Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

+23
Albert Einstein
A6zvolen
Pollypus
Z.Auersvald
jája
Marcy
ropin
LES44
26
144012
Mezek
Jiří
Martin Cibulka
Dora
Karmen
candy
zbysek
witness
Patrobas
dov
Vojtěch Malleus
kovboj
Viktor Vašek
27 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  witness 25/11/2008, 17:24

[quote="zbysek Doufám, že už začínáš vnímat, jak hluboký omyl je takto jednoduché odsuzování a škatulkování. SJ jednoznačně vynalezli omyl - a to, že víru nazývají přesným poznáním.
Znovu opakuji otázku. Až budeš stát před Bohem, podle čeho budeš souzen? Podle toho, v jaké uspořádání Otce Syna a Ducha jsi věřil, nebo jaký jsi měl osobní vztah k Bohu a dalším lidem? Podle toho, zda jsi slepě poslouchal VRO, nebo ses nechal přímo vést Duchem a Kristem jako tvou hlavou?
Vztah k Bohu. Myslíš si, že Otci máš projevovat věší úctu než Synu? Pokud ano, je to hluboký omyl, protože Syn dostal veškeré pravomoce (pouze s jednou výjimkou, a to, že zůstal podřízený Otci), takže je pro tebe Bohem, kterému náleží rovnocená úcta jako Otci. A to proto, že Otec to tak chtěl. Toto v Bibli najdeš také, ale nesmíš ji číst přes filtr SV.[/quote]

Zbyšku, přečti si, prosím, mé příspěvky a zjistíš, že slepé poslouchání otroka
opravdu odmítám, a zase, proč hned takové invektivy ?
Proč se mnoho bývalých svědků (naštěstí ne všichni) chová tak, že plivou po všem a kritizují vše, co je psáno v publikacích SJ?
Je to stejné, jako když se rozvedou manželé a umí už po sobě jen plivat a nevidí již na tom druhém nic dobrého ?
Upřímně, já osobně mám také v životě za sebou mnoho nepříjemného, a to díky direktivám vedoucího sboru, což už mám naštěstí za sebou a prožil jsem si to já, ty a kdokoliv jiný, kdo byl nebo je SJ. Ale to mně nebrání uznat, má-li vedení SJ v něčem pravdu, nechci být jen ten poškozený, který už umí do SJ jen kopat.Pokud tedy souhlasím s něčím, co vedení SJ říká, nemusí to být přece nutně proto, že slepě poslouchám, ale že prostě jsem ochoten v té či oné věci přijmout výklad jako biblický, protože podklady pro tento výklad shledávám seriózní. Nebo si skutečně myslíš, že není ani jedna jediná věc, kterou SJ vyučují správně ?
Dále, byl jsi u SJ dle Tvých údajů natolik dlouho, abys nemusel říkat nesmyslné tvrzení, že SJ nazývají víru přesným poznáním a dokonce že je to jejich vynález. Pokud mi pošleš jakýkoli odkaz, kde bych takový výklad v publikacích SJ našel, tak se Ti omluvím, ale zároveň Tě prosím, abys nebojoval nečestnými a smyšlenými výklady toho, co SJ učí nebo ne.
Na závěr odpovím ještě jednou na Tvou stále se opakující otázku:
,,Až budeš stát před Bohem, podle čeho budeš souzen?´´
Budu souzen podle svého vztahu k Bohu, k bližnímu, dle své živé víry v Boha, v Krista a v hodnotu výkupní oběti. Jistě nebudu souzen podle přesného poznání, opakuji znovu, nebudu souzen podle přesného poznání
a pro jistotu ještě jednou, nebudu souzen podle přesného poznání..stačí ?
Takovou odpověď Ti dá kterýkoliv myslící a svéprávný SJ, což jako bývalý SJ sám jistě víš, i když to možná nebudeš ochoten přiznat navenek.
To samozřejmě neznamená, že přesné poznání nehraje žádnou roli, samozřejmě nelze pochopit nebeská uspořádání v plné šíři, ale pátrat a z Bible např. zjistit, zda Kristus měl nebo neměl počátek, zda je nebo není Bůh, není přece žádné slovíčkaření nebo zbytečné jalové teoretizování, poznání totožnosti a úlohy Krista (v mezích lidských možností a toho, co nám Bůh zjevuje v Písmu) přece patří k pilířům křesťanské víry.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Mezek 25/11/2008, 19:30

finanční krize
Tak se nám ta finanční krize nějak zvrtla,nemyslíte bratři? Sad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  144012 25/11/2008, 22:27

Zdravím diskutujíci.
Zbysková povýšenost, která pramení z jeho sebevědomé logiky mě vede k pozornosti k jeho dedukcím.
Směšuješ různé pojmy pro podporu svého zaběhnutého systému myšlení.
Přesnost věcí vidíme z Božího díla a máme se z něj učit. Řím10:19-22
Ne je házet za hlavu nebo zlehčovat.

Říkáš, že máš Božího ducha? Copak Duch patří jen jednomu člověku?

Všichni, kteří se vážně zamýšlejí nad biblickou pravdou a chtějí poctivě uvažovat o věcech - dostávají podporu Božího ducha. Protože pán Ježíš chce každého takového člověka přitrhnout k sobě. Ale tak, aby stál svou vírou ne vírou lidské instituce nebo Zbyska.

Nikdo rozumný, zde nesměšuje víru a poznání.
Jak to chce Zbysek některým podsouvat, zdedukovat svou ostro-logikou.

Již to, že zde bratři se chtějí zamýšlet nad věcmi je velmi chvályhodné a velmi si toho vážím.

A nechci tím hájit nějakou organizaci SJ či KC nebou jinou.

Ale vážím si bratrů, kteří i v těchto struktúrách zareagovali na volání Ducha a překonali strach, začali samostatně stát svou vírou a zamýšlet se novými pohledy.

Tak k čemu takové výpady?
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  candy 25/11/2008, 23:42

Kdyby jste měli ducha jak se zde holedbáte, ale i jiní, kteří stále zastávají nauky SJ, tak by jste přece puzeni tím duchem museli již dávno říci, že to a to je nesmysl, ale to žádný ze SJ neudělá, kdo ano tak jím už není. Je to i Váš případ pokud ano omlouvám se pokud ne proč útočíte na Zbyška potažmo kohokoliv.

Zbyškovi, jak jsem mohl vypozorovat nejde o literu SJ, ale ducha a ten je ve SV stejný živočišný.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 26/11/2008, 09:21

witness napsal:Zbyšku, přečti si, prosím, mé příspěvky a zjistíš, že slepé poslouchání otroka opravdu odmítám, a zase, proč hned takové invektivy ?
Jestli jsi pochopil můj text jako osobní útok, pak se omlouvám, ale takto jsem to rozhodně nemyslel. Jen jsem vypočetl možnosti, ke kterým dochází. A protože VRO učí, že je nutné ho poslouchat, aby se pravověrný svědek zalíbil Bohu, musel jsem to zmínit.

Proč se mnoho bývalých svědků (naštěstí ne všichni) chová tak, že plivou po všem a kritizují vše, co je psáno v publikacích SJ?
Na všechno? Zjistil jsem, že učení SJ o vztzích mezo Otcem, Synem a Duchem je vynalezení omylu. To samozřejmě ani omylem neznamená, že jedinou další alternativou je trojice. Jen jsem považoval za nutné upozornit na to, že tzv. pravé poznání v této otázce není žádné pravé poznání, nemají v této otázce pravdu, jejich výklad není biblický.

Nebo si skutečně myslíš, že není ani jedna jediná věc, kterou SJ vyučují správně ?
To jsem netvrdil. Jestliže vyjmenuju více věcí, ve kterých se SJ mýlí, znamená to hned, že tím mám na mysli všechno? To snad ne, že?

Dále, byl jsi u SJ dle Tvých údajů natolik dlouho, abys nemusel říkat nesmyslné tvrzení, že SJ nazývají víru přesným poznáním a dokonce že je to jejich vynález.
Tak moment, zde nejspíš došlo k chybnému pochopení. Já tvrdím, že učení o nebeském uspořádání Boha je u SJ vydáváno za pravé poznání. K tomu ovšem dodávám, že toto není v našich možnostech a že v Bibli najdeme texty, které tomuto (SJ) poznání odporují. Z toho pak plyne, že představy o uspořádání Boha jsou věcí víry, nelze je spolehlivě a prokazatelně poznat. Takže tvrzení, že se jedná o pravé poznání, je zkrátka omyl. Mohu pouze říct, že na základě určitých indicií věřím, že je to tak či onak, ale nemohu vystupovat způsobem, jako by tak bylo fakticky.

Budu souzen podle svého vztahu k Bohu, k bližnímu, dle své živé víry v Boha, v Krista a v hodnotu výkupní oběti. Jistě nebudu souzen podle přesného poznání, opakuji znovu, nebudu souzen podle přesného poznání
a pro jistotu ještě jednou, nebudu souzen podle přesného poznání..stačí ?
Takovou odpověď Ti dá kterýkoliv myslící a svéprávný SJ, což jako bývalý SJ sám jistě víš, i když to možná nebudeš ochoten přiznat navenek.
To samozřejmě neznamená, že přesné poznání nehraje žádnou roli, samozřejmě nelze pochopit nebeská uspořádání v plné šíři, ale pátrat a z Bible např. zjistit, zda Kristus měl nebo neměl počátek, zda je nebo není Bůh, není přece žádné slovíčkaření nebo zbytečné jalové teoretizování, poznání totožnosti a úlohy Krista (v mezích lidských možností a toho, co nám Bůh zjevuje v Písmu) přece patří k pilířům křesťanské víry.
Já jsem tě rozhodně nechtěl nachytat na švestkách, jen jsem chtěl, aby i z tvé strany zaznělo, co je opravdu důležité. Tos na začátku tohoto odstavce napsal.

Co se týká totožnosti a úlohy Krista, pak tam je právě u SJ problém. Pro nás - dnes - je podstatné, že Kristus je teď pro nás Bohem, resp. v této úloze vystupuje. A je méně důležité, zda tuto úlohu získal někdy v čase, nebo ji má stále. SJ se ale chovají (a učí) tak, že Kristus tuto úlohu nemá. V tom je celý problém.

Já osobně za pilíř křesťanské víry nepovažuju představy o uspořádání Boha. Ale to, co je napsáno v apoštolském vyznání víry (v tom prvním). A tam nic o tomto tématu není.

Apoštolské vyznání víry
Věřím v Boha, Otce všemohoucího,
Stvořitele nebe i země.
I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho;
jenž se počal z Ducha svatého, narodil se z Marie Panny,
trpěl pod Ponciem Pilátem, ukřižován umřel i pohřben jest;
sestoupil do pekel,
třetího dne vstal z mrtvých;
vstoupil na nebesa, sedí po pravici Boha, Otce všemohoucího;
odtud přijde soudit živé i mrtvé.
Věřím v Ducha svatého,
svatou církev obecnou,
společenství svatých,
odpuštění hříchů,
vzkříšení těla
a život věčný.
Amen.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 26/11/2008, 09:43

144012 napsal:Říkáš, že máš Božího ducha? Copak Duch patří jen jednomu člověku?
Nepatří. Dostat ho může každý, kdo žádá. Jenže to, čemu se mezi křesťany říká "mít Svatého Ducha" SJ svým ovečkám odpírají (nebo přesněji řečeno to před nimi zatajují, takže ovečky z tzv. velkého stáda často ani nežádají, k vlastní škodě). Tedy kromě skupinky tzv. pomazaných.

Co se týká otázky uspořádání Boha, dlouho (i po odchodu) jsem zastával učení SJ. Po působení Ducha jsem však nakonec uznal, že tato otázka není zdaleka tak důležitá, jak SJ vykládají, ale dokonce učení SJ není ani pravdivé.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Jiří 26/11/2008, 09:57

Zbyšku vypsal jsi apoštolské vyznání víry:
Apoštolské vyznání víry
Věřím v Boha, Otce všemohoucího,
Stvořitele nebe i země.
I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho;
jenž se počal z Ducha svatého, narodil se z Marie Panny,
trpěl pod Ponciem Pilátem, ukřižován umřel i pohřben jest;
sestoupil do pekel,
třetího dne vstal z mrtvých;
vstoupil na nebesa, sedí po pravici Boha, Otce všemohoucího;
odtud přijde soudit živé i mrtvé.
Věřím v Ducha svatého,
svatou církev obecnou,
společenství svatých,
odpuštění hříchů,
vzkříšení těla
a život věčný.
Amen.

Svatou církví obecnou-chápeš co? Katolickou církev?

Díky za odpověď

Jiří

Jiří

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 21. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 26/11/2008, 10:22

Svatou církví obecnou rozumím sumu nebo společenství těch, kteří patří Kristu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Martin Cibulka 26/11/2008, 10:34

Pro Witnesse:

Pokud jsem Tě tentokrát zklamal, tak proto, že jsem Ti napsal pravdu, kterou nechceš uznat. Napsal jsem, že lžeš sám sobě, když „si pleteš argumenty a prokazatelnou pravdu se svým vlastním postojem a přesvědčením“.

Proč to považuješ za urážku a zlehčování, když Ty sám jsi s takovým urážením a zlehčováním začal, když jsi napsal, že v otázce přesného poznání Boha a Krista „prostě mají SJ biblicky prokazatelnou pravdu“ (Mon 24 Nov ŕ 22:16) a místo důkazů jsi poukázal pouze na své zkoumání argumentů bez údajných předsudků? Cožpak jsi nedal dost jasně najevo, že není nad Tvou schopnost rozlišit, jak má člověk čemu rozumět? Cožpak jsem Tě někdy nebo někoho jiného v diskuzi takto zlehčoval? A opravdu se Ti zdá, že já jsem Tě nyní urazil a zlehčil víc, než Ty všechny kolem sebe, kteří s Tvým úsudkem nesouhlasí?

Musel jsem použít silná slova, aby Tě to zasáhlo. I Pán totiž někdy používal silná slova, aby zasáhl své posluchače a někteří od něj kvůli tomu odešli. Nebo si myslíš, že mám Pána následovat jen v tom, co druhé neurazí? To opravdu chceš, abych se kvůli Tobě stal přejemnělým apoštolem (2.Korinťanům 11:5, 12:11)?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  dov 26/11/2008, 21:53

witness napsal:
Teď možná obrazně píchnu do vosího hnízda a do stále dokola diskutovaného tématu, ale přece jen, kdybych měl vyzdvihnout jen 2 základní naukové body, které jsou spojeny s SJ a nefigurují až na malé výjimky v žádné jiné křesťanské denominaci a které považuji za jednoznačně správné, jsou:
1. Ježíš je Boží syn, není součástí trojice, má na rozdíl od Otce počátek.
2. Pochopení, že Boží stvořitelský záměr se zemí má trvalou platnost a věčný život v ráji na zemi je pevná biblická nauka, ne jen výmysl SJ.
Pro upřesnění, prošel jsem si mnoho argumentů zastánců trojice, bez předsudků, připraven uvěřit v Božství Ježíše, byl-li by pro to biblický podklad.
Též jsem pečlivě studoval z různých pramenů mnoho protiargumentů, které používají zastánci trojice na argumenty SJ. Neexistuje snad jediný text, uveřejněný v publikacích SJ jako doklad, že Ježíš opravdu není Bůh, u kterého bych si též nevyhledal protiargumenty zastánců trojice a mohu sám za sebe s naprostým přesvědčením říci, že v této dost zásadní otázce mají pravdu SJ.
Otázku přesného pochopení totožnosti Krista považuji však za tak důležitou,
že chci být tam, kde se totožnost Krista vyučuje správně, a to jsou SJ.
Nechci ale rozvíjet debatu o trojici, jen říkám svůj postoj a přesvědčení.

Wittnessi,

tyto tvé teze s tématem posledních věcí jistě souvisí. Podle mne je velmi důležité, kdo se vrátí a proč. Nemyslím si, že debata o Kristově podstatě a Boží Trojjedinosti je zde mimo mísu.

Ono je velmi důležité, kdo je ten jenž přijde zpět. Je mi však líto, protože Tvůj způsob komunikace trochu podsouvá smýšlenku, že jsi vše prozkoumal, zvážil a jsi nad věcí. Neuvádíš žádný příklad k diskusi a výsledky formuluješ bez nahlédnutí do tvých argumentů. Nedáváš žádný příklad a působí to mírně povýšeně.

Nový zákon je plný odkazů na Božství zaslíbeného Mesiáše a ani Starý zákon se tomuto tématu nevyhýbá. V souvislosti s výhledem ke konci věcí, kterým se toto téma zaobírá mne napadl následující verš. Je z popisu Nového pozemského Jeruzaléma.

V tom městě jsem ale neviděl žádný chrám. Jeho chrámem je totiž Pán Bůh Všemohoucí a Beránek. ZJ 21:22 (NBK)
Avšak svatyni jsem v něm neviděl, neboť jeho svatyní je Pán Bůh Všemohoucí a Beránek.
Zj 21:22 (KMS)

Nevím koho zde vidíš jako Beránka, ale podle mne je jím Ježíš Kristus. Svatyně je místem uctívání a setkání s Bohem. Je také místem Božího přebývání. Je li tou svatyní Beránek. Je jistě tím v kom se setkám s Bohem a nedává to i možnost výkladu, že je i tím, kdo je uctíván?

Dění tohoto světa má své vyvrcholení v tom, že budeme s Ním a mám stále dojem, že by to bylo málo, jestliže Ježíš Kristus nebude bohočlověk.

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  witness 26/11/2008, 23:00

Pro Zbyška:
díky za některá upřesnění toho, jak jsi co myslel, z Tvých původních příspěvků jsem to tak mnohdy nevyčetl. Za jakoukoliv příp. netaktnost vůči Tobě se omlouvám.
I když spolu v jistých věcech asi nebudeme souhlasit, Tvé úvahy o důležitosti toho, že Kristus dostal božské pravomoce, se mi v mnohém líbily.

Pro Martina Cibulku:
Martine, tak tentokrát jsi mě nezklamal (říkám to v dobrém). Původně jsem Tvá slova o mém lhaní si sám sobě bral jen jako Tvou snahu zaútočit bez dalších argumentů, ale po tvém následném vysvětlení jsem pochopil, že to mělo logickou návaznost na můj způsob, jakým jsem já odstartoval téma svého postoje ke trojici. Zpětné čtení mých příspěvků a Tvé reakce mi ukázalo, že jsem opravdu psal
ve smyslu:,, já jsem prozkoumal, já mám argumenty a kdo je nebere, nic nepochopil´´.
Na mou obhajobu chci a mohu jen říci, že jsem opravdu chtěl jen psát o svém postoji, ale přiznávám, že to mohlo pro druhé vyznít urážlivě a netolerantně.
Takže Ti dodatečně za Tvou přímost a Tvůj opětovný trefný úder děkuji.

Pro Dóva:
Stejně tak uznávám i Tvůj komentář k mému způsobu prezentace mých postojů, máš pravdu, dík.

Pro všechny:
Proč jsem neuvedl žádný argument k podpoře mých názorů k otázce Kristova božství?
Protože je to téma obsáhlé a na tomto fóru již tato diskuze v mohutné odezvě proběhla, nechtěl jsem tedy znovu otevírat již řešené a z mnoha stran zde prodiskutované téma, jinak se ale samozřejmě žádné ,,argumentační´´diskuzi nebráním.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 27/11/2008, 00:29

witness napsal:I když spolu v jistých věcech asi nebudeme souhlasit, Tvé úvahy o důležitosti toho, že Kristus dostal božské pravomoce, se mi v mnohém líbily.
K tomuto bych chtěl říct, že k ničemu nepotřebuju, abys se mnou souhlasil. Ale cítil jsem potřebu upozornit tě na to, že nauku, kterou nejspíš považuješ za jasnou a správnou, zdaleka tak jasná není, a už vůbec ne správná. Pokud se necháš vést Duchem, pak to sice může nějakou dobu trvat, ale on ti ukáže, jak se máš k této nauce postavit. A určitě to bude jinak, než si teď myslíš (ale tím vůbec neříkám, že musíš dojít k nauce o trojici). Pokud se ale necháš vést jen lidskými výklady (což svědkovská nauka o uspořádání Boha je) a Ducha k sobě nepustíš, pak zůstaneš trčet v omylu.

V této situaci ti mohu jen doporučit, abys prosil Boha o dar Ducha Svatého a o pochopení Boží vůle. A v tomto smyslu působil i na další svědky, ke kterým máš přístup. Ber s velkou rezervou výklady, které ti tu píšu. Ber ale také s velkou rezervou všechny nauky SV. Pros Boha, ať ti skrze Svatého Ducha dá porozumět tomu, čemu ve své situaci porozumět potřebuješ. Nech Ducha na sebe působit, ať ti vyloží i věci, které nyní považuješ za zcela jasné. A pak sám uvidíš.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  witness 27/11/2008, 10:24

zbysek napsal:Ale cítil jsem potřebu upozornit tě na to, že nauku, kterou nejspíš považuješ za jasnou a správnou, zdaleka tak jasná není, a už vůbec ne správná. Pokud se necháš vést Duchem, pak to sice může nějakou dobu trvat, ale on ti ukáže, jak se máš k této nauce postavit. A určitě to bude jinak, než si teď myslíš (ale tím vůbec neříkám, že musíš dojít k nauce o trojici). Pokud se ale necháš vést jen lidskými výklady (což svědkovská nauka o uspořádání Boha je) a Ducha k sobě nepustíš, pak zůstaneš trčet v omylu.

Samozřejmě, že prosba o vedení Duchem je běžnou součástí mého života
a při zkoumání čehokoli, ať jsou to nauky SV nebo názory kohokoliv jiného, se snažím přijmout je pro sebe za závazné až tehdy, když se přesvědčím, že je pro ně biblický podklad, a ke správným přesvědčením se samozřejmě
člověk bez pomoci Ducha nikdy nepropracuje.
Budu tedy konkrétní a pro dokreslení uvedu můj současný náhled na totožnost Krista (pokusím se velmi stručně a jen to nejzákladnější).Jakékoliv komentáře samozřejmě uvítám....
1) Zastávám názor, že Kristus není Bůh, má počátek, je Boží syn v pravém slova smyslu (v tomto považuji výklad SJ za biblický)
2) Jsem přesvědčen, že s Kristem je možné komunikovat přímo v modlitbě,
což dělal zjevně např. i apoštol Pavel (v tomto je mé přesvědčení zcela v rozporu s oficiálními naukami SJ, kde se modlitba ke Kristu považuje za zcela nepřijatelnou, jinými slovy zákaz modlit se ke Kristu u SJ považuji za nebiblický, dokonce protibiblický)
3) Uvědomuji si, že Bible dává Kristu mnohem větší důraz v oblasti jeho obdržených pravomocí, než na tyto pravomoce dávají důraz SJ. Tím neříkám, že by o těchto pravomocích SJ nevěděli nebo o nich nevyučovali,
žel ale o pravomocech tzv. věrného a rozvážného otroka se v publikacích SJ dočteme mnohem častěji a s větší váhou než o těch Kristových.
4)
Nepovažuji ale za biblické, že by jakákoliv současná Kristova kompetence
měla vést jeho následovníky k tomu, aby se na něj dívali jako na rovného Bohu. Ano, Kristovi bylo dáno, aby soudil, mnohé texty ze SZ, týkající se Jehovy Boha, se v NZ citují s odkazem na Krista, o tom není pochyb a jistě to mluví o nesmírné autoritě, která byla Kristu od Otce dána a propůjčena.
Ale to, že Kristus má skutečně božské pravomoce není důvodem k tomu, abychom ho díky tomu považovali za Boha nebo tuto otázku přestali řešit s tím, že hlavní je vztah ke Kristu a ne určení jeho totožnosti.
5) Přesné poznání sice nerozhoduje samo o sobě o záchraně, důležitý je jednoznačně náš osobní vztah k Bohu a ke Kristu, ale na druhou stranu nutno vzít v úvahu, že v Bibli se o přesném poznání přímo i nepřímo jednoznačně mluví v souvislosti s věčným životem, tedy logicky i se schválením od Boha, s čímž naděje na věčný život souvisí.
Mluvím o tom proto, že k dobrému vztahu k Bohu se člověk sice nemůže jen prostudovat, ale také ne jen procítit se.
Proto můj vztah k Bohu a Kristu bude vždy tím kvalitnější, čím lépe budu rozumět, jaká je totožnost toho, koho uctívám a miluji. Také, uctívat Boha pravdou jistě vyžaduje přesné poznání v mnohých věcech, oč více tedy ve věcech vztahu mezi Bohem a Kristem. Nejde o pochopení pro člověka nepochopitelného nebeského uspořádání do všech detailů, ale o to, co je v Písmu a co nám Bůh a Kristus o sobě chtějí sdělit a co tedy pochopit můžeme a hlavně máme.
Myslím, že tyto body zatím stačí, budu respektovat jakýkoliv odlišný názor
a věřím, že se z případných reakcí budu moci poučit.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 27/11/2008, 11:42

witness napsal:1) Zastávám názor, že Kristus není Bůh, má počátek, je Boží syn v pravém slova smyslu (v tomto považuji výklad SJ za biblický)
Jen narychlo pro inspiraci, co se mi právě vybavuje. 1Ko 15:24-27, 1Pe 3:22, Jan 14:9-11 (porovnal jsem EP, KB, PNS a meziřádkový překlad; zde stojí za poznámku, že překlad PNS je oproti ostatním zmanipulovaný tak, aby nebyla vidět přímá provázanost mezi Otcem a Synem - správně je: "já jsem v Otci a Otec ve mně", ne "Otec zůstává ve spojení se mnou", jak píše PNS). Jinými slovy, Kristus má veškeré potřebné atributy pro to, abychom ho mohli dnes označit za Boha.

Zj 22:13,16. Srovnej Zj 21:6 a 1:8. O kom je vlastně řeč v 22:13? Nějak se to prolíná dohromady.

2) Jsem přesvědčen, že s Kristem je možné komunikovat přímo v modlitbě,
což dělal zjevně např. i apoštol Pavel (v tomto je mé přesvědčení zcela v rozporu s oficiálními naukami SJ, kde se modlitba ke Kristu považuje za zcela nepřijatelnou, jinými slovy zákaz modlit se ke Kristu u SJ považuji za nebiblický, dokonce protibiblický)
Souhlasím.

3) Uvědomuji si, že Bible dává Kristu mnohem větší důraz v oblasti jeho obdržených pravomocí, než na tyto pravomoce dávají důraz SJ. Tím neříkám, že by o těchto pravomocích SJ nevěděli nebo o nich nevyučovali,
žel ale o pravomocech tzv. věrného a rozvážného otroka se v publikacích SJ dočteme mnohem častěji a s větší váhou než o těch Kristových.
K tomu jen dodám, že křesťan je svědkem Ježíše Krista, nikoliv Jehovy. Svědkem Jehovy by mohl jen v případě, že by uznával, že Ježíš je buďto sám Jehova, nebo nějakou jeho součástí. Není možné použít veršíky z Izajáše, které jasně mluví o tom, že svědky Jehovovými jsou tělesní Židé a z toho pak dedukovat, že se to může vztáhnout i na Nežidy, zejména když Izajáš o kousek dál Izajáš píše o novém jménu (62:2, 65:15). Z toho i plyne, kde je hlavní důraz.

5) Přesné poznání sice nerozhoduje samo o sobě o záchraně, důležitý je jednoznačně náš osobní vztah k Bohu a ke Kristu, ale na druhou stranu nutno vzít v úvahu, že v Bibli se o přesném poznání přímo i nepřímo jednoznačně mluví v souvislosti s věčným životem, tedy logicky i se schválením od Boha, s čímž naděje na věčný život souvisí.
...
Také, uctívat Boha pravdou jistě vyžaduje přesné poznání v mnohých věcech, oč více tedy ve věcech vztahu mezi Bohem a Kristem.
Zde jde o to, čemu kdo říká přesné poznání. Když se podíváme na kontext, v jakém se o tom píše v NZ, dostaneme toto: Ří 1:28 (verše 29-31), Ří 3:20 (hřích), Ří 10:2 (spravedlnost), Ef 4:13 (jiné překlady píší jen o poznání, ne přesném; každopádně když čteme okolo, je tam důraz na jeho vlastnosti a moc), Kol 1:10 (Boží vůle), 1Ti 2:4 (pravda: tím klíčovým prvkem je Ježíš Kristus), a tak dále. Je vždy nutno si přečíst kontext, ke kterému se výrok vztahuje. SJ si kontext překrucují k obrazu svému a učí něco jiného, než je v Bibli.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  dov 27/11/2008, 21:09

Ahoj Wittnesi

Byl bych pro to probrat. Navrhovl bych založit zvlášť téma o osbě Ježíše Krista. Myslím si totiž, že přestože božství ze bylo diskutováno, tak Tvé postřehy by stálo zato projít znovu.

Přijde mi navíc, že jako SJ máte trochu jiný způsob smýšlení o Bohu a božství než ostatní křesťané. Což by jistě stálo zato si zkusit vysvětlit.

Jestli mohu zkusím tvé body použít jako nějaký úvod a začít nové téma, ale až zítra potřebuji si to promyslet a dnes se mi chce spát Sleep

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  26 28/11/2008, 14:29

2 witness
Tak s timto naprosto souhlasim a jsem rad ze se najdou lide co to vidi stejne Very Happy

1. Ježíš je Boží syn, není součástí trojice, má na rozdíl od Otce počátek.
2. Pochopení, že Boží stvořitelský záměr se zemí má trvalou platnost a věčný život v ráji na zemi je pevná biblická nauka, ne jen výmysl SJ.


Pro ostatni: co se trojice tyce pokud jsem hledal jak zneji nejstarsi dochovane opisy bible potvrdili vzdy verzi SJ a pokud ji nepotvrdili nikdy ji nevyvratili a slo si vylozit preklad ruzne...

26

Poeet p?íspivku : 32
Reputace : 0
Body : 14
Registration date : 03. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  zbysek 28/11/2008, 15:11

26 napsal:Pro ostatni: co se trojice tyce pokud jsem hledal jak zneji nejstarsi dochovane opisy bible potvrdili vzdy verzi SJ a pokud ji nepotvrdili nikdy ji nevyvratili a slo si vylozit preklad ruzne...
No, ono to nelze shrnout takto jednoduše, protože bys nejdřív musel říct, co ty sám si pod trojicí představuješ. Modelů chápání trojice je totiž víc.

Nicméně, to, co učí SJ o vztazích mezi Otcem, Synem a Duchem není biblické. Lze to prokázat i s použitím PNS + meziřádkového překladu, který je nutný pro odhalení účelově překroucených částí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  witness 29/11/2008, 01:08

dov napsal:

Jestli mohu zkusím tvé body použít jako nějaký úvod a začít nové téma, ale až zítra potřebuji si to promyslet a dnes se mi chce spát Sleep

Dóv

Samozřejmě můžeš, budu moc rád, přeji Ti tedy krásnou noc
a zítra čerstvou mysl.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  witness 29/11/2008, 01:21

Zdravím Tě, Dove,
až po odeslání mého předchozího příspěvku jsem si všiml data, kdy jsi psal, že se Ti chce spát a uvědomil jsem si, že ten toužebně očekávaný spánek
měl proběhnout už minulou noc. Nové téma jsem zatím nenašel, pokusím se ho tedy odstartovat sám, těším se na Tvé i jiné příspěvky.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  LES44 7/12/2008, 23:49

Ano anglosaská nadvláda je již v koncích, přijde náš zachránce a vykupitel tohoto světa naplnit Boží slovo - odstraní pokleslou morálku světa tohoto.

Přijde Pán pánů, Král králů a Soudce soudců a odstraní všechny nepravosti světa tohoto. Proto nutno se modlit k Bohu Otci,Synu a jejich Svatému Duchu,by jsme vytrvali do konce tohoto zkorumpovaného a krajně prohnilého teroristického systému, který on ukončí ve velmi krátkém časovém horizontu.

Ten který jsem.

LES44

Male Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  candy 8/12/2008, 00:02

to LES44

???

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  ropin 13/12/2008, 13:53

candy napsal:to LES44

???

ropin

Male Poeet p?íspivku : 1
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 08. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Patrobas 13/12/2008, 22:53

Lesi, angloamerická vláda není v koncích, protože se jí úspěšně podařilo zakamuflovat, že odpovědnost za útoky z 11.9.2001 nesou americké tajné služby a žádní arabští teroristé. Současná ekonomická krize (téma tohoto fóra) není fatální a vzhledem k těm všem hrůzám, které se na světě udály za posledních 100 let, je to poměrně méně závažný problém - podle ekonomů bude trvat nanejvýš 1-2 roky.

K těm otazníkům: Všichni se asi diví tomu podpisu "Ten, který jsem". Prosím, vysvětli.

Patrobas

Male Poeet p?íspivku : 63
vztah k organizaci : po mnoha letech aktivity přišlo rozčarování; formální člen
Reputace : 0
Body : 41
Registration date : 01. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Krize finanční přeroste v krizi hospodářskou

Příspěvek  Marcy 21/1/2009, 13:53

Mám známou bývalou sestru /SJ/. Byla vždycky přehnaně aktivní v očekávání konce systému věcí. Neustále mě zasypávala novými zprávami ze světa, z kterých vyvozovala, že konec je za dveřmi. Všichni ve sboru z ní měli trochu srandu. Před 2 lety jsme obě opustily společenství NSSJ. Asi před měsícem jsme se potkaly a ona se změnila. Z rozhovoru vyplynulo, že již je ji dění ve světě úplně šumák. Finanční krize nekrize..........apod. Zaobírá se svými nemocemi, starostmi s jejími dávno dospělými 3 dětmi, manžel alkoholik. Je zahlcena jen svými problémy. Na tom nespatřuji nic divného, všichni dennodenně musíme čelit tlakům a starostem o obživou atd. Co mě ale zarazilo, že ona i její rodina ztratili úplně ze zřetele závažnost doby - ztratili bdělost. Ani se jim částečně nedivím, u svědků jsme pořád slýchávali čas konce, konec systému, zůstaňte bdělí...... až jsou z toho dnes znechucení.
No a teď k té finanční krizi. Předem podotýkám, že nemám ekonomické vzdělání. Z nezávislých zdrojů /naše média vůbec neberu v úvahu, protože ty nás informují až když si o jejich "aktuálních zprávách"cvrlikají i vrabci na střeše/ mám informace, že svět stojí před velkou katastrofou. Nejen finanční, ale hlavně hospodářskou. Tak například naše ekonomika je velmi závislá na vývozu. Až nebudeme mít kam vyvážet, dojde k velkému propouštění, oslabení různých sociálních dávek apod., protože jednoduše stát nebude mít za chvíli z čeho rozdávat. Nikoho nechci strašit, ale už i v našich médiích skoro každý den informují o propouštění a zavírání podniků. Právě z nezávislých zdrojů vím, že situace se za rok ani za dva nezlepší. Lidé budou mít postupně problémy zaplatit i ty nejzákladnější věci - nájem, vodu, elektriku, topení, potraviny. Vím, na prvním místě mají být duchovní věci, ale je dobré se dopředu připravit i psychicky - už nebude možná samozřejmostí teplá voda, auto, tolik jídla .... Mám takový pocit, že toto už je předzvěst velkého soužení. Navíc každá krize bývá zneužita k mocenským ambicím a tedy i k válkám. Pro lepší orientaci zde uvádím aspoň 2 tzv. nezávislé zdroje: [You must be registered and logged in to see this link.] na britských listech a nejen tam, vyšel článek: Michail Chazin:USA budú čo skoro čelit novej Velkej Depresii - [You must be registered and logged in to see this link.]
Přeji nám všem hodně síly od Boha, aby se nám podařilo nadcházející těžké časy ustát. Mějte se krásně. Marcy

Marcy

Female Poeet p?íspivku : 2
vztah k organizaci : opustila společenství po 7 letech
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 06. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Jiří 21/1/2009, 15:10

Ahoj Marcy, ale jak jsem na tebou uvedené odkazy klikl nic se nestalo protože mi vyskočila chyba. Možná je chyba v mém nastavení, ale nevím.

Teď k tématu. Ano je to alarmující, ale myslíš si, že se to může rovnat nebo i překonat krizi ve světě z 20. a 30. let minulého století? Když bychom se podívali do historie blízké i hodně vzdálené, co bychom zjistili, že v určitých obdobích byli možná z pohledu tehdejšího světa horší situace, a velké soužení... nikde. Ale co víme, možná již dávno proběhlo, ale na jiné úrovni, což jsme nezaregistrovali a teď řešíme snad něco, co je už dávno vyřešené, ale my to nevíme.:-)

Jiří

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 21. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat - Stránka 2 Empty Re: Finanční krize,předzvěst velkého soužení?aneb máme se obávat

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru