Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

+36
Jiří Brei
Ing.Peter
transylvánec
Abbaddon
daniely
gari
Alea
katolíknekatolík
Pollypus
Vierka
PETRONELLA87
Mezek
Hurvinek
bubu
Styvi
sazeč
Feiri
Bulhar
šemdich
lachtan
drobeček
KEROS
Admin
Matěj Telam
Xton
rals
gem123
kovboj
Tonda Vlas
jája
pepakrocan
zbysek
Melissa
witness
Jesen
fklad
40 posters

Strana 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 19/8/2012, 20:40

lorak napsal:Lhat muzes kolik jen chces. Identita Velkeho zastupu je jasna
Zjevení Janovo 19:1  Potom jsem uslyšel něco jako mocný hlas velikého zástupu v nebi, který říkal: „Haleluja! Záchrana, sláva i moc náleží našemu Bohu,

i sam Jezis a jeho ucennici velmi jasne mluvili o pozemske nadeji a lidech, co naleznou pozehnani od Jehovu na ocistene Nove zemi.
Ano, Bible na řadě míst píše o nové zemi. Jistě by to nemělo význam, kdyby na ní nikdo neměl žít. Až potud je shoda. Ovšem nikde není psáno o kastovním (či dvourychlostním) křesťanství s tím, že by někteří křesťané měli pozemskou naději v tom smyslu, jak to vyučují SJ. Tato část učení SJ je jasnou démonskou naukou. Je totiž dost možné, že i Kristovi spoluvládci budou na zemi. Tedy, vzkříšení je pro všechny (!) do nebe (Zj 19:1), ale zem bude opět obydlena. Ovšem nová zem... Navíc po vzkříšení obdržíme jiné tělo, než to pomíjivé, které máme nyní.

jaka je cela Bozi vule
Jednota všech v nebi i na zemi v Kristu. TOTO je celá Boží vůle.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  sazeč 19/8/2012, 22:30

lorak napsal:
Sazeci JEZIS nikdy Bohu roven nebyl a ani byt nemuze !
Kontext ve Filip. jasně nasvědčuje, že Ježíš byl Bohu roven jako jsme si my lidé všichni rovni. Proč ap.Pavel poukázal na Ježíše, kdyby Ježíš nebyl Bohu roven? Vždyť vidíš, že my lidé jsme si podstatou rovni, nebo ne? Tak proč Pavel srovnával? Čti pořádně a trochu přemýšlej! Lidé ve Filipanech byli lidé ze stejného masa a kosti, tak Otec a Syn ze stejné podstaty.
Psal proto, aby lidé měli jeden druhého považovat za sobě nadřazeného. Tak je tomu u Boha: Ježíš považoval svého Otce nadřazeného a také tak jednal a řekl. To byla a je Boží vůle a tak to má být. Na tom už nic nezměníš, nebo jo?

JEHOVA JE VECNY A NESMRTELNY BUH ! Jezis ma svuj pocatek a podlehal zmene jako kazde vec stvorena JEHOVEM. Az po svem vzkriseni z mrtvych dostal od JEHOVU nesmrtelnost !

Kde to máš v Písmu napsané, že Ježíš měl počátek?
Na počátku bylo Slovo čili existovalo dřív než byl počátek než byly věky. Napsano, že všechno bylo stvořeno skrze něho a tudíž krom něho, že on není to stvoření, akorát je Prvorozený čili díky němu povstalo vše co jest. On je všechno předčí v řádu přirozenosti, nadřirozenosti (nové stvoření). Proto v Kolos. popisuje Ježíše jako Boží obraz ne v tom smyslu že byl stvořen dle Božího obrazu, ale jako přesný popis Boha (kdo vidí mne vidí Otce). Vzpomeň při stvoření člověka na slova: Udělejme člověka podle našeho obrazu. Jakého obrazu?
Řím.8:29 Vždyť ty, které předem rozpoznal, také předurčil k tomu, aby byli ve shodě s obrazem jeho Syna, a on tak byl prvorozeným mezi mnoha bratry;

Boží obraz je totéž co Kristův obraz. Takže Ježíš nebyl stvořen, ale stvořil i když je Prvorozený. Má prostě ve všem prvenství.

Takoveto falsovani PISMA a jeho opakovani mohou delat jen ty, co neznaji a neuctivaji naseho nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU jako jedineho praveho Boha presne podle slova a uceni Jezise Krista i jeho uceniku.
Tvoje starosti bych nechtěl. Naopak poštváváš druhé ku škodě, rozdělení. Není Boží vůlí, spíš k smíchu satana. Aby mohl satan působit v lidech, přijímají jeho podmínky a ty je má i VRO v podobě různých symbolů v jeho literaturách a dokonce ve vlastním překladu Písem. Např. místo abychom pravého Boha a Ježíše přijali a tím poznali, máte napsané, abychom napřed přijali přesné poznání čili než přijmout Pána a Boha, musíte přijmout učení VRO a jeho následovat např. v podávání zpráv a ještě VRO troufá sebe nazvat pravého proroka na stráži a Ježíše Krista zdisktretizovat na pozici stvořeného anděla.
Přísloví 8:22 čili Bůh stvořil moudrost v pravém slova smyslu? Básnicky bereš doslova i Ježíše? Kdybys získal moudrost, řekneš si, že jsi moudrost stvořil doslova?
Nebo spíš Bůh vlastnil moudrost čili moudrost je Bohu vlastní a tím je Ježíš, díky němuž Bůh stvořil vše v nejlepším a moudrém pořádku.

"Vždyť „každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“." (Rim 10:13) je plne v souladu s tim co rekl i sam Jezis.
"Říkám vám totiž: Od nynějška mě již rozhodně neuvidíte, dokud neřeknete: ‚Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘“" (Mat 23:39 )
Zide uz davno v teto dobe neoslavovali a nevzyvali BOZI JMENO - JEHOVA (JHVH)!
Tohle vzyvani a uctivani jedineho praveho Boha s jmenem JEHOVA (JHVH), ale Jezis Kristus nepochybne obnovil ! (Mat 6:9; Jan 17:6)
V Ježíšově jménu je záchrana!!!! V Jahvově jménu byla záchrana ve sz době, akorát ve Zj. zkratka Halelujah!
Jen jedno jediné jméno Ježíš je záchrana, nic nemůžeš pozměnit. Je to Boží vůle. (Sk.4:12)
Ten kdo chce jméno Ježíš zneuctít, je satan a jeho přivrženci a proto do toho míchají jméno JHVH, které jak jsem řekl, bylo použito ve sz době. Ani ve svitcích toto jméno JHVH týkající se v Nové smlouvě nevyskytuje. Ježíš je prostě Pán totožný co se týče významu jména ve sz době s Jahvem, akorát bez rozdílu pro všechny národy, protože Ježíš zemřel nejen pro židy (malé stádo - původní ovčinec), ale i pro všechny lidi všech ras, národů, jazyků (velký zástup, který se připojí ke 144000 - původnímu ovčinci) jako jeden ovčinec, jedno stádo s velkým zástupem.



Titovi 2:13 "zatímco čekáme na šťastnou naději a slavné objevení se velkého Boha a našeho Zachránce, Krista Ježíše,"

Jan 20:28 Tomáš mu odpověděl a řekl: „Můj Pane a můj Bože!“
kontext
Jan 20:17 "Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘“"
Jan 20:31 "Tato však byla zapsána proto, abyste věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život, protože věříte."
Oslovil bys obyčejně lidem, že Ježíš je Tvůj Pán a Tvůj Bůh? Bojíš se, že Tvůj Bůh se bude hněvat tak jak všichni SJ se zdráhají Pána takto nazvat?

Ježíš vystupuje ke svému Otci a ke svému Bohu, ne jako my ke svému Otci a ke svému Bohu. Rozumíš? On se ponížil jako Syn coby člověk, ale z Boží podstaty se vrátí ke svému Otci a Bohu stejnou podstatou.


sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  frodobagin 20/8/2012, 21:04

lorak napsal:
frodobagin napsal:Ahoj loraku.
Myslím že ve svých úvahách zacházíš čím dál častěji a čím dál hlouběji za hranice láskyplného Kristova způsobu života.
Vložím sem část Satanovi bible. Každý, kdo uznává tento způsob úvah, zná Jehovu jako boha a stvořitele a Ježíše Krista jako pána a spasitele a zároveň je oba zavrhuje. Přeci nechceš tvrdit, že každý odpadlík (dle terminonlogie NSSJ) je horší než učedník Satana a tak je nepoučitelný a vlastně navždy ztracený. Předpokládám že jsi to vyslovil v návalu zlosti. Prosím, přeci se nechceš takto stavět proti svatému duchu. Bratře.

KNIHA SATANOVA
I.
1. V této vyprahlé divočině oceli a kamene pozvedám svůj hlas, byste slyšeli. Volám k východu i k západu. Na sever i na jih dávám znamení,jež ohlašuje: smrt slabochům, blahobyt silným!
2. Otevřete oči, byste pozřeli, ó lidé prohnilých-myslí a slyšte, vy milióny svedené na nesprávnou cestu!
3. Neboť vystupuji, abych zpochybnil moudrost světa; podrobně prozkoumal "zákony" lidské i "Boží".
4. Žádám zdůvodnění vašeho zlatého pravidla chování (tj. nečiň druhému, co nechceš, aby jiní tobě činili, pozn. překl.) a ptám se na všechna proč a proto vašeho desatera.
5. Neskláním se před žádnou z vašich tištěných model. Ten, který v desateru přikazuje ne, je mým smrtelným nepřítelem!
6. Omočím ukazovák ve vodnaté krvi vašeho šíleného nemohoucího spasitele a napíšu nad jeho trny zdrásané obočí: PRAVÝ kníže zla - král otroků!
7. Žádná otřepaná lež pro mně nemůže být pravdou; žádné svazující dogma neochromí mé pero.
8. Odpoutám se od všech konvencí, které nevedou k úspěchu a štěstí zde na Zemi.
9. V tvrdém výpadu pozvednu korouhev silných!
10. Popatřím do skelného oka vašeho hrůzostrašného Jehovy a vytahám ho za vousy; pozvednu širočinu a rozpoltím mu lebku vyžranou červy!
11. Odstřelím úděsné myšlenky filozoficky obílených hrobů a s trpkým hněvem se budu smát!

INFO k výše citované Satanské bibli:
Vydalo nakladatelství REFLEX v edici X v roce 1991
Copyright © Anton La Vey, 1969
Z anglického originálu The Satanic Bible přeložil
© Josef Rauvolf, 1991
Epilogue © Pavel Turnovský,1991
Cover © Pavel Lev, 1991
ISBN80-900857-2-5


Přeji všem Kristovu mysl.

Frodo kdybych nemel Kristovu mysl, tak bych dane veci nenapsal tak, jak sem je napsal. Velmi pozorne si podivej Jezisove slova zaznamenane v Matousovi 23 kap.

Cituji jen par Jezisovych laskyplnych vyroku adresovanych lidem, co meli moznost poznat Bozi vuli, ale ji vedome odporovali.

"Běda vám, znalci Zákona a farizeové, pokrytci, protože zavíráte nebeské království před lidmi; sami totiž nevcházíte, a těm, kdo jsou na cestě do něho, nedovolujete vejít. Běda vám, znalci Zákona a farizeové, pokrytci, protože cestujete přes moře a po suché zemi, abyste učinili jednoho proselytu, a když se jím stane, uděláte z něho poddaného gehenny dvakrát víc než sami ze sebe...Hadi, potomstvo zmijí,jak uprchnete před soudem gehenny? Proto hle, vysílám k vám proroky a moudré muže a ty, kteří veřejně poučují...Pohleďte, váš dům je vám zanechán. Říkám vám totiž: Od nynějška mě již rozhodně neuvidíte, dokud neřeknete: ‚Požehnaný je ten, kdo přichází v Jehovově jménu!‘“"

Tohle byl od Jezise skutecne spravny spusob, jak oslovit vyse spomenute lidi, co vedome odporuji Bozi vuli a PRAVDE zapsane v Bozim slove.

Frodo jak vidim, tak Satanskou Bibli mas nastudovanou velmi dobre a nepochybne se ti tam nejvice libi ta cast o Jehovovi.


Ahoj loraku.
Zbytečně převracíš tebou vyvolané zlo na mne. Nejsem žádné neviňátko ale verše ze Satanské bible mne velmi trápí pro svůj obsah a velké až neuvěřitelné množství lží zabalených do polopravd. Proto jsem je také ocitoval i když jsem přemýšlel jestli vůbec mám. Nakonec jsem se rozhodl k ocitování, protože tvé argumenty odvolávající se na Satanovo dílo byly jaksi mimo mísu a velmi tvrdé a odporující svatému duchu.
Také jsem tě nazval svým bratrem, protože tě nechci soudit a odsoudit za tvé jednání. Snažím se ukázat, kam až vedou tvé myšlenky, když se dovedou ke konci. Proto když ukazňování nepřijímáš a jsi bez pokory a naopak osočuješ toho, kdo se rozhodl ti dát bratrskou radu, Kristovu mysl ztrácíš, a to je škoda. Dobro je přeci potřeba rozhojňovat, ne ničit.

Přeji všem dostatek dobré vůle k následování "té cesty".
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Mají současní SJ...

Příspěvek  Jesen 21/8/2012, 02:58

lorak napsal:

Identita Velkeho zastupu je jasna a je vic nez jasne, ze i sam Jezis a jeho ucennici velmi jasne mluvili o pozemske nadeji a lidech, co naleznou pozehnani od Jehovu na ocistene Nove zemi.


Milý Loraku, počkej si na nové světlo o identitě počtu 144 000. Pak si na tuto připomínku vzpomeň a polož si otázku, jak moc věřit VRO i v otázce jasné identity velkého zástupu.

Proč všichni novozákonní křesťané očekávali svůj domov v nebesích? Když měli tolik sv. Ducha, proč jim nesdělil, že po jejich smrti již nepůjdou všichni křesťané do nebe? To se muselo čekat na zjevení pro soudce Rutherforda roku 1935?

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  lorak 21/8/2012, 04:56

Jesen napsal:
lorak napsal:

Identita Velkeho zastupu je jasna a je vic nez jasne, ze i sam Jezis a jeho ucennici velmi jasne mluvili o pozemske nadeji a lidech, co naleznou pozehnani od Jehovu na ocistene Nove zemi.


Milý Loraku, počkej si na nové světlo o identitě počtu 144 000. Pak si na tuto připomínku vzpomeň a polož si otázku, jak moc věřit VRO i v otázce jasné identity velkého zástupu.

Proč všichni novozákonní křesťané očekávali svůj domov v nebesích? Když měli tolik sv. Ducha, proč jim nesdělil, že po jejich smrti již nepůjdou všichni křesťané do nebe? To se muselo čekat na zjevení pro soudce Rutherforda roku 1935?

Prestan tu sirit LZI !

Zbysek i vy ostatni velmi dobre vite o jakem velkem zastupu jsem vyse mluvil. Zbysek zamerne spomina jiny velky zastup s jinou identitou, aby tak odvedl pozornost od duleziteho poselstvi urceneho vsem lidem na cele Zemi s cilem vest je k zmireni s nasim nebeskym Otcem Bohem Jehovem skrze jeho syna Jezise Krista, aby mohli byt zachraneni !

O cem mne vy, co odmlouvate jedinemu pravemu Bohu a posmivate se jeho vernym sluzebnikum chcete presvecit ?

O tom, ze Jezis LHAL kdyz rekl "Šťastní jsou [lidé] mírné povahy, protože zdědí zemi." (Mat 5:5) odvolavajic se na uceni PISMA ze ZALMU "Ale mírní, ti budou vlastnit zemi a vskutku naleznou své největší potěšení v hojnosti pokoje." (Zalm 37:11).

To, ze neverite v prichod Boziho kralovstvi na tuhle zem na, ktere ted vsichni spolecne zijeme je vas problem. Ja se o tuhle vec stale modlim a prosim meho Nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU plne v souladu s tim jak mne to ucil muj Pan Jezis Kristus temito slovy "Ať přijde tvé království. Ať se stane tvá vůle, jako v nebi, tak i na zemi." (Mat 6:10) a spolu s ostatnimi vernymi nasledovniky Jezise Krista oznamuji vsem lidem na cele zemi dobrou spravu o prichode Boziho kralovstvi (Mat 24:14). Mluvim vsem PRAVDU o tom, ze nas nebesky Otec ma v planu skrze sveho syna Jezise Krista ocistit i tuto nasi ZEM a odstranit z ni Satanovou nadvladu, kterou nad svetem lidi SATAN ziskal kdyz prvni lidi ADAMA a EVU svedl na cestu vzbury vuci nasemu nebeskemu Otci.

Vim s jistotou, ze se naplni tyhle Kristove slova.

"A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec...bude velké soužení, jaké nenastalo od počátku světa až dosud, ano jaké již nikdy nenastane. Vskutku kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo; ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny...O tom dni a hodině neví nikdo, ani nebeští andělé, ani Syn, ale pouze Otec..." (Mat 24 kap)

Verim, ze miliony lidi, co prejdou a prezijou velke souzeni podobne jako NOACH i se svou rodinou zustal zivou dusi - clovekem (Mat 24:37-39 porovnej s 1. Petra 3:20 a 2. Petra 2:5 ) . Noach prezil potopu a dekoval za to Bohu a stajne tak budou i lidi ve VELKEM ZASTUPU opisovanem v 7 kapitole knize ZJEVENI dekovat za zachranu Bohu temito slovy.

"Potom jsem viděl, a pohleďme, velký zástup, který žádný člověk nemohl sečíst, ze všech národů a kmenů a lidí a jazyků, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečený v bílá roucha; a v jejich rukou byly palmové ratolesti. A neustále volají silným hlasem a říkají: „Za záchranu [vděčíme] svému Bohu, který sedí na trůnu, a Beránkovi (porovnej s Heb 8:1,2,6; 9:15;10:12-14)“"...jeden ze starších mi odpověděl a řekl: „Kdo jsou ti, kdo jsou oblečeni v bílá roucha, a odkud přišli?“ Ihned jsem mu tedy řekl: „Můj pane, ty to víš.“ A řekl mi: „To jsou ti, kdo vycházejí z velkého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi. " (Zjeveni 7:9,10,13,14 )

Prezijou na ZEMI podobnym spusobem, jak prezili prvorozeni v EGYPTE jenz byli pri desate rane chraneni krvi beranka, jak Lot co vysel ze Sodomy a Gomory a prezijou podobne, jak prezil i Noe se svou rodinou !

Prave pro vyse zminene veci je povinnosti kazdeho verneho nasledovnika Jezise Krista a sluzebnika jedineho PRAVEHO BOHA JEHOVU velmi dulezite oznamovat to co je v souladu s Bozi vuli vsem lidem zijicim na teto Zemi.

"Ať vstoupíte do kteréhokoli města nebo vesnice, pátrejte, kdo si [to] v něm zaslouží, a tam zůstaňte, dokud neodejdete. Když budete vstupovat do domu, pozdravte [členy] domácnosti; a jestliže si [to] dům zaslouží, ať na něj přijde pokoj, který mu přejete; jestliže si [to] však nezasluhuje, ať se váš pokoj vrátí k vám. Kdekoli vás někdo nepřijme ani nevyslechne vaše slova, až budete vycházet z toho domu nebo z toho města, setřeste prach ze svých nohou. Vpravdě vám říkám: Pro sodomskou a gomorskou zemi to bude v Soudném dnu snesitelnější než pro ono město. Pohleďte, vysílám vás jako ovce mezi vlky; prokažte se tedy obezřetní jako hadi, a přece nevinní jako holubice." (Mat 10:11-16)

Vecsina z vas - odpadliku, ktery odporujete cistemu uctivani oddeleneho od tohoto sveta, co smeruje skrze JEZISE KRISTA k nasemu nebeskemu OTCI a JEDINEMU PRAVEMU BOHU JEHOVOVI tohle poselstvi svoji LZI a POMLUVOU vernych Jezisovych nasledovniku nicite a zabranujete tak hodne lidem, aby mohli byt varovani a zachraneni nasim nebeskym OTCEM pred znicenim co lidi v tomto svete skutecne ceka a Jehova skrze sveho syna vykona spravodlivy soud nad celou obydlenou ZEMI !

"Kdo není na mé straně, je proti mně, a kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje." (Lukas 11:23)

Ponesete vinu krvi za kazdeho cloveka, kteremu jste svoji pomluvou a LZI zabranili spoznat uceni PRAVDY BOZIHO SLOVA a ziskat duverny vztah s nasim nebeskym OTCEM BOHEM JEHOVEM, ktery je pripraven projevit milosrdenstvi kazdemu cloveku skrze sveho Syna Jezise Krista vykonavatele sve svate vule, kterou oznamuji jeho verni sluzebnici po cele zemi !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 21/8/2012, 08:58

lorak napsal:Zbysek i vy ostatni velmi dobre vite o jakem velkem zastupu jsem vyse mluvil. Zbysek zamerne spomina jiny velky zastup s jinou identitou,
Já vím, měl jsi na mysli tohle:

Zjevení Janovo 7:9  Potom jsem uviděl, a hle, veliký zástup, který nikdo nemohl spočítat, ze všech národů, kmenů, jazyků a z každého lidu, jak stojí před trůnem a před Beránkem, oblečeni v bílá roucha, palmové ratolesti v rukou,

Kde ten zástup stojí? Před trůnem a před Beránkem. Kde ten trůn stál?

Zjevení Janovo 4:2  Ihned jsem se ocitl v Duchu. A hle, v nebi stál trůn a na tom trůnu někdo seděl.

aby tak odvedl pozornost od duleziteho poselstvi urceneho vsem lidem na cele Zemi s cilem vest je k zmireni s nasim nebeskym Otcem Bohem Jehovem skrze jeho syna Jezise Krista, aby mohli byt zachraneni !
Loraku, právě ty odvádíš pozornost od toho podstatného různými sáhodlouhými citacemi mimo téma a spojováním nespojitelného. Ježíš uzavřel se svými učedníky smlouvu a každý, kdo do tého smlouvy vstupuje, je zachráněn. Kdo vstoupil do této smlouvy, také přijímá chléb a víno na památku Ježíšovy oběti - a tak má v sobě věčný život. Ty tu však obhajuješ démonské učení, které zabraňuje lidem ve vstupu do smlouvy, protože SJ vyhlásili SATANOVU SUPERLEŽ, že se to týká jen malého omezeného počtu lidí.

To, ze neverite v prichod Boziho kralovstvi na tuhle zem na, ktere ted vsichni spolecne zijeme je vas problem. Ja se o tuhle vec stale modlim a prosim meho Nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU plne v souladu s tim jak mne to ucil muj Pan Jezis Kristus temito slovy "Ať přijde tvé království. Ať se stane tvá vůle, jako v nebi, tak i na zemi." (Mat 6:10)
Modlíš se marně, protože máš falešnou představu o Boží vůli. Tou vůlí z citované modlitby totiž není to, aby lidi žili na zemi, ale to, aby všichni v nebi i na zemi dosáhli jednoty v Kristu. A kdo nakonec bude na zemi a kdo v nebi, to nech na Bohu a nerozděluj to už teď, když o tom ve skutečnosti nic nevíš.

"Kdo není na mé straně, je proti mně, a kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje." (Lukas 11:23)
Opět je to o SJ, kteří neshromažďují s Kristem, ale naopak se oddělují.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Mají současní SJ...

Příspěvek  Jesen 24/8/2012, 12:13

lorak napsal:

Prestan tu sirit LZI !


Milý Loraku, o jakých lžích jsem se zmiňoval? Cituj a odpověz, jestli můžeš.

Ty, jako pravověrný křesťan a Svědek Jehovův přece nechceš popírat víru ranných křesťanů, viď? Nechceš jejich víru zašlapat do země zjevenou PRAVDOU soudce Rutherforda?

Chtěl bych Tě upozornit na to, že tím, že poukazuji na rozpory v učení SJ na rozdělení lidí na 144 000 a Velký zástup, ještě neznamená, že nevěřím, že lidé budou jednou žít na očištěné Zemi.

Drž se!

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  frodobagin 16/9/2012, 16:38

Zdravím ve spolek.
Dnes jsem tak seděl na shromáždění a četl jsem článek ze SV, který se čte tento týden a přepadla mne myšlenka, jak jsme vlastně mi SJ ubozí, že nevidíme, jak jsme manipulováni. Napadla mne myšlenka o člověku závislém na látce, která neustále prohlubuje jeho závislost. Jak se vší hloubkou, se kterou jsme schopni jako lidé reagovat na okolní podměty, ochraňujeme nauky, které jsme dobrovolně pod příslibem něčeho, co není možné, převzali od lidí v USA v Brooklynu. Jak je to vlastně směšné, když se pachtíme za něčím, co nechceme nijak zkoumat, aby se to nepokazilo.
Přemýšlím stále o tom, jestli má SJ, který takto uvažuje, odejít od organizace (pozn.: pouze od organizace nikoliv od JHVH a JK) nebo ne.
Tato úvaha se aktuálně týká i mé maličkosti.
Často slyším od členů různých církví, společností, organizací atp. vybídky "když vidíš a víš co je tvoje náboženství zač, odejdi z něj", jakoby ti, co vysloví tento výrok sami nevěděli, v jaké náboženské společnosti se sami nacházejí, protože nemusím být znalec všech podrobností o všech náboženstvích křesťanstva, abych mohl s jistotu říci, že každý myšlenkový směr křesťanstva má za sebou a ještě jej čekají pořádné průšvihy a probémy v podobě odklonu od "té cesty" neboli od Ježíše Krista.
Proto na základě tohoto poznání i úvahy v úvodu si myslím, že odchod od jakékoliv církve má být chápan jako myšlenková činnost, která vyplývá ze získaných osobních zkušeností a zda je pochybující natolik popouzen, že se postupně sám sobě divý, jak může organizace či církev, ve které je účasten vůbec existovat, když vlastně není vidět a nevystupuje napovrch hlavní znak pravých křesťanů, LÁSKA.
Pak bych si dokázal představit odchod z nějaké organizace či církve.
Jenže nikoliv na nátlak dalších lidí ale jako výsledek hluboké myšlenkové úvahy, ve které se hodnotí velmi důležité záležitosti, které nejsou zjevné na první pohled ale i maličkosti, které charakterizují každou osobnost člověka. Každý by měl doufat v požehnání od JHVH pro toho druhého, i když vidí ze svého vlastního pohledu u toho druhého nějaký problém. Jediné co by měl udělat je předkládání argumentů o skutečnostech s láskou tak, aby ten, kterému je takto argumentováno mohl v klidu a se vší hloubkou uvažovat o okolnostech, které se nově dozvídá. Takové úvahy jsou jednoznačně probíhající v čase a nikoliv rychlé a spontánní.
Co myslíte?

Když tak přemýšlím o tom, co si JHVH a Ježíš Kristus myslí, jak nám fandí, jak v nás doufají, jak čekají na naše osvobození pravdou, napadá mne, že bych chtěl mít boží mysl a z výšky se podívat na to naše lidské hemžení a umět naše jednání správně pochopit.



Naposledy upravil frodobagin dne 16/9/2012, 16:57, celkově upraveno 1 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 16:54

Můj milý Frodo, částečně máš pravdu.

Musí jít o vlastní hnutí a rozhodnutí o odchodu na základě hlubokého rozjímání. Tak to bylo asi u všech z nás.

Na druhou stranu si člověk musí uvědomit, že vlastně vůbec nejde "o něj", ale jde hlavně o Ježíše Krista a vztah k němu. Každou církev, církvičku a sektu neprozkoumáš a pokud ano, ztratíš tím většinu života. V tomto případě je nejlepší "myšlenkové" osvobození. Ale nejde jen o něj.

Myslím, že nejlepší je začít budovat svou víru NA KRISTU a na svém hlubokém skutečně OSOBNÍM VZTAHU k němu. Pokud to uděláš, vezme Tě za ruku a sám si Tě povede. VĚŘ ŽE JE SILNĚJŠÍ NEŽ TY SÁM, VĚŘ, ŽE JE SILNĚJŠÍ NEŽ JAKÝKOLI JINÝ VLIV. A hlavně - ON JEDINÝ vedle svého Otce má skutečně VE VŠEM PRAVDU. I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Mezek 16/9/2012, 17:03

frodobagin píše:
nikoliv na nátlak dalších lidí ale jako výsledek hluboké
myšlenkové úvahy, ve které se hodnotí velmi důležité záležitosti, které
nejsou zjevné na první pohled ale i maličkosti, které charakterizují
každou osobnost člověka
co myslíte...
Ano je to tak jak jsi napsal.
Během našeho života ve společenství jsme budováni /duchovně?/a pokud při přijímání duch.pokrmu nepřemýšlíme co jíme study a jídlo jako pes zhltneme,ani nerozeznáme z čeho to jílo/duchovní/je.Taky proč,vždyť ten kuchtík je věrohodný,je od Pána....Pokud se začneme tím jídlem zaobírat,šťourat se v tom scratch ,proč,jak,kde,nalezneme ingredience které do toho pokrmu nepatří. affraid Pak začnem přemýšlet kdo to vlastně uvařil.Co je to za kuchtíka.Tak že já opustil lokál a /vařím study si sám/zatím. Very Happy
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  frodobagin 16/9/2012, 17:26

Alea napsal:Můj milý Frodo, částečně máš pravdu.

Musí jít o vlastní hnutí a rozhodnutí o odchodu na základě hlubokého rozjímání. Tak to bylo asi u všech z nás.

Na druhou stranu si člověk musí uvědomit, že vlastně vůbec nejde "o něj", ale jde hlavně o Ježíše Krista a vztah k němu. Každou církev, církvičku a sektu neprozkoumáš a pokud ano, ztratíš tím většinu života. V tomto případě je nejlepší "myšlenkové" osvobození. Ale nejde jen o něj.

Myslím, že nejlepší je začít budovat svou víru NA KRISTU a na svém hlubokém skutečně OSOBNÍM VZTAHU k němu. Pokud to uděláš, vezme Tě za ruku a sám si Tě povede. VĚŘ ŽE JE SILNĚJŠÍ NEŽ TY SÁM, VĚŘ, ŽE JE SILNĚJŠÍ NEŽ JAKÝKOLI JINÝ VLIV. A hlavně - ON JEDINÝ vedle svého Otce má skutečně VE VŠEM PRAVDU. I love you

Ahoj Aleo.
Děkuji za krásná slova.
Chtěl bych ale reagovat na myšlenky, které jsi mi zdělila. Víš. Vůbec si nemyslím že nejde o člověka ale naopak jde o Ježíše Krista.
Jsem přesvědčen že součástí osvobození pravdou je pevné uchopení svých myšlenek, svého srdce, svého jednání, svého života a nikoliv obrácený postup přenechání všeho na JHVH a JK. Často tuto myšlenku slyším v názorech svědků jehovových a další křesťanů.
O co jde?
Jde o neustále zmiňované dilema "do jaké míry mám vše nechat na JHVH a JK; nevzal jsem svoje věci náhodou do ruky proti vůli JHVH a JK a neodbočil jsem z cesty; jak mám vše nechat na JHVH a JK atp."
V bibli je napsáno toto:
PNS
Jeremjáš 10:23 Dobře vím, Jehovo, že pozemskému člověku nepatří jeho cesta. Muži, který kráčí, ani nepatří, aby řídil svůj krok

Kralická bible 1614
Jeremjáš 10:23 Vím, Hospodine, že není v moci člověka cesta jeho, aniž jest v moci muže toho, kterýž chodí, aby spravoval krok svůj.

ČEP
Jeremjáš 10:23 Je mi známo, Hospodine, že cesta nezávisí na člověku ani jistota kroku na tom, kdo jde.

Jak to chápeš? Jak to chápou další?

Já si myslím, že myšlenka nechání všeho na JHVH a JK je záležitostí nikoliv pouze náhodnou a rázu duševního prožitku ale také záležitostí myšlenkovou, kdy prostě a jednoduše chápu své odpovědnosti a svá práva a do svého života začleňuji postoj Ježíše Krista a tak se můj život mění a přetváří v život učedníka Ježíše Krista jenže nikoliv chaoticky ale cílevědomě. Tedy podle mne, jak já chápu myšlenku, že Muži, který kráčí, ani nepatří, aby řídil svůj krok jde o to, že muž nemá svůj život cíleně řídit podle svých čistě vlastních myšlenek neodvozených od JHVH a JK ale má jej řídit podle svých vlastních myšlenek odvozených a formovaných podle JHVH a JK. Tedy nejde o náhodnou záležitost, kdy když nevím jak dál, nechám vše běžet a uvidí se jak mi JHVH a JK pomohou a jak to vyřeší ale o cílevědomou činnost, která funguje až do místa, kdy už člověk nemůže a nemá žádné další prostředky jak by svou situaci vyřešil a pak doufá v pomoc JHVH a JK ale zároveň si uvědomuje, že člověka postihuje nepředvídaná událost. Tím bych nechtěl říci, že člověk má ze svého života vypudit JHVH a JK a žít podle sebe. Naopak. Má cílevědomě svůj život měnit a tak přijímat mysl JHVH a JK aby kroky které následně činí nebyly jeho vlastní ale kroky které cílevědomě činí byly od JHVH a JK.

Co myslíte?

Tohoto vypnutí své mysli zneužívá vedení SJ a dalších organizací, církví atp. U SJ to funguje následovně: dej si pozor abys neopustil JHVH, protože nejde o to co si myslíš, jde o to jaká je nauka od JHVH (VRO), protože Jeremjáš 17:9 Srdce je zrádnější než cokoli jiného a je k zoufání. Kdo je může znát a tudíš vlastně nemůžeš hápat věci lépe než JHVH (VRO). Myslím si, že je to chyba. Naopak by měl každý podle následujícího textu Hebrejcům 5:14 Ale hutný pokrm patří zralým lidem, těm, kteří používáním cvičili svou vnímavost, aby rozlišovali mezi správným a nesprávným. používat svou vnímavost a cvičit ji.


Naposledy upravil frodobagin dne 16/9/2012, 17:43, celkově upraveno 1 krát
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 17:36

frodobagin napsal:Jsem přesvědčen že součástí osvobození pravdou je pevné uchopení svých myšlenek, svého srdce, svého jednání, svého života kdy prostě a jednoduše chápu své odpovědnosti a svá práva a do svého života začleňuji postoj Ježíše Krista a tak se můj život mění a přetváří v život učedníka Ježíše Krista jenže nikoliv chaoticky ale cílevědomě.

To rozhodně. Je důležitá i aktivita. Ale spíš duchovní. V tomto je hodně důležitá modlitba. Jak máš poznat, jak jít? Modli se. Jen tak Tě Pán může vzít za ruku.

Mě pomohla kdysi hodně tato prosba :"Můj Otče dávám svůj život a svou cestu plně do Tvých rukou. Veď mě, veď mě i tam, kam bych sama nešla. Veď mne i proti mé vůli - v souladu s Tvojí vůlí. Můj Pane Ježíši, buď se mnou. Odevzdávám Ti svůj život. Je celý Tvůj. Vkládám se cele do Tvých rukou. Ať už to není má vůle, ale Tvá."
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 16/9/2012, 19:12

frodobagin napsal:ČEP
Jeremjáš 10:23 Je mi známo, Hospodine, že cesta nezávisí na člověku ani jistota kroku na tom, kdo jde.

Jak to chápeš? Jak to chápou další?

Co myslíte?

Tohoto vypnutí své mysli zneužívá vedení SJ a dalších organizací, církví atp. U SJ to funguje následovně: dej si pozor abys neopustil JHVH, protože nejde o to co si myslíš, jde o to jaká je nauka od JHVH (VRO), protože [color=darkred]Jeremjáš 17:9 Srdce je zrádnější než cokoli jiného a je k zoufání.
Moje osobní zkušenost, opakovaná. Jestliže se potýkám s nějakým problémem, obracím se přímo na Boha, ať mě on sám vede na mé cestě. Ať mi ukazuje, jaká je jeho vůle v dané věci. Pokud hledám radu u lidí, pak jejich hlas je JEN A POUZE poradní, nikoliv určující. Jakákoliv církevní nauka je hlasem od lidí. Svůj krok tedy svěřuji jen a přímo Bohu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  gari 16/9/2012, 21:31

Ahoj Frodo,
z tvých komentářů vidím, že jsi zralý křesťan a ne žádný začátečník, který se seznamuje s Bohem. Znáš pravou hodnotu a význam Boží milosti a víš, že takto projevená milost vede člověka ke skutkům. Obráceně to nefunguje. U SJ jsem cítil právě ten obrácený postup, což vedlo k tomu, že jsem si uvědomil, že mě to od Boha vzdaluje než přibližuje. Co s tím, když na mé otázky bylo ze strany starších odpovídáno tak, že mám čekat na Jehovu, že nemohu mít jako jednotlivec lepší poznání než VRO, že není lepší organizace než SJ atd. Jezdil jsem z programů a rozborů SW velmi znepokojen a svědomí se bouřilo. Mluvil jsem o tom s bratry a bylo mi řečeno, že jsem jako hora Říp, která si o sobě myslí, že je větší než Everest (VRO).

Rozhodla u mne jediná otázka: Mám dle rady starších čekat na Jehovu a podřizovat se VRO v "jediné pravé organizaci" - i když mě to od Boha stále více a více vzdalovalo? Nebo poslechnout hlas svědomí a dát svůj život do rukou Boha, nechat se vést jeho slovem, tak jak na mě přes stránky Bible působí?

Já jsem se rozhodl pro Boha a pro Bibli. Dovedl mě k lidem, kteří se ze všech sil snaží žít dle svého poznání božího slova. Netvrdí, že to jejich poznání je jediné správné, respektují svědomí a míru poznání druhého člověka, ale v zásadních a jasných věcech křesťanství jsou také zásadní. Zažívám teď skutečnou radost z Boží lásky a milosti a z křesťanského společenství. (přitom nemusím být členem této církve). Přál bych to každému SJ, který se v této organizaci trápí a neví, jak z toho kolotoče pravidel a předpisů ven. Jak ven z "jediné pravé organizace" do světa nejistoty a beznaděje - dle jejich učení.

Připomíná mi to film "Ostrov", kde jsou lidé drženi v umělé nevědomosti od okolního světa, který je jim vykreslován jako smrtelně nebezpečný a toxický. Pak se podaří dvěma lidem uprchnout, riskují svůj život, ale zjistí, že všechno je jinak, že byli neustále obelháváni.

Někomu ale může být v této izolaci a bludu dobře.
Otázka tedy je: Vede mě toto společenství (církev) k Bohu a cítím, že jsem k němu stále blíž a blíž? Je toto učení v souladu s tím, co znám z Bible? - pak je dobré zůstat.
Pokud ne, a já jezdím z těchto společenství vysílen a vyčerpán a začínám pochybovat o Božím vedení, vídím, že je Bible zneužívána - pak je dobré odejít a hledat další cestu jen a jen u Boha.

Nikdo neví proč a kam ho chce Bůh v daném čase poslat a kde s ním počítá.
Jde přece o náš vztah k Bohu a ne o to, v jaké jsem církvi nebo lidské organizaci.

Jonáš by nejraději zůstal tam kde byl, ale Bůh ho poslal do Ninive k "pohanům". Je zvláštní, že se Bůh již v starozákonní době takto staral o pohany (v očích Izraele nepřátele) a zachraňoval je. Evidentně i s obyvateli Ninive Bůh jednal a počítal s nimi. Jakou hodnotu má tedy to, že se dnes nějaká církev staví do role jediné správné a ostatní pokládá za "pohany"? Všichni jsme z tohoto pohledu pohané.

Svědomí dá každému jasně znát, kam ho Bůh chce vést, jestli má zůstat tam kde je nebo jít dál. Bůh je schopen skrze naše svědomí s námi jednat. Jen si ho nesmíme nechat nikým vzít či umlčet a nahradit "svědomím kolektivním"- to je pak konec - ztráta spojení s Bohem, ztráta vlastní identity, ztráta Božího obrazu, který je v každém z nás.
A to se v organizaci NSSJ systematicky a cíleně děje. Je to velké nebezpečí.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Alea 16/9/2012, 23:12

gari napsal:Připomíná mi to film "Ostrov", kde jsou lidé drženi v umělé nevědomosti od okolního světa, který je jim vykreslován jako smrtelně nebezpečný a toxický. Pak se podaří dvěma lidem uprchnout, riskují svůj život, ale zjistí, že všechno je jinak, že byli neustále obelháváni.

Skvělé přirovnání, Gari. V tomto kontextu doporučuji všem SJ aby se na něj podívali. V podobném duchu je i film Vesnice od Shyamalana. Ukazuje jasně, stejně jako předchozí film, jak je možné držet lidi v naprostém nevědomí pomocí strachu a lží. Hrdinové tam dokonce mají i "jazyk SJ".
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Setkání s JHVH

Příspěvek  šemdich 17/9/2012, 19:13

Vážení přátelé, ano, je to tak, Jehova se mi ozval. Nevyspytatelné jsou však cesty Jeho, ozval se mi na místě velmi kuriózním. Ikdyž, jak tak nad tím přemýšlím, myslím, že to bylo od něj celkem promyšlené. Ano, ozval se mi na záchodě. Vykonával jsem zrovna velkou potřebu, při tom se člověk vždycky nejvíc uvolní. A právě ve chvíli největší úlevy se to stalo. Všude kolem se setmělo, nejprve jsem myslel, že vypli proud či praskla žárovka. Začal jsem tedy lapat po vypínači, ale žádný vypínač jsem nemohl nahmatat. Začal jsem tedy mávat rukama na všechny strany, ale necítil jsem žádné zdi, které jsou jinak běžně kousíček od záchodové mísy. Postavil jsem se tedy, ale když jsem si chtěl zpátky sednout, nebyl zde ani záchod, na kterém jsem původně seděl. Chtěl jsem se dotknout svého těla, ale nebylo to možné, tělo mi prokluzovalo mezi prsty a najednou, najednou zde žádné tělo ani nebylo, nebylo možno se jej dotknout, protože najednou nebylo čím. Najednou jsem byl i nebyl. Nejspíš byla má duše oproštěna od mé tělesné schránky či má tělesná schránka od mé duše. Možná jsem jen upadl do jistého druhu kómy. Možná mě Jehova přesunul do nějaké jiné dimenze, ve které je možná přímá komunikace s ním.

Jak už jsem říkal, nic jsem necítil, nic jsem neviděl. Nerozsvítilo se žádné světlo. Neobjevila se ani žádná postava starce s vousy po ramena či ještě delšími. Přesto jsem i přes absenci pocitu vlastní schránky pocítil přítomnost cizí osoby. Najednou však tato cizí osoba nebyla cizí, byla mnou a zároveň vyplňovala vše kolem. Ono vše kolem patrně ani nebylo možno nazvat prostorem. Tato osoba, či toto zjevení či bytost mi najednou začala sdělovat myšlenky, které jsem naprosto chápal, naprosto jsem jim rozuměl. Ovšem bohužel jen v té době a oné "dimenzi". Tyto myšlenky bohužel nebylo možné žádným způsobem přenést do této reality. Byl to tak těsný a úzký kontakt, že žádný s kontaktů na tomto světě se s ním nemohl rovnat.

Když už jsem cítil, že všechno vím a všemu začínám rozumět, začal jsem pod svými stehny opět pociťovat prkýnko. Všechno začalo blikat a blikání se postupně ustálilo ve stálé světlo. Opět jsem seděl na záchodě, jako před chvílí. Ničemu jsem nerozuměl, ale pocity, ty zůstaly.

Velmi zajímavé na tomto prožitku bylo, že se vše stalo právě ve chvíli, kdy jsem se díval na hodinky. Po probrání z toho divného, krásného stavu jsem nabyl dojmu, že snad neuběhla ani vteřina.

Stalo se někomu z Vás něco podobného? Máte zkušenost s podobným prožitkem? Netuší někdo, proč mě Jehova kontaktoval zrovna na tak kuriózním místě?

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  sazeč 17/9/2012, 20:38

Když se ti ozval Jehova, tak se ptej svědků Jehovových ve sboru SJ! Budou nadšeni. Smile

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 17/9/2012, 21:12

šemdich napsal:Ano, ozval se mi na záchodě. Vykonával jsem zrovna velkou potřebu, při tom se člověk vždycky nejvíc uvolní. ...

Stalo se někomu z Vás něco podobného? Máte zkušenost s podobným prožitkem? Netuší někdo, proč mě Jehova kontaktoval zrovna na tak kuriózním místě?
Šemdichu, tato technika je určená pro cvičení začátečníků, kteří se přibližují. Pokud se ti podaří ji plně a bezproblémově zvládnout, brzy budeš moci postoupit na další stupeň zasvěcování. Zpravidla se tato technika cvičí pod dozorem zkušených mužů (v krajním případě i žen), ale první stupeň může člověk zvládnout i sám.

Pak je tu varianta, že došlo k prasknutí hemoroidů, to má podobné projevy. Ale doufám, že to nebyla tato možnost. Pokud ano, poznáš to podle krve v záchodové míse.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  šemdich 17/9/2012, 21:24

zbysek napsal:
šemdich napsal:Ano, ozval se mi na záchodě. Vykonával jsem zrovna velkou potřebu, při tom se člověk vždycky nejvíc uvolní. ...

Stalo se někomu z Vás něco podobného? Máte zkušenost s podobným prožitkem? Netuší někdo, proč mě Jehova kontaktoval zrovna na tak kuriózním místě?
Šemdichu, tato technika je určená pro cvičení začátečníků, kteří se přibližují. Pokud se ti podaří ji plně a bezproblémově zvládnout, brzy budeš moci postoupit na další stupeň zasvěcování. Zpravidla se tato technika cvičí pod dozorem zkušených mužů (v krajním případě i žen), ale první stupeň může člověk zvládnout i sám.

Pak je tu varianta, že došlo k prasknutí hemoroidů, to má podobné projevy. Ale doufám, že to nebyla tato možnost. Pokud ano, poznáš to podle krve v záchodové míse.


Zbyšku, ty si ze mě děláš srandu, já opravdu nemohu za to, že si vybral tak zvláštní místo pro to, aby se mi zjevil. Jistě měl pro to své důvody, o kterých my nic nevíme.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Alea 17/9/2012, 21:28

Moji milí, co je moc, to je moc. Diskuse by měly mít určitou úroveň, prosím. Arrow
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Hurvinek 17/9/2012, 21:33

šemdich napsal:
zbysek napsal:
šemdich napsal:Ano, ozval se mi na záchodě. Vykonával jsem zrovna velkou potřebu, při tom se člověk vždycky nejvíc uvolní. ...

Stalo se někomu z Vás něco podobného? Máte zkušenost s podobným prožitkem? Netuší někdo, proč mě Jehova kontaktoval zrovna na tak kuriózním místě?
Šemdichu, tato technika je určená pro cvičení začátečníků, kteří se přibližují. Pokud se ti podaří ji plně a bezproblémově zvládnout, brzy budeš moci postoupit na další stupeň zasvěcování. Zpravidla se tato technika cvičí pod dozorem zkušených mužů (v krajním případě i žen), ale první stupeň může člověk zvládnout i sám.

Pak je tu varianta, že došlo k prasknutí hemoroidů, to má podobné projevy. Ale doufám, že to nebyla tato možnost. Pokud ano, poznáš to podle krve v záchodové míse.


Zbyšku, ty si ze mě děláš srandu, já opravdu nemohu za to, že si vybral tak zvláštní místo pro to, aby se mi zjevil. Jistě měl pro to své důvody, o kterých my nic nevíme.
Já myslím šemdichu, že ti tím dal najevo co si o tobě myslí. Very Happy
Hurvinek
Hurvinek

Male Poeet p?íspivku : 209
vztah k organizaci : Čo bolo to bolo, terazky som ......
Reputace : 0
Body : 148
Registration date : 20. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  šemdich 17/9/2012, 21:49

Alea napsal:Moji milí, co je moc, to je moc. Diskuse by měly mít určitou úroveň, prosím. Arrow

Plně s tebou souhlasím, Aleo, člověk se zde podělí o svůj osobní prožitek a ostatní se mu vysmějí.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 17/9/2012, 21:50

šemdich napsal:Zbyšku, ty si ze mě děláš srandu
Nechápu, z čeho mě tu obviňuješ. To je vážná věc a beru ji naprosto seriózně.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  šemdich 17/9/2012, 22:00

zbysek napsal:
šemdich napsal:Zbyšku, ty si ze mě děláš srandu
Nechápu, z čeho mě tu obviňuješ. To je vážná věc a beru ji naprosto seriózně.

V tom případě se ti omlouvám.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  zbysek 17/9/2012, 22:02

šemdich napsal:V tom případě se ti omlouvám.
Omluvu přijímám. V případě, že bys potřeboval podstoupit další stupeň, který je o něco obtížnější, dej vědět, a uvidíme, co se s tím dá dělat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace? - Stránka 21 Empty Re: Mají současní svědkové Jehovovi odejít z Organizace?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru