Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

+25
drobeček
Petr W.
Vavřín
Doktorka White
Arago
Akatombo
Nikola Tyrpak
Luboš Kolafa - absolvo
Věra Kolafová - quaero
Old.Stloukal
Hvězdlický
Zdeněk Bláha
hihihi
Jiří Brei
oskar
Martin Cibulka
Černá ovce sboru
Petr V.
myšák
petra
Petr Štefek
Foreign girl
Vladislav Kulda
Jirka z P. (queens)
Michal
29 posters

Strana 7 z 19 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next

Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Old.Stloukal 10/9/2007, 20:18

TAK TO JE VŽDY KDYŽ ŘÍKAJÍ PANE PANE, ALE ON JIM ODPOVÍDÁ NEZNÁM VÁS ČINITELE BEZZÁKONNOSTÍ A TO JE BOHU - ŽEL REÁLNÁ SKUTEČNOST VELMI NEPŘÍJEMNÁ PRO VNNSSJ.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/9/2007, 09:04

Pro Jiřího Breie, který napsal:
Přiznám se, že jsem nepochopil, jak je slovo Tórou a Tóra samotným Mesiášem a jak obojí souvisí s Ř 10:6-8 a J 1:14. Mohl bys mi to, prosím, ještě blíže vysvětlit?

Nejprve, co má společného „slovo“ (řecky LOGOS) s Tórou. Jedná se o to, že židé uznávají čtyři základní způsoby výklady Písma (PEŠAT, REMEZ, DERAŠ a SOD) a tyto způsoby uznával i Pán Ježíš a jeho učedníci. Konkrétně apoštol Jan ve svém evangeliu hojně používal čtvrtý způsob výkladu, tedy SOD (tajemství, tj. mystický smysl, který je dnes rozvíjen židovskou kabalou). Podle tohoto výkladu je Tóra totéž co „slovo“ a v evangeliu apoštol Jan odhaluje v podstatě toto tajemství (níže uvedený materiál mi zaslal rabín mesiánského společenství, http://www.volny.cz/yeshuahamashiach/):
Jochanan 1
1:1 Na počátku byla Tóra a ta Tóra byla u Boha a ta Tóra byla Bůh.
2 Ta byla na počátku u Boha.
3 Všechno povstalo skrze ní a bez ní nepovstalo nic, co je.
4 V ní byl život a ten život byl světlo lidí.
5 A to světlo svítí ve tmě, ale tma ho nepohltila.
6 Byl člověk poslaný od Boha, jehož jméno bylo Jochanan.
7 Ten přišel na svědectví, aby svědčil o tom Světle, aby skrze něho všichni uvěřili.
8 On nebyl to Světlo, ale přišel, aby o tom Světle vydal svědectví.
9 Bylo to pravé Světlo, jež osvětluje každého člověka přicházejícího na svět.
10 Bylo na světě, a svět povstal skrze ně, ale svět je nepoznal.
11 Přišlo do svého vlastního, a jeho vlastní je nepřijali.
12 Ale všem, kteří je přijali, dalo moc stát se Božími dětmi, totiž těm, kteří věří v Jeho jméno (tím je míněno Boží jméno – víra v Adonai),
13 kteří jsou zrozeni ne z krve, ani z vůle těla, ani z vůle muže, ale z Boha.
14 A ta Tóra se stala tělem a přebývala mezi námi (a viděli jsme jeho slávu, slávu, jakou má Jednorozený od Otce), plné milosti a pravdy.
15 Jochanan o něm vydával svědectví a volal: "Toto je ten, o němž jsem řekl: Ten, který přichází za mnou, je přede mnou, neboť byl dříve než já."
16 A my všichni jsme vzali z její plnosti, a to milost za milost.
17 Neboť Tóra byla dána skrze Mošeho, dobrota Tóry a její pravda se uskutečnily na Ješua HaMašiach.
18 Boha nikdy nikdo neviděl; jednorozený Syn, který je v Otcově náručí, ten ho vylíčil.

Poznámky:
- V Písmu SLOVO znamená Tóra (třeba je to v Žalm 119)
- SLOVEM bylo stvořeno všechno (1.Mojžíšova 1; Židům11,3; 2.Petra 3,5) Tady je jasně vidět židovská víra v to, že Bůh tvořil svět s Tórou v ruce
- Tóra je STROMEM ŽIVOTA (Přísloví – všude kde se objevuje slovo Moudrost tím se vždy myslelo Tóru; 5.Mojžíšova 32,47)
- Tóra je světlo (Přísloví 6,23)
- Tady je jasně vidět židovská víra v to, že Mesiáš měl přinést dokonale pochopení Tóry (verš 17);

Jak už jsem naznačil, tento čtvrtý způsob výkladu znal i apoštol Pavel a běžně ho používal. Příkladem je Římanům 10:6-8, kde použil text z 5.Mojžíšovy 30:11-13, aby jej správně vyložil. Mojžíš psal o „přikázání“ (5.Mojžíšova 30:11; hebrejsky HA-MICVA = to přikázání) jako o slově, když připomíná: „To slovo (hebrejsky HA-DAVAR = to slovo) je totiž velmi blízko tebe, …“ (5.Mojžíšova 30:14), a proto apoštol Pavel ztotožnil slovo či přikázání, o němž se zmiňoval Mojžíš, s Kristem (viz Římanům 10:6-7) a navázal tak na tajemství, které odhalil apoštol Jan, když napsal: „Tak se Slovo stalo tělem a přebývalo mezi námi a dívali jsme se na jeho slávu, slávu, jaká patří jedinému zplozenému synovi od otce; a byl plný nezasloužené laskavosti a pravdy.“ (Jan 1:14)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 10:35

Byla doba, kdy i Tóra měla svou platnost a místo.

Ale ztotožňovat Tóru (pět knih Mojžíše s kompletním starým zákonem) s osobou Božího Syna, prohlašovat, že je to jedno a totéž, tak to se mi zdá jako velice PODIVNÉ TVRZENÍ.
1:1 Na počátku byla Tóra a ta Tóra byla u Boha a ta Tóra byla Bůh.

Jsem ochoten souhlasit s tím, že Kristus i apoštolové v době platnosti Starého zákona a tedy Tóry, uvažovali a jednali v souladu s ní.

Nějakou dobu jim to i po odstranění platnosti tohoto zákona trvalo, než "přijali to nové" než PŘEVLÉKLI OSOBNOST.

Ale stavět na tom dnešní víru, víru v době Nové smlouvy, je prazvláštní a k podivu...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  oskar 11/9/2007, 10:48

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Strip-10

oskar

Male Poeet p?íspivku : 275
Age : 51
vztah k organizaci : nepřímý
Reputace : 0
Body : -1
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 11:00

Oskare, vypadá to, že jsi se trefil přesně....Je to sice dost tvrdé, jako ta cihelná zeď, ale sedí to...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 11:37

Martin napsal:
Navíc píšeš:

Nový člověk touží se stále více připodobňovat svému vzoru, Ježíši Kristu, až k úplné dokonalosti podle slov "buďte svatí, jako já jsem svatý".

Pokud je to pravda, proč by potom k změně Tóry vůbec mělo někdy dojít? Vždyť Pán Ježíš je ztělesněním Tóry (viz Jan 1:14) a je stále „stejný“ (Hebrejcům 1:12). Vždyť On přišel, aby podal správné vysvětlení psané Tóry. O tom přece celou dobu, kdy byl na zemi, učil a usvědčoval mnohé z překrucování Tóry. Proč by tedy její obsah měnil? Vždyť Tóru v každém detailu naplňoval a tím se prokázal, že je opravdu svatý. Ty, Oskare, píšeš úplně o jiné svatosti a přesto máš odvahu tvrdit, že tím jako nový člověk projevuješ touhu „se stále více připodobňovat svému vzoru, Ježíši Kristu, až k úplné dokonalosti podle slov "buďte svatí, jako já jsem svatý"“? Přestaň si dělat blázny z Božího slova.
Martine a není to právě ten fakt, který jsi popsal, že Zákon byl i proto, aby splnil svůj účel, když ho bude někdo schopen dokonale naplňovat? A to se uskutečnilo právě v Kristu Ježíši. Proto jsou teď křesťané pod Kristovým zákonem, tedy pod nezaslouženou laskavostí. Kdyby Zákon měl stále platit, tak bychom vlastně věřili tomu, že Pán, Kristus Ježíš, ještě nepřišel. Myslím si, že je to výstižně ukázáno v evangeliu Jana. Pokud by to bylo závazné, tak proč nové přikázání? Tak jak všechny Izraelce identifikoval mj. Mojž. Zákon, tak ty, kteří dodržují Kristův zákon, tak mají všichni poznat, že ti všichni kdo tak činí, jsou rozpoznatelní jako Kristovi učedníci.

Jan 3, 34 Nové přikázání vám dávám, abyste se navzájem milovali; jako já jsem miloval vás, i vy se milujte navzájem. 35 Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým.“

Taky na mně silně zapůsobil i tento výrok:

Jan 15, 8 Tím bude oslaven můj Otec, když ponesete hojné ovoce a budete mými učedníky. 9 Jako si Otec zamiloval mne, tak jsem si já zamiloval vás. Zůstaňte v mé lásce. 10 Zachováte-li má přikázání, zůstanete v mé lásce, jako já zachovávám přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce. 11 To jsem vám pověděl, aby moje radost byla ve vás a vaše radost aby byla plná.“

Proč by to bylo napsáno, kdyby to nebyla pravda? Aby křesťané byli v Kristově lásce, musí zachovávat jeho přikázání, je zde taky ukázáno, že jedině Kristus Ježíš zachovává prikázání Otce. Kdyby to nebyla pravda, proč by jinak chtěl po svých učednících opak? Je rozumné a logické, že jedině ten, kdo je schopen dokonale plnit Boží Zákon, byl a je jeho Syn, Kristus Ježíš. To je taky mj. úloha a závazek prostředníka mezi Bohem a lidmi, Ježíše Krista.

P.S. Martine je jen dobře, že jako svobodní lidé si můžeme zvolit, ale je tu riziko, abychom si zvolili správně, že?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  hihihi 11/9/2007, 12:15

Oskar, je super, co dokaze animacia.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Martin Cibulka 11/9/2007, 12:51

Pro Jirku z P.:

Co vlastně tedy chceš? Aby platila oběť Pána Ježíše Krista nebo neplatila? Pokud chceš, aby platila, měl bys uznat, že tedy musí platit i ten Zákon, podle kterého byla přinesena a uznána. Pokud by něco z toho přestalo platit, neplatilo by nic z toho, o čem pořád dokola píšeš. Proto vůbec nemohu pochopit, jak můžeš napsat něco takového:
Kdyby Zákon měl stále platit, tak bychom vlastně věřili tomu, že Pán, Kristus Ježíš, ještě nepřišel.

Také cituješ např. Jana 13:34-35, jako by Pán Ježíš řekl opravdu něco nového. Jenže i to je součástí psané Tóry, v níž stojí: „… a budeš milovat svého bližního jako sám sebe.“ (3.Mojžíšova 19:18) A jak je to s těmi přikázáními z Jana 15:8-11? Zachovával snad Pán Ježíš jinou Tóru, než tu, kterou obdrželi Izraelité skrze Mojžíše? A jestliže Pán Ježíš říká, abychom zachovávali jeho přikázání, mluví o přikázáních jiné Tóry?

Jako svobodní lidé si může zvolit, zda přijmeme Boží Tóru, nebo ji odmítneme. Nelze přijmout psanou Tóru a odmítnout Ješuu ha-Mašiach, jak to učinili a činí někteří židé, zrovna tak nelze přijmout Kristův zákon a odmítnou psanou Tóru, jak to učinilo křesťanstvo nebo-li ta „banda nedouků a ignorantů“, o které psal Oskar na tričku karikatury mé osoby. Ti, kdo to tak činí, odmítají „život a dobré“ (5.Mojžíšova 30:15), protože buď kvůli své vlastní ignoranci (= naprostá neznalost, hrubá nevědomost) nebo kvůli svému vlastnímu zatvrzelému a neobřezanému srdci odmítají psanou Tóru. Rizikem v tomto případě je to, když si nevybereš „život a dobré“ a řekneš si: "I když se řídím jen svým zarputilým srdcem, budu se mít dobře!" (5.Mojžíšova 29:19, NBK)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 13:56

Snažíš se hezky, ale je tu i Písmo, a proti tomu jsme my smrtelníci, aspoň doufám, bezradní tedy, že si jej nemáme přisvojovat pro vlastní potřebu. Jen pár textů, a je mi jedno jak se na to budeš dívat, ale nečteš tu jen ty, ale i ostatní.

Židům 7, 26 To je ten velekněz, jakého jsme potřebovali: svatý, nevinný, neposkvrněný, oddělený od hříšníků a vyvýšený nad nebesa, 27 který nemusí jako dřívější velekněží denně přinášet oběti napřed za vlastní hříchy a pak teprve za hříchy lidu. Ježíš to učinil jednou provždy, když obětoval sebe sama. 28 Zákon totiž ustanovuje za velekněze lidi, podléhající slabosti, ale slovo přísahy, dané až po zákonu, ustanovuje Syna navěky dokonalého.


Židům 9, 25 Není třeba, aby sám sebe obětoval vždy znovu, jako když velekněz rok co rok s cizí krví vchází do svatyně;


Židům 10, 5 Proto Kristus říká, když přichází na svět: ‚Oběti ani dary jsi nechtěl, ale dal jsi mi tělo. 6 V zápalné oběti ani v oběti za hřích, Bože, jsi nenašel zalíbení. 7 Proto jsem řekl: Zde jsem, abych konal, Bože, tvou vůli, jak je o mně v tvé knize psáno.‘ 8 Předně říká: ‚Oběti ani dary, oběti zápalné ani oběti za hřích jsi nechtěl a nenašel jsi v nich zalíbení‘ – totiž v takových, jaké se obětují podle zákona. 9 Potom však řekne: ‚Zde jsem, abych konal tvou vůli.‘ Tak ruší prvé, aby ustanovil druhé. 10 Tou vůlí jsme posvěceni, neboť Ježíš Kristus jednou provždy obětoval své tělo. 11 Každý kněz stojí a koná denně bohoslužbu, znovu a znovu přináší tytéž oběti, ale ty nikdy nemohou navždy zahladit hříchy.

P.S. Je skutečně zvláštní v tvém případě, že nerad nebo málokdy, odpovídáš na něco, co by tě muselo přimět ke změně názoru. Například jsi ve svém příspěvku reagoval již obehraným způsobem a může to ostatní už unavovat, proto se k tobě obrací v poslední době oskar tak jak se obrací.
Napsal jsem:
Proč by to bylo napsáno, kdyby to nebyla pravda? Aby křesťané byli v Kristově lásce, musí zachovávat jeho přikázání, je zde taky ukázáno, že jedině Kristus Ježíš zachovává prikázání Otce. Kdyby to nebyla pravda, proč by jinak chtěl po svých učednících opak? Je rozumné a logické, že jedině ten, kdo je schopen dokonale plnit Boží Zákon, byl a je jeho Syn, Kristus Ježíš. To je taky mj. úloha a závazek prostředníka mezi Bohem a lidmi, Ježíše Krista.
A můžu se mýlit, ale nevšiml jsem si, že by jsi na tuto část reagoval, ale možná jsem to jen nerozpoznal, tak by bylo od tebe laskavé, kdybys mi naznačil jestli ano nebo ne. Mám namysli, jestli jsi se i ktomuto ve svém příspěvku vyjadřoval.

Díky


Naposledy upravil dne 11/9/2007, 14:02, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 13:59

Rizikem v tomto případě je to, když si nevybereš „život a dobré“ a řekneš si: "I když se řídím jen svým zarputilým srdcem, budu se mít dobře!" (5.Mojžíšova 29:19, NBK)


Komu tato rada byla dána a kdy???? Pokud platí dodnes je MESIÁŠ NAPROSTO ZBYTEČNÝ A ŽIVOT NIKDO NEZÍSKÁ DÍKY JEHO KRVI, ALE DODRŽOVÁNÍM ZÁKONA..

Ale jak říká Jakub, žádný člověk nemá šanci

Jakub 2:10 Kdo by totiž zachoval celý zákon, a jen v jednom přikázání klopýtl, provinil se proti všem.

Naplnit zákon dokázal jen jediný člověk Dokonalý a bezhříšný Boží Syn - Ježíš Kristus.

Má odvahu se mu někdo vyrovnat???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 14:04

Možná tu drzost nám ukazuje ve svých názorech Martin. Ale podtrhuji "možná". sunny
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 11/9/2007, 14:15

Lidi, přemýšlejte trochu jednodušeji a praktičtěji. Jestliže zavrhnete zákon, tak, k čemu ještě potřebujete milost.

Ta slova mají svůj význam i v normálním životě. Dejme tomu, že jsem něco ukradl nebo někoho zabil a teď si odpykávám trest ve vězení. Pak dostanu milost, vyjdu ven a snažím se žít slušně, podle zákona nebo ne?

Jestliže, ale někdo zruší zákony a pootvírá dveře vězení, tak k čemu ještě potřebuji milost. Můžu si dělat, co chci.

Nebo ještě jinak, dostanu milost, vyjdu ven a někoho zabiju, tak potom jsem recidivista a dostanu ještě tvrdší trest a žádná milost nebude.

To, že žijeme pod milostí neznamená, že není zákon, protože pak už bysme žádnou milost nepotřebovali.

Život pod Boží milostí je úžasný v tom, že ji mohu využít opakovaně, pokud zhřeším, poruším zákon, tak je tu ještě možnost pokání a prosby o odpuštění. Pokud neučiním pokání a nepoprosím o odpuštění, tak žádná milost není.

Obracet milost v omluvu pro nevázané chování je naprostá zvrhlost. Zkuste s tím jít k soudu a říct, já teď můžu vraždit, protože jsem dostal milost.

Držet se zuby nechty jednoho překladu jednoho veršíku, kde se píše Kristus je konec zákona, to nemá smysl. Jestliže je konec zákona, pak ani milost nemá smysl.

To bych vám taky mohl najít veršík: "Bůh není". Jenže tam je naštěstí kontext hned vedle.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 11/9/2007, 14:29

Bláho, domnívám se, že pleteš hrušky z jabkama. Ty jsi snad od nás někdy slyšel, že tvrdíme to, co ty zde tak kategoricky popisuješ? Nikdo z nás, co zde zastáváme biblický názor na Mojž. Zákon a Kristův zákon, potažmo nezaslouženou laskavost, netvrdí, že by nám to dávalo impuls k anarchii. Jen poukazujeme, že Kristus je konec zákona právě proto, že on jediný jej byl schopen ač bez hříchu, naplňovat. To se nikomu ani tenkrát kdy byl Izrael, ale až dodnes, nepodařilo. Já bych to spíše přirovnal ke změně ústavy. Tedy i tato změna nezpůsobí aby zde vládlo bezpráví. Proto nechápu jak jsi přišel na to, že bychom zde tvrdili a vybízeli ostatní, že si teď mohou dělat, co chtějí, protože už není Mojž. zákon pro křesťana závazný.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 14:47

Jestli tady zákon je, nebo není, nezávisle na něm, budeme stejně jednat stale a jen hříšně.

Kdyby byl zákon, podléháme trestu.

Vymanit se z trestu je možné (podle zákona) jen tím, že přineserme na oltář (do chrámu) předepsanou oběť.

To vše za nás udělal Kristus. Díky jemu již zde hrozba zákona (trestu) není, není nutnost přinášet oběti. Je zde nabídka "milosti".

Nic nemám proti tomu, když někdo lpí na zákoně a doma vykrmuje holubičku a několik beránků na předepsanou oběť za hřích a očistění...

Potom jsou ale jeho řečičky o lásce, milosti, Kristu atd, jen bohapusté keci.
Nezlob se, ale tak se mi to jeví, již po dlouhou dobu...

Nesnáším, kazatele, kněze a další žvanily...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Petr V. 11/9/2007, 15:24

Jestliže je láska naplněním zákona,(Ř 13,10) tak milujeme-li láskou Kristovou, naplnili jsme zákon.

Láska neučiní nikomu nic zlého. Tak proč se mluví o bezzákonnosti.

Tóra říká: Miluj svého bližního jako sebe samého.

Ježíš Kristus říká:...abyste se navzájem milovali tak jako jsem já miloval vás. Máme tedy za druhé dávat své životy.(milovat bližní víc než sebe)

Čí zákon je tedy vyšší? Mojžíšův, nebo Kristův?
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 11/9/2007, 15:42

Zákon Kristův je jediný zákon, kterému podléháme.

To ale neznamená, že jsme bez hříchu.

Tak proč se mluví o bezzákonnosti

O bezzákonnosti mluví i Písmo. Na příklad.

1. Jana 1:8 Říkáme li, že jsme bez hříchu, klameme sami sebe a pravda v nás není.

Jakub 3:8 ale jazyk neumí zkrotit nikdo z lidí. Je to zlo, které si nedá pokoj, plné smrtonosného jedu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/9/2007, 09:09

Pro Jirku z P.:

Snažil jsem se Ti naznačit, že Tvůj postoj a postoj některých dalších diskutujících k Tóře je zatím takový: Ochotně přijímáte výhody plynoucí z dodržení Tóry Pánem Ježíšem, ale zároveň chcete žít podle jiného Zákonu, přičemž ten jiný Zákon jste si pojmenovali názvem „Kristův zákon“, aby to lépe znělo. Tím se vlastně „Kristův zákon“ smrsknul na jeden jediný paragraf s nabídkou „milosti“ z Boží strany a povinností „milovat“ z té lidské strany. Myslím, že na podobnou věc chtěl upozornit i Zdeněk Bláha, ale Vy jste k tomu naprosto hluší. Ale nejen, že jste hluší, ale z této hluchoty obviňujete i Ty, co slyší. Jak jinak si vysvětlit, že si ztěžuješ, že jsem nereagoval na to, či ono, když Ty nereaguješ téměř na nic?

Nicméně projevím Ti laskavost a opět Ti odpovím na to, co jsi napsal těmito slovy:
Proč by to bylo napsáno, kdyby to nebyla pravda? Aby křesťané byli v Kristově lásce, musí zachovávat jeho přikázání, je zde taky ukázáno, že jedině Kristus Ježíš zachovává prikázání Otce. Kdyby to nebyla pravda, proč by jinak chtěl po svých učednících opak? Je rozumné a logické, že jedině ten, kdo je schopen dokonale plnit Boží Zákon, byl a je jeho Syn, Kristus Ježíš. To je taky mj. úloha a závazek prostředníka mezi Bohem a lidmi, Ježíše Krista.
Pán Ježíš nechce po lidech opak ani toho, co přikázal On sám, ani toho, co stojí v psané Tóře. Jeho přikázání a všechna jeho slova jsou totiž v naprostém souladu s psanou Tórou. To, že na zemi byl jen jeden člověk, který byl „schopen dokonale plnit Boží Zákon“, neznamená, že ten Zákon zde byl jen pro něj. Píšeš o úloze a závazku Ježíše Krista dělat „prostředníka mezi Bohem a lidmi“, ale ono to tak není. Jeho povinností to totiž není. I kdyby se k němu někdo obrátil a poprosil jej o tuto službu, Pán Ježíš není povinen mu vyhovět, právě jak je psáno:

Řekl-li by si někdo: „I když se řídím jen svým zarputilým srdcem, budu se mít dobře!“ (Jako by počítal zpitého mezi žíznivé.) Hospodin nikomu takovému nikdy neodpustí – naopak vzplane proti němu Hospodinův vášnivý hněv! (5.Mojžíšova 29:19-20; NBK)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 09:44

Martine, Martine...

Ochotně přijímáte výhody plynoucí z dodržení Tóry Pánem Ježíšem, ale zároveň chcete žít podle jiného Zákonu, přičemž ten jiný Zákon jste si pojmenovali názvem „Kristův zákon“,

Ježíš se musel řídit zákonem. Byl žid pod zákonem. Nepřišel jej zrušit ALE NAPLNIT KAŽDOU JEHO ČÁRKU.

Včetně slibu o Mesiáši a jeho úloze.

Jeho závěrečná úloha, po naplnění všeho, byla odstranit starou smlouvu (Tóru) a nahradit ji Novou smlouvou.

Ještě jsi to nepochopil? Při tvém vzdělání (by řekl Vlasta Burian)

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 10:04

Mě to už nepřekvapuje, prostě každý si tady nějakým způsobem vaříme svoji polívčičku, a taky za to budeme posuzováni. Ale když už tady nemá sílu ani Písmo svaté, tak to taky o něčem svědčí, že? king

Galatským 6:2 Neste břemena jedni druhých a tak naplňte Kristův zákon. (NBK)

Galatským 6:2 Jedni druhých břemena neste a tak plňte zákon Kristův. (KR)

Galatským 6:2 Berte na sebe břemena jedni druhých, tak naplníte zákon Kristův. (CEP)

Galatským 6, 2 Preto si pomáhajte navzájom niesť svoje bremená. Tak naplníte Kristov zákon lásky. (NPK)

Galatským 6:2 allhlwn ta barh bastazete kai outwj anaplhrwsate ton nomon tou xristou (WGHNT)

Jak je vidět tak mi to nepřepsalo řecky, ale je tam to, co na, co jsem chtěl také upozornit.


Naposledy upravil dne 12/9/2007, 10:16, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 10:12

Přemýšlel jsem, proč uvádíš tyto texty?

Jestli máš na mysli "ohleduplnost" (neste břemena jedni druhých) a nebo to podstatnější, co tato břemena zahrnuje, a to je KRISTŮV ZÁKON.

Ne tedy zákon Tóry, s jejím "oko za oko" ale zákon Kristův.

Souhlasím s tebou...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Martin Cibulka 12/9/2007, 10:53

Hvězdlický píše o Pánu Ježíši na mou adresu:
Jeho závěrečná úloha, po naplnění všeho, byla odstranit starou smlouvu (Tóru) a nahradit ji Novou smlouvou.

Ještě jsi to nepochopil? Při tvém vzdělání (by řekl Vlasta Burian)
Nejde o to, že by to nešlo pochopit, ale jde o to, že takové chápání je naprosto v rozporu s Božím slovem a tím, co učil Pán Ježíš. Smlouva a Tóra jsou dvě rozdílné věci. Hvězdlický a spol to však stále vidí jako jedno a totéž. Pokud už tedy někteří z Vás nechtějí uznat, že Pán Ježíš pouze obnovil tu původní smlouvu s Izraelem na základě své oběti, kdy se víra ve Vykupitele stala skutečností a není již tedy zapotřebí zvířecích obětí, a trvají na tom, že se jedná o „novou“ smlouvu, tak alespoň uznejte, že Jeremiáš neprorokoval o změně Zákona (Tóry). Ta obnovená smlouva či „nová“ smlouva je totiž lepší v tom, že za hříchy, z kterých jsme usvědčování (ať už svědomím či Tórou), je již zaplaceno krví Ježíše Krista. Ti, kdo vstupují do obnovené či „nové“ smlouvy, mluví k Bohu slovy proroka: „Kéž promineš provinění; a přijmi, co je dobré, a chceme za to obětovat mladé býky svých rtů.“ (Ozeáš 14:2)

Prorok se však ptá: „Kdo je moudrý, aby porozuměl těmto věcem? Rozvážný, aby je poznal? Vždyť Jehovovy cesty jsou přímé a chodit po nich budou spravedliví; ale přestupníci, ti na nich klopýtnou.“ (Ozeáš 14:9)

Pro Jirku P.:

Na Tvé zdůraznění Galaťanům 6:2 odpovím v diskuzním fóru „Život v organizaci a mimo ní“ a v tématu „MESIÁNSKÉ SBORY“.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 11:21

Martine z toho, co jsi napsal:
Hvězdlický a spol to však stále vidí jako jedno a totéž. Pokud už tedy někteří z Vás nechtějí uznat, že Pán Ježíš pouze obnovil tu původní smlouvu s Izraelem na základě své oběti,

Mám opět pár textů v různých překladech Písma.

Židům 8:13 A kdyžť praví o nové, tedy pokládá první za vetchou; což pak vetší a schází, blízké jest zahynutí. (KR)

Židům 8:13 Když Bůh mluví o nové smlouvě, říká tím, že první je zastaralá. Co je zastaralé a vetché, blíží se zániku. (CEP)

Židům 8:13 Když tedy Bůh mluví o nové smlouvě, prohlašuje tu první za starou; a to, co stárne a chátrá, nutně zaniká. (NBK)

Římanům 7:6 Teď však, když jsme zemřeli tomu, co nás drželo, jsme Zákona zproštěni, abychom sloužili Bohu nově - prostřednictvím Ducha, a ne postaru - prostřednictvím litery. (NBK)

Římanům 7:6 Nyní pak osvobozeni jsme od Zákona, když umřel ten, v němž jsme držáni byli, tak abychom již sloužili v novotě ducha, a ne v vetchosti litery. (KR)

Římanům 7:6 Nyní, když jsme zemřeli tomu, čím jsme byli spoutáni, byli jsme zproštěni zákona, takže sloužíme Bohu v novém životě Ducha, ne pod starou literou zákona. (CEP)

Římanům 10:4 Kristus je totiž završením Zákona, aby byl ospravedlněn každý věřící. (NBK)

Římanům 10:4 Vždyť Kristus je konec zákona, aby spravedlnosti došel každý, kdo věří. (CEP)

Římanům 10:4 Nebo konec Zákona jest Kristus k ospravedlnění všelikému věřícímu. (KR)

Koloským 2:14 a smazal ten nepřátelský dlužní úpis, jehož předpisy byly proti nám. Navždy jej zrušil, když jej přibil na kříž! (NBK)

Koloským 2:14 A smazav proti nám čelící zápis, jenž záležel v ustanoveních, a byl odporný nám, i vyzdvihl jej z prostředku, přibiv jej k kříži; (KR)

Koloským 2:14 Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž. (CEP)

Nevím Martine kde jsi k tomu pouhému obnovení přišel, když opět několik textů z Písma, jasně poukazuje na něco jiného.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Hvězdlický 12/9/2007, 12:13

Smlouva a Tóra jsou dvě rozdílné věci.

Nedávno jsi uváděl tento text, jako důkaz pro nutnost našeho dodržování Tóry.

˛5. Mojžíšova 11:26,27 Hleď, dnes vám předkládám požehnání i zlořečení: požehnání, když budete poslouchat příkazy Hospodina, svého Boha, které já vám dnes přikazuji,

Tóra (kompletníh pět knih Mojžíše a další) obsahuje zákon, který byl základním kamenem pro starou smlouvu. Jeho dodržování přineslo požehnání, opak zlořečenství.

Na tomto zákoně, zakotveném v Tóře a obsahujícím přes 600 příkazů a nařízení, byla postavena Stará smlouva...

Z toho plyne, že Tóra a Stará smlouva jsou jedním celkem a ne "dvě rozdílné věci".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 12/9/2007, 12:21

Martin nemůže dědo jinak, než momentálně vyplývá z jeho mesiánsko židovské polívčičky, kterou nám zde předkládá.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  hihihi 12/9/2007, 12:37

Preco na Martina reagujete, ked sa z vas len vysmeva? Tak nan nereagujte.
hihihi
hihihi

Poeet p?íspivku : 77
Reputace : 0
Body : -2
Registration date : 29. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují? - Stránka 7 Empty Re: Začali jako badatelé Bible, nyní Bibli zakazují?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 19 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru