Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

+15
iofka
jája
Admin
Ing.Peter
daniely
sazeč
gari
Melissa
Vierka
zbysek
pepakrocan
Mezek
witness
Alea
frodobagin
19 posters

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Anonymní 25/10/2012, 13:16

Bráškové a sestřičky.

Předně musím všem diskutujícím poděkovat za příjemné čtení vašich diskuzních příspěvků, po týdnech nepříjemného pocitu z fóra cítím, pokoj a lásku, snahu o smír a porozumění druhého.

Děkuji za to :-)

K tématu.

Je smutné, že se vedoucí představitelé nedívají na své bratry a sestry ve světle Písma, když se někdo po takovýchto sjezdech zachová jako Berojští a následně jejich svědomí jim třeba velí, že budou jednat jinak než jak slyšeli některá doporučení nebo příkazy z pódia. Protože to, co udělali Berojané byla ukázka toho, že skutečně v otázce víry a vztahu s Bohem je převyšující naše svědomí a láska. Protože jejich snaha zjistit, jestli je to, co slyšeli založeno na Písmu, nebyla touha po tom, že by ukázali jací jsou borci, ale právě jejich svědomí je k tomu pudilo aby tak jednali.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 25/10/2012, 15:31

witness napsal:ukázal jim důvody, proč VRO je neoprávněná autorita neboli onen vzdušný zámek, ke kterému se nelze upínat, tak i přesto, že uznali, že Bible skutečně nijak autoritu vedení SJ (VRO) nepodporuje a ono dilema jim nastalo, tak to vyřešili tak, že se touto otázkou prostě cíleně přestali zabývat.
...
Protože si natolik zvykli na centrálně řízenou víru a natolik se jim zaryla pod kůži, že si prostě nechtějí komplikovat život
...
Ale život bez pocitu ,,centrálně zastřešeného náboženství´´si prostě neumějí představit,
protože ten pocit je natolik spjat s jejich náboženským životem, že to prostě nejde pryč.
...
Také je to někdy tím, že poté, co nějaký SJ pochopí, co je VRO doopravdy zač, tak
ho třeba chce ze svého života odstřihnout, ale dělá tu chybu, že za VRO podvědomě hledá nějakou náhradu,
Se shora uvedeným v zásadě souhlasím. Chybí tu však zmínit jeden důležitý aspekt, který u velké části SJ hraje velkou roli a který lze jen velmi těžko napadnout. Oni totiž ti SJ, kteří se setkají s nějakými informacemi, které zpochybňují autoritu VRO, případně přímo pochopí některé přehmaty a chyby, toto dávají do rovnováhy s tím jak SJ fungují a čeho dosáhli. Pro mnohé z nich, a je to myslím v obecné rovině dobře pochopitelné, je fungování celé společnosti jakýmsi zázrakem, něčím co jinde ve světě zkrátka nemá obdoby, a pro ně je to důkazem o Boží podpoře. Ve srovnání s tím se jím zdají některé problémy jako malicherné. Je to asi jako by někdo vlastnil úžasné auto co má perfektní výbavu, spotřebu a jízdní vlastnosti a někdo jiný do něj stále hučel ať auto dá pryč, protože levé zadní světlo svítí jinou intenzitou než to pravé a na přístrojové desce jsou nehezké odlišné budíky. Ano, jsou to vady na kráse, ale málokoho to přesvědčí ke změně. Stejně tak se od většiny SJ odráží informace o falešnosti VRO. Možná si řeknou, že na tom něco možná bude, ale ihned jim naskočí vzrůst, vzdělávací dílo, tiskárny, miliony kusů literatury rozdávaných zdarma, žádné sbírky, sjezdy, atmosféra na sjezdech atd... a jim najednou ty vytýkané věci přijdou jako detail. Navíc nikdo nedokáže dost dobře vysvětlit jak je možné, že SJ stále tak fungují a stále "prosperují" když je vlastně vše špatně. Takových skupin a sekt je přeci spoustu, ale kde jsou v porovnání se SJ.

Tak to jen na doplnění toho jak mnozí SJ uvažují a proč nejsou mnozí z nich ochotní zásadně změnit svůj postoj k VRO i přesto když se setkají s informacemi, které poukazují na jeho samozvanství a omyly.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  frodobagin 25/10/2012, 16:17

pepakrocan napsal:Se shora uvedeným v zásadě souhlasím. Chybí tu však zmínit jeden důležitý aspekt, který u velké části SJ hraje velkou roli a který lze jen velmi těžko napadnout. Oni totiž ti SJ, kteří se setkají s nějakými informacemi, které zpochybňují autoritu VRO, případně přímo pochopí některé přehmaty a chyby, toto dávají do rovnováhy s tím jak SJ fungují a čeho dosáhli. Pro mnohé z nich, a je to myslím v obecné rovině dobře pochopitelné, je fungování celé společnosti jakýmsi zázrakem, něčím co jinde ve světě zkrátka nemá obdoby, a pro ně je to důkazem o Boží podpoře. Ve srovnání s tím se jím zdají některé problémy jako malicherné. Je to asi jako by někdo vlastnil úžasné auto co má perfektní výbavu, spotřebu a jízdní vlastnosti a někdo jiný do něj stále hučel ať auto dá pryč, protože levé zadní světlo svítí jinou intenzitou než to pravé a na přístrojové desce jsou nehezké odlišné budíky. Ano, jsou to vady na kráse, ale málokoho to přesvědčí ke změně. Stejně tak se od většiny SJ odráží informace o falešnosti VRO. Možná si řeknou, že na tom něco možná bude, ale ihned jim naskočí vzrůst, vzdělávací dílo, tiskárny, miliony kusů literatury rozdávaných zdarma, žádné sbírky, sjezdy, atmosféra na sjezdech atd... a jim najednou ty vytýkané věci přijdou jako detail. Navíc nikdo nedokáže dost dobře vysvětlit jak je možné, že SJ stále tak fungují a stále "prosperují" když je vlastně vše špatně. Takových skupin a sekt je přeci spoustu, ale kde jsou v porovnání se SJ.

Tak to jen na doplnění toho jak mnozí SJ uvažují a proč nejsou mnozí z nich ochotní zásadně změnit svůj postoj k VRO i přesto když se setkají s informacemi, které poukazují na jeho samozvanství a omyly.

Ahoj pepokrocane.
Dobrá myšlenka. Tak jsme na tom nejspíše všichni, kdo jsme tady a jsme stále SJ, mne nevyjímaje.
Jak s tím ale naložit?
Vím že lidé ve vedoucím sboru SJ pouze doufají, že jsou tím božím nástrojem za který se prohlašují a dělají vše pro to aby jimi byli a to všemi dostupnými lidskými prostředky.
Vím také že dílo SJ je vcelku impozantní. Uvítal bych kdyby se zveřejnily všechny podklady o činnosti společnosti (finance, plány, zprávy z hodnocení o hospodaření, počty nově příchozích a počty odchozích atp.).

No a jak s tím naložím?

A jak by jste s tím naložily vy?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 25/10/2012, 16:32

frodobagin napsal:Vím že lidé ve vedoucím sboru SJ pouze doufají, že jsou tím božím nástrojem za který se prohlašují a dělají vše pro to aby jimi byli a to všemi dostupnými lidskými prostředky.
Co se týče přímo VS, v lepším případě jsou opravdu přesvědčeni, že jsou plně v Božích rukou. V tom horším naopak dobře vědí, že nejsou, ale snaží se jednat v souladu s tím jak si myslí, že by onen schválený otrok jednat měl. Obrací se na Boha a prosí ho o vedení, ale ve spoustě věcí se poté rozhodují zcela demokraticky. Problém je, že výsledky se dostavují a to výsledky, které od počátku výrazně převyšují to co si sami představovali. A tak je to pro ně další ujištění, že tomu Bůh jistě žehná, byť se tomu mohou někdy sami divit.

frodobagin napsal:Vím také že dílo SJ je vcelku impozantní. Uvítal bych kdyby se zveřejnily všechny podklady o činnosti společnosti (finance, plány, zprávy z hodnocení o hospodaření, počty nově příchozích a počty odchozích atp.).
Dílo SJ je v mnoha ohledech zcela unikátní a v množství parametrů neexistuje žádné srovnatelné společenství byť je řada takových, které se o to snaží. Když už se objeví něco co v něčem fungování SJ připomíná, obvykle se objeví základní a velmi zásadní odlišnost - členové mají za povinnost přispívat do systému předem jasně definované prostředky (např. 10% ze svého příjmu a ten dokládají při vstupu do společenství). To, že je dílo SJ zcela unikátní je zřejmé i bez toho, aby byly známy detailní zprávy. VS občas vypustí nějakou informaci, např. že náklady na úhradu všech cestujících dozorců a zvláštních průkopníků činí přes 200 min. dolarů ročně. Jsou to jen takové střípky co se ke zvěstovatelům dostanou, ale je z nich zřejmé, že se jedná o neskutečný fungující kolos, který se rozrůstá, buduje, tiskne, pomáhá a to vše ze zcela dobrovolných příspěvků. SJ o tom rádi hovoří jako o novodobém zázraku a je dost těžké tomu oponovat.

[/quote]No a jak s tím naložím?

A jak by jste s tím naložily vy?[/quote]
To je právě ta každého osobní odpovědnost :-) Asi jsou tři cesty:

1) buď ty informace očerňující VRO vytěsním, budu je brát jako pomluvy a lži a nebudu jim věnovat pozornost a budu se dál těšit z toho, že sloužím Bohu uprostřed jeho úžasné organizace, ze které čiší Boží požehnání na každém rohu

2) nebo si začnu uvědomovat, že na takových informacích něco je, zaleknu se, že VRO možná není zcela tím za koho se vydává, ale zároveň si nedokážu vysvětlit jak může organizace tak prospívat a přijmu určitý kompromis - např. že se všichni upřímně snaží, Bůh tomu žehná, ale přesto nechává působit lidský faktor a chyby. Celkově mi to ale problém nedělá a budu dál Bohu sloužit v této organizaci, protože jsem přesvědčen, že je jím schválená a používá jí ke svým záměrům

3) nebo se začnu plně zabývat předkládanými informacemi, ověřím si, že VRO není biblický VRO, ale banda podvodníků, rozhořčím se na ně a začnu za mnoha pozitivními věcmi u SJ vidět faleš a podvod a tím pádem je přestanu oceňovat a vnímat jako důkaz Boží podpory a rozhodnu se sloužit Bohu mimo tuto organizaci

Pak samozřejmě připadají v úvahu různé kombinace nebo například úplné zanevření na Boha, ztrátu víry atd...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Alea 25/10/2012, 17:20

gari napsal:dle mého názoru se Krajský sjezd neměl jmenovat "Střež svou mysl" ale "Střežíme tvou mysl". To lépe vystihuje to, co VRO dělá s myslí svých členů a jak nad ní pod heslem smýšlejte souhlasně panuje.

Dokonale trefné Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  zbysek 25/10/2012, 17:32

pepakrocan napsal:To, že je dílo SJ zcela unikátní je zřejmé i bez toho, aby byly známy detailní zprávy.
Mno... Je více církví, které mají něco zcela unikátního. Záleží jen na tom, co si vyberou, jaký na to dají důraz a jak to zdůvodní. Například katolíci mají nepřerušenou kontinuitu od prvních apoštolů (Matouš 16:18) - no není to zázrak? Smile Mohou se SJ chlubit něčím takovým? Nemohou...

Problém však není ve vyvozování Božího požehnání z nějakých jedinečných viditelných znaků. Problém nastává v okamžiku, kdy z jedinečnosti začnu vyvozovat jedinost - tedy, že jen a pouze NSSJ je jedinou pravou Boží organizací a všechny ostatní církve jsou pod vedením Satana (čímž se jasně říká, že ostatní církve nemají Boží požehnání). Mé osobní zkušenosti říkají, že mnohé církve mají nějaké Boží požehnání, tedy tvrzení o jedinečnosti NSSJ je prostě LŽIVÉ. Tím se hroutí celý domeček z falešných karet, který staví ke své vlastní oslavě VRO. Podobný problém představy vlastní vyvolenosti a jedinečnosti mají i některé jiné církve, o nich však tento web není.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  gari 25/10/2012, 18:21

Ahoj,
Pepakrocan přirovnal NSSJ k perfektnímu autu s drobnými kosmetickými vadami. Měl jsem tu čest mnoho let v tomto autě jezdit a musím konstatovat, že se jedná o vizuelně perfektní vůz avšak s životu nebezpečnými zásadními vadami. Mnoho lidí si však potrpí na pozlátka a podstatné věci už tak neřeší. Takovým pozlátkem je např. to, jak jsou SJ morálně čistí a bezúhonní. To je jen nafouknutá bublina, která každou chvíli praská. Stejné je to s jejich jedinečností šíření evangelia atd., atd. NSSJ je jen zákeřná třpytka v pstruhových vodách čekající na svou oběť.


Naposledy upravil gari dne 25/10/2012, 19:13, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  witness 25/10/2012, 18:26

pepakrocan napsal:
Se shora uvedeným v zásadě souhlasím. Chybí tu však zmínit jeden důležitý aspekt, který u velké části SJ hraje velkou roli a který lze jen velmi těžko napadnout. Oni totiž ti SJ, kteří se setkají s nějakými informacemi, které zpochybňují autoritu VRO, případně přímo pochopí některé přehmaty a chyby, toto dávají do rovnováhy s tím jak SJ fungují a čeho dosáhli.
Máš pravdu, Pepo, tento aspekt, o kterém píšeš, je velmi důležitý a častý, takže jsem moc rád, že jsi ho zmínil.
Vidíš, sám jsem si i tímto aspektem osobně prošel a musel si ho řešit, a přesto jsem
na něj zapomněl.
Pro mnohé z nich, a je to myslím v obecné rovině dobře pochopitelné, je fungování celé společnosti jakýmsi zázrakem, něčím co jinde ve světě zkrátka nemá obdoby, a pro ně je to důkazem o Boží podpoře.
Přesně tak, SJ si pak klade otázky typu:

Dobře, VRO má své chyby, ale

které jiné náboženství má po celém světě stejný a pravidelný pokrm v pravý čas
(literatura apod.), a to v takové hojnosti ?

které jiné náboženství káže po celém světě a je svým kazatelským dílem známé ?

které jiné náboženství se jako celek odmítlo podílet na 2. světové válce ?

které jiné náboženství má rok co rok sjezdy po celém světě, včetně sjezdů mezinárodních ?

ATD. ATD. ATD.
Možná si řeknou, že na tom něco možná bude, ale ihned jim naskočí vzrůst, vzdělávací dílo, tiskárny, miliony kusů literatury rozdávaných zdarma, žádné sbírky, sjezdy, atmosféra na sjezdech atd...
To mi připomíná jeden rozhovor s jedním mým kamarádem SJ, kterého znám léta a se kterým jsem též mluvil o svých názorech na VRO a který mi odpověděl:
,,Ale když se podíváš na tu spoustu litaratury a jiné věci - sály, sjezdy apod; které jsou nám všem snadno k dispozici bez povinného placení, tak to prostě VRO s námi nemůže myslet špatně.´´
Tak to jen na doplnění toho jak mnozí SJ uvažují a proč nejsou mnozí z nich ochotní zásadně změnit svůj postoj k VRO i přesto když se setkají s informacemi, které poukazují na jeho samozvanství a omyly.
Pepo, díky za toto doplnění, mrzí mě, že jsem tak zásadní věc zapomněl uvést, ještě že je nás tu více a doplníme se... Very Happy

frodobagin napsal:

No a jak s tím naložím?

A jak by jste s tím naložily vy?
O tom by se dalo psát hodiny a hodiny, takže za mě jen stručně:
Poté, co jem si uvědomil, že VRO je samozvanec a že SJ nejsou tou jedinou pravou církví, přehodnotil jsem v biblickém světle další otázky, na kterých VRO svou autoritu dokazuje.

Např:
Je kazatelské dílo tak, jak ho viditelně a po celém světě provádějí SJ, opravdu tím požadovaným biblickým dokladem o Božím jedinečném schválení?

Je opravdu dnes biblicky dokazatelné, že má existovat jen jedna jediná Bohem schválená církev?

Můj výsledek:
Dnes neexistuje ani biblicky nemá existovat jen jedna jediná pravá církev, protože žijeme v období zapleveleného křesťanského pole, kdy vedle sebe roste jak pšenice tak plevel.

Existují jen schválení jedinci z řad pšenice, kteří jsou rozeseti po všech lidských denominačních církevních institucích, kde je vedle sebe všude pšenice i plevel, a to jak
v otázkách naukových tak v otázkách mravních.

Je povinností každého, kdo se hlásí ke Kristu, aby pečlivě zkoumal (z dobrých pohnutek a bez předpojatosti), čemu je v Bibli právě tak a prosil Boha o moudrost a vedení, držel se toho, co je správné a zavrhl špatné, bez ohledu na to, která církev to říká.

Je velkou chybou zklamaně poplivat vše co pochází od SJ jen proto, že koncept SJ je chybně postaven na samozvané autoritě VRO.

U SJ je toho samozřejmě spousta špatného, ale také spousta dobrého, a to dobré je třeba ocenit a nechtít to devalvovat jen proto, že to říkají SJ.




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  gari 25/10/2012, 18:45

Ahoj Witnessi,
až toto náboženství (NSSJ) bude likvidovat vztahy ve tvé rodině, možná budeš mluvit jinak. O komunismu se taky říká, že je za ním mnoho dobrého. To však neodčiní ty zrůdnosti, které na lidech napáchal.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  witness 25/10/2012, 19:25

gari napsal:Ahoj Witnessi,
až toto náboženství (NSSJ) bude likvidovat vztahy ve tvé rodině, možná budeš mluvit jinak.
Gari, mně toho náboženství SJ také spoustu zlikvidovalo, to mi můžeš věřit.
O komunismu se taky říká, že je za ním mnoho dobrého. To však neodčiní ty zrůdnosti, které napáchalo.
Ale já s Tebou přece naprosto souhlasím, já jsem si plně vědom, že náboženství SJ napáchalo na mnoha lidech spoustu zrůdností a pokud tvrdím, že u SJ jsou i dobré věci, nijak tím nechci říci, že to dobré má odčinit všechny zrůdnosti, které se u SJ staly, stávají a jistě se
ještě stávat budou.
Vždyť jsem tu psal často tvrdá slova o tom, že já osobně považuji VRO jako celek za náboženské zločince a jsem ten poslední, kdo by je chtěl za jejich zločiny omlouvat.

Když tedy napíšu, že od VRO pochází i dobré věci (které klidně mohli opsat nebo si je někým
nechat zpracovat), ber to tak, jako když někdo řekne, že Hitler byl válečný zločinec, který ale také prý měl rád zvířata a choval se velmi slušně ke svému domácímu obsluhujícímu personálu.
Určitě takový Hitlerův životopisec nechce říci, že by tím Hitlerova vina jako zločince měla být odčiněna.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  daniely 25/10/2012, 19:41

Souhlasím s mnohým, co zde bylo napsáno. Hodně SJ jedná podle stejného vzorce a naprosto nepochybuje o jedinečnosti ,,díla". Zároveň je spousta těch, kteří řeší plýtvání společných prostředků, všímají si například odhozené literatury v metru, stohů staré literatury, které se vrací do sboru.. Nebo i toho, že růst SJ není adekvátní vynaložené námaze. Přesto i oni organizaci obhajují. Podle mě v tom hraje největší roli strach, o kterém na počátku mluvil frodobagin. Strach z toho, že by zradili Boha, strach, že přijdou o rodinu, strach ze sociální smrti...

I já jsem si myslela, že nad NSSJ není. Pár let po revoluci jsem navštívila setkání zástupců firmy AMWAY a najednou jsem viděla spoustu jiných šťastných, úspěšných lidí, které jejich matka organizace dobře vyzbrojuje pro nelehký úkol, prodat produkty co nejvíce lidem. Připadala jsem si tehdy jako na našem sjezdu, motivace byla obrovská! Po letech jsem si říkala, že kdyby tahle společnost zaštítila svůj prodej Vyšší mocností a postihovala odejité podobně jako SJ budeme tady mít stejně úspěšnou organizaci jakou je NSSJ.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "střež svou mysl" 2012

Příspěvek  Melissa 25/10/2012, 20:12

pepakrocan napsal:[ Problém je, že výsledky se dostavují a to výsledky, které od počátku výrazně převyšují to co si sami představovali. A tak je to pro ně další ujištění, že tomu Bůh jistě žehná, byť se tomu mohou někdy sami divit.

[q Jsou to jen takové střípky co se ke zvěstovatelům dostanou, ale je z nich zřejmé, že se jedná o neskutečný fungující kolos, který se rozrůstá, buduje, tiskne, pomáhá a to vše ze zcela dobrovolných příspěvků. SJ o tom rádi hovoří jako o novodobém zázraku a je dost těžké tomu oponovat.
.
Podle této logiky by mnohem větším novodobým zázrakem byla společnost GOOGLE :

Posláním společnosti Google je uspořádat informace z celého světa tak, aby byly všeobecně přístupné a užitečné.

Za svou relativně krátkou existenci toho naše společnost dokázala mnoho. Od založení v roce 1998 se společnost Google rozrostla natolik, že dokáže poskytovat služby tisícům uživatelů a zákazníků z celého světa.


Zakladatelé Larry Page a Sergej Brin se seznámili v roce 1995 na Stanfordově univerzitě. Už v roce 1996 vytvořili vyhledávač (původně nazvaný BackRub), který pomocí odkazů určoval důležitost jednotlivých webových stránek.
Google Inc.
Mimo kancelář
Reklamy vlastní výroby
Gmail: to není vtip
Vstup na burzu
Poloha, poloha, poloha
Broadcast Yourself
Příchod zeleného robůtka
Komiks, o kterém slyšel celý svět
Generální ředitel a předseda představenstva
Google+

Podrobná historie společnosti Google
Google ve zkratce

Založení
1998
Zakladatelé
Larry Page a Sergej Brin
Zápis do obchodního rejstříku
4. září 1998
První veřejná emise akcií (NASDAQ)
19. srpna 2004
Centrála společnosti
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View
CA 94043
Kdo dnes nezná Google? To je vzrůst, co? Podle logiky SJ - bez Božího požehnání by to nešlo,....Kam se na ně NSSJ hrabe....

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  witness 25/10/2012, 20:30

daniely napsal:
Po letech jsem si říkala, že kdyby tahle společnost zaštítila svůj prodej Vyšší mocností a postihovala odejité podobně jako SJ budeme tady mít stejně úspěšnou organizaci jakou je NSSJ.
Já měl, Daniely, podobnou zkušenost, když jsem před léty absolvoval v rámci své tehdejší práce kurs prodejních dovedností.
Byl jsem překvapen, jak se mnohé zásady doporučovaných způsobů prodeje shodovaly
s doporučenými způsoby kázání u SJ.
Když jsem si doma četl skripta k tomuto školení, měl jsem chvílemi dojem,
že čtu ,,Naší službu Království´´.
(např. v pasážích jak udržet pozitivní postoj nebo jak překonávat námitky)
Některé obraty byly dokonce zcela totožné.

To jsem byl ještě zcela přesvědčený SJ a pamatuji si, že jsem si řekl, že jsou 2 možnosti.
a) Autoři skript to opsali od SJ
b) SJ to opsali z podobných obchodních skript

Možnost a) se mi zdála naprosto nepravděpodobná, takže jsem připustil možnost b).

Když jsem pak v rámci jedné své pracovní aktivity překládal z francouzštiny manuály profesionální komunikace, bylo takových podobností a dokonce naprostých shod více a více, takže jsem došel k závěru, že např. taková ,,Příručka pro teokratickou školu´´ je z velké části jen SJ teokraticky upravený manuál, jehož původ nepochází od VRO, ale ze světských odborných publikací.

Jen dodávám, že toto zjištění v dané době nijak neotřáslo mým přesvědčením, že VRO je jediným kanálem od Boha a že SJ pod vedením VRO jsou jedinou pravou organizací.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  daniely 25/10/2012, 21:45

witness napsal:
Jen dodávám, že toto zjištění v dané době nijak neotřáslo mým přesvědčením, že VRO je jediným kanálem od Boha a že SJ pod vedením VRO jsou jedinou pravou organizací.

Pořád se ptám, měli jsme opravdu tak vymyté mozky nebo jsme jen chtěli věřit, že jsme svůj život zasvětili tomu nejlepšímu, co nás v životě mohlo potkat? Question

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Vierka 25/10/2012, 21:50

frodobagin napsal:
Vierka napsal:V návaznosti na výše uvedené pojednání doporučuji Frodovi přečíst zkušenost bratra Šubrta ze sboru Vrchlabí . z roku 2004

Zkušenost jsem již četl a rád jsem si tento článek přečetl znovu.
Mohla by jsi upřesnit své doporučení, abych si přečetl tuto zkušenost? Rád bych pochopil tvůj názor na věc. Rozhodně tento můj dotaz neber jako útok na tebe nebo nějaký nesouhlas. Prosím tedy o bližší specifikaci důvodu tvého doporučení.
Velmi děkuji.

Před časem jsem na příběhu Honzy Šubrta pochopil principy, které fungovaly u SJ, a jak je zřejmé. fungují někde až dosud. Pomohlo mě k tomu nebýt absolutně důvěřivý či naivní ke "spolubratrům" a "rady a doporučení" jmenovaných nepovažovat za "výroky z hora", zejména KD a výše. (a je jedno zda zazní v osobní radě či ze sjezdového pódia) Navíc "informace o "popravčí četě" mě navodila husí kůži po těle a nakonec postoj Honzy k její návštěvě ve mě vyvolal úsměv na tváři bounce

Opět mi na mysli vyvstává myšlenka, proč se většina odpovědných bratrů tak urputně snaží vnutit pocit strachu ze všeho a ze všech těm, kteří je poslouchají. Myslím si, že je to tím, že každý má trochu vnitřní potřeby udělat něco pro ostatní, nějaký dobrý skutek, nějaký čin dobra. Jenže problém je v tom, že pokud není v mysli tohoto bratra Ježíšova láska, tak je to pouze mnoho slov. Ale tato slova něco napovídají o stavu mysli řečníka. Myslím si, že pokud zaznívají přílišná varování (pozor netvrdím že není důležité varovat, ale vše má mít své hranice, hranice lásky), je to důkazem chybějící lásky, protože když takto někdo příliš zastrašuje a varuje své posluchače, neuvědomuje si, že posluchač má svoji odpovědnost sám za sebe, a řečník za něj chce svým přílišným zdůrazňováním a zastrašováním odpovědnost převzít. Jenže to není možné.
Velmi těžko se určuje hranice, kdy láskyplné upozorňování přeroste v zastrašování a je škodlivé, plné nepochopení smyslu zásad, které nechal JHVH sdělit skrze svého syna Ježíše Krista. (Tím smyslem je samozřejmě LÁSKA).

Vierka

Male Poeet p?íspivku : 61
vztah k organizaci : SJ
Reputace : 1
Body : 64
Registration date : 03. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  witness 25/10/2012, 22:25

daniely napsal:
Pořád se ptám, měli jsme opravdu tak vymyté mozky nebo jsme jen chtěli věřit, že jsme svůj život zasvětili tomu nejlepšímu, co nás v životě mohlo potkat? Question
Pokud budu mluvit za sebe, tak nepochybuji o tom, že ohledně autority VRO jsem měl zcela jednoznačně vymytý mozek, nic jiného v tom nebylo.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  daniely 25/10/2012, 22:41

witness napsal:
Pokud budu mluvit za sebe, tak nepochybuji o tom, že ohledně autority VRO jsem měl zcela jednoznačně vymytý mozek, nic jiného v tom nebylo.

Bohužel jsem došla ke stejnému názoru, jen je těžké si to přiznat.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  witness 25/10/2012, 23:13

daniely napsal:
jen je těžké si to přiznat.
To je, ale na druhou stranu, čím přesněji a pravdivěji si přiznáme chyby z naší minulosti, tím
lépe se vyhneme opakování těchto chyb.

Určitě je lépe znát a přiznat si o sobě nepříjemnou pravdu než se ,,utěšovat´´ nějakým příjemným namlouváním si něčeho nepravdivého o sobě samém.

Přiznání si pravdy o sobě sice může ,,bolet´´, ale jen tak se člověk může někam dál posunout.




witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Anonymní 26/10/2012, 00:19

Bráškové a sestřičky.

Myslím si, že se tyto omyly dějí, protože všichni ve skrytu si přejeme pokoj, lásku, absenci nenávisti, válek apod. Proto jsme tak náchylní na to, když někdo s něčím takovým přijde, že do doby než rozpoznáme omyl a manipulaci, tak jsme ochotni tomu věřit natolik, že při rekapitulaci, se nám chce zvracet, jak jsme mohli naletět, ale na tom není nic špatného, protože tolik po tom toužíme, proto se chytáme každé příležitosti. Špatné ale je nebo by bylo, když by člověk nebyl schopen sebereflexe, potažmo když by se nepoučil z vlastních chyb, což u mnohých je problém, nemyslím tím a priori jenom NSSJ, to platí obecně.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 26/10/2012, 10:20

gari napsal:Pepakrocan přirovnal NSSJ k perfektnímu autu s drobnými kosmetickými vadami.
Jen bych chtěl doplnit, že toto přirovnání jsem použil ne jako obecné tvrzení, že tomu tak je, ale pouze jako dokreslení toho jak zapálený SJ své náboženství vnímá - je to popis jeho vnímání auta, ve kterém jezdí. Nešlo tu o to hájit SJ, ale pomoct pochopit proč je pro jednotlivé SJ tak těžké přijmout některé protiargumenty, např. proti VRO.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Ing.Peter 26/10/2012, 10:26

Pepo, aký je váš osobný názor na VRO?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 26/10/2012, 10:30

daniely napsal:I já jsem si myslela, že nad NSSJ není. Pár let po revoluci jsem navštívila setkání zástupců firmy AMWAY a najednou jsem viděla spoustu jiných šťastných, úspěšných lidí, které jejich matka organizace dobře vyzbrojuje pro nelehký úkol, prodat produkty co nejvíce lidem. Připadala jsem si tehdy jako na našem sjezdu, motivace byla obrovská! Po letech jsem si říkala, že kdyby tahle společnost zaštítila svůj prodej Vyšší mocností a postihovala odejité podobně jako SJ budeme tady mít stejně úspěšnou organizaci jakou je NSSJ.
V mnohém určitě souhlas. Ale hlavní argument každého SJ (pokud by byl konfrontován s takovým srovnáním) bude, že u AMWAY jde v první řadě o finanční zisk. Prodejci v MLM systému jsou motivováni především finančně a nabízené produkty jsou prodávány za hodnotu vyjádřenou v penězích. Zvěstovatelé naproti tomu nedělají nic za úplatu, naopak je to dost stojí, a to co předávají nemá s financemi nic společného, nabízení věčný život na obnovené zemi, vztah s Bohem atd, tedy zcela jiné hodnoty.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  gari 26/10/2012, 10:34

pepakrocan napsal:
gari napsal:Pepakrocan přirovnal NSSJ k perfektnímu autu s drobnými kosmetickými vadami.
Jen bych chtěl doplnit, že toto přirovnání jsem použil ne jako obecné tvrzení, že tomu tak je, ale pouze jako dokreslení toho jak zapálený SJ své náboženství vnímá - je to popis jeho vnímání auta, ve kterém jezdí. Nešlo tu o to hájit SJ, ale pomoct pochopit proč je pro jednotlivé SJ tak těžké přijmout některé protiargumenty, např. proti VRO.

Tak v tom máš jistě pravdu.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 26/10/2012, 10:36

Melissa napsal:
pepakrocan napsal:Problém je, že výsledky se dostavují a to výsledky, které od počátku výrazně převyšují to co si sami představovali. A tak je to pro ně další ujištění, že tomu Bůh jistě žehná, byť se tomu mohou někdy sami divit.

Jsou to jen takové střípky co se ke zvěstovatelům dostanou, ale je z nich zřejmé, že se jedná o neskutečný fungující kolos, který se rozrůstá, buduje, tiskne, pomáhá a to vše ze zcela dobrovolných příspěvků. SJ o tom rádi hovoří jako o novodobém zázraku a je dost těžké tomu oponovat.
Podle této logiky by mnohem větším novodobým zázrakem byla společnost GOOGLE
To není ani tak logika, ale zkrátka fakta. Stejně jako psal Daniely - srovnání NSSJ s jakokoli korporátní společností, která je založena výhradně za účelem zisku, se z pohledu SJ jeví jako nesmyslné. Google roste, protože poskytuje zajímavé služby kdy byla v mnoha ohledech první, investovala obrovské částky do technologií a díky tomu si účtuje obrovské sumy od těch kdo se chtějí skrz jejich systém prezentovat. Je to zkrátka obrovský a fungující business kde jde opět výhradně o finanční prospěch. Nikdo ze SJ nebude souhlasit s tím, že by se takový model dal jakkoli uplatnit na NSSJ. Obchodní společnosti svůj růst dokazují finančními toky, obraty a ziskem, náboženská společnost počtem biblických studií, odsloužených hodin v kazatelské službě, počtem pokřtěných (nebo-li počtech těch, kteří upravili svůj život tak, aby odpovídal Božím měřítkům) apod. A to vše zdarma, bez nároku na odměnu a bez podmíněné finanční podpory systému. Proto to bude vždy z pohledu SJ zázrak.

Melissa napsal:Kdo dnes nezná Google? To je vzrůst, co? Podle logiky SJ - bez Božího požehnání by to nešlo,....Kam se na ně NSSJ hrabe...
Věřím, že sama chápeš, že takto to zjednodušit nejde.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  pepakrocan 26/10/2012, 10:42

witness napsal:bylo takových podobností a dokonce naprostých shod více a více, takže jsem došel k závěru, že např. taková ,,Příručka pro teokratickou školu´´ je z velké části jen SJ teokraticky upravený manuál, jehož původ nepochází od VRO, ale ze světských odborných publikací.

Jen dodávám, že toto zjištění v dané době nijak neotřáslo mým přesvědčením, že VRO je jediným kanálem od Boha a že SJ pod vedením VRO jsou jedinou pravou organizací.
Já v tom nevidím vůbec žádný problém. Nemyslím si, že by si SJ mysleli, že doporučené postupy v TŠ jsou nějaké zázračné postupy od Boha. Všichni chápou, že jsou to zkrátka osvědčené metody, a jejich sestavení dopomáhá řada odborníků z řad SJ, kteří mají dlouholeté zkušenosti například i v obchodní sféře. Já to vždycky vnímal tak, že VS přijal úkol zaplavit celý svět dobrou zprávou o BK a využívá k tomu veškeré dostupné metody. Bylo tomu tak vždycky - to by někdo mohl napadnout, že používání rozhlasu nebo zvaní na přednášky v ulicích je špatnou metodou, protože to stejné používají komerční firmy. Nevidím nic špatného na tom když někde k tomu, aby rozšířil dobrou zprávu využil principy známé např. z marketingu apod. Koneckonců i mnohé dobročinné organizace a akce jsou propagovány stejně jako ty komerční - reklamy, poutače atd. Zkrátka proto, že to funguje. Přeci například takové konto paraple neodmítne některé metody jak dát o sobě vědět jen proto, že je používají i jiné společnosti, kterým jde jen o zisk.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012 - Stránka 2 Empty Re: Krajský sjezd SJ "Střež svou mysl" - 2012

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru