Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč děti SJ odpadají od Boha?

+21
Mysteri
Černá ovce sboru
Old.Stloukal
Eliška
Václav
Zdeněk Bláha
Doktorka White
Nikola Tyrpak
Luboš
Kite
skeptik
jsemkteryjsem
Hvězdlický
Veronika
Arago
Alžběta
Petr V.
Dora
Věra Kolafová - quaero
jája
Michal
25 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Děti SJ více odpadají od Boha, než v jiných církvích

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_lcap46%Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_rcap 46% 
[ 13 ]
Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_lcap7%Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_rcap 7% 
[ 2 ]
Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_lcap46%Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Vote_rcap 46% 
[ 13 ]
 
Celkem hlasů : 28
 
 

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Doktorka White 21/3/2008, 20:04

Elišku a doktorku možná oklameš, ale mě ne. Vím, že vše, co jsi napsal je pravda. Velice si vážím tvé upřímnosti, ale tvůj příběh, je jednoznačně napsán účelově. Nezlob se, ale je to tak. Víš, co to je "kognitivní disonance". To je v psychologii jev, kdy se člověk snaží potlačit obrovský nesoulad mezi tím, co považuje za správné a čestné(př. krádež, lhaní, různé škodlivé zlozvyky atd), a mezi jeho skutečným jednáním.

Nicku, Nicku co nám to tady zase předvádíš ? Rolling Eyes

Jak si poznal ze tří Václavových výpovědí, že má vysokou disonanci? Pouze z psaného projevu by si na tento úsudek netroufl ani sám dr. Festinger. Nepostřehla jsem, že by Václav tutlal rozpory,které přicházejí s jeho novými život. poznatky. Jeho postoj je naopak upřímně hledající. Dokonce bych řekla, že Václav je protipól všech "dospělích dětí", co vzniklé rozpory (disonance) ignorují.

Pokud mu chceš opravdu pomoct, tak je lepší zaujmout obecné stanovisko po vzoru Zdenka Bláhy, než z něj dělat TO co NENÍ.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2008, 22:28

kód:
Přidávám nádherné, pravdivé, ale v nepravou chvíli použité verše!!

Jenže, tady byl Eliško malý rozdíl. Sófar nebyl milující rodič, ale "přítel" Joba, který pochyboval o Jobově věrnosti a spíš než pomoc, bylo jeho jednání soudem a podrážením nohou Jobovi víry. (považoval Jobovu "zkoušku" za trest od Boha za jeho hříšnost)

Job 11:14 jestliže dáš ruce pryč od ničemností, nepřipustíš, aby ve tvém stanu přebývala podlost,

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 22/3/2008, 08:25

Jenže, tady byl Eliško malý rozdíl. Sófar nebyl milující rodič, ale "přítel" Joba, který pochyboval o Jobově věrnosti a spíš než pomoc, bylo jeho jednání soudem a podrážením nohou Jobovi víry. (považoval Jobovu "zkoušku" za trest od Boha za jeho hříšnost)

To je jasné dědo, ale i my se tak mnohdy chováme k těm, kteří procházejí zkouškami. Jako Jobovi přátelé, chtěli ospravedlnit Boha za každou cenu, tak viděli všechno růžově i za cenu popírání reality. A tak museli nutit Joba, aby přiznal svůj hřích, který nespáchal. Nakonec se ukázalo, že Bůh sám nechce takové, za každou cenu pozitivní obhájce.

Bylo jim řečeno:

Jób 42:7  Když Jehova k Jóbovi domluvil tato slova, řekl Elífazovi Témanskému: "Můj hněv plane proti tobě a oběma tvým přátelům, protože jste o mně nemluvili náležitě jako můj služebník Jób.
8  Vezměte tedy za sebe sedm býčků a sedm beranů a jděte k mému služebníku Jóbovi. Obětujte za sebe zápalnou oběť a můj služebník Jób ať se za vás modlí. Já ho přijmu milostivě a nepotrestám vás za vaše poblouzení, že jste o mně nemluvili náležitě jako můj služebník Jób."


Tak to jsem tím myslela! flower

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2008, 09:04

kód:
Tak to jsem tím myslela!

KONEČNĚ MÁM Z NĚJAKÉ MYŠLENKY RADOST...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 24/3/2008, 06:35

Zdeňku, to jsi vyjádřil moc pěkně. Díky! sunny


Začít život s Bohem je záležitostí osobní touhy, osobního chtění. Sebelítost, či neustále vidění problémů někde jinde odvádí pozornost od hlavního zdroje proměny a tím je pokání. Jak má člověk učinit pokání před Bohem, když je plný bolesti a pocitu křivdy, když se to stane jeho životním postojem? Pokud mají změny činit druzí a ne především on, pak bude stále čekat na ty druhé a život bude utíkat v marnosti a nenaplněnosti. Jednou je potřeba učinit rozhodnutí a vykročit správným směrem, oddělit se od starého života a začít nový, vlastní, ve vlastní režii. Tou nejlepší možností, jak změnit svůj život, je Ten, který za Tebe zemřel a je přichytaný Ti pomoci. Vlož svou důvěru v něj a řekni mu, že bys chtěl.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Václav 25/3/2008, 12:17

Ahoj všem,
Nikola chtěl pouze poukázat na to, že jsem ovlivněn svým sobectvím, což je do jisté míry pravda. Má matka se mě snažila vychovat podle svého svědomí a udělala to dobře. Stále mi pomáhá a já jsem jí za to vděčný, pokud je to v mých možnostech, snažím se pomáhat i já jí. Vždy jsem byl hmotně zajištěn i přesto, že zůstala sama se dvěma dětmi. Celý život pracovala a starala se o nás. To je věc, kterou nemohu pominout.
V počátcích svého odporu jsem ani nepřemýšlel o tom, že by ona nebo SJ byli ti špatní. Naopak obviňoval jsem sám sebe z nedostatečné víry a vytrvalosti, z toho, že nejsem vzorný služebník Jehovy Boha. Bál jsem se Armagedonu a toho, že budu zavržen a nezískám věčný život na nové nádherné zemi. Myslím, že to ale není to, na co by měly myslet 10 leté děti. Později jsem úplně zavrhl svou víru v Boha a tím pádem i v Satana, jako element, který ovlivňuje mé jednání. Proč bych měl trpět výčitkami svědomí proto, že nejednám podle pravidel, která si lidé sami vymysleli. V jiných částech světa, kde lidé vyznávají jiná náboženství, platí zase něco jiného a přesto mají všechny víry společný prvek. Nejednat proti morálce, neškodit sobě ani druhým, neboli "Jak chceš, aby se k tobě jiní chovali, tak se chovej ty k nim." To mi stačilo a v podstatě stačí dodnes. Přišlo mi zbytečné nadále se vzdělávat v Písmu a chodit na shromáždění a tam teprve přišel onen konflikt. Nebyla mi dána žádná možnost volby, byl jsem nucen se přetvařovat. Jakmile jsem měl možnost toto změnit, udělal jsem to. Myslel jsem, že jsem ateista, ale nebyla to pravda. Co se týče SJ, vždy jsem se jich před lidmi zastával, protože jsem měl vlastní zkušenost s nimi. Měl jsem názor, že to jsou jediní skuteční křesťané, kteří opravdu jednají podle Bible.
Změna přišla ve chvíli, kdy jsem začal hlouběji přemýšlet o naukách SJ, a vůbec o celé myšlence judaismu a křesťanství. Obraz Boha, který mi z toho vyšel, nebyl vůbec lichotivý. Nejsem s to přijmout boha, který (ano, je takový) nenese odpovědnost za své činy, který říká, že si za své chyby můžeme sami a navíc nás za to trestá. Dodnes nechápu myšlenku hříchu, proč stvořil svět a člověka. Aby se zabavil? Aby mu někdo prokazoval úctu? To je svobodná vůle opravdu jen velký experiment, který nakonec dopadne tak, jak chce on? Co je to za boha, který dělá rozdíly mezi lidmi na základě etnické příslušnosti a ty nevhodné nechá vraždit? Potom zjistí, že ani ti vyvolení za to nestojí a tak dá zase možnost všem.
Můj zájem o východní filozofii tím jen zesílil a dnes z ní čerpám nejvíce. Vždyť i čisté Ježíšovo učení do tohoto rámce zapadá. Nevěřím tomu, že tento svět nemá Stvořitele, není to logické. Určitě to však není žádný z těch, kteří se na Zemi uctívají. Už jenom ho pojmenovat mi přijde troufalé. Jediné co vím je, že pokud se pravdu nedovím po smrti, tak nikdy. Snažím se být pozitivní, častokrát mě vyhledávají mí přátelé kvůli radě a podpoře, kterou jsem schopen jim dát. Svými problémy jsem se snažil nikoho nezatěžovat, pokud však v sobě něco dusíte příliš dlouho, vydere se to na povrch samo, často v překvapivě nepříjemné podobě. Pociťuji lítost nad tím, že se má matka nechala zavést do slepé uličky, nad tím, že si myslí, že bez organizace by její víra nebyla... Každý má právo na svou víru, ani já jí nechci nikomu brát. Pouze chci, aby lidé mysleli kriticky a nepřijímali slepě vše, co jim jiní naservírují. Kniha R. Franze "Krize svědomí" mě kdysi přesvědčila o tom, že SJ nejsou tím, za co se vydávají...
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Milan 25/3/2008, 13:01

Tleskám Václave, opravdu tleskám!!

Hodně jsi mi promluvil z duše, je-li queen

Děkuji Ti, za tvoji upřímnost a otevřenost!

Milan.
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 25/3/2008, 16:34

kód:
 Dodnes nechápu myšlenku hříchu, proč stvořil svět a člověka. Aby se zabavil? Aby mu někdo prokazoval úctu?

Tuto otázku jsem se také pokoušel vyřešit,

Jsme na zemi jen jako nějaký mezistupeň, než půjdeme do nebe? A proč nás tam Bůh nevytvořil ihned, jako ostatní anděly, když budeme v nebi (potom) stejně jen jako andělé.

Nedávalo mi nic smysl.

Později jsem četl větu asi v tomto znění "naše země, je drahokam ve vesmíru".

Tuto větu jsem vzal, jako odpověď na mé otázky.

Naše planeta a vše, co je na ní, včetně člověka, je důkazem úžasných tvůrčích schopností pro pozorovatele z celého vesmíru. Je to vrchol jeho tvůrčí činnosti.

Proto má Bůh tak velký zájem, aby tento "drahokam" který vytvořil, i smysl, který mu dal, nezanikl, ale PŘINÁŠEL MU ČEST A SLÁVU NA VĚKY.

Takže, to je můj dnešní názor na existenci člověka na zemi a smysl jeho života včetně budoucnosti.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 25/3/2008, 16:58

Václav napsal:

Nejsem s to přijmout boha, který (ano, je takový) nenese odpovědnost za své činy, který říká, že si za své chyby můžeme sami a navíc nás za to trestá.

Václave můžeš to dokázat? Co Tě k tomu vede?

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Václav 25/3/2008, 17:03

Ne, nemohu, stejně jako nikdo nemůže dokázat, že to tak není.
Je to jeden z náhledů, kterých je samozřejmě víc, než dva pirat
Bůh Izraelitů nevypadá jako všemocný a vševědoucí bůh, zastrašuje a zbavuje se "oponentů". Je nemilosrdný jak k nepřátelům, tak k vlastním. Je opravdu žárlivý a hněvivý bůh. Myslím, že to je pouze jedna z nespočetných nacionálních podob Vyššího smyslu. Každé etnikum má svou, čím déle se ho lidé snaží najít, tím větší množství podob, výkladů atd.
líbí se mi náhled pána výše, že naše země je jako "drahokam ve vesmíru". Dle toho, co jako lidstvo víme a známe, je to tak. Om mani padme hum?
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 27/3/2008, 11:11

Bůh Izraelitů nevypadá jako všemocný a vševědoucí bůh, zastrašuje a zbavuje se "oponentů". Je nemilosrdný jak k nepřátelům, tak k vlastním. Je opravdu žárlivý a hněvivý bůh.

A Ty jsi Václave zase "objektivní pozorovatel", našel bys na Něm také nějaké pozitivní věci ??

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  dov 27/3/2008, 20:21

Přemýšleli jste někdy nad tím, že by Boží žarlivost i jeho hněv mohly být pozitivními vlastnostmi?

Co když je naše vnímání žárlivosti i hněvu jen zastřeno předpokladem negativních postojů?

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 28/3/2008, 04:59

[quote="dov"]Přemýšleli jste někdy nad tím, že by Boží žarlivost i jeho hněv mohly být pozitivními vlastnostmi?

Co když je naše vnímání žárlivosti i hněvu jen zastřeno předpokladem negativních postojů?


Dóve, někde jsem slyšela úvahu o tom, že poměr zastoupených vlastností lásky, moudrosti, moci a spravedlnosti určuje to, jaký člověk skutečně je. Kdo má tyto vlastnosti vyvážené je schopen správně reagovat v různých situacích.
Problém vidím v tom, do jakých situací se dostává. Pracuješ- li se skupinou těch, kteří Tě neustále ignorují a dělají zlé věci, budeš pro vnějšího pozorovatele tvrdý a přísný člověk. Pokud však budeš mít kolem sebe lidi slyšící na spravedlivé argumenty, budeš moci neustále být vlídný, vstřícný, milosrdný.Takže v očích vnějšího pozorovatele úplně jiný.

Jenže my absolutně nemáme ani nejmenší představu,co všechno musí Bůh řešit a s čím se potýká. Když Jeho vyvolený lid mnohokrát raději obětoval své vlastní syny jako obět bohům, to se nedivím, že měl vztek. Vraždili své vlastní děti a mysleli si, že tím uctívají Boha. Pohrdli jeho zákonem a dělali příšerná zvěrstva.

Jak zastavit takového ducha?

Z Božího vlastního vyjádření vychází poměr milosrdenství a trestu 1000: 4 (viz verš níže) Samozřejmě trochu zjednodušená úvaha, ale něco ukazuje o tim jaký On skutečně je.


Mojžíšovi řekl:

Exodus 34:6-7 "Jehova, Jehova! Bůh plný slitování a milostivý, shovívavý, nejvýš milosrdný a věrný, který osvědčuje milosrdenství tisícům pokolení, který odpouští vinu, přestoupení a hřích; avšak viníka nenechává bez trestu, stíhá vinu otců na synech i na vnucích do třetího a čtvrtého pokolení."


Věřím, že žárlivost a hněv jsou užitečné vlastnosti, ale jde pávě o tu míru, ve které jsou u koho zastoupeny.

ELiška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Eliška 28/3/2008, 05:42

Václav napsal:

Nejsem s to přijmout boha, který (ano, je takový) nenese odpovědnost za své činy, který říká, že si za své chyby můžeme sami a navíc nás za to trestá. Dodnes nechápu myšlenku hříchu, proč stvořil svět a člověka. Aby se zabavil? Aby mu někdo prokazoval úctu? To je svobodná vůle opravdu jen velký experiment, který nakonec dopadne tak, jak chce on? Co je to za boha, který dělá rozdíly mezi lidmi na základě etnické příslušnosti a ty nevhodné nechá vraždit? Potom zjistí, že ani ti vyvolení za to nestojí a tak dá zase možnost všem.
Můj zájem o východní filozofii tím jen zesílil a dnes z ní čerpám nejvíce. Vždyť i čisté Ježíšovo učení do tohoto rámce zapadá.

Ahoj Václave,
Ježíš Kristus na to měl jiný názor. Řekl: Nikdo není dobrý, jedině Bůh.
Ježíš Kristus, jak o něm svědčí Písmo, bral, uznával, poslouchal a miloval Toho Boha, kterého Ty jsi zavrhl.Jeho učení, přesněji pár bodů z něj, je východní filosofií zneužito k tomu, aby přitáhlo a oklamalo, co nejvíce lidí.
Dobře se dívej, jak se tam / ve východní filosofii/ zachází se slepými, nemocnými, chudými. Tak to Ježíš učil?
Jsi slepý? To máš smůlu, to jsi musel udělat v minulém životě něco moc zlého. To my ti nebudeme pomáhat, protože bychom ti tím ublížili. Tak to fakt Ježíš neučil.

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Václav 29/3/2008, 14:56

Eliška napsal:

Ježíš Kristus na to měl jiný názor. Řekl: Nikdo není dobrý, jedině Bůh.
Ježíš Kristus, jak o něm svědčí Písmo, bral, uznával, poslouchal a miloval Toho Boha, kterého Ty jsi zavrhl.

Souhlasím, pořád však mám ten pocit, že Bůh o kterém mluvil Ježíš, se přece jen už liší od židovského boha. Proto také představitelé židovské církve měli takový zájem na jeho smrti. Ježíšovo pojetí boha bylo nové a revoluční, jeho spojení se starou věroukou však vytváří dojem, že jsou navazující.
Na druhou stranu, pochopení SZ nám otevírá cestu k přijmutí NZ - příčina a následek. Otázkou je, nakolik je toto autentické. Ta kniha Bible je poněkud tajemná... Qui bono?
Ostatně jsem chtěl říci jen to, že skutečného Boha nemůžeme pochopit, natožpak soudit. I jen popsat Jeho činnost je bez přímého zásahu nemožné. Proč je Genesis tolik symbolická? Zpráva o stvoření, božské zásahy do pozemského dění atd.? Hledal bych spojení spíše s lidskou fantazií a potřebou vysvětlení iracionality světa. A nebo můžeme zůstat u toho, že Bůh nám tyto zprávy předal skrze lidské pisatele ve formě dostatečně sofistikované, aby je nejlepší teologické hlavy mohly pitvat po staletí bez jasného výsledku, a zároveň srozumitelné pro všechny...

Eliška napsal:
Jeho učení, přesněji pár bodů z něj, je východní filosofií zneužito k tomu, aby přitáhlo a oklamalo, co nejvíce lidí.

Souhlasím, jen dodám, že je to má přitáhnout zase k církvi, k organizaci, k duchovním. Na východě je nespočet guruů, lámů, sensei a jiných vykuků, kteří tuční ze svých nesčetných oveček z celého světa. Platí pro jakékoliv víry či nauky bez rozdílu.
Důležité je to, co všechny ty víry mají společného. Mytologii, pro nalezení pravdy o tom, co bylo. Ty nejlepší etické a morální normy pro to, co má přijít. Tím očesat ony "chrobákovy kuličky" na perly, které jsou v nich ukryty, přičemž se jedna od druhé moc neliší. A to je pouze na každém jednotlivě, kreativní je pouze neustálá diskuze, ustanovení nauky(dogmatu) vede pouze ke stagnaci a konfliktu.
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  dov 29/3/2008, 15:53

Souhlasím, pořád však mám ten pocit, že Bůh o kterém mluvil Ježíš, se přece jen už liší od židovského boha. Proto také představitelé židovské církve měli takový zájem na jeho smrti. Ježíšovo pojetí boha bylo nové a revoluční, jeho spojení se starou věroukou však vytváří dojem, že jsou navazující.

Osobně si myslím, že pojetí boha, které vyznávali tehdeší židovské autority, je odlišné od Boha zjeveného v SZ.

Nemyslím, že by Ježíš neznal mocného Boha, který je plný emocí a jehož jistě lze nalézt na stránkách SZ. Spíše velerada a farizeové strnuli u jednostraného výkladu.


Věřím, že žárlivost a hněv jsou užitečné vlastnosti, ale jde pávě o tu míru, ve které jsou u koho zastoupeny.

Osobně mne zaujalo, že citace o Boží žárlivosti jsou spojovány s texty, kde mluví vykoupení Izraele jako např. v desateru

"Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, jenž tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. Neměj žádné bohy kromě mne. Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. ... Exodus 20:2 - (NBK)

Na začátku Bůh říká. Já jsem tě vyvedl to zanmená zachránil vykoupil. No a pokračuje tím nedlej si modly, protože já žárlím. Prostě dal jsem za tebe hodně. Zplundroval jsem kvůli tobě egypt a padlo hodně beránků. Jsi můj a já tě chci.

Hněv pak je Boží svatý odpor proti hříchu a jeho důsledků. Boží hněv vychází z jeho svatosti a určitě není svévolný. Podle mne je v tomto dost jasný oddíl Ř 1:18-32

Dóv
dov
dov

Male Poeet p?íspivku : 443
Age : 48
Reputace : 0
Body : 50
Registration date : 23. 10. 07

http://www.sweb.cz/asre

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 16:10

kód:
Na začátku Bůh říká. Já jsem tě vyvedl to zanmená zachránil vykoupil. No a pokračuje tím nedlej si modly, protože já žárlím. Prostě dal jsem za tebe hodně. Zplundroval jsem kvůli tobě egypt a padlo hodně beránků. Jsi můj a já tě chci.

Žárlivost a hněv, nikdy nemá u Boha podobu bezdůvodných emocí.

Skutky apoštolů 7:42, 43 Proto se od nich Bůh odvrátil a dopustil, aby se klaněli nebeským mocnostem, jak se o tom píše v knize proroků: 'Byl jsem to já, lide izraelský, komu jste po těch čtyřicet let na poušti obětovali a přinášeli dary? Byl to Moloch, jehož stánek jste s sebou nosili, a hvězdu boha Remfana, obrazy, které jste si udělali pro svou modloslužbu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Jindřich Šafář 10/4/2008, 09:36

Nevím, jak vám, ale zdá se mi, že se poněkud odbočilo od původního tématu.

Jindřich Šafář

Male Poeet p?íspivku : 4
vztah k organizaci : tzv. mimostojící
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 03. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 10/4/2008, 19:20

Námět je daný a protože nikdo k němu zatím nic nemá, maličko se odbočilo.

Asi jako když jedeš na výlet, někam na hrad a ono je přes poledné zavřeno (kastelán šel na oběd). Odskočíš se tedy zatím s děckama vykoupat do nedalekého rybníla.

A potom, hurá na hrad. A TAK JE TO I TADY...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Old.Stloukal 15/4/2008, 11:33

DĚTI OD NSSJ ODPADAJÍ OD BOHA TAKÉ Z TOHO DŮVODU, ŽE DOMA VIDÍ ROZPOR MEZI SLOVY A SKUTKY. JÁ ZNÁM MNOHO TAKOVÝCH RODIČŮ OD NSSJ, KDE DĚTI VYROSTLI A POTOM SE NA SVOJE RODIČE LIDOVĚ ŘEČENO VYKAŠLALI. VŮBEC SE NEŘÍDILI JEJICH UPŘÍMNĚ MÍNĚNÝMI RADAMI. ZA SVOJE RODIČE SE STYDÍ ŽE JSOU V NSSJ. STYDÍ SE PŘED SVÝMI VRSTEVNÍKY. PROČ ASI ?

NAŠE SLOVO NECHŤ JE ANO či NE!! ONI POZNALI, ŽE ŘÍKAJÍ ANO, ALE KONAJÍ V DUCHU NE! DĚTI JSOU NA FARIZEJSKÉ JEDNÁNÍ OD SVÝCH RODIČŮ VELMI CITLIVÍ! ZAVRHNOU VŠE CO JE S TÍMTO JEDNÁNÍM RODIČŮ SPOJENO VČETNĚ NICH SAMOTNÝCH.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Václav 15/4/2008, 14:43

Touché!
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Vojtěch Malleus 15/4/2008, 20:31

Dovolím si nesouhlasit. Z chování mých rodičům jsem nikdy nevyčetl že by se za svou víru styděli, často pro ní i trpěli všelijaké ústrky. Mě samotného to naučilo být na svou víru hrdý a stát si za svým názorem. Ne nepřijímat názory jiných a přemýšlet o nich, ale nestydět se říci: ,,Já věřim v to a to." popř. ,,Paní učitelko, omlouvám se, ale nebudu se podílet na Vánoční besídce." - pokud chceme zmínit jeden z problémů se kterými se dítě SJ setká.
Nemyslím si že by děti SJ odpadali od organizace z tohohle důvodu. Pokud vím, ,,krizový věk" je mezi 16-20, vyjímka ovšem potvrzuje pravdilo. Slyšel jsem názor že to je věk kdy je člověk nejvíce otevřen přemýšlení o Bohu - má za sebou dětinskou nerozvážnost, ustaluje se mu vlastní názor - ale vlastní názor ještě není ustálený natolik aby na něm trval za každou cenu. Proto dítě často buď změní víru, nebo se radši ,,pro svou vlastní pohodlnost" stane rádoby nevěřícím.
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Hvězdlický 15/4/2008, 20:44

Souhlasím s názorem Vojty a připojuji se..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Václav 15/4/2008, 20:50

jistě, také. A to "také" bylo napsáno i výše, nebylo řečeno, že to je jediný nebo hlavní důvod, pouze jeden z mnoha.
Václav
Václav

Male Poeet p?íspivku : 69
vztah k organizaci : kritický
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 15. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Old.Stloukal 16/4/2008, 17:09

Vojtěch Malleus napsal:Dovolím si nesouhlasit. Z chování mých rodičům jsem nikdy nevyčetl že by se za svou víru styděli, často pro ní i trpěli všelijaké ústrky.

KOMENTUJE OLDA:
JÁ JSEM NEPSAL O TOM, ŽE RODIČE SE STYDĚLI ZA SVOU VÍRU, ALE ŽE DĚTI SE STYDĚLI ZA VÍRU SVÝCH RODIČŮ. VŠE JE ALE PROMĚNNÉ V ČASE.


Mě samotného to naučilo být na svou víru hrdý a stát si za svým názorem. Ne nepřijímat názory jiných a přemýšlet o nich, ale nestydět se říci: ,,Já věřim v to a to." popř. ,,Paní učitelko, omlouvám se, ale nebudu se podílet na Vánoční besídce." - pokud chceme zmínit jeden z problémů se kterými se dítě SJ setká.

KOM.OLDA : ANO VĚŘÍCÍ DĚTI TAKTO JEDNAJÍ A JE TO ZCELA SPRÁVNÉ! ALE JSOU I DĚTI, KTERÉ RODIČE UČÍ NESMILNIT A SMILNÍ A PŘITOM JSOU TO SJ. A TO JIŽ PŘED VĚKEM 18 LET. POTOM NESOU OVOCE SVÝCH SKUTKŮ A VŠTĚPOVANÁ VÍRA OD RODIČŮ SE NEUJÍMÁ A V MNOHA PŘÍPADECH ZANIKÁ. MOŽNÁ NĚKTEŘÍ RODIČE JINAK HOVOŘÍ NA SHROMÁŽDĚNÍ A JINAK DOMA !!! .

Nemyslím si že by děti SJ odpadali od organizace z tohohle důvodu. Pokud vím, ,,krizový věk" je mezi 16-20, vyjímka ovšem potvrzuje pravdilo. Slyšel jsem názor že to je věk kdy je člověk nejvíce otevřen přemýšlení o Bohu - má za sebou dětinskou nerozvážnost, ustaluje se mu vlastní názor - ale vlastní názor ještě není ustálený natolik aby na něm trval za každou cenu. Proto dítě často buď změní víru, nebo se radši ,,pro svou vlastní pohodlnost" stane rádoby nevěřícím.

Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI VÍM, ŽE VÍRA V BOHA NEMUSÍ BÝTI VŠTĚPOVÁNA RODIČI A MLADÝ ČLOVĚK JE SILNĚ VĚŘÍCÍ. ROZMANITOST POVAH JE VELIKÁ A HLAVNĚ BŮH VIDÍ DO SRDCE A MYSLI VŠECH JÍM STVOŘENÝCH BYTOSTÍ K JEHOŽ OBRAZU JE STVOŘIL. JE ŠPATNÉ ODSUZOVAT JINÉ CÍRKVE, ŽE JSOU TO SLUŽEBNÍCUI SATANA A NAKONEC VERIFIKACE V ČASE PROKÁŽE, ŽE I VNNSSJ JSOU MINIMÁLNĚ FALEŠNÝMI PROROKY BA CO VÍCE JE JE MOŽNO OZNAČIT ZA SLUŽEBNÍKY TOHO ZLÉHO, NEBOŤ ANO VYDÁVAJÍ ZA NE A NAOPAK.

PROSME TEDY BOHA A JEHO SYNA, BY SKRZE JEJICH SVATÉHO DUCHA NÁM POMÁHAL VYCHOVÁVAT NÁS A POSLÉZE I NAŠE DĚTI, NA KTERÝCH NÁM TOLIK ZÁLEŽÍ.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Proč děti SJ odpadají od Boha? - Stránka 3 Empty Re: Proč děti SJ odpadají od Boha?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru