl bych velice nerad, kdybys i Ty byl mým "pomníčkem" na mé cestě života.

Přísloví 11,17
Muž milosrdný činí dobře i sám sobě, kdežto nelítostný drásá i vlastní tělo.

Kolosenským 3,12
Jako vyvolení Boží, svatí a milovaní, oblečte milosrdný soucit, dobrotu, skromnost, pokoru a trpělivost.

Pán s Tebou!

Děkuji Ti Vladislave za pěknou korekturu, která jednoznačně vyjádřila Tvůj postuj k pravdě a spravedlnosti. Já se na Tebe nezlobím, spíše jsem Tvoje slova pochopil jako iniciování k vyjádření se k napsanému. Já si osobně mnoha SJ vážím, ale to jsou většinou prostí lidé, kteří věří VNNSSJ bezmezně a tak mají ten život lehčí. Oni nezkoumají zda to co oni říkají myslí vážně a dle toho co říkají zda také žijí. Ale to musí každý poznat skrze Boží milost sám. Běda však těm, kteří si hrají na pomazané, ale přitom vedou prosté ovce do hřtánu Satana - ducha zla tohoto světského systému.Divím se, že se nebojí trestu od Pána Pánů a Krále Králů a jeho Otce skrze JEJICH DUCHA SVATÉHO.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Petr Sláma 4/4/2007, 16:21

Muirne napsal:Děkuju,děkuju, děkuju za vymazání tematu náboženské vtípky.A překopírování.Já jak sem vlezu všechno zvržu.

Kdo jsi? Bezdomovec? Bez mozku? Proč a za co dějuješ? Máš problémy sám se sebou? Tak se postav na nohy! Nemáš soupeře, jsi jedinečný! Kdo ti našeptává: podceňuj se!! ??
Samozřejmě nemusíš poslouchat moje kecy.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 4/4/2007, 20:22

Když na to koukám opravdu je to přehnané jedno díky stačí.Když někde udělám nepořádek a někdo to za mě uklidí tak je podle mého na místě poděkovat.Bezdomovec nejsem, jsem neskutečný boháč.Protože jsem spokojená s tím co mám.A to nemůže říct ani leckérý multimilionář.Mozek mám i když emoce ho někdy zatemní.To ostatní beru jako povzbuzení takže opět DÍKY
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 5/4/2007, 13:42

Muirne napsal:Když na to koukám opravdu je to přehnané jedno díky stačí.Když někde udělám nepořádek a někdo to za mě uklidí tak je podle mého na místě poděkovat.Bezdomovec nejsem, jsem neskutečný boháč.Protože jsem spokojená s tím co mám.A to nemůže říct ani leckérý multimilionář.Mozek mám i když emoce ho někdy zatemní.To ostatní beru jako povzbuzení takže opět DÍKY

DLE VŠEHO JSTE ŽENA A MÁTE ŽENÁM VLASTNÍ MYŠLENÍ! PRO BOHA MÁTE STEJNOU HODNOTU JAKO TI CO SE POVYŠUJÍ MOŽNÁ I MNOHEM VYŠŠÍ.
ŽENA POKORNÁ JE MOUDRÁ JE TO POKLAD ZDE NA ZEMI PRO MUŽE.
ŽENA TVRDOHLAVÁ, DOMÝŠLIVÁ A NESNÁŠENLIVÁ, KTERÁ VE VŠEM CHCE MÍTI POSLEDNÍ SLOVO JE POKUD JE SPOJENA S MUŽEM JEHO TRESTEM JIŽ ZDE NA ZEMI ZA JEHO HŘÍCHY.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 5/4/2007, 14:29

Omluvte mě,ale když řeknu,že jsem spokojená nemám pocit, že se povyšuju, vy ano?Kdo vás ustanovil za soudce,že mě zde soudíte?

Můj muž je asi ženská, vždycky má poslední slovo


Nechápu, tady už je nebezpečný i poděkovat administrátorovi aby to hned někdo nepřekroutil.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 7/4/2007, 12:01

Muirne napsal:Omluvte mě,ale když řeknu,že jsem spokojená nemám pocit, že se povyšuju, vy ano?Kdo vás ustanovil za soudce,že mě zde soudíte?

Můj muž je asi ženská, vždycky má poslední slovo


Nechápu, tady už je nebezpečný i poděkovat administrátorovi aby to hned někdo nepřekroutil.

VÁŽENÁ DÁMO!
JÁ NAPSAL OPAK TOHO O ČEM VY PÍŠETE!! ČTĚTE POZORNĚJI!
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 7/4/2007, 20:31

Old.Stloukal napsal:

DLE VŠEHO JSTE ŽENA A MÁTE ŽENÁM VLASTNÍ MYŠLENÍ! PRO BOHA MÁTE STEJNOU HODNOTU JAKO TI CO SE POVYŠUJÍ MOŽNÁ I MNOHEM VYŠŠÍ.
OLDA
Asi jsme se špatně pochopily mohl by jste mi vysvětlit co tím chtěl básník říci?Já z toho cítím trošku šovinismus.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2007, 08:59

Šovinizmus tady asi není. Slovník říká, že toto slovo znamená-
krajní, vyhrocený, nenávistný nacionalizmus

Možná bylo myšleno (někde, někým) to, co je psáno zde.

1. Korinťanům 14:34 ať ženy ve sborech mlčí, neboť jim není dovoleno mluvit, ale ať se podřizují, jak říká i Zákon.

Ovšem, tento text se nedodržuje ani u SJ. Z jednoho důvodu. Jsou tam potřeba našprtané komentáře sester. Jinak by tam asi bylo ticho...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 8/4/2007, 10:46

Nevím co znamená šovinismus podle slovníku.Ale v běžném životě je to opak feminismu.Jinak chápu váš pohled.Mě zkoumání bible i apokrifů.Dovedlo k názoru,že Ježíš měl na ženy zcela jiný názor než jeho apoštolové.I než je ten váš.Ale jestli vám tu překážim tak stačí říct a já zmizim
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Hvězdlický 8/4/2007, 12:00

No, jistě umíš dobře číst, ale i tak se někdy člověk splete a unikne mu myšlenka psaného.
Psal jsem o komentářích sester na shromáždění SJ. Jestli dodržují zákon ohledně tak zvaných odpadlíků, měli by dodržovat i tento.

Psal jsem v závorce (někde, někým) a tím zase jsem myslel ty, z řad SJ, kteří by to měli dodržovat i tady..

Ale nic nemám proti tomu "KDO SE CÍTÍ, ten se vtípí" To je ale tvoje osobní věc a ne moje...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 9/4/2007, 09:08

Pane Hvězdlický máte pravdu tu závorku jsem přehlídla.Názor,že ženy jsou něco míň. Mě dost vyved z rovnováhy.Takže se omlouvám, že jsem vás hned hodila do stejnýho pytle.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 12/4/2007, 14:55

Muirne napsal:
Old.Stloukal napsal:

DLE VŠEHO JSTE ŽENA A MÁTE ŽENÁM VLASTNÍ MYŠLENÍ! PRO BOHA MÁTE STEJNOU HODNOTU JAKO TI CO SE POVYŠUJÍ MOŽNÁ I MNOHEM VYŠŠÍ.
OLDA
Asi jsme se špatně pochopily mohl by jste mi vysvětlit co tím chtěl básník říci?Já z toho cítím trošku šovinismus.

SLOVO ŠOVINISMUS:
šovinizmus, šovinismus = Význam:krajní, vyhrocený, nenávistný nacionalizmus.
V DNEŠNÍM TO ČASE CHTĚJÍ VLÁDNOUT ŽENY MUŽÚM!!!
TĚCH KTERÉ CHTĚJÍ VLÁDNOUT JE DOSTI VELKÉ MNOŽSTVÍ, ALE VĚTŠINOU JSOU TO ŽENY, KTERÉ NEMAJÍ ZÁKLADNÍ - BIBLICKÉ KŘESŤANSKÉ VZDĚLÁNÍ A NEUZNÁVAJÍ BOŽÍ ZÁKON. TAK PRO TYTO JSEM ASI ŠOVINISTA.
PRO TY DRUHÉ, KTERÉ UZNÁVAJÍ BOŽÍ ZÁKON Z BOŽÍHO SLOVA, BYCH CHTĚL BÝTI SLUŽEBNÍKEM, NEBOŤ TYTO ŽENY NIKDY NEBUDOU SE POVYŠOVATI, ALE BUDOU KRÁSNÝM DOPLŇKEM SVÉHO MUŽE.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Mysteri 12/4/2007, 22:50

Sice nechápu jak jste z mého poděkování administrátorovi mohl dojít k závěru že chci vládnout mužům.Ale to už je váš problém.
Jestli chcete dál pokračovat v urážkách doporučuju buď soukromou zprávu a nebo téma:postavení ženy ve sboru.Sem se to jaksi nehodí
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Vladislav Kulda 13/4/2007, 10:38

Pro Muirne!

Pěkný den děvče! Ber to s nadhledem, ne všichni muži mají dobrou zkušenost s ženami a proto jejich reakce jsou různé. Já osobně zastávám názor, že žena, manželka, je můj životní spolupracovník. Na prvním místě je pro nás rodina a pak to ostatní, na tom jsme se domluvili, když jsme se brali. Funguje to bezvadně a pokud se domluvené věci dodržují, mám málo důvodů k nespokojenosti. Tak, jak jsou různí muži, jsou různorodé také ženy, některá je temperamentní, jiná je tichošlápek. Z toho se odvíjí jejich potřeby v postavení v rodině a pak je-li ochotná k rozumné rozmluvě, dá se domluvit, kdo, kdy a za co, ponese odpovědnost, tím lze předejít dohadování o tom, kdo to v rodině bude kočírovat. To vše musí být podepřeno hlubokou láskou jeden k druhému. Znám několik případů manželství, kde jsou oba schopnými partnery a mají role v rozhodování rozděleny a funguje to na sto procent. Znal jsem v Ostravě jedny manžele SJ, kde muž byl velice nerozhodný. Manželka, aby jej neponižovala, protože jej ve schopnostech vysoce převyšovala, vždy navrhla správné řešení a manželovi to předložila s tím, aby souhlasil, protože to bude ve prospěch celé rodiny. Nikdy jej před druhými nesnižovala, ale naopak vyzvedávala, jako muže citlivého a laskavého. Toto manželství fungovalo takto spousta let, až do manželovy smrti. Důležité je, že se ti dva dokáží domluvit a to, kdo zrovna bude "šéfovat", není tak důležité. Co z chlapa, který je šikovný na kde jakou práci, když je třeba se správně rozhodnout, není toho schopen. Je pak namístě, aby jej podpořila jeho žena i za tu cenu, že něco rázně rozhodne. Nyní mě někdo nařkne, že nepodporuji biblické ustanovení, ale toto je praxe, která je funkční a tímto způsobem jsou dnešní manželství v mnoha případech úspěšná.

1 Kor. 11,11/SNC/
"Jinak jsou si ovšem obě pohlaví rovna v tom, že jako žena pochází z muže, tak se muž zase rodí z ženy; oba stejně vděčí za svůj život Bohu."


Pěkný den!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Panova Flétna 25/5/2007, 15:17

Pro Vladislava Kuldu.

Proboha proč má být manželka spolupracovník?
Není lépe aby byla parťákem, kámošem, přítelem, milenkou, atd.?
Tvůj slovník je slovníkem doby komančů. Kolego! Vzpamatuj se!

P.F.

Panova Flétna

Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 06. 04. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Vladislav Kulda 25/5/2007, 15:33

To je fakt, jen jsem to myslel v jiném úhlu pohledu. Jednou dojdeš k tomu, že už těch výhod tolik nebudeš mít v tom, čím vším Ti manželka může být. Může se stát, že to bude jen osoba na soucit a pohlazení, to ostatní budou jen vzpomínky.
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Old.Stloukal 4/6/2007, 21:06

Panova Flétna napsal:Pro Vladislava Kuldu.

Proboha proč má být manželka spolupracovník?
Není lépe aby byla parťákem, kámošem, přítelem, milenkou, atd.?
Tvůj slovník je slovníkem doby komančů. Kolego! Vzpamatuj se!

P.F.

MOUDRÁ KŘESŤANSKÁ ŽENA SE PODŘIZUJE SVÉMU MUŽI. MOUDRÝ MUŽ ZACHÁZÍ SE SVOJÍ ŽENOU S LÁSKOU A UDĚLÁ PRO NI VŠE POTŘEBNÉ

.JSEM TOHO NÁZORU, ŽE SLOVNÍK TZV KOMANČŮ BYL VYTŘÍBENĚJŠÍ NEŽ SLOVNÍK DNEŠNÍ NOVÉ MLÁDEŽE KTERÁ NECTÍ ZÁKLADNÍ KRITÉRIA MORÁLKY A MRAVNOSTI A PROTO JE TO MLÁDEŽ NOVÁ MLÁDEŽ SATANOVA.

POCHOPITELNĚ TO NEPLATÍ NA MLÁDEŽ S KŘESŤANSKOU VÝCHOVOU, KTERÁ UCTÍVÁ A BOJÍ SE UMYSLNĚ KONAT PROTI BOŽÍMU SLOVU V BIBLI ZAPSANÉMU.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Dora 21/10/2007, 11:00

No tak to se fakt těš, protože jestli se začne on dohadovat s Martinem Cibulkou hebrejsky, tak to tady bude ještě veseleji, než už tu je. Laughing Laughing Laughing
Zrovna je v nemocnici, tisknu mu diskuse a on je pročítá. Zítra ho snad pustí, tak se asi zapojí. pirat
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Jane 21/10/2007, 12:01

Dorinko, už se těším! To bude bezva! Jestli bude psát už jen tak, jak ty, máme se na co těšit! bounce bounce bounce
Jane sunny
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Dora 21/10/2007, 12:04

Ale no tak no tak... Běda vám, když vás lidé chválí. Razz
Neboj, hebrejsky to nebude. To byla trošku nadsázka. Snad si najde čas...
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Dotazy - Stránka 3 Empty Re: Dotazy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru