Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

+3
annakonyk
witness
דנר
7 posters

Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  דנר 14/9/2014, 23:19

Dovolím si malou otázku, jak chápete tyto texty a jak to tedy je??? Nechci Vás nijak ovlivňovat, takže jen ....

Lukáš 10:18 „Spatřil jsem Satana, jak již spadl z nebe jako blesk.“
Jan 12:31 “ Nyní se koná soud nad tímto světem, nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven.“

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  witness 14/9/2014, 23:56

Já myslím, že to souvisí s událostí ve Zjevení 12:10-12

A slyšel jsem mocný hlas v nebi: „Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí.
Oni nad ním zvítězili pro krev Beránkovu a pro slovo svého svědectví. Nemilovali svůj život tak, aby se zalekli smrti.
Proto jásejte, nebesa a všichni, kdo v nich přebýváte! Běda však zemi i moři, neboť sestoupil k vám ďábel, plný zlosti, protože ví, jak málo času mu zbývá.“


Konkrétní naplnění tohoto textu si však prozatím netroufám blíže specifikovat
z prostého důvodu, že v tom nemám úplné jasno.. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  דנר 15/9/2014, 00:01

Jj, díky za upřímnost, mimochodem, nečekal jsem od tebe, že tu budeš tvrdit, že se tak stalo v r. 1914 Very Happy lol! , spíše mě zaráží ten verš z Lukáše, kdy to bylo za Ježíšova života na zemi, přitom mluveno v minulém čase, že z nebe už spadl.....

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  witness 15/9/2014, 00:19

דנר napsal:Jj, díky za upřímnost, mimochodem, nečekal jsem od tebe, že tu budeš tvrdit, že se tak stalo v r. 1914  ,....
Nečekal jsi správně, já když slyším obraty:,,Od roku 1914 se děje....´´
nebo ,,Stalo se v roce 1914´´, vyráží mi studený pot...
Výjimkou je jen tvrzení, že v roce 1914 začala 1. světová válka, to beru Very Happy

spíše mě zaráží ten verš z Lukáše, kdy to bylo za Ježíšova života na zemi, přitom mluveno v minulém čase, že z nebe už spadl.
Někde jsem slyšel, že v Bibli obrat v minulém čase může poukazovat na jistotu toho, co se
teprve má stát, ale nejsem znalec žádného biblického jazyka, tak přenechám případné
fundované potvrzení a výklad tohoto tvrzení na někom povolanějším.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  annakonyk 15/9/2014, 08:34

Nejsem povolanější ale napíšu jak tomu rozumím já.

Satan je ještě v nebi, až bude svržen na zem tak rozpoutá válku proti těm kdo zachovávají přikázání Boží a drží se svědectví Ježíšova. Zjevení 12:17, bude to "velké souženi". Sám Ježíš řekl v Mat. 24:9 "A tehdy vás budou vydávat v soužení i na smrt a všechny národy vás budou nenávidět pro mé jméno.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  sazeč 15/9/2014, 14:17

דנר napsal:Dovolím si malou otázku, jak chápete tyto texty a jak to tedy je??? Nechci Vás nijak ovlivňovat, takže jen ....

Lukáš 10:18  „Spatřil jsem Satana, jak již spadl z nebe jako blesk.“
Jan 12:31      “  Nyní se koná soud nad tímto světem, nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven.“

Dle mne není problém přijmout tak jak mluvil Pán, tj. že se to stalo a stane se těm, kdo Krista přijmou a stávají se Kristovými vládci nad zemí. Již nad nepřáteli Krista panují, démoni nad těmi v Kristu nemají moc. Zbývající v Kristu, tj. ti kteří zde žijí ještě v těle, jsou terčem útoku démonů a satana, ale nad těmi nezvítězí, protože přijali Krista a jsou obmyti Kristovou krví a jsou chráněni pro Ježíšovo jméno.

Čili jsme ti kněží a králové díky DS, který v nás přebývá a již se nemusíme nikoho bát, zůstaneme-li věrni a neochabneme-li ve víře.

Ano, Ježíš viděl spadnout satana a my můžeme věřit, že jsme viděli satana spadnout také očima víry. Království již panuje v srdcích těch v Kristu od dob po vzkříšení Pána Ježíše po celou dobu než toto království odevzdá Bohu Otci. Toto je tisícileté království. Než nastane konec, budou nepřátelé Krista dokonce útočit na věrné takovou silou, jaká nebyla, na krátkou chvíli.

Spíš tomu věřím, zatím. I verše ve Zj.12:10-12 tomu napovídají. Již jsme spaseni díky milostí a nad těmi nepřáteli vítězíme jako králové a kněží...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty tar.taro-sas

Příspěvek  Bob 16/9/2014, 13:26

witness napsal:
דנר napsal:Jj, díky za upřímnost, mimochodem, nečekal jsem od tebe, že tu budeš tvrdit, že se tak stalo v r. 1914  ,....
Nečekal jsi správně, já když slyším obraty:,,Od roku 1914 se děje....´´
nebo ,,Stalo se v roce 1914´´, vyráží mi studený pot...
Výjimkou je jen tvrzení, že v roce 1914 začala 1. světová válka, to beru Very Happy

spíše mě zaráží ten verš z Lukáše, kdy to bylo za Jehošuova života na zemi, přitom mluveno v minulém čase, že z nebe už spadl.
Někde jsem slyšel, že v Bibli obrat v minulém čase může poukazovat na jistotu toho, co se
teprve má stát, ale nejsem znalec žádného biblického jazyka, tak přenechám případné
fundované potvrzení a výklad tohoto tvrzení na někom povolanějším.

Na to nemusím být odborník a hluboký znalec Bible (Řím 12:1-2)

To je protimluv. Když Pavel nebo Jan říkají, že se to stalo, tak se to stalo. Pravidla českého pravopisu a čas minulý, a idiomatika českého jazyka ... že? ... soudruzi. A to tvoje "někde jsem slyšel" a řekl bych, že jsi "to slyšel" na 100% v publikacích SJ Smile Prostě a jednoduše se to stalo někdy v té době anebo ještě [mnohem] dřív. Já osobně si myslím, že byl svržen se svými kámoši nějak v té době po celosvětové potopě (viz. Nefilim - potomci lidských žen a zhmotnělých andělů & zlo na Zemi). A jak Jehošua řekl: "přichází ... ale nemá nade mnou moc." ... (cca 30-33 n.l.) takže svržen byl resp. "byl svržen žalobce našich bratrů" (Zjevení od Jana v cca 98 n.l.). Od té doby (od [nebo nějak později v onom blíže nespecifikovaném čase] cca od 2370 př.n.l. či později dle chronologie SJ viz. Hlubáky) my žijeme v pekle - pod vládou démonů (2Pet 2:4). Takže suma sumárum podle kalkulačky jsou démoni svrženi cca 4380 let. A nezapomeňte, že mezi věrné svědky (tím nemyslím SJ jako organizaci, ale svědky a věrné ctitele živého Boha) a tedy "naše bratry" jsou zahrnuti (Hebr) takoví lidé jako Abrahám atd. Probuďte se!  Very Happy

Ovšem otázka by měla být položena takto "a má [žalobce našich bratrů] nade mnou [nad námi] moc?!


Naposledy upravil Bob dne 23/3/2024, 04:24, celkově upraveno 4 krát
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty duchovní [neviditelná] oblast

Příspěvek  Bob 16/9/2014, 13:39

annakonyk napsal:Satan je ještě v nebi, až bude svržen na zem tak rozpoutá válku proti těm kdo zachovávají přikázání Boží a drží se svědectví Ježíšova. Zjevení 12:17, bude to "velké souženi". Sám Ježíš řekl v Mat. 24:9 "A tehdy vás budou vydávat v soužení i na smrt a všechny národy vás budou nenávidět pro mé jméno.

Nebe = duchovní oblast

A v knize Zjevení je napsáno, že "byl svržen žalobce našich bratrů". Nikde není napsán, že byl svržen z nebe, ale pouze že "byl svržen". Jak anebo z čeho byl svržen? Myslím, že byl svržen ze svého vysokého postavení anděla, vždyť se "procházel na Boží hoře" (někde na nějakém místě v duchovní oblasti). A víme také, že už on a jeho kolegové nemají přístup na shromáždění Božích andělů, když je Otec svolává.

Samozřejmě, že je naštvaný na ty, kdo se nechtějí přidat na jeho stranu, pro se mu říká "žalobce" - žalobníček, donašeč, pomlouvač, lhář, vrah atd.
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  Anonymní 16/9/2014, 14:06

to Bob

Ahoj, napsal jsi to dobře, tvůj přístup, rozhled, směr vidění věcí, se mi líbí. Smile

Jen bych si dovolil vložit i můj pohled, když jsi tam hypoteticky, doufám, vypisoval ta data, a určitě i z jistou narážkou na učení SJ, tak to svržení je buď myšleno symbolicky, opět, nebo skutečně nevíme kdy, rozhodující je, že se to stalo, protože kdyby byla pravda, že se to stalo, cituji:
Bob napsal:Já osobně si myslím, že byl svržen se svými kámoši nějak v té době po celosvětové potopě (viz. Nefilim - potomci lidských žen a zhmotnělých andělů & zlo na Zemi).
pak tedy nevím kde zařadit toto:

Jb 1, 6 Tu nastal den, kdy přišli Boží synové, aby se postavili před Hospodina; mezi nimi přišel také Satan. 7 Hospodin tehdy Satanovi řekl: Odkud přicházíš? Satan Hospodinu odpověděl: Z obchůzky na zemi, z procházení po ní sem a tam.

Můžeme spekulovat, že obcházel zemi, protože byl k ní svržen, nebo proto, že to byla jeho úloha, jako cheruba, není důležité, kým byl v době než se stal satanem, ale jestli tedy Bob si myslí, že to svržení bylo někdy v období potopy, pak musíme brát i knihu Job a jeho příběh jako symboliku, že?! Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty svržení cheruba - kdy?

Příspěvek  Bob 16/9/2014, 14:22

Yxoxsi,

na tomhle fóru se mi líbí, že je nás více. A když jeden něco neví, zapomene a neuvědomí si to, tak to řekne druhý.

Takže Jobův životní příběh nebudeme brát jako symboliku, protože se doopravdy stal. Stal se minimálně předtím, než Mojžíš začal & napsal své svitky, odhadem nějak v mezi-době "po potopě" a "vyjitím z Egypta". Asi byl Job "poslední kapka", takže ASI "po Jobovi". Pokud se někdo ještě na něco vzpomenete, tak a to sem prosím písněte.

Data (chronologii SJ) jsem opravdu použil jako orientační v prostoru a čase, i ta chronologie je dost dobrá pro tento účel a vůbec se striktně nedržím nějakých byrokratických či zkostnatělých pravidel.

Podstatné je, že byl svržen před [prvním] příchodem Jehošuy [Krista] na Zem. A to je podstatné, soudruzi Wink tak je to správné, pořádek musí byt a pak budou aji vycházky, soudruzi... Very Happy

P.S.: Sorry, ale nemám všechno v hlavě, nejsem chodící brožurka, ale člověk Wink


Naposledy upravil Bob dne 23/3/2024, 04:19, celkově upraveno 1 krát
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  דנר 16/9/2014, 15:14

Bob napsal:Yxoxsi,

na tomhle fóru se mi líbí, že je nás více. A když jeden něco neví, zapomene a neuvědomí si to, tak to řekne druhý.

.............Pokud se někdo ještě na něco vzpomenete, tak a to sem prosím písněte.

Jj též se mi to líbí, navíc jsou zde i lidé (viz tvůj příklad výše), kteří svůj výklad nepovažují jako jediný, správný. A hlavně ikdyž se tu neřekne správná odpověď, jen úvaha někoho jiného, může toho druhého postrčit dál, nebo ukázat směr uvažování.

Mimochodem jsem si též myslel, že Satan (z tohoto textu) již v Ježíšově době pobýval na zemi, i ta formulace "spadl z nebe jako blesk" poukazuje na to že spadl nejspíš na zemi, jelikož je v Bibli používáno blesku, či světla(snad krom Zjevení, kde je to jen, aby to Jan mohl vidět), jako na prolnutí duchovního světa s naším hmotným, defakto i vědecky je světlo jakousi dualitou mezi hmotou a energií, takže jsem to bral jako fakt, že satan je na zemi.
Jak si však začal o té češtině a minulém času, koukal jsem na meziřádkový překlad a zjistil jsem, že je tam sice použit čas minulý, ale tzv. imperfekt, což je děj, který není ohraničený, tedy ještě neskončil.
Tj. ve smyslu .... Viděl jsem a stále vidím satana jak spadl a padá z nebe jako blesk.........
Což by na druhou stranu mohlo značit to
1./co říkal Witness a říkají i SJ, že se to zkrátka stane v blízké budoucnosti a je to neodvratitelné
2./vůbec to nic neříká o satanovi a jeho pádu na zem, ale Ježíš chtěl pouze ukázat učedníkům, (tedy nebe se nerovná duchovno, ale
nebe =vyvýšené postavení(alespoň v tomto případě))
že je jasné, že se jim podřizují démoni, když používají jeho jméno, protože viděl v minulosti (z nebe) a bude vidět i v budoucnosti, že každá satanova snaha, postavit se proti Bohu rychle selže. A proto možná i ten blesk...
Doufám, že to píšu trochu srozumitelně Very Happy
Lukáš 10:17 Když se těch dvaasedmdesát vrátilo, radostně mu říkali: "Pane, i démoni se nám poddávají ve tvém jménu!"
18 Odpověděl jim: "Viděl jsem, jak satan spadl z nebe jako blesk.
19 Hle, uděluji vám moc šlapat po hadech a štírech i po veškeré síle nepřítele a vůbec nic vám neublíží.


דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  דנר 16/9/2014, 15:28

Co se týká Jana 12:31 “ Nyní se koná soud nad tímto světem, nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven.“
Tady bych možná souhlasil s Aničkou, že ten čas je teprve před námi.
Žijeme sice v čase, kdy je od Ježíšovi smrti zde na zemi souzen tento svět, což souvisí i s tím Zjevením, jelikož se tam mluví o Beránkově krvi, což se nemůže jednat o čas před Kristovou smrtí.
nyní bude vládce tohoto světa vyvržen ven možná myšleno v tomto časovém období, ale zatím patrně ještě nenastalo....není zde ani popsáno odkud ani kam bude Ďábel vyvržen, může se tedy jednat o cokoliv, např. i o těch tisíc let ze Zjevení, kdy bude Satan na tu dobu odstraněn a pak naposledy vypuštěn do světa.

דנר

Male Poeet p?íspivku : 21
Age : 44
vztah k organizaci : vyloučený cca v 18-ti letech, u organizace spolu s rodiči od 7 let
Reputace : 2
Body : 27
Registration date : 25. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty svržení Satana Ďábla na zem

Příspěvek  Bob 29/12/2020, 10:04

Původně jsem si myslel, že Odpůrce byl se svými kamarády svržen v době po celosvětové potopě (viz. pár mých zmínek k tomuto tématu), kdy se před tím odhmotnili a své ženy a milenky včetně svého potomstva (nefilim, giganti) ponechali svému svému "osudu"  ... ale tak nějak mi v té době nedošlo, že to by nemohl(i) být ve shromáždění andělů, když se jej Otec ptá na Joba ... také mu/jim Otec po celosvětové potopě dovolil dělat čachry machry s genofondem člověka (ti lidé místo Boha Jehovy, svého Stvořitele uctívali jiná/jiné stvoření a díla svých rukou), a tak tu pak v té době v oblasti Kanaánu (zaslíbené země Izraelitů, potomky Abraháma) žili hodně vysocí lidé, a mnozí si myslí, že jejich výška úzce souvisí s kvalitní a větší stravou (požehnaná oblast, tedy ráj). Jenže oni o tu oblast pečovali a udržovali ji k obrazu svému, tím že se starali sami o sebe do doby, než jejich ničemnost ve spolupráci se zlými anděly dosáhla takového morbidního a bezcitného vrcholu, že nastal čas, aby byla jejich existence ukončena. Byli i dopředu varováni a věděli, že Izraelité vedeni Jehovovým archandělem přicházejí. Přesto všechno se však Bohu podřídit nechtěli. Např. král Og byl ve srovnání s Izraelity velmi vysoký (podle našeho lokte na výšku zhruba okolo 4,5 metru - 5.Moj 3:11). Vysocí lidé však žili nejen v té oblasti, vlastně po celé Zemi (např. Řecké báje a pověsti), proto později ty monolitické stavby (tisíce pyramid a monumentů po celé Zemi, o kterých se tak moc nemluví ... proč asi?!), namátkou Anglie nebo jižní Amerika. A nebo v Ázijských oblastech např. KamBodža, Vietnam nebo Japonsko. V Indii byli lidé v minulosti na takové technologické úrovni, že létali ve válečných vimanech a odborníci na tyto technologie byli tehdy velmi chváleni a vyvyšováni (indická náboženství a zvyky jsou prodchnuty válečnictvím [bojem] a spiritualitou, odděleně či dohromady v různých variacích - stejný duch platí i pro všechno a všechna ostatní v celém světě s různými obměnami a názvoslovími, což je onen pověstný Velký Babylón a kristovci, a dále 1) a 2) Vyjděte z něj, můj lide. Nejinak tomu bylo i s Izraelity, kdy si Satan Ďábel pohrál se Zákonem, a ejhle ... objevili se v Judě a Izraeli soupeřící zájmové skupiny, z nichž nejznámější byli farizeové a saduceové (ve Zjevení jich máme uvedeno více). Do Velkého Babylónu patří samozřejmě, jak jinak, i matka všech nevěstek a smilnic, protože do sebe nasála jako houba všechny ty zvyky z celého světa a "zastřešila" je, proto VŠEOBECNÁ (tedy katolická) a sama se pak spolupodílela na dalším rozdělování a tříštění (různé odklony na další tzv. denominace), a v neposlední řadě skrze své "apoštoly" na vytvoření dalšího nástupce a jakoby konkurenta - Islámu. Všichni tito, kteří o sobě říkají, že jsou Židé, a přesto jimi nejsou a nebo jiní jsou, ale jdou podle lidských tělesných potažmo démonských zvyků a pověr, a tak stejně to platí i pro tzv. křesťany i křesťany (ty pokřtěné), kteří však (většina) zůstávají stále a rádi na mléku, protože jim to tak vyhovuje, když jim někdo lechtá uši. A tak stejně to platilo v období Velké světové války rozdělené na dvě části (1. a 2. světová) ... tak mně napadá, že právě proto se většina uvedených států celého světa účastnila všech těchto bojů, proto ta různorodá divoká zvířata a já nevím co ještě. I když jsem si ještě v roce 2014 ze setrvačnosti pod vlivem nauk SJ také stále myslel i to (nebyl jsem si totiž jistý), že byl Satan Ďábel a jeho andělé svrženi na Zem příp. do jejího blízkého okolí v období okolo roku 1914, tak to nebyl(i), ale v roce 2016 v období před otevřením Gotthardského tunelu. K těm SJ ještě toliko. Zpočátku byly u nich tyto věci ohledně vztahu s Otcem Jehovou v pořádku, ale po 2. velké válce už méně a méně, protože oni byli ta třetí díže...

...viz. publikace "Daniel - Tajemství ukončena, pečetě rozlomeny":
Předslov: "Pokřivené narovnáno",
1. kapitola: "Proč byl Daniel sepsán a utajen pro ČAS KONCE"
19. kapitola: "Vyšli z Velkého Babylónu, aby je tam organizace spořádaně vrátila"
28. kapitola: "Svatá říše Římská"

... všechny tyto organizace jsou propojeny lhaním a krví Jehošuových svědků ... vzpomínáte, že jsme zde řešili Charlese Taze Russella (jednoho z nejvyšších sionistů a zednářů) Question Exclamation

A tak to tady máme všechno pěkně pohromadě, to zásadní. Pokud si někdo myslí, že ne, tak stačí Otce Jehovu prosit skrze Jehošuu Krista a On velmi rád pokornému člověku ukáže, které z lidských zvyků na Zemi byly k Boží chvále, protože "přehlédl časy takové nevědomosti" (Sk 17:30) a já si osobně myslím, že přehlídka lidských přešlapů je tak obrovská, že bychom ji/je nevtěsnali ani na celý internet. Kdo by měl vůbec chuť se tím vším ZLEM zabývat!?

Takže to uzavřu. Upřímní a hledající lidé byli různorodými způsoby vmanipulováni, nahnáni či sebráni do různých zájmových skupin (politika, náboženství, byznys - či kombinace toho všeho + s nějakým bonusem navíc), z kterých pak pomaloučku a polehoučku "vznikly" postupnou transformací denominace na základě nauk nejen lidmi vymyšlených scratch Bohu Jehovovi odporujících a odporných, a lidé se tak poznenáhlu stávali ... až se stali následovníky a milovníky toho všeho, kromě samotné důvěry [k] jedinému Otci, Jehovovi Bohu, tak jak nás to učil a stále učí jeho Syn Jehošua Kristus spolu s Otcovým svatým duchem (a to je ta pečeť a ona obřízka srdce) king

Všechna proroctví, na které se učedníci ptali, kdyže se to mají vlastně splňovat ... a on jim odpověděl "Tato generace rozhodně nepomine, dokud se to všechno nestane" a vlastně hovořil o splňování v Čase Konce a my jsme ta generace (Luk 21:32), protože všechna proroctví týkající se oné generace se splňují pěkně pohromadě právě nyní. Upozorňuji, že součástí Času Konce, které běží od 28.9.2015 (2300 večerů a jiter - Dan 8:14) je i Velké Soužení, které začalo po svátku stánků počátkem října 2020 a bude trvat 'čas a období' (rok a něco - zhruba do brzkého jara 2022) a jedná se o dobu shromažďování Velkého zástupu.

viz. Daniel - Tajemství ukončena, pečetě rozlomeny
publikace vydána 23.12.2019 všem ZDARMA

DOPLŇUJÍCÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE ZDE - vloženo 24.09.2022 v 11:50.


Naposledy upravil Bob dne 23/3/2024, 05:03, celkově upraveno 12 krát
Bob
Bob

Male Poeet p?íspivku : 28
Age : 54
vztah k organizaci : Vztah k organizaci žádný. S Otcem Jehovou a Jeho Synem Jehošuou; a lidmi.
Reputace : 0
Body : 24
Registration date : 01. 07. 10

https://boleslav-kristal.mojeid.cz/

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  zeek 31/12/2020, 10:28

Bob napsal:Všechna proroctví, na které se učedníci ptali, kdyže se to mají vlastně splňovat ... a on jim odpověděl "Tato generace rozhodně nepomine, dokud se to všechno nestane" a vlastně hovořil o splňování v Čase Konce a my jsme ta generace (Luk 21:32), protože všechna proroctví týkající se oné generace se splňují pěkně pohromadě právě nyní. Upozorňuji, že součástí Času Konce, které běží od 28.9.2015 (2300 večerů a jiter - Dan 8:14) je i Velké Soužení, které začalo po svátku stánků počátkem října 2020 a bude trvat 'čas a období' (rok a něco - zhruba do brzkého jara 2022) a jedná se o dobu shromažďování Velkého zástupu.

Zní to fantasticky, že to vážně konečně někdo rozlousknul. Před 30 lety jsem si odmítl založit stavební spoření, protože doba spoření 5 let byla pro tento svět prostě příliš dlouhá, tak dlouho to přeci nepotrvá, prostě nemůže, Pán je za dveřmi. Od té doby byl tzv za dveřmi mnohokrát. Já jsem se stihnul oženit, vychovat děti a stavební spoření jsem otočil ne jednou ne dvakrát, ale ....

Ale nechci mluvit jako posměvač a říkat, kde je ten jeho zaslíbený příchod a uvažovat pouze dle zkušenosti krátkého lidského života, který byl velmi ovlivněn různými učeními o poslední době.  Myslím, že stojí za to podívat se, co skutečně říká Boží slovo a co je slovy písma pouze volně inspirovaná nadstavba.

Je to samostatné téma, které jsem si dovolil nazvat trochu provokativně: "Byli apoštolové falešní proroci?"
https://straznavez.forumczech.com/t947-byli-apotolov-falen-proroci

zeek

Male Poeet p?íspivku : 41
vztah k organizaci : nejsem členem žádné náboženské organizace
Reputace : 6
Body : 61
Registration date : 04. 03. 20

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty satan na zemi

Příspěvek  delta.gama 27/11/2021, 04:36

Izajáš 14:13  A v srdci sis říkal: "Vystoupím na nebesa, vyvýším svůj trůn nad Boží hvězdy, zasednu na Hoře setkávání na nejzazším Severu. Vystoupím na posvátná návrší oblaků, s Nejvyšším se budu měřit."  Teď jsi svržen do podsvětí, do nejhlubší jámy!
Kdo tě uvidí, budou se dívat a divit: "To je ten muž, který zneklidňoval zemi a otřásal královstvími?
delta.gama
delta.gama

Male Poeet p?íspivku : 81
Reputace : 0
Body : 94
Registration date : 04. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31 Empty Re: Satan na zemi ??? Lk10,18 VS Jan 12,31

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru