Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oddělené světy - dánský film

+33
pepakrocan
Alea
daniely
Styvi
Hurvinek
gari
JAREKzRybenu
Mezek
Melissa
lorak
Vierka
sisinka.87
šemdich
Alžběta
Xton
KEROS
Tonda Vlas
Abbaddon
sukilep
petoke
26
zbysek
kovboj
matus.langer
gem123
witness
rals
Milan
Jesen
Černá ovce sboru
Radim
jája
Admin
37 posters

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re. Oddělené světy

Příspěvek  Melissa 15/10/2011, 22:44

lorak napsal:Jaky nazor jsi si utvorila ? K jakemu si dospela zaveru pri precteni tech slov zaznamenanych v Biblicke knize Judu ?

Mym umyslem bylo, dat tu prostor PRAVDE. Kto ji jak porozumi, ted primo neresim, ale verim, ze koho to melo oslovit spravnym spusobem a vedlo ho to k zamysleni, ten tyhle slova pochopil spravne. Kazdy komu je to dane, ted zna pravdive odpovedi na mnohe otazky i namitky, co odzneli v tyhle debate.

Jsem ze Slovenska a nevim ci je moje cestina dost srozumitelna.

Když si dopis přečtu rovnou z Bible, pak mu rozumím tak, že mým jediným vládcem a Pánem je Ježíš Kristus, život je důležité budovat ve víře, modlit se v Duchu svatém, uchovávat si Boží lásku a očekávat milosrdenství Pána Ježíše k věčnému životu. Jedině Bůh má moc uchránit před pádem, protože skrze Krista, našeho Pána můžeme v radosti se postavit před tvář jeho slávy. Varuje před těmi bratry, kteří zapírají jediného vládce a našeho Pána

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 11:22

Melisa rekni kto je jedinym pravym Bohem ? Koho maji lide uctivat ?

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš, který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu. Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a aby každý jazyk otevřeně uznával, že JEŽÍŠ KRISTUS JE PÁNEM KE SLÁVE BOHA, OTCE." Filipanum 2:5-11

"Ježíš to pronesl, zvedl oči k nebi a řekl: „OTČE, přišla ta hodina; oslav svého syna, aby tvůj syn oslavil tebe podle [toho], JAK JSI MU DAL AUTORITU nade vším tělem, aby dal věčný život plnému [počtu] těch, které jsi mu dal. To znamená věčný život, že přijímají poznání O TOBE, JEDINÉM PRAVÉM BOHU, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. Oslavil jsem tě na zemi, když jsem dokončil dílo, které jsi mi dal, abych [je] konal. Otče, nyní mě tedy oslav vedle sebe slávou, kterou jsem měl vedle tebe, dříve než byl svět.
ZJEVIL JSEM TVÉ JMÉNO LIDEM, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. Nyní POZNALI , ŽE VŠECHNO, CO SI MI DAL, JE OD TEBE; protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě POZNALI, ŽE JSEM VYŠEL JAKO TVUJ PREDSTAVITEL, a uvěřili, že jsi mě vyslal."

"vy zase patříte Kristu; Kristus zase patří Bohu." 1 Korintanum 3:23

"Chci však, abyste věděli, že hlavou každého muže je KRISTUS; hlavou ženy je zase muž; hlavou KRISTA je zase Bůh." 1 Korintanum 11:3

"Jestliže však někdo miluje Boha, takového on zná...modla není ve světě nic a že NENÍ ŽÁDNÝ BUH KROME JEDNOHO. Ačkoli jsou totiž ti, kdo jsou nazýváni „bohy“, ať v nebi, nebo na zemi, právě jako je mnoho „bohů“ a mnoho „pánů“, PRO NÁS JE SKUTEČNE JEDEN BUH, OTEC, z něhož je všechno, a my pro něho; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno, a my skrze něho. Ne všichni ovšem mají toto poznání" 1 Korintanum 8:4-7

"Potom mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: ‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“ Matous 4:10

"Ježíš proto přikročil k tomu, aby jim v odpověď řekl: „Vpravdě, vpravdě vám říkám: Syn nemůže dělat ani jedinou věc ze své vlastní iniciativy, ale jenom to, co vidí dělat Otce. Vždyť cokoli On dělá, to dělá podobně i Syn." Jan 5:19

"Potom konec, až předá království SVÉMU BOHU A OTCI, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. ALE KDYŽ RÍKÁ, ŽE ‚VŠECNO BYLO PODRÍZENO‘, JE ZREJMÉ, ŽE S VÝJIMKOU TOHO, KDO MU VŠECHNO PODRÍDIL. Ale až mu bude podřízeno všechno, POTOM SE TAKÉ SÁM SYN PODRÍDÍ TOMU, KDO MU PODRÍDIL VŠECHNO, ABY BUH BYL KAŽDÉMU VŠÍM." 1 Korintanum 15:24-28

"Ježíš jí řekl: „Přestaň se mě držet. Ještě jsem totiž nevystoupil k Otci. Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘“ Jan 20:17

"Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám [zpět]. Kdybyste mě milovali, radovali byste se, že jdu k Otci, protože Otec je větší než já." Jan 14:28

Melisa je spravne, ze Jezisa uznavas jako sveho Pana. Jezis nasim Panem skutecne je, ale je nim a slavu sveho Otce jedineho praveho Boha Jehovu. Je jedinym prostrednikem medzi Bohem a lidmi. Je teda pro nas cestou, pravdou a zivotem a zachranu a omluvu pred Jehovem muzeme ziskat jen skrze neho. Uctivat vsak musime vyhradne jeho Otce Boha Jehovu, lebo jedine tak muzeme ziskat schvaleni i od samotneho Jezise.

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale TEN, KDO ČINÍ VULI MÉHO OTCE, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! JDETE ODO MNE, VY, KDO SE DOPOUŠTÍTE NEZÁKONNOSTI." Matous 7:21-23

"Protože nás tedy obklopuje tak velký oblak svědků, odložme také každou zátěž a hřích, do něhož se snadno zaplétáme, a s vytrvalostí běžme závod, který je nám předložen, přičemž se upřeně díváme na Ježíše, Hlavního zprostředkovatele a Zdokonalovatele naší víry. Pro radost, jež mu byla předložena, snesl mučednický kůl, pohrdl hanbou a posadil se po pravici Božího trůnu. Uvažujte vskutku bedlivě o tom, kdo snášel takové odporující řeči od hříšníků proti jejich vlastním zájmům, abyste se neunavili a neochabli ve svých duších." Hebrejcum 12:1-3

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Melissa 16/10/2011, 16:37

Takže mé první tušení bylo správné - jsi věrný syn organizace SJ a šiřitel jejich nauk, loraku.
Mnozí z těch, co jsou zde na foru, opustili organizaci, nejsou to žádní bezbožní lidé, ani pyšní atd. Jen dali přednost lásce k bohu, osobnímu vztahu k jeho synu před naukami lidskými a šířením falešných proroctví.

Jak je dopise Kol...... Žijte v Kristu Ježíši, když jste ho přijali jako Pána. v něm zapusťte kořeny, na něm postavte základy, pevně se držte víry, znovu a znovu vzdávejte díky. V Kristu je vtělena všechna plnost božství, v něm jste i vy dosáhli plnosti. On je hlavou všech mocností a sil. v něm jste obřezáni obřízkou, která není udělena lidskou rukou, obřízka Kristova je odložením celého nevykoupeného těla, s Kristem jste byli ve křtu pohřbeni, a spolu s ním také vzkříšeni, vymazal dlužní úpis...Protože jste byli vzkříšeni s Kristem, hledejte to, co je nad vámi, kde Kristus sedí na pravici Boží, k tomu směřujte a ne k pozemským věcem. ......
To jsou podstatné věci pro ty, co chtějí být Kristovými následovníky.

Aby nedošlo k omylu, já sama sebe zatím za skutečného křesťana nepovažuju, jen se mi líbí jeho učení, je v tom velká moudrost a láska.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 17:24

Meliso je urcite v poradku, ze se lidi snazi co nejlepe poznat osobu Jezise Krista. Jestli se opravdu chceme priblizovat k Bohu tak skrze neho vede jedina cesta.

Netreba ale jit nad to co je napsany.Jezis jasne rekl tyhle slova.

„Jestliže zůstanete v mém slovu, jste skutečně moji učedníci a poznáte pravdu a pravda vás osvobodí.“ Jan 8:31,32

Ty ktory ho teda neposlouchaji a odchyluji se jak se to stalo s mnoha krestany kratko po smrti Jezisovych apostolu urcite jeho schvaleni pro sve odpadlicke chovani nenajdou.

Vis kdy zacali takzvani krestane uctivat Jezise Krista ? Vis neco z historie krestanstvi.

Znas ariance, co byli na nicejskem koncilu odsouzeni jako kaciri protoze odmitli prijat nauku o trojici co zavedla uctivani Jezisa Krista jako Boha ?

Pohansky Rimsky cisar Konstantin se usiloval ziskat kontrolu nad rozmahajicim se krestanstvim nebot predchazejici snaha Rimanu krestany znicit se nezdarila. Pravi krestane byli vzdy prenasledovani za uceni PRAVDY a na pronasledovani se pozdeji podileli i ti co se stali odpadliky od uceni PRAVDY Boziho slova.

Tak je to i dnes.

Vic o Ariancech a uceni nicejskeho koncilu se dozvis tady.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ari%C3%A1nstv%C3%AD

Z odpadliku se stali oslavovany hrdinove uznavany Rimskou svetskou moci.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Atan%C3%A1%C5%A1

Stalo se presne to co i bylo predpovidane. Je smutne, ze podobna vec se deje i dnes. Necekam, ze odpadlici na tomhle blogu budou Jehovovych Svedku co se verne pridrzeji uceni Jezisa Krista je budou chvalit. Naplnuji se presne tyhle slova pisma.

"Jako Jannes a Jambres odporovali Mojžíšovi, tak i oni dále odporují pravdě, lidé s naprosto zkaženou myslí, neschválení, pokud jde o víru. Nebudou však dělat žádný další pokrok, neboť jejich šílenství bude všem zcela jasné, stejně jako se objasnilo [šílenství] těch [dvou mužů]. Ty jsi však věrně následoval mé učení, mou životní dráhu, můj záměr, mou víru, mou trpělivost, mou lásku, mou vytrvalost, má pronásledování, má utrpení, takové věci, jaké se mi staly v Antiochii, v Ikoniu, v Lystře, taková pronásledování, jaká jsem snášel; a přece mě Pán ze všech osvobodil. Vskutku všichni ti, kdo touží žít ve zbožné oddanosti ve společenství s Kristem Ježíšem, budou rovněž pronásledováni. Ale ničemové a podvodníci budou postupovat od špatného k horšímu a budou zavádět na scestí a budou na scestí zaváděni." 2 Timotejovi 3:8-13

To co sem psal vise o osobe Jezise Krista je uceni a PRAVDA Boziho slova, ktorou nedokaze zadny odpadlik spochybnit a kazdy kto to dela nezustava v Kristovem uceni.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 18:01

lorak napsal:Vis kdy zacali takzvani krestane uctivat Jezise Krista ? Vis neco z historie krestanstvi.
Záleží, co s pod tím představuješ. Nicméně už v NZ jsou zmínky o modlitbách k Ježíšovi a o vzývání jeho jména. Psali to odpadlíci, nebo modlitby k Ježíšovi a vzývání jeho jména považuješ za křesťanské?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 18:26

Co ti neni jasne zbysku ? To jak sa zacelo rozmahat odpadlictvi, ktereho soucasti se stalo i uctivani Jezise Krista jako jedne z osob co je soucasti VSEMOHOUCIHO BOHA ?

Kde se v Bibli nachazeji slova kde by Jezis povzbudzoval sve uceniky modlit se k jeho osobe ? Jezis rekl, ze ho muzeme poprosit o pomoc a primluvu u Otce Boha Jehovu, ale nikde v celem pismu nenajdes, ze by si sam narokoval uctivani co patri Jehovovi !

Prosit teda Jezise Krista aby se za nas primlouval u Otce Boha Jehovu je spravnou veci a na tom nevidim vubec nic spatne. Proto i kazdy verny krestan co sa modli k Bohu svoji modlitbu Bohu predklada skrze Jezise Krista.

Zbysku doufam, ze i ty sam nejsi odpadlik co odporuje tymhle Kristovym slovam.

"Potom mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: ‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“ Matous 4:10

Pokud si stejnym odpadlikem jakymi se stali i takzvani krestane znami dnes jako Rimsky krestane tak nemas s Jezisem zadny podil - nejsi Jezisovym ucenikem kdyz odporujes PRAVDE Boziho slova.

Nevis o co se katolicka cirkev pokousela ? Znas falesnou vsuvku do textu pisma v 1 liste Jana 5 kapitole ?

Co myslis proc takove veci odpadlicky krestane delali, ze falsovali i samotne Bozi slovo aby podporili nauku o TROJICI a tak i BOZSTVI KRISTA rovnocenne s OTCEM.

Toto odpadlicke uceni prijimaju i dnesni odpadlici a jdou stejnou cestou jakou sla i Rimska cirkev ovladana mocnostemi Rima a ovplyvnovana Rimskymi a Reckymi filozofi. Vyraz Trojice v Bibli nenajdes a na tyhle nauce bylo zalozeno uctivani Krista jeko BOHA rovneho OTCI. Je to falesna a nebiblicka a odpadlicka nauka.

Kazdy kto ji podporuje je v rozporu s ucenim Pisma a takhle odporuje i Bozi Vuli a je mu zbytecne, ze vzyva Jezise Krista jako sveho Pana, nebot Jezis temhle lidem jasne rekne kde je jejich misto.

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti."
Matous 7:21-23

Zbysku znas najvecsi prikazeni Pisma ?

„Jeden ze znalců Zákona, který přišel a slyšel, jak se přou, protože věděl, že jim znamenitě odpověděl, se ho zeptal: „Které přikázání je první ze všech?“ Ježíš odpověděl: „První je: ‚Slyš, Izraeli, Jehova, náš Bůh, je jeden Jehova, a budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí a celou svou silou.‘ To druhé je: ‚Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.‘ Není žádné přikázání větší než tato.“ Znalec Zákona mu řekl: „Učiteli, řekl jsi dobře podle pravdy: ‚Je Jeden, a není žádný jiný než On‘; a tak milovat ho celým svým srdcem a celým svým porozuměním a celou svou silou a milovat svého bližního jako sám sebe je daleko cennější než všechny celé zápalné obětní dary a oběti.“ Ježíš rozpoznal, že odpověděl inteligentně, a řekl mu na to: „Nejsi daleko od Božího království.“ “ Marek 12:28-34

Drz se toho zbysku a a tyhle Kristove slova pak mohou byt adresovane i tobe.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 18:50

lorak napsal:Kde se v Bibli nachazeji slova kde by Jezis povzbudzoval sve uceniky modlit se k jeho osobe ?
Proto se tě ptám, zda ti, kteří již v prvním století vzývali Ježíšovo jméno a modlili se k němu byli odpadlíci? Byl jím také Pavel, který jasně psal o vzývání Ježíšova jména? Tohle by sis měl ujasnit, protože buďto je takové jenání v pořádku, nebo jsou už odpadlické Pavlovo listy. Nebo je tu ještě možnost, že modlitby přímo k Ježíšovi a vzývání jeho jména nepovažuješ za uctívání.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Mezek 16/10/2011, 19:38

falsovali i samotne Bozi slovo
Sad Loraku napadá Tě někdo další,co falšuje písmo? Embarassed
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 20:02

Zbysku poradne si precti co sem napsal vyse. Mas tam ohledne Jezisove osoby hodne Biblickych textu, ktere jasne ukazuji postaveni Jezise k Bohu a taky i nase postaveni k Bohu.

Obzvlast si vsimni tyhle texty Pisma.

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš, který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu. Právě PROTO HO také BUH VYVYŠIL DO NADRAZENÉHO POSTAVENÍ A laskavě mu DAL JMÉNO, KTERÉ JE NAD KAŽDÝM JINÝM JMÉNEM, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a ABY KAŽDÝ JAZYK OTEVRENE UZNAVAL, ŽE JEŽÍŠ KRISTUS JE PÁNEM KE SLÁVE BOHA, OTCE." Filipanum 2:5-11

Zbysku vsimni si hlavne ten konec textu. Doufam, ze je ti teda jasne jak ma byt jmeno Pana Jezise Krista vzyvano a uznavano a k cemu to ma smerovat ?

Prosim podivej si cely text co sem psal drive Melise dva prispevky vyse, kde zminuji i tenhle text. Mel bys byt schopen z toho jasne pochopit kde delaji odpadlici zasadni chybu, kdyz vyhlasuji Jezisa za Boha v rovnakem postaveni jake ma Otec a misto Jehovu pak uctivaji samotneho Jezise Krista. Zbysku Jezis je ve vztahu k nam nasim PANEM, ale ne BOHEM !

Tohle se nezmenilo a tak jak Izraeliti uznavali Jehovu za jedineho praveho Boha, tak to plati i nadale pro krestany a Jezis na tom nic nezmenil.

Zmeny v rozporu s pismem zacali delat odpadlicky krestane pod vplyvem Rimske a Recke Filosofie. Jezisovi ucenici se v modlitbach jednoznacne obraceli na JEHOVU a sve prosby Jehovovi predkladali skrze Jezise Krista.

Tim, ze vzyvali Kristovo jmeno se vyrazne odlisovali od Zidu, ktori se rovnez modlili k Bohu Jehovovi i kdyz uz neposvecovali ve svych modlitbach BOZI JMENO, jak to ucil Jezis delat sve ucenniky. Z uceni pisma a Jezisa Krista je teda jednoznacne, ze modlitby meli byt vzdy adresovane vyhradne jeho Otci a v tomhle sel Jezis Kristus svym ucenikum prikladem. Hlasit sa teda ke Kristovi a vzyvat jeho jmeno znamena nasledovat Jezise Krista podle jeho vzoru, ktory on sam zanechal.Prosit Boha Jehovu o pomoc PROSTREDNICTVIM Jezise Krista. Jezis byl i zustal prostrednikem medzi Bohem a lidmi. Jeho postaveni neni stejne a zrovnatelne s postaveni JEHOVU !

Co myslis Zbysku ke komu se Jezis modlil ? Modlil se snad sam k sobe ? Koho Jezis uznaval za jedineho praveho Boha ? Sebe nebo Otce ? Odsoudili farizejove Jezisa opravnene protoze o sobe prohlasil, ze je Bozi syn a delal se tak rovny Bohu Jehovovi ? Porusil teda Jezis Bozi zakon za, ktery si zaslouzil smrt, jak to prohlasil zidovsky velknez v Sanedrinu ?

Podle pisma Jezis nijak nezhresil takze jeho postaveni Boziho syna nemuze byt duvodem pro spravodlive odsouzeni Krista za poruseni Boziho zakona !

"Nemyslete, že jsem přišel zničit Zákon nebo Proroky. Nepřišel jsem, abych zničil, ale abych naplnil" Matous 5:17

"Když tedy máme velkého velekněze, který prošel nebesy, Ježíše, Božího Syna, držme se [svého] vyznání [o něm]. Jako velekněze totiž nemáme někoho, kdo nemůže projevovat účast s našimi slabostmi, ale toho, kdo byl zkoušen ve všech ohledech jako my, ale bez hříchu." Hebrejcum 4:14,15

Zbysku obvinis a odsoudis i ty sam Krista jako hrisnika ?

Co Jezis odpovedel Satanovi at je poucenim pro tebe i kazdeho kdo bloudi !

„Odejdi, Satane! Je totiž napsáno: ‚Jehovu, svého Boha, budeš uctívat a jemu samotnému budeš prokazovat posvátnou službu.‘“ Matous 4:10

Pavel ani nikdo jiny z prvnik Krestanu urcite nevyucovali nic v rozporu s tim co je ucil a delal sam Jezis Kristus. Problemem vsak je, ze k takovym zaverum dospeli jenom odpadlici od cisteho uctivani.

Pro tyhle lidi jsou zapsana v Pismu i tyhle slova.

"Protože, milovaní, očekáváte tyto věci, vynasnažte se, abyste jím tedy nakonec byli shledáni neposkvrnění a bezvadní a v pokoji. Dále, považujte trpělivost našeho Pána za záchranu, právě jak vám také psal náš milovaný bratr Pavel podle moudrosti, která mu byla dána, když o tom mluvil, jako to činí také ve všech [svých] dopisech. Jsou v nich však některé věci těžko srozumitelné, jež neučení a nestálí překrucují, jako také ostatní Písma, ke svému vlastnímu zničení.
Když tedy, milovaní, máte předem toto poznání, střežte se, abyste s nimi nebyli odvedeni omylem těch, kdo vzdorují zákonu, a neodpadli od své vlastní stálosti. Ne, ale vyrůstejte dále v nezasloužené laskavosti a poznání našeho Pána a Zachránce Ježíše Krista. Jemu [buď] sláva nyní i do dne věčnosti." 2 Petra 3:14-17

Zbysku skoumej teda i dal v jake je nase postaveni ke Kristovi, ktery je hlavou krestanskeho sboru a nasim Panem nebot od tohohle poznani zavisi nadeje na vecny zivot. NEZAPOMINEJ ALE, ZE JESTE DULEZITEJSI JE POZNANI JEDINEHO PRAVEHO BOHA, Jezisovho OTCE BOHA JEHOVU.

To co uci odpadlici vede k rozporu v uceni Pisme, ale to co uci pravi Jezisovi ucenici vede presnemu poznani PRAVDY. Vice o Jezisove osobe si precti vise kde cituju i listy tebou zminovaneho apostola PAVLA.

Neprekroucej teda PRAVDU jak to delal i Satan kdyz pokousel Jezisa a poslouchej Jezisove slova tak jak jsou zapsane. Nevytverej si sve vlastni uceni v rozporu s Kristovymi slovy ! Sekty patri ke skutkum tela a temi co jsou v souladu se zadostmi sveho tela to nijak dobre dopadne.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 20:08

Mezku Bozi slovo falsuji vsichni, co uci veci zapsany v Bozim slove v rozporu s tim, co z jeho poselstvi jasne vyplyva.

Uistuji te ze Jehovovi Svedkove uci PRAVDU co jasne z Boziho slova vyplyva a proto spravne prekladaji Bibli tak, aby byla v souladu s kontextem i celym ucenim Bible jako takove.

Ty kdo se snazi Jehovovym Svedkum podsouvat falsovani Pisma sami nevi co mluvi nebo nevedi poukazat na to, ktori preklad ma byt ten pravy.

Odpovez mi teda na otazku, ktory preklad je pravy a je prelozen doslovne ?

Znas takovy preklad ? Az ne tak mlc a nemluv o vecech ktorym nerozumis.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Melissa 16/10/2011, 21:07

lorak napsal:Mezku Bozi slovo falsuji vsichni, co uci veci zapsany v Bozim slove v rozporu s tim, co z jeho poselstvi jasne vyplyva.

Uistuji te ze Jehovovi Svedkove uci PRAVDU co jasne z Boziho slova vyplyva a proto spravne prekladaji Bibli tak, aby byla v souladu s kontextem i celym ucenim Bible jako takove.

Ty kdo se snazi Jehovovym Svedkum podsouvat falsovani Pisma sami nevi co mluvi nebo nevedi poukazat na to, ktori preklad ma byt ten pravy.

Odpovez mi teda na otazku, ktory preklad je pravy a je prelozen doslovne ?

Znas takovy preklad ? Az ne tak mlc a nemluv o vecech ktorym nerozumis.

Bohužel SJ neučí PRAVDU, dnes se nevydávají staré knihy vydávané ještě Russelem, nebo ty, které se vydávaly v 50. letech apod. Proč asi? Protože dnešní členové by nestačili žasnout, co byla pravda tehdy a co je pravda dnes. Pravda by měla zůstat pravdou a zub času by na ní neměl hlodat. Tohle ovšem u SJ neplatí. Proč asi? Protože to co předkládají jako boží pravdu jsou nauky lidské, proměnlivé a omylné. Což by možná tolik zase nevadilo, kdyby tuto skutečnost dokázalo vedení poctivě, upřímně pojmenovat a přiznat omyly.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 21:12

lorak napsal:Zbysku poradne si precti co sem napsal vyse. Mas tam ohledne Jezisove osoby hodne Biblickych textu, ktere jasne ukazuji postaveni Jezise k Bohu a taky i nase postaveni k Bohu.
Ty si zas pořádně přečti, co jsem psal já jako reakci na tvé výroky o uctívání Ježíše.

Právě PROTO HO také BUH VYVYŠIL DO NADRAZENÉHO POSTAVENÍ A laskavě mu DAL JMÉNO, KTERÉ JE NAD KAŽDÝM JINÝM JMÉNEM
A jaké to je jméno? Není to náhodou tak, že je JHVH Otec a JHVH Syn?

aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a ABY KAŽDÝ JAZYK OTEVRENE UZNAVAL, ŽE JEŽÍŠ KRISTUS JE PÁNEM KE SLÁVE BOHA, OTCE." Filipanum 2:5-11

Zbysku vsimni si hlavne ten konec textu. Doufam, ze je ti teda jasne jak ma byt jmeno Pana Jezise Krista vzyvano a uznavano a k cemu to ma smerovat ?
Klekáš v Ježíšově jménu?

Jezisovi ucenici se v modlitbach jednoznacne obraceli na JEHOVU a sve prosby Jehovovi predkladali skrze Jezise Krista.
Sk 7:59,60 "59 Když Štěpána kamenovali, on se modlil: "Pane Ježíši, přijmi mého ducha!"
60 Pak klesl na kolena a zvolal mocným hlasem: "Pane, odpusť jim tento hřích!" To řekl a zemřel."

Zj 22:20 "Ten, od něhož je to svědectví, praví: "Ano, přijdu brzo." Amen, přijď, Pane Ježíši!"

Co myslis Zbysku ke komu se Jezis modlil ? Modlil se snad sam k sobe ? Koho Jezis uznaval za jedineho praveho Boha ? Sebe nebo Otce ? Odsoudili farizejove Jezisa opravnene protoze o sobe prohlasil, ze je Bozi syn a delal se tak rovny Bohu Jehovovi ?
A za co myslíš, že ho odsoudili? Mt 26:63-66. Proč myslíš, že v SZ se mluví o JHVH, zatímco v NZ už Ježíš jasně rozlišuje Otce a Syna? Kdo je stvořitelem?

Zbysku obvinis a odsoudis i ty sam Krista jako hrisnika ?
Co to sem motáš?

Zbysku skoumej teda i dal v jake je nase postaveni ke Kristovi, ktery je hlavou krestanskeho sboru a nasim Panem nebot od tohohle poznani zavisi nadeje na vecny zivot.
Opravdu? Já čtu v Písmu toto:

J 3:14-16 "14 Jako Mojžíš vyvýšil hada na poušti, tak musí být vyvýšen Syn člověka,
15 aby každý, kdo v něho věří, měl život věčný.
16 Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný."

J 3:36 "Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává.""

J 6:40 "Neboť to je vůle mého Otce, aby každý, kdo vidí Syna a věří v něho, měl život věčný; a já jej vzkřísím v poslední den.""

Atd.

NEZAPOMINEJ ALE, ZE JESTE DULEZITEJSI JE POZNANI JEDINEHO PRAVEHO BOHA, Jezisovho OTCE BOHA JEHOVU.
No právě... Čemu říkáš poznání? Tomu, že Otec je Bůh, ale Syn je pouze anděl? Přestože Syn je stejné podstaty s Otcem?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 21:48

Zbysku poklekni pred tim kto je JEHOVEM USTANOVEN ZA KRALE A VDEJ TAK CEST A CHVALU JEHOVOVI. Dela ti to problem ?

Ohledne obraceni se na Jezise uz sem ti to vysvetloval vyse. Je nasim prostrednikem takze muzeme prosit Jezise o pomoc a primluvu u Otce. Jezisovi byla dana moc od OTCE. Jezis se tedy OTCI nadale podrizuje jako nadrizene bytosti a nadale zustava jen v postaveni PROSTREDNIKA medzi Bohem a Lidmi a nestava se proto Bohem samotnym.

Je to neco podobne jako kdyz ma Prezident sveho mluvciho. Mluvci neni Prezidentem i kdyz zdeluje prezidentovu vuli a kona na jeho pokyn.

Tenhle rozdil ty nevidis a proto podporujes falesnou nauku o tom, ze je Jezis stejnym Bohem jakym je i Jehova a tymhle se rouhas.

Ver mi, ze Jezis tohle co tvrdis neucil. Pro Jezise byl JEHOVA jeho OTEC a JEDINY PRAVY BUH HODNY UCTIVANI.

Tve uceni je tede v rozporu s ucenim JEZISE a proto ses odpadlikem a sektarem ktory nema Syna ani Otce. Znevazujes Syna a tak nemas ani Otce.

Nauc se projevovat viru v Jezise Krista tak ze budes poslouchat to co Jezis ucil a nevkladej Jezisovi do rtu neco co neni jeho ucenim ale tvym bloudenim.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 22:05

lorak napsal:Zbysku poklekni pred tim kto je JEHOVEM USTANOVEN ZA KRALE A VDEJ TAK CEST A CHVALU JEHOVOVI. Dela ti to problem ?
Už dávno se tak stalo. A ty jsi už poklekl před Ježíšem?

Je to neco podobne jako kdyz ma Prezident sveho mluvciho. Mluvci neni Prezidentem i kdyz zdeluje prezidentovu vuli a kona na jeho pokyn.
No, je to trochu jinak. SJ rádi přirovnávají k nějaké firmě. Přirovnám tedy také. Otec je zakladatelem firmy, syn je však faktickým vlastníkem, protože firmu vybudoval (stvořil) a má veškerá práva pro řízení firmy. Zatímco otec je kdoví kde, firmu řídí syn. Jednou se otec vrátí, ale do té doby vše ve firmě podléhá synovi. Syn není v postavení mluvčího, ale přímo vlastníka. Otec i syn mají stejné (rodové) jméno.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 22:10

Meliso ty zapominas na zakladni vec. Jehovovi Svedkove prinesli obnoveni praveho uctivani. To poznani, ktere prinasi Svedkove Jehovovi je ucenim Boziho slova a porozumeni toho, co ucil Jezis a jeho apostoli.

U Svedku Jehovovych presne plati tyhle slova.

"Ale stezka spravedlivých je jako jasné světlo, které svítí více a více, dokud nebude pevně založen den." Prislovi 4:18

O tech co PRAVDE odporuji - o odpadlicich plati tohle
"Cesta ničemných je jako temnota; nepoznali, oč stále klopýtají." 4:19

Novodobym Svedkum Jehovovym Jehova skutecne zjevuje svoji PRAVDU a oni postupne opousteji ty veci ktere pro ne znamenali spojeni s timto skazenym svetem co je odsoudzen k zahube. Svet Svedky Jehovovi neprijima nebot nejsou jeho soucasti, ale patri Bohu a nikto Jehovovi neprinasi svedeckou sluzbu jeho prave Jehovovi Svedkove. Tohle vi kazdy z vas co Svedky kritizujete. Sami Bohu neslouzite a te co jdou tezkou cestou svymi neuvazenymi a unahlenymi slovami spinite.

Vase slova soudu vam, ale budou pripomenuty a modlim se k Jehovovi prostrednictvym Jezisa Krista, aby jeste aspon nekterym z vas ukazal cestu co smeruje k zivotu.

Postoj neutrality JS a jejich laska je dukazem toho, ze sluzi pravemu Bohu. Prinaseji prijatelne ovoci co naopak odpadlicke krestanske nabozenstvi, ktere tu obhajujete urcite neprinaseji. Je jenom na vasi skodu, ze nevite rozeznat dobry strom od zleho.

Dobry strom prinasi dobre ovoci i kdyz je tvoren nedokonalymi a omylnymi lidmi.

V dobrych vecech jekou je i vydavani svedectva o prichode Boziho kralovstvi by ste mali JS podporit. Misto toho je osocujete. Co myslite, ze vam za tohle vase pocinani rekne ten kto rekl ze sve jmeno posveti a vsetci lide na Zemi ho budou muset poznat ze je JEHOVA.

"A jistě se vyvýším a posvětím se a učiním se známým před očima mnoha národů; a budou muset poznat, že já jsem Jehova.‘" Ezechiel 38:23

„A budete muset poznat, že já jsem Jehova.“ Heb. wi‧dhaʽ‧tem′ ki-ʼani′ Jehwah′. První z více než 60 výskytů této věty u Ezekiela; vztahuje se na posvěcení Jehovova jména na zemi.

Tak ako Jehova posvetil svoje meno v egypte to rovnako urobi aj teraz ked pride jeho den a nim povereny a ustanovany kral Jezis Kristus posvati svate meno svojho Otca, ktore vy znesvecujete.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 22:27

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku poklekni pred tim kto je JEHOVEM USTANOVEN ZA KRALE A VDEJ TAK CEST A CHVALU JEHOVOVI. Dela ti to problem ?
Už dávno se tak stalo. A ty jsi už poklekl před Ježíšem?

Je to neco podobne jako kdyz ma Prezident sveho mluvciho. Mluvci neni Prezidentem i kdyz zdeluje prezidentovu vuli a kona na jeho pokyn.
No, je to trochu jinak. SJ rádi přirovnávají k nějaké firmě. Přirovnám tedy také. Otec je zakladatelem firmy, syn je však faktickým vlastníkem, protože firmu vybudoval (stvořil) a má veškerá práva pro řízení firmy. Zatímco otec je kdoví kde, firmu řídí syn. Jednou se otec vrátí, ale do té doby vše ve firmě podléhá synovi. Syn není v postavení mluvčího, ale přímo vlastníka. Otec i syn mají stejné (rodové) jméno.

Zbysku znas pisen "Zdrav Jehovovho prvorozeneho" ? Proc si myslis ze JS neuznavaju Jezisove zvrchovane postaveni Bohem ustanoveneho krale a soudce ?

Jezis je hlavou krestanskeho zboru a ty co jsou mu verni mu vzdavaji cest a uctu, ktorou si zasluhuje. Nasleduji ho a uctivaji jeho Otce jedineho praveho Boha - Jehovu, tak jak to Jezis svym vernym nasledovnikum ukazal.

Deles to tak i ty ?

Podle toho co si napsal Boha i Krista zneuctujes falesnymi nebiblickymi naukami co uz davno pred tebou ucili i jini odpadlicki krestane.

Syn neni OTCEM ! Syn je v podrizenem postaveni vuci svemu Otci a to, ze je hned druhy v postaveni po svem Otci nic nemeni na faktu, ze zvrchovanym majitelem je stale Otec a tomu se Syn podrizuje i kdy dostal od sveho Otce pravomoc kralovat a soudit.

Nedelej z JEHOVU nemohouciho a slepeho Boha, co nevi co dela jeho Syn !
Jezis kona podle toho, co vidi delat sveho Otce a ne naopak !

Jake je poslani Jezise ve vztahu k nam i k Otci je jasne receno temito slovami.

"Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším." 1 Korintanum 15:24-28


Vsimni si kto synovi vsechno podridil pod nohy a komu se Jezis podrizuje a k cemu to vse smeruje "aby Bůh byl každému vším".

Je ti uz jasnejsi Zbysku ? Nesnaz se spochybnovat autoritu Jehovu nebot prave tuhle vec udelal Satan a nasledky toho znas dobre ty i ja.

Jezis te k takovemu poznani nevede, ale te k tomu vede odpor k Jehovovi a ten kto je odporce Jehovu byl nazvany Satanem. Pomluvil Jehovu jako Dabel a ty delas stejne spatne veci ve vztahu k Jehovovi a jeho sluzebnikum.

I kdyz si myslis, ze mas Krista tak si na spatne strane nebo necinis podle toho co ucil Kristus. Ustanovujes si vlastni spravedlnost a myslis si, ze te zachrani.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 22:29

lorak napsal:Meliso ty zapominas na zakladni vec. Jehovovi Svedkove prinesli obnoveni praveho uctivani. To poznani, ktere prinasi Svedkove Jehovovi je ucenim Boziho slova a porozumeni toho, co ucil Jezis a jeho apostoli.
Co konkrétně máš na mysli? Proroctví o koncích světa? Nebo snad stále se měnící nauky, někdy i o 179 stupňů (například civilní služba, tato generace atp.).

Novodobym Svedkum Jehovovym Jehova skutecne zjevuje svoji PRAVDU a oni postupne opousteji ty veci ktere pro ne znamenali spojeni s timto skazenym svetem co je odsoudzen k zahube.
Proč se tedy vrátili k výkladu "této generace", který platil někdy v 30. letech minulého století? Zkus na vývoji výkladů tohoto pojmu ukázat, jak Jehova zjevuje svou pravdu vedoucímu sboru NSSJ.

Svet Svedky Jehovovi neprijima nebot nejsou jeho soucasti, ale patri Bohu a nikto Jehovovi neprinasi svedeckou sluzbu jeho prave Jehovovi Svedkove. Tohle vi kazdy z vas co Svedky kritizujete.
Já vím něco jiného, a to s potvrzením od DS: SJ mají zmanipulovaný a překroucený překlad Bible, a vlastní učení, které není převzaté od jiných církví, je smyšlené a v rozporu s Biblí.

Vase slova soudu vam, ale budou pripomenuty a modlim se k Jehovovi prostrednictvym Jezisa Krista, aby jeste aspon nekterym z vas ukazal cestu co smeruje k zivotu.
Mohu se modlit za tebe, aby ti Ježíš ukázal sám sebe, jako se ukázal Saulovi, později známému jako apoštol Pavel, a také mnoha jiným?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  zbysek 16/10/2011, 22:38

lorak napsal:Jezis je hlavou krestanskeho zboru a ty co jsou mu verni mu vzdavaji cest a uctu, ktorou si zasluhuje. Nasleduji ho a uctivaji jeho Otce jedineho praveho Boha - Jehovu, tak jak to Jezis svym vernym nasledovnikum ukazal.

Deles to tak i ty ?
Samozřejmě, že uctívám Otce, modlím se k němu jménem Ježíše Krista atd. Zároveň ovšem nesnižuju Krista na úroveň anděla, ale uznávám jeho synovství v "rodu" JHVH. Protože Syn je stejné podstaty s Otcem.

Syn neni OTCEM !
To nikde netvrdím. Smile

Nedelej z JEHOVU nemohouciho a slepeho Boha, co nevi co dela jeho Syn !
Jezis kona podle toho, co vidi delat sveho Otce a ne naopak !
Proč je v NZ kladen takový důraz na rozlišení osob Otce a Syna? V SZ je pouze pár nezřetelných a letmých zmínek.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 23:14

Zbysku mas zajem mluvit o tvych namitkach mimo tyhle debaty ?

Je to tu hodne neprehledne. Omnoho lepe by se mi s kazdym z vas komunikovalo primo.

Vim, ze mne nikto z vas dobre nezna, ale nemusite se mne nijak bat. Ja nejsem vasim sudcem jinak bych k vam do tyhle debaty neprisel a nemluvil bych s vami.

Idealni by byl urcite osobni kontakt, ale velmi dobrym komunikacnim programem je napriklad skype nebo google talk.

Me skype jmeno je loraksk1

Moj emailovy ucet cez ktory zaroven pouzivam i google talk je loraksk1@gmail.com

Me skutecne jmeno je Karol. Bydlim na Slovensku kousek od Moravy. Do Hodonina to mam asi 25 km. Mam 36 let. Sem svobodny a praci, ktorou se zivim je prodej a servis pocitacu a prislusenstvi.

Ted mne kazdy z vas zna lepe a ja to od vas nepozaduji aby ste se mi predstavovali podobnim spusobem. Staci mi, ze budu moct s vami mluvit a vese anonymita mi nijak vadit nebude.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/10/2011, 23:20

Zdravím, Loraku, vidím, že jsi horlivý jako Saul, kterého Pán Ježíš udělal apoštolem pro národy - tak je to správné!

Můžeš prosím nahlédnout do starší knihy "Sjednoceni v uctívání jediného pravého Boha" (uw) do 21. kapitoly „Nejsou částí světa“ a 14. odstavce? Stojí tam toto:

Zkoumání historických skutečností ukazuje, že svědkové Jehovovi nejen odpírali oblékat si vojenské uniformy a chopit se zbraní, ale během posledního více než půlstoletí odmítali také konat nebojovou službu nebo přijímat jiné pracovní přidělení, které by bylo náhradou za vojenskou službu. Proč? Protože si prostudovali Boží požadavky a pak učinili osobní rozhodnutí podle svého svědomí. Nikdo jim neříká, co musejí dělat. Nebrání ani jiným, aby dělali to, co si zvolí. Když jsou však vyzváni, aby vysvětlili svůj postoj, oznamují svědkové Jehovovi, že jako osoby, které se oddaly Bohu, jsou povinni používat svá těla v jeho službě a nemohou je teď vydat pozemským pánům, kteří jednají v rozporu s Božím předsevzetím.

Jedná se o vydání z roku 1991

V r. 1996 bylo SJ dovoleno civilní službu vykonávat (w96 5/1 str. 19-20 odst. 18)

Vedl Boží svatý Duch odpovědné muže organizace SJ k tomu, aby více než 55 let vylučovali své bratry za nástup civilní služby, a pak je najednou, po těch více než 55 letech, ten samý Boží Duch vedl k tomu, aby civilní službu povolili? Vedl je v této věci Boží Duch, nebo ne?
__________________________________________________________________

Když Štěpán ve Sk7:59 prosil Pána Ježíše a podobně Pavel v 2.Kor12:8,9 (srovnej i 1.Jana5:13,14), jak je možné, že vedení "jediné pravé Boží organizace" úpěnlivou prosbu Pána Ježíše zakazuje a ty, kteří se k tomu veřejně přiznají, za to vyloučí? To by dnes vyloučili i Štěpána a apoštola Pavla?
___________________________________________________________________

Dokázal bys prosím na tyto dvě otázky přímo odpovědět?

Děkuji
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 23:32

JAREKzRybenu napsal:Zdravím, Loraku, vidím, že jsi horlivý jako Saul, kterého Pán Ježíš udělal apoštolem pro národy - tak je to správné!

Můžeš prosím nahlédnout do starší knihy "Sjednoceni v uctívání jediného pravého Boha" (uw) do 21. kapitoly „Nejsou částí světa“ a 14. odstavce? Stojí tam toto:

Zkoumání historických skutečností ukazuje, že svědkové Jehovovi nejen odpírali oblékat si vojenské uniformy a chopit se zbraní, ale během posledního více než půlstoletí odmítali také konat nebojovou službu nebo přijímat jiné pracovní přidělení, které by bylo náhradou za vojenskou službu. Proč? Protože si prostudovali Boží požadavky a pak učinili osobní rozhodnutí podle svého svědomí. Nikdo jim neříká, co musejí dělat. Nebrání ani jiným, aby dělali to, co si zvolí. Když jsou však vyzváni, aby vysvětlili svůj postoj, oznamují svědkové Jehovovi, že jako osoby, které se oddaly Bohu, jsou povinni používat svá těla v jeho službě a nemohou je teď vydat pozemským pánům, kteří jednají v rozporu s Božím předsevzetím.

Jedná se o vydání z roku 1991

V r. 1996 bylo SJ dovoleno civilní službu vykonávat (w96 5/1 str. 19-20 odst. 18)

Vedl Boží svatý Duch odpovědné muže organizace SJ k tomu, aby více než 55 let vylučovali své bratry za nástup civilní služby, a pak je najednou, po těch více než 55 letech, ten samý Boží Duch vedl k tomu, aby civilní službu povolili? Vedl je v této věci Boží Duch, nebo ne?
__________________________________________________________________

Když Štěpán ve Sk7:59 prosil Pána Ježíše a podobně Pavel v 2.Kor12:8,9 (srovnej i 1.Jana5:13,14), jak je možné, že vedení "jediné pravé Boží organizace" úpěnlivou prosbu Pána Ježíše zakazuje a ty, kteří se k tomu veřejně přiznají, za to vyloučí? To by dnes vyloučili i Štěpána a apoštola Pavla?
___________________________________________________________________

Dokázal bys prosím na tyto dvě otázky přímo odpovědět?

Děkuji

Jarku odpovim ti na vsechny tve otazky, ale protoze je tu tech vasich otazek velka spousta a ja sem jen clovek, a chci kazdemu z vas vyhovet a odpovedet na vsechno na co sa ptate, tak bych radsi s vami debatoval s kazdym idividualne, aby se o kazde z tyhle veci dalo podebatovat obsirneji s cilem poznat a odhalit celou pravdu.

Az teda mate o takovou debatu se mnou zajem tak zopakuji me kontaktni udaje.

jmeno skype loraksk1

email a ucet na komunikaci pres google talk loraksk1@gmail.sk

Me skutecne jmeno je Karol.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 16/10/2011, 23:45

Opravuji ten kontakt na email a google talk loraksk1@gmail.com

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/10/2011, 23:51

lorak napsal:
jmeno skype loraksk1

email a ucet na komunikaci pres google talk loraksk1@gmail.sk

Me skutecne jmeno je Karol.

Díky Karle za představení se. Jsem teď docela dost časově vytížen prací i komunikací s dalšími lidmi, ale během zimního období by to možná šlo. Větší problém ale může být ten, že mám poměrně těžkou poruchu sluchu, což se projevuje hlavně při zvuku přenášeném přes nějakou techniku (mikrofon - reproduktor). Ale když někdo Z Ř E T E L N Ě
A R T I K U L U J E, tak mu rozumím.

Tvé kontaktní údaje si uložím.

Moje jméno je totožné s nickem - Jarek a bydlím od Tebe daleko - cca 80km na severozápad od Prahy
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  JAREKzRybenu 17/10/2011, 00:18

lorak napsal:
Vim, ze mne nikto z vas dobre nezna, ale nemusite se mne nijak bat. Ja nejsem vasim sudcem jinak bych k vam do tyhle debaty neprisel a nemluvil bych s vami.

Myslí, že nejsem jediný, kdo si zde takového přístupu váží Wink
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  lorak 17/10/2011, 02:40

Jarku tohle je taky uceni PRAVDY Boziho slova.

"Proto nic nesuďte před patřičným časem, dokud nepřijde Pán, který vynese na světlo tajné věci tmy a učiní zjevnými rady srdce, a potom každý bude mít svou chválu, která k němu přijde od Boha." 1. Korinťanům 4:5

"Doufáme-li však v to, co nevidíme, dál na to s vytrvalostí čekáme." Římanům 8:25

"Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se." Habakuk 2:3

"Oč tedy [jde]? Jestliže někteří nevyjádřili víru, učiní snad jejich nedostatek víry Boží věrnost neúčinnou? Kéž se to nikdy nestane! Ale ať Bůh je shledán jako pravdivý, i kdyby každý člověk byl shledán jako lhář, jak je dokonce napsáno: „Aby ses prokázal [jako] spravedlivý ve svých slovech a abys zvítězil, když jsi souzen.“ Římanům 3:3,4

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Oddělené světy - dánský film - Stránka 5 Empty Re: Oddělené světy - dánský film

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru